Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 48

Thread: Jaja ili Kokoshka, Drzava ili Gradjanin

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default Jaje ili Kokoshka, Drzava ili Gradjanin

    Daj nam BOZE bolju DRZAVU,
    da budemo bolji GRADJANI,
    to smo mi iz Brskuta, Gnjiloga Potoka, Kranjskijeh Bara i Police.
    dokazali KRALJEVINI DANSKOJ.

    U CGi, DRZAVNICI traze bolje GRADJANE,
    sram ih i stid bila.
    Last edited by milovan; 30-12-09 at 15:40.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Kranjskijeh Bara i Police.
    dokazali KRALJEVINI DANSKOJ.

    U CGi, DRZAVNICI traze bolje GRADJANE,
    sram ih i stid bila.
    Kraljskih Bara
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  3. #3
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najsavjesniji gradjani ove drzave su oni koji osvajaju njenu slobodu evo dva dana, u mraku, na -5 stepeni, na 5 kilometara ispod zemlje. Je li se ko osvrnuo na njih? Razmislja li ko, ne samo o egzistenciji tih ljudi, njihovih porodica, nego samim tim o svom dostojanstvu?
    Just to slip the skin...

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Najsavjesniji gradjani ove drzave su oni koji osvajaju njenu slobodu evo dva dana, u mraku, na -5 stepeni, na 5 kilometara ispod zemlje. Je li se ko osvrnuo na njih? Razmislja li ko, ne samo o egzistenciji tih ljudi, njihovih porodica, nego samim tim o svom dostojanstvu?
    SINDIKATI su odvajali stada za KLANICU RUSIMA, KUSIMA i REPATIMA,
    dok jedno stado KOLJU,
    druga ne smiju BLEJAT ni q.rcem mrdat,
    ti isti rudari i zeljezarci i kap-ovci i duvanci,
    su drkali junachki q,rac, dok su druge kolege SHKOPILI I PARTIRALI na sitne komade i mljeveno meso i pashtetu.

    Za njima da plachem,
    koji svi do jednoga zvizde, psuju i pljuju,
    kad se pojavi neko iz OPOZICIJE, radi mene neka ostanu pod zemljom,
    dok su drugi patili, oni su Milu gurali jezik u grkljan i MILOVALI KRAJNIKE.

    Dvije decenije SINDIKALNI RUKOVODIOCI PRAVE MAJMUNE OD SVOJIH CHLANOVA.

    DAJTE MI BOLJU DRZAVU,
    PA CE SVAKO VIDJET KAKAV SAM JA GRADJANIN,
    sa ovom baLJkanskom drzavnom BALAFURDIJOM, nece bidi ni dobre drzave ni dobrih gradjana.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Kraljskih Bara
    Hvala KRALJU,
    ochevishce KraLjskijeh Bara, bez krokodila iz duboke reke Nila,
    tamo STRASHNO VOLE MOMIRA&MILA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Donatore,
    pita se ne pravi od govana....ti ka da si zaboravio bogomi?
    pozdrav...
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Daj nam BOZE bolju DRZAVU,
    da budemo bolji GRADJANI,
    to smo mi iz Brskuta, Gnjiloga Potoka, Kranjskijeh Bara i Police.
    dokazali KRALJEVINI DANSKOJ.

    U CGi, DRZAVNICI traze bolje GRADJANE,
    sram ih i stid bila.
    bog je zločest, pa ne da. srećna vam nova godina

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by contradiction View Post
    bog je zločest, pa ne da. srećna vam nova godina
    Davno je proshlo vrijeme kad su VLADARI mogli svaljivat odgovornost na BOZIJU VOLJU I NEBESKE SILE,
    pod istim nebom zive socijalno ugrozeni u Dansku i CGi parlamentarci, i primaju istu mjesechnu nadoknadu od 1000 eura, jer niko ne zeli da mijenja AMBIJENT u kojem zivimo i stvaramo.

    Kad budemo uzeli nashu STVAR u nashe ruke,
    i lupimo o astal da se zna ko je GAZDA-DOMACIN i dje i zashto se troshe nashe pare, onda ce sHvatit i MAGARE, zashto je nasha DRZAVA na samo Jevropsko dno.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bogomi Milovane jednako privrijede i ti tamo socijalno ugrozeni i nasi parlamentarci samo sto ga oni odje nijesu ugrozeni nimalo.

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Bogomi Milovane jednako privrijede i ti tamo socijalno ugrozeni i nasi parlamentarci samo sto ga oni odje nijesu ugrozeni nimalo.
    U pravu si Hari,

    kao i uvijek, ali su DRZAVA I GRADJANI ugrozeni od PARTIOKRATIJE, BIROKRATIJE I TAJKUNSKIH PRIVILEGIJA I MONOPOLA,
    svi planovi i proJekcije se svode u ugradjivanje svog PUPKA&SHUPKA u novim poduhvatima, od TANDARA-MANDARA, PREKO KAPa dhje se dobro SHKLAPA od drzavnog novca i EPCGe, ZELJEZARE I BOKSITA na koji im skache KITA, AUTO PUTA , dhje se luta od neMILA, do ne DRAGA, preko Valadanosa i Velike PLAZE, sve LAZ do LAZE.

    AMBIJET za malu privredu je OCHAJAN, chetvrtina ili 12000 firmi je nelikvidna i TRULA, shto moze zarazit ostale uchesnike na tom trzishtu, a ako se to desi, put u PAKAO JE OSIGURAN.

    Ja ne tvrdim da je SRECA PARA PUNA VRECA,
    ali je NESRECA za drushtvenu zajednicu, ako propadnu zdrave firme u koje je ulozeno dosta rada i truda.

    Braca Hrvati su shvatili da se vishe ne moze zivjet od LOPOVLUKA I KORUPCIJE, da se mora uvesti JEVROPSKI RAD&RED, ako zelimo dobro nashoj djeci i unucima.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #11
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikako mi nije jasno kako Milovan preko neta ima bolju sliku stanja u Cg od nas,valjda ima brzu konekciju,sta li?

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Ko van Crne Gore ak' i malo stoji,
    više vidi nego onaj u Crnoj Gori.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #13
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smajo Sabotic"sa Avale se bolje i dalje vidi nego sa Lovcena" a pusti me te price

  14. #14
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    NHM mozes ti, ja ili bilo ko drugi stojati dje nam god drago, ali odje promjene nece donijeti niko van CG. I da udjemo u EU isto nam se pise, svijet dobro zna ko vlada odje i boli ga ona stvar za nas. Znaci sami moramo traziti promjene, a za to treba vecina koje jos nema. Ova kriza valjda malo otvori oci narodu, nadam se nece pustiti da im djeca skapaju od gladi, nego ko zna . . .. Polako vec im se glasaci zatvaraju po jama po Zupi, tako i treba kad su godinama zatvarali oci na sve "nestasluke" boljezivece koalicije.

  15. #15
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sto bi mjenjali? E ovi jamari me savrseno ne interesuju,rudnik je privatni,vlada im je ponudila pomoc,oni oce sve pare na gomilu,sada nek tamo rade sto ih volja

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Minjo, ne treba imati nikakve konekcije pa vidjeti da je jako ruzna slika kad nasa drzava za uvoz mineralne vode placa ni manje ni vise nego sedam miliona eura, a pritom je jedina drzava u svijetu koja svojim proizvodjacima naplacuje takse, a strancima koji uvoze ne naplacuje ni takse ni carine.
    To se Minjo zove crnogorski stimulans svoje proizvodnje. Svjedoci smo kako sad proradilo sjecanje i naknadno postenje Rakcevica, Mugija, Perovića, Ivanovića... i nekako bas cudno da to toliko vremena cuvali i tistalo ih.

  17. #17
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naplacuje se koncesija na vode,a sto okolne drzave krse Ceftu,to nije nas problem.Srbija od danas preuzima predsjedavanje Ceftom,pa nek odgovori vodarima na izmisljene takse i analize.Mi se ponasamo po pravilima cefte i EU.,svidjelo se to tebi ili vodarima svejedno

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Polomice se i Srbija i ostale zemlje da zastite crnogorske proizvodjace kad sami nametnuli dazbine, a nasi mufloni izigravaju da postuju zakone.

  19. #19
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,898
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,423
    Thanked in
    2,227 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    NHM mozes ti, ja ili bilo ko drugi stojati dje nam god drago, ali odje promjene nece donijeti niko van CG. I da udjemo u EU isto nam se pise, svijet dobro zna ko vlada odje i boli ga ona stvar za nas. Znaci sami moramo traziti promjene, a za to treba vecina koje jos nema. Ova kriza valjda malo otvori oci narodu, nadam se nece pustiti da im djeca skapaju od gladi, nego ko zna . . .. Polako vec im se glasaci zatvaraju po jama po Zupi, tako i treba kad su godinama zatvarali oci na sve "nestasluke" boljezivece koalicije.
    Ja sam ono rekao polušaljivo i na račun onih ljudi tipa ovoga minjoGA koji o situaciji u državi saznaju preko saopštenja uspješnih ministara, predsjednika parlamenata, države i vlade. Čisto zbog toga što sam vidio da mu je logika tipa rudnik je privatni, a vlada nema ništa sa tim (kao da vlada nije ta koja je prodala rudnik, KAP, Željezaru i ko zna koliko još preduzeća firmama koje su odgovorne za trenutno stanje). A Milovan je potpuno u pravu - dok su KAP i slične firme poslovale preko naše grbače (subvencije za struju, zaduživanje kod banaka i van države, garancije vlade za kredite, davanje plata iz budžeta prije izbora), a druge firme se gasile i radnici štrajkovali, nije ih mnogo zanimalo šta se dešava - primali su plate i glasali za DPS.

    O situaciji u Njemačkoj prije II svjetskog rata, Martin Niemoller je napisao:

    Prvo su došli po komuniste, i nisam se oglasio - jer nisam bio komunista.
    Onda su došli po sindikalce, i nisam se oglasio - jer nisam bio u sindikatu.
    Onda su došli po Jevreje, i nisam se oglasio - jer nisam bio Jevrej.
    Onda su došli po mene - i više nikog nije bilo da se oglasi za mene.

    Smijte se koliko oćete ovom poređenju, ali primijenite ovu jednačinu na naša preduzeća, i dobićete stanje u našoj privredi.

    Sa bitnom razlikom što naši "fašisti" ne gledaju na vjeru, rasu ili nacionalnu pripadnost. Strižu nas jednako.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #20
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slusajte vi Vanju i Milovana i otvorice Vam oci.,a ne sprdajte se.Od kapa do boksita to su mastodonti prije devedesetih,firma u kojoj sam radio 1989 donosila je 100 000 $ dnevno republici Crnoj Gori,doduse,te su pare isle u Beograd preko NBJ,vracalo se u Cg nedje oko 50% u dinarima,pa je tada na moju grbacu prezivljavalo na hiljade prekobrojnih obodasa kapovaca i injih.Ministri govore realne podatke,nema tu uljepsavanja,treba reci ovima iz boksita da je ruda u Nigeriji franco PG 400 puta jeftinija od njihove i da ako ostanu boksiti to je minimum radnika za putogradnju

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    A sto se desilo sa tom firmom koja je donosila profit?
    Siguran sam da danasnja vlast nema veze sa njenom propašću.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Minjo, ti si potpuno u pravu, ali ako Vlada placa radnike livnice koje otjeraju kupca i strajkuju po pola godine to samo izaziva lancanu reakciju pa sto ne bi strajkovali i trazili plate i rudari pa i oni koji nijesu dolazili na posao (ako je istina sto sindikalac prica)i dakicevci sa perfomansima praznih tanjira ili oni iz duvanskog kojih je privatizovao najveci svjetski strucnjak za privatizaciju.
    Ne moze djevojka biti malo trudna pa neka stisnu petlju i kazu "firma je propala ajte kuci i trazite posa, orite, kopajte, snalazite se.....", a ne se femkaju pa zavuci ruku u drzavni dzep i placaj, a oni koji rade i oce da zarade kao nagradu dobiju povecanje poreza pa na jedan zaradjeni euro euroipo drzavi. To je ono sto ti Milovan pokusava objasniti i zasto ne treba biti ni blizu ni daleko.
    Ne kaze ti ministar nista pametno dok placa od tudjih para nerad ili kupuje neki socijalni mir, glasove ili ko zna sta. Nije ministar Simovic donio u miraz budzet pa da strane proizvodjace oslobadja carina i dazbina jer kao postuje zakon koji niko ne postuje, a sve to preko ledja onih koji rade i privredjuju.
    Niti sam proizvodjac niti trgovac mineralnih voda pa da me to licno pogadja vec ti je to plastican primjer kakvih kod nas ima na hiljade.

  23. #23
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @REMARK-Da su mogli sacuvati zlatnu koku,ne boj se da bi opstala,ali,posto smo tada srbovali ,morali smo je zrtvovat sa nebeske ciljeve pa zato su imovinu popapele strane banke pljenidbom brodova.Sada je jasno da smo nakon komunizma upali u nacionalizam,tako da smo ista pokusali tada samostalno,zavrsili bi kao cecenija.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    NHM da je srece da je sinoc pola CG vezalo zute trake oko ruke i da smo se zaputili u Zupu, dje bi nam bio kraj . . . O tome sto si pisao, da se ne daj Boze ne dogodi se brinuo kolekcionar stanova dok je rukovodio sindikatom CG. Ja nijesam ni vidio sto ste pisali nego mi zapade za oko ono odakle se bolje vidi, pa napisah sto ja vidim odavde. Sto se tice Minjovoga vidjenja i rezona vidi se da je covjek na dobrom putu da rezervise docek neke naredne nove godine u nekom rudniku.

  25. #25
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brod je moj rudnik,ja tu koru jedem vise od 20-godina.Ovo sa rudnikom je obicna majmunarija,ne rade vec godinu dana,pa se sad zatvaraju u jamu.A ti ako si ugrozen ili ako se zelis solidarisati sa njima,vezi traku,zapali se,sta kod oces,ovo je slobodna zemlja.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Farbanje jaja
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 6
    Last Post: 13-04-09, 12:14
  2. Kao gradjanin mogu primjetiti....
    By vikky in forum Primorski
    Replies: 20
    Last Post: 03-08-08, 01:03
  3. Akademski gradjanin
    By hercules in forum Nauka generalno
    Replies: 29
    Last Post: 24-04-07, 15:48
  4. Jaja
    By Blitzkrieg in forum #montecafe
    Replies: 4
    Last Post: 28-05-05, 19:54
  5. Pokucana, polomljena jaja..
    By sh0cker in forum Sve i svašta
    Replies: 25
    Last Post: 13-04-04, 22:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •