Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 97 of 97

Thread: Pitanje za zene

  1. #76
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Никшић
    Posts
    204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ма,ако те воли побиће се са 45 навијача онако голорук и погинути са именом твојим на његовим уснама...моле се све жене да поведу своје момке кад буде први спортски спектакл у цг и да испитају њихову љубав и оданост
    KATHE PATERAS PAOKTZIS EXEI POYTANA KORH, ALLA EXEI KAI ENAN POYSTH GIO POY TON GAMANE OLOI!!!

  2. #77
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Osjecaj kakve sigurnosti? Fizicke, materijalne, emotivne.... Valjde se podrazumijeva da su osobe koje su u vezi sigurne u svoja osjecanja jer ako nijesu onda je to neka sprdacina a ne veza.
    Onaj basic instinct da joj se sa njim nista lose ne moze desiti

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Meni se cini da odje vrvi od fraza koje skoro pa nista ne znace.


    Navedite precizno kakva su to djela ili velje rabote koje to dokazuju, Postovanje, povjerenje, paznja.. su valjda toliko logicne stvari da ih je tesko tako bombasto nazivati "djelima". Opet ocekivati da neko pise pjesme, knjige ili slika, bavi se vajarstvom da bi dokazao... je malo pretjerano ocekivanje.
    Ovo ti ima smisla; mislim da dokucujem sto hoces da kazes.
    Last edited by odli; 29-12-09 at 16:59.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  3. #78
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Alexxe, slazem se da se ljubav pokazuje djelom!
    Pa, dje si ti Odli, nema te vec odavno na forumu i ja se zabrinuo




    Quote Originally Posted by odli View Post
    A posto mislim da si ovdje mene citirao lol, moram da ponovim da se i po prici moze zakljuciti ko je kakva iskustva ljubavi imao.

    Ne mozes da zakljucis, mozes samo da predpostavljas.




    Quote Originally Posted by odli View Post
    p.s. Da li to sto si mi ovako citirao reci, znaci da ti meni virty ne verujes, iako kazujes da se covek ne moze procenjivati po pisanju, vec samo po djelima?


    Nema ja sta tebi da vjerujem ili ne vjerujem na forumu. Ti si za mene virtualna osoba i mozemo se mi odje i svadjat i voljet i mudrovat, ali nemozemo donositi nikakve zakljucke ko je kakva osoba u real zivotu.




    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ja, uvijek, sudim po djelima, rijeci mi sluze samo za procjenu...

    Pa dobro to tebi ide, fantasticno.




    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ovo je takva istina! Meni evo alexx izgleda ne vjeruje, vec mi rijeci tumaci samo onako kako zeli da vidi, pa da mu skinem zvijezde s neba, nece mi vjerovati ako ne zeli...

    Ako mi skines zvijezde sa neba, sve cu ti vjerovati Odli.




    Quote Originally Posted by odli View Post
    Za prvoga koga je odusevila moja iskrenost potpuno, i nije zbog nje pobegao lol, nego se zaljubio u mene, se udadoh.

    Cestitam, ima li ga na forumu?



    Quote Originally Posted by odli View Post
    To je temelj ljubavi. Ako je neko neiskren, time sprecava ljubav da se razvije...
    Takodje, oni koji ne veruju drugima, obicno su sami neiskreni, pa sa takvima, oprez!

    Oprez Odli, oprez.



    Quote Originally Posted by odli View Post
    @Alexxe, na konto jednog tvog posta u kome si rekao da je ljubav rijetka: Rijetka ti je ako tesko poklanjas poverenje, ili ako poverenje izigras...ili ok, ako si ga poklonio pa ti je bilo izigrano, pa zato sada tesko verujes...Ali sve se svodi na to, da ljubavi bez poverenja NEMA; pa moras naci nacin, da verujes ponovo, i to ako zelis da iskusis sveopsti osecaj ljubavi o kome ja pricam a ti ne razumes i ne verujes mi, morat ces naci nacina, da verujes mnogima. Pa sad kontaj..

    Opet _____ citas ________ izmedju _____ redova. Dobro _______ ti _____ te ____ analize ________ idu.




    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ljubav je uvek skopcana sa davanjem poverenja, znaci sa otvaranjem, a kada se otvorimo, postajemo ranjivi, ali to je rizik koji mora da se preuzme ako se ljubav zeli. Sto vise ljubavi zelimo, veci rizik moramo da preuzmemo; zato mudraci i kazu, da za ljubav treba hrabrosti!

    Slazem se.


    Quote Originally Posted by odli View Post
    Iskren covjek ce uvijek uzivati vise ljubavi od neiskrenog.

    A pogotovo na forumima.


    Kisko Odli

  4. #79
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    alexxe ja se samo pitam da li je tebi za vjerovati da cinis tako kako pises
    sto ti rece, lako je pricati...

    Pa procitaj izmedju redova, pa sama zakljuci, osjeti VIBRU

  5. #80
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alexx View Post
    Pa procitaj izmedju redova, pa sama zakljuci, osjeti VIBRU
    svasta si ti napisao, pa i da si sebican itd, lol. dosljedan si jedino u zatvorenosti

    sve mi neke smajlije nabacujes, znaci simpaticna sam ti ipak iako mi kao ne verujes ahahha
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  6. #81
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    svasta si ti napisao, pa i da si sebican itd, lol. dosljedan si jedino u zatvorenosti

    Jesu li ovo opet zakljuchci izmedju redova?



    Quote Originally Posted by odli View Post
    sve mi neke smajlije nabacujes, znaci simpaticna sam ti ipak iako mi kao ne verujes ahahha

    Naravno

  7. #82
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alexx View Post
    Jesu li ovo opet zakljuchci izmedju redova?
    To su zakljuchci direktno iz tvojih redova.

    Quote Originally Posted by alexx View Post
    Naravno.
    Pokazi djelom, ja ti za sada ne verujem jer si nedosljedan


    @pitah te nesto i na tvom drugom topicu.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  8. #83
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Pokazi djelom, ja ti za sada ne verujem jer si nedosljedan

    Sta da ti pokazem djelom, da si mi simpo? Eeeee, to bi vec morao da uradim u real.


    Da uciteljice, nedoslijedan sam



    Quote Originally Posted by odli View Post
    @pitah te nesto i na tvom drugom topicu.

    A dje to? Dje jos treba nas dvoje da zagusimo neku temu?



    Zaustavicu se odje Odli. Pozdrav od mene i naravno Kisko

  9. #84
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Eto ispade da je ono sto je najlogicnije i najobicnije ponasanje za tebe neko djelo. Ljubav prema nekom se sama pokazuje i kao sto rece onaj filozof iz Veljeg Dubokog "ljubav i kasalj ne mozes sakriti". Zagrljaj i poljubac u vrh nosica je zadovoljstvo, a ne neko djelo mada je sve stav licnog poimanja.

    Velika je razlika kako dozivljava ljubav par koji se sretne na cosku ulice, i malo romantike i onda svako svojoj kuci, i par koji vodi zajednicki zivot u ovom svetu takvom kakav je. To sto ti pricas je zaljubljivanje, zadovoljstvo, itd, a tema je Brak

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pitanje je, koliko se razumijem u matematiku, o nekom potencijalnom kandidatu za brak, a sve pocinje sa sretanjem na nekom ćosku. Cak i da je brak u pitanju nije valjda da mislis da u brak stupaju oni koji nijesu zaljubljeni ili da u braku nema zadovoljstva?
    Kad budem u braku vjerovatno cu ja cijepati drva, a duboko sam ubijedjen da to i nije nikakvo narocito djelo, a ne bih mogao gledati da to zena radi. Ona ce garant kuvati rucak i moze to biti i remek djelo od rabote, izgleda i ukusa, ali ipak tesko racunati kao neko djelo.

  11. #86
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Pitanje je, koliko se razumijem u matematiku, o nekom potencijalnom kandidatu za brak
    Tacno.


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    , a sve pocinje sa sretanjem na nekom ćosku.

    I to je tacno, ali, ako si nekoj dobar momak, to ne mora da znaci i da ces biti i dobar muz.


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Cak i da je brak u pitanju nije valjda da mislis da u brak stupaju oni koji nijesu zaljubljeni ili da u braku nema zadovoljstva?

    Ne, ne mislim. Odkud ti to?


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad budem u braku vjerovatno cu ja cijepati drva, a duboko sam ubijedjen da to i nije nikakvo narocito djelo, a ne bih mogao gledati da to zena radi. Ona ce garant kuvati rucak i moze to biti i remek djelo od rabote, izgleda i ukusa, ali ipak tesko racunati kao neko djelo.

    Pa za tebe to mozda i nije djelo, jer kad iscijepas drva, ti ces $est za sto i najest se tog remek dijela ali neces rec "zeno, fenomenalno si ovo spremila, hvala ti ljubavi, fenomenalno", vec ces se samo najest jer je rucak "morao biti postavljen", a ti si "morao iscijepat drva". Da me pogresno ne shvatis, nisu u pitanju "drva" i "rucak", vec to da kad podijelimo posa na muski i zenski, onda ce mo i sve drugo podijeliti u braku, a ne dijeliti. I onda nema dogovaranja, vec se zna ko odlucuje a ko izvrsava odluceno.

  12. #87
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ipak se malo skoncentrisi jer cas kazes da je pitanje brak, pa nije brak, a onda jos i pogresno citas ili tumacis napisano.
    Ipak cu uraditi to "veliko djelo" da pohvalim rucak jer to je normalno, podrazumijeva se i stvar osnovne kulture da se zahvali i konobaru, a ne voljenoj osobi. Moguce da ja ne znam sta su to djela i da ih toliko stvaram, a ne znam za to.

  13. #88
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    a ne nego se ona polije benzinom pa ako on skoci na vatru taj je onaj pravi
    haha dobar predlog, ima li jos neki?

  14. #89
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Nije uvijek lako zanemariti neke svoje obaveze, poslovne ili prema roditeljima, porodici, da bi se bio uz svoju voljenu, jer je njoj, zaboga, neophodno u tom momentu da budete kraj nje!


    Ako moze neko toliko da bude sebican da nema razumijevanja za neke situacije kad covjek/zena ne moze da bude pored nje/njega onda pisi propalo...
    Ne radi se o sebicnim,bahatim i razmazenim zenama koje traze konstantnu potrebu da neko trckara za njima,niti da je u bukvalnom smislu kraj nje uvjek kad joj prigusti,vec o tome da je dzaba nekom i sva paznja ovog svijeta ako ce nakon izvjesnog vremena kad ta ljubav dodje na ispit jednostavno da padne u necijim ocima...A to rade mnogi;na kraju negdje uz neko natezanje uspiju da pokazu da im bas i nije toliko stalo,pa se pocnu gubiti,nestajati ostavljajuci osobu koja je kroz sve one predhodne paznje mislila da je voljena da se pita "gdje je sad ta ljubav" i "sta su znacile onda te silne paznje"...

    Meni je dokaz ljubavi kad covjek/zena onda kad dodje u situaciju da preispituje sebe i vezu sa nekim nadje dobre razloge da uz tog nekog ostane a ne da od iste ode,posebno onda kad se od njega/nje to najmanje ocekuje...

    P.S.Da se ne bih opet nesto pogrijesno razumjela ne govorim da je brak mjerilo ljubavi i da je papir i odluka o istom ono uz pomoc cega znamo da nas neko voli vec o tome da bilo zena bilo muskarac ne odustaje kad treba da se bori...Odustajanje-to je sve samo ne ljubav...Bar meni...A mnogi od nas smo,u potrazi za tim nekim upravo iz tog razloga sto ih ne nalazimo na svaki cosak predane i spremne za mnogo cega sa nama...


    Edit:Mislim da bi mogli pod novom temom o djelima...
    Last edited by zvoncica; 30-12-09 at 01:09.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #90
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Meni je dokaz ljubavi kad covjek/zena onda kad dodje u situaciju da preispituje sebe i vezu sa nekim nadje dobre razloge da uz tog nekog ostane a ne da od iste ode,posebno onda kad se od njega/nje to najmanje ocekuje...
    Kad se dodje do prispitivanja znaci da vec nije nesto kako treba i sve su solucije moguce. Drugi dio da se ode kad se najmanje ocekuje je u neku ruku rizik kao kad se iljadu puta prolazi oko kuce a jednog dana cigla lupi u glavu

  16. #91
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post


    Ako moze neko toliko da bude sebican da nema razumijevanja za neke situacije kad covjek/zena ne moze da bude pored nje/njega onda pisi propalo...
    Ne radi se o sebicnim,bahatim i razmazenim zenama koje traze konstantnu potrebu da neko trckara za njima,niti da je u bukvalnom smislu kraj nje uvjek kad joj prigusti,vec o tome da je dzaba nekom i sva paznja ovog svijeta ako ce nakon izvjesnog vremena kad ta ljubav dodje na ispit jednostavno da padne u necijim ocima...A to rade mnogi;na kraju negdje uz neko natezanje uspiju da pokazu da im bas i nije toliko stalo,pa se pocnu gubiti,nestajati ostavljajuci osobu koja je kroz sve one predhodne paznje mislila da je voljena da se pita "gdje je sad ta ljubav" i "sta su znacile onda te silne paznje"...

    Meni je dokaz ljubavi kad covjek/zena onda kad dodje u situaciju da preispituje sebe i vezu sa nekim nadje dobre razloge da uz tog nekog ostane a ne da od iste ode,posebno onda kad se od njega/nje to najmanje ocekuje...

    P.S.Da se ne bih opet nesto pogrijesno razumjela ne govorim da je brak mjerilo ljubavi i da je papir i odluka o istom ono uz pomoc cega znamo da nas neko voli vec o tome da bilo zena bilo muskarac ne odustaje kad treba da se bori...Odustajanje-to je sve samo ne ljubav...Bar meni...A mnogi od nas smo,u potrazi za tim nekim upravo iz tog razloga sto ih ne nalazimo na svaki cosak predane i spremne za mnogo cega sa nama...


    Edit:Mislim da bi mogli pod novom temom o djelima...
    umjesto da quotujem, ja kliknuh na edit, koleginice

    prvo, mogli bi zbilja, ovo bi mogla biti interesantna tema, pa pošto je tvoja ideja, kreni u akciju

    A što se tiče teme...obostrano razumijevanje, iskrenost i povjerenje medju partnerima, uz ljubav naravno, i nema zime.
    Što se tiče borbe za zajednicu, kao neko sa iskustvom ću ti reći, da i ja mislim da se ne treba olako predavati. Problema uvijek ima i ne cvjetaju ruze na svakom koraku, tako da je najlakše odustati poslije prvog problema, ali ni ja, kao ni ti, ne mislim da je brak ili vanbračna zajednica tvorevina za mjesec, dva, nego smatram da svi krećemo u to ubijedjeni da ćemo voljeti i biti voljeni čitav život.
    Ako je tako onda treba pokušati prevazići problem, izboriti se sa njim, uostalom, svi imamo i loših i dobrih perioda u životu, a ono loše ima uticaja na sve segmente života, pa i na ljubav bez obzira što sa ljubavlju nema nikakve veze.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #92
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad se dodje do prispitivanja znaci da vec nije nesto kako treba i sve su solucije moguce. Drugi dio da se ode kad se najmanje ocekuje je u neku ruku rizik kao kad se iljadu puta prolazi oko kuce a jednog dana cigla lupi u glavu
    tačno je da preispitivanje znači da je "nešto trulo u državi Danskoj" ali to svakako ne znači da se to trulo ne može odstraniti i lijepo sanirati. Ali ništa na silu, zorom, što bi rekli naši stari
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #93
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad se dodje do prispitivanja znaci da vec nije nesto kako treba i sve su solucije moguce. Drugi dio da se ode kad se najmanje ocekuje je u neku ruku rizik kao kad se iljadu puta prolazi oko kuce a jednog dana cigla lupi u glavu
    (mogla sam da se zakunem da ces ovo u vezi preispitivanja da izvuces...)

    Meni sad ovo tvoje lici kao da prvog dana moramo da imamo gotov stav da je on/ona taj/ta zbog koje cemo i svijet naglavacke da prevrnemo ako treba.Znaci namjestanje cigle da te udari u glavu... Valjda moras dati vremena i sebi i toj osobi da se upoznate bolje,a sto ce da ti kroz to samo potvrdjuje da je vrijedan/na toga,kao i da donosis odluku da sa njim/om imas zajednicki zivot...Ja mislim a mozda po tebi grijesim da je kad prodje odredjeno vrijeme,ne bitno jel za pola godine ili godinu,potpuno normalna stvar da u nekom trenutku preispitujes sebe i vasu vezu...Nekom tad ne treba puno da kaze "bez sumnje,ona je prava,zelim da budemo jedno uz drugo cio zivot,da sjutra bude i moja zena,majka moje djece....",(kao tebi na primjer ),a neko nazalost prizna sebi da to ipak nije to,da tog nekog voli kao osobu i covjeka ali ne kao zenu/muskarca za citav zivot,u dobru i u zlu...(s tim sto neko tad napusta tu osobu posteno a neko kukavicki-uvjek je svakakih ljudi bilo)

    Hari,mnogo je laznih ljubavi,nije sve med i mlijeko i ne treba da idemo glavom kroz zid bez tog preispitivanja...Ili se meni opet cini...:roll:



    "Tiha voda brijeg roni..."

  19. #94
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post

    prvo, mogli bi zbilja, ovo bi mogla biti interesantna tema, pa pošto je tvoja ideja, kreni u akciju
    Ne,prepusticu je Hariju posto njemu nesto nije bilo u vezi toga bas najasnije pa je vise njegova ideja...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    (mogla sam da se zakunem da ces ovo u vezi preispitivanja da izvuces...)

    Meni sad ovo tvoje lici kao da prvog dana moramo da imamo gotov stav da je on/ona taj/ta zbog koje cemo i svijet naglavacke da prevrnemo ako treba.Znaci namjestanje cigle da te udari u glavu... Valjda moras dati vremena i sebi i toj osobi da se upoznate bolje,a sto ce da ti kroz to samo potvrdjuje da je vrijedan/na toga,kao i da donosis odluku da sa njim/om imas zajednicki zivot...Ja mislim a mozda po tebi grijesim da je kad prodje odredjeno vrijeme,ne bitno jel za pola godine ili godinu,potpuno normalna stvar da u nekom trenutku preispitujes sebe i vasu vezu...Nekom tad ne treba puno da kaze "bez sumnje,ona je prava,zelim da budemo jedno uz drugo cio zivot,da sjutra bude i moja zena,majka moje djece....",(kao tebi na primjer ),a neko nazalost prizna sebi da to ipak nije to,da tog nekog voli kao osobu i covjeka ali ne kao zenu/muskarca za citav zivot,u dobru i u zlu...(s tim sto neko tad napusta tu osobu posteno a neko kukavicki-uvjek je svakakih ljudi bilo)

    Hari,mnogo je laznih ljubavi,nije sve med i mlijeko i ne treba da idemo glavom kroz zid bez tog preispitivanja...Ili se meni opet cini...:roll:
    Los sam ja primjer kako god obrenes, a nijesam izvukao to sto mislim da je to lose ili dobro ili da ocjenjujem.
    Posmatram to samo onako kako ja dozivljavam i sopstveno preispitivanje i preispitivanje osobe koja je sa mnom. Dok je nesto dobro i ide kako ide ne opterecujem se zasto ide i koliko ce tako i zasto je tako... Dzaba je meni sto ja zamislim da je ona idealna majka moje djece, kad se ona presabere i kaze JOK.
    To je ta cigla u glavu i ne mislim da je to kukavicko bjezanje ili da sad neko treba da se muci sa mnom kad se preracunao i utvrdio da je to promasena investicija. Nimalo prijatno osjecanje, nista za srecu, ali kao nesto izvan sopstvenih mogucnosti da se promijeni treba prihvatiti onako kako je. Kad idem u kasino nikad unaprijed ne planiram kako cu potrositi pare koje dobijem jer onda je dupla muka kad se izgubi

  21. #96
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Los sam ja primjer kako god obrenes, a nijesam izvukao to sto mislim da je to lose ili dobro ili da ocjenjujem.
    Posmatram to samo onako kako ja dozivljavam i sopstveno preispitivanje i preispitivanje osobe koja je sa mnom. Dok je nesto dobro i ide kako ide ne opterecujem se zasto ide i koliko ce tako i zasto je tako... Dzaba je meni sto ja zamislim da je ona idealna majka moje djece, kad se ona presabere i kaze JOK.
    To je ta cigla u glavu i ne mislim da je to kukavicko bjezanje ili da sad neko treba da se muci sa mnom kad se preracunao i utvrdio da je to promasena investicija. Nimalo prijatno osjecanje, nista za srecu, ali kao nesto izvan sopstvenih mogucnosti da se promijeni treba prihvatiti onako kako je. Kad idem u kasino nikad unaprijed ne planiram kako cu potrositi pare koje dobijem jer onda je dupla muka kad se izgubi
    Pa dobro...I ne treba se optereceno zivjeti veza vec opusteno i bas zbog toga i kazem da dodje trenutak kad stanemo,pa malo realnije sagledamo vezu sa nekim...I naravno,ne da bi bilo dzaba vec bi onda za nas u tom trenutku citava veza i sve paznje ispale besmislene i dozivjeli bi to porazno ako smo doveli sebe u situaciju da neku vaznu odluku donesemo s vjerovanjem da ce i on/ona jednako biti sretan/a a kaze "jok",i naravno da treba prihvatiti to ako se desi ali u praksi to ne ide lako...To je to zbog cega i kazem dzaba sva paznja ako ce sjutra jedno od nas reci "jok"...Lako je pricati i diskutovati o tome ali kolika je tezina toga kad si spreman na sve sa nekim a osjecas i vidis da taj neko,za koga smo vjerovali da nam je jednak,u vaznom trenutku odustaje,to znaju svi koji su bar jednom uspjeli to da prozive...I ako je ipak sve to zivot i desava se,tj preboli se i nastavljamo dalje u potrazi za pravim...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  22. #97
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alexx View Post
    I to je tacno, ali, ako si nekoj dobar momak, to ne mora da znaci i da ces biti i dobar muz.
    Zasto ne?!

    Quote Originally Posted by alexx View Post
    Ne, ne mislim. Odkud ti to?
    I meni si u jednom momentu zazvucao kao da smatras da je brak prije stvar neke sile nego ljubavi?
    Brak sam po sebi nije bas uvijek lak, i udje li se u njega vise iz duznosti nego iz iskrene ljubavne zhelje, kajat ces se, mozda ne ti kao neko ko je svjesno takvom racunicom usao u brak, ali kajat ce se djeca takvog braka, to je sigurno; jer djeca osjete koliko im se roditelji vole, i to utice na njih. Tj. djeca takvog braka nikada nece moci biti tako srecna kao djeca iz braka ljubavi...(naprosto, jer nece osjecati toliko ljubavi, a ljubav je ono od cega svi rastu...)

    Quote Originally Posted by alexx View Post

    Pa za tebe to mozda i nije djelo, jer kad iscijepas drva, ti ces $est za sto i najest se tog remek dijela ali neces rec "zeno, fenomenalno si ovo spremila, hvala ti ljubavi, fenomenalno", vec ces se samo najest jer je rucak "morao biti postavljen", a ti si "morao iscijepat drva". Da me pogresno ne shvatis, nisu u pitanju "drva" i "rucak", vec to da kad podijelimo posa na muski i zenski, onda ce mo i sve drugo podijeliti u braku, a ne dijeliti. I onda nema dogovaranja, vec se zna ko odlucuje a ko izvrsava odluceno.
    Ovo mi nema smisla, tutto completo.

    Zasto se ne bi zahvalio, zasto bi se poslovi morali dijeliti na muske i zenske, i zasto bi se u braku moralo strogo drzati nekih 'podjela', bez mogucnosti dogovaranja?

    Tako rigidne pozicije su siguran put u krah.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    tačno je da preispitivanje znači da je "nešto trulo u državi Danskoj" ali to svakako ne znači da se to trulo ne može odstraniti i lijepo sanirati.
    A ovo ima! Ko ne zeli da resava probleme, nije lover...

    Tu dolazimo do pitanja razumijevanja, kljucne stavke svakog medjuljudskog odnosa. Koliko su ljudi spremni da uloze sebe da razumiju drugoga, ako ga ne razumiju pocetno? Razlazi se desavaju mahom zbog nerazumijevanja, a ne zato sto ljudi ne bi bili jedni za druge, ili zato sto je neko 'los'...
    Last edited by odli; 31-12-09 at 09:13.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zene - tj. kad zene dignu frku, sto im je?:D
    By LadyDaytona in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 89
    Last Post: 16-12-06, 06:03
  2. Definitivno retorsko pitanje za zene
    By Elek3ka in forum Sex i erotika
    Replies: 32
    Last Post: 25-10-06, 22:45
  3. Zene i religija...
    By renaissance in forum Religija i filozofija
    Replies: 1
    Last Post: 19-03-06, 05:54
  4. Eh te zene!!
    By SHORTY in forum Ženski kutak
    Replies: 25
    Last Post: 25-01-05, 20:47
  5. Zene
    By Anonymous in forum #montecafe
    Replies: 7
    Last Post: 09-02-04, 23:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •