Results 1 to 7 of 7

Thread: ***A PERFECT CIRCLE***

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ultra world
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ***A PERFECT CIRCLE***

    Po mom misljenju nea od najboljih ostvarenja u prethodnih godinu-dvije pripadaju njima ... Ko je slusao zna o cemu pricam ... Skoro su izbacili i treci album ...

  2. #2
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    puEbLo deLLos fiLLoLogoS
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da!Na nagovor druga mi,poslusala sam 2-3 pjesme i stvarno su odlicni.Svaka cast...Mada,nesto se i ne exponiraju.Mislim,ne bih ni znala nista o njima da mi on ne rece... :!:
    "Some people say I have attitude -- maybe I do... but I think you have to. You have to believe in yourself when no one else does -- that makes you a winner right there."
    -Venus Williams

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ultra world
    Posts
    810
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa oni kao i svaki drugi bend izdaju spotove , ali ih mi nemamo dje vidjeti ... Na primjer ja sam za izdavanji njihovog treceg albuma cuo na Voice Of America-sto dovoljno govori o tome kolko su popularni u svijetu --- no mi smo iza svijeta , da se Kolumbo nasao ovde kojim slucajem mislio bi da je pao sa ruba svijeta ...

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    [Timeless_Departure]
    Posts
    312
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pogledaj katalog na www.solicitor75.tk

    tamo imas dosta spotova,koncerata(i naravno preko 5000 mp3 albuma), a garant' ima i nesto od A Perfect Circle/Tool video zapisa...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    1,191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo sam vidio spot na satelicku za "Judith",zainteresovao me ...pa sam cackao malo po imternetu i saznao da je "A perfect circle" ustvari neki produzetak "Tool-a"...sto mi je i objasnilo slicnost njihovog vokala Maynarda Jamesa Keenana.

    During their usual extended hiatus between albums, Keenan decided to use his downtime productively by forming a side project, dubbed A Perfect Circle. The band's 2000 debut, Mer de Noms, was a surprise hit, while their ensuing tour was a sold-out success as well.
    Open your minD

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    [Timeless_Departure]
    Posts
    312
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja tek sad vidjeh ovaj topic! meni se oni mnogo sviđaju,imam samo taj prvi mer de norms,i 3 spota u komp od kojih bi izdvojio week and powerless,i 2nastupa uzivo.sa mer de norms odlicne su-magdalena,sleeping beauty,judith,3 libra's...
    ne bih to nazva produzekom tool-a,to je samo jedna grupa đe pjeva maynard,ka što imaš svuđe,pogotovo u americi da jedan npr.gitarista svira u više grupa.
    4' 33''

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •