Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: Ford Focus vs. Mazda 3 vs. Opel Astra vs. VW Golf!

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Ford Focus vs. Mazda 3 vs. Opel Astra vs. VW Golf!

    Ford Focus:




    Ford Focus je jedan od najboljih automobila kompaktne klase, siguran sam da je najstabilniji, Focus ima najprecizni elektrohidraulički volan, najprecizniju ručicu mjenjača. Mene se sviđa i dao bih te pare za njega, nije e skup!
    Motor: PSA 1.6 TDCI sa 110 dobro nahranjenih konja i 240 Nm (overboost 260 Nm) sa opremom Titanium gdje ulazi sve od dvozonske klime do......!



    Mazda 3:



    Mazda 3 je novi kompakt iz Hirošime koji sa Zoom Zoom filozofijom traži svoj dio u uvoj klasi. Kvalitetan, komforan i ne previše skup kompakt sa dizelskim motorom mislim da je pravi član porodice!
    Motor: PSA 1.6 TDCI sa 110 ks i 240 Nm (overboost 260 Nm) sa opremom CD takođe je mnogo dobar automobil kompaktne klase.


    Opel Astra:



    Opel Astra je napravila korak od sedam milja, nova Astra je elegantnija, bolja i kvalitetnija od stare. Ima solidnu opremu ali nedostaju multilink i direktno ubrizgavanje kod benzinskih motora.
    Motor: 1.7 CDTI sa 100 ks i 250 Nm, oprema Cosmo!


    VW Golf:



    VW Golf je kako kažu "kralj" kompaktne klase ali nikad nije imao jaču konkurenciju, Astra, 3...
    Golf je kvalitetan, stabilan, komforan, skup, dobaaaar.

    Motor: 1.9 TDI sa 105 ks i 250 Nm i oprema Sportline!




    Multilink Focusa, 3 i Golfa je indentičan, dolazi iz Fordovih stručnjaka i uspjeh je zagarantovan. Astra čuva polukrutu osovinu ali ako platimo za poluaktivno vješanje onda hmmm... nije loše.



    Mislim da ovdje glavnu igru igraju Focus i Golf. Stvarno Focus izgleda da će bit mnogo dobar auto, Focus je stabilan, njega voziš i ne misliš..., kod njega nema understeera kao kod Golfa ili Astre.

    Teško mi je da kažem ali Golf nije ništa bolji od Focusa, od Mazde i Astre siguran sam da je bolji.

    Mazda je kvalitetnija od svih, kao i svaki drugi japanac, kod njih to je postao normalna stvar ali veza sa PSA od kojih kupuje motore mislim da može da ga spusti dolje, kao što je Nissan spušten iz 3 trećeg na 10 mjesto jer oni su se jebali sa Renaultom!


    Vozio sam novu Astru i mogu da kažem da je dobra ali ima i boljih, kvalitet unutrašnjosi sada je na većem nivou ali opet njima treba još malo da rade, još nisu postigli prave njemce!


    Kratko i jasno: Golf i Focus su mi najbolji a neznam koji je bolji od drugog, još malo kod mene Golf je br:1!


    A kakva je situacija kod vas?
    TAKUMI

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fokus me vala nije odusevio sa dizajnom, mnogo ljepsi je, za mene, prethodni model, tj. ovaj sto se kod nas vozi. Unutra mi se svidja.
    Mazda 3 isto tako, mnogo mi je ljepsa unutra nego spolja. Ne svidja mi se zadnji dio, produzena je za mene ljepsa od ove hecbek.
    Astra, odnosno Opel se, cini mi se, popravlja mada mi unutrasnjost astre djeluje jeftino i nekvalitetno.
    Nisam ih vozio tako da o ostalim detaljima ne mogu da komentarisem.
    Ja bih licno najradije uzeo golfa :wink:

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bogomi vozio sam novu Astru i plastika nije jeftina ali stvarno izgleda hladno! Ja sma vozio Astru 1.6 Twinport, motor radi dobro, tiho ali preko 4500 je prebučan. A plastika koja se nalazi tu oko radiokasetofona je tvrda i nije debela.

    Ovaj Focus izgleda dobro i muški!
    TAKUMI

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bih uzeo astru bez razmisljanja
    a sto se tice upravljivosti mislim da je tu astra n1
    jer na testovima se pokazalo da lezi bolje od golfa iako nema multilink
    a ako lezi bolje od golfa onda mora da je wrh upravljivosti i stabilnosti

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by X3M
    Fokus me vala nije odusevio sa dizajnom, mnogo ljepsi je, za mene, prethodni model, tj. ovaj sto se kod nas vozi. Unutra mi se svidja.
    Mazda 3 isto tako, mnogo mi je ljepsa unutra nego spolja. Ne svidja mi se zadnji dio, produzena je za mene ljepsa od ove hecbek.
    Astra, odnosno Opel se, cini mi se, popravlja mada mi unutrasnjost astre djeluje jeftino i nekvalitetno.
    Nisam ih vozio tako da o ostalim detaljima ne mogu da komentarisem.
    Ja bih licno najradije uzeo golfa :wink:
    Што би рекао Фабиа: потпис
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Golfa, pa opela i to bez ikakvog premisljanja :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    a sto se tice upravljivosti mislim da je tu astra n1
    jer na testovima se pokazalo da lezi bolje od golfa iako nema multilink
    a ako lezi bolje od golfa onda mora da je wrh upravljivosti i stabilnosti

    Aj molim te nemoj pričat bzvz, ma koja Astra leži bolje od Golfa? Ma vozio sam je čoče, i probao sam po krivinama, ako kasno kočiš rep automobila bježi ko lud.

    Golf je drao BMW 1 po ležanju...upravljivost je lošija kod BMW 1 a to je testirao Auto Bild, znači njemački magazin i njemački automobili.



    Što se ležanja tiče samo Focus i 3 mogu da budu tu gdje je Golf.



    Daj neki test tvog omiljenog AMuS ili neki drugi da vidimo ko le ži bolje od drugog.


    Golf jeste da ne predstavlja neko dizajnersko djelo ali je dobar, dobar i nema preko njega!
    TAKUMI

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    a sto se tice upravljivosti mislim da je tu astra n1
    jer na testovima se pokazalo da lezi bolje od golfa iako nema multilink
    a ako lezi bolje od golfa onda mora da je wrh upravljivosti i stabilnosti

    Aj molim te nemoj pri?at bzvz, ma koja Astra le?i bolje od Golfa? Ma vozio sam je ?o?e, i probao sam po krivinama, ako kasno ko?i? rep automobila bje?i ko lud.

    Golf je drao BMW 1 po le?anju...upravljivost je lo?ija kod BMW 1 a to je testirao Auto Bild, zna?i njema?ki magazin i njema?ki automobili.



    ?to se le?anja ti?e samo Focus i 3 mogu da budu tu gdje je Golf.



    Daj neki test tvog omiljenog AMuS ili neki drugi da vidimo ko le ?i bolje od drugog.


    Golf jeste da ne predstavlja neko dizajnersko djelo ali je dobar, dobar i nema preko njega!
    mene AMuS nije omiljeni ali imam test iz njega dje kazu da astra bolje lezi
    i dje astra pobjedjuje golfa na uporednom testu (preko 20 poena mislim)

    quattroruote italijanski je testirao golfa,astru,bmw 1,alfu 147.........
    i na njihovoj slalom stazi najbolje vrijeme je imao bmw

    e ja sad neznam zasto su takvi rezultati kad si ti rekao suprotno
    zapamti da ti imas samo tvoje subjektivno misljenje iz voznje
    a oni rade na osnovu stoperice koja je najrealniji pokazatelj prave vrijednosti

    a golf i nije bas neshto
    prvo dizajnerski,drugo vidjeli smo kako je onaj kod hrvata poceo da se kvari,trece podbacila je prodaja ..................

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sma vam pokazao test BMW 1 i Golfa gdje Golf je drao BMW-a sa više od 40 bodova. I vidjeli ste sliku gdje Golf ulazi u krivinu bez ikakavih problema a BMW se okreće kao bolid Minardija. Tu igra Fordov multilink koji je najbolji.

    I ovo, mene ne treba štoperica kad ulazim u Г krivinu i ne mogu da smirim zadnji kraj Astre, onda....ta Astra je bila 1.6 TWinport i nije imala CBC, siguran sam da Astra sa CBC je za nijansu stabilnija a Golf je Golf """trece podbacila je prodaja"""....a kako se prodaje Astra? Kad idem u Pg vidim gomilu novih Golfova a do sad sam vidio 2 Astre iz Ljubljane (došli su mi dvije komšije) i jednu u BD. Naravno da to nije ništa ali...



    I ako misliš da sam ja subjektivan....grešiš jer ako je iko ovdje objektivan onda to sam ja, ako sam lopov kažem da sm lopov ali ako je Golf dobar onda to i kažem, mene ne boli uvo kako se prodaju jer to oni zarađuju a ne ja ali ja kažem da kad dajem pare za novog Golfa dobijem više nego ako dajem "iste" pare za Astru!
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Ja sma vam pokazao test BMW 1 i Golfa gdje Golf je drao BMW-a sa vi?e od 40 bodova. I vidjeli ste sliku gdje Golf ulazi u krivinu bez ikakavih problema a BMW se okre?e kao bolid Minardija. Tu igra Fordov multilink koji je najbolji.

    I ovo, mene ne treba ?toperica kad ulazim u ? krivinu i ne mogu da smirim zadnji kraj Astre, onda....ta Astra je bila 1.6 TWinport i nije imala CBC, siguran sam da Astra sa CBC je za nijansu stabilnija a Golf je Golf """trece podbacila je prodaja"""....a kako se prodaje Astra? Kad idem u Pg vidim gomilu novih Golfova a do sad sam vidio 2 Astre iz Ljubljane (do?li su mi dvije kom?ije) i jednu u BD. Naravno da to nije ni?ta ali...



    I ako misli? da sam ja subjektivan....gre?i? jer ako je iko ovdje objektivan onda to sam ja, ako sam lopov ka?em da sm lopov ali ako je Golf dobar onda to i ka?em, mene ne boli uvo kako se prodaju jer to oni zara?uju a ne ja ali ja ka?em da kad dajem pare za novog Golfa dobijem vi?e nego ako dajem "iste" pare za Astru!
    astra se ne prodaje odje toliko dobro iz razloga zato sto nema takvu prodajnu mrezu i medijsku paznju kao golf
    ne mozes da poredis prodaju u pg i cg dje je golf wrh wrhova(san svakog seljaka koji proda imanje) sa njemachkom npr. dje su pravi kupci i koji se razumiju u to sto uzimaju ,a zamisli u germany bolje se astra prodaje
    i to sto ti kazes da dobijas za iste pare vise
    grijesis jer za jednog "suvog" golfa mozes da dobijes astru sa mnogo dobro opremom,zato sto je u prosjeku razlika oko 1500e za modele sa istom opremom i motorom

    evo ti prenosim dio texta iz AMuS-a dje su uporedili astru 1.6 twinport enjoy i golf 1.6fsi comfortline

    u poglavlju sigurnosti voznje.Astra je u prednosti,ne samo zbog toga sto ju je lakse kontrolisati ,vec i zbog toga sto citav automobil deluje nekako laganije i prikladnije za voznju ,bilo da se radi o mjerenju upravljivosti,bilo o dinamici voznje
    golf uvijek djeluje tezi a pri slalom voznji pokazuje i odredjenu tendenciju ka zanosenju repa vozila
    pri tome astra ima bolje podeseni esp uredjaj i jos prefinjeniji ,laganiji upravljach koji je veoma direktan i zahtijeva period privikavanja
    golf ima dobre kocnice,ali astra usporava jos ubedljivije
    sve u svemu sto se dinamike voznje tice nova astra je ostavila veoma snazan utisak ,pogotovo sto joj protivnik nije bilo ko,vec novi golf..........

    EVO STO KAZU PRI KRAJU TEXTA

    golf dakle gubi na testu?
    ko bi to pomsilio?
    medjutim i cijena ide u prilog astri .novi model opela je u njemackoj oko 3600evra jeftiniji od konkurenta!!!
    pobijediti golfa u njegovoj kategoriji ,koja se zove i "golf klasa" nije uopste mala stvar...................................

    EVO I ONO STO SU ONI MARKIRALI KAO UKUPNA OCJENA

    1.OPEL ASTRA
    opel je sa modelom astra nove generacije postigao pun pogodak.
    Vozne osobine su prvorazredne ,komfor je dobar,a motor je odlican .unutrasnjost bi mogla biti malo mastovitija ali je zato cijena vozila povoljna

    2.VW golf
    Bestseler u klasi je osvojio "samo" dobro drugo mesto na ovom testu
    Glavni krivci su FSI-motor ,nesto losija upravljivost i visoka cena.sto se tice kvaliteta izrade ovaj automobil jos uvek postavlja standarde


    mozda su je ovdje redakcija AMuS-a bila subjektivna pa dodijelila
    "djuture" astri 18 poena vise ukupno i ocijenila astru da se bolje ponasa u voznji

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    OK.

    Znaci tamo piše da Golf sto se tice kvaliteta izrade još uvek postavlja standarde, a posle si rekao, da Astra ima kvalitetniju plastiku unutrašnjosti i bolju kvalitetu izrade.

    Drugo, FSI motor je loš? Astrin TwinPort je bolji? Ma nemoj, ne može da bude bolji barem kad nema ni direktno ubrizgavanje.
    Prije nekoliko dana procitao sam da FSI je najbolja tehnika koja dolazi sa Golfom (Auto Plus br. 33) ali kako oni kažu nije za balkansko gorivo.

    Zamisli ti, najbolji multilink na tržište drži lošije od polukrute osovine, pa barem kad se naginje Golfovi tockovi ostaju 100% na asfalt jer uvijek ostaju pod kutem od 90 stepeni.



    E sad, Auto Bild je testirao cijelu kompaktnu klasu, od Xsare do Golfa (tada BMW 1 nije postojao) i pobijedio je Golf, pa Mazda 3 a Astra je treca.


    Posle, Auto Bild je testirao Golfa 2.0 FSI i BMW 120i i zakljucili su da Golf je bolji, 40 pojena više, sad izgleda da Astra je bolja i od BMW 1!



    A ono da Golf je san svakog seljaka....hahaha....nemoj da te cuje Maljota....jer i on je kupi 2 Golfa.



    I na kraju, mene boli uvo ako Astra pobjeduje (ja to još nisam vidio)...jer tu postoje nekoliko problema, reklamiranje novih modela, recimo nova Octavia je pobijedila Forda Mondea...to je nelogicno ali reklamiranje igra glavnu ulogu.

    Kad je Stigao Superb u HR Auto Blic i Auto Klub napisali su da ne postoji kvalitetnija unutrašnjost u ovoj klasi a prije mjesec dana isti Auto Blic piše da kvalitet plastike nije na nivou i da Škoda ne može da konkurira sa ovakvom plastikom....(pih)...


    Rekao si da Astra se prodaje bolje od Golfa......molim te nemoj da pišeš takve stvari.....eo Auto Bild piše ovako...21 000 Golfova a samo 11 000 Astra mjesecno! Astra je druga.


    E sad zašto Astra ili Opelovi modeli nisu na glasu, procitaj ovo dolje i znaceš zašto.

    Opel grca u gubicima, njegov pad nije došao odjednom, ni preko noci nego polako i sigurno, a to je posljedica pogrešnih odluka koje su donošene kroz dugi niz godina. Ali, i dolazak novih modela i pojacanje konkurencije a Opel je treba da odgovara hrabrim odlukama ali dogodilo se suprotno. Opela su pretjecali i po lijevoj i po desnoj traci: VW kvalitetom, Renault novim idejama, azijske tvornice nižim cijenama, Peugeot dizajnom.....A sad, iz Opela dolaze najbolji modeli ali Opel opet gricka u gubicima jer je izgubljem imidž.

    E sad ako neko pita zašto je Opel pao u krizu?

    Prvi razlog: pad kvaliteta, Ignacio Lopez je najzaslužniji za to. Taj šef proizvodnje je štedeo na svaki cošak svakog modela. Kako?
    Jeftino sklapani modeli: lupanje, korozija...pa cak i razni požari (da li se secaš Astre i njenog rezervara za gorivo 1995?).

    Dugi razlog: Opel se držao klasicnih tipova, kompaktnih i limuzinskih.
    Recimo Sintra, taj MPV je došao iz Detroita a došao je 10 godina nakon Espacea & Co. Naravno da je bio slab i nakon tri godine izbacili su ga iz programa. U USA se prodaje kao Oldsmobile Silhouette. Nije bilo kompaktnih modela sa 4X4, ni malih kabrioleta a nije stigao ni nasljednik Omege. Ni Frontera nije bila konkurentna, to je ustvari jedan od najkvalitetnih Opela jer niej Opel nego Isuzu Trooper (Honda Passport) koja je više za šminkere nego za off roadere. Dok konkurencija igra sa PD illi CR, kod Opela nademo stare motore sa pretkomorom.

    Treci razlog: u Opelu je bilo previše pefova koji su došli iz Detroita i nisu mogli da prepoznaju Evropsku politiku, njima je odgovaralo samo "pruduktion", tj. proizvod jeftinijih i nekvalitetnih modela ali to kod nas ne važi. Ali od kad je došao Karl-Petter Forster sa njegovim crtama (došao je iz BMW-a) od tada Opel ide dalje ali izgubio je imidž koji se ne može vratiti.


    Dolje imate Opelovu istoriju od 1987:








    Opel 1994:

    Njemacko tržište: 3 209 224 vozila
    Prodaja novih Opela: 534 561 vozilo
    Opelov udio na tržište: 16,7%
    Opelov promet: 25,6 milijardi DEM
    Opelov gubitak: N/A



    Opel 1995:

    Njemacko tržište: 3 314 061 vozilo
    Prodaja novih Opela: 564 317
    Opelov udio na tržište: 17%
    Ukupan Opelov promet: 25,9 milijardi DEM
    Opelov gubitak: N/A


    Opel 1996:

    Njemacko tržište: 3 496 320 vozila
    Prodaja novih Opela: 567 248 vozila
    Opelov udio na tržište: 16,2%
    Ukupan Opelov promet: 28,3 milijarde DEM
    Opelov gubitak: N/A


    Opel 1997:

    Njemacko tržište: 3 528 179 vozila
    Prodaja novih Opela: 551 508 vozila
    Opelov udio na tržište: 15,6%
    Ukupan Opelov promet: 30,0 milijardi DEM
    Opelov gubitak: N/A

    Opel 1998:

    Njemacko tržište: 3 735 987 vozila
    Prodaja novih Opela: 533 138 vozila
    Opelov udio na tržište: 14,3%
    Ukupan Opelov promet: 30,3 milijarde DEM
    Opelov gubitak: N/A

    Opel 1999:

    Njemacko tržište: 3 802 176 vozila
    Prodaja novih Opela:524 668 vozila
    Opelov udio na tržište: 13,8%
    Ukupan Opelov promet: 33,7 milijardi DEM
    Opelov gubitak: -275 milijardi EURA, ponavljam EURA


    Opel 2000:

    Njemacko tržište: 3 379 066 vozila
    Prodaja novih Opela: 411 099 vozila
    Opelov udio na tržište: 12,2%
    Ukupan Opelov promet: 33,5 milijardi DEM
    Opelov gubitak: -982 milijarde eura


    Opel 2001:

    Njemacko tržište: 3 341 718 vozila
    Prodaja novih Opela: 395 765 vozila
    Opelov udio na tržište: 11,8%
    Ukupan Opelov promet: 16 milijardi eura
    Opelov gubitak: -674 milijardi eura


    Opel 2002:

    Njemacko tržište: 3 252 398 vozila
    Prodaja novih Opela: 337 238 vozila
    Opelov udio na tržište: 10,%
    Ukupan Opelov promet: 14,9 milijardi eura
    Opelov gubitak: -227 milijardi eura


    Opel 2003:

    Njemacko tržište: 3 236 944 vozila
    Prodaja novih Opela: 332 741 vozilo
    Opelov udio na tržište: 10,3%
    Ukupan Opelov promet: 13,9 milijardi eura
    Opelov gubitak: -384 milijrade eura

    Opel 2004:

    Njemacko tržište: N/A
    Prodaja novih Opela:N/A
    Opelov udio na tržište: 10,1 (+)
    Ukupan Opelov promet: N/A
    Opelov gubitak: -350 milijardi eura (+)






    Od 1987 do 1993 šef Opela je bio Jose Ignacio Lopez koji je bio odgovaran za proizvodnju, rezao je troškove i smanjio kvalitetu

    Od 1993 do 1998 na celu Opela je sjeo Amerikanac David Hermann koji se držao starh projekata i americke volje. Tada i Peter Hanenberger je bio zadužen za tehniku, umjesto da popravlja kvalitet on je blkirao sve ideje i bio je ci-ci na svaki cošak.

    1997 Gary Cowger je zamijenio predsjednika Davida za samo 4 mjeseca, ovaj je bio iz Detroita.


    Od 1998 do 2001 šef Opela je bio Amer Robert Hendry, nije imao sluha za njamacko tržište, on je htio samo da podiže brojke a za gubitak nije dao shit.

    Od 2001 do 2004 šef Opela je bio Carl-Peter Forster koji kako kažu bio je pravi automob. strucnjak. On je poceo sanzaciju ove fabrike, uveo važne promjene, došao je iz BMW-a a danas je šef nadzornog odbora.

    Od juna ove godine šef je Hans Demant, bivši Opelov šef za tehnologiju i tehniku a nastavlja tu gdje je stao Forster.


    Ovo jebe Opela...(naravno i vozače (šala)), (:lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue.
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Bogomiiii dok se izredjaju svi to ce potrajat :lolblue:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da sam izbacio gore cinjenice koje potkrepljuju moje tvrdnje
    tako da ne ulazim u dalju raspravu

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Žao mi je!
    TAKUMI

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,035
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    a pazite ovo sa www.autobild.de

    http://www.autobild.de/test/neuwagen...f65ea894706b09

    i ako sam ja sto se tice prethodne generacija astra/golf bio na strani golfa ne zbog izgleda vec zbog drugih stvari onda sam sad u potpunosti na strani astre i mislim da je opel sad ponudio bolji proizvod od vw-a u kompletu

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,035
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    ne drzim stranu opelu ali mogu da kazem da jos nisam vidio test na kojem je golf v dobio novu astru bilo na internetu bilo na tv-u....je li to slucajno ne znam...ali da sam makar vido jedan a mozda i jesam ko zna nego se ne sjecam jer sam makar vidio 5 gdje je astra bolja

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    bgd/bd
    Posts
    2,860
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a dobar je ovi GTi na sliku

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E_K_V, ako ti interesuju testovio gdje gubi Astra imaš u istoj adresi, znači www.autobild.de, gdje pobijeđuje Octavia, i nju, i Golfa i Focusa...Golf je drugi!
    TAKUMI

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E_K_V
    ne drzim stranu opelu ali mogu da kazem da jos nisam vidio test na kojem je golf v dobio novu astru bilo na internetu bilo na tv-u....je li to slucajno ne znam...ali da sam makar vido jedan a mozda i jesam ko zna nego se ne sjecam jer sam makar vidio 5 gdje je astra bolja
    i ja isto
    al fabia je vidio milion testova dje je golf bolji i upravljiviji (fatamorgana?)

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E pa šta radimo, kad je izgubila, istina boli!
    TAKUMI

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    E pa ?ta radimo, kad je izgubila, istina boli!
    hehe
    mene i ekv-a ne boli jer nismo vidjeli da je izgubila nidje
    a za razliku od tebe da smo vidjeli priznali bi

  22. #22
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene od novog Golfa prevashodno odbija dizajn, koji je sprijeda konvencionalan, ali prijatan za oko, dok od pozadi nisam ruznije auto odavno vidio, pogotovo model kod kojeg donji dio branika nije lakiran. To shvatim svaki put kad na semaforu stojim iza Golfa V. Unutrasnjost mi je bila ljepsa kod Golfa 4.

    Mazda 3 bi bila moj izbor da je u pitanju produzeni model. Ovaj kratki mi nije bas praznik za oci.

    Focus se namece odlicnim voznim osobinama, ali nedostaje "supstance"...u konkretno ovoj konkurenciji vjerovatno bih izabrao Astru, koja mi je najljepse dizajnirana, nudi dobar odnos cijena-kvalitet, i standardno dobre Opelove motore...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    e"...u konkretno ovoj konkurenciji vjerovatno bih izabrao Astru, koja mi je najljepse dizajnirana, nudi dobar odnos cijena-kvalitet, i standardno dobre Opelove motore...
    nemoj da te cuje fabia on kaze da su bolji vw-ovi motori
    a ne zna da opel pravi odavno ubedljivo najbolje benzinske motore
    a od skoro vw-ovi dizel su smijesni za opela
    jer vw sa 1.9 nemoze da parira cdti-ju sa 1.7 zapremine
    a o ugladjenosti rada da ne pricamo
    vw-ovi motori su uvijek bili kao traktori

    p.s. ekv sram te bilo kako to da nalazis test dje pobjedjuje astra a slucajno ja imam test iz drugih novina dje opet ona pobjedjuje

    a nasuprot tome fabia ima 100000 drugih testova dje golf pobjedjuje
    al ti testovi nece ugledat nikad svjetlost dana
    jer se strogo povjerljivi :P

    p.s.2 primjecujete li gore kako je fabia objektivan i nepristrasan
    stavio je slike svih auta u obicnoj verziji
    a golfa u gti verziji

    :roll:

  24. #24
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije problem sto bilo ko, pa ni sam VAG koncern, misli da su pumpe-duse motori bolji od common-rail-a, vec je problem sto je VW previse ulozio u razvoj PD TDi motora da bi ih se sad odrekao, iako je ocigledno da je CR tehnologija daleko naprednija, i da ima mnogo prednosti u odnosu na PD. U tom smislu, automatski cu se odluciti za 1.7 CDTI prije no za 1.9 TDI(naravno, u uslovima redovnog odrzavanja, kvalitetnog goriva i ulja)

    Sto se ostalih osobina tice - Golf je na papiru u prednosti sto se vjesanja tice, jer ima multilink, ali uporedni testovi tu prednost ne potvrdjuju. I dalje citam da Golf nije ni blizu Focusa sto se kvaliteta voznje tice...izgleda da VW-konstruktori nisu izvukli maksimum iz multilinka. U unutrasnjosti je, po meni, Golf dosta izgubio u odnosu na prethodnu generaciju, sto se tice dizajna instrument-table, kvaliteta materijala itd. Dobitak u prostoru postoji, i to je mozda i najznacajnija promjena nabolje u odnosu na Golfa IV. Astra se u enterijeru znatno popravila, ne toliko u prostranosti, koliko u novom dizajnu armaturne table, koji daleko modernije izgleda od Golfa.

    Sto se tice dizajna spoljasnjosti - to je po meni najjaci Astrin adut protiv Golfa. Meni Golf V izgleda kao nesto izmedju redizajna Golfa 4 i nekog MVP-a, takodje na bazi 4-ke. Nista novo, nista posebno atraktivno i oku primamljivo...mozda Golf i treba tako da izgleda. Astra je tu napravila korak od 7 milja, i od konfekcijskog vozila nize srednje klase postala auto sa uspjelim i prepoznatljivim dizajnom.

    Astra - Golf: 1 - 0
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Rekao sam i ranije da Astra je napravila korak od 7 milja, dobra je, puno kvalitetnija od stare...ali tu sad kod nekih likova imidž kvari sve, imidž prodaje auto, Brabus kaže ne ali Phaeton se ne prodaje jer VW-nu nedostaje imidža za tu klasu, sad Opel je dobio imidž kojeg sam gore napisao i to ne može da se vrati. Oni koji voze Opela kažu da nije to tačno ali....to je tačno!



    2Fast kaže da Opel proizvodi najbolje motore, jec čitaš gore da glavari Opela su štedjeli na svaki ćošak, znači njima ne interesuje kvalitet nego samo "prodakšen" a ta formula dolazi iz USA zajedno sa ljudima, čelnicima Opela koji su došli iz Detroita.
    Sad koliko traje takav motor, i da li traje duže od VW-ovog motora gdje VW daje sve od sebe? Vama smeta buka PD-a ali to ne znaci da taj motor nije kvalitetan. U svijetu ti motori su poznati kao kvalitetni, jedini njemacki poizvoždac je VW koji prodaje dizelaše u USA, sad je poceo i Mercedes ali E320 CDI nece nikako jer nafta je katastrofalna, znaci CR nece tu naftu a PD oce.


    2Fast kaže da 1.7 CDTI je dobar motor, da, dobar je jer dolazi iz Japana, to je Isuzuov motor koji se ugraduje u Jondu Civic i daje 100 konja. Ali, kakav je 2.0 ili 2.2 DTI? Kakvi su ti motori, sa razvodnom pumpom, nemaju CR. Nijedan Opelov dizelski motor nema CR, Opel više nema nijedan svoj motor jer ništa ne valjaju. Kakvi su stari Opelovi dizelaši a kakav je jedan 1.6D iz VW-a.
    Zašto Opel nema dizelski motor, on ih ima mislim na nove motore sa CR? Zašto?
    Zašto ide kod FIATA? Zašto u Astrin motor piše Made in Italy?
    JER OPEL NEMA POJMA DA NAPRAVI JEDAN DOBAR DIZELAŠ.

    2Fast hvali te motore i kaže da su dobri, prvo nisu njegovi a drugo nisu dobri, jesu brzi, tiši, mirni u radu ali nekvalitetni, kakav je 1.9 CDTI sa 150 ks?
    Kakav je 1.9 TDi sa 150 ks? Nije bitno kaže da je loš jer daje 79 ks/l a Fiatov je bolji i kvalitetniji.




    Posle ovog teksta slijedi test gdje Astra gubi, Škoda pobijeduje i nju a i Golfa.

    http://www.autobild.de/test/neuwagen...7d9c607480f112


    Uzmite malo šecera i vode jer imate još da čitate.



    Guh! (kašl...prehlada....jebiga)...





    Golf tako ružan i toliko slab, a prodaje se u D dobro, kao Golf IV, a Astra ne, zašto nije prva po prodaji? Jel vidite da pada prodaja Opela?? Ma nemoj, ali Astra je dob...pada prodaja!!!!




    2Fast, 2.2i koji je ugraduje u Vectru nije Opelov motor nego dolazi iz Amerike. Zašto Opel nema direktno ubrizgavanje benzina, recimo kao FSI ili GDI??


    2Fast, reci mi kakav je VW 1.6 sa 102 ks ili 2.0 sa 115 ks? Nekvalitetni?




    Zašto ne pričate malo za Astrin dizajn, recite mi gdje je kopiran zadnji dio Astre? Ili prednji farovi koji nemaju veze sa linijama karoserije!?



    Sad imamo drugi test iz Auto Bilda, testirali su Golf i Astru, bazne modele, gdjedobijaju po 427 bodova, Golf pobijeduje u dvije dicipline, komfor i ponašanje u vožnji a Astra pobijeduje u zadnjoj diciplini PREIS jer je jeftinija i td.





    http://www.autobild.de/test/neuwagen...00a839629c0292


    Eto, znači i drugi test.



    Kad sam bio u USA kupio sam Top Gear gdje su testirali Golf 1.9 TDI sa 105 ks i Astru 1.7 CDTI sa 105 ks, Astra je izgubila ali tu nema pojena nego ima prvo i drugo mjesto.

    Mislim da Top Gear je jak i dobar Auto Magazin.







    Ovdje test Auto Bilda, Astra Turbo i Golf GTI, obojica imaju po 200 ks ali pogledajte obrtni moment i vidite da Astra puši za Golfom, pogledajte performanse. Molim Vas bez nervoze...
    Performanse, potrošnju, aaaaaa....snagu, ovdje je testiran Golf sa 6 manuelnim mjenjacem jer GTI sa DSG 0-100 ide za 6,9 sec.

    http://www.autobild.de/test/neuwagen...00a839629c0292


    Ah, ovaj Auto Bildov sajt je spor kao Astra Turbo!!!! :devill:


    Evo i slika:







    Sad, vaši komentari, drugi testovi coming soon!
    TAKUMI

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •