Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 39

Thread: Kad smo vec kod zajebanih bolesti...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kad smo vec kod zajebanih bolesti...

    Sve zemlje u svijetu moraju hitno osmisliti plan suočavanja s neizbježnom pandemijom gripe koju bi mogao uzrokovati virus ptičje gripe koji je ove godine pogodio Aziju, upozorili su svjetski zdravstveni stručnjaci. Kad bukne pandemija, nijedna zemlja neće biti pošteđena, rekao je Shigeru Omi, regionalni direktor za zapadno područje Svjetske zdravstvene organizacije. Ta se organizacija boji da bi sljedeća pandemija mogla pogoditi 25 do 30 posto svjetskog stanovništva i da bi od gripe moglo umrijeti 7 milijuna ljudi.

    pripremite vitramine C... :!:

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    /me trchi da se sa penzionerima vakcinishe protiv gripa...
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja cu od babe to da 'pozajmim'
    tra la la

    BaronesseHelene

    roke koke

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    caka je u tome sto vakcina ne postoji. priciji grip koji je do sada napadao samo ptice, mutirao je, odnosno, ukrstio se sa obicnim virusom gripa, cime je stekao sposobnost da predje i na ljude. zato se i ocekuje tako velika stopa smrtnosti. ipak, nije 100% smrtonosan, ko ima jak organizam, prezivjece

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    utjeshno...
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    sa ovim nashim standardom bash bi pripremili organizam za sucheljavanje s' raznoraznim virusima ... 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA
    sa ovim nashim standardom bash bi pripremili organizam za sucheljavanje s' raznoraznim virusima ... 8)
    ne vjerujem da bi tebi ista bilo

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ipak,treba da se molimo Bogu i vihensiti of Gvadalupe da to ne dodje do nashih krajeva
    tra la la

    BaronesseHelene

    roke koke

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Quote Originally Posted by KRKNA
    sa ovim nashim standardom bash bi pripremili organizam za sucheljavanje s' raznoraznim virusima ... 8)
    ne vjerujem da bi tebi ista bilo
    E, ne , kunem ti se :!: Nece grom u koprive...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _JELENA_
    Ipak,treba da se molimo Bogu i vihensiti of Gvadalupe da to ne dodje do nashih krajeva
    nece, nece... bendito sea dios :!:
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zemlja mojih SNOVA
    Posts
    351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bijeli luk ubija viruse na mrtvo

    *curu dupe krasi ka' tortu orasi

  12. #12
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ionako je ova planeta prenaseljena...

    nature strikes back!
    eto novog holivudskog blokbastera
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam gripu qq.. :>
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,463
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Boyanna
    Ja imam gripu qq.. :>

    Lipsat cesh za 5...4...3..2...

    ~~~~~---------------------

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ceca-peca
    bijeli luk ubija viruse na mrtvo
    I komsije i drugove isto Heheheeee ! :wink:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar*Beograd
    Posts
    1,997
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stinger
    Quote Originally Posted by Boyanna
    Ja imam gripu qq.. :>

    Lipsat cesh za 5...4...3..2...

    ~~~~~---------------------
    A ne ne.. Nece grom u koprive
    M. Roma Volley #14

    red passion, red heart, red soul - MUFC

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bgd
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U ljubichice :wink:
    tra la la

    BaronesseHelene

    roke koke

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dako prezimimo :?
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    a sto mislite da ta `epidemija` nije izasla iz neke laboratorije? sto mislite za virus side da nije isto tako izasao? sto mislite o tome da lijek postoji, ili vakcina koja te moze izlijecit, ali zbog velike zarade na farmaceuticima - taj se lijek/vakcina ne izdaje?
    sto mislite na tu varijantu
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    a sto mislite da ta `epidemija` nije izasla iz neke laboratorije? sto mislite za virus side da nije isto tako izasao? sto mislite o tome da lijek postoji, ili vakcina koja te moze izlijecit, ali zbog velike zarade na farmaceuticima - taj se lijek/vakcina ne izdaje?
    sto mislite na tu varijantu
    kako neko moze da zaradjuje pare od lijekova ako ne pusti lijek u prodaju?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    Quote Originally Posted by ice
    a sto mislite da ta `epidemija` nije izasla iz neke laboratorije? sto mislite za virus side da nije isto tako izasao? sto mislite o tome da lijek postoji, ili vakcina koja te moze izlijecit, ali zbog velike zarade na farmaceuticima - taj se lijek/vakcina ne izdaje?
    sto mislite na tu varijantu
    kako neko moze da zaradjuje pare od lijekova ako ne pusti lijek u prodaju?
    Pa prevencijom imaju raznih zarade, i interesa. Kolko god se to cinjelo nemoguce i nestvarno, mislim da su svi virusi bez lijeka u danasnjem vremenu izasli iz labaratorija. Tako reci ubijedjen sam u to. I smatram da je to uradjeno radi smanjenja stanovnistva ove nam planete a pogotovo Afrike, jer je tamo najaktivnija! Bocvana oko 40% ljudi zaraznih sidom. To se ne moze iskorijenit u narednih 5 vjekova!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sh0cker
    Quote Originally Posted by Hombre
    Quote Originally Posted by ice
    a sto mislite da ta `epidemija` nije izasla iz neke laboratorije? sto mislite za virus side da nije isto tako izasao? sto mislite o tome da lijek postoji, ili vakcina koja te moze izlijecit, ali zbog velike zarade na farmaceuticima - taj se lijek/vakcina ne izdaje?
    sto mislite na tu varijantu
    kako neko moze da zaradjuje pare od lijekova ako ne pusti lijek u prodaju?
    Pa prevencijom imaju raznih zarade, i interesa. Kolko god se to cinjelo nemoguce i nestvarno, mislim da su svi virusi bez lijeka u danasnjem vremenu izasli iz labaratorija. Tako reci ubijedjen sam u to. I smatram da je to uradjeno radi smanjenja stanovnistva ove nam planete a pogotovo Afrike, jer je tamo najaktivnija! Bocvana oko 40% ljudi zaraznih sidom. To se ne moze iskorijenit u narednih 5 vjekova!
    bas kao sto shOcker rece, prevencijom se uzimaju ogromne pare. ili samo ljekovima koji ti produzavaju zivot... recimo oboljelima od side, ili raka... ima masa ljekova koji se izdaju da ti lakse bude il da ti sami zivot produze.. mislim da tu ima dosta istine nazalost.
    znaci isti ti bolesni umovi koji su napravili taj virus - imaju i antivirus koji ce pustit u promet kad izadje neki profitabilniji i noviji virus - epidemija(kao ovu sto ti pomenu gore)
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ice
    Quote Originally Posted by sh0cker
    Quote Originally Posted by Hombre
    Quote Originally Posted by ice
    a sto mislite da ta `epidemija` nije izasla iz neke laboratorije? sto mislite za virus side da nije isto tako izasao? sto mislite o tome da lijek postoji, ili vakcina koja te moze izlijecit, ali zbog velike zarade na farmaceuticima - taj se lijek/vakcina ne izdaje?
    sto mislite na tu varijantu
    kako neko moze da zaradjuje pare od lijekova ako ne pusti lijek u prodaju?
    Pa prevencijom imaju raznih zarade, i interesa. Kolko god se to cinjelo nemoguce i nestvarno, mislim da su svi virusi bez lijeka u danasnjem vremenu izasli iz labaratorija. Tako reci ubijedjen sam u to. I smatram da je to uradjeno radi smanjenja stanovnistva ove nam planete a pogotovo Afrike, jer je tamo najaktivnija! Bocvana oko 40% ljudi zaraznih sidom. To se ne moze iskorijenit u narednih 5 vjekova!
    bas kao sto shOcker rece, prevencijom se uzimaju ogromne pare. ili samo ljekovima koji ti produzavaju zivot... recimo oboljelima od side, ili raka... ima masa ljekova koji se izdaju da ti lakse bude il da ti sami zivot produze.. mislim da tu ima dosta istine nazalost.
    znaci isti ti bolesni umovi koji su napravili taj virus - imaju i antivirus koji ce pustit u promet kad izadje neki profitabilniji i noviji virus - epidemija(kao ovu sto ti pomenu gore)
    nekako ne vjerujem u te "conspiracy theories". moguce je da su neke bolesti izasle iz labaratorije, ali da li i namjerno, to je pitanje. sa jedne strane moze zvucati logicno da su to namjerno uradili da smanje svjetsku populaciju, ali, ako je profit jedino sto ih zanima, takodjer na taj nacin smanjuju u jeftinu radnu snagu cije je koriscenje temelj bogatstva na zapadu. osim toga, danas postoji veliki broj medicinskih organizacija, nezavisnih jednih od drugih ili od neke vlade, koje se bave pronalazenjem lijekova za razne bolesti, tako da je tesko kontrolisati bas svaku od njih. ali naravno da mi o tome svemu malo znamo, tako da samo mozemo da nagadjamo.

    u svakom slucaju, kada se radi o pricijem gripu, upozorenje je stiglo na vrijeme, prosle godine je bila manja epidemija u vijetnamu i juznoj kini ako se sjecate, na srecu to je relativno brzo rjeseno, ali opasnost i dalje postoji. ostaje samo da se svijet spremi za ono sto je po svjetskoj zdravstvenoj federaciji neizbjezno.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Ulica Dositejeva
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro je ako tih Kineza (i ljudi u Aziji) uopshte ostane posle sarsa i ptichijeg gripa...
    It' doesn't matter how powerful you are. You need soul... and one with a good act.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    nekako ne vjerujem u te "conspiracy theories". moguce je da su neke bolesti izasle iz labaratorije, ali da li i namjerno, to je pitanje. sa jedne strane moze zvucati logicno da su to namjerno uradili da smanje svjetsku populaciju, ali, ako je profit jedino sto ih zanima, takodjer na taj nacin smanjuju u jeftinu radnu snagu cije je koriscenje temelj bogatstva na zapadu. osim toga, danas postoji veliki broj medicinskih organizacija, nezavisnih jednih od drugih ili od neke vlade, koje se bave pronalazenjem lijekova za razne bolesti, tako da je tesko kontrolisati bas svaku od njih. ali naravno da mi o tome svemu malo znamo, tako da samo mozemo da nagadjamo.
    Ne samo da smanje svetsku populaciju, vec i mnoge druge stvari. Recimo, populacija Bocvane ce se prepoloviti kroz 10 godina. Ako Americi to odgovara, da ima manje Crnaca u drzavi, zasto ne bi bilo moguce?
    Pitaj bilo kojeg bravara, da li svaka brava moze da se otvori? Reci ce ti da moze. Tako i svaki virus, mora da ima svoj antivirus. Kako za covjeka tako i za komp
    Monopol odredjenih farmaceutskih firmi je prevelik da bi iko radio nesto sto ne bi trebalo. Sad ja stvarno ne znam da ti nabrajam neke, al' znam da u Americi napravis neki svoj sok, koji iznenadno postane popularan. Koka Kola il' Pepsi ce te kupit sjutra il' prekosjutra, zavisi koliko razmisljas. Tako i ovo, pretpostavljam. Zamisli koliko od raznih obicnih epidemija gripa se popije ljekova, cajeva, pojede limuna. Cini se vrlo malo, al' kad to stavis na svetsku populaciju to su bilioni. A zamisli koliko ce dat svaki pacijent zarazen HIV-om, bukvalno il' ce da kupi lijek il' da umre. Naravno, on ce dic kredit ako treba samo da produzi zivot. I tako dalje.
    Ima tu necega. Recimo, ja sam citao da je Rusija tokom hladnog rata napravila takav virus koji je bio cuvan u Sibiru i recimo ako bi doslo do nuklearnog rata i Amerika dobila, ako ne bi postojao ni jedan Rus koji bi svaki dan ukucao odredjeni pass (morao je da se aktivira passom neki dio svaki dan) u roku od dva dana, virus bi se oslobodio i bio u stanju da pobije cijelu svetsku populaciju.
    Interesantno ce bit kad se i ako se otvore dokumenta KGB, CIA, MI-6, za nekih 50-tak godina

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •