Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: od romantike, do patetike

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default od romantike, do patetike

    Vidim da se dosta tema na forumu Ljubav bavi slatkastim i nježnim ljubavnim stihovima, lijepim i kitnjastim riječima koje je neko nekad rekao u čast ljubavi ili pokušavajući da opiše ljubav...nije da nema i medju muškarcima poštovalaca tih romantičnih, nekad i srceparajućih (i sa navodnicima i bez njih) pričica, ali mi se svakako čini da su žene više sklone romantici i da ih više ima na tim temama.

    Mene zanima, da li su Crnogorci i Crnogorke toliko romantični i u realnom životu i da li nekad sva ta romantična "naklapanja" mogu da djeluju patetično?

    Jasno mi je da ako on njoj nadahnuto, osjećajno recituje neke srceparajuće stihove, a ona uživa u tome, njima ne može biti patetično to što rade, ali kakva je situacija kad ste posmatrač, recimo, bude li vam "muka" od previše kitnjastih riječi koje često ništa ne znače, ili kad imate partnera koji "vrca" od romantike, koji voli da "pretjeruje" u izražavanju svoje ljubavi, a vama je smor sva ta priča?

    Ili, možda su romantika i patetika povezane i ne mogu jedna bez druge?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Vidim da se dosta tema na forumu Ljubav bavi slatkastim i nježnim ljubavnim stihovima, lijepim i kitnjastim riječima koje je neko nekad rekao u čast ljubavi ili pokušavajući da opiše ljubav...nije da nema i medju muškarcima poštovalaca tih romantičnih, nekad i srceparajućih (i sa navodnicima i bez njih) pričica, ali mi se svakako čini da su žene više sklone romantici i da ih više ima na tim temama.

    Mene zanima, da li su Crnogorci i Crnogorke toliko romantični i u realnom životu i da li nekad sva ta romantična "naklapanja" mogu da djeluju patetično?

    Jasno mi je da ako on njoj nadahnuto, osjećajno recituje neke srceparajuće stihove, a ona uživa u tome, njima ne može biti patetično to što rade, ali kakva je situacija kad ste posmatrač, recimo, bude li vam "muka" od previše kitnjastih riječi koje često ništa ne znače, ili kad imate partnera koji "vrca" od romantike, koji voli da "pretjeruje" u izražavanju svoje ljubavi, a vama je smor sva ta priča?

    Ili, možda su romantika i patetika povezane i ne mogu jedna bez druge?
    Prvo, djevojke su više sklone usmenoj romantici, vole da im se verbalizuju osjećanja, dok muškarci više tu romantiku ispoljavaju nekim djelima i kroz suptilnije verbalne izraze, koji jesu rjeđi, ali se, je li, traži kvalitet a ne kvantitet

    Ako ima ljubavi, ima i romantike, negdje manje negdje više, zavisi od para da para(ne para kao novca ), a 'patetičnost' je relativan pojam, i to vrlo relativan.


    Romantika i patetika jesu povezane, i to debelo, samo je fora naći određenu crtu suptilnosti u izražavanju gorepomenutog tako da 'kitinjaste' riječi upakujemo u ljepse i originalnije termine

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    haha a kad se zaljubis, omrcis..prija ti svaki vid tih pateticnih, kitnjastih izjava.. (vecini pretpostavljam, mada ima i onih koji su hladnokrvni na ta verbalna ljubavljenja, sto je sasvim ok, neko i tako funkcionise odlicno ) Ali sve u svemu, nije se tesko navici na to, stavise, sva ta sitna, ''slatka'', ponekad i glupava, nebitno, ''naklapanja'' kao sto zvoncica rece oraspoloze cho'eka, uticu na samopouzdanje ako ne sta drugo..

  4. #4
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne znam nesto...Kad vidim kod dvoje ljudi da se iskreno vole pa jedno drugo samo pogledaju onako zaljubljeno uzivam kao posmatrac i to me zna podsjetiti da je meni takodje takva ljubav potrebna,onda kad sam usamljena i kad tu kolicinu usamljenosti zatrpam nekim desetim stvarima da ne bih mislila na to...
    Pateticno mi je recimo kad sam u periodu u kom sam najudaljenija od pozitivnih misli o jednoj ljubavi uopste i kad slusam ko je ko kome nesto rekao,da se neko istopio na neke rijeci jer mi tad sve mi od toga sto cujem izgleda zapravo lazno...

    Tako da mislim da je vecini ljudi to pateticno sa strane onda kad njima licno ljubav nije jaca strana...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #5
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    potpisujem,ja se smijem kad vidim nekog tako sa strane,a onda sam ja jos gori.....

  6. #6
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Niti volim, niti pruzam slatkaste komentare u pocetku, i kad cujem, skrenem paznju da bi mogli i bez toga, e sad ako je to u skladu sa osecanjima kasnije, mogla bih i da uzivam u nekoj reci ponekad, mada se uglavnom nasmejem tome. Vise govore pogledi, slucajni dodiri, nego reci, njima pridajem manji znacaj, i volim kad osetim da me neko voli pre nego sto ista kaze.
    Last edited by Oljce; 01-02-10 at 20:40.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne volim precerivanja ali ipak...kad malo bolje razmislim sa odredjenom mjerom ipak volim da se mazim (tu spadaju i pjesme, tepanje itd...) :oops:
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad nekoga volis i kad ti se neko svidja jednostavno ne mozes da se ponasas kao kamen,makar ja ne , ali vise to iskazujem kroz djela nego kroz pricu...
    e sad,romantika koja je meni vise patetika mi je pregadna...medvedici i to....:burpwtf?)
    za sve treba imat stila a te takve stvari su mi predosadne i pre pre prepateticne i romantiku ovoga tipa prosipaju ljudi bez ideja...
    ili ne znam .mozda sam ja samo teska malo pa mi se tesko ugadja ,sto znam
    Last edited by naughty_s; 01-02-10 at 22:41.
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naughty_s View Post
    medvedici i to....:burpwtf?)
    Hahaha, sad si me podsjetila na onu temu kad samo ja i ti ishejtovasmo kupovinu medveda i ostalih plišanih životinja za poklon, pa onda nas počeše da hejtuju

    Treba imati mjere i u patetici, postoji i patetika patetike

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Vidim da se dosta tema na forumu Ljubav bavi slatkastim i nježnim ljubavnim stihovima, lijepim i kitnjastim riječima koje je neko nekad rekao u čast ljubavi ili pokušavajući da opiše ljubav...nije da nema i medju muškarcima poštovalaca tih romantičnih, nekad i srceparajućih (i sa navodnicima i bez njih) pričica, ali mi se svakako čini da su žene više sklone romantici i da ih više ima na tim temama.

    Mene zanima, da li su Crnogorci i Crnogorke toliko romantični i u realnom životu i da li nekad sva ta romantična "naklapanja" mogu da djeluju patetično?

    Jasno mi je da ako on njoj nadahnuto, osjećajno recituje neke srceparajuće stihove, a ona uživa u tome, njima ne može biti patetično to što rade, ali kakva je situacija kad ste posmatrač, recimo, bude li vam "muka" od previše kitnjastih riječi koje često ništa ne znače, ili kad imate partnera koji "vrca" od romantike, koji voli da "pretjeruje" u izražavanju svoje ljubavi, a vama je smor sva ta priča?

    Ili, možda su romantika i patetika povezane i ne mogu jedna bez druge?
    Vjerovatno zato sto sam previse smotan za neku romantiku taj prag patetike mi je jako nizak i prosto sam alergican na to.
    Romantiku za dvoje koje se vole stvaraju situacije i za nekog sa strane to je skoro pa nista, a njima puno znaci i nesto je divno, prelijepo...
    Ono kad se na silu smislja sta reci, pa stihovi, pa cuda pa one fore "nebo se ogleda u tvojim ocima..." mi je pomalo smijesno. Ili ono ajmo na plazu da gledamo zalazak sunca i na kraju se sve svede "dosta romantike skidaj gaće."
    Najgora patetika nastaje kad se dvoje posvadjaju pa se pocne drustvo maltretirati objasnjenjima i cudima ili predstavljenje sebe kao mucenika ljuvavi i zrtve ko zna cega.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ono kad se na silu smislja sta reci, pa stihovi, pa cuda pa one fore "nebo se ogleda u tvojim ocima..." mi je pomalo smijesno. Ili ono ajmo na plazu da gledamo zalazak sunca i na kraju se sve svede "dosta romantike skidaj gaće."
    hahahaha bravo Hari...Itekako zna biti smijesno,ali i razocaravajuce i jadno za one koji su ocekivali malo vise iskrenosti a najmanje tog siljenja sve u cilju skidanja gaca...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Hahaha, sad si me podsjetila na onu temu kad samo ja i ti ishejtovasmo kupovinu medveda i ostalih plišanih životinja za poklon, pa onda nas počeše da hejtuju

    Treba imati mjere i u patetici, postoji i patetika patetike
    hahahahaha !!
    pa mislim HELLOOO
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  13. #13
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Vidim da se dosta tema na forumu Ljubav bavi slatkastim i nježnim ljubavnim stihovima, lijepim i kitnjastim riječima koje je neko nekad rekao u čast ljubavi ili pokušavajući da opiše ljubav...nije da nema i medju muškarcima poštovalaca tih romantičnih, nekad i srceparajućih (i sa navodnicima i bez njih) pričica, ali mi se svakako čini da su žene više sklone romantici i da ih više ima na tim temama.

    Mene zanima, da li su Crnogorci i Crnogorke toliko romantični i u realnom životu i da li nekad sva ta romantična "naklapanja" mogu da djeluju patetično?

    Jasno mi je da ako on njoj nadahnuto, osjećajno recituje neke srceparajuće stihove, a ona uživa u tome, njima ne može biti patetično to što rade, ali kakva je situacija kad ste posmatrač, recimo, bude li vam "muka" od previše kitnjastih riječi koje često ništa ne znače, ili kad imate partnera koji "vrca" od romantike, koji voli da "pretjeruje" u izražavanju svoje ljubavi, a vama je smor sva ta priča?

    Ili, možda su romantika i patetika povezane i ne mogu jedna bez druge?
    Šta je za tebe romantika?

    Ja sam (meni) romantičniji kad joj donesem doručak u krevet, nego kad joj poklonim buket cvijeća.
    Ono, meni je nekako ljepše da dok ona spava, ja pođem i donesem joj doručak koji je čeka kad se probudi. Pa makar to bio i burek s jogurtom.

    Meni je cvijeće previše istrošena ''fora'', kao i recitovanje ljubavnih stihova. Nekad je to bio najveći čin romantike, ali onda su muškarci počeli kad god zaseru nešto, da guglaju i traže stihove ''za izrecitovati, a ona da zaplače'' ne bi li se izvukli.

    (Momci, jes da sam vaš, ali to je istina Naravno, ima izuzetaka, kao i svugdje) Zato meni to ne djeluje toliko ubjedljivo.

    Mislim da u svakom slučaju kršnom narodu kao što su naši đetići u Crnoj Gori ne ''leži'' ta romantika. Nekako mi ne djeluje da je momak ono što se veli ''2 sa 2'' recitator ljubavnih stihova. Možda griješim, ali to je samo neko moje mišljenje. :mrgreen:
    Pa mi samim tim možda i djeluje patetično.

    P.S. Ali to stvarno jeste lijepo

  14. #14
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Cvijeće mi je patetika kad se kupuje kao po komandi za 8. mart, 14. februar i tako te stvari. Cvijeće (ili samo jedan cvijet i to ako znam da cura ima omiljeno cvijeće), neka sitnica poklonjena bez nekog posebnog razloga je, meni makar potpuno u redu. Ne kažem da i navedene datume ne bi trebalo nekako obilježit.

    Uopšte uzevši, ako je neko iskren u onome što radi, rijetko može da izgleda patetičan. A postoje likovi za koje znam kakvi su foliranti, a ponašaju se onako kako procijene da im najbolje može pomoć u muvanju ili u prikazivanju samog sebe u poželjnom svijetlu.

    Nije isto kad "patetiše" neko kome je sladunjavost urođena i neko ko to radi jer misli da bi, u datom trenutku, to trebalo tako da izgleda.

    Sve ovo važi i za cure.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Šta je za tebe romantika?
    diskutabilno je...najčešće različiti postupci, nježni postupci, koji odgovaraju datom momentu i koji u tom trenutku daju na znanje da sam voljena, jako...iako ne sumnjam da sam voljena i van tih trenutaka.

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Cvijeće mi je patetika kad se kupuje kao po komandi za 8. mart, 14. februar i tako te stvari. Cvijeće (ili samo jedan cvijet i to ako znam da cura ima omiljeno cvijeće), neka sitnica poklonjena bez nekog posebnog razloga je, meni makar potpuno u redu. Ne kažem da i navedene datume ne bi trebalo nekako obilježit.
    imam par primjedbi...mislim da je vrlo bitno osluškivati ženu sa kojom si, i njena očekivanja. To što je tebi cvijeće patetika koja se kupuje za odredjene datume, nikako ne znači da ona isto misli, naprotiv...
    to što ona, možda, voli cvijeće ne bi trebalo da je čini nepristupačnom tebi, jer vjerujem da samo bitne karakterne razlike mogu da budu smetnja ljubavi, tako da vjeruje, da bi najmanje što bi mogao da učiniš za svoju voljenu bio taj jedan buket cvijeća koji ona obožava, nebitno kojim danom (naravno, govorimo o slučaju da ona voli cvijeće), iako je za tebe to čista patetika.

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Uopšte uzevši, ako je neko iskren u onome što radi, rijetko može da izgleda patetičan. A postoje likovi za koje znam kakvi su foliranti, a ponašaju se onako kako procijene da im najbolje može pomoć u muvanju ili u prikazivanju samog sebe u poželjnom svijetlu.
    slažem se i ja znam dosta takvih.

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nije isto kad "patetiše" neko kome je sladunjavost urođena i neko ko to radi jer misli da bi, u datom trenutku, to trebalo tako da izgleda.

    Sve ovo važi i za cure.
    meni svejedno zna da izgleda "patetično" iako je urodjeno, ako je pretjerano
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Pa nisam ja rekao da cvijeće ili neke poklone kupujem samo po svom nahođenju. Da je samo do toga koliko sam ja sam ponukan da nešto sladunjavo uradim, vjerovatno nikad ništa ne bih uradio. Ja sam lično malo drven. Podrazumijeva se da, kao što ti reče, osluškujem šta se dešava kod drage mi, pa onda reagujem (ali na moj način, a ne na načine koji preplavljuju časopise i koje razne drage Savete preporučuju).

    I htjedoh reć da nije isto ako drveni ja uzmem nešto da cincile mincile blagodarim po đevojci, ili ako to radi neko ko pati ako mu dobar dan nije nazvan na priželjikivani način. I meni su takvi likovi smiješni.

    Mada, nikad se ne zna. Možda meni neko nekad tako mozak zavrti...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #17
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Ove stvari koje vi nabrajate kao romantiku ili patetiku su po meni samo pomagala koja su manje vise nepotrebna za stvaranje romantike....Neko sa buketom cvijeca moze da ispadne patetican, a neko romantican, poezija iz necijih usta moze da zazvuci presmijesno i jadno, a iz necijih ta ista prelijepo i duboko. Romantika nije par svijeca i vino, dorucak u krevetu, nego atmosfera koju stvorite vas dvoje uz ta "pomagala" i nije romantika brdo slatkih rijeci nego onaj osjecaj kada znas da su iste duboke i da znace nesto.

    Romantika je nesto sto nastaje spontano i svako siljenje i pretjerivanje ima kao produkt patetiku....svako ima svoj ukus i poimanje romantike. Patetika je produkt pokusavanja neiskrenih, plitkih i ljudi bez ukusa da budu romanticni!

  18. #18
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cvijece,medvedici,tepanje,'jao,evo nasa pjesma','oces pola mog kolacha'...sta sve muskarci rade da bi dosli do cilja 3...i vec vjekovima zene padaju na istu tu foru :P
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  19. #19
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    nekada je postojala romantika...sada je to patetika...
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  20. #20
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosmmm View Post
    Ove stvari koje vi nabrajate kao romantiku ili patetiku su po meni samo pomagala koja su manje vise nepotrebna za stvaranje romantike....Neko sa buketom cvijeca moze da ispadne patetican, a neko romantican, poezija iz necijih usta moze da zazvuci presmijesno i jadno, a iz necijih ta ista prelijepo i duboko. Romantika nije par svijeca i vino, dorucak u krevetu, nego atmosfera koju stvorite vas dvoje uz ta "pomagala" i nije romantika brdo slatkih rijeci nego onaj osjecaj kada znas da su iste duboke i da znace nesto.

    Romantika je nesto sto nastaje spontano i svako siljenje i pretjerivanje ima kao produkt patetiku....svako ima svoj ukus i poimanje romantike. Patetika je produkt pokusavanja neiskrenih, plitkih i ljudi bez ukusa da budu romanticni!
    Potpis na ovo boldovano!
    Kao sto je neko vec napisao, ima ljudi kojima je sladunjavost urodjena, kao meni na pr. pa se ja tako mazim i bebim i sa drugaricama a tek u vezi... Bjezi crni kukavce! :devil:
    I volim kad muskarac ima tu njeznu, 'maznu' stranu, a i da je nema, mora se pojaviti! :mrgreen:
    Ne volim ni ja sad previse romantike, recimo cvijece, pjesme i sl. vec je dovoljna neka njeznost i paznja u pravom momentu, kao recimo zagrljaj, poljubac u nos, ili tako nesto
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Drach, Podgorica
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pffff, aj' da napishem par stavri na ovu temu, tim prije shto "globalno" (a mislim opet na ovaj nash skuchen chemer i jad) postoji krajnje, krajnje debilni rezoni (a mnoge chitam po ovim forumima), pa se zaista ponekad zapitam "ZAR SMO ZAISTA DOVDE DOGURALI"...
    Kao prvo, ja imenom i przemenom nikadana kod ljudi ne "prihvatam" par rijechi kao shto su "HVALA", "IZVINI" ili "ZAO MI JE"... Kad se Izrodi situacija za potrebom izgovaranja tih ili takvih rijechi, svede se to samo na RIJECHI i nishta vishe... Yebi ga, valjda sam tako na krivo nasadjen, da od ljudi ochekujem da POKAZU ili da se barem POTRUDE oko "tezine" tih ili takvih rijechi... Danas zivimo u takvom vremenu da je "valjda" dovoljno reci tako neshto, ali ne i pokazati...
    Danashnje vrijeme ima neshto shto, ma koliko da je to dobro za pojednostavljenje ljudskog roda i zivota, ovakvog kakav je, s jedne strane, Z druge strane ubija sve ono Dushevno u njemu (neka me IZVINU SVI ONI KOJI U TO NE VJERUJU, za njih me bash qurac neshto zabolje), a to su MEDIJI... Da li vam je ikada palo na pamet, zashto postoje u knjizevnosti, u muzici, u slikarstvu, neshto shto se zove KLASIKA??? Jer to samo zato shto je to neshto shto je "staro" i nije dozivio "savremeni chovjek"... Da li vam je ikada palo na pamet zashto se ne postoje neki Dostojevski, Jesenjini, neki ljudi poput Mike Antica... Da li vam je ikada palo na pamet da uporedite nashe "stare sevdalinke", nashe "stare ljubavne pjesme" sa nechim shto imamo danas??? E pa Gospodo, to je zato shto je TADA to bio JEDINI VID KOMUNIKACIJA izmedju ljudi... Oprostite, ali me ispravite ako grijeshim... Shta danashnji, "savremeni" chovjek pamti iz toga doba (sem debilne prepirke i polemike ko je ko ili ko je odakle)... pamti NESHTO shto budi najdublja osjecanja kod chovjeka, osjecanja koja ga chine, sretnim, usihcenim, veselim, tuznim, rasplakanim... Potpuno razumijem ljude kojim je veci merak, paznja usmjerena na "Velikog Brata" ili naaaaa, ne znam "Biramo Lidera" (mada nijednoga ne chuh da IZRECITOVA SIHTA PAMETNO, pochev od xex zirija), "Piramide" (mozda ne dadoh valjan primjer) ili chega li vec ne, ali samo DONEKLE ili DO NEKE DOBI... Zajeb je kad to pochne da biva TREND ili NACHIN ZIVOTA...
    PATETIKA U LJUBAVI... pffffffffffffff... Lako je prichati o PATETICI kada to gledate sa strane i VAS ne dotiche nishta od svega toga... Al' aj' sad pridji ti pa mi reci KADA SI BIO ZALJUBLJEN, DA LI SI RADIO BUDALASHTINE I GLUPOSTI??? Postoji li TAKAV koji je bio toliko "priseban" i toliko "kuuuuuul" a da nije napravio neshto shto mu posle nekog vremena je izgledalo vrlo, vrlo glupo, smijeshno ili patetichno, chak i sazaljevao sebe... Shta??? Na klik smo, roboti smo, pa izigravamo neku svejednocu???? Bojimo se da nam se drugi ne smiju i ne budemo "predmet sprdnje"
    Xex, zalosno je shto mnogi nisu dozivjeli "pravu" ljubav... shto nisu dozivjeli shta ljubav moze da napravi od chovjeka, kako da ga usreci, kako da ga nasmije, ispuni, da uchini da leti do nezamislivih visina, ali isto tako, shta znachi kada se sa tih visina pljashti na zemlju, koliko se moze biti nesretan, jadan, ochajan... koliko ljubav moze da ZABOLI...
    Ne znam vas, ali za zenu koju volim, koju zavolim ili koju treba da "natjeram" (ruzan izraz al' mi trenutno ne pada nishta), ne postoji nishta shto ne bih uradio... naravski sve u granicama yebenog DOSTOJANSTVA... ali opet, koliki je prag tog "dostojanstva" ili prag "tolerancije" prema nekome za kim "izgubish glavu"...
    Opet, zajeb je u tome, shto ljudi danas imaju vrlo malo mashte ili energije ili uopshte volje, za nechim shto ce da usreci osobu do koje mu je stalo... Zashto to mora da bude klishe sa stihovima ili cvijecem... Ponekada je dovoljno i SJETITI SE i to pokazati... mashta za te stvari je beskrajna, samo treba da proniknete u sami sebe i da to iz sebe IZNJEDRITE, jer takve stvari postoje u svima nama...
    Josh jedno pitanje... Da pomijesham sex sa ovim shto pishem i izbanalizujem temu do daske... Nije mi jasno, kako je nekome PATETICHNO da shapne neku lijepu rijech osobi do koje mu je stalo, pa bio to i STIH (s obzirom da ste se dohvatili toga), a "mangpuski", "macho", "moderno", "urbano" je "proshaputati" ili reci "aj' mi ga ispushi".... Ovakvi rezoni mi nisu jasni...
    Prema nekome koga volite i koga nikako ne zelite da izgubite, rezonujete i razmishljate na ovaj nachin kao shto chitam ovuda (da se ne "PONIZAVATE" i da nema "PATETIKE" za nekoga ko gleda sa strane), najbolje bi vam bilo da uzimate tablete... takozvane "betablokatore", jer oni odvajaju rad mozga od srca... Jer srce nikako ne moze objasniti "zdravm razumu" neke stvari koje radi a koje su ovome totalno "sulude"... Zashto??? Zato shto ljubav nije slijepa, LJUBAV VAM JE RETARDIRANA... I Bogu hvala da to shto prije shvatite, jer u protivnom, od ovoga danas shto imamo mozemo ici samo unazad i moze nam biti samo gore i gore... A opet, donje granice toga DOLJE nema, isto kao shto nema ni gornje granice toga ISPRED... Da ne gushim vishe... Ionako ovo niko i ne chita...
    Last edited by Cozmicbaby; 03-02-10 at 13:29.

  22. #22
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    752
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ako neka nježna muzika svira u pozadini dok posmatram dvoje kako razmjenjuju zaljubljene riječi i misli, mene čak i suze krenu
    Šalim se,takođe mislim da ako mi doživljavamo nečiji pokušaj romantike patetičnim, onda je možda problem i do nas. Upravo jer ta romantika nije nama namijenjena. Romantika je ipak način da se lijepim gestovima i riječima ugodi i razbije psihološka barijera. No ja nisam psiholog, i nije na meni to da komentarišem, ali ako bi neko nečiji romatični pokušaj nazvao patetičnim, ja bih takvog komentatora u najmanju ruku nazvao licemjerom.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se. Al ja sma recimo strasno teska po tom pitanju i samoj sebi.
    Evo primjera. Izlazila sam sa momkom 5 godina i kusur, i nekako nije tu bilo neke romantike svakodnevne, nijesam nesto taj tip... I nedje mi je rekao E kako su ti lijepe usne.... Znaci momenat extra, gledamo neki film, poljubimo se, bla bla i to mi kaze. Neka bi se rastopila, a jaaaaa umirem od smijeha i dizem ga na sprdnju... Zenama nikad ugodit.. Sigurno da imam problem sa tim dozivljavanjem romantike, jer definitivno nijesam neko njezno stvorenje da se topim i sl. Sto cu greote.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  24. #24
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    PODGORICA – Crnogorski rukometni reprezentativac Žarko Marković je javno, tačnije preko bilborda u Ulici Stanka Dragojevića izjavio svojoj vjerenici Milici ljubav. Na bilbordu je ispisano „Milice, volim te” u potpisu Žarko Marković.


    Marković je proteklih pola godine nosio dres RK Budućnost, gdje će sigurno ostati do kraja sezone, a ranije je nastupao za Jugović, Vesprem i Gumerzbah. U čaršiji se šuška da je upravo velika ljubav prema Milici bila predsudni faktor da se iz Njemačke Bundes lige vrati u Podgoricu. Takođe se u rukometnim krugovima priča da je već u zimskom prelaznom roku odbio ponude mnogih klubova iz inostranstva prije svega iz Španije, Mađarske i Danske, kako bi povratio povjerenje i ljubav »njegove« Milice sa kojom je na kratko zbog nesporazuma bio razdvojen.


    Ako Marković na ljubavnom polju bude uspješan kao na sportskom sigurno da izabranici njegovog srca neće biti povoda za dalja dokazivanja.



    http://www.pobjeda.me/citanje.php?da...2-03&id=179007


    Tehnički gledano, vrlo romantično i relativno originalno. A s druge strane ne znam kolik o je pametno što je zbog nje odbio sve ove ponude...

  25. #25
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    :mrgreen: da mu to ne bude "presudni momenat" da ne povrati njenu ljubav?:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Malo romantike
    By Click in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 0
    Last Post: 27-10-04, 07:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •