Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 81

Thread: Auto na vodu

  1. #51
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Wulfy, ja sam ovdje govorio o vodoniku kojeg si ti pomenuo, to je za sada najpristupacnija opcija da se dodje do jeftinijeg goriva i ekoloskijeg.
    Jer za ovo netrebaju velike prepravke na automobil., kao u drugim slucajevima ali je zanimljivo o tome eksperimentisati.
    Ima jedna izreka od Alberta Einstein ``Look deep into nature, and then you will understand everything better``

  2. #52
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Molio bih ako neko citira moje reci da i navede odakle je to pokupio a ne da ih svojata kao njegove http://forum.krstarica.com/showthrea...=342668&page=2

    I da vam resim svu nedoumicu neuki narode: najsavremeniji motori sa unutrasnjim sagorevanjem koji koriste fosilno gorivo (benzin, dizel, plin) imaju stepen korisnog dejstva do 40%. Oko 35% ode na toplotu a ostatak se izbaci nesagoreo. Princip koji koriste HHo generatori je iskoristenje goriva sa vecim stepenom korisnog dejstva. Pogonsko gorivo koristi kiseonik za sagorevanje. problem je sto u atmosferi ima mali procenat kiseonika a veliki azota koji nicemu ne sluzi. Dodavanjem kiseonika popravlja se sagorevanje postojeceg goriva a vodonik se ponasa kao dodatno gorivo i dodaje snagu. Visak kiseonika i vodonika se spaja ponovo u vodu na izduvu.

    Kada je stepen iskoristenja u pitanju najlosije sagorevanje imaju brodski motori zbog uslova sa povisenom vlagom i smanjenom kolicinom kiseonika. Zato je kod njih usteda najveca. Ko je nekad stajao pored broda dok radi zna miris nesagorelog goriva.

    Tacno je da se ne moze razloziti voda i ponovo spojiti a da se ne izgubi deo energije ali se ovde ne radi o cisrom motoru na vodu vec se voda koristi samo kao dodatak gorivu.

    Sem same gorivne celije potrebna je odgovarajuca elektronika za obradu informacija sa vozila i uskladjivanje sa ostalim parametrima za ispravan rad motora. Jos jedan problem je kontrola procesa proizvodnje gasa ne zato sto je nestabilan vec zato sto se jako malo gasa dobija za mnogo ulozene energije. Rezultati koje je Duba dobio na sajtu su prosto neverovatni.

    Da se ne bi bez razloga svadjali, ne radi se o perpetuum mobile vec o samo malo boljem iskoristenju postojeceg goriva. Duba nije izmislio toplu vodu vec je samo spojio na slavinu sa kojom ce da je kontrolise. Tako da bi se pre moglo reci da je izmislio pravu slavinu koja bi mogla da ga proslavi.
    Last edited by Magnus Pyke; 14-01-10 at 22:45.

  3. #53
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A bjAzi tamo ... ka' da ti je Gorski Vijenac ukrao ! I onako ga necemo na vodu voziti ...


    P.S. Izdajem imanje sa tri izvora , napravljene kaptaze i bazeni , voda ''atestirana'' !
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  4. #54
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Magnus Pyke
    Ako se razumijes u samu problematiku motora trebalo bi da znas da azot nije nepotreban vec je jedna od vrlo vaznih komponenti u radu motora.Zasto? Iako on nit sagorijeva nit se veze sa bilo cim ima ogromnu ulogu u odvodjenju toplote iz motora. Recimo svako je cuo za tjuniranje motora sa NO2, sa njim motor moze da sagori vise goriva u istoj zapremini u jedinici vremena sto znaci da mu se poveca snaga. Jedini problem je sto se postotak azota u smjesi smanjuje, nema sta da odvodi efikasno toplotu kroz izduvni sistem pa motor ima tendenciju ka brzom pregrjevanju. I jos nesto kod danasnjih savremenih motora proces sagorijevanja je doveden do savrsenstva,dakle svo gorivo koje udje u cilindar u potpunosti sagori. Dakle prica o optimizaciji samog sagorijevanja ne pije vodu jer je ono optimizovano do samog kraja ako to nijesi znao.Sto se tice pretvaranja toplotne u mehanicku energiju najveci stepen za sada imaju kombinovane elektrane na gas i paru i iznosi do 60 odsto. One imaju dva radna stepena,prvi je gasna turbina a drugi parna turbina koja iskoriscava otpadnu toplotu gasne. E kod motora u autu nema sta da iskoriscava tu otpadnu toplotu a stavljanje parne turbine u auto je Salu na stranu,resenje koje se primjenjuje kod ogromnih motora u brodovima i nijesam siguran za kamione je recirkulacija izduvnih gasova i to vodi povecanju iskoriscenja za oko 3 odsto iliti smanjenju potrosmje za 9 odsto. E sad mane ovoga.Motor iste zapremine koji ima recirkulaciju imace manju snagu ali vece iskoriscenje.Dodatne zezalice oko motora i naravno povecanje cijene motora. Tako da se koliko ja znam isplati na velikim brodovima i kamionima koji prelaze brdo kilometara. Kao sto vidis odje se povecanje stepena iskoriscenja dobija ubacanjem jos nepotrebnih stvari u cilindar koje su zagrijane.

  5. #55
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magnus Pyke View Post
    Tako da bi se pre moglo reci da je izmislio pravu slavinu koja bi mogla da ga proslavi.

    To to bice u hall of fame odmah ispod Divca..
    She is only here to annoy herself!

  6. #56
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko vas kontam vi tvrdite da sledeci ciklus dovodi do povecanja stepena iskoriscenja.
    Alternator proizvodi struju sa 90 odsto iskoriscenja,struja se koristi za pravljenje vodonika uz 80 odsto iskoriscenja.Dakle sad je vec 30 odsto energije odsetalo ko zna dje.E sad vase tvrdnje da taj vodonik tako dobijen ce nekako da optimizuje ionako savrseno sagorijevanje ,da ne samo sto ce da nadomjesti izgubljenu energiju vec ce nekakvom magijom stvoriti jedno 10kwh sa ulozenih 45wh. A ne no bidon prugasti.Jedino sto moze je da sagori u motoru i da poveca ukupnu potrosnju energije za jedno 30w.Po meni je ova masinerija samo mali potrosac koji moze nekog da istripuje da mu auto manje trosi.

  7. #57
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaleza View Post
    Recimo svako je cuo za tjuniranje motora sa NO2, sa njim motor moze da sagori vise goriva u istoj zapremini u jedinici vremena sto znaci da mu se poveca snaga. Jedini problem je sto se postotak azota u smjesi smanjuje, nema sta da odvodi efikasno toplotu kroz izduvni sistem pa motor ima tendenciju ka brzom pregrjevanju. I jos nesto kod danasnjih savremenih motora proces sagorijevanja je doveden do savrsenstva,dakle svo gorivo koje udje u cilindar u potpunosti sagori. Dakle prica o optimizaciji samog sagorijevanja ne pije vodu jer je ono optimizovano do samog kraja ako to nijesi znao.Sto se tice pretvaranja toplotne u mehanicku energiju najveci stepen za sada imaju kombinovane elektrane na gas i paru i iznosi do 60 odsto.
    Odmah da odgovorim: motori sa interkulerom, secate ih se, hlade vazduh da bi bio gusci i da bio veca kolicina kiseonika usla u cilindre.

    Jedna verzija prvih euro motora je imala povratni vod sa izduva na usis radi dodatnog sagorevanja izduvnih gasova.

    Ako su motori dovedeni do savrsenstva da iskoriscavaju svu energiju (sto nijesam znao jer ocigledno nismo na istoj ulici ucili teoriju) zasto u sledecoj recenici to ponistavate sa informacijom o 60% iskoristenju.

  8. #58
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    po tvojoj teoriji bi trebalo obrnut klimu naopako da hladi vazduh za motor...to sto bi se potrosnja zbog toga smanjila 2% a zbog klime povecala 10% nikome nista
    She is only here to annoy herself!

  9. #59
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    198
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @Magnus Pyke
    Ne razumijes me.Sagorijevanje je dovedeno do savrsenstva.Dakle svo gorivo koje udje u cilindar u potpunosti sagori.A motori u automobilima pretvaraju samo oko 30 posto te toplotne energije u mehanicku jer se ostatak gubi kroz sistem rashladjivanja motora i kroz izduv.Gasna turbina kod elektrana radi uporedo sa parnom turbinom koja se pokrece toplotom koju ne iskoristi gasna.Njihova kombinova iskoriscenost je do 60 odsto.Ne znam dje si ti ucio fiziku i hemiju ali ja sam imao dosta dobre ucitelje i profesore.To vrhunsko sagorijevanje je omogucilo direktno ubrizgavanje i sva elektronika i senzori u motori i kompjuter tacno zna koliko ima kiseonika u cilindru i koliko goriva moze da sagori i ne ubaca ga vise no sto moze.Ako ubaca nesto je u kvaru.Naj noviji sistemi mogu da u jednom ciklusu ubrizgaju gorivo u vise faza da bi cjelokupno gorivo sagorjelo.Kod starih motora sa karburatorima i kod dizela kod kojih je mehanika kontrolisala citav proces svakako da je bilo ne sagorjelog goriva pa se osjecao njegov miris i bila povecanja potrosnja.Problem je povecati iskoriscenost uz ostajanje iste tezine,velicine i snage motora,uz ne pretjerano povecanje cijene.Povecanje iskoriscenosti nije povecanje sagorjevanja odredjene kolicine goriva u jedinici vremena(to je povecanje snage),nego bolje pretvaranje energije tog sagorenog goriva u mehanicku.I tesko da sam ja sam sebi protivrecio uprkos svim cinjenicama koje sam naveo.Nijesam nikod citirao ni navodio svoje izvore jer je ovo znanje koje posjedujem pa bi me bilo muka da to sad trazim.Dok o svemu sto sam naveo mozes naci sve sto zelis potanko objasnjeno o ovom vasem generatoru(odnosno bilo sta sto na papiru dokazuje smanjenje potrosnje)ne mozes.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    koliko god se koprcali i izmisljali novih resenja, svima je jasno da je struja buducnost.. Tesla je jedino inovativno resenje koje u potpunosti izbacuje iz upotrebe konvencionalna goriva, a ponasa se fantasticno na cesti, vrhunsku brzinu i ubrzanje ima, cujes samo vjetar... samo da nastave tako!! Jedino sto je problem tih par minuta koliko treba da se zamijeni baterija u servis-pumpama i sto bi slijedio djavolski posao na infrastrukturi dok se svudje postave iste, ali onda nastupa raj na planeti...

  11. #61
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    koliko god se koprcali i izmisljali novih resenja, svima je jasno da je struja buducnost.. Tesla je jedino inovativno resenje koje u potpunosti izbacuje iz upotrebe konvencionalna goriva, a ponasa se fantasticno na cesti, vrhunsku brzinu i ubrzanje ima, cujes samo vjetar... samo da nastave tako!! Jedino sto je problem tih par minuta koliko treba da se zamijeni baterija u servis-pumpama i sto bi slijedio djavolski posao na infrastrukturi dok se svudje postave iste, ali onda nastupa raj na planeti...
    Sve je to super @ovizionizi samo da nekako prodjemo jeftinije dok ne dodjemo do Elektro auta.

  12. #62
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Remote View Post
    ja sam preproslog ljeta punio balone(umjesto helijuma) sa ovim i cisto isprobao kako pucaju na vatru...mislim kad bi doslo do detonacije u usisnoj ventili sa sve klipovima bi zavrsili u karter...
    Mislim da grijesis, koliko vidim po netu masa auta i kamiona po americi radi na slicnom principu tj na slicnim uredjajima koji proizvode brown gas (HOH). Pogledaj video na 2eco.me.rs pa ces vidjeti da neki BMW Tivatske table radi na njihovom uredjaju.

  13. #63
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vagani View Post
    Mislim da grijesis, koliko vidim po netu masa auta i kamiona po americi radi na slicnom principu tj na slicnim uredjajima koji proizvode brown gas (HOH). Pogledaj video na 2eco.me.rs pa ces vidjeti da neki BMW Tivatske table radi na njihovom uredjaju.
    Da to je moj BMW, ali to je bila medju prvim verzijama uredjaja i samo je prikljucen bio na akkumulator od tada je uradjeno jeko dosta, pa vidi se po dyno testu.

  14. #64
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vidio sam. Zato sam i komemtarisao da se nevjernici uvjere da to radi.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    hahahahah smijesni ste a tek politika cenzurisanja komentara na sajtu ka u zlatno vrijeme sloba milosevica
    She is only here to annoy herself!

  16. #66
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    hahahahah smijesni ste a tek politika cenzurisanja komentara na sajtu ka u zlatno vrijeme sloba milosevica
    Neznam sta je smijesno kad se i ostali stite na isti nacin. Vidi http://forumsrbija.toyotaadria.com/p...d208cd02153e11 pa ce ti biti jasnije da i jedna velika Toyota mora da se stiti od zlonamjernih.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    hahahahah smijesni ste a tek politika cenzurisanja komentara na sajtu ka u zlatno vrijeme sloba milosevica
    Neznam zbog cega bjezis da se registrujes? Izgleda da ti smeta sto ne mozes da saljes
    pogrdne, nepristojne, vulgarne, klevetničke, odvratne, preteće, seksualno-orijentisane poruke ili bilo kakav materijal koji može narušiti bilo koje od korisničkih pravila.

  18. #68
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci li da sam bio u pravu!

  19. #69
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo dokaza pa pregledajte sve njihove snimke pa onda komentarisite.

  20. #70
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    She is only here to annoy herself!

  21. #71
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    NSX ne razumijem komentar - pojasni ga kad odgledas
    2 nova snimka koje su noćas pustili http://2eco.me.rs/?cat=72

  22. #72
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor..
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eo mene sa par rijeci !
    Poznajem covjeka sto vec pola god min vozi na vodu vjerovali ili ne ali on i njegova ekipa su to izmislili i sad treba da pantentira izum za neku firmu (vrijedno 18 000 000eura tj toliko on dobija za to) pa vi vidite sad On je od druga tata...

  23. #73
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ClauN`vs`RaideR View Post
    Eo mene sa par rijeci !
    Poznajem covjeka sto vec pola god min vozi na vodu vjerovali ili ne ali on i njegova ekipa su to izmislili i sad treba da pantentira izum za neku firmu (vrijedno 18 000 000eura tj toliko on dobija za to) pa vi vidite sad On je od druga tata...
    Dje zivi i dje se nalazi PATENT? :devil:

  24. #74
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor..
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Dje zivi i dje se nalazi PATENT? :devil:
    Razmisljao sam i ja o tome hahahahahah

  25. #75
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ClauN`vs`RaideR View Post
    Razmisljao sam i ja o tome hahahahahah
    Neka, de... Velike umove treba pustit da napreduju... Za sjutrasnju dobrobit covjecanstva.... A ne ka' kroz istoriju... Ako je neko bolji - vuci ga na dolje :arrow:

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Invalidi zbog skokova u vodu
    By G R A D in forum Nauka generalno
    Replies: 6
    Last Post: 14-05-12, 10:20
  2. Info: Skuter (za vodu)
    By Rincewind in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 18-07-09, 20:43
  3. Auto na VODU - uradi sam
    By Beshtija in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 26
    Last Post: 10-06-08, 11:03
  4. Gliste u vodu Pg-richku...
    By sljapko in forum Sve i svašta
    Replies: 38
    Last Post: 23-08-06, 00:11
  5. Amerikanci pustili Mila niz vodu!
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 10-03-04, 11:34

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •