View Poll Results: ABORTUS

Voters
148. You may not vote on this poll
  • Da

    58 39.19%
  • Ne

    44 29.73%
  • Da, ali samo u slučaju zdravstvene ugroženosti

    43 29.05%
  • Bilo koji drugi razlog za da

    9 6.08%
Multiple Choice Poll.
Page 8 of 17 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 176 to 200 of 409

Thread: Abortus

  1. #176
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Ne moze me niko ubijediti u suprotno. Koja je vjerovatnoca za kondom? 1%, ja bih izuzela i to. Valjda svi vodimo racuna kad ga kupujemo da to bude u apoteci, gdje se najbolje cuva, uz prilozena uputstva. Ada meni se sestra cuvala 7 godina, bez kondoma i pilula. I kad je htjela, dobila je dijete. Ja sam se cuvala 2 puta po 3 mjeseca, sa otvorenom matericom. Pa ne zatrudnjeh.
    pa stani je li te strah od podataka? to sto tvoja sestra nije zatrudnila i ti, to se zowe vjerowatnoca, a da je jedan posto to bi fenomenalno bilo. Na zalost, vjerovatnoca da ce kondom kiksati je 12 do 13 posto. Na wikipediji idu dalje pa kazhu od 10 do 18%. To znaci da ce 12 zhena od 100 zatrudniti tokom godinu dana zbog gresaka kondoma. Naravno imash dvije grupe, pri perfektnoj upotrebi ta vjerowatnoca je 3 posto shto znaci tri zene od 100 ce zatrudniti pri perfektnoj upotrebi kondoma swaki put. Na internetu mozhesh da istrazish razliku izmedju typical i perfect use, ali shansa da ce par imati perfect use za godinu dana je apsolutno minimalna. E sad ako te podaci ne mogu ubijediti, onda ja stvarno nemam namjeru da te ubjedljujem, sve i da je po tvom, pa da je jedna od 100, shta cemo sa njom. Uradila je sve shto je mogla a opet je zatrudnila. Za zhenski kondom da ne pricam, failure rate je oko 20 do 25 posto. No eto mora da si ti i sestra u pravu, pushti naucnike, svi lazhu da plashe ljude :twist:
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  2. #177
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Ne kazem da sam protiv, u slucaju kad je ugrozen zivot buduce majke. Ili ako je ne daj Boze silovana. Ali da je abortus kontrac. sredstvo, to je nenormalno. To je ono na sta ja skacem, sto Mojsije zagovara. Zato sam ga i "napala".
    Meni je bliska rodjaka abortirala, vjerovali ili ne, 25 puta,a ima 45 god. Podrzavam to, ali ona ima 5-oro djece. Nju je muz, maltene silovao! A uz sve to, koristila je pilule.
    Podgoričanka, nemam namjeru da branim Mojsija i nije mi to misija na forumu, ali zbilja ne mogu da vjerujem da možeš da izjaviš ovako nešto! Nije tačno da je Mojsije išta slično rekao, rekao je isto što i ja, i svi mi koji smatramo da žena mora da ima slobodnu volju da odluči da li će da izvrši prekid trudnoće u sterilnim uslovima, u odgovarajućoj medicinskoj ustanovi!
    Reagovala si prilično brzopleto i inspirisana svojom situacijom, vjerovatno pogrešno protumačila njegov post!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #178
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Hari Krisna;1504451]v Zena koja uradi 25 abortusa je medicinski fenomen ne samo sto bi trebala imati matericu ka guma od traktora vec i zivce kao brodska sajla.

    Hari, ne pricam ja bajke, nego istinu. Ne samo da je imala 25. ab., nego i 5 trudnoca. Kakvu matericu ima, to ne znam, nisam ginekolog. Psihicki je zdrava, a ne bi me cudilo ni da je poludjela, sa kim je zivjela.

  4. #179
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne kazem ja da ti pricas bajke vec ta koji ti rekla taj broj. Vjerovatno redovno ides kod ginekologa pa ga priupitaj. Citirana profesor Tarasova navodila je neki primjer kao cudo prirode zena koja je imala 10 a 25 je za Ginisovu knjigu cuda.

  5. #180
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    pa stani je li te strah od podataka? to sto tvoja sestra nije zatrudnila i ti, to se zowe vjerowatnoca, a da je jedan posto to bi fenomenalno bilo. Na zalost, vjerovatnoca da ce kondom kiksati je 12 do 13 posto. Na wikipediji idu dalje pa kazhu od 10 do 18%. To znaci da ce 12 zhena od 100 zatrudniti tokom godinu dana zbog gresaka kondoma. Naravno imash dvije grupe, pri perfektnoj upotrebi ta vjerowatnoca je 3 posto shto znaci tri zene od 100 ce zatrudniti pri perfektnoj upotrebi kondoma swaki put. Na internetu mozhesh da istrazish razliku izmedju typical i perfect use, ali shansa da ce par imati perfect use za godinu dana je apsolutno minimalna. E sad ako te podaci ne mogu ubijediti, onda ja stvarno nemam namjeru da te ubjedljujem, sve i da je po tvom, pa da je jedna od 100, shta cemo sa njom. Uradila je sve shto je mogla a opet je zatrudnila. Za zhenski kondom da ne pricam, failure rate je oko 20 do 25 posto. No eto mora da si ti i sestra u pravu, pushti naucnike, svi lazhu da plashe ljude :twist:
    Vjerovatnoca da otvorena zena zatrudni je 200%. Samo ne razumijem o cemu pricas... Ako zena ne zeli da zatrudni, postoji, sto rece Hari cini mi se, kondom, spirala, pilula, vadjenje prije cina...
    Daj zaboga, zar se treba prepustiti se trenutnom zanosu, i posle abortirati kao od sale. Onaj ko nije miljenik abortusa ce 10 mjera da preduzme, samo da se ne desi to.
    Po mome, ne morate dijeliti moje misljenje, da bih opravdala, kako tako abortus, treba da dodje djevojka da kaze da je sto mjera preduzela i nije uspjelo. A ne, nista nisam preduzela, sto cu, desilo se. Odoh sa cistim.

  6. #181
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne kazem ja da ti pricas bajke vec ta koji ti rekla taj broj. Vjerovatno redovno ides kod ginekologa pa ga priupitaj. Citirana profesor Tarasova navodila je neki primjer kao cudo prirode zena koja je imala 10 a 25 je za Ginisovu knjigu cuda.
    Nije ona meni to rekla, nego majka i tata (moji), koji su je na kraju i spasli od njega. Kao i da su je vodili oni dosta puta. Da je za pohvalu, dala bih ti adresu da se raspitas.
    Znam samo da je ovo ziva istina.

  7. #182
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Onaj ko nije miljenik abortusa ce 10 mjera da preduzme, samo da se ne desi to.
    Po mome, ne morate dijeliti moje misljenje, da bih opravdala, kako tako abortus, treba da dodje djevojka da kaze da je sto mjera preduzela i nije uspjelo. A ne, nista nisam preduzela, sto cu, desilo se. Odoh sa cistim.
    Mislim da griješiš da je ijedna žena na planeti "miljenik" abortusa! Nije valjda da vjeruješ u to da neko baš voli da ide na abortus?
    Postoji milion okolnosti koje dovedu do koitusa, pa i do oplodnje, milion faktora, ovakvih i onakvih, i to što si ti uspjela da se sačuvaš, uopšte ne znači da je isti metod meni pomogao...vjerovala ili ne, u bolnici, dok sam ležala na famoznom održavanju, u sobi sa mnom je bila žena koja je ostala trudna u toku menstrualnog ciklusa...Što rekla moja majka, najbolja je pilula držati noge skupljene, draga moja, jer poradi silne kontracepcije i moje prvo dijete se rodi onda kad se rodi, neplanirano...drugo sam se "muka namučila", punih šest mjeseci smo rabotali, ne patisali, i jedva ga začesmo...nije mi drugo dijete od drugoga, no od istoga oca ka prvo.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #183
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Mislim da griješiš da je ijedna žena na planeti "miljenik" abortusa! Nije valjda da vjeruješ u to da neko baš voli da ide na abortus?
    Postoji milion okolnosti koje dovedu do koitusa, pa i do oplodnje, milion faktora, ovakvih i onakvih, i to što si ti uspjela da se sačuvaš, uopšte ne znači da je isti metod meni pomogao...vjerovala ili ne, u bolnici, dok sam ležala na famoznom održavanju, u sobi sa mnom je bila žena koja je ostala trudna u toku menstrualnog ciklusa...Što rekla moja majka, najbolja je pilula držati noge skupljene, draga moja, jer poradi silne kontracepcije i moje prvo dijete se rodi onda kad se rodi, neplanirano...drugo sam se "muka namučila", punih šest mjeseci smo rabotali, ne patisali, i jedva ga začesmo...nije mi drugo dijete od drugoga, no od istoga oca ka prvo.

    Pa kad nije u stanju da se zastiti adekvatno, onda je njoj laske otici na abortus, nego do prodavnice.
    A ovo za zacetak u periodu ciklusa, nije nista novo. To je poremeceni ciklus, i zene izreda tako zatrudne. Ali takva zena zna da ima poremecen ciklus, pa treba da vodi racuna.

  9. #184
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Ne kazem da sam protiv, u slucaju kad je ugrozen zivot buduce majke. Ili ako je ne daj Boze silovana. Ali da je abortus kontrac. sredstvo, to je nenormalno. To je ono na sta ja skacem, sto Mojsije zagovara. Zato sam ga i "napala".
    Meni je bliska rodjaka abortirala, vjerovali ili ne, 25 puta,a ima 45 god. Podrzavam to, ali ona ima 5-oro djece. Nju je muz, maltene silovao! A uz sve to, koristila je pilule.
    Tek sad vidim svu priču koja se ovdje vodila, a nisam je pratio.
    Samo ću ti reći jednu stvar. Zanemariću vrijedjanje(to ide na tvoj obraz), i neću ti odgovoriti istom mjerom. Uključila si se odjednom u raspravu i misliš da znaš što ja i ostali 'zagovaramo'. A čisto sumnjam da si pročitala prošlih 150 postova na temu. Da si to pročitala vidjela bi da je sva ova priča suvišna i da je ispričana prije tako da neću nastavljati dalje jer nemam što novo reći, a ti bi u pauzi između glumljenja žrtve i moralnog policajca mogla pročitati cijelu konverzaciju, a nakon toga izviniti mi se na pm.
    Pozdrav

  10. #185
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Nikome nije lakše poći na abortus nego do prodavnice! Banalizuješ strašno, a jeste istina da mnoge žene nijesu upućene, da nemaju pojma koja sve sredstva za kontracepciju postoje i kako se mogu zaštiti od trudnoće. Možda to u tvojim očima izgleda da im je lakše poći na abortus nego do prodavnice, ali je taj problem mnogo dublji i smiješno je ovoliko ponižavati, kao što ti radiš u tvojim postovima, žene koje su se nekad, iz bilo kojeg razloga, odlučile na abortus!
    Pominješ situaciju tvoje strine, i čini mi se negdje u dubini, ma koliko da osudjuješ abortuse, imaš malo razumijevanja za nju? Griješim li?

    Mnogo je žena koje imaju sličnu ili goru situaciju. I nije njima lako abortirat, ka poć do prodavnice. Pitaj strinu.
    Ne branim žene koje urade abortus, ali lako je meni reći da bih ja rodila ako mi se omakne, kad imam svoj dom, normalan, imam muža, normalnoga, sve uslove da podižem još koje dijete. Ne znam da li bih imala isto mišljenje da su mi uslovi života drugačiji, ali je bitno da imam slobodu da odlučim da li ći prekinuti trudnoću, ili neću.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #186
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bijela, Crna Gora
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Abortus kao sredstvo kontracepcije ne, ali kao slobodu izbora da. Ni najmanje ne podrzavam zene kojima je tesko zastititi se tokom odnosa, vec im je lakse kod doktora otic',ali nikada ne znamo sta nas u zivotu moze snac' pa da moramo da abortiramo. Svaka zena treba da ima mogucnost abortusa u sterilnim uslovima, kod strucnih lica. Ja se na taj korak u ovim okolnostima ne bih odlucila, jer imam i dovoljno godina i dovoljno uslova da mogu da podizem dijete, ali ne mogu da zamjerim onima koji se na to ipak odluce. Niko od nas ne zna sta je nekoga natjeralo da to uradi. U svakom slucaju i to je bolje nego kad djecu ostave kao smece po kontejnerima, parkovim i sl.
    Put do zvijezda je samo etapa kruznog puta do sebe,i ako znas precicu nema potrebe da se puno lomatas po bespucima.Ne,bato.Stigao si cim krenes.Cilj nosis skriven pod kaputom,istetoviran na grudima kao metu.I eto ti.U tome je tajna.U tome je jedini trik.

  12. #187
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Na ovom klipu su sve fetusi stari nekoliko mjeseci, neki čak i skoro formirani a svi uklonjeni u nekim lijevim zemljama trećeg svijeta od strane sumnjivih 'doktora'. To je krivično djelo i ubistvo. Treba da praviš razliku izmedju embriona od jednog milimetra, jedva vidljivih golim okom koji je samo smješa amino kisjelina, i višemjesečnog fetusa. S tpga, ovaj klip služi samo za manipulaciju, nema nikakvu naučnu vrijednost.

    Posle ovoga da ti se izvinim??? Ta smjesa aminokiselina ima potencijala da postane visemjesecni fetus, a on novorodjence. Mislis da se ovo desava samo u zemlji Nedodjiji? Ta lijeva zemlja moze da bude u KBC Podgorica ili miljama daleko, ali je ovo realnost.
    Ja ne glumim zrtvu, po cemu zakljuci to, MOLIM TE?

  13. #188
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nikome nije lakše poći na abortus nego do prodavnice! Banalizuješ strašno, a jeste istina da mnoge žene nijesu upućene, da nemaju pojma koja sve sredstva za kontracepciju postoje i kako se mogu zaštiti od trudnoće. Možda to u tvojim očima izgleda da im je lakše poći na abortus nego do prodavnice, ali je taj problem mnogo dublji i smiješno je ovoliko ponižavati, kao što ti radiš u tvojim postovima, žene koje su se nekad, iz bilo kojeg razloga, odlučile na abortus!
    Pominješ situaciju tvoje strine, i čini mi se negdje u dubini, ma koliko da osudjuješ abortuse, imaš malo razumijevanja za nju? Griješim li?

    Mnogo je žena koje imaju sličnu ili goru situaciju. I nije njima lako abortirat, ka poć do prodavnice. Pitaj strinu.
    Ne branim žene koje urade abortus, ali lako je meni reći da bih ja rodila ako mi se omakne, kad imam svoj dom, normalan, imam muža, normalnoga, sve uslove da podižem još koje dijete. Ne znam da li bih imala isto mišljenje da su mi uslovi života drugačiji, ali je bitno da imam slobodu da odlučim da li ći prekinuti trudnoću, ili neću.

    Aman zenska glavo! Normalno da podrzavam abortus u njenom slucaju. Ne nego je trebala da rodi 30-oro djece. Mislim, znam da je nemoguce, nego lupam. Citas li ti moje postove? Ne u tom, nego i u slucaju silovanja, opasnosti po zivot (mada mene ni to ne bi sprijecilo), neko me podsjeti i u sl. incest-a, podrzavam abortus. Ali ga ne podrzavam kao izgovor da se nema. Nema se danas, ali ce se imati sjutra. Ja licno nisam to okusila, ali znam poprilican broj onih koji jesu. Onih koji su jeli masti i secera, jer nisu imali za slatkise, zucenicu (ako znas sta je) za rucak, koprivu... Podigli su se. Po toj prici, godiste '92. i '93. ne bi postojalo. Zasto? Pa doba inflacije, nemastina, itd. Dajte ljudi!
    A ovo za neupucene zene... Svaki komentar je suvisan.
    Samo cu reci da je bolje takvima da smo se obratili kako se zastititi.

  14. #189
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jos nesto... Rekla sam, ali moram postove da ponavljam, SAMO ONAJ KO NIJE PROPATIO DIJETE DA DOBIJE, moze ovako da misli. Vjerujte mi, da ste okoreli zagovornici abortusa, i da dozivite minimum ovoga sto sam ja dozivjela (a ja sam mala beba, kakvih sve slucajeva ima), promijenili biste misljenje.
    Nije lako kad mastas tri, ili pet mjeseci o necemu, sto ce da te ispuni za cio zivot. i te nade ti ugasi dr. jednom recenicom. A kazem mala beba sam, kakvih sve ima.

  15. #190
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Posle ovoga da ti se izvinim??? Ta smjesa aminokiselina ima potencijala da postane visemjesecni fetus, a on novorodjence. Mislis da se ovo desava samo u zemlji Nedodjiji? Ta lijeva zemlja moze da bude u KBC Podgorica ili miljama daleko, ali je ovo realnost.
    Ja ne glumim zrtvu, po cemu zakljuci to, MOLIM TE?
    Treba da razlikuješ abortuse koji se obave legalno u eminentnim zdravstvenim ustanovama i one koji se obavljaju na tajvanu od strane nekog mesara. Tako da ako misliš da ove slike mogu da budu iz neke zdravstvene institucije koja legalno obavlja abortuse grdno si se prevarila. Možeš i sama zaključiti kako izgledaju fetusi stari nekoliko mjeseci a kako embrioni od par nedelja, a ako ne možeš imaš gomilu sadržaja o tome na internetu pa se edukuj.

  16. #191
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Treba da razlikuješ abortuse koji se obave legalno u eminentnim zdravstvenim ustanovama i one koji se obavljaju na tajvanu od strane nekog mesara. Tako da ako misliš da ove slike mogu da budu iz neke zdravstvene institucije koja legalno obavlja abortuse grdno si se prevarila. Možeš i sama zaključiti kako izgledaju fetusi stari nekoliko mjeseci a kako embrioni od par nedelja, a ako ne možeš imaš gomilu sadržaja o tome na internetu pa se edukuj.
    Ja pricam srpski, cini mi se... Razlikujem ja to, ali ti ne kapiras o cemu ja pricam... Prekid nezeljene trudnoce, je prekid nezeljene trudnoce... Bilo da se radi o embrionu ili fetusu. Nekome se oduzima pravo na zivot, zato jer njegova neupucena mama, ali I TATA nisu mogli da se kontrolisu u trenutku zanosa. Ili nisu htjeli.

  17. #192
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Treba da razlikuješ abortuse koji se obave legalno u eminentnim zdravstvenim ustanovama i one koji se obavljaju na tajvanu od strane nekog mesara.
    Dje bas nadje Tajvan i mesare kad je tamo toliko liberalan zakon o aborciji da je dozvoljena i farmakoloska aborcija do 60-tog dana trudnoce.

  18. #193
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    J Nekome se oduzima pravo na zivot, zato jer njegova neupucena mama, ali I TATA nisu mogli da se kontrolisu u trenutku zanosa. Ili nisu htjeli.

    e pa moram se složiti sa tobom ovdje jer svi pricaju o nekim pravima na slobodan izbor losoj materijalnoj situaciji i sl....
    znam par primjera u mojoj okolini koji su isli onom logikom "ajd da pravimo bebu" pa kad se beba stvorila..predomisle se i ..ono bolje nemoj sad ..i sta onda abortus...da bi nakon 3-4 mjeseca skakli od srece predamnom kako je trudna i jedva ceka da je rodi.. ne razumijem razloge ovakve vrste
    tako da malo edukacije nikom ne skodi a abortus je dozvoljen do 3-ceg mjeseca cini mi se i ako se i tad napravi tesko je jer sa 12 nedelja, beba je potpuno formirana, ima sve organe, mišiće, udove i kosti.

  19. #194
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cocacolica View Post
    e pa moram se složiti sa tobom ovdje jer svi pricaju o nekim pravima na slobodan izbor losoj materijalnoj situaciji i sl....
    znam par primjera u mojoj okolini koji su isli onom logikom "ajd da pravimo bebu" pa kad se beba stvorila..predomisle se i ..ono bolje nemoj sad ..i sta onda abortus...da bi nakon 3-4 mjeseca skakli od srece predamnom kako je trudna i jedva ceka da je rodi.. ne razumijem razloge ovakve vrste
    tako da malo edukacije nikom ne skodi a abortus je dozvoljen do 3-ceg mjeseca cini mi se i ako se i tad napravi tesko je jer sa 12 nedelja, beba je potpuno formirana, ima sve organe, mišiće, udove i kosti.
    Ja bih razumjela curu koja se zastitila maximalno, i otelo se. Mada, ta mogucnost je svedena na -100%. A ne se oslanja na plodne i neplodne dane. Meni drugarica drzi svima poznatu ordinaciju, u kojoj radi jaako poznati dr. koji izvrsi po 4-5 PREKIDA NEZELJENE TRUDNOCE u toku dana. Sad je to zabranjeno, valjda samo u pwt ord., ali ce se naci neko ko ce da dozoli.

  20. #195
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne kazem ja da ti pricas bajke vec ta koji ti rekla taj broj. Vjerovatno redovno ides kod ginekologa pa ga priupitaj. Citirana profesor Tarasova navodila je neki primjer kao cudo prirode zena koja je imala 10 a 25 je za Ginisovu knjigu cuda.
    Ada bitno je da je ubijedila podgricanku86 da joj je muz dobar j.... sto joj je vjerovatno i bio cilj
    She is only here to annoy herself!

  21. #196
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Aman zenska glavo! Normalno da podrzavam abortus u njenom slucaju. Ne nego je trebala da rodi 30-oro djece. Mislim, znam da je nemoguce, nego lupam. Citas li ti moje postove? Ne u tom, nego i u slucaju silovanja, opasnosti po zivot (mada mene ni to ne bi sprijecilo), neko me podsjeti i u sl. incest-a, podrzavam abortus. Ali ga ne podrzavam kao izgovor da se nema. Nema se danas, ali ce se imati sjutra. Ja licno nisam to okusila, ali znam poprilican broj onih koji jesu. Onih koji su jeli masti i secera, jer nisu imali za slatkise, zucenicu (ako znas sta je) za rucak, koprivu... Podigli su se. Po toj prici, godiste '92. i '93. ne bi postojalo. Zasto? Pa doba inflacije, nemastina, itd. Dajte ljudi!
    A ovo za neupucene zene... Svaki komentar je suvisan.
    Samo cu reci da je bolje takvima da smo se obratili kako se zastititi.
    Quote Originally Posted by podgoricanka86 View Post
    Ja pricam srpski, cini mi se... Razlikujem ja to, ali ti ne kapiras o cemu ja pricam... Prekid nezeljene trudnoce, je prekid nezeljene trudnoce... Bilo da se radi o embrionu ili fetusu. Nekome se oduzima pravo na zivot, zato jer njegova neupucena mama, ali I TATA nisu mogli da se kontrolisu u trenutku zanosa. Ili nisu htjeli.
    "ženska glavo", vidim da si malo nervozna, pa ti preporučujem da malo pročitaš ovu temu, od prvoga posta, da vidiš čime smo se sve bavili na njoj, jer ćeš onda naići i na ovo pitanje...malo je u koliziji ono boldovano u prvom postu, sa ovi boldovanim u drugom postu!

    Ne možeš biti protiv abortusa zato što je ubistvo, a onda to ubistvo propagirati u slučaju incesta, silovanja, i 30 abortusa tvoje strine? A što je sa mojom strinom?

    Podgoričanka, ne možeš biti protiv ubistva nekog djeteta nerodjenog za koje pretpostavljaš da će biti zdravo, a za ubistvo nerodjenog djeteta za koje pretpostavljaš da će biti bolesno! Ili još grdje, za ubistvo tridestoro nerodjene, potencijalno zdrave djece tvoje rodjake, strine, što li ti je, jer ona je imala razloga da abortira?! Slušaš li ti sebe što pričaš???
    I još se pozivaš na savjest?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #197
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    "ženska glavo", vidim da si malo nervozna, pa ti preporučujem da malo pročitaš ovu temu, od prvoga posta, da vidiš čime smo se sve bavili na njoj, jer ćeš onda naići i na ovo pitanje...malo je u koliziji ono boldovano u prvom postu, sa ovi boldovanim u drugom postu!

    Ne možeš biti protiv abortusa zato što je ubistvo, a onda to ubistvo propagirati u slučaju incesta, silovanja, i 30 abortusa tvoje strine? A što je sa mojom strinom?

    Podgoričanka, ne možeš biti protiv ubistva nekog djeteta nerodjenog za koje pretpostavljaš da će biti zdravo, a za ubistvo nerodjenog djeteta za koje pretpostavljaš da će biti bolesno! Ili još grdje, za ubistvo tridestoro nerodjene, potencijalno zdrave djece tvoje rodjake, strine, što li ti je, jer ona je imala razloga da abortira?! Slušaš li ti sebe što pričaš???
    I još se pozivaš na savjest?
    Ovo je malo izvuceno iz konteksta...
    Ali dobro, kao prvo, mislim da sam naglasila ima 5-oro djece koji su jedno drugom do uveta. Prosjek neki je da jedna zena moze da iznese 10 trudnoca (ovo sam negdje procitala), kakvih, ne znam. A sto da radi sa ostalih 15? Mislim, nemoguce je toliko, ali evo, simulirajmo situaciju...
    To je enormno veliki broj abortusa. A sto se tice pravljenja razlike izmedju incesta, silovanja, itd. pa to je dozivotna trauma za zenu, a ne jos (zalosno je reci) trofejom da se ponosi.
    Nisam nervozna, bas naprotiv.

  23. #198
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,913
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,445
    Thanked in
    2,235 Posts

    Default

    Edukacija kažeš? Ikad čula za podvezivanje jajnika? Ako muž ne da - ostavit muža siledžiju? Ili je bolje da petoro đece od uva do uva budu podizani u takvom okruženju?

    I da - zamisli, nisi ti jedina žena na svijetu. Ni jedina koja je rodila. Ni jedina koja je imala problema da zatrudni i da rodi.

    A to što ti znaš par primjera đe se žena predomislila pa joj je sad milo što je trudna, eto ti, recimo, dom u Bijeloj pun đece čije su se majke predomislile pošto su rodile. Ili je potpuno u redu što su ulice pune cigančića koji cijeli život prose da bi preživjeli. Ili prose za gazdu?

    Ili je u redu što se milion djece godišnje proda u roblje, za potrebe pedofila i dječje pornografije? Jedan dio tog miliona je oteto, ogromna većina prodata.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #199
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    71
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo cu napisati, pogledajte dokumentarac Milosrni Andjeo, bitan je sam kraj filma, gomila ce promeniti misljenje o abortusima.

  25. #200
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goranelag View Post
    Samo cu napisati, pogledajte dokumentarac Milosrni Andjeo, bitan je sam kraj filma, gomila ce promeniti misljenje o abortusima.
    Pa što odma nisi rekao, odmah ćemo promijeniti mišljenje i zaključat temu.

Page 8 of 17 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Abortus ~ ZA i PROTIV i jos ponesto
    By apsolutno_nemoguca in forum Ženski kutak
    Replies: 29
    Last Post: 05-12-14, 14:23
  2. Abortus
    By mawa_pwawa in forum Ženski kutak
    Replies: 305
    Last Post: 21-02-09, 19:48
  3. AbORTus (i nezeljena trudnoca)
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 151
    Last Post: 21-11-06, 13:50

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •