View Poll Results: ABORTUS

Voters
148. You may not vote on this poll
  • Da

    58 39.19%
  • Ne

    44 29.73%
  • Da, ali samo u slučaju zdravstvene ugroženosti

    43 29.05%
  • Bilo koji drugi razlog za da

    9 6.08%
Multiple Choice Poll.
Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast
Results 126 to 150 of 409

Thread: Abortus

  1. #126
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Питала ме звончица у вези љекарских процјена и ја сам дао једну врло лошу љекарску процјена.

  2. #127
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ciudar real, spain
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Stari,ne znam koji si razred,ali pretpostavljam da još nisi dobio poznavanje prirode.
    Pa,da ti ukažem na sitnicu.Životinje i biljke su živa bića.
    Rastu,hrane se,razvijaju se,razmnožavaju,i na kraju umir
    Nije to gatanje.Ne prevrće neka podgoričanka šolju i pravi domalim prstom tragove po ivici iz kojih čita sadašnjost.
    Ovdje gatanje nije ni bitno,već situacija.Trenutna.I stručna i laička procjena iste.
    Primjer koji si dao,nažalost,nema nikakve veze sa večerašnjom pričom na ovu temu.
    kazem, delom se slazem sa tobom...ali ne u potpunosti...zivotinje i biljke rastu, hrane se, razvijaju i umiru... to stoji...ali da li su te biljke ili zivotinje, nebitno, deo tebe ? u tom kontekstu ti govorim da mi je nelogicno uporedjivati....

  3. #128
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SAD_DRAGON View Post
    kazem, delom se slazem sa tobom...ali ne u potpunosti...zivotinje i biljke rastu, hrane se, razvijaju i umiru... to stoji...ali da li su te biljke ili zivotinje, nebitno, deo tebe ? u tom kontekstu ti govorim da mi je nelogicno uporedjivati....
    Dio mene?
    Ček ček,da vidim shvatam li.
    Zato što nešto nije dio mene manje je živo od mene?
    Shvataš šta govoriš?
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Питала ме звончица у вези љекарских процјена и ја сам дао једну врло лошу љекарску процјена.
    Pogledaj samo zvončicinu verziju ljekarske procjene i tvoju verziju ljekarske procjene.
    Jedna važna razlika : Roditelji se nisu nećkali i birali vrstu đeteta koje žele,kao klinci u prodavnici žvaka,već su morali to da urade jer je zdravlje budućeg djeteta i majke bilo kompromitovano.
    Prema tome,situacije nisu iste ili čak slične,iako se u obje radi o ljekarskoj procjeni.
    Niko ne govori da treba abortirat' sve što se začne.Samo u kompleksnoj psihosocijalnoj ili medicinskoj situaciji.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  4. #129
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ciudar real, spain
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Dio mene?
    Ček ček,da vidim shvatam li.
    Zato što nešto nije dio mene manje je živo od mene?
    Shvataš šta govoriš?

    Pogledaj samo zvončicinu verziju ljekarske procjene i tvoju verziju ljekarske procjene.
    Jedna važna razlika : Roditelji se nisu nećkali i birali vrstu đeteta koje žele,kao klinci u prodavnici žvaka,već su morali to da urade jer je zdravlje budućeg djeteta i majke bilo kompromitovano.
    Prema tome,situacije nisu iste ili čak slične,iako se u obje radi o ljekarskoj procjeni.
    Niko ne govori da treba abortirat' sve što se začne.Samo u kompleksnoj psihosocijalnoj ili medicinskoj situaciji.
    ja savrseno dobro shvatam sta govorim, ali ti mene ne shvatas najbolje....ispao si iz teme... ja ovde govorim konkretno o abortusima, i sve sto sam do sad rekao odnosi se na to... ne govorim uopsteno, kao ti u ovom slucaju....samo hocu da kazem da nikada ne bih bio u stanju da dozvolim svojoj devojci da 'ocisti' nesto, sto bi kasnije moglo da bude moj sin, ili moja cerka... full stop !

  5. #130
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    A jes', pošto ti nju posjeduješ, pa možeš da odlučiš umjesto nje? Evo kako da ne.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  6. #131
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ja sam glasao ne za abortus ali da u sluchaju zdravstvene ugrozenosti i masu drugih blah blah razloga.. Nisam chitao od pochetka.. Ali djevojka koja jednom odradi abortus rizikuje plodnost za dalje, tako sam bar chitao na internet??
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  7. #132
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,971
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,507
    Thanked in
    2,267 Posts

    Default

    A ako je i posjeduje, onda i nema velike razlike između nje i krompira i kokoške. Ako samo služi kao priplodna junica, bez sopstvene volje.

    A i krompir može da bude dio čovjeka... Zavisi koje se đubrivo upotrebi.


    A i zašto bi pričali samo o mogućim abortusima jajnih ćelija koje smo mi sami oplodili? Ako se abortus osuđuje generalno, onda ne bi trebalo da ima veze čiji fetus ne dočeka da bude dijete.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #133
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i moj doprinos za statistiku Za DA .
    I'm a fiend but I'm living for a love supreme.

  9. #134
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,238
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Koliko moralisanja ovdje od strane onih što su protiv. Čovjek bi rekao ovo ovdje sve moralne veličine, sposobni i formirani ljudi, odgovorni za sebe, druge i za cijelu okolinu, spremni da daju sebe stoprocentno uprkos svemu, i spremni da se inate cijelom svijetu... yeah right.

  10. #135
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A ako je i posjeduje, onda i nema velike razlike između nje i krompira i kokoške. Ako samo služi kao priplodna junica, bez sopstvene volje.

    A i krompir može da bude dio čovjeka... Zavisi koje se đubrivo upotrebi.


    A i zašto bi pričali samo o mogućim abortusima jajnih ćelija koje smo mi sami oplodili? Ako se abortus osuđuje generalno, onda ne bi trebalo da ima veze čiji fetus ne dočeka da bude dijete.
    Brate ja sam ubijedjen da velika vecina djevojaka sa podruchja crne gore zele da u nekom periodu zivota dobiju dijete i imaju porodicu i samo kazem da abortus moze da dovede do toga da posle njega ne moze da se zatrudni.. Nisam ja zadrt pa da kazem abortus ne pa ne, ima masu razloga u korist abortusa.. Ali treba se svakako dobro razmislit )
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  11. #136
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,971
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,507
    Thanked in
    2,267 Posts

    Default

    Dobro, ja sam to više uopšteno rekao, samo što je ispalo kao direktan odgovor na onaj post gore. A već je rečeno da mi, koji nismo protiv abortusa, ne kažemo da bi to trebalo da bude neka olako donešena odluka. Postoje razne situacije u kojima je abortus jedino ili mnogo bolje rješenje od iznošenja trudnoće. Manje - više su sve te situacije već navedene.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #137
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ali postoje isto i razne situacije i razlozi koji jednostavno nisu dovoljni za abortus.. zato sam ja rekao -ne abortus i da u nekim teshkim situacijama-, malo kontradiktorno ali i jesam i nisam za abortus
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  13. #138
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ciudar real, spain
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TroonChica View Post
    A jes', pošto ti nju posjeduješ, pa možeš da odlučiš umjesto nje? Evo kako da ne.
    niko ovde ne govori o posedovanju nekoga..svaki zreo i normalan muskarac ce, ukoliko ima i malo mozga, biti protiv, da devojka abortira...

  14. #139
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SAD_DRAGON View Post
    niko ovde ne govori o posedovanju nekoga..svaki zreo i normalan muskarac ce, ukoliko ima i malo mozga, biti protiv, da devojka abortira...
    Pa i tu ima istine
    Sve cu ti dat, nemoj da abortirash mi se voooliimmooooo
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  15. #140
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,238
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SAD_DRAGON View Post
    niko ovde ne govori o posedovanju nekoga..svaki zreo i normalan muskarac ce, ukoliko ima i malo mozga, biti protiv, da devojka abortira...
    A što će da uradi svaki zreo i normalan muškarac ukoliko je djevojka odlučna u tome da abortira?

    I još jedno pitanje, da li muškarac može biti zreo, na početku 20ih godina, kada se i najčešće dešavaju ovakvi slučajevi? Samo nemoj da prosipaš priču da ako je 'zreo' da yebe da onda može i dijete podizati i onu drugu čuvenu priču da ima i mladjih koji imaju dijete.

  16. #141
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ciudar real, spain
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=Mojsije;1484581]A što će da uradi svaki zreo i normalan muškarac ukoliko je djevojka odlučna u tome da abortira?

    I još jedno pitanje, da li muškarac može biti zreo, na početku 20ih godina, kada se i najčešće dešavaju ovakvi slučajevi? Samo nemoj da prosipaš priču da ako je 'zreo' da yebe da onda može i dijete podizati i onu drugu čuvenu priču da ima i mladjih koji imaju dijete.[/Q

    danas su svi klinci zreli za yebadu, ako cemo iskreno... bar oni tako misle....po nekad zrelost nema veze sa godinama...ali svako ima svoje misljenje, naravno...ja sam protiv abortusa,u s svim slucajevima, osim u slucaju bolesti... sto se prvog pitanja tice, naravno da ne moze protiv njene volje, ali bi ostao uz nju nakon toga, a ne bi pobegao kao pizda, kao sto je uglavnom slucaj danas.....

  17. #142
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Nisu svi momci sa 20 godina podjednako nezreli/zreli
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  18. #143
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pravda za kokoske!
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  19. #144
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,238
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Quagmire View Post
    Nisu svi momci sa 20 godina podjednako nezreli/zreli
    Nisu svi isto, neko je više a neko manje nezreo

  20. #145
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Quagmire View Post
    Brate ja sam ubijedjen da velika vecina djevojaka sa podruchja crne gore zele da u nekom periodu zivota dobiju dijete i imaju porodicu i samo kazem da abortus moze da dovede do toga da posle njega ne moze da se zatrudni.. Nisam ja zadrt pa da kazem abortus ne pa ne, ima masu razloga u korist abortusa.. Ali treba se svakako dobro razmislit )


    Da.Uzmi na primjer djevojku koja ima 25+ godina...Ja cu evo jos malo 29,i naravno da mi je jedna od velikih zelja koju osjecam evo cesto u poslednje vrijeme,mozda iz razloga sto vidjam svaki dan sestrinu bebu,da je i sama imam...Prirodna lijepa i cista zelja koju muskarac ne moze nikako osjetiti onoliko blisko kako je to zrele djevojke dozivljavaju,jer u zivotu zene nema veceg ostvarenja nego da ostane u drugom stanju,rodi i postane majka...
    A evo primjera radi,ostanem u ovim godinama,NE DAJ BOZE,u drugom stanju a u nekoj sam recimo sasvim nesigurnoj vezi gdje se vidi da ljubav(a i dosta nekih stvari uz nju) nije na zavidnom nivou za korak zvani brak,niti tog nekog previse zanima porodica pa isti nije za to,a desila se greska,sta je tu je,da ne duzim...Nisam sigurna da bih sa saznjanjem da ne mogu finasijski i da ne mogu psihicki(pitanjima dal i kako to dijete moze da zivi bez oca,pa sve do nezadovoljstva mojih zbog takve moje odluke) mogla da ga rodim i sama odgajam...Sad zamislite kakva se komfuzija javlja kad bih stala i morala da razmislim dal da rizikujem da nikad vise nemam dijete(koje uostalom i zelim i sanjam da imam) ili da stupim u los brak u kome nema srece da bi to dijete imalo zivot(i to kakav zivot),ili jos teze da nemam ni brak vec ga odgajam sama uz sve pritiske,pa cak i nezadovoljstvo oca djeteta koji ne zeli da se to dijete rodi....Vrlo tesko zar ne?I vrlo lako reci...ako prekines trudnocu sebicna si...Niko tu ne pravi pitanje kolika je odgovornost prema djetetu i da to dijete naprosto mora da ima ljubav oba roditelja,kao i slogu oba roditelja,jer dijete ni malo nije lako odgajati-posebno sam.I pored sve svoje zelje da imaju dijete postoje zene za koje nema rjesenja osim nazalost tog da prekinu trudnocu...A i nakon toga ono sto im ostaje od toga je da se mole da ce ikad vise moci da imaju dijete...
    Daleko mi sve ovo bilo.Ovo je za mene pakao.Sama pomisao da bih morala to da ucinim.

    S toga postoje slucajevi bez obzira na svo prosipanje po forumu kad je neizbjezno da se vrsi abortus,ja sam samo neki navela,dok ga sa druge strane ne opravdavam i cak sta vise jedna od najgadnijih pomisli mi je da neke zene idu na ultrazvuke da vide pol djeteta pa ako nije pol koji im odgovara da se miche to...Mislim,sta reci..

    Raspisah se,mashala




    "Tiha voda brijeg roni..."

  21. #146
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ciudar real, spain
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post


    Da.Uzmi na primjer djevojku koja ima 25+ godina...Ja cu evo jos malo 29,i naravno da mi je jedna od velikih zelja koju osjecam evo cesto u poslednje vrijeme,mozda iz razloga sto vidjam svaki dan sestrinu bebu,da je i sama imam...Prirodna lijepa i cista zelja koju muskarac ne moze nikako osjetiti onoliko blisko kako je to zrele djevojke dozivljavaju,jer u zivotu zene nema veceg ostvarenja nego da ostane u drugom stanju,rodi i postane majka...
    A evo primjera radi,ostanem u ovim godinama,NE DAJ BOZE,u drugom stanju a u nekoj sam recimo sasvim nesigurnoj vezi gdje se vidi da ljubav(a i dosta nekih stvari uz nju) nije na zavidnom nivou za korak zvani brak,niti tog nekog previse zanima porodica pa isti nije za to,a desila se greska,sta je tu je,da ne duzim...Nisam sigurna da bih sa saznjanjem da ne mogu finasijski i da ne mogu psihicki(pitanjima dal i kako to dijete moze da zivi bez oca,pa sve do nezadovoljstva mojih zbog takve moje odluke) mogla da ga rodim i sama odgajam...Sad zamislite kakva se komfuzija javlja kad bih stala i morala da razmislim dal da rizikujem da nikad vise nemam dijete(koje uostalom i zelim i sanjam da imam) ili da stupim u los brak u kome nema srece da bi to dijete imalo zivot(i to kakav zivot),ili jos teze da nemam ni brak vec ga odgajam sama uz sve pritiske,pa cak i nezadovoljstvo oca djeteta koji ne zeli da se to dijete rodi....Vrlo tesko zar ne?I vrlo lako reci...ako prekines trudnocu sebicna si...Niko tu ne pravi pitanje kolika je odgovornost prema djetetu i da to dijete naprosto mora da ima ljubav oba roditelja,kao i slogu oba roditelja,jer dijete ni malo nije lako odgajati-posebno sam.I pored sve svoje zelje da imaju dijete postoje zene za koje nema rjesenja osim nazalost tog da prekinu trudnocu...A i nakon toga ono sto im ostaje od toga je da se mole da ce ikad vise moci da imaju dijete...
    Daleko mi sve ovo bilo.Ovo je za mene pakao.Sama pomisao da bih morala to da ucinim.

    S toga postoje slucajevi bez obzira na svo prosipanje po forumu kad je neizbjezno da se vrsi abortus,ja sam samo neki navela,dok ga sa druge strane ne opravdavam i cak sta vise jedna od najgadnijih pomisli mi je da neke zene idu na ultrazvuke da vide pol djeteta pa ako nije pol koji im odgovara da se miche to...Mislim,sta reci..

    Raspisah se,mashala

    slazem se sa tobom u potpunosti.... pogotovu za ovo sto si rekla o polu deteta...na zalost, takvi slucajevi postoje. a po meni je to najmorbidnija stvar na svetu....dete je dete, bez obzira na pol... ali to pojedini maloumnici danas ne razumeju...

  22. #147
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,937
    Thanks Thanks Received 
    2,129
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Знам за случај да је породица имала три ћерке и отац и мајка су се договрили да мајка абортира ако буде требала да роди ћерку јер су жељели сина.Пођу они код доктора и доктор на снимку ``види`` да ће мајка да роди ћерку и мајка се спреми за абортус и доктор га обави и на крају се установило да је мајка требала да роди два мушка близанца.

    Ја свакако не бих рекао да се прекида трудноћа,ни у ком случају
    ja ne razumijem...ovo DVA MUŠKA BLIZANCA mi liči na prikladnu božju kaznu, i to dupliranu, zato što je abortirala?! Je li to poenta tvoje priče?
    Rodjenje zdravoga djeteta bilo kojega pola je blagoslov, abortiranje djeteta bilo kojeg pola je "kazna" i sasvim sam sigurna da nijedno NORMALNO živo biće ne kreće u tu priču sa radošću. Prije abortusa svaka žena ima neprospavane noći i punu vreću nevolja! Šta je to što je opredijeli da ne zadrži trudnoću samo je njena muka i treba joj dozvoliti da se pita!
    Ne, nego ćemo ti i ja, Ihtuse, moralisati, a onda uživati u blagostanju, a nju ostaviti da se pati sa bebom bez porodice i sredstava!
    Pustimo ljude da sami rješavaju svoj život!

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Питала ме звончица у вези љекарских процјена и ја сам дао једну врло лошу љекарску процјена.
    UH, Ihtuse!!! Moja i tvoja procjena nijesu čak ni približno slične!!!
    Ti govoriš o pogrešnoj ljekarskoj procjeni oko pola djeteta, što je po meni grijeh, i kazni, božijoj valjda, za roditelje...ja govorim o tome kako je procjena relativna stvar, koja se ne temelji na doktorovom znanju o konkretnom slučaju i prognozi 100 % sigurnoj za taj slučaj, nego na statistiku u dosadašnjoj praksi, koja može, a ne mora biti validna.
    Ko je taj ko može tvrditi da će bilo koji abortirani embrion biti razvijen u normalan i zdrav fetus, plod i na kraju bebu?
    Ko uostalom može tvrditi, Ihtuse, da bi se DVA MUŠKA BLIZANCA iz tvog primjera razvila u zdrave bebe? Da bi porodjaj protekao u redu?
    Sve su pretpostavke, Ihtuse, i tvoj bih primjer eventualno prihvatila da si govorio o zdravlju beba, ljekarskoj preporuci da se abortira, zbog majčine preležane gripe u prvom mjesecu trudnoće, a roditeljskom odbijanju, i na kraju rodjenje zdravog djeteta, umjesto ženskog- jednog, dva muška blizanca... kao božija nagrada

    Quote Originally Posted by SAD_DRAGON View Post
    samo hocu da kazem da nikada ne bih bio u stanju da dozvolim svojoj devojci da 'ocisti' nesto, sto bi kasnije moglo da bude moj sin, ili moja cerka... full stop !
    Sve je to ok, ali zašto misliš da je tvoj stav presudan? Ti njoj da dozvoliš da abortira, ili da joj zabraniš da rodi, ako se tebi tako ćefne? Može li ona tebi zabraniti ili te natjerati da, recimo, odeš na sterilizaciju?
    I to se može tretirati kao stvar od zajedničkog značaja...tvoja sterilizacija- nema bojazni da će doći do abortusa?

    Quote Originally Posted by SAD_DRAGON View Post
    niko ovde ne govori o posedovanju nekoga..svaki zreo i normalan muskarac ce, ukoliko ima i malo mozga, biti protiv, da devojka abortira...
    Izvini, ali ovo gore što sam boldovala nikako nije u skladu sa ovim dolje što si rekao...ne shvatam sad, da li posEduješ pa zabranjuješ i dozvoljavaš da ona bude gospodar svog tijela, ili ne govoriš o posedovanju, pa eventualno izraziš svoje negodovanje, a njoj prepustiš odluku da li će biti majka ili ne i da li si ti, u krajnjem slučaju, neko sa kim ona želi da bude majka?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #148
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,935
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    122
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post


    Da.Uzmi na primjer djevojku koja ima 25+ godina...Ja cu evo jos malo 29,i naravno da mi je jedna od velikih zelja koju osjecam evo cesto u poslednje vrijeme,mozda iz razloga sto vidjam svaki dan sestrinu bebu,da je i sama imam...Prirodna lijepa i cista zelja koju muskarac ne moze nikako osjetiti onoliko blisko kako je to zrele djevojke dozivljavaju,jer u zivotu zene nema veceg ostvarenja nego da ostane u drugom stanju,rodi i postane majka...
    A evo primjera radi,ostanem u ovim godinama,NE DAJ BOZE,u drugom stanju a u nekoj sam recimo sasvim nesigurnoj vezi gdje se vidi da ljubav(a i dosta nekih stvari uz nju) nije na zavidnom nivou za korak zvani brak,niti tog nekog previse zanima porodica pa isti nije za to,a desila se greska,sta je tu je,da ne duzim...Nisam sigurna da bih sa saznjanjem da ne mogu finasijski i da ne mogu psihicki(pitanjima dal i kako to dijete moze da zivi bez oca,pa sve do nezadovoljstva mojih zbog takve moje odluke) mogla da ga rodim i sama odgajam...Sad zamislite kakva se komfuzija javlja kad bih stala i morala da razmislim dal da rizikujem da nikad vise nemam dijete(koje uostalom i zelim i sanjam da imam) ili da stupim u los brak u kome nema srece da bi to dijete imalo zivot(i to kakav zivot),ili jos teze da nemam ni brak vec ga odgajam sama uz sve pritiske,pa cak i nezadovoljstvo oca djeteta koji ne zeli da se to dijete rodi....Vrlo tesko zar ne?I vrlo lako reci...ako prekines trudnocu sebicna si...Niko tu ne pravi pitanje kolika je odgovornost prema djetetu i da to dijete naprosto mora da ima ljubav oba roditelja,kao i slogu oba roditelja,jer dijete ni malo nije lako odgajati-posebno sam.I pored sve svoje zelje da imaju dijete postoje zene za koje nema rjesenja osim nazalost tog da prekinu trudnocu...A i nakon toga ono sto im ostaje od toga je da se mole da ce ikad vise moci da imaju dijete...
    Daleko mi sve ovo bilo.Ovo je za mene pakao.Sama pomisao da bih morala to da ucinim.

    S toga postoje slucajevi bez obzira na svo prosipanje po forumu kad je neizbjezno da se vrsi abortus,ja sam samo neki navela,dok ga sa druge strane ne opravdavam i cak sta vise jedna od najgadnijih pomisli mi je da neke zene idu na ultrazvuke da vide pol djeteta pa ako nije pol koji im odgovara da se miche to...Mislim,sta reci..

    Raspisah se,mashala

    Eto vidish, potvrdi djevojka shto pricham
    Dabogda rodila sina ka' Marka Miljanova!
    Last edited by Glenn_Q; 16-02-10 at 09:10.
    (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

  24. #149
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,971
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,507
    Thanked in
    2,267 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Quagmire View Post
    Dabogda rodila sina ka' Marka Miljanova!
    Sa sve brcima!
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  25. #150
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ja cu evo jos malo 29,i naravno da mi je jedna od velikih zelja koju osjecam evo cesto u poslednje vrijeme,mozda iz razloga sto vidjam svaki dan sestrinu bebu,da je i sama imam.
    Artemis,ovo sam neđe prije radio,ali ne mogu da odolim.


    "And if they didn't believe me, they believe me now."

Page 6 of 17 FirstFirst ... 234567891016 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Abortus ~ ZA i PROTIV i jos ponesto
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 29
    Last Post: 05-12-14, 14:23
  2. Abortus
    By mawa_pwawa in forum Ženski kutak
    Replies: 305
    Last Post: 21-02-09, 19:48
  3. AbORTus (i nezeljena trudnoca)
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 151
    Last Post: 21-11-06, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •