View Poll Results: ABORTUS

Voters
148. You may not vote on this poll
  • Da

    58 39.19%
  • Ne

    44 29.73%
  • Da, ali samo u slučaju zdravstvene ugroženosti

    43 29.05%
  • Bilo koji drugi razlog za da

    9 6.08%
Multiple Choice Poll.
Page 5 of 17 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 409

Thread: Abortus

  1. #101
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo da te pośetim koliko je bilo a nijedna nasa stastitika za abortuse ne moze biti tacna kad je to stidna stvar pa se cesto ide u pośete tatkama iz okruzenja i usput obavi ...

  2. #102
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Evo da te pośetim koliko je bilo a nijedna nasa stastitika za abortuse ne moze biti tacna kad je to stidna stvar pa se cesto ide u pośete tatkama iz okruzenja i usput obavi ...
    Znaci samo u KBC-u 8,2 abortusa dnevno:o

  3. #103
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,953
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,495
    Thanked in
    2,259 Posts

    Default

    Konstatacija da kad je neko dovoljno zreo da se j*** mora i da preuzme odgovornost ne može da stoji. Nije isto kad smarate neku đevojku od 25-26 ili 30 godina oko abortiranja, i neku đevojku od 15 godina (ili manje). Ko to vjeruje da tako mlada majka (i otac vršnjak) može da pruži djetetu kvalitetan život?

    Što se tiče vađenja prije vremena - osim orgazma, sjemena tečnost se izbacuje (u manjim količinama i manjom brzinom) i u toku samog odnosa putem ejakulacije. Vjerovatnoća da žena u tim slučajevima ostane trudna (kada se radi o muškarcima i ženama čiji su reproduktivni organi potpuno zdravi) je oko 30%. Pa ni HIV se ne dobija pri prvom nezaštićenom seksu sa nosiocem virusa (naravno da je u pitanju značajan procenat, ali nije ni blizu 100%).

    Očigledno je da 6 mjeseci pokušavanja ukazuje, ne možda na neke zdravstvene probleme, već (možda ali samo možda) na probleme u kompatibilnosti između partnera. A uvijek je moguć ograničen broj spermatozoida ili slične stvari. Ili jednostavno se tako zadesilo. Kao što se zadesilo da neko nikad nije upao u onih 30% kojima cura ostane trudna poslije vađenja prije orgazma.

    Što se tiče broja abortusa, postoji još jedan razlog za abortiranje u Crnoj Gori. Ljudi u izrazito patrijarhalnoj sredini kao što je naša, vrlo često iskazuju želju za muškim djetetom i nezadovoljstvo zbog dobijanja ženskog djeteta. Moji neki bivši profesori koji rade u osnovnoj školi primjećuju da je struktura djece koja se svake godine upisuju u školu poprilično promijenjena u odnosu na prije 10 ili 20 godina. Nekad je bilo mnogo više djevojčica. Sada je taj broj prilično ujednačen. Vrijeme će pokazati da li će u bliskoj budućnosti broj djevojčica u odnosu na dječake još da se smanji.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #104
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Posto vec postoji opsirna tema sa istim problemom tesko je nesto napisati da se ne bi ponavljalo.
    Princip je uglavnom to sto je napisala Zipi
    Quote Originally Posted by zippy View Post
    Ako niste spremni da se posvetite svom djetetu potpuno NIJE FER ni da ga pravite jer SVAKO DIJETE zasluzuje samo najbolje! Postenije je priznati da niste spremni za roditeljstvo nego se odluzcit za njega i brak na brzinu i jer ste primorani...
    Ja polazem nade da ce i kod nas uskoro zazivjet socijalni program kojim ce se edukovati nacija o pravima djeteta i obavezama roditelja + nastrozije kazne za sve oblike nemara.
    Za sad svako moze da donese "visokomoralnu" odluku o zadrzavanmju bebe a kad naidju obaveze roditeljstva nastaju problemi.
    ps. niti jedan oblik kontracepcije ne moze obezbediti 100% zastitu... ne opustajte se ako niste spremni, nije fer prema djeci!
    a svako moralisanje, zabrana, pozivanje na razno razne budalastine je prazna prica jer to su privatni problemi i teske odluke dvoje (trebalo bi biti) odraslih ljudi i odgovornog ljekara koji ce predociti sve moguce komplikacije.
    Ne postoji zakon koji moze neku zenu naćerati da rodi ako ona neće i sve dosadasnje zabrane u zemljama dje postoje pokazale su se kao mrtvo slovo na papiru i javne tajne o turistickim turama na abortus.
    Umjesto fikcije i demagogoje mnogo je bolja edukacija i bez obzira koliko smo sad pametni one slatke stvari smo radili malo ranije nego bili spremni na odgovornost da budemo roditelj. (Svaka cast izuzecima da ne bude da uopstavam)
    Nasa jos uvijek patrajarhalna sredina (da ne kazem sredina sa laznim moralom) je svakako uzrok velikog broja abortusa jer boze moj dje ce se neki djetic ozeniti sa onom koja ima sina "neznanog junaka."
    Tragedija ili kriminal bi bio ako bi se pokazalo da je ovo sto NHM pise neka masovnija pojava.
    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Što se tiče broja abortusa, postoji još jedan razlog za abortiranje u Crnoj Gori. Ljudi u izrazito patrijarhalnoj sredini kao što je naša, vrlo često iskazuju želju za muškim djetetom i nezadovoljstvo zbog dobijanja ženskog djeteta. Moji neki bivši profesori koji rade u osnovnoj školi primjećuju da je struktura djece koja se svake godine upisuju u školu poprilično promijenjena u odnosu na prije 10 ili 20 godina. Nekad je bilo mnogo više djevojčica. Sada je taj broj prilično ujednačen. Vrijeme će pokazati da li će u bliskoj budućnosti broj djevojčica u odnosu na dječake još da se smanji.
    Tragedija jer nijedan ozbiljni ginekolog zbog tog razloga ne bi trebao uraditi abortus, prije svega sto u jako malo slucajeva UZ moze biti 100%-tna garancija pola djeteta, a sumnjam da neko placa dosta skupa prenatalna ispitivanja pola.
    Kao i obicno, naski, i u ovom ima pretjerivanja, bajki... pa ona koja je navodno 25 puta abortirala zaista bi bila medicinski fenomen. Ako neko smatra da je aborcija oblik kontracepcije njemu treba psihijatar, a ne ginekolog. Druga stvar. Trudnoca nije bolest niti je aborcija lijek pa je samim tim i trece pitanje bespredmetno jer ako je vec u pitanju opasnost po neciji zivot onda nema dilema.

  5. #105
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    313
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pored opasnosti po nečiji život, podržavam u slučaju silovanja, posebno maloljetnih cura..
    Mislim, to je već uništen život u startu..

  6. #106
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Protiv!

    Abortus je cedomorstvo. Jedino u slucaju silovanja npr.

    Ili pazi ili prihvati odgovornost, a ne ubijati dijete!

  7. #107
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Astral_Projection View Post
    Protiv!

    Abortus je cedomorstvo. Jedino u slucaju silovanja npr.

    Ili pazi ili prihvati odgovornost, a ne ubijati dijete!
    U slučaju silovanja nije čedomorstvo,jer plod silovanja (u slučaju trudnoće) nije dijete?Hm.
    Mislim da bi bilo najbolje da se astralno projektuješ u neku drugu dimenziju.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  8. #108
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,923
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Zbilja, Astral projection, objasni nam kako u jednom slučaju abortus može biti ubistvo, a u drugom ne?
    Šta se stvara iz jajne ćelije i spermatozoida nakon silovanja? Nije "čedo" dočim nije čedomorstvo?
    Pa šta je?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #109
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I ja se evo pitam isto?



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #110
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ubistvo je u oba slucaja, ali kad je silovanje u pitanju, ja konkretno bih mogao da shvatim zenu da to uradi, mora li sve da se nacrta i objasni svaka rijec

    Nije isto kad ubijes nekoga u samoodbrani ili kad ubijes nekoga za pare.

    Ali da je ubistvo, jeste, jer se uzima jedan zivot.
    Last edited by zvoncica; 15-02-10 at 00:42. Reason: neprimjeren riječnik, vrijedjanje!

  11. #111
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    161
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    nije cedomorstvo.. Ako djevojka abortira u recimo 2. mjesecu.. nije "ubila dijete". To jos nije ni "d" od dijeteta. A recimo ako u toku porodjaja dodje trneutak da se odlucuje majka dijete.. pa se odluce da spasu zivot majke.. i naravno onda ubiju dijete, tj. bebu, koja je ziva, place, ima noge, ruke.. a ono sto je u 2. mjesecu nit ima ruke, nit noge, nit jos mozak, nit nista..

    Ja sam za abortus u sledecim slucajevima: RECIMO spavam sa prostitutkom (nemojte mi sad "A trebao si pazit bla bla.." to nije tema..) ona zatrudni. TU odma abortus, jer nit mi treba ta prostutka nista u zivotu, nit sam htio dijete, a ne vjerujem ni ona.. takvo dijete ne zasluzuje da zivi... Ista situacija sa djevojkom ako se desi.. abortus, nismo spremni, nemam uslova, abortus, bolje to nego da dijete ima los zivot.. bez mozda oca i majke. A u situaciji zena ili dijete na porodjaju.. pa opet bih biram zivot svoje zene.. ali to sad kazem.. ali u takvoj situaciji nije lako nimalo.. tako da nisam tu sto posto siguran..
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  12. #112
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Astral_Projection View Post

    Ubistvo je u oba slucaja, ali kad je silovanje u pitanju, ja konkretno bih mogao da shvatim zenu da to uradi, mora li sve da se nacrta i objasni svaka rijec

    Nije isto kad ubijes nekoga u samoodbrani ili kad ubijes nekoga za pare.

    Ali da je ubistvo, jeste, jer se uzima jedan zivot.

    Tako reci djaole..
    Last edited by zvoncica; 15-02-10 at 02:00.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #113
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    nije cedomorstvo.. Ako djevojka abortira u recimo 2. mjesecu.. nije "ubila dijete". To jos nije ni "d" od dijeteta. A recimo ako u toku porodjaja dodje trneutak da se odlucuje majka dijete.. pa se odluce da spasu zivot majke.. i naravno onda ubiju dijete, tj. bebu, koja je ziva, place, ima noge, ruke.. a ono sto je u 2. mjesecu nit ima ruke, nit noge, nit jos mozak, nit nista..
    Razlika imedju embriona i fetusa...Kako je fetus formirano dijete koje je ozivjelo tako se abortus u tom slucaju vodi kao ubistvo...Dijete koje je zivo gotovo ni jedan dr nije htio da "ubije",tako je bar bilo ranije...danas se to ne gleda pretpostavljam...Na taj nacin i ja gledam to dal se dijete ubija ili ne,ali ne bih ti mogla reci da bih isto mislila da znam da je u meni samo zaceto i bojim se da mi osjecaj ubistva ne bi bio nista manji i dok je embrion tj dok nije formirana beba...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #114
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ciudar real, spain
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    abortus, po meni, moze da uradi samo osoba bez duse... da li bar neka od tih devojaka koje ga urade, pomisle nekada na tu majusnu stvar, koja bi kasnije mogla biti njeno dete....? smatram da je abortus jedan vid cedomorstva, jer abortusom ubijes deo sebe... deo tvoje krvi i mesa... ne postoji stvar na svetu koja opravdava to....

  15. #115
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Astral_Projection View Post
    Ubistvo je u oba slucaja, ali kad je silovanje u pitanju, ja konkretno bih mogao da shvatim zenu da to uradi
    Recimo da porodica nema sredstava da izdržava to dijete,a desila im se nepažnja,ili trenutna pohota.Recimo da postoje rizici po zdravlje majke.Recimo da je velika šansa da će majka umrijeti prilikom porođaja.
    Koga bi ti odabrao,da si primoran da biraš?
    Da se spasi majka,ili fetus?
    Quote Originally Posted by Astral_Projection View Post
    Nije isto kad ubijes nekoga u samoodbrani ili kad ubijes nekoga za pare.
    Ček ček.Ljudi se ovdje ne zalažu za abortiranje svakih 14 sekundi,bez ikakvog razloga.Racionalno raspolaganje pravom na abortus,to je tema.
    A ne abortiranje jer,zaboga,nemaš pametnija posla.
    Quote Originally Posted by Astral_Projection View Post
    Ali da je ubistvo, jeste, jer se uzima jedan zivot.
    Taj argument je truo.
    Život ima i krompir,kao i jaje pošto se izlegne.To nas ne sprečava da ih ubijamo,zar ne?
    Pa,idemo i korak dalje.
    Prema tome,svi smo već moralno uprljani ubistvom,i onda ovo nema nikakvog većeg značaja.
    Naprotiv,abortus bi bio najmanji moralni problem,pored toliko mladih kokošaka punih života koje smo pojeli.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  16. #116
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ciudar real, spain
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako mozes da poredis krompir sa zivim bicem ???? pazi, sa jedne strane si u pravu..ali sa druge, to nema veze sa vezom...pobogu...dete je dete....ono hoda, govori, ima osecanja....takodje smatram da novcane mogucnosti nisu razlog za abortus....gde ima za jedno, ima za dvoje...gde za dvoje, tu za troje... pa nema lepse stvari od saznanja da si nekome podario zivot...a pitam se, ima li goreg od toga, da znas da si ga nekome uskratio ?

  17. #117
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Recimo da porodica nema sredstava da izdržava to dijete,a desila im se nepažnja,ili trenutna pohota.Recimo da postoje rizici po zdravlje majke.Recimo da je velika šansa da će majka umrijeti prilikom porođaja.
    Koga bi ti odabrao,da si primoran da biraš?
    Da se spasi majka,ili fetus?
    Vjerovatno majka!


    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ček ček.Ljudi se ovdje ne zalažu za abortiranje svakih 14 sekundi,bez ikakvog razloga.Racionalno raspolaganje pravom na abortus,to je tema.
    A ne abortiranje jer,zaboga,nemaš pametnija posla.
    Moj stav, generalno o abortusu je negativan. Ima naravno slucajeva u kojim bih mogao da opravdam to, ali u sustini, abortus je za mene ubistvo.


    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Taj argument je truo.
    Život ima i krompir,kao i jaje pošto se izlegne.To nas ne sprečava da ih ubijamo,zar ne?
    Pa,idemo i korak dalje.
    Prema tome,svi smo već moralno uprljani ubistvom,i onda ovo nema nikakvog većeg značaja.
    Naprotiv,abortus bi bio najmanji moralni problem,pored toliko mladih kokošaka punih života koje smo pojeli.

    Poredis li ti ozbiljno krompir I kokoske sa svojim buducim djetetom, recimo!?
    Ubistvo kokoske za tebe je isto sto I ubistvo djeteta, alal vjera!

  18. #118
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,923
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    nije cedomorstvo.. Ako djevojka abortira u recimo 2. mjesecu.. nije "ubila dijete". To jos nije ni "d" od dijeteta. A recimo ako u toku porodjaja dodje trneutak da se odlucuje majka dijete.. pa se odluce da spasu zivot majke.. i naravno onda ubiju dijete, tj. bebu, koja je ziva, place, ima noge, ruke.. a ono sto je u 2. mjesecu nit ima ruke, nit noge, nit jos mozak, nit nista..

    Ja sam za abortus u sledecim slucajevima: RECIMO spavam sa prostitutkom (nemojte mi sad "A trebao si pazit bla bla.." to nije tema..) ona zatrudni. TU odma abortus, jer nit mi treba ta prostutka nista u zivotu, nit sam htio dijete, a ne vjerujem ni ona.. takvo dijete ne zasluzuje da zivi... Ista situacija sa djevojkom ako se desi.. abortus, nismo spremni, nemam uslova, abortus, bolje to nego da dijete ima los zivot.. bez mozda oca i majke. A u situaciji zena ili dijete na porodjaju.. pa opet bih biram zivot svoje zene.. ali to sad kazem.. ali u takvoj situaciji nije lako nimalo.. tako da nisam tu sto posto siguran..
    100 % budi siguran da bi upravo takvu odluku donio, čak i u situaciji da svoju ženu ne voliš onoliko koliko si je volio nekad, na početku braka, čak i da si se već nosio mišlju da se razvedeš od nje, uvijek bi nju odabrao, a ono što je najbitnije, doktor NIKAD ne pravi pitanje, niti pita za dozvolu oca da li će sačuvati majčin ili djetetov život, to se podrazumijeva u takvim situacijama
    Majka ima prednost.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #119
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Astral_Projection View Post
    Vjerovatno majka!
    Ja samo to i govorim.Između djeteta i majke,i ja bih uvijek odabrao majku,naročito ako je žena koju volim.
    Uglavnom zato što se fetus može ponovo kreirati i dovesti u približno isto stanje,zar ne?
    Quote Originally Posted by Astral_Projection View Post
    Moj stav, generalno o abortusu je negativan. Ima naravno slucajeva u kojim bih mogao da opravdam to, ali u sustini, abortus je za mene ubistvo.
    Čekaj,ubistvo je,osim ako nije?
    Dobar stav.Uopšte mu ne treba preispitivanje.
    Quote Originally Posted by Astral_Projection View Post
    Poredis li ti ozbiljno krompir I kokoske sa svojim buducim djetetom, recimo!?
    Ubistvo kokoske za tebe je isto sto I ubistvo djeteta, alal vjera!
    Ne.Ti ih porediš kad kažeš : To je ubistvo jer je uzimanje života.Nisu samo ljudi živi.
    Ubistvo je oduzimanje života.Ali kojeg?
    Ljudskog.Jer samo njega cijenimo kao vrijednog takve stroge moralne kvalifikacije i,naravno,restrikcije.Problem nije oduzimanje života.Nego ljudskog života.
    A već sam negdje tamo u gornjim postovima objasnio da fetus nije ljudsko biće,zbog pomanjkanja crta koje ljudsko biće čine tim što jeste.
    Ponoviću samo jednu rečenicu od te priče odozgo.Fetus ima potencijal da bude ljudsko biće,uz mnogo,mnogo,sreće.
    Last edited by Čika Džo; 15-02-10 at 02:09.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  20. #120
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cika_dzo View Post
    fetus ima potencijal da bude ljudsko biće,uz mnogo,mnogo,sreće.
    Да,али не можемо да гатамо да ли ће имати среће или не.

  21. #121
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Možda i kokoška ima osjećanja.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  22. #122
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,767
    Thanks Thanks Given 
    10,923
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Да,али не можемо да гатамо да ли ће имати среће или не.
    Ihtuse, vrlo često ljekari predlože da se prekine trudnoća zbog recimo, konzumiranja odredjenih ljekova u prvom trimestru trudnoće...ili žena u prvim danima, dok još ne zna da je trudna preboluje neku bolest tipa rubeole, ili ovčije boginje...trudnoća se odmah prekida iako se radi samo o "gatanju" da je ta bolest, ili neki lijek oštetio embrion...da li bi u takvom slučaju ti rekao "da, prekinuli smo trudnoću jer ne možemo da gatamo oće li se roditi zdravo dijete"?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #123
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ciudar real, spain
    Posts
    31
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TroonChica View Post
    Možda i kokoška ima osjećanja.
    kokoska ima dve razvijene vijuge....jednu da bi znala da treba da jede, drugu da bi znala kada treba da se**....apsolutno mi je nelogicno uporedjivati neku zivotinju ili pak biljku sa zivim bicem.. pa makar to bilo i zivo bice u pokusaju.....

  24. #124
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ihtuse, vrlo često ljekari predlože da se prekine trudnoća zbog recimo, konzumiranja odredjenih ljekova u prvom trimestru trudnoće...ili žena u prvim danima, dok još ne zna da je trudna preboluje neku bolest tipa rubeole, ili ovčije boginje...trudnoća se odmah prekida iako se radi samo o "gatanju" da je ta bolest, ili neki lijek oštetio embrion...da li bi u takvom slučaju ti rekao "da, prekinuli smo trudnoću jer ne možemo da gatamo oće li se roditi zdravo dijete"?
    Знам за случај да је породица имала три ћерке и отац и мајка су се договрили да мајка абортира ако буде требала да роди ћерку јер су жељели сина.Пођу они код доктора и доктор на снимку ``види`` да ће мајка да роди ћерку и мајка се спреми за абортус и доктор га обави и на крају се установило да је мајка требала да роди два мушка близанца.

    Ја свакако не бих рекао да се прекида трудноћа,ни у ком случају

  25. #125
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SAD_DRAGON View Post
    apsolutno mi je nelogicno uporedjivati neku zivotinju ili pak biljku sa zivim bicem
    Stari,ne znam koji si razred,ali pretpostavljam da još nisi dobio poznavanje prirode.
    Pa,da ti ukažem na sitnicu.Životinje i biljke su živa bića.
    Rastu,hrane se,razvijaju se,razmnožavaju,i na kraju umiru.
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Да,али не можемо да гатамо да ли ће имати среће или не.
    Nije to gatanje.Ne prevrće neka podgoričanka šolju i pravi domalim prstom tragove po ivici iz kojih čita sadašnjost.
    Ovdje gatanje nije ni bitno,već situacija.Trenutna.I stručna i laička procjena iste.
    Primjer koji si dao,nažalost,nema nikakve veze sa večerašnjom pričom na ovu temu.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

Page 5 of 17 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Abortus ~ ZA i PROTIV i jos ponesto
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 29
    Last Post: 05-12-14, 14:23
  2. Abortus
    By mawa_pwawa in forum Ženski kutak
    Replies: 305
    Last Post: 21-02-09, 19:48
  3. AbORTus (i nezeljena trudnoca)
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 151
    Last Post: 21-11-06, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •