View Poll Results: ABORTUS

Voters
148. You may not vote on this poll
  • Da

    58 39.19%
  • Ne

    44 29.73%
  • Da, ali samo u slučaju zdravstvene ugroženosti

    43 29.05%
  • Bilo koji drugi razlog za da

    9 6.08%
Multiple Choice Poll.
Page 7 of 17 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast
Results 151 to 175 of 409

Thread: Abortus

  1. #151
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Glenn_Quagmire View Post
    Dabogda rodila sina ka' Marka Miljanova!

    ...Iz tvoga posta u Bozje oci...


    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Sa sve brcima!
    ..pa da bude to brkonja majkin...

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Artemis,ovo sam neđe prije radio,ali ne mogu da odolim.



    ...i sve u svoje vrijeme!



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #152
    George_Clooney Guest

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post


    Podrzavam abortus jedino ako je majka u kriticnom stanju prije porodjaja.
    Prije samog porodjaja???
    Ja mislim da je abortus moguc samo u prva tri mjeseca?
    Last edited by George_Clooney; 19-02-10 at 18:04.

  3. #153
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Moze i posle porodjaja

  4. #154
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    I ponovo, da.

    Embrion nije čovjek, osoba, ličnost, individualno ljudsko biće, čak i fetus je dobrim dijelom trudnoće samo kolekcija organske materije i genetskog materijala u spontanom razvoju i na vrlo niskom nivou tog razvoja sa POTENCIJALOM da od svega toga nastane ljudsko biće. Propaganda koja provlači riječ "ubistvo" je upravo to - propaganda.
    Last edited by MadGod; 19-02-10 at 21:38.

  5. #155
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo cu ovo da postavim:


    i dodacu komentar: Ako IKO na ovom svijetu misli da posle ovoga zena treba da abortira, taj je monstrum. Treba da zavrsi kao ova jadna djeca. Ja pravim izuzetak samo kod opasnosti po majku u toku trudnoce. Svakome Bog da dijete, a znaju da ga cijene samo oni koji su teskom mukom dosli do njega.
    Ne pricam napamet...

  6. #156
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,022
    Thanks Thanks Given 
    3,250
    Thanks Thanks Received 
    5,701
    Thanked in
    2,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Samo cu ovo da postavim:


    i dodacu komentar: Ako IKO na ovom svijetu misli da posle ovoga zena treba da abortira, taj je monstrum. Treba da zavrsi kao ova jadna djeca. Ja pravim izuzetak samo kod opasnosti po majku u toku trudnoce. Svakome Bog da dijete, a znaju da ga cijene samo oni koji su teskom mukom dosli do njega.
    Ne pricam napamet...
    Na ovom klipu su sve fetusi stari nekoliko mjeseci, neki čak i skoro formirani a svi uklonjeni u nekim lijevim zemljama trećeg svijeta od strane sumnjivih 'doktora'. To je krivično djelo i ubistvo. Treba da praviš razliku izmedju embriona od jednog milimetra, jedva vidljivih golim okom koji je samo smješa amino kisjelina, i višemjesečnog fetusa. S tpga, ovaj klip služi samo za manipulaciju, nema nikakvu naučnu vrijednost.
    Last edited by Mojsije; 26-02-10 at 17:01.

  7. #157
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,298
    Thanks Thanks Given 
    790
    Thanks Thanks Received 
    1,530
    Thanked in
    765 Posts

    Default

    Za, brate! Ako je zensko za to da joj se kopa i grebe po utrobi s ciljem da se spasi odgovornosti roditelja, onda ona i nije za to..

  8. #158
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    i am a pro-abortionist.


  9. #159
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos nesto, mani se naucnih cinjenica, dotakni se morala i savjesti. Ako ti savjest dozvoljava da ubijes bice koje nije sposobno da se brani, super. Samo nemali vise tako "savjesnih" ljudi. Meni savjest ne dozvoljava da zbog migrene popijem tabletu u trudnoci. A bolovi su takvi da udaram glavom u zid.

  10. #160
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Jos nesto, mani se naucnih cinjenica, dotakni se morala i savjesti. Ako ti savjest dozvoljava da ubijes bice koje nije sposobno da se brani, super. Samo nemali vise tako "savjesnih" ljudi. Meni savjest ne dozvoljava da zbog migrene popijem tabletu u trudnoci. A bolovi su takvi da udaram glavom u zid.
    Da li nam to govoriš da si u trudnoći preživjela neku veliku žrtvu? Koja je to trudnica koja u trudnoći pije ljekove protiv bilo koje bolesti? Zamisli, ja sam ZA abortus po SLOBODNOJ VOLJI i izboru svake žene, a ja sam kao astmatičar, po devet mjeseci iz dva puta, preživjela golgotu, i šta sad?! JA sam bez savjesti, što sam bila na kiseoniku, jer NIJEDAN LIJEK nijesam smjela da popijem,
    jer sam smršala nekoliko kg u trudnoći, umjesto da se ugojim kao svaka normalna trudnica, jer sam mjesecima ležala na odjeljenju održavanja, jer sam istog momenta nakon porodjaja priključena na infuzije sa jakim antibioticima, kortikosteriodima i aminofilinom...i malko krvi...i ja nemam savjest, a ti imaš?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #161
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Na ovom klipu su sve fetusi stari nekoliko mjeseci, neki čak i skoro formirani a svi uklonjeni u nekim lijevim zemljama trećeg svijeta od strane sumnjivih 'doktora'. To je krivično djelo i ubistvo. Treba da praviš razliku izmedju embriona od jednog milimetra, jedva vidljivih golim okom koji je samo smješa amino kisjelina, i višemjesečnog fetusa. S tpga, ovaj klip služi samo za manipulaciju, nema nikakvu naučnu vrijednost.
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Da li nam to govoriš da si u trudnoći preživjela neku veliku žrtvu? Koja je to trudnica koja u trudnoći pije ljekove protiv bilo koje bolesti? Zamisli, ja sam ZA abortus po SLOBODNOJ VOLJI i izboru svake žene, a ja sam kao astmatičar, po devet mjeseci iz dva puta, preživjela golgotu, i šta sad?! JA sam bez savjesti, što sam bila na kiseoniku, jer NIJEDAN LIJEK nijesam smjela da popijem,
    jer sam smršala nekoliko kg u trudnoći, umjesto da se ugojim kao svaka normalna trudnica, jer sam mjesecima ležala na odjeljenju održavanja, jer sam istog momenta nakon porodjaja priključena na infuzije sa jakim antibioticima, kortikosteriodima i aminofilinom...i malko krvi...i ja nemam savjest, a ti imaš?
    Kao prvo, tebe niko nije prozvao, pa ne znam zasto si se nasla uvrijedjena. Kao drugo, saljes mi na pwt da ne vrijedjam druge ucesnike, a ti ovdje vrijedjas mene. A kao trece, astma je vrlo ozb. stvar koja dovodi do opasnosti i majku i nerodjeno dijete. O5 ni tu nisi prozvana. Migrena je resiva ljekovima, koji su nazalost, stetni po plod. Radije cu da trpim migrenu 9. mj. nego da popijem tabl. i rizikujem dijete.

  12. #162
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Kao prvo, tebe niko nije prozvao, pa ne znam zasto si se nasla uvrijedjena. Kao drugo, saljes mi na pwt da ne vrijedjam druge ucesnike, a ti ovdje vrijedjas mene. A kao trece, astma je vrlo ozb. stvar koja dovodi do opasnosti i majku i nerodjeno dijete. O5 ni tu nisi prozvana. Migrena je resiva ljekovima, koji su nazalost, stetni po plod. Radije cu da trpim migrenu 9. mj. nego da popijem tabl. i rizikujem dijete.
    Jeste prozvana sam, uvrijedjena nijesam, jer sam ZA abortus, a svi koji su ZA su prozvani nerazumnima i nesavjesnima...ili je samo Mojsije nerazuman?

    Kojim te dijelom tačno uvrijedih, a napisano kao odgovor na optužbu da sam nesavjesna?
    (nijesam te pozvala na razum zbog riječi "nesavjestan" i "nerazuman"...i ti to dobro znaš)

    Znam, i astma je rješiva ljekovima! Evo je držim pod kontrolom 20 godina. I naravno da nećeš rizikovati trudnoću, mnoge žene trpe zbog majčinstva...ali treba li zamjeriti onima koje nijesu spremne da trpe sve te probleme zbog djeteta? Jednostavno se ne vide u tome?
    Ja im dajem za pravo da same odluče!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  13. #163
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cek', ne idi iz krajnosti u krajnost. Zar u 21-om vijeku, pored svih kontraceptivnih sredstava, postoji mjesto za abortus??? Nemoj mi samo ako zakaze, tu cinjenicu ne prihvatam... Postoji vjerovatnoca, ali je zanemarljiva. A i kad je djevojka ili zena, izvinite, mozda budem vulgarna, spremna da rasiri noge, nek' vodi racuna o kont. sredstvu, kao i o plodnim danima. NIsam rekla da ni pod kojim slucajem ne podrzavam abortus, ali da je abortus kontrac. sredstvo, sazaljivo je.
    Kako komentarises situaciju, u kojoj je zena za god dana abort. 8. puta. Kojoj je, kad dodje u KBC, onaj krevet poznatiji nego svoj kuci. Dr u KBC bjeze od nje, gadi im se. I koja pita dr. posle kiretaze moze li sjutra dan na more. A dr. koji joj odg. "a mozes ti sve i da zatrudnis sjutra, ako hoces"

  14. #164
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Kao prvo, tebe niko nije prozvao, pa ne znam zasto si se nasla uvrijedjena. Kao drugo, saljes mi na pwt da ne vrijedjam druge ucesnike, a ti ovdje vrijedjas mene. A kao trece, astma je vrlo ozb. stvar koja dovodi do opasnosti i majku i nerodjeno dijete. O5 ni tu nisi prozvana. Migrena je resiva ljekovima, koji su nazalost, stetni po plod. Radije cu da trpim migrenu 9. mj. nego da popijem tabl. i rizikujem dijete.
    Podgoricanka izvini,nisam evo ni ja prozvana,ali gledajuci ti postove sa strane vidim da si strasno gruba sa rijecima i ponasas se prvo prema Mojsiju kao da je sve embrione i fetuse na svijet pobio,a onda moderatorki koja ti ujedno obratila na pm po pravilima(a mozda nije trebala) govoris da te vrijedja,a ja evo iskreno ne vidim da te ona necim uvrijedila...Potpuno je normalna stvar da u trudnoci zena ne zeli da rizikuje zdravlje svoje bebe i Zvoncica je samo ukazala da nisi jedina,da ima i gorih problema koji se javljaju kod trudnica a trpe to sve...Zbog cega bi tvoja migrena bila najteza od svega kroz sto sve zena moze da prodje i istrpi?
    Ako hoces da ti se neko obrati lijepim rijecima u cilju teme onda se potrudi da i sama napises post koji ne lici na galamu.To ti je moj dobronamjerni savjet...Tu smo da razmijenjujemo misljenja i da pored svega postujemo tudja a ne da vrijedjamo nekog kao sto si ti Mojsija malo prije(izbrisan je inace taj post) govoreci mu da nije trebao da se rodi...Izvini ali to nije OK,pretjerano je...I mislim da sve moze korektnim rijecima i dobrom argumentacijom da se napise...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #165
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    2,130
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Cek', ne idi iz krajnosti u krajnost. Zar u 21-om vijeku, pored svih kontraceptivnih sredstava, postoji mjesto za abortus??? Nemoj mi samo ako zakaze, tu cinjenicu ne prihvatam... Postoji vjerovatnoca, ali je zanemarljiva. A i kad je djevojka ili zena, izvinite, mozda budem vulgarna, spremna da rasiri noge, nek' vodi racuna o kont. sredstvu, kao i o plodnim danima. NIsam rekla da ni pod kojim slucajem ne podrzavam abortus, ali da je abortus kontrac. sredstvo, sazaljivo je.
    Kako komentarises situaciju, u kojoj je zena za god dana abort. 8. puta. Kojoj je, kad dodje u KBC, onaj krevet poznatiji nego svoj kuci. Dr u KBC bjeze od nje, gadi im se. I koja pita dr. posle kiretaze moze li sjutra dan na more. A dr. koji joj odg. "a mozes ti sve i da zatrudnis sjutra, ako hoces"
    ja bih samo voljela da ne padneš u zamku, kao što mahom rade protivnici abortusa, da tumačiš da smo po automatizmu, mi koji smo za SLOBODNU ŽENINU VOLJU I ODLUKU da li će abortirati ili ne, za abortuse svaka dva dana, i da bismo svaku ženu koja zatrudni poćerali u ambulantu na abortus!
    Naravno da ne!
    U toj priči je nebitno kako se desilo!
    Mojoj prijateljici se desilo da je ostala trudna, željena trudnoća, i da je budući muž u tom trenutku utekao sa drugom ženom?! Ona je rodila, ali mnoge ne bi bile u situaciji!
    Ja sam zato da ta žena može sama da odluči da li može ili ne da podiže dijete SAMA!
    Ako zbog takvih slučajeva prodje još dosta onih koji su kao žena iz tvoje pričem onda je to "kolateralna šteta" i nesavršenost "sistema"...ili pravnički, rupa u zakonu!

    To imaš i u slučaju zakona, mnogi krivci šetaju ulicama, da ne bi jedan nevini završio u zatvoru!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #166
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ Zvoncica & Artemis

    Iza sebe imam dvije trudnoce koje su zavrsile neslavno, tj. uginuce ploda. Ja sam silom prilika morala da izvrsim kiretazu. Rekla sam, i ponavljam, svakome Bog da dijete, a najbolje ga cijene oni koji su ga teskom mukom dobili. Situacija varira od slucaja do slucaja, ali ja bih svoj zivot mijenjala (ako je to uslov) da iznesem trudnocu do kraja.
    Gadi mi se sama rijec ABORTUS, jer mi je to nenormalno u 21-om vijeku, ponavljam sem u izuzetnim situacijama.

  17. #167
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    @ Zvoncica & Artemis

    Iza sebe imam dvije trudnoce koje su zavrsile neslavno, tj. uginuce ploda. Ja sam silom prilika morala da izvrsim kiretazu. Rekla sam, i ponavljam, svakome Bog da dijete, a najbolje ga cijene oni koji su ga teskom mukom dobili. Situacija varira od slucaja do slucaja, ali ja bih svoj zivot mijenjala (ako je to uslov) da iznesem trudnocu do kraja.
    Gadi mi se sama rijec ABORTUS, jer mi je to nenormalno u 21-om vijeku, ponavljam sem u izuzetnim situacijama.
    Zao mi je sto to cujem,i pretpostavila sam po nacinu pisanja da si imala neka losa iskustva...Ipak,uvjek je prijatnije kad imamo mjeru kad se nekom obracamo bez obzira na to sto smo prosli...
    Kao sto vec rekoh da sam prinudjena da vrsim abortus to bi bio pakao za mene,ali pokusavam i da razumijem zene koje nisu imale drugog izlaza....Te koje po 8 puta vrse abortuse stvarno ne bih komentarisala...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #168
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne kazem da sam protiv, u slucaju kad je ugrozen zivot buduce majke. Ili ako je ne daj Boze silovana. Ali da je abortus kontrac. sredstvo, to je nenormalno. To je ono na sta ja skacem, sto Mojsije zagovara. Zato sam ga i "napala".
    Meni je bliska rodjaka abortirala, vjerovali ili ne, 25 puta,a ima 45 god. Podrzavam to, ali ona ima 5-oro djece. Nju je muz, maltene silovao! A uz sve to, koristila je pilule.

  19. #169
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Meni je bliska rodjaka abortirala, vjerovali ili ne, 25 puta,a ima 45 god. Podrzavam to, ali ona ima 5-oro djece. Nju je muz, maltene silovao! A uz sve to, koristila je pilule.
    Boga mi je plodna bila ta rodjaka :mrgreen:
    Salu po strani,malo mi je nerealno to...Pa sve i da je nije silovao trebala je da radi nesto povodom toga a ne da dozvoli da dodje do cifre od 25...:roll:
    Svasta li ima....
    Last edited by Artemis; 27-02-10 at 02:18.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #170
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Cek', ne idi iz krajnosti u krajnost. Zar u 21-om vijeku, pored svih kontraceptivnih sredstava, postoji mjesto za abortus??? Nemoj mi samo ako zakaze, tu cinjenicu ne prihvatam... Postoji vjerovatnoca, ali je zanemarljiva. A i kad je djevojka ili zena, izvinite, mozda budem vulgarna, spremna da rasiri noge, nek' vodi racuna o kont. sredstvu, kao i o plodnim danima. NIsam rekla da ni pod kojim slucajem ne podrzavam abortus, ali da je abortus kontrac. sredstvo, sazaljivo je.
    Kako komentarises situaciju, u kojoj je zena za god dana abort. 8. puta. Kojoj je, kad dodje u KBC, onaj krevet poznatiji nego svoj kuci. Dr u KBC bjeze od nje, gadi im se. I koja pita dr. posle kiretaze moze li sjutra dan na more. A dr. koji joj odg. "a mozes ti sve i da zatrudnis sjutra, ako hoces"
    googluj vjerowatnocu kiksanja kontraceptivnih sredstava pa cesh vidjeti koliko je "zanemarljiva"... e mene cudi da neko u 21 vijeku prosipa "znanje" kad je dowoljno otici na google.com. Samo pogledaj podatak za kondom, koji je inache najkoriscenije sredstvo kontracepcije...
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  21. #171
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    689
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Here we go again...

    Moze se diskutovati o motivima za abortus,ali postojanje same opcije uopste nije diskutabilno.
    Mogucnost da se u nekim slucajevima nazalost pribjegne tome,ali u zdravstvenoj instituciji i u adekvatnim uslovima(a ne u kojekakvim podrumima i nehigijenskim uslovima),mora da postoji.
    Rekoh tada,ponavljam i sada:incest,silovanje,ozbiljni zdravstveni problemi.
    Don't argue with an idiot; people watching may not be able to tell the difference

  22. #172
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Sta da radi kad manijaka ima u kucu. Na kraju se razvela. Materica joj je dosla kao list papira.
    Bgm bi ga mnoge pozeljele pa je mogla uradit jednu razmjenu za nekog ko lezi i gleda fudbal po cijeli dan, takvih ima mnogo vise.

    E da, trebao bi neko da joj objasni da andol nije kontraceptivna pilula..
    She is only here to annoy herself!

  23. #173
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    googluj vjerowatnocu kiksanja kontraceptivnih sredstava pa cesh vidjeti koliko je "zanemarljiva"... e mene cudi da neko u 21 vijeku prosipa "znanje" kad je dowoljno otici na google.com. Samo pogledaj podatak za kondom, koji je inache najkoriscenije sredstvo kontracepcije...

    Ne moze me niko ubijediti u suprotno. Koja je vjerovatnoca za kondom? 1%, ja bih izuzela i to. Valjda svi vodimo racuna kad ga kupujemo da to bude u apoteci, gdje se najbolje cuva, uz prilozena uputstva. Ada meni se sestra cuvala 7 godina, bez kondoma i pilula. I kad je htjela, dobila je dijete. Ja sam se cuvala 2 puta po 3 mjeseca, sa otvorenom matericom. Pa ne zatrudnjeh.

  24. #174
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve se mislim da ja bez efekta ukljucivati se u diskusiju dje se pricaju bajke i navodni podaci koji se granice ne sa bajkom vec sa cudom prirode. Zena koja uradi 25 abortusa je medicinski fenomen ne samo sto bi trebala imati matericu ka guma od traktora vec i zivce kao brodska sajla.
    Svaki iole normalni ginekolog prije abortusa (ukoliko je to onaj "eto neću dijete") razgovara sa pacijentom i njenim partnerom i objasni tri stvari: abortus nije kontraceptivno sredstvo, trudnoca nije bolest, a abortus moze voditi bolesti.
    Poslije svakog abortusa kod zene se pojavljuju tri vrste psihickih "poremećaja"
    - post abortion sindrom
    - post abortion distress
    - post traumatic stress disorder.
    Svaki je vezan za instikt materinstva i ma koliko ga potiskivili ostali faktori (osuda sredine za vanbracno dijete, ekonomski uslovi, mnogo djece....) ti sindromi se u manjoj ili vecoj mjeri javljaju.
    Poslije prvog abortusa 36-58% zena ima problema sa nesanicom, a te podatke ne iznosi bilo ko nego Marina Tarasova iz Ruske Akademije Nauka u w SanktPetersburgu.
    Tesko je i zamisliti sta bi bilo sa zdravljem zene poslije 25 abortusa.
    Umjesto googlanja o kontracepciji najbolje koristi spiralu, tablete i kondom sve odjednom pa ako se zatrudni onda ce taj djetic biti Mak Gajver

  25. #175
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Tesko je i zamisliti sta bi bilo sa zdravljem zene poslije 25 abortusa.
    Umjesto googlanja o kontracepciji najbolje koristi spiralu, tablete i kondom sve odjednom pa ako se zatrudni onda ce taj djetic biti Mak Gajver
    ili David Copperfield.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

Page 7 of 17 FirstFirst ... 34567891011 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Abortus ~ ZA i PROTIV i jos ponesto
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 29
    Last Post: 05-12-14, 14:23
  2. Abortus
    By mawa_pwawa in forum Ženski kutak
    Replies: 305
    Last Post: 21-02-09, 19:48
  3. AbORTus (i nezeljena trudnoca)
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 151
    Last Post: 21-11-06, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •