Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 67 of 67

Thread: Podgorica kao turisticka destinacija?!

  1. #51
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Opstina na Zabjelo
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    iselite se odavde...
    Намјерно Другачији...

  2. #52
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Nego pizdi li koga onaj video bim u centar sa kojeg odzvanja ono "oooooooo ooooooooo" !

    KAKVA MRZNOĆA!!!!!!!!!!!!!

    Za bljuvanje.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,245
    Thanks Thanks Given 
    373
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    pih najmrznije nesto .. .ooooooo ooooo
    You'll Never Smoke Alone..

  4. #54
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,274
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,636
    Thanked in
    1,278 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Nije ne...Bili nekad! Pa su onda bili cetnici, pa crnogorci u present tense, a jos malo ce bit albanci kad im oslaca tamosnja mafija i sverc organa ili nuklearnih bombi!

    Ali cemo bolje zivjet dok su oni na vlast...Eo vidite li da su od Podgorice napravili TURISTICKU ATRAKCIJU?!

    MILLLLLLLLOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!
    miNli koga ste vi Cetijani to glasali vecinski na vecini zadnjih izbora (ovdje moramo prec na politiku jbg)

    Podgorica nije bas istorijski grad tako da se turistima osim dukljanskih rusevina i nema nesto posebno pokazat...
    She is only here to annoy herself!

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,616
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo bombardovanje Podgorice zabeleženo je 23. septembra 1943. godine. Toga dana je grupa američkih "lajtinga" istresla ubojiti tovar na Podgoricu i ubila nekoliko desetina građana i ranila veći broj njih. Od tada, pa sve do kraja rata, saveznička avijacija je, gotovo iz dana u dan, ponekad i iz sata u sat (čuvene "trojke" i "šestorke"), bombardovala grad pod Goricom. Najteže bombardovanje bilo je ono 5. maja 1944. godine oko 13,10 sati, kada je formacija od oko 120 super B tvrđava iz sastava savezničke strateške avijacije, stacionirane na jugu Italije, prema pisanju Cetinjskog lista od 6. maja 1944. godine, bacila oko 600 bombi, teških preko 400 tona (bile su to klasične, feder, tepih i tempirne bombe, izostala je samo atomska bomba!). Prema pomenutom listu, poginulo je preko 600 građana, dok je oko 200 teže i lakše ranjeno (upozoravam da su to prvi rezultati iskopavanja nastradalih žrtava, tako da je ta brojka znatno veća). Težina pojedinih bačenih bombi kretala se od 250 do, po nekim izvorima, čak 3000 kilograma.

    O ovome niko nije razmisljao. I to malo kulturnih spomenika sto je bilo prije 2. sv. rata, poruseno je.. Grad je morao nanovo da se gradi jer su nam saveznici *ebali majku...

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by good View Post

    O ovome niko nije razmisljao. I to malo kulturnih spomenika sto je bilo prije 2. sv. rata, poruseno je.. Grad je morao nanovo da se gradi jer su nam saveznici *ebali majku...
    Bas zbog toga potrebna je bila neka vizija modernog grada koji ce kompezovati nedostatak starina i revitalizacija starog gradskog jezgra (Stara Varos) i njegova valorizacija u turisticke svrhe,ali siromastvo, koruptivni mentalitet i nedostatak ukusa ucinjeli su da smo tu dje smo danas.
    Last edited by E-1; 14-01-10 at 01:44.

  7. #57
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    miNli koga ste vi Cetijani to glasali vecinski na vecini zadnjih izbora (ovdje moramo prec na politiku jbg)
    Kad kazem da je narod stoka, onda mislim i na CT. Cak pretendujemo za zlatnu scuku.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  8. #58
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    MNE
    Posts
    2,590
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podgorica nema mnogo da ponudi turistima i to je cinjenica. Ali ako vam Mugi kaze da je Podgorica turisticki atraktivna onda nemamo mi sto da raspravljamo nego svi u sedmodnevne ture u Podgoricu da nebi bilo batina.

    Eventualno bi se mogao predstavit grad po dogadjajima, pa vodim turiste ispred Art-a i objasnit im pricu kako gradonacelnik izalzi na kraj sa nasrnulim novinarima i grmljem, ili ih povest u Masu i reprodukovat sa glumcima tamosnju tucarosku noc, ili na mjesta dje je ubijen D.Jovanovic i prebijeni Z.Ivanovic i Brkovic (i ubijen mu telohranitelj), ubistva raznih Raspopovica, Zugica itd. Bilo bi tu jos mnostvo lokacija za pokazat. Bila bi to jedna fina tura po imenu " Grad kroz Vlast u zadnjih 20 godina"
    Release Yourself

  9. #59
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,995
    Thanks Thanks Given 
    3,236
    Thanks Thanks Received 
    5,664
    Thanked in
    2,297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sky View Post
    Eventualno bi se mogao predstavit grad po dogadjajima, pa vodim turiste ispred Art-a i objasnit im pricu kako gradonacelnik izalzi na kraj sa nasrnulim novinarima i grmljem, ili ih povest u Masu i reprodukovat sa glumcima tamosnju tucarosku noc, ili na mjesta dje je ubijen D.Jovanovic i prebijeni Z.Ivanovic i Brkovic (i ubijen mu telohranitelj), ubistva raznih Raspopovica, Zugica itd. Bilo bi tu jos mnostvo lokacija za pokazat. Bila bi to jedna fina tura po imenu " Grad kroz Vlast u zadnjih 20 godina"

    To je najinteresantniji predlog do sad. I nije nimalo los. Moglo bi se jos stosta dodati iz kriminogene proslosti.

  10. #60
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,953
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,494
    Thanked in
    2,258 Posts

    Default

    Pretpostavljam da i nije realno da Podgorica bude neki turistički grad. Ipak je ona do poslije drugog svjetskog rata (u najboljem slučaju do 1918.) bila totalno van svih dešavanja u CG. Cetinje je bilo centar države, sve što je prvoosnovano u CG, osnovano je na Cetinju. Kao što neko reče, nema tu neke prevelike istorije.

    Jug je bio dio drugačije kulture kroz istoriju (kulture koja je u osvojenim teritorijama znala ponešto i da izgradi ili, u najmanju ruku, da ne ruši sve što dođe pod ruku), tako da tamo imamo te neđe stari grad, te neku tvrđavu... Ali to je to. Opet ništa previše (kvantitativno), ali veoma privlačno. Ne može se PG mjerit sa tim. Naravno, more kao more ne treba ni komentarisat.

    Uostalom, zašto bi Podgorica i morala da bude turistički centar? Kad neko kao turista ide u Njemačku, neće ić u Frankfurt da gleda istorijske znamenitosti. To je finansijski centar, a ne kulturni. Doduše, koga oduševljavaju zgradurine i šljašteća svijetla, tržni centri i slično, tamo (kao i bilo đe drugo) može to da vidi. Mada ima i tamo finih stvarčica za viđet jer i ponešto novoizgrađeno nije izgrađeno kao kod nas što se gradi (zgrade, mostovi, ovo ono, sve jedno ružnije od drugog).

    Dovoljno smo mali da budemo Crna Gora - jedina kulturna adresa, tako da možemo i da budemo Crna Gora - jedna turistička adresa. Na tome se (tobože) i bazira naša ponuda. Ako uspijemo da sezonu produžimo na cijelu godinu, ne bih ja bio mnogo tužan zbog podgoričkog turističkog statusa.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #61
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nocu je fin onaj mostic sto spaja malo brdo i zagoric... ka maketa san franciskovog
    ---Chelsea Fc---

  12. #62
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    102
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna od turistickih ponuda mogu biti i sportska penjalista na Smokovcu.
    http://montenegroclimbing.net/index....mid=22&lang=sr
    Stijena i smjerovi su odlicni, raznih tezina i visina.
    Masu penjaca koji su na proputovanju svrate na ovo nase penjaliste. A medju njima i poznatijih svetskih penjaca

    Pozdrav
    Samo zivotinje nose krzno

  13. #63
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,079
    Thanks Thanks Given 
    102
    Thanks Thanks Received 
    440
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    Podgorica kao turisticka destinacija? Uh bolje da popijem kafu dok josh neshto nisam prochitao...

    \\
    OFL•GIC

  14. #64
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A slaaaaaatkaaaaa je Podgorica

  15. #65
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Das iz Balkanish!!!

    E pa sad nekoliko komentara na temu od profesionalca i covjeka sa iskstvom....:hardrock:

    Desilo se jednog lijepog dana u Podgorici...

    Radim u turistickoj agenciji koja dovodi dosta gostiju iz regiona i EU u CG.
    Tako me je jednom zapalo da organizujem 8 dana za grupu njemaca koji se bave promocijom JI Evrope na zapadu. Jako bitni ljudi - posao sam jako ozbiljno shvatio....Sve sam do detalja isplanirano, onako kako njemci vole- precizno i u minut. Mozete misliti koliko sam se namucio da sve to organizujem u CG.

    Prvo su obisli sjever, te su zastali u PG, gdje su imarli seminar. Sjutra je trebalo da nastave sa obilaskom obale. Sve je na sjeveru super proslo i bas su bili zadovoljni te i ja sa njima. Moram reci da sam im doveo i profesionalnog vodica iz BG koji je pricao istoriju o vjekovnoj borbi za opstanak, teskim uslovima, stalnim ratovim, te naravno o cojstvu i junastvu i CUVENOJ GOSTOPRIMLJIVOSTI crnogoraca. Zena- vodic nikada nije bila u CG te sam je sa svim materijlom ja snadbijevao- znaci ona full oprema...

    Da predjem na stvar. Koban mi je bio 4. dan, tj 2casovni izlet po nasoj metropoli. Ovo nije biko planirano nego su ljudi htjeli da upoznaju grad jer su imali slobodog vremena. Smjesteni su bili u hotel CG na moju veliku zalost (da vas ne gnjavm zasto). Moj na brzinu sklepan plan je bio da ih autobusom provedem kroz grad, odmah nakom prijema kod Vujanovica (DA, TOLIKO SU BILI BITNI). Pokupio sam ih kod zgrade predsjednka i krenuli smo pored pozorista, preko Milinijuma, pored vlade, te preko kruznog toka do dvorca na Krusevcu. Tu smo imali mali peh jer je vozac busa razvaliO ispred glavne kopije jedan mugic. Omatorjelim njemcima bi jako zao, zavoljeli su vozaca tokom putaswstvija po sjeveru. Jedna bakica samo sto se nije rasplakala - bojala se da vozac Rade ne dobije otkaz jer je ostetio ganjc nov autobus (Sad umirem od smijeja kada je se sjetim). Ljudi su obisli dvorac i moram priznati da nisu bas bili odusevljeni. Kako vodic nije bio pripremljen za obilazak PG ja sam pricao, a ona prevodila. Bio sam sav znojav od muke. Njemci svasta pitali, te se za malo posvadjah sa jednim cikicom koji je insitirao da vidi spomonik kod moskovskog mosta jer tamo ima neka lobanja- vidio neku brosuru.... Kako nimam mogao da se sjetim ciji je to uopse spomenik i zasto je tu lobanja (jer ga je to JAKO zanimalo), ja sam se napravio lud i tvrdio da toga nema u nasem gradu sa zeljom da nastavimo dalje... Nakom dvorca napravili smo djir preko Union Bridga do Sahat kule. Tu sam pozdravio vozaca busa i rekao da cemo dalje sami. Na moje ne toliko veliko iznenadjenje nije im se ni Sahat kula nesto pretjerano svidjela, negdje po koji blic. Doduse ni ja nisam znao nista zanimljivo reci ta memu kule, vec da su sagradili osmani i da je to ostatak Stare varosi jer je ostalo unisteno, kao i cijela stara i nova varos u bombardobanju tokom 2.SR. Morao sam!!!

    Sta se dalje zbiva... posto je tura brzo prosla (oni za to odvojili 2 sata) krenuli smo pjeske prema centru... Tu mi je prisla grupica (medju njima i ljuboupitljivi cika) i izrazila zelju da ih uputim na pijacu da kupe cevene suve smokve za koje su culi ne znam ni ja gdje...Pomislih samo si mi ti jos trebao. Bilo je kasno poslijepodne te se izvukoh na to da je pijaca (velika) zatvorena, te da smokve mogu kupitu sjutra u KO. (ne znam zasto sam ovo lupio, ali ko ih sisa i onako mi je bilo dosta svega!!!. Kako smo se uputili ka centru, pade mi na pamet da ih pustim da se sami setaju gradom iskoriste ostatak predvecerija za shoping. Zaustavio sam ih sve na trgu kako bi se oprostio, te htio da zavrsim sa pricom kako je trg rekonstruisan, i da je tu nekada bio veliki parking, i da je to sad oaza za pjesake, bla bla bla. Kao lokal patriota htio sam da im stavim do znamja da se mnogo gradi i da dobijamo obrise evropske prijestonice. U sred sve te moje konfuzne price poceli su projektili sa nekog od balkona na trgu. Ljudi su u soku poceli da bjeze na sve strane prilicno izbezumljeni. Sta se desilo:
    Neko ih je, vjerovali ili ne, gadjao SMOKVAMA. Vodic je bila u soku i zakukala kako im je 4 dana prije toga pricala o cuvenoj gostoljubljivosti crnogoraca. Ja nisam izdrzao i poceo sam da se CEREKAM kao lud, na opste zaprepascenje dame iz Beograda i nekolicine preostalih njemaca.

    Naravno posljedice ovog debakla nije bilo jer je ljudima i mojim seficama prica suvise dobra da bi se obazirali na neke tamo turiste koji guraju nos tamo gdje imnije mjesto....
    Last edited by slavenbook; 05-02-10 at 02:49.

  16. #66
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    3,245
    Thanks Thanks Given 
    373
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    hahahhahahahahaahha
    You'll Never Smoke Alone..

  17. #67
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podgorica nema što da ponudi i nikako ne može da bude turistička destinacija, da nema delte ne bi ljudi imali dje ni u shopping poći, tuga
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Podgorica - Bukumirsko jezero - Matesevo - Podgorica
    By Vele_PG in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-08, 19:43
  2. Turisticka Crna Gora
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 32
    Last Post: 25-10-07, 10:34
  3. Turisticka sezona 2006
    By pirely in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 655
    Last Post: 18-10-06, 12:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •