View Poll Results: ABORTUS

Voters
148. You may not vote on this poll
  • Da

    58 39.19%
  • Ne

    44 29.73%
  • Da, ali samo u slučaju zdravstvene ugroženosti

    43 29.05%
  • Bilo koji drugi razlog za da

    9 6.08%
Multiple Choice Poll.
Page 2 of 17 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 409

Thread: Abortus

  1. #26
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam jos mlada ali trenutno sam protiv abortusa...ne znam,mozda s godimnama promijenim mishljenje.

  2. #27
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    neko odje jednom rece da embrion nije zivo bice...uzasna konstatacija!!!
    To nije užasna konstatacija nego naučna činjenica. Narod treba da se obrazuje i da nauči nešto umjesto da robuje viševjekovnim stereotipima i da ostane zatucan u 21.vijeku vjerujući u učenja koja su pisana u crkvenim knjigama.
    Jeste da smo u Montenegru ali nam to ne daje pravo da budemo zaostalih shvatanja. Ne više.

  3. #28
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To nije užasna konstatacija nego naučna činjenica. Narod treba da se obrazuje i da nauči nešto umjesto da robuje viševjekovnim stereotipima i da ostane zatucan u 21.vijeku vjerujući u učenja koja su pisana u crkvenim knjigama.
    Jeste da smo u Montenegru ali nam to ne daje pravo da budemo zaostalih shvatanja. Ne više.
    ajde mi onda reci sta je embrion???mrtvo bice??bas me zanima...
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  4. #29
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    ne znam, citam sta sve pisete i nijeste mi jasni pogotovo je razocaravajuce kako djevojke to dozivljavaju. Ne pricam ovo samo tzbog procitanog ovdje nego i iz razgovora sa drugaricama koje generalno dijele misljenje djevojaka sa foruma. Nije mi jasno da mozete tako da odlucite oce li neka beba se rodit i imat priliku da zivi ili ne. Imam dobrog druga koji je neplanski dosao u situaciju da mora o tome da razmislja i on koji ima 24 i cura koja je tek napunila 20 imaju malog sincica od 5 mjeseci to je ljudi lutka mala. Od radosti da se igras sa njim iako i povrace i place i kako svako malo. Odmah da dodam da ona prima 150e a on pripravnicku 170e i da su podstanari, njihovi ih malo pomognu ali krpe se i vidim da su srecni. Tacno je da se odrekao skitnji sa nama ali na tome mu svaka cast. Nadam se da cete malo razmisliti prije nego sto napravite gresku..... sebicnost je ta koja preovlada da se uradi abortus jer nece narod da se odrekne luxuza svakodnevnog kafenisanja i skitnje.....

  5. #30
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    ajde mi onda reci sta je embrion???mrtvo bice??bas me zanima...
    Embrion nije biće. Tek kad postane fetus onda je biće, a to otprilike oko 8. nedelje trudnoće.

    In humans, it is called an embryo until about eight weeks after fertilization (i.e. ten weeks LMP), and from then it is instead called a fetus.

    Ovo su naučne činjenice, a ti ako želiš da imaš shvatanja po crkvenim knjigama od prije nekoliko stotina godina samo izvoli, niko ti ne brani to pravo.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Embryo

    Evo malo edukacije.

  6. #31
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci naucna cinjenica je da nesto posle 8 nedelja postaje zivo,posle 9 mjeseci se radja i posle 20 godina dolazi na forume...a,da ubacimo krtolu u zenu bi li isto posle 8 nedelja postala ziva???
    uzasno poredjenje,ali morao sam ovo da kazem
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  7. #32
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    znaci naucna cinjenica je da nesto posle 8 nedelja postaje zivo,posle 9 mjeseci se radja i posle 20 godina dolazi na forume...a,da ubacimo krtolu u zenu bi li isto posle 8 nedelja postala ziva???
    uzasno poredjenje,ali morao sam ovo da kazem
    To čak i nije poređenje pošto krtola nije odgovarajući ekvivalent embrionu, pogotovo po sastavu. Loše ti idu ove stilske figure, obnovi to malo

  8. #33
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sledeca uvreda ban, pa ako ne mozes da podneses jer neko ima drugaciej misljenje, log out
    Last edited by DIDI; 26-01-10 at 11:19.
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  9. #34
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    ne znam, citam sta sve pisete i nijeste mi jasni pogotovo je razocaravajuce kako djevojke to dozivljavaju. Ne pricam ovo samo tzbog procitanog ovdje nego i iz razgovora sa drugaricama koje generalno dijele misljenje djevojaka sa foruma. Nije mi jasno da mozete tako da odlucite oce li neka beba se rodit i imat priliku da zivi ili ne. Imam dobrog druga koji je neplanski dosao u situaciju da mora o tome da razmislja i on koji ima 24 i cura koja je tek napunila 20 imaju malog sincica od 5 mjeseci to je ljudi lutka mala. Od radosti da se igras sa njim iako i povrace i place i kako svako malo. Odmah da dodam da ona prima 150e a on pripravnicku 170e i da su podstanari, njihovi ih malo pomognu ali krpe se i vidim da su srecni. Tacno je da se odrekao skitnji sa nama ali na tome mu svaka cast. Nadam se da cete malo razmisliti prije nego sto napravite gresku..... sebicnost je ta koja preovlada da se uradi abortus jer nece narod da se odrekne luxuza svakodnevnog kafenisanja i skitnje.....

    Ne radi se uopšte o tome koliko ko ima godina i je li mu plata 50 ili 1050 eura. Radi se o spremnosti za podizanje tog djeteta, o odgovornosti koju treba preuzeti, pošto kad hoćeš da imaš dijete želiš da ga imaš zbog želje koja ti stvarno dolazi iz središta srca i da ga podižeš sa osobom s kojom stvarno to želiš da dijeliš. Ne treba dijete da bude statistička greška u reklamama za kondome, onaj 1% kad zaštita nije odradila svoje i da ga podižeš sa osobom s kojom to nisi ni u snu očekivao.
    Eto, makar zbog tog djeteta je bolje ne imati ga, ako već ne možes skroz da se daš u tome i sa željom da mu svakog dana poklanjaš sebe i radiš oko njega zbog toga što to želiš a ne zbog toga što si prinuđen.

  10. #35
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    Mojsije ne dijelimo isto misljenje, po meni on mora imat sansu za zivot pa ako ga ti neces mozda oce neko drugi ili u dom. Da je prostitutka ga dobila samnom moje je i sto je tu je. Ne kazem da je moram zenit ali to dijete treba da se rodi. Mada ne ocekujem da svi mislimo isto

  11. #36
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    tako je,ona na jednu a dijete na drugu stranu!nije to play station pa ajmo opet ispocetka!nije to dijete krivo sto si ti njegovu majku lagao da je volis da bi ti dala
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Mojsije ne dijelimo isto misljenje, po meni on mora imat sansu za zivot pa ako ga ti neces mozda oce neko drugi ili u dom. Da je prostitutka ga dobila samnom moje je i sto je tu je. Ne kazem da je moram zenit ali to dijete treba da se rodi. Mada ne ocekujem da svi mislimo isto
    jel znas ti kakav je zivot djeci u domu?
    mozes li da zamislis da zivis sa cinjenicom da su te se roditelji odrekli?
    jesi li svjestan kakve to traume i poremecaje moze da stvori?
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  13. #38
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema doma!!!dijete kod svoga oca!!!kad je mogao da se igra,nek podize!!!
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  14. #39
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Problem nije crno - bijel,zaboga.
    Normalno da nije svaki abortus poželjan,ali situacija u kojoj se nađete kad trebate da odlučite je mnogo kompleksnija od prostog da ili ne.
    Fetus jeste živo biće,ali mnogo toga što uništimo svakog dana su živa bića tako da to nije nikakav argument.Ako je problem to što se ubija živo biće,onda treba da bacimo i muvarice na lomaču.
    Fetus je preliminarna faza razvoja ljudskog bića,što ga ne čini djetetom,a ni čovjekom.Fetus ima potencijal da postane sve to,ako bude imao mnogo sreće.
    Fetus je fetus.Uklanjanje fetusa nije ubistvo.Nema tu moralnu težinu.Zašto?
    Zato što je ubistvo ishod dehumanizacije čovjeka kog ubijate.Odnosno,simboličkog oduzimanja svega onog što bi ubijenog moglo da čini čovjekom u vašoj glavi,što je samo prvi korak prema ubistvu,koje se svodi na uklanjanje te jedinke iz populacije - fizički.
    Kod fetusa nemate šta da dehumanizujete.
    Jednostavan primjer : ako morate da birate između humane jedinke (majke) i fetusa,odabraćete humanu jedinku (majku).Jer je živo biće u fazi fetusa manje ili više ponovljivo,a njegova majka nije.
    Na kraju krajeva,pobačaji se dešavaju i spontano,ukoliko im je okruženje apsolutno nenaklonjeno i razvoj usporen ili oslabljen ponašanjem majke i ostalim spoljašnjim faktorima.
    Ako se dešavaju u odnosu na biološke i psihološke faktore,zašto da se ne dešavaju u odnosu na socijalne faktore?
    Da ili ne kao odgovor na ovo pitanje?
    Jedino iskreno što možete da kažete na ovu temu je : Ne znam.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  15. #40
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Jedan broj ljudi(u startu se ogradjujem da ne bi bilo napada) je jako licimjeran sa pričom da su protiv abortusa jer je to živo biće bla bla bla i da treba da se rodi pa će se poslije viđet što i kako da se radi. A to je ogavno razmišljanje, jer ljudima tu nije stalo do tog djeteta nego do svoje savjesti, pokušavaju da očiste svoju savjest jer su ***** pa ne smiju da donesu tešku odluku koja bi bila najbolja za taj embrion(abortus) koji bi u budućnosti postalo dijete i moglo da ima vrlo težak i turoban život da bi poželjelo da se nije ni rodilo. Nego umjesto toga pričaju da je bolje imati dijete nego nemati a to sve zbog toga jer ne bi mogli živjeti sami sa sobom zbog odluke koju su donijeli pa neka dijete u budućnosti trpi posledice njihovog kukavičluka.
    Last edited by zvoncica; 26-01-10 at 11:49.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by red.star View Post
    nema doma!!!dijete kod svoga oca!!!kad je mogao da se igra,nek podize!!!
    seksualna zrelost kod ljudi se desava dosta rano u odnosu na zrelost koja je neophodna za stvaranje porodice!

    kad si ti prvi put upraznajavao sex? jesi li tad bio psiihicki spreman da preuzmes odgovornost u slucaju da je doslo do trudnoce?
    ps. ne moras da mi odgovoris, 100% sam sigurna da ti takav scenario od uzbudjenja nije mogao pasti na pamet
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  17. #42
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    EMP, pročitaj post broj #34, ne radi se o mučenju, nego o želji. Ne bih želio, a ni ti sigurno da ti dijete bude statistička greška.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jedan broj ljudi(u startu se ogradjujem da ne bi bilo napada) je jako licimjeran sa pričom da su protiv abortusa jer je to živo biće bla bla bla i da treba da se rodi pa će se poslije viđet što i kako da se radi. A to je ogavno razmišljanje, jer ljudima tu nije stalo do tog djeteta nego do svoje savjesti, pokušavaju da očiste svoju savjest jer su***** pa ne smiju da donesu tešku odluku koja bi bila najbolja za taj embrion(abortus) koji bi u budućnosti postalo dijete i moglo da ima vrlo težak i turoban život da bi poželjelo da se nije ni rodilo. Nego umjesto toga pričaju da je bolje imati dijete nego nemati a to sve zbog toga jer ne bi mogli živjeti sami sa sobom zbog odluke koju su donijeli pa neka dijete u budućnosti trpi posledice njihovog kukavičluka.
    Nije u redu što je meni obrisan post a naveo sam istu riječ kao i čika Mojsije.
    Ako brišete, onda brišite bez selekcije.
    Last edited by zvoncica; 26-01-10 at 11:50.

  19. #44
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,401
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    nista ljudi kako god ko oce ima vidim cvrstih maca odje koje mogu sve podnijet pa neka ih posle ce im kad tad past na pamet kakva je to geska bila. Nadam se da cete bit pametni i necete doc u situaciju da uradite tako nesto pa iako koristite kondom nemojte do kraja se na njega oslanjat ako ne kosristite to je veci rizik ali i tu se lagano moze odlucita sta i kako kad treba.
    necu se vise vrcat pa me nemojte sad ocrnjavat preteska je tema a imao bih jednog momka da vam dovedem koji je se kolebao pa je cura prekinula sama to nije isti covjek i nije na bolje otislo vec u tri pm.......

  20. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Molim vas da ne nazivate pogrdnim imenima one koji imaju drugačije mišljenje od vašeg! Nema potrebe da se zaključava tema zbog par onih koji ne umiju svoje mišljenje da kažu na lijep način!

    Vidim da protivnici abortusa kreću od toga da zagovornici tog čina jedva čekaju da se ode kod ginekologa i da se abortira..što više abortusa, što više uludo bačenih embriona!
    Nemojte biti smiješni, jer nijednoj ženi koja ode na abortus nije drago što se našla u toj situaciji, vjerujem da je i mnogim muškarcima to vrlo teška odluka u životu, ali je vrlo važno da se ljudi puste da sami donesu odluku da li su spremni da imaju dijete i da li su sposobni da ga izdržavaju!
    Što se mene tiče, mnogo više prezira imam prema osobama koje se odluče da "posledicu" svog nemara, nesavjesnosti, neiskustva- kako oćete, mrtve 'ladne ostave u dom za nezbrinutu djecu, a ona ponovo ode da se "provodi"....što, dok ima domova biće i mjesta za njenu savjest!
    Ajte, molim vas!
    Abortus ne kao rješenje u svakoj prilici i kao kontraceptivna metoda, ali svakako DA kao mogućnost da odlučim da li ću da budem majka i da li sam to sposobna u tom trenutku!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #46
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emp View Post
    Nije u redu što je meni obrisan post a naveo sam istu riječ kao i čika Mojsije.
    Ako brišete, onda brišite bez selekcije.
    Tvoj post je obrisan, a dok sam pisala moj Mojsije je pisao svoj, koji je odmah editovan. Molim te da obratiš pažnju na riječnik, ne samo tebe, nego i sve ostale učesnike u raspravi.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #47
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Za sexualne odnose je potrebna intima (barem meni, ja ne mogu sa prostitkuma), e sad zene, zar toliko odvajate sex od ljubavi, da taj s kime se sexate, nema sanse da bude saputnik u zivotu, znaci mos se ebat s nekim, a kad ti napravi dijete, onda "taj nije osoba s kojom bi ja podizala dijete", jel? Pa sto si se onda ebala - logicno je pitanje, jel? Isto ovo vazi i za muskarce, da se razumijemo
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    zippyland
    Posts
    1,187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Za sexualne odnose je potrebna intima (barem meni, ja ne mogu sa prostitkuma), e sad zene, zar toliko odvajate sex od ljubavi, da taj s kime se sexate, nema sanse da bude saputnik u zivotu, znaci mos se ebat s nekim, a kad ti napravi dijete, onda "taj nije osoba s kojom bi ja podizala dijete", jel? Pa sto si se onda ebala - logicno je pitanje, jel? Isto ovo vazi i za muskarce, da se razumijemo
    ti bi povjerio ulogu majke svoje djece svakoj djevojci/zeni sa kojom si do sad imao sexualne odnose?
    mirisnih mi latica, biti ce very nice!



    DOLJE VLADA!!!!
    VRATITE NAM JAGNJECE BRIGADE!!!!

  24. #49
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Naravno da ne, zato sam ja moju ulogu kao oca sveo na -2%, upotrebom nekoliko kontracepcija
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  25. #50
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ok, to je u redu, a zamisli da tih nekoliko kontracepcija zakaže?
    Šta bi uradio? A žena koja nosi tvoje dijete je neko ko ti se ni u snu ne bi mogao sniti kao majka bilo čijeg, a ne tvojeg djeteta? Nemoj mi samo reći da nije moguće, pošto je moguće mnogo što-šta, kao i npr, da u drugom stanju ostane žena koja je već 5 godina prestala da bude "plodna", vjerovao ili ne...ima li bolje kontracepcije od te?
    I šta onda? Onda treba da rodi u 55. godini života, jer joj je palo nam da se j*** pod starost, pa onda neka i snosi posledice?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 2 of 17 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Abortus ~ ZA i PROTIV i jos ponesto
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 29
    Last Post: 05-12-14, 14:23
  2. Abortus
    By mawa_pwawa in forum Ženski kutak
    Replies: 305
    Last Post: 21-02-09, 19:48
  3. AbORTus (i nezeljena trudnoca)
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 151
    Last Post: 21-11-06, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •