Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 65

Thread: --> jednom nedjeljno <-- ART Vijesti

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default --> jednom nedjeljno <-- ART Vijesti

    G- din Brkovic mladji, po meni ima izuzetno dobar uvodnik za jos bolji kulturni dodatak u izdanju Vijesti.

    Zanima me sto konkretno mislite o formi, o uzimanju jedne rijeci kao vodic za text, britak i sarkastican iako naizgled pitak? Koliko su vam zanimljivi ovakvi textovi? Jesu li samo za izdanja ovoga tipa, ili biste ih voljeli procitati i u knjizi? Primjeri drugih pisaca koji su se sluzili ovom "tehnikom", tj. formom?
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    luxaeterna
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je najbolja rech nedelje jovana cirilova koju on objavljuje u ninu vec skoro 20 godina,vrlo informativno
    balsini nijesu losi,mada nije to za objavljivanje u knjizi,ali zanimljivo procitat,da,i uglavnom sam saglasan
    kad smo kod balse,zna li ko sto ce objaviti poslije "ane karenjine"?
    E nel silenzio del mondo
    Io sento echi d'infinito...

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Forma mi je mnogo simpaticna.
    Ja bih voljela imati sve te tekstove na jednom mjestu... drugim rijecima voljela bih da izda zbirku clanaka iz Vijesti..

    Ne budite preostri ... ko sve izdaje knjige i sto se u njima stampa.... pa ovo sasvim sigurno zasluzuje da se izda mnogo prije nego bilo koje Lagunino izdanje.
    eto ako se izda ja cu je prva kupiti.
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hocu i ja
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Forma bi trebalo da se zove kolumna, ili komentar ako prevazidjemo usko štamparska određenja iste. A ako ćemo baš o kvalitetu ove o kojoj se govori, moram priznati da ima više usiljenosti, nego pitkosti, više erudicije, nego originalnih obrta, mada ponekad zazvuči i zanimljivo. Teofil je, ipak, još uvijek neprevaziđen.

  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ko kaze da se Teofil uzima kao nesto s cim se treba porediti???
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  7. #7
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Trst, Italija
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svidja mi se taj uvodnik,a posebno dodatak.Mislim da je to jedina stvar zbog koje bih kupio bilo koju dnevnu novinu u Crnoj Gori.

    Sto se tice Teofila izuzetno doba.Svidjela mi se njegova kulumna u Nedjeljniku VREME od prije par mjeseci 'Out'.

    Nemam prilike da ih pratim sve jer nijesam u CG tako da ne znaci da je moja citalacka kritika mnogo relevantna

  8. #8
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    opet odlican...
    eh bar on kad nema vise enciklopedije hedonije

    Moderatorka, da li bismo odgovarali za krsenje autorskih prava ako (bez dozvole) budemo prenosili subotnje tekstove?
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Potpisacemo ih i prekucavati

    Uzdam se u to da nam Gaga uhvati protekciju
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  10. #10
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    dg
    Posts
    594
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

  11. #11
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Under the moonlight, this serious moonlight
    Posts
    1,421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sto se tice dodatka Vijesti, mislim da bi mogao da bude i bolji obzirom na ekipu koja ga radi. S druge strane "Više od riječi" često se pretvori u hvalospjev samih Vijesti, što je bzv. Inače je odličan naš B.B.
    A lighthouse keeper in the desert sun.

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by underwater love
    Pa sto se tice dodatka Vijesti, mislim da bi mogao da bude i bolji obzirom na ekipu koja ga radi. S druge strane "Više od riječi" često se pretvori u hvalospjev samih Vijesti, što je bzv. Inače je odličan naš B.B.
    hvala sestro, hvala
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  13. #13
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    111
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    pa ko kaze da se Teofil uzima kao nesto s cim se treba porediti???
    Niko! U pitanju je bila definicija forme.I mala refleksija na račun iste. 8)

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    apsolutno_nemoguca, uopste nije problem da se pastuju subotnji tekstovi iz ART-a.

    /me uvatila protekciju
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takt
    Balša BRKOVIĆ

    Protekla nedjelja je bila, najmanje dvostruko, obilježena muzikom: prvo su momci iz “No Name” oduševili javnost, da bi, odmah nakon toga dio javnosti reagovao sasvim infantilno i navijački - stizale su poruke da će Beograd slaviti kada “crnogorska pesma” u Kijevu bude posljednja (pa šta, oni koji slave svoje poraze, valjda imaju pravo slaviti i tuđe), a domaćini su optuženi za namještanje i - falsifikat. Odmah su uslijedile ekspertize stručnjaka za “četiri takta”. Odakle javnost uopšte zna za četiri takta? Jer je prošlogodišnja polemika o autentičnosti pjesme “Lane moje” na prigovor da je pjesma veoma slična pjesmi azerbejdžanskog muzičara Alikana Semedova, zaustavljena nekakvim pravilom o četiri takta koja, navodno mogu biti “pozajmljena”. Autor crnogorske pjesme za postojeći muzički citat nije prevrtao “Buddha bar” kompilacije, već je uzeo ovdašnji muzički motiv, poznatu narodnu pjesmu koja je inspirisala čak i Mokranjca. Naravno, polemika o autentičnosti u povodu pop-muzike principijelno je bedasta. Naime, bit pop muzike je takva da je insistiranje na originalnosti smiješno, jer ona je uvijek miks i citat.
    Nakon ta četiri takta, uslijedila je i druga muzička (Pandorina) kutija. Pokazalo se da uprava cetinjske Muzičke akademije (institucije koja je u svojoj kratkoj istoriji ispisala i veoma lijepih, nezamjenjivih stranica crnogorske muzičke kulture) ima mnogo manje takta u komunikaciji sa svojim ponajboljim ljudima. Čovjek čiji se doprinos zamahu crnogorskog muzičkog života ne može precijeniti, profesor Kraljević podnosi ostavku. Nakon taktova, ovdje na scenu stupaju - taktike. (Izgleda da, po običaju, Srbija nema takta u komunikaciji sa komšijama, a Crna Gora nema takta u odnosu na svoje stručnjake.) Interesantno, ali u ovakvim sukobima, mediokriteti uvijek imaju bolju taktiku. Znaju, naime, da pametniji popušta - i njima ostaje carstvo (nebesko i zemaljsko)... Nevolje počinju kada to sve, takva samoubilačka strategija jednog društva uzme maha - ovih dana čuo se podatak da su već desetine mladih eksperata iz Crne Gore - jednostavno otišli. Ako se nastavi takva praksa, Crna Gora će ponovo utonuti u onu strašnu provincijalnu kaljugu, iz koje se “čupa” posljednjih godina. Ako odavde odu školovani ljudi, sve će pasti u šake poslušnih. A tada - nema spasa. To se zove - loša taktika.
    Riječ takt potiče od novolatinsko tangere, dodirnuti, dirati, taknuti, i tactus - dodir, sposobnost dodirivanja - figurativno - “smisao za fino, finoća i sigurnost ponašanja u ophođenju s drugima, osjećanje za ono što priliči” (Vujaklija). Kao muzički termin takt označava grupu tonova dobijenu ravnomjernom podjelom jednog niza tonova, dok u plesu ova riječ znači “ravnomjernu podjelu vremena, ravnomjerno kretanje”. Iz istog korijena je i taktilan, a zvučno je blizu i taktika (grčko taktike od tasso, postavim, postrojim) - nauka o upotrebi trupa prije, za vrijeme i poslije borbe, vještina vođenja trupa, fig. cjelishodno i odmjereno postupanje pri radu ili ophođenju, umješnost.
    Ako bismo ova dva termina postavili u istu rečenicu moglo bi se reći - u slučaju Europjesme, naime, Crnogorci su imali taktiku, a Srbi nijesu imali takta. U slučaju Kraljevića, pak, oni koji nemaju takta, imaju vrlo funkcionalnu taktiku. Kada ode Kraljević, svi će biti - prinčevi.
    I, na kraju, nakon Europjesme sasvim je jasno - tu ne mogu pomoći ni terazijski Crnogorci - ako se na referendumu bude glasalo putem SMS poruka - biće najmanje osamdeset posto - za.
    Onda će se slaviti - kao u Kijevu.

    *****************************************

    mahni mu od mene, Gaga
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Subotnji dodatak Vijesti je zaista Ok, a Balsini tekstovi su uglavnom odlicni. E sad, dal' da se nadju u knjizi... Sumnjam da su prilagodjeni tome.

    Znam da je receno da se ne vrse poredjenja sa Teofilom, ali ko je citao njegove Urbane busmane, vidjece koliko njegovi tekstovi "leze" i za objavljivanje u knjizi, jer zaista predstavljaju sliku vremena u kojem su pisani.

    Balsini, s druge strane, su prilagodjeni stampanim medijima, dinamici izlazenja i prostoru. Tekstovi imaju jaku poruku, odlicnu sarkasticnu podlogu (poslije odumiranja Grafita, velika rijetkost u CG novinarstvu), ali mislim da bi to sve izgledalo nepovezano i malcice siromasno u slucaju da se objavi u knjizi.
    Last edited by Bonja the Zmaj; 18-03-05 at 14:18.
    Vecina ljudi je zla

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile cg valuta :lol: hahah -genijalan je

    BOGATSTVO

    Vjerujete li vi gospodinu Đukanoviću kada govori o gabaritima svog bogatstva? I korak dalje, vjerujete li uopšte političarima kada prijavljuju šta imaju. Mada, ni tu stvari nijesu uvijek jednostavne - Broz je bio vlasnik cijele jedne države, a formalno je primao platu i imao tek neku sitnu ušteđevinu i jedan vinograd, poklon od radničke klase i zemljodjelaca svih naroda i narodnosti.
    Zašto se, dakle, političarima uglavnom ne vjeruje kada govore o sopstvenom imetku? Jednostavno, sve što oni posjeduju samo su različiti oblici Moći, koja se, u principu lako konvertuje i u materijalno bogatstvo - novac, satove, kuće, posjede, automobile, avione i slično, zavisno već od individualnih preferencija. I ukusa, naravno.
    Među tranzicionim političarima odomaćio se običaj da na pitanje o sopstvenom bogatstvu počnu da vezu dobro poznatu demagošku basnu o prijateljima, zdravlju, porodici, onim stvarima koje odista život čovjekov ispunjavaju i čine smislenim. No, u njihovom slučaju to nije posljedica takvog uvjerenja, već pokušaj da eskiviraju odgovor o stvarnom imetku, o bogatstvu koje se iskazuje na jedan mnogo prozaičniji način tajnim ili javnim računima, zlatom, umjetničkim slikama i predmetima i slično. Dakle, njihovo moralisanje o porodici i prijateljima (a tek zdravlju) nije posljedica nikakvog asketizma (što je dobro, askete su opasni kao političari) ili moralne, odnosno “visokomoralne”, kako se to voli reći, uzvišenosti, već isključivo pokušaj da sakriju ono čega se boje - priznati bogatstvo čije porijeklo nije lako dokazati, a da se ne pridružite štrajkačima u Spužu.
    No, zašto bi posjedovanje bogatstva samo po sebi moralo biti problematično? Srećne su države koje vode bogati ljudi - bogatog čovjeka ne može kupiti baš svaka šuša. Ruska, američka ili domaća, svejedno. Potpisnik ovih redova je razočaran saznanjem kakvi proleteri (Srbi, ali oni pravi, rekli bi “golje”) vode ovu državu. I zabrinut: naprosto, to je aksiom - sirotinja ne pravi državu. Rečeno, eto, ako neko voli istorijske pouke, svjedoči i imovno stanje Petrovića.
    Ali, ovdje i dalje zaziru od priznavanja bogatstva.
    Doduše, nije tu feler samo u političarima, budući da imate populus koji bogatstvo smatra grijehom. To je nasljeđe komunističke demagogije, kada je najveći porodični kapital bio sadržan u formulaciji - “potiče iz siromašne radničke, pokretu odane porodice”.
    No, tranziciona stvarnost naučila je ljude da se u ovih petnaestak godina imetak sticao na prilično nemaštovit način: upravo preko “najvećeg bogatstva” - prijatelja. Današnji tranzicioni bogatuni prije petanestak godina bili su daleko od bogatstva, ali blizu “pravim” prijateljima. Kao što je poznato, tranzicija je nekom majka, a nekom maćeha.
    Definitivno, “prijatelji” su izgleda najpopularnija i najkonvertibilnija valuta u Crnoj Gori. Zato su političari, a svi odreda veoma imućni, u pravu kada ponosno kažu - ja jedino imam prijatelje. Od “prijatelja” se izgleda veoma dobro živi.
    Opet, kao svaka valuta, i prijatelji su nerijetko - moneta za potkusurivanje. U stilu - kad tebi ne mogu ništa, onda ću “smjestiti” nekom od tvojih prijatelja. I to je, izgleda, udaranje “po džepu”.
    Možda bi prava monetarna jedinica u Crnoj Gori trebalo da se zove - “prijatelj”. Koji bi se dijelio na stotinu “poznanika”.
    Onda bi, konačno, ta formulacija “za mene su bogatstvo moji prijatelji” bila sasvim istinita.

    Balša BRKOVIĆ
    Last edited by Carla Bruni; 20-03-05 at 02:49.
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Art mi je najmiliji dodatak iz Vijesti, tj. najbolji. Ali, zasto spominjete samo naslovnu stranu, ima tu jos zanimljivih kolumni...

    Osim Balse, procitam onog Rasovica (mada ponekad...sta da ti kazem...), citao sam Andreja pod obavezno, zatim onu pricicu na srednje (kolor) strane...Becanovica nikako da svarim, a kolumna Baca Mitrica (slozili se vi ili ne) mi je nekako najbeskorisnija svih vremena. Iz supljeg u prazno. Imam osjecaj kao da su mu rekli - na, eo ti, pisi, udri po tastaturi...O niksickim pilanama (koje vrti svake subote), njegovim velikim sudjenjima...Uf, ne znam, nekako mi je nejasna ta svrha...(osim honorar

    ps Zasto Andrej Nikolaidis vise ne pise za Art Vijesti? Nisam bas siguran da je sam odlucio da digne ruke...
    [size=6]Once a Blue Always a Blue[/size]

  19. #19
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Andrej je sam odlucio da neko vrijeme ne pise svoju kolumnu u subotnjem dodatku. Pisace kritike, ali ne i kolumnu. A trenutno ima nekih precih poslova.
    evo ja ka portparol ****m ti...
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Viktor Ivančić
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    I think we're not in Kansas any more.
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GAGA
    /me uvatila protekciju
    Kako Baki sad rastu muda, a? (Hocureci: Testisi, da oprostite na izrazu...)

    p.s.
    Relativno okay - & dodatak & sama Kolumna-Rubrika, mada ni jedno ni drugo, u Princ-I-Pu: Ne Chitam.
    p.p.s.
    Sh'a cu kad nijesam Fan (chitaj: ventilator) ovih nashih 'intelektualaca'...?!
    i left my urge in the icebox.

  22. #22
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh... Naci ce se valjda i za tebe nesto interesantno
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by GAGA
    Andrej je sam odlucio da neko vrijeme ne pise svoju kolumnu u subotnjem dodatku. Pisace kritike, ali ne i kolumnu. A trenutno ima nekih precih poslova.
    evo ja ka portparol ****m ti...
    Moguce, ali ima tu i nekih krajnje nejasnih okolnosti
    U svom oprostajnom tekstu ("Pisanje") cini mi se da je naveo da nece vise pisati zbog tuzbi koje mu pucaju sa svih strana. E sad se pitam - zasto i dalje pise za "Monitor", za "Slobodnu Bosnu"...a ne za "Vijesti". Nastavio je da pise politicke tekstove, a prestao one ciste, i(s)konske, prefinjene, nepoliticke, subotnje, artovske, hedonisticke...Nastavio je da pise za novine koje su tuzene zbog njega (i zbog kojih je tuzen), a prestao za novine zbog kojih bi ga (u najdrasticnijem slucaju) tuzio Staljin, ili oni psi iz berlinskog Prenzlauer Berga

    ps Super ako je samo "neko vrijeme" odlucio da ne pise za Art
    [size=6]Once a Blue Always a Blue[/size]

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    librithaca
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slijepci jedni, nedostaje vam pojma. Der ken bi onli uan: Borislav Vukicevic. Najbolji je od svih. Njegove tekstove bih volio imati u knjizi. Tata za postmodernu pisac-sam-i-kolumnista "mladjariju". Nekima bi mogao drzati intezivni kurs iz ljudskosti pisanja. Obozavam ga, ne bih ga mijenjao ni za 3 Muschampa i dozivotnu zalihu suncokretovih sjemenki i kikirikija naknadno. A ovisnik sam od arachis hypogaeae. Ustvari, dvojica ih je, drugi ima iste inicijale kao Moldavka oko koje se digla tolika prasina i tek je od skoro poceo da pise redovno (nadam se). Da ne baksuziram. Blagota Sto-se-desilo-sa-pilanom Mitric mi je simpatican. To sto su izdanja "Sluzbenog Lista" zanimljivija od "Bacene kocke" je druga prica. Ne bi me cudilo da se kune u Natasu Rostovu. Ili u Tolstoja. Covjek, izgleda, i dalje drzi "Rat i Mir" pod jastukom. Backo, "predji na latinske poslovice". Inace je kul tip. Niksic do Moskve.

    Jedino mi fali Ivana Mrvaljevic...bestraga joj glava (Damasena Monteira).
    Le vent qui eteint une lumiere allume un brasier. For a rough translation, please call...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    meni je mitric uzasno dosadan...
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •