Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: Pljevljaci su protiv Mila zato što su protiv kriminala, korupcije... evo dokaza!

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Wink Pljevljaci su protiv Mila zato što su protiv kriminala, korupcije... evo dokaza!

    Crna Gora

    Narko bos se slavi kao heroj

    Darko Šarić

    03.02.2010 Dimitrije Jovićević, Petar Komnenić

    Ime Darka Šarića, osumnjičenog za krijumčarenje tona kokaina pominje se u okviru policijske akcije Balkanski ratnik još od oktobra prošle godine.

    Uprkos tome, Šarić koji je srpski državljanin bez problema je iz domaćeg MUP-a dobio državne garancije koje je priložio uz zahtjev za otpust iz srpskog državljanstva.

    Sa zakašnjenjem je djelovala i Uprava policije koja je tek po raspisivanju potjernice za odbjeglim Pljevljakom organizovala, kako su mnogi komentarisali, pokaznu vježbu u kojoj je pretresan Šarićev lokal u Pljevljima.Šarić, naravno, nije uhapšen, a na besmislenost policijskog izlaska na teren ukazao je i sam direktor Uprave policije Veselin Veljović koji je rekao da je policija u tom trenutku imala saznanja da se Šarić krije u jednoj evropskoj zemlji i da je Crnu Goru napustio desetak dana ranije.

    Više od 3 i po hiljade Pljevljaka stavilo je svoj potpis podrške sugrađaninu Šariću za kojim je raspisana Interpolova potjernica zbog sumnje da je glavni organizator šverca preko 2 tone kokaina iz Južne Amerike.

    Neko ko bi zbog težine krivičnog djela za koje se sumnjiči, po definiciji bio žigosan, u sopstvenoj sredini u koju je mnogo ulagao, slavi se kao heroj i zaslužni građanin.

    "Život dam, Darka ne dam! Svi za Darka, Darko za sve! Darko je jedini kralj bio i osto, Pljevlja su uz tebe!" su samo neki od brojnih pozdrava koje su Šariću, uputili njegovi sugrađani registrovani preko Facebooka. Njih više od 3 i po hiljade stavilo je svoj potpis na peticiju u kojoj navode da je na djelu medijska hajka protiv Šarića, za koga tvrde da je kao sposoban biznismen puno ulagao u rodni kraj.

    POTEZ OČAJNIKA

    Među potpisnicima peticije nijesu i njihovo dvoje sugrađana, ljekari i političari, Ljubica Beba Džaković iz vladajuće DPS i Novica Stanić iz opozicione Nove Srpske demokratije, koji za takvu akciju imaju razumijevanje, ali ne i opravdanje.


    Ljubica Beba Džaković

    "Jedan dio tih ljudi je zaposlen kod Šarića i naravno gleda sebe i svoju porodicu kako da se izdržava, pa onda bi to mogao čovjek da shvati, ali mislim da je to bespredmetna podrška i bez ikakve veze, jer ako bude Šarić kriv odgovaraće, ako ne bude, valjda je tu sud i zakon pa će dovesti sve u red."

    "Mislim da je to potez očajnika. Jednostavno, pomoć Pljevljima je dobro došla s bilo koje strane, pa onda ljudi ne razmišljaju šta je pozadina takve pomoći."

    Nije prvi put da oni koji se bave nedozvoljenim poslovima sa jedne strane, sa druge zapošljavaju nezaposlene, učestvuju u humanitarnim akcijama, finansiraju sport.

    "Napravio je tu jednu veliku diskoteku, nijesam ulazila, ali kažu da je moderna, da je savremena u Evropi. Vidim nekoliko lijepih zgrada koje je napravio da su ljudi pokupovali stanove. Nije on to ništa džabe radio, ali ipak ih je radio. Vidim da se pripremao da učestvuje u nekim drugim radovima, ali sada je to sve stalo. Ljudi se plaše da će ostati bez posla i to je taj glavni uzrok zbog čega je pokrenuta ta akcija i podrška. A kakva podrška da bude? Nikakve podrške nema za nekog ko treba i mora da odgovara pred zakonom, a naravno i krivica dok se ne dokaže," kaže Beba Džaković o tome, šta je Šarić učinio za Pljevlja.

    OLOVNA VREMENA

    Stanić smatra da prava adresa za protest zbog onoga što se dešava Šariću nijesu mediji, već, kako kaže, vlast koja mu je omogućila da se bavi brojnim poslovima u zamjenu za finansiranje izbora i referenduma:

    Ratko Božović

    "Bilo bi poštenije da su to naslovili gospodinu Đukanoviću, Vrhovnom sudu, državnom tužiocu i da su tamo napisali da je velika para tog gospodina ugrađena u suverenitet Crne Gore, da predsjednik opštine Pljevlja nikada ne bi bio izabran iz DPS-a da nije bilo novca tog gospodina. Ja bih prvi potpisao tu peticiju jer bi to istovremeno značilo i odgovornost ove vlasti koja je mnogima takvima u Crnoj Gori omogućila da se bave time, a za uzvrat da finansiraju njihove izborne kampanje, da finansiraju njihov referendum i sve što im treba," kaže Stanić.

    Za sociologa, profesora Ratka Božovića, objašnjenje fenomena masovne podrške nekome ko se sumnjiči za teška krivična djela, je u nedovoljnoj informisanosti i logici lokalnog interesa ili plemenskog opredjeljenja.

    "Mislim da bi svaki čovek morao da se opredeljuje prema bilo kome, izgredniku ili tajkunu ili prekršiocu zakona i onoga što je iskočio iz socijalnog zgloba i što je napravio nepravdu ili kriminal, po onome što je učinio, a ne po onome što je nama učinio, jer ako ta logika bude prisutna onda od objektivnosti, korektnosti i moraliteta nema ništa. To je samo nastavak stare priče u našim nevremenima, sumornim i olovnim vremenima, da su junaci naših dana bili kriminalci. To je ta priča koja se nastavlja u nešto drugačijoj formi i sa drugačijim ishodištima," smatra Božović.

    http://www.slobodnaevropa.org/conten..._/1947663.html

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Sad sam konačno shvatio zašto je najsrpskiji grad protiv Mila. Shvatio sam da im je cilj demokratija, borba protiv korupcije i kriminala.
    Do sad sam pomišljao, ponekad, da su ih možda SPC i srpski političari naučili da budu protiv Mila i Crnogoraca zato što su Crnogorci, zato što nijesu Srbi, ali sad vidim da sam pogriješio.

    Pljevljacima je prije svega na umu demokratija, ljudska prava, EU, borba protiv korupcije...



    :zzz:

    Last edited by Ćipur; 03-02-10 at 21:18.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,233
    Thanks Thanks Given 
    354
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ko izda drugara, nek' mu umre majka
    You'll Never Smoke Alone..

  4. #4
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ćipure,posto si ti veliki demokrata,reci mi koga slave Rozajci?Je li ti poznato ime Saja Kalica?Imas li neki clanak o njemu?Koliko Rozajaca glasa za DPS,nedje oko 92%...Saric je mala beba za njega

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Potpisuju lu Rožajci peticiju za Kalića? Imaš neki link da to vidimo?

  6. #6
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Reci ti meni koliko se vec dugo vremena zna da je Sajo Kalic najveci narko bos u regionu,nastanjen u Rozajama?Sta se preduzima povodom tog pitanja?

  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Nije to tema, tema je kako obični narod Pljevalja daje podršku čovjeku koji je u bjekstvu, optuženom za najveći mogući kriminal. Fin neki narod.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,233
    Thanks Thanks Given 
    354
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    do sad mu je i vlast davala podrsku pa nikom nista..
    You'll Never Smoke Alone..

  9. #9
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Nije to tema, tema je kako obični narod Pljevalja daje podršku čovjeku koji je u bjekstvu, optuženom za najveći mogući kriminal. Fin neki narod.
    Kad je dovodjen u vezu sa drogom,MUP je okretao glavu.Nisu imali operativna saznanja da je narko diler,a kazu da u Srbiji ima imovinu u vrijednosti oko 100 miliona eura.Sto ga nije uhapsio Veljovic i Brajovic?
    Sto ne uhapse Kalica?

  10. #10
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Nije to tema.
    Tema je svijest Pljevljaka u vezi njega, svijest običnog naroda.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi li stavio sliku Sarica?Jesi.Evo ja pricam o Saricu.Tebi je bitnije sto neke budale potpisuju peticiju,koji su kako kaze DPS-ovka Beba Dzakovic,vecina njegovi zaposleni,nego sto su ga ovi nasi godinama pustili da ovoliki novac zaradi trgovinom drogom.
    I ti generalizujes cijela Pljevlja zbog ljudi koji su potpisali peticiju?Nisi se zapitao koliko je medju njima omladine kojoj je bitnija diskoteka i FK Rudar nego neke druge stvari?

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    3500 ODRASLIH ljudi?!! Koliko Pljevlja imaju stanovnika?

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ne znam kako neko može da podržava kriminalca. To što su zaposleni u njegovim firmama ne da nije dovoljan, nego je glup razlog. U Podgorici su najveće firme u vlasništvu ljudi koji su pri vlasti i upleteni u ko zna što. Ti što ga podržavaju preko fejsbuka su uglavnom mladi ljudi koji se tripuju na '90te, pa im je pored Kristijana Golubovima sad i Šarić idol, možda nose i dalje makserice. To su retardirani ljudi.

    Argument da ga ljudi vole zato što je ulagao u rodni kraj? Kako je to ulagao? Tako što i dan danas Pljevlja imaju veoma veliki broj kancerogenih supstanci u organizmima građana. Napravio je diskoteke, nekoliko zgrada i daje im neke poslove gdje zaradjuju po 200-300 eura plate i to im je ulaganje u rodnu grudu? Žao mi je tih starijih ljudi, ne osuđujem ih nego mi ih je više žao što tako plitko razmišljaju i što ih je život i sopstvena nesposobnost dovela do toga.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Najblizi je narodu i REZIMU,
    SVOJ PUPAK&SHUPAK,
    za MORAL,ETIKU, CHOJSTVO I JUNASHTVO treba otic u KONAVLE I DUBROVNIK,
    tamo smo ostavi i OBRAZ, vishe nam ne moze POCRNJET.

    Kad mogu MIRA&ZUTI da uzivaju u bratsku RUSIJU kod baCUSHKE PUTINA I MEDJEDOVA, valjda ima mjesta u SIBIR za PLJEVLJAKE, bracu PRAVOSLAVLJA NARODNOG VESELJA, KOJE JE AMFILOHIJE UCHIO DA VJERUJU U BOZIJU PRAVDU SA KALASHNJIKOVIM I ARKANOM; A U NJEGA GRADJANI IMAJU NAJJJJJJVISHE POVJERENJA.

    MI SMO IZGUBILI KOMPAS ZA LJUDSKOST I VJERU U BOZIJU PRAVDU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #15
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    e cipure cipure, dje ti ga je brano micunovic?

    da se razumijemo apsolutno sam protiv kriminala ali cipure providan si

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Pljevljaci su protiv Mila i Crne Gore, zato što se ne slažu sa kriminalom, korupcijom, hoće u EU, bore se za demokratiju.... :lolblue:

    hahahahahahaha

    Znate li da Milo opet postane Srbin, da bi ga Amfilohije automatski proglasio za najpoštenijeg čovjeka na Balkanu i Evropi! :lolblue:
    A SNS Mandića i SNP ne bi ni ušli u parlament, svi bi im glasači prešli kod Mila. :lolblue:
    Last edited by Ćipur; 03-02-10 at 23:15.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    359
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vrlo plitkoumno glediste, ko je doveo te jadne Pljevljake u situaciju da zavise od jednog kriminalca? tu je pitanje zivota CIpure, te sto ti branis, a koji su na vlasti su ih doveli na to.

    Ali si u pravu, djelimicno, tu opravdanja nema, to je na lokalnom nivo.


    E pazi sad foru, Premijer za koga glasa 166 000 gradjan, je covjek ciju je sliku u kuci drzao Saric (tako kaze policija tokom upada u kucu), izuzmimo to, ajmo dalje, Premijer (radi se o nacionalnom nivou, ne lokalnom) je odlican prijatelj Saja Kalica, clanovi ANB su isli na svadbu kod Saja Kalica, a Veljovic u bijeloj knjizi MUPovoj kaze da je Kalic kriminalac

    Ajmo dalje, Premijer je bio odlicno i sa onim italijanom kojeg je sam zvao MIO MAFIOZO, sto se krio po baru.

    Premijer je drug sa Suboticem, svetskim bjeguncem.

    Premijer je drug sa Branom Micunovicem.

    Premijer je drug sa Veskom B. italijanskim optuzenikom.

    Premijer je na kraju krajeva jedan od osumnjicenih u procesima ITA-Svajcarska.


    E za tog Premijera ne potpisuju 3500 gradjana peticiju, vec 166 000 cini vece nedjelo, oni glasaju za njega!


    Dovidjenja prijatno, nastavi da podrzavas mafiju i da se sprdas narodu kojeg je ta ista mafija dovela da im jede iz ruke, sprdas se samo zato sto se izjasnjavaju kako se izjasnjavaju.


    A onda su hrvati nacionalisti, muslimani su nacionalisti, srbi su nacionalisti, a mi crnogorci nismo, mi smo demokrate, jedino nam srbi smetaju, ali znate, mi smo demokrate! vau, bash smo demokrate!


    p.s. Poistovjecivati jednog covjeka, partiju i vlast, sa drzavom Crnom Gorom moze samo neko ko je jako neobrazovan (a to DPS servira svih ovih godina, ko je protiv njih, on je protiv drzave).
    Last edited by sjenka; 04-02-10 at 00:02.

  18. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sjenka View Post
    Vrlo plitkoumno glediste, ko je doveo te jadne Pljevljake u situaciju da zavise od jednog kriminalca? tu je pitanje zivota CIpure, te sto ti branis, a koji su na vlasti su ih doveli na to.

    Ali si u pravu, djelimicno, tu opravdanja nema, to je na lokalnom nivo.


    E pazi sad foru, Premijer za koga glasa 166 000 gradjan, je covjek ciju je sliku u kuci drzao Saric (tako kaze policija tokom upada u kucu), izuzmimo to, ajmo dalje, Premijer (radi se o nacionalnom nivou, ne lokalnom) je odlican prijatelj Saja Kalica, clanovi ANB su isli na svadbu kod Saja Kalica, a Veljovic u bijeloj knjizi MUPovoj kaze da je Kalic kriminalac

    Ajmo dalje, Premijer je bio odlicno i sa onim italijanom kojeg je sam zvao MIO MAFIOZO, sto se krio po baru.

    Premijer je drug sa Suboticem, svetskim bjeguncem.

    Premijer je drug sa Branom Micunovicem.

    Premijer je drug sa Veskom B. italijanskim optuzenikom.

    Premijer je na kraju krajeva jedan od osumnjicenih u procesima ITA-Svajcarska.


    E za tog Premijera ne potpisuju 3500 gradjana peticiju, vec 166 000 cini vece nedjelo, oni glasaju za njega!


    Dovidjenja prijatno, nastavi da podrzavas mafiju i da se sprdas narodu kojeg je ta ista mafija dovela da im jede iz ruke, sprdas se samo zato sto se izjasnjavaju kako se izjasnjavaju.


    A onda su hrvati nacionalisti, muslimani su nacionalisti, srbi su nacionalisti, a mi crnogorci nismo, mi smo demokrate, jedino nam srbi smetaju, ali znate, mi smo demokrate! vau, bash smo demokrate!
    Bravo za komplet post, pogotovo za kraj.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    sjenka,

    Promašio si temu. Tema su Pljevlja (srpska) i njihova "principijelna" borba protiv kriminala, korupcije, borba za ljudska prava, za ulazak u EU..

    Sad vidimo da su se iz tih razloga borili protiv Đukanovića i Crne Gore, zar ne? :lolblue: Ili iz Ristovih razloga, što mislite?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,233
    Thanks Thanks Given 
    354
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    sjenka, svaka chast.
    You'll Never Smoke Alone..

  21. #21
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,445
    Thanks Thanks Given 
    5,238
    Thanks Thanks Received 
    3,745
    Thanked in
    1,494 Posts

    Default

    sjenka masino...........................

  22. #22
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    sjenka, Promašio si temu.
    Nije promašio temu, momak je sve objasnio.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Sad promislite, jedan Pljevljak ujutro npr priča protiv DPS: Protiv sam kriminala, korupcije, ja sam za slobodu medija, ja sam za EU...
    A popodne potpiše peticiju za spas najvećeg mogućeg kriminala! :shock:

    hahahahahahaha

    Znači sva javna politička kritizerska priča Pljevljaka (najsrpskijeg dijela Crne Gore), obična je laž.

  24. #24
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    359
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cipure,

    u demokratskoj zemlji (na koju se ti pozivas), evropskoj, Sarici ne bi imali diskoteke, kafice, hotele i uramljene slike Premijera (kojeg ti glasas), bili bi dje im je mjesto, u zatvoru, a taj narod bi radio u normalnim fabrikama i kod normalnih poslodavaca.

    Pogledaj sa socioloske i ekonomske strane, ova vlast im je unistila sva radna mjesta, prinudjeni su da rade kod kriminalaca koji su u dilu sa ovima sa vlasti, i moraju da mole boga da toga kriminalca ne zatvore da bi imali sjutra hleb da kupe djeci.

    A jedan siti i napojeni forumas, opterecen nacijama i licnim osjecanjima tih ljudi, im se sprda sto zavise od kriminalca i spominje ljudska prava, eu i cuda.

    bravo bravo, to je velikodusnost!


    DA JE NA OVOM PROSTORU IKADA BILO COJSTVA I JUNASTVA, NE BI MARKO MILJANOV PISAO "PRIMJERE COJSTVA I JUNASTVA"!
    Last edited by sjenka; 04-02-10 at 00:14.

  25. #25
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    957
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    sjenka,

    Promašio si temu. Tema su Pljevlja (srpska) i njihova "principijelna" borba protiv kriminala, korupcije, borba za ljudska prava, za ulazak u EU..

    Sad vidimo da su se iz tih razloga borili protiv Đukanovića i Crne Gore, zar ne? :lolblue: Ili iz Ristovih razloga, što mislite?
    ima valjda 3500 Crnogoraca u Pljevljima

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna Gora napredovala u borbi protiv korupcije
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 81
    Last Post: 20-11-09, 14:22
  2. Nacionalni Akcioni Plan za borbu protiv korupcije...
    By Bonja the Zmaj in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 24-10-07, 21:32
  3. Makrobiotika – za i protiv
    By adriana in forum Gastronomija
    Replies: 2
    Last Post: 18-10-04, 01:35
  4. 41,5% ZA, 32,1% PROTIV - Po CEDEM-u
    By Nije bitno...* in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 19-09-04, 21:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •