Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 59

Thread: Maximus, Stari Grad, poplava, BRUKA

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Maximus, Stari Grad, poplava, BRUKA

    Ko je sinoc bio u Maximusu zna o cemu govorim, cinjenica da sam od ulicice koja vodi ka diskoteci do auta hodao bos, da je pritom kako sam cuo ista stvar bila i 31. uvece je blago receno tuzna. Kapija ka Dobroti kao alternativa je bila naravno zakljucana. Gomila naroda koja polupijana se gega, pada po vodi, bolje reci bazenu koji je prekrivao apsolutno cijeli glavni trg u St. Gradu, ulica glavna koja je bila poplavljena, ulaz u stari grad koji je bio citav pod vodom... slika grada je bila otuzna i pokvarila je inace odlicno vece i atmosferu u Maximusu. Osoblje je bilo nemocno mada nije nista odradilo da u dogovoru sa gradskim vlastima makar se postave daske colarice, euro palete, ma bio sto kako bi ljudi makar uz minimum dostojanstva napustili Kotor. Strasan propust i neorganizacija grada i ljudi koji brinu o gradu Kotoru, rijecju osjecas se kao bespomocna ovca koja je tu dosla da ostali lovu a posle sa zenkom na grbaci bos do auta.

    Rijecju - BRUKA I SRAMOTA!

    Zao mi je samo sto slike nisam okacio da vidite taj prizor od sinoc!
    Last edited by Matador; 02-01-10 at 18:41.

  2. #2
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kako bi se ta akumulacija vode u starom gradu mogla "organizovati" i koga krivis za neorganizaciju ?

    Bruka i sramota - koga ???

  3. #3
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to sto se desilo u Kotoru je zbog plimskog talasa, nije rijec o bilo kakvoj "losoj organizaciji".

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stari Venecija potonu a ne Kotor...

    Sto treba gondole da obezbjedimo?



    Niko ne prica o savrsenoj organizaciji kad se u 4 popodne 31. decembra na glavni gradski trg ne moze opstat od Zvezda Granda... To je poso za inspekciju a ovo je visa sila.


    edit: Magneta je objasnila. Kad sam uso sinoc u grad oko 11 sati kapi vode nije bilo, u 3 se nije moglo proc od vode...
    Bijo si poziw koi se neodbija

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Krivim gradske vlasti koji su mogli uz min ulaganja (daske, euro palete, sta god!) da organizuju prolaz do neke od ulica ka Tabacini. Vjerovatno sinoc nisi bio dolje pa nisi imao prilike da vidis ovo o cemu pisem. U pitanju je klasican nemar i neodgovornost koja je ipak sa malo (mozda i bez) ikakvog novca mogla biti izbjegnuti. Kad vidis masu ljudi koji u skupim cipelama ili bosi prolaze preko "bazena", padaju, gube telefone koji idu u bespovrat natopljeni vodom, fino ti pripadne muka!

    I naravno da nije rijec o necemu sto se nije moglo preduprijediti jer je ista stvar u nesto blayoj formi bila i 31.! Mogli su se organizovat i pripremiti za 24h!
    Last edited by Matador; 02-01-10 at 18:42.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,200
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Da ovo sam ja htio da kazem. Eno plivaju po Italiji pa nikome nista. Ovo se zove vremenska nepogoda, nisu znali da ce se to desiti. Najbolje bi bilo da je neko cekao covjeka da ga nosi do kola i da mu obrise noge da mu se ne skvase patosnice.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A zasto bi gradske vlasti , pa i te likove iz Maximusa bilo briga da obezbijede bilo sta ???

    Kome se ide da gazi po vodi - neka ide ....gradska vlast nije bila organizator tog velicanstvenog skupa ...

    a gazde su vas trebale razvozit' onom limuzinom, a ?

    U pamet se braco Kotorani , pa vise ni po lijepom vremenu u taj osinjak

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ljude pucaju toljagom po vrh glave po citav dan imam osjecaj da bi pojedini rekli da je u pitanju normalna i opsteprihvacena pojava svugdje u svijetu! Sprdnja...

  9. #9
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A nekima bi mogo tupit po cio dan, oni i dalje po svome..


    Grad Kotor nije organizovao docek, da je neceg bilo na trg mozda bi se i postavile palete.
    Stvar druga, oko 11 sati su bile postavljene daske na vrata od grada. Stvar treca, Maximus je privatnik ko i svaki drugi, ti si njegov gost kad krocis u njegov prostor, jos najbolje da je organizovao prevoz od pg i gondole od rive do diskoteke.
    Na kraju krajeva, postoje 3 ulaza u stari grad.
    Bijo si poziw koi se neodbija

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ali da bi dosao do bilo kojeg izlaza valjalo je kaljace u Borovo prethodno obezbijediti. A 2-3 colarice su figurirale samo na glavnom ulazu. Nedovoljno i nedostojno grada pod zastitom Unesco-A.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ja sam bio na trgu u Novom Sadu za doček, i u dva je pala kiša, pokisli smo kao miševi dok smo uhvatili taksi... zašto grad Novi Sad nije obezbijedio da se dijele kišobrani ko nema?! I kabanice?!! I prevoz svima do kuće???!!!!! SRAMOTA!!!

    Heh.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  12. #12
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako vec pricas evo da ti kazem da sam ja u patike oko 3 izaso preko tabacine i suve su mi noge bile...

    Ne znam zasto te to cudi toliko, svaki put riva i trg plivaju kad su duze kise i/ili plima, nivo mora se podigne toliko da iz sahti u grad izbija voda...


    A sto se tice ovog zadnjeg... Ima masu precih stvari koje se ne rjesavaju, no to je druga tema...
    Bijo si poziw koi se neodbija

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ako vec pricas evo da ti kazem da sam ja u patike oko 3 izaso preko tabacine i suve su mi noge bile...

    Ne znam zasto te to cudi toliko, svaki put riva i trg plivaju kad su duze kise i/ili plima, nivo mora se podigne toliko da iz sahti u grad izbija voda...


    A sto se tice ovog zadnjeg... Ima masu precih stvari koje se ne rjesavaju, no to je druga tema...
    Bude ti prosto krivo da nakon stvarno sjajne atmosfere i odlicne zurke u Maximusu se iscrnjacis oko ovakve gluposti...

  14. #14
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da ne bude da branim gradske vlasti, jer se njihov propust vidi u mnogo cemu, ali ovaj problem prisutan je jos od zemljotresa iz '79. jer se odvodna infrastruktura starog grada tada trajno poremetila i popravka iste bi bila nevidjeno komplikovan i skup proces, koji prije svega treba kvalitetno osmisliti, a zatim isfinansirati.

    management maximusa zaista nije imao nista s tim, za ulaz u stari grad su se mogla koristiti vrata od gurdica i ulaz kod pozorista, ako je navodno ulaz kod tabacine bio zakljucan.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post

    management maximusa zaista nije imao nista s tim, za ulaz u stari grad su se mogla koristiti vrata od gurdica i ulaz kod pozorista, ako je navodno ulaz kod tabacine bio zakljucan.

    Dje cu ti ovo?
    Bijo si poziw koi se neodbija

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisi me dobro shvatila ulaz kod Tabacine je bio dostupan ali vrata tacno iza Maximusa na gradskim zidinama ka Dobroti su bila zakljucana. Da bi dosao do bilo kojeg gradskog izlaza moralo se proci preko bazena. Stoji je da gro odgovornosti snose gradske vlasti, mnogo vise nego osoblje Maximusa.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bijo si poziw koi se neodbija

  18. #18
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matador View Post
    Nisi me dobro shvatila ulaz kod Tabacine je bio dostupan ali vrata tacno iza Maximusa na gradskim zidinama ka Dobroti su bila zakljucana. Da bi dosao do bilo kojeg gradskog izlaza moralo se proci preko bazena. Stoji je da gro odgovornosti snose gradske vlasti, mnogo vise nego osoblje Maximusa.
    sorry, krivo sam te shvatila, i cudila sam se da su vrata na tabacini bila zakljucana.

    kako god, tako je u kotoru poslije svake jace kise koja traje duze od 5 dana, tako da svako ko je svjestan toga nije mogao ocekivat drugacije stanje za novu godinu. ocigledno si do sad u KO dolazio samo po lijepom vremenu.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maximus, Stari Grad, poplava, BRUKA

    tim je recima moja najbolja drugarica , kotoranka , opisala ova dva dana. Mada kaze da je u MAXIMUSU bilo ok.

    vise nas je nasmijala poplava...

    a ja , je tjesim: Kotor kao Venecija

    a ona kaze: konacno ce neko oboljeti od tifusa... ;p



  20. #20
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U maximus je bilo odlično...A ona poplava u stari grad će mi ostat' u sjećanju dugo dugooo... :apćiha:

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    925
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Simona, u Maximusu je bilo ODLICNO!!! Zato mi je i vise zao sto je ovako nesto bacilo sjenu na dobru atmosferu i sjajnu noc u diskoteci.

    Magenta, cesto sam u Kotoru, uvijek rado dolazim, ali ovako nesto sam vidio po prvi put.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    nisi onda cesto u kotor :P,ovo je normalna pojava,a ti si ocekivao da ce neko iz opstine uradit nesto po tom pitanju?umro sam osmjeha,nisu u stanju ni mnogo bitnije stvari da urade a ne to

  23. #23
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto .... rijesismo i ovu dilemu

  24. #24
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    1.ima 3 ne 1 ulaz u grad
    2.pontovi odnosno daske su postavljani ali kako je rijec o plimi postali su beskorisni.31. se u 12 moglo prec preko njih a oko 3 je bila voda do koljena,pa su bili beskorisni.
    3.50% ljdui je bilo toliko pjano da se valjalo tuda,a ostalo 50 % je samo gledalo kako da se sto prije dovati kuce i wc-a tako da nikome nije smetalo
    Raise my hammer,take my aim

  25. #25
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Blok
    Posts
    2,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    A ako ideš iz maximusa, na koji izlaz da izađeš a da se ne skvasiš? Onaj glavni ne računaj...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Poplava, shto bi ono juche?
    By Ben Dover in forum Centralni
    Replies: 17
    Last Post: 24-10-09, 14:12
  2. Bruka!!!
    By Igi in forum Game Server CG
    Replies: 16
    Last Post: 18-07-07, 21:07
  3. Poplava
    By Danijela in forum Primorski
    Replies: 5
    Last Post: 15-11-06, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •