Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 54

Thread: 'Sredjenost' zivota kao uslov za kvalitetnu vezu

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,022
    Thanks Thanks Given 
    3,250
    Thanks Thanks Received 
    5,701
    Thanked in
    2,309 Posts

    Default 'Sredjenost' zivota kao uslov za kvalitetnu vezu

    Quote Originally Posted by Milosmmm View Post
    Po mom misljenju razlika u godinama je nebitna ali tek kada neko postane svoj covijek ili zena .
    Moze neko biti zreo u razmisljanju koliko god hoce ali niko me ne moze ubijediti da cure i momci sa 20 godina nisu djeca gresna! Kako neko moze imati pravu stabilnu vezu i shvatiti odricanja, komplikacije i obaveze koje ta veza donosi sa svega 3,4 godine "odraslog" zivota...Prije svega da bi imao kvalitetnu ljubavnu vezu treba prvo da budes svoj covijek i da sredis svoj zivot. Tesko je pricati o bilo kakvoj ozbiljnosti kad jos uvijek zivis na roditeljskoj grbaci, kad ti je najveci problem sto ces obuci u grad veceras i kad nemas blagu predstavu kakva sraenja zivot nosi...Zivotno iskustvo nije isto sto i zrelost ali po meni, ono je bitnije za kvalitetnu vezu....

    Quote Originally Posted by Milosmmm View Post
    Naravno da se da srediti ...pod "sredjivanjem" podrazumijevam: obezbijedjivanje stvari neophodnih za koliko toliko kvalitetan zivot...kao sto su: posao, mjesto dje ces zivjeti, dobra organizacija vremena i jos milion sitnica koje bi glupo zazvucale da ih napisem ali koje su jako bitne...Dok to ne sredis,drzi se svojih vrsnjaka, vodite ljubav po parkovima i autima i gledajte se svaki 3. dan pa ako ta ljubav izdrzi i kad prodju "bezbrizne" godine svaka cast!




    Ova dva komentara su inspirisala postavljanje ove teme.

    Naime, radi se o tome da li je presudno da 'sredjen zivot'( u ovom slucaju sredjeno stambeno pitanje, bavljenje dobrim poslom i dobra organizacija kao sto je naveo doticni) imaju presudnu ulogu u formiranju stabilne veze i da li smo mi kao licnosti tek kad se materijalno obezbijedimo sposobni da imamo neku ozbiljnu vezu i da se ozbiiljno ponasamo?

    Zar je nas zivot 'sredjen' tek kad se materijalno obezbijedimo i na taj nacin kao sticemo neki uslov za ulazak u drustvo onih koji mogu da pocnu sa planiranjem zapocinjanja povezivanja s nekim ko je 'sredjen' poput nas?

    Ili mozda osobe od oko 20ak godina(par manje vise) koje ne ispunjavaju gorenavedene uslove nisu sposobni da izgrade kvalitetnu vezu jednako kao sto bi to uradili kad bi imali jos nekoliko godina vise?


    Edit: mislim da je apsurdno uopste razmisljati na nacin 'e sad cu nekoliko godina da radim, radim, radi, da nekako sredim sebi ovo materijalno sto mi treba pa cu onda da odlucim da se zaljubim i da imam zenu i djecu'. Mislim da ljubav ne funkcionise po tom principu programiranja i da mi ne odlucujemo koju cemo vezu, i u kojem periodu naseg zivota, kvalitetno 'odraditi', mnogo je tu drugih faktora koji uticu na razvitak i trajanje veze.
    Last edited by Mojsije; 13-12-09 at 23:56.

  2. #2
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Jeste,ali mislim da on nije govorio o vezi,nego o braku...Mozhe ljubav da ti se desi bilo kad,ne kazhem,ali ne mozhesh se ozheniti/udati,ako nemash posao,stan,sredjen zhivot...
    Vidim,u posljednje vrijeme je sve nekako "naopako" krenulo,zhene se i udaju djeca po 15-16 godina i to mi je neshvatljivo...
    Naravno da je sredjenost zhivota uslov...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    sredjeno stambeno pitanje, bavljenje dobrim poslom i dobra organizacija kao sto je naveo doticni imaju presudnu ulogu u formiranju stabilne veze i da li smo mi kao licnosti tek kad se materijalno obezbijedimo sposobni da imamo neku ozbiljnu vezu i da se ozbiiljno ponasamo?
    Ne.


    (minimum)
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  4. #4
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,022
    Thanks Thanks Given 
    3,250
    Thanks Thanks Received 
    5,701
    Thanked in
    2,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Jeste,ali mislim da on nije govorio o vezi,nego o braku...Mozhe ljubav da ti se desi bilo kad,ne kazhem,ali ne mozhesh se ozheniti/udati,ako nemash posao,stan,sredjen zhivot...
    Vidim,u posljednje vrijeme je sve nekako "naopako" krenulo,zhene se i udaju djeca po 15-16 godina i to mi je neshvatljivo...
    Sve i da je bila prica o braku, ne mozes ti reci da si sad konacno spreman da se ozenis i da ces tu, na koju naletis i sa kojom ti se cini fino u pocetku, ozeniti. Takve stvari ne mozes programirati.

    Ako bi postojali neki standardi u tome kad bi trebali zapoceti neku vezu onda bi sve izgubilo smisao. A ima slucajeva kad su neke veze sa fakulteta ili iz srednje skole opstale i izdrzale... zar su one neka statisticka greska?

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mozes ti planirati sta oces i kako oces, ali kad te ljubav klepi sve to pada u vodu i dzaba planiranje. Kvalitetna veza je ona u kojoj su dobre stvari duplo bolje, a problemi odma upola manji i takve veze će stvoriti i te materijalno vece stvari.
    Materijalno obezbjedjenje, (neko osnovno) mora postojati iz sopstvene odgovornosti prema toj vezi jer nije jednaka veza klincadije koja zavise od roditelja i odraslih i odgovornijih koji grade trajniju vezu. Cudno je, ali zaista se ne mogu sjetiti da se neka veza poznanika, ili moja svejedno, raspala zbog siromastva ili loseg materijalnog stanja. Obicno ti problemi su manje vise spajali i mobilisali ljude.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne volim da mijesam materijalne stvari sa ljubavlju i da ih povezujem sa istom..To dvoje su mi uvjek bili dva svijeta,a jedan od onih koje sam birala,bogu hvala,bila je i ostala ljubav...
    Sredjenost po pitanju novca i mogucnosti da zivis ugodan zivot zajedno sa porodicom je uvek do neke mjere pozeljan kad je u pitanju bracna zajednica i zivot u njoj ali ne moze biti uslov za ljubav ili kvalitetnu vezu...Prije bih rekla da je Milos htio napomenuti sredenjost pri zreloscu,tj da prozivis dovoljno dosta stvari da bi znao da je nesto odredjeno bas ono sto trazis,kako da se ponasas kako da odlucujes i sl a uprkos tome misljenja sam da cak ni tad ne mozemo dovoljno da sazrijemo da bi bili nepogrjesivi...

    Ljubav nema uslove,nema svoje razloge,ni godine,ni sat,ni mjesto,ni plan....osim da se dogodi i bude dio nas...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Ali mi ne mozhe niko objasniti da je zreo i odgovoran neko ko se ozheni sa 17 godina,a zhivi sa ocem i majkom,nema posao i nije zavrshio nikakvu shkolu...A takvih primjera u mom okruzhenju ima dosta,pogotovo u zadnjih par mjeseci,kao shto vec gore napisah...

    Zar nije ozbiljnije da se dvoje vole,studiraju i po zavrshetku fakulteta nadju posao,rade i vode svoj zhivot nego da se spoje 2 balavca koji ce trazhiti od roditelja za vaucher?

  8. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moguce je.Ja sam zivi primjer Samo opusteno,no sikiriki.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za kavalitetnu vezu nisu neophodni dobri materijalni uslovi života ili njihova sređenost, ako oni koji vezu čine ne smatraju da im je za vezu to neophodno. Međutim, u stvarnosti, većina se za uspostavljanje trajnije, stablinije i time kvalitetnije veze odlučuje tek kada ima sređen život.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,153
    Thanks Thanks Given 
    2,252
    Thanks Thanks Received 
    2,448
    Thanked in
    1,253 Posts

  11. #11
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ko ceka da mu se zivot sredi da bi usao u brak nikad nece uc u taj brak... jer vazda ce bit nesto sto nije sredjeno. Glupo je cekat da sredis zivot da bi imao vezu ozbiljnu... sto ce ti sve to za ozbiljnu vezu.... ponavljam..... aj dobro da cekas to za brak... brak je frka odgovornost familija.... i opet kazem ko ceka da mu se sve poklopi nikad nece u brak uci.

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,022
    Thanks Thanks Given 
    3,250
    Thanks Thanks Received 
    5,701
    Thanked in
    2,309 Posts

    Default

    Ali zar se moze reci da smo sredili zivot ako smo se materijalno obezbijedili? Ako nismo 'emocionalno' sredjeni? I za ove koji ce rec da mozemo bit emocionalno sredjeni, sto se podrazumijeva pod tim? Kako moze uopste postojat tacka u zivotu kad mozemo rec da smo sredjeni kad nam uvijek nesto fali, uvijek trazimo i hocemo nesto vise, nikad se ne zadovoljavamo sa onim sto imamo i stanemo tu i kazemo 'e dosta je, sad sam sredio sve'. Ne bih rekao da moze to iko od nas da uradi u zivotu.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Mozes ti planirati sta oces i kako oces, ali kad te ljubav klepi sve to pada u vodu i dzaba planiranje. Kvalitetna veza je ona u kojoj su dobre stvari duplo bolje, a problemi odma upola manji i takve veze će stvoriti i te materijalno vece stvari.
    Materijalno obezbjedjenje, (neko osnovno) mora postojati iz sopstvene odgovornosti prema toj vezi jer nije jednaka veza klincadije koja zavise od roditelja i odraslih i odgovornijih koji grade trajniju vezu. Cudno je, ali zaista se ne mogu sjetiti da se neka veza poznanika, ili moja svejedno, raspala zbog siromastva ili loseg materijalnog stanja. Obicno ti problemi su manje vise spajali i mobilisali ljude.
    Upravo tako, problemi materijalne prirode za dvoje u Ljubavi su samo vise vezali to dvoje
    jedno za drugo (ako je iskrena i prava Ljubav).
    Licno ne vjerujem u "isplanirane" Ljubavi tipa: da sacekamo 2-3 godine da zavrsimo fakultet
    pa kad se zaposlimo onda cemo se vjencat! To je najveca glupost sto sam cuo i to nema veze sa pravom Ljubavi.
    Kad nekog iskreno volite malo vam je 24h zajedno, ne mozete da spavate, da jedete, samo na nju mislite i gledate na sat kad ce doc
    vrijeme do sledeceg susreta a kad opet dodje taj susret jedva vas noge nose, nabije vam se knedla u grlo, nemate rijeci,
    samo komunicirate ocima stidljivo, iskreno i zaljubljeno. Iako nesto progovorite to je najveca glupost koju i sami znate u tom trenutku ali ste pricali samo da bi razbili cutnju iz bojazni da bi vas ikad mogla ostaviti ako ispanete kreten neki njunjavi koji ne umije da prica itd itd..Strah koji nosite u sebi zajedno sa svim ljudskim kvalitetima koje odjednom isplove iz vas do tacke neprepoznavanja,
    do tacke kad podjete sebi da kupite majcu a kad dodjete kuci svatite da ste kupili njoj nesto a sebi nista!
    Prava je Ljubav kad se USUDITE da uradite bas to, da kazete DA iako nemate nista za ponuditi!
    Prava je Ljubav onda kad ZAJEDNO kupite prvu kasiku u podstanarskom zivotu, kad od starta zivite u dobru i zlu
    i kad vam je zajednicka borba da se skucite donijela na svijet krunu vase Ljubavi - djecu i napravila od vas toplu porodicu
    koja se drzi tako jakim karikama kakve je nemoguce povrijediti - slomiti - razdvojiti, naprotiv, svaki pokusaj bi vas sve vise i vise jachao...
    To je prava Ljubav i nema to veze sa "sredjenďm zivotom, nekretninama, fakultetima i poslovima.

    Ja sam licni primjer.

    P.S. Naravno da se ne nadje uvrijedjen neko ko "ima" materijalni zivot obezbijedjen, ovo je bio podsticaj i podrska svima onima
    koji "nemaju" zivot "sredjen" a ipak imaju ono sto se ni jednim parama ovoga svijeta ne moze kupiti - Ljubav, da se ne boje, naprotiv!

    Pozdrav .
    Last edited by N-I-K-O; 14-12-09 at 09:23.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    396
    Thanked in
    197 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ova dva komentara su inspirisala postavljanje ove teme.

    Naime, radi se o tome da li je presudno da 'sredjen zivot'( u ovom slucaju sredjeno stambeno pitanje, bavljenje dobrim poslom i dobra organizacija kao sto je naveo doticni) imaju presudnu ulogu u formiranju stabilne veze i da li smo mi kao licnosti tek kad se materijalno obezbijedimo sposobni da imamo neku ozbiljnu vezu i da se ozbiiljno ponasamo?

    Zar je nas zivot 'sredjen' tek kad se materijalno obezbijedimo i na taj nacin kao sticemo neki uslov za ulazak u drustvo onih koji mogu da pocnu sa planiranjem zapocinjanja povezivanja s nekim ko je 'sredjen' poput nas?

    Ili mozda osobe od oko 20ak godina(par manje vise) koje ne ispunjavaju gorenavedene uslove nisu sposobni da izgrade kvalitetnu vezu jednako kao sto bi to uradili kad bi imali jos nekoliko godina vise?


    Edit: mislim da je apsurdno uopste razmisljati na nacin 'e sad cu nekoliko godina da radim, radim, radi, da nekako sredim sebi ovo materijalno sto mi treba pa cu onda da odlucim da se zaljubim i da imam zenu i djecu'. Mislim da ljubav ne funkcionise po tom principu programiranja i da mi ne odlucujemo koju cemo vezu, i u kojem periodu naseg zivota, kvalitetno 'odraditi', mnogo je tu drugih faktora koji uticu na razvitak i trajanje veze.

    Prije svega, pogresno si me shvatio!
    Ja ne pokusavam da kazem da postoji odredjeno godiste kad mozes ili trebas da osjetis ljubav...cak sam se slozio sa nekim na onoj prosloj temi da se "jace" voli dok si mlad jer sto si stariji sve manje "razmisljas" srcem!

    Ja sam pomenuo stvari neophodne za koliko toliko kvalitetan SAMOSTALNI zivot, a te stvari su:
    -SIGURAN posao(da sam rekao dobar posao iskljucio bih vise od pola ljudi iz price o kvalitetnoj vezi)
    -mjesto na kom mozes da zivis(stan koji je ili tvoj licno ili ga placas mjesecno, da kazem rijeseno stambeno pitanje opet bih iskljucio nevjerovatan broj ljudi)
    -Dobra organizacija vremena(Ne mozes da pricas o kvalitetu veze ako pola dana provedes radeci, a ostatak dana sa dustvom u kafani i ako zapostavljas sve ostalo)

    Cinjenica je koliko god tebi mojsije zvucala cudno da:Haotican i "nesredjen" zivot donosi probleme, a ti problemi svakodnevne svadje! Ako se dvoje vole pokusavace na sve nacine da budu podrska jedno drugome i prebrodice to vjerovatno ali u tom periodu nema govora o kvalitetnoj vezi...Sama ljubav nije mjerilo kvaliteta veze!!!!!!


    EDIT:Meni samo nije jasno zasto svi govore o ljubavi, ja nisam rekao da je sredjen zivot uslov za ljubav vec za KVALITETNU VEZU!
    Last edited by Milosmmm; 14-12-09 at 09:29.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ali zar se moze reci da smo sredili zivot ako smo se materijalno obezbijedili? Ako nismo 'emocionalno' sredjeni? I za ove koji ce rec da mozemo bit emocionalno sredjeni, sto se podrazumijeva pod tim? Kako moze uopste postojat tacka u zivotu kad mozemo rec da smo sredjeni kad nam uvijek nesto fali, uvijek trazimo i hocemo nesto vise, nikad se ne zadovoljavamo sa onim sto imamo i stanemo tu i kazemo 'e dosta je, sad sam sredio sve'. Ne bih rekao da moze to iko od nas da uradi u zivotu.
    Pod "sređen život" obično se misli na materijalno. Emocionalno sređen je mnogo komplikovanije odrediti, ali za mene to znači imati harmoničan odnos između razuma i emocija, tj. znati šta hoćeš i moći to uskladiti sa osjećanjima. To bi značilo da možemo da se nosimo sa životnim krizama, koje se nužno pojavljuju.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  16. #16
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,022
    Thanks Thanks Given 
    3,250
    Thanks Thanks Received 
    5,701
    Thanked in
    2,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milosmmm View Post
    Prije svega, pogresno si me shvatio!
    Ja ne pokusavam da kazem da postoji odredjeno godiste kad mozes ili trebas da osjetis ljubav...cak sam se slozio sa nekim na onoj prosloj temi da se "jace" voli dok si mlad jer sto si stariji sve manje "razmisljas" srcem!

    Ja sam pomenuo stvari neophodne za koliko toliko kvalitetan SAMOSTALNI zivot, a te stvari su:
    -SIGURAN posao(da sam rekao dobar posao iskljucio bih vise od pola ljudi iz price o kvalitetnoj vezi)
    -mjesto na kom mozes da zivis(stan koji je ili tvoj licno ili ga placas mjesecno, da kazem rijeseno stambeno pitanje opet bih iskljucio nevjerovatan broj ljudi)
    -Dobra organizacija vremena(Ne mozes da pricas o kvalitetu veze ako pola dana provedes radeci, a ostatak dana sa dustvom u kafani i ako zapostavljas sve ostalo)

    Cinjenica je koliko god tebi mojsije zvucala cudno da:Haotican i "nesredjen" zivot donosi probleme, a ti problemi svakodnevne svadje! Ako se dvoje vole pokusavace na sve nacine da budu podrska jedno drugome i prebrodice to vjerovatno ali u tom periodu nema govora o kvalitetnoj vezi...Sama ljubav nije mjerilo kvaliteta veze!!!!!!


    EDIT:Meni samo nije jasno zasto svi govore o ljubavi, ja nisam rekao da je sredjen zivot uslov za ljubav vec za KVALITETNU VEZU!


    Moja poenta je bila da ako imas sredjen materijalni zivot ne znaci da si ispunio uslov za kvalitetnu vezu. Mnogo znacajnija je emocionalna komponenta, nasa emocionalna inteligencija, sposobnost da se nosimo sa stvarima koje zahtijeva ozbiljnija veza, a tu treba imati podosta pameti koja je proizisla iz iskustva, a pored te pameti i razne druge sposobnosti(fleksibilnost, sposobnost prilagodjavanja, razumijevanje nekog) koje ce nam pomoci da ostvarimo kvalitetnu vezu. Mislis li da ove sposobnosti dolaze tek nakon materijalnog ili pak one ne mogu postojati ukoliko to materijalno ne ispunimo?

  17. #17
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    23,022
    Thanks Thanks Given 
    3,250
    Thanks Thanks Received 
    5,701
    Thanked in
    2,309 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Pod "sređen život" obično se misli na materijalno. Emocionalno sređen je mnogo komplikovanije odrediti, ali za mene to znači imati harmoničan odnos između razuma i emocija, tj. znati šta hoćeš i moći to uskladiti sa osjećanjima. To bi značilo da možemo da se nosimo sa životnim krizama, koje se nužno pojavljuju.

    Recimo da smo materijalno obezbijedili. Slozio bih se s tobom u vezi idilicnog pogleda na emotivnu sredjenost. Ali mislim da ne mozemo postici to u zivotu, makar ne konstantno da budemo u tom stanju sredjenosti. Uvijek se nesto mijenja i zivot nesto nametne a nesto od toga potice od nas samih, naseg mentalnog sklopa. S toga, to vidim kao jedan kontinuiran proces koji nikad ne moze bit sredjen, nego nastojimo da ga sredimo.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bitnija je psihicka sredjenost nego materijalna.Teze je rjeshavati unutrasnje probleme od spoljasnjih.

  19. #19
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kinder Jaje View Post
    Ko ceka da mu se zivot sredi da bi usao u brak nikad nece uc u taj brak... jer vazda ce bit nesto sto nije sredjeno. Glupo je cekat da sredis zivot da bi imao vezu ozbiljnu... sto ce ti sve to za ozbiljnu vezu.... ponavljam..... aj dobro da cekas to za brak... brak je frka odgovornost familija.... i opet kazem ko ceka da mu se sve poklopi nikad nece u brak uci.
    Brao ti ga brate moj, isto tako i za dobijanje djece, ko ceka da se stvore uslovi, ugasi mu se genetski materijal
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  20. #20
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zajebi ti takav brak dje ces glavu lomit kako ces kiriju platit za stan i dje ces pare pozajmit da djeci knjige kupis.
    Nedostatak para u porodici stvara nervozu i napetost, a cim su takve stvari prisutne, dolazi do svadje i konflikta.
    Sto se tice veze, sve zavisi od osobe do osobe.. Jer se zene danas kod nas vaspitavaju da im partner pruzi sigurnost u svakom smislu, pa i u materijalnom.
    Ako ce da budu pasivni samo, da rade jedne te iste stvari, dosadice im ubrzo i puci ce.
    Dakle, moguce je ako se nadju dvoje kojima pare nece biti previse potrebne i BITNE pa guraju tu vezu, ali sjutra kad pritrebaju, postaje opasno za njih.
    Sa druge strane, ako su im pare bitne i u samom pocetku vezu, nece opstati ako ih nema.

  21. #21
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ova dva komentara su inspirisala postavljanje ove teme.

    Naime, radi se o tome da li je presudno da 'sredjen zivot'( u ovom slucaju sredjeno stambeno pitanje, bavljenje dobrim poslom i dobra organizacija kao sto je naveo doticni) imaju presudnu ulogu u formiranju stabilne veze i da li smo mi kao licnosti tek kad se materijalno obezbijedimo sposobni da imamo neku ozbiljnu vezu i da se ozbiiljno ponasamo?



    Mislim da „materialno sredjeni“ nema nikakve veze sa sposobnoscu da imamo ozbiljnu vezu/brak





    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zar je nas zivot 'sredjen' tek kad se materijalno obezbijedimo i na taj nacin kao sticemo neki uslov za ulazak u drustvo onih koji mogu da pocnu sa planiranjem zapocinjanja povezivanja s nekim ko je 'sredjen' poput nas?



    Pa valjda je nas zivot „sredjen“ kad smo u stanju da budemo odgovorni u zivotu, samostalni, itd. I to ne zavisi od „materialno obezbedjen“. Biti zrela, stabilna licnost, ne zavisi od „materialno sredjen“





    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Edit: mislim da je apsurdno uopste razmisljati na nacin 'e sad cu nekoliko godina da radim, radim, radi, da nekako sredim sebi ovo materijalno sto mi treba pa cu onda da odlucim da se zaljubim i da imam zenu i djecu'. Mislim da ljubav ne funkcionise po tom principu programiranja i da mi ne odlucujemo koju cemo vezu, i u kojem periodu naseg zivota, kvalitetno 'odraditi', mnogo je tu drugih faktora koji uticu na razvitak i trajanje veze.




    Pa mozemo mi da razmisljamo i planiramo koliko god hocemo, ali ne mozemo planirati kad i u koga cemo se zaljubiti.

    Mada, sto se tice braka, tu postoje ocekivanja, kako kod zena tako i kod muskaraca. Kad smo mladi, i ono sto se kaze u „poletu“, materialne potrebe i ljubav su nam odvojeni, ali kad stupamo u brak, mnogo toga se promijeni. Na primer: tesko ce koja zena stupiti u brak sa muskarcem koji je neodgovoran, neozbiljan, nestabilan, itd. Koliko god da je neka zena zaljubljena u nekog, ali kad zeli brak onda i te kako procenjuje i planira. Mislim da zene kad je u pitanju BRAK dosta zrelije na to gledaju nego muskarci. I mislim da zenama i nije toliko bitno da je neko „materijalno sredjen“ koliko im je bitno da je taj neko „sredjena licnost“ da bi imale stabilan brak.




    Kad muskarac razmislja “ e, sad cu nekoliko godina da radim, radim, materialno se obezbedim i onda cu da se zaljubim i da imam zenu i djecu“, predpostavljam da je to zbog straha od odgovornosti koja dolazi sa stupanjem u brak, i valjda neka sumnja u sebe da nece moci ispuniti ocekivanja, i zato razmislja da je valjda bolje prvo „napravit gnijezdo“ pa onda trazit zenu, a ne, zaljubiti se, ozenit i onda sa tom osobom zajedno „pravit gnijezdo“.


    Ne mozemo planirati u koga cemo se zaljubiti, ali od nas zavisi oce li ta veza/brak trajati, a ne od toga da li smo „materijalno sredjeni“. Kad se dvoje iskreno vole i zajedno sve stvaraju i bore se, i ono najmanje sto imaju, bice im najsladje i najvece.

  22. #22
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Bremen, Almannstraße
    Posts
    1,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni samo nije jasno na koji nacin je ovdje izmjesano sto stvari koje nemaju direktnu vezu... ljubav, kuca, fakultet, djeca, plata pffff jos nam samo hvali svinjski grip pa da tema bude potpuna Samo cu Vam reci jedno.. Od ljubavi se ne zivi, ali ljubav kucu gradi. Za ljubav je potrebna hrabrost prije svega a pomalo je kukavicki cekati ``sredjen zivot`` pa se zeniti ili udavati.. Ako pronadjete svoju ljubav i osjetite da je to ono pravo ne cekati ni trena nego sredjivati zivot zajednickim snagama Djeca su vec posebna prica..

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,283
    Thanks Thanks Given 
    2,766
    Thanks Thanks Received 
    2,642
    Thanked in
    1,282 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZivotJeLijep View Post
    Zajebi ti takav brak dje ces glavu lomit kako ces kiriju platit za stan i dje ces pare pozajmit da djeci knjige kupis.
    Nedostatak para u porodici stvara nervozu i napetost, a cim su takve stvari prisutne, dolazi do svadje i konflikta.
    Sto se tice veze, sve zavisi od osobe do osobe.. Jer se zene danas kod nas vaspitavaju da im partner pruzi sigurnost u svakom smislu, pa i u materijalnom.
    Ako ce da budu pasivni samo, da rade jedne te iste stvari, dosadice im ubrzo i puci ce.
    Dakle, moguce je ako se nadju dvoje kojima pare nece biti previse potrebne i BITNE pa guraju tu vezu, ali sjutra kad pritrebaju, postaje opasno za njih.
    Sa druge strane, ako su im pare bitne i u samom pocetku vezu, nece opstati ako ih nema.
    eto tako
    She is only here to annoy herself!

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ZivotJeLijep View Post
    Zajebi ti takav brak dje ces glavu lomit kako ces kiriju platit za stan i dje ces pare pozajmit da djeci knjige kupis.
    Nedostatak para u porodici stvara nervozu i napetost, a cim su takve stvari prisutne, dolazi do svadje i konflikta....
    Stvarnost te demantuje jer vidis svjetska kriza a natalitet u Crnoj Gorri naglo porastao

  25. #25
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi to ti brojao kako se kotimo?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 03-12-08, 18:43
  2. Dje kupiti kvalitetnu auto - ceradu (pokrivac)
    By Max Mozley in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 31-08-07, 10:17
  3. Uci u vezu a ne biti zaljubljen?
    By getaway blues in forum Ljubav
    Replies: 94
    Last Post: 14-05-07, 10:49
  4. Koliko vasu vezu drzite privatnom?
    By Hombre in forum Ljubav
    Replies: 27
    Last Post: 23-12-04, 12:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •