Page 1 of 9 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 205

Thread: Prevare

  1. #1
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default Prevare

    Nisam znala kako bih nazvala temu, pa promijenite ako smislite što prikladnije.

    E, da počnem.. Nedavno, mada je bilo i ranije sličnih primjera, čuh nešto ovako:
    Momak dugo izlazi sa đevojkom, vara je non stop, ali, znate, on nju BAŠ voli. I izgovor je SVI momci varaju. (Može onda, kad već svi varaju. O_O ) I što je najgore, đevojke to opravdavaju.. Znači, opravdanje je 'svi oni varaju' i ti treba kao da kažeš da je to ok, ako svi varaju. Meni to samo zvuči kao pokušaj slabe đevojke da opravda svog mačo muškarca jer je zaljubljena i ne želi da bude ostavljena.
    Ja mislim da ako te neko stvarno voli i zadovoljan je svojom vezom, nema potrebu da te vara.

    Moje pitanje je - Je li i vama ovo potpuno nenormalno i da li biste trpjeli (ili koliko?) ovakvo ponašanje?
    Are you suggesting coconuts migrate?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mi normalno, ne bismo trpjeli.

  3. #3
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je ucestala ta pojava i ta izjava to je jasno.. ali da je normalna, ako mene neko pita nije! Djevojka koja opravdava momka koji je vara ne cijeni prvenstveno sebe, pa ne moze ni ocekivati da je drugi cijene. Sto nas narod kaze: Nasla krpa zakrpu
    P.S. Ako volis nekoga iskreno, nije ti svejedno kad gleda djevojke sa strane a kamoli da te vara :mad:

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Pad kvaliteta mozga kod zenskog roda(nazalost) je uzrokovao ovu pojavu. Ima neka losa narodna pjesma koja kaze:

    "Prevari me, samo me ne ostavljaj..."

  5. #5
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post

    "Prevari me, samo me ne ostavljaj..."
    Zato je bolje biti KVALITETNO sam nego s bilo kim.
    Ali ima dosta djevojaka koje ne podnose da su same i koje je blam da na pitanje: Imas li momka? odgovore: Nemam. tj. bitnije je da imaju momka nego to kakav je on zapravo, pa su samim tim i sklone ovakvim narodnim pjesmama koje su bac poucne
    To su uglavnom nezrele osobe koje misle da njihovu vrijednost umanjuje cinjenica da nemaju momka.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Djevojke vole kad ih momci lažu i varaju.Čak i kad je 100% sigurna da je laže,njoj se opet sviđa,a naročito ako je momak visok.E onda mu je sve blanko oprošteno.Čak i ako se naljuti,malo neke jeftine priče,i sve to brzo prođe.Žašto je to tako,ne znam.Odgovor na to pitanje moraju dati psiholozi.Uvijek su najveći lažovi bili sa najljepšim djevojkama,to je činjenica i to znam iz životnog iskustva.
    A poslovica glasi: Našla vreća zakrpu.

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Steta sto je takvo stanje sa djevojkama, i to je primjetno ali svako zeli da ima nekog na foru 'daj sto das', bolje ista nego nista. Dok god je tako prag kvaliteta ce biti nizak a to ce implikovati ove gorenavedene stvari jos stosta.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja jos ne upoznah takvu devojku pa me interesuje da li ih licno znate i pricate sa njima ili mislite da je tako...

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ja pričah sa đevojkom o tome i njoj je odgovor 'Ali on je baš voli' i 'svi momci varaju'.
    I ti treba to da prihvatiš, kao da je potpuno normalno.
    Sprdnja.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  10. #10
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Znam i ja par njih, koje izmedju veza nemaju pauzu duzu od nekoliko nedelja, jednostavno ne umiju same da funkcionisu... A tesko da se toliko cesto moze nailaziti na dobre momke a samim tim i njena ocekivanja padaju a sa tim i njena sposobnost zadrzavanja nekog nivoa. Valjda je dosadno ljudima ili stogod...

  11. #11
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako mi je djevojka bas bas djevojka a ne neka kombinacija i ako mi je stalo do nje necu je prevarit prije svega jer nije posteno nije drugarski... to ti je ka da zaebes druga \

  12. #12
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Znam i ja par njih, koje izmedju veza nemaju pauzu duzu od nekoliko nedelja, jednostavno ne umiju same da funkcionisu... A tesko da se toliko cesto moze nailaziti na dobre momke a samim tim i njena ocekivanja padaju a sa tim i njena sposobnost zadrzavanja nekog nivoa. Valjda je dosadno ljudima ili stogod...
    To je i sustina zapravo. Tako lutajuci od jednog do drugog do treceg ne daje sebi vremena da razmisli sta zeli od zivota i od momka pa vremenom i izgubi sve kriterijume ako ih je ikad i imala. U osnovi vrlo nezrelo...
    Da sazna momak da sam ga prevarila i da iskulira to pod izgovorom Zene varaju i jos da posle toga misli kako ga volim...to bi bio vrhunac

  13. #13
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Curva Nord - Milano
    Posts
    14,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ko omasti brke preko foruma, to ce biti Mojsije...Ne mice se sa pdf Ljubav.
    If you no longer go for a gap that exists, you're no longer a racing driver.

  14. #14
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Ako ko omasti brke preko foruma, to ce biti Mojsije...Ne mice se sa pdf Ljubav.

    Hahahahahah, ko kaze da vec nisam, sto mislis ti zasto ja i pisem ovoliko ovdje :evil::evil::hardrock::hardrock::devil::devil::joi nt::joint:

  15. #15
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a normalno je da prevari, normalno je i da djevojka prevari, chsuh nashli se dvoje i zauvijek ce samo jedno s drugim da spavaju, a ne prdulecajte, samo kad varaju, treba to raditi diskrento, da bash niko, ali bash niko ne zna, a ne varaju i hvale se okolo kako varaju, to su ljaske debili
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nemamo sta da se lazemo...Tesko da danas pored veza momci nisu bez kombinacija,cak i odrzavaju po nekoliko njih sa strane godinama a i dalje zive sa mislju da je to za njih opravdano,samo iz toga sto su muskarci i sto je to neki drugi nacin zivota jer se zena daje srcem(mada vecina emancipovanih zena to demantuje)...I tesko im je da podju od sebe i vide da je to jednako isto kao i kad bi to cinile njima svoje cure...Jednako isto razocarenje sa kojim covjek treba da zivi jer sve daje za tog nekog,prijatelj mu je iznad svega i VJERUJE MU,(to znaju svi koji su ikad istinski toliko bili bliski sa nekim)a taj ga neko iz neke tjelesne potrebe za promjenom zamijenio malo sa nekim drugim...Kome to moze da prija?Ni jedna odana zena koja nekog zaista voli moze posle toga da bude ista...I recimo da ona trpi sve to i opravdava ga godinama jednom ce morati da pukne,prevari i ona njega i prestane da ga postuje i voli...Sta je tu je...

    Vecina danasnjih veza i brakova,kakva da su,ne bi toliko trajala da zene nisu trpjele i malo vise postovale sebe nego opravdavale uz tu ljubav taj muski nacin zivota...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako neka djevojka/žena zna da njen momak/muž ima i druge veze, a to njoj ne smeta, ili joj nije toliko bitno, onda se tu i ne radi o prevari, već o prećutnom ili otvorenom pristajanju na takav tip veze. U tome nema ništa loše, kao što nema ništa loše ni u obratnoj situaciji pod istim ili sličnim uslovima. Promiskuitet je jedna od osnovih seksualnih osobina kod ljudi, pa je samo pitanje da li je treba, kada, kako i koliko suzbijati, a ne generalizovati. Kao što svako ima potrebu da se druži i da ima drugove i prijatelje, tako i svakome treba više seksualnih partnera.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #18
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    teken drshn
    Posts
    628
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bash mislim da je kljuch u opstanku dugogodishnje veze povremene prevare, pa i sa zhenske strane
    ovo se sve odnosi na mladalachke godine, chovjek kad udje u brak i dobije dijete onda tako neshto naravno da ne dolazi u obzir i ko god to radim iskazuje veliko neposhtovanje prema cijeloj svojoj porodici
    samo uzmite ou situaciju npr
    imate dugogdishnju vezu, vi podjete racimo na jedan kraj svijetan na nekih 3-4 mjeseca, druga polovina isto podje nedje tako daleko na isto neki duzhi period, sasvim je logichno da ce i jedno i drugo pochiniti prevaru, naravno kad se vrate kuci, sve ostaje na isto, jer oni se stvarno vole i nikad ne bi mjenjali svog partnera za bilo kog drugog, to je jednostavno bila potrebai jedne i druge strane da utole glad za sexom
    Pozivi prema drugim mrežama u CG

  19. #19
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zavisi koliko ko moze bez seksa...
    Kad ti je stalo da se ne vratis sa necistom savjescu doticnoj onda mozes da se suzdrzis itekako...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #20
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,425
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Istina je da ne smiju da se generalizuju stvari. Istina je da je promiskuitet urođena i prilično upražnjavana ljudska osobina.

    Koliko god da nam se čini da nikad nećemo uraditi neke stvari, nikad ne možemo da garantujemo da ih nećemo uradit. Da ne bih previše usitnjavao moguće situacije, nekako mi se polarizuju dva tipa ljudi:

    1. Oni kojima je prevara uobičajena (u braku su ili u vezi, ali je muvanje sa strane redovna stvar)

    2. Oni kojima se to desi u nekim posebnim situacijama (i vrlo rijetko). Neke situacije koje se ne bi desile da se nije poklopio neki veći broj okolnosti. Uslovno rečeno neplanirana.

    Istina je i da se, u slučaju otkrivanja, narušava povjerenje koje jeste osnovno u vezi.

    Što se tiče pojma prevara, uopšte ne mora da se odnosi samo na seks. Zavisi od toga šta su početna pravila za obje strane. Recimo za par svingera, seks sa drugom osobom nije prevara (recimo ako se seks dešava kad su zajedno na nekoj svingerskoj zabavi, ili ako su se unaprijed složili da imaju vezu koja nije monogamna). Ako se desi bez znanja partnera, onda jeste prevara. Lupio sam prvi primjer koji mi je pao na pamet.

    U svakom slučaju, potpuno shvatam nepovjerljivost današnjih žena prema nama muškarcima, ali isto tako mislim da će rijetko koja da uspije da nađe nekog ko je 100% vjeran. Jer prevare nema bez iskušenja, a nekako mi nije normalno da postoji neko koga nikad nije privukla nijedana osoba osim one sa kojom je u vezi. Sve zavisi od toga koliko je iskušenje i koliko je ko sposoban da se odupre. Pod uslovom da nije iz grupe ljudi pod 1 koji ne žele da se odupru.
    Last edited by NHM; 19-12-09 at 23:04.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    daleko od sunca, under the purple rain
    Posts
    6,919
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema tu pravila. niko ne voli da ga lazu a svi volimo da lazemo.
    ne volim niti da varam niti da budem prevarena al boze moj desava se... zasto jer nesh je trulo u drzavi danskoj. al ipak cist racun duga ljubav.strasna filozofija
    oh darling who needs love?
    Who needs a heaven up above?
    Who needs the clouds, in the sky, not I
    Oh darling who needs the rain?
    Who needs somebody that can feel your pain?
    Who needs the disappointment, of a telephone call, not I

  22. #22
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da MENE momak prevari,dao bih mu koplje.
    Ne ono figurativno koplje,ne 'koplje',ne izlazim sa mužjacima i to...
    Ma,tako mi i treba kad 'oću da raspirujem mržnju po forumu.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  23. #23
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao i za dosta drugih stvari, tako i za ovu temu drzim se one stare: Ne čini ono što ne bi da se tebi desi. (malo parafrazirano)
    (Ne) Podržavam "prevaru mušku", ali krv im je takva da u recimo iznimnoj situaciji alkoholisanog stanja počnu da "beče" i naravno desi se da sa strane neku djevojku opletu. Ukoliko se to desi jednom, dva puta mođe proći, ali ako je učestalo, bolje da smo prijatelji neko da se koljemo.
    Ja nijesam pristalica rodne ravnopravnosti i "ulaska u Evropu" što se ove teme tiče, pa "prevaru žensku" ni u kom slučaju ne opravdavam. Malo konzervativnosti jbg...
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Kakav je to izgovor - Muškarci moraju da prevare- ili kad popiju? Moooolim? Ili nekoga voliš i budeš samo s njim ili ga ne voliš, izlazite i još te zajebava i vara.
    Ja bih razumjela da muškarac ovako nešto opravda, ali žena da opravda to mi nije jasno.

    Nema to veze sa Evropom i čudima, n'o ima veze s tim poštuješ li sebe makar malo.. Mene niko ne može ubijedit' da me voli, a vara me. Mislim, ako bi i pokušao da me ubijedi u to, onda sigurno misli da sam debil, a takav mi ne treba.

    Ne kažem da samo muškarci varaju, varaju i žene, znači i obrnuta situacija,da on nju pokušava da opravda, mi je podjednako nenormalna.

    I što je najjače, čim žena ima svoje mišljenje i ne dozvoljava da se neko sprda sa njom, ona ne valja i ona ustvari to i ne misli, nego čisto to je sad popularno po Evropi i to. Uh.
    Last edited by TroonChica; 19-12-09 at 18:08.
    Are you suggesting coconuts migrate?

  25. #25
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U onim groznim prilikama kad sam prinudjena da slusam turbofolk tekstove, pokusavam da analiziram taj mentalni sklop i mnoge stvari kojima se, kao i autorka teme cudim postaju mi jasnije. Jednostavno, tu se kreira atmosfera u kojoj se kvalitet zene dokazuje brojem presjecenih muskih vena, a kvalitet muskarca brojem zena s kojima je bio koje poslije naziva svim najgorim. Ona je vjerna i ceka ga, on je vara i vraca joj se. Ona bi bila otirac po kojem on gazi... Mislim da cijeli sistem ne ostavlja previse prostora za neku dublju analizu osim konstatacije da je vecina onih koji zive u njemu zapravo tako "naucena".

    Ako posmatramo stvar malo sire i zanemarimo uticaj gorepomenute posasti moglo bi se govoriti o bioloskoj predodredjenosti zena na monogami i muskaraca na poligami nacin zivota. Medjutim, kako smo milenijumima odmakli od coporativnog nacina zivljenja u kojem jedna zena moze istovremeno stvarati potomstvo sa samo jednim, a jedan muskarac sa vise zena, mislim da bi trebalo da prezremo ovako primitivan oblik gledanja na stvari.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 121
    Last Post: 11-10-09, 20:10
  2. prevare
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 176
    Last Post: 24-10-06, 23:27
  3. Internet prevare-veliki telefonski racuni
    By Djetic in forum Internet
    Replies: 46
    Last Post: 12-07-05, 17:31
  4. Bumerang muske prevare
    By enex in forum Ljubav
    Replies: 29
    Last Post: 11-03-05, 23:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •