Page 1 of 21 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 517

Thread: I.K. Projekat 1000 stanova u Crnoj Gori

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,909
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Exclamation I.K. Projekat 1000 stanova u Crnoj Gori

    Podgorica (MINA-BUSINESS) Ministarstvo uređenja prostora i zaštite životne sredine realizovaće ove godine Projekat rješavanja stambenih pitanja građana i ublažavanja efekata ekonomske krize na sektor građevinarstva, čiji je cilj oživljavanje tražnje za stanovima uz podršku države.
    Iz Ministarstva je najavljeno da će ove godine biti raspisana dva javna poziva, od kojih će prvi biti za prikupljanje ponuda za prodaju stambenih jedinica građevinara, a drugi za građane koji su zainteresovani za kupovinu stanova.
    - Nakon završetka javnih poziva obaviće se objedinjavanje podataka u cilju izbora najboljih ponuđača - saopšteno je agenciji Mina-business iz Ministarstva uređenja prostora i zaštite životne sredine.
    Iz Ministarstva su precizirali da ce Projekat biti realizovan po cijenama ispod tržišnih, a odnosi se na građevinare koji su, pogođeni ekonomskom krizom, onemogućeni da dovrše započete radove na građevinskim objektima.
    - Očekuje se da ce na taj način biti realizovano hiljadu stambenih jedinica, uz podrsku gradanima da po subvencioniranim kreditnim i cjenovnim uslovima riješe stambene potrebe - objasnili su predstavnici Ministarstva.
    Oni su dodali da je kao izvor finansiranja tog projekta predviden kreditni aranzman sa Bankom za razvoj Savjeta Evrope (CEB) u iznosu od 50 odsto kredita, dok ce ostatak obezbijediti domaće banke.
    - Država će uz to subvencionirati dio kamatnih stopa. Početak realizacije tog kreditnog aranžmana očekujemo sredinom godine naveli su iz Ministarstva.
    Ministarstvo je u oblasti politike stanovanja Vladi dostavilo Predlog zakona o stanovanju i održavanju stambenih zgrada kojim su definisani odnosi u toj oblasti i obezbijeđeni uslovi za njegov održivi razvoj.
    - Predlogom se utvrđuju prava i obaveze vlasnika stanova i drugih posebnih djelova zgrade u pogledu održavanja stambene zgrade, stanova i drugih posebnih djelova, a definisana je oblast socijalnog stanovanja, donošenje Nacionalne stambene strategije, propisani uslovi za formiranje zaštićene zakupnine - dodali su iz Ministarstva.
    Predlogom zakona je predviđeno formiranje Savjeta za zaštitu prava zakupaca, stambene inspekcije, nadležnosti i mjere inspektora za stanovanje, a definisana je i kaznena politika.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ovo je zesce ******, zasto drzava na uradi projekat ublazivanja krize odgovarajucom redukcijom dazbina u cilju povecanja platezne moci stanovnika, montegrujo koliko su ti dali za ovaj marketing....a sto se tice dubencioniranja stopa i ostalih fensi izraza koje korsitis ili si prepisao meni se cini da ce opet narod da vrace i place...oprosti ako grijesim
    pitanje zasto pomagati gradjevinare,zasto ne postji drzvna firma za koju ce drzava garantovati nego garantuje za privatnike...ima odje dosta magle, mislim da si na kraju htio da stavis ovog smajlija :LOL:

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    350
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Gradjevinari su braca i kumovi, ostali ne
    A ovako daju dojam da pomazu gradjanima

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    zasto drzava na uradi projekat ublazivanja krize odgovarajucom redukcijom dazbina u cilju povecanja platezne moci stanovnika,
    U potpunosti se slažem. Pomoći će nam stanovi kad treba da plaćamo ogromne dadžbine za svakave gluposti.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Umjesto da se opterecujemo sa tim ko su gradjevinari, treba da se koncetrisemo sto je tu dobro za nas...

    Meni znaci kad je na 20 godina i malom kamatom, a briga me ko su gradjevinari, tako da je ovo dobra prica

  6. #6
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Planet Earth
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makije View Post
    Umjesto da se opterecujemo sa tim ko su gradjevinari, treba da se koncetrisemo sto je tu dobro za nas...

    Meni znaci kad je na 20 godina i malom kamatom, a briga me ko su gradjevinari, tako da je ovo dobra prica
    Slažem se.
    "Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja." J.Krishnamurti

  7. #7
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,162
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by makije View Post
    Umjesto da se opterecujemo sa tim ko su gradjevinari, treba da se koncetrisemo sto je tu dobro za nas...

    Meni znaci kad je na 20 godina i malom kamatom, a briga me ko su gradjevinari, tako da je ovo dobra prica
    Pazi da ga ne dobiješ, osim ako nisi zaslužni član DPS-a.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,909
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pazi da ga ne dobiješ, osim ako nisi zaslužni član DPS-a.
    za informaciju zadnja podjela izvrsena prije 2 godine ostalo oko 200 nepodeljenih kredita

  9. #9
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet u pitanju neka prevara

  10. #10
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,162
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montegruja View Post
    za informaciju zadnja podjela izvrsena prije 2 godine ostalo oko 200 nepodeljenih kredita
    Pa ajde kad si vec upoznat reci nam koji su bili uslovi (za te nepodijeljene) jer me to bas zanima a mislim i ostale.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    makije liquid divim se vasoj ...ne znam kako da je nazovem..naivnosti..praznoglavosti...razmisljanju koje ne vidi dalje od nosa ili bolje recano da kazem od plate...ko moze sebi priustiti da naredno 20 godina daje 2/3ne plate i da normalno zivi...i to govorim o samo jednoj osobi a gdje su tu porodice..gdje su tu mladi parovi koji zajednicki ne mogu da izguraju 1000E plate,gdje su tu ljudi sa srednjom plateznom moci....nesto zaboravljas...elem da ti napravim racunicu koju ocigledno zaboravljas tako lagano i nemojte ovo vas dvojica shvatiti licno previse dosta je takvih u crnoj gori zato nam je i ovako
    da pocnem kredit za koji garanuje drzava znaci da ce u slucaju nekog njesra da drzava vrace pare a ne ti isti privatnici..
    ovo znaci da ako drzava vrace pare manje para u budzetu manje para za plate prosvete zdravstva i skolstva...
    e a ako nekome smanjis platu kako mozes ocekivati da i dalje daje istu ratu i zivi normalno...neko bi ovo nazvao kvakak22 a neko drugi zajeb...ali opet zavisi od definicije

    jos jedna simpaticna stvar....kad drzava smanjuje plate svojim zaposlenima i zaposlenima na budzetu i privatnici u najbolju ruku drze plate iste ako ih ne smanjuju.........elelm racunica je jasna crva nije ni bilo
    od sviha ulaganja milijonskija koje dodose u crnu goru dosli smo do toga da moramo uzimati kredite....a ako iko od vas ima kredit zna da je jedna od svari koje su vezane za kredit i vracanje..elem pomognes gradjevince a jos uvijek nemas standard da bi prosjecan fakultetski covjek koji ima porodicu mogao sebi da priusti stan i naravno da porodica zivi normalno....meni ovo ne mirise simpaticno a daj Boze da sam pogrijesio iskreno zelim da sam pogrijesio u svom postu ovdje ali ne vjerujem....evo izvinicu se svima javno i preko novina ako budem pogrijesio...znas ono kad je cigo ucio dijete da pliva i baci ga u bunar i kaze
    masi rucicama nozicama rucicama nozicamaaa
    e je:i ga sad.............meni sve ovo lici na takav vic, da je organizacija odgovarajuca do sada bi neko stvarno ulozio u cg a ne samo ovo sto prodamo pa to zovemo ulaganje...i sami znate ako se stalno iznosi iz kuce i prodaju stvari prije ili kasnije suocicemo se sa zidovima.....

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    e za vas koji mislite da mozda grijesim....jeli se neko sjetio da mozda i treba da se u taj stan sto se uselite i za koji odvajate od usta morate placati i struju vodu komunalije....grijanje....krecenje sa vremena na vrijeme..a taj stan hoce i da se ocisti...uredi pa da se kupi i neka stolica pa makar i one plasticne iz cungu ili pistolata...............oce celjade i da jede kad stanuje nedje....a nece da jede gologuzo nego i da se obuce.............

  13. #13
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Pazi da ga ne dobiješ, osim ako nisi zaslužni član DPS-a.
    Quote Originally Posted by montegruja View Post
    za informaciju zadnja podjela izvrsena prije 2 godine ostalo oko 200 nepodeljenih kredita
    Bješe juče u "Vijestima" tekst o zariji franoviću, koji je sina zaposlio u ŽICG; međutim, na kraju kaže "Shodno njegovom obrazovanju, ima ambiciju da zbog obaveza na magistarskim studijama na Ekonomskom fakultetu uskoro nađe novi angažman u Podgorici", i ja mnim da su dva-tri od tih stanova za njega i njegove, neka se nađe, neće da se baci, šteta da putuje čovjek svaki dan iz bara onim službenim "Pasatom" s tablicama ŽICG1...

    http://www.vijesti.me/index.php?id=327563

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a jeste li razmisljali da ce u tu igru uci i stanovi koje je prva banka zaplijenila posrnulim gradjevinarima tokom pocetka fin krize. kako neko rece mudro malo prije kvaka22

  15. #15
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Zna li ko koliko iznosi kvadrat u tim uslovima subvencije? Jesu li stanovi svi u PG? Koji su uslovi dobijanja kredita? Ikakvu valjanu info.....

  16. #16
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Moze i link gdje je to napisano, je trazim po netu al nema......

  17. #17
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Planet Earth
    Posts
    704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NAND View Post
    makije liquid divim se vasoj ...ne znam kako da je nazovem..naivnosti..praznoglavosti...razmisljanju koje ne vidi dalje od nosa ili bolje recano da kazem od plate...ko moze sebi priustiti da naredno 20 godina daje 2/3ne plate i da normalno zivi...i to govorim o samo jednoj osobi a gdje su tu porodice..gdje su tu mladi parovi koji zajednicki ne mogu da izguraju 1000E plate,gdje su tu ljudi sa srednjom plateznom moci....nesto zaboravljas...elem da ti napravim racunicu koju ocigledno zaboravljas tako lagano i nemojte ovo vas dvojica shvatiti licno previse dosta je takvih u crnoj gori zato nam je i ovako
    da pocnem kredit za koji garanuje drzava znaci da ce u slucaju nekog njesra da drzava vrace pare a ne ti isti privatnici..
    ovo znaci da ako drzava vrace pare manje para u budzetu manje para za plate prosvete zdravstva i skolstva...
    e a ako nekome smanjis platu kako mozes ocekivati da i dalje daje istu ratu i zivi normalno...neko bi ovo nazvao kvakak22 a neko drugi zajeb...ali opet zavisi od definicije

    jos jedna simpaticna stvar....kad drzava smanjuje plate svojim zaposlenima i zaposlenima na budzetu i privatnici u najbolju ruku drze plate iste ako ih ne smanjuju.........elelm racunica je jasna crva nije ni bilo
    od sviha ulaganja milijonskija koje dodose u crnu goru dosli smo do toga da moramo uzimati kredite....a ako iko od vas ima kredit zna da je jedna od svari koje su vezane za kredit i vracanje..elem pomognes gradjevince a jos uvijek nemas standard da bi prosjecan fakultetski covjek koji ima porodicu mogao sebi da priusti stan i naravno da porodica zivi normalno....meni ovo ne mirise simpaticno a daj Boze da sam pogrijesio iskreno zelim da sam pogrijesio u svom postu ovdje ali ne vjerujem....evo izvinicu se svima javno i preko novina ako budem pogrijesio...znas ono kad je cigo ucio dijete da pliva i baci ga u bunar i kaze
    masi rucicama nozicama rucicama nozicamaaa
    e je:i ga sad.............meni sve ovo lici na takav vic, da je organizacija odgovarajuca do sada bi neko stvarno ulozio u cg a ne samo ovo sto prodamo pa to zovemo ulaganje...i sami znate ako se stalno iznosi iz kuce i prodaju stvari prije ili kasnije suocicemo se sa zidovima.....
    Kod mene se samo radi o nadi da nešto pozitivno može da se desi i da se problem stambenog pitanja počne rješavati.

    Po ovome što sam pročitao kapiram da mjesečna rata ne bi prelazila visinu prosječne kirije , tako da ne vidim u čemu je problem , ako bi se projekat stvarno realizovao.

    Ako su ljudi prinuđeni da iznajmljuju stanove i bukvalno bačaju pare , ne vidim što je loše u tome da isti iznos daju mjesečno za otplatu svog stana.

    Što bi tek rekao na to da se ljudi odlučuju na uzimanje kredita sa kamatom od oko 9% , koje banke hvale na sva zvona kao super povoljne , a ustvari su obična pljačka.

    Kad uporediš ove dvije opcije ipak mi se ova PRVA čini prihvatljivijom za naš standard ako se ovo što imamo uopšte može tako nazvati.

    Znači , kako god obrneš situacija po one koji nemaju riješeno stambeno pitanje je loša , ili plaćaju kiriju , ili ratu bankama po pljačkaškim kamatama , pa je svaki nagovještaj nečega povoljnijeg dobrodošao.

    Ti si u pravu sve što si napisao , ali nije loše nadati se , pa ako je zajeb neće nam biti prvi put.
    Last edited by liquid; 28-01-10 at 18:10.
    "Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja." J.Krishnamurti

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,909
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    2010-01-27| 4179| ISSN: 1450 - 6181
    Username:
    Password:


    NASLOVNA| POLITIKA| EKONOMIJA| DRUŠTVO| FORUM| SVIJET| KULTURA| REGIONI| PODGORICA| SPORT| ARHIV| MEDIJI| ZABAVA|
    IMPRESUM UPUTSTVO ZA PRETPLATU:
    Krediti za invalide, mlade bračne parove i podstanare

    MINISTARSTVO URBANIZMA PRIPREMA PROJEKAT STAMBENOG KREDITIRANJA GRAĐANA KAKO BI SE POSPJEŠILO GRAĐEVINARSTVO

    Podgorica - Ministarstvo uređenja prostora i zaštite životne sredine najavilo je da će ove godine realizovati Projekat rješavanja stambenih pitanja građana i ublažavanja efekata ekonomske krize na sektor građevinarstva, čiji je cilj oživljavanje tražnje za stanovima uz podršku države. Glavni uslov za odobravanje kredita, osim kreditne sposobnosti građana, su da potpadaju u jednu od ciljnih korisničkih grupa (osobe sa invaliditetom, mladi bračni parovi, porodična domaćinstva koja nemaju riješeno stambeno pitanje) i da ispunjavaju uslove koji će biti navedeni u javnom pozivu, rekao je pomoćnik ministra za stambena pitanja Marko Vujović.
    - Jedan od uslova je da su građani kreditno sposobni, tj. da se mogu kreditno zadužiti za predviđeni iznos kod domaće komercijalne banke, a drugi da potpadaju u jednu od ciljnih korisničkih grupa i da ispunjavaju posebne uslove koji su različiti za svaku kategoriju. Takođe, opšti uslov je i posjedovanje državljanstva Crne Gore i da u vlasništvu nemaju stan - saopštio je Vujović “Vijestima”.
    Na pitanje kako će se i kad projekat tačno sprovoditi, Vujović je kazao da će prvo biti objavljen javni poziv građevinskim firmama koje zbog svjetske ekonomske krize ne mogu dovršiti započete stambene zgrade, i jedan građanima koji nemaju riješeno stambeno pitanje.
    - Jednim pozivom će se građevinskim firmama nuditi mogućnost prodaje nedovršenih stambenih jedinica, uz obavezu da dobijena sredstva utroše na dovršetak izgradnje, a drugim pozivom će se građanima ponuditi mogućnost otkupa navedenih stambenih jedinica po beneficiranim kamatnim stopama na period od 15 do 20 godina - dodao je Vujović.
    Građani će, prema njegovim riječima, zahtjeve za kredit predavati domaćim komercijalnim bankama koje budu uključene u realizaciju projekta, u roku od dva mjeseca, a preliminarna lista podnosica zahtjeva biće objavljena u roku od 15 dana po završetku roka za predaju.
    - Sredstva za realizaciju projekta obezbijediće se kroz kreditni aranžman kod Banke za razvoj Savjeta Evrope i domaćih komercijalnih banaka. Država će obezbijediti subvencije kamatnih stopa. Dakle, kamatne stope će značajno biti niže od tržišnih, ali će iznos zavisiti od dogovora sa CEB i domaćim bankama - kazao je Vujović.
    On je napomenuo da je projekat namijenjen isključivo osobama sa invaliditetom, mladim bračnim parovima i porodičnim domaćinstvima koja nemaju riješeno stambeno pitanje.
    - Osobama sa invaliditetom je predviđena kvota od 10 odsto od ukupnog broja ponuđenih stambenih jedinica, mladim bračnim parovima 30, a porodičnim domaćinstvima 60 odsto stambenih jedinica - precizirao je Vujović.
    U Vladi, prema njegovim riječima, ne posjeduju precizne podatke o broju građana koji nemaju riješeno stambeno pitanje, ali da preliminarne analize koje su rađene za potrebe Strategije razvoja građevinarstva, pokazuju da u Crnoj Gori postoji potreba za 27 hiljada stanova.
    - Precizan broj teško je utvrditi, posebno ako se uzme u obzir činjenica da u Crnoj Gori postoji veliki broj stanova koje ne služe za primarno stanovanje, posebno na primorju i sjeveru države. Ministarstvo uređenja prostora i zaštite životne sredine za ovu godinu planira donošenje Nacionalne stambene strategije, kao strateškog dokumenta koji će postaviti smjernice u razvoju i podizanju kvaliteta stanovanja, koji će između ostalog i sadržati i analize potreba građana za rješavanje stambenog pitanja - zaključio je Vujović.
    R.MILIĆ

  19. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako bude povoljan kvadrat i lokacija uz subvenciju , mozda to bude prilika dobra , mada kako se god okrene za dvosoban stan nece rata manja bit od 350 400e ja mislim .....
    Last edited by pondeke; 28-01-10 at 21:33.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    liquid i ja se nadam :/
    ali moja struka je bliza prirodnim naukama,iako je ekonomija koja se igra kod nas neprirodna....da bi cg bila u +u moramo nesto da izvozimo,da radimo da necim privucemo stvarno investitore a ne da prodajemo ovo sto imamo
    kad sam bio osnovac moji su isli u rumuniju sa vegetom i zvakama da kupuju stvari,teksas,farmerice i kozne jakne......
    elem oni su od tada uspjeli da dovuku reno u nekad :j:e:b:e:n:u: daciu a sada dacia dobija nagrade u svojojo klasi...dakle zasto su oni isli naprijed a mi tapkamo u mjestu...i ekonomski i fizicki gledano...?
    kinezi su odavno rekli nije vazno koje je boje macka vazno je da lovi miseve, nase macke su suvise debele da bi lovile miseve...zive trenutno i jos ce neko vrijeme da zive od sopstvene debljine...a kad dodje da treba nesto i dati vise mi se cini da cemo gledati kandze nego dijeljenje
    jos jedna sitnica dragi i postovani montegrujo
    ajde otidji u vijesti..dan...pobjedu...i idi redom i gledaj sta je obecavano a sta ispunjeno....nesto mi kaze da vec predosjecam koja ce rubrika biti punija..
    mozda malo ovako dajem svojoj negativnosti oduska ali s:j:e:b:a:v:a:n:j:e: firmi i nemogucnost da ljudi koji su sopstveni vijek proveli na poslu i u radu i sada ne mogu da plate struju telefon i da zive normalno sigurno nije nacin da se obezbjedi nesto, ulaganje ulaganje ulaganje
    iz nicega se ne moze stvoriti nesto, energija se ne moze kreirati niti napraviti,samo mijenja oblik.....
    dakle treba naci nesto sto ce biti realno..a ova proseravanja..su smijesna, ovih 1000 stanova po crnoj gori ce jedva biti dovoljni za prosvetu,zdravstvo, i policiju...a da ne govorimo o ostalima....

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Kako je ovo završilo na oglase zna li neko

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by Pagan Born View Post
    Bješe juče u "Vijestima" tekst o zariji franoviću, koji je sina zaposlio u ŽICG; međutim, na kraju kaže "Shodno njegovom obrazovanju, ima ambiciju da zbog obaveza na magistarskim studijama na Ekonomskom fakultetu uskoro nađe novi angažman u Podgorici", i ja mnim da su dva-tri od tih stanova za njega i njegove, neka se nađe, neće da se baci, šteta da putuje čovjek svaki dan iz bara onim službenim "Pasatom" s tablicama ŽICG1...

    http://www.vijesti.me/index.php?id=327563
    Moraću Frenkiju da se isprdam kada ga vidim. Definitvno se sve raspada oko nas...


    Iskreno ako rata bude 200€ na 20 godina i neće biti puno. (razsmilimo da će 200€ za 10 godina vrijeđeti mnogo manje, odnosno da će bii lakše da se odvojimo od njih).


    A 200€ da se neko ne prevari na 20 godina je 60,000e.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    PG
    Posts
    639
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    [/QUOTE]Iskreno ako rata bude 200€ na 20 godina i neće biti puno. (razsmilimo da će 200€ za 10 godina vrijeđeti mnogo manje, odnosno da će bii lakše da se odvojimo od njih).[/B]
    A 200€ da se neko ne prevari na 20 godina je 60,000e.
    [/COLOR][/QUOTE]

    Da se neko ne prevari 12x20x200=48000
    Ako je godišnja kamata min 10%, onda je za kredit od cca 20.000 rata 200€
    Za 20.000 možeš da kupiš 15-ak kvadrata.
    Last edited by empty; 28-01-10 at 23:03.
    Saepe fit ut aliorum vitia facilius videamus quam propria.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    [

    A 200€ da se neko ne prevari na 20 godina je 60,000e. [/B]
    Želja ve bila .Nije kvadrat džabe 1500 po većini tih zgrada.Za te pare neki jednosoban možda jedino kupiš.

  25. #25
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    152
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako su se mLogi poradovali Najvise koristi od ovoga ce imati parashi-gradjevinari, koji ce se izvuci iz gov*ana u koja su sami upali, pa tih hiljadu "srecnika" koji uzmu te stanove (vidjecemo pod kojim uslovima, ali cisto sumnjam da ce biti cijene nesto mnogo "ispod trzisnih"), a mi ostali cemo da placamo sve to, od poreza koji dajemo drzavi. Narod nikako da skapira da te subvencije ne daje drzava iz svog dzepa, nego iz budzeta, koji finansiramo MI, a koji se treba namijeniti za pametnije stvari. I drzava ima para za stanove. A za stetu nastalu poplavama, e za to kazu da imaju samo 200.000€ i nista vise. Kolko su ono razdijelili, po 100-200€ poplavljenim domacinstvima? :roll:
    Cetinje Forever!!!

Page 1 of 21 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. DVB-T u Crnoj Gori
    By Sale in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 27
    Last Post: 05-10-10, 22:18
  2. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •