Results 1 to 23 of 23

Thread: Operacija nosa u CG

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Operacija nosa u CG

    Vidjeh par tema o ovome ali mi bzvz bješe da ih 'izvlačim' iz arhive...


    Dakle, interesuju me iskustva drugih koji su morali da operišu nos, kojeg ORL hirurga (u CG) preporučujete za kontrolu/pregled i operaciju? I imamo li mi nekog plastičnog hirurga specijalizovanog za ORL?


    Što se same operacije tiče, tu znam detalja i detalja, i više nego dovoljno



    Ako sam omašio dio foruma koji je predviđen za ovakve teme, prebacite gdje treba

  2. #2
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Imaš u Meljinama u onoj vojnoj bolnici. Mislim da čak nisu ni skupi. A znam masu ljudi koji su tamo operisali nos, uši ili krajnike.
    Ne znam kako se hirurg zove.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  3. #3
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    2,173
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja sam bio na cetinje da operisem nos i ne bi vise nikad uso jer su me s*ebali za cijeli zivot!!!

    iz kotora par ljudi sto su isli u meljine kazu da su zadovoljni...ja cu poc tamo JEDAN DAN kad me prodju ove traume sa cetinja...
    History comes to life when you get involved and do it yourself.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    HN/PG
    Posts
    503
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    U Meljinama je radio dr Barjaktarovic, koji je odlican, nisam sigurna da li radi vise, s obzirom da je u bolnici totalno rasulo. Ako se i odlucite, moracete sami da nadjete anesteziologa, jer ga oni nemaju.
    Kuca pored mora i barka na Toploj. Koga to zapravo volim u Herceg Novom?

    Smile and the world will smile with you. Frown and frown alone.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makica View Post
    U Meljinama je radio dr Barjaktarovic, koji je odlican, nisam sigurna da li radi vise, s obzirom da je u bolnici totalno rasulo. Ako se i odlucite, moracete sami da nadjete anesteziologa, jer ga oni nemaju.
    Bravo! Barjaktarević.
    Ima on i privatno ambulantu u Novom mislim. Možda je sad našao nekog anesteziologa, ali je vjerovatno onda i poskupio usluge.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Imaš u Meljinama u onoj vojnoj bolnici. Mislim da čak nisu ni skupi. A znam masu ljudi koji su tamo operisali nos, uši ili krajnike.
    Ne znam kako se hirurg zove.
    eto Makica ti rece, dr. Barjaktarovic, sjajan strucnjak, ali ne znam kakvo je stanje sad...raspitaj se, mada znam i da su se mnogi ovdje u PG operisali i da su zadovoljni...uglavnom hvale dr. Knezevica. Inace te operacije ne radi plasticar nego ORL hirurg
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Inace te operacije ne radi plasticar nego ORL hirurg
    Znam ali nije zgorega da pitam

    Makice, zar je toliko očajna situacija da nemaju anesteziologa u bolnici? :o Bruka...


    Btw, vidio sam da i Knežević i Barjaktarević rade u Cenex Medicalu, ali ne bih baš da me toliko oderu po džepu

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Nijesam radio al mislim da ti je najsigurnije u Cenex ili nedje u inostranstvo to odradit...
    Pogotovo sto se operacija bilo kakvih tice, bjezi iz CG. Zagreb nije daleko a odlicnih hirurga/uslova/klinika imaju...
    rm -rf /

  9. #9
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Nijesam radio al mislim da ti je najsigurnije u Cenex ili nedje u inostranstvo to odradit...
    Pogotovo sto se operacija bilo kakvih tice, bjezi iz CG. Zagreb nije daleko a odlicnih hirurga/uslova/klinika imaju...
    Ako već moram da se odlučim za inostranstvo, to je BG, VMA, i doktor Bijelić

    Ali da se 'vucaram' po bolnicama 4-6 dana, do skidanja maske i tampona - baš mi se ne mili, pa bih to ovdje (u CG) da odradim.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja ti predlazem Hrvatsku ili Beograd,operiso uvo u Privatnu kliniku u Pg,mislim da je Cenex,i uvo je bilo u redu 15 dana posle se vratile na staro. Posto sam poso kod doktora da vidim sto mi ovo uradi,on mi uzeo uvaljivat neku pricu kako ce to samo zarast i izgledace dobrp. Samo mi bzvz 600 eur za jedno uvo,koje je sad isto ko prije.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daaron Aracus View Post
    I ja ti predlazem Hrvatsku ili Beograd,operiso uvo u Privatnu kliniku u Pg,mislim da je Cenex,i uvo je bilo u redu 15 dana posle se vratile na staro. Posto sam poso kod doktora da vidim sto mi ovo uradi,on mi uzeo uvaljivat neku pricu kako ce to samo zarast i izgledace dobrp. Samo mi bzvz 600 eur za jedno uvo,koje je sad isto ko prije.
    Znam jednoga sto je operisao ushi u Bg ( estetska hirurgija ), imao je neke cudne ushi, klempav, a ushna shkoljka savijena nadolje pri vrhu. Operisao ej kod nekog lika koji se reklamirao u novinama, platio 1000 evra, posle operacije je izgledao kao kupirano pashche. Tako da mislim da je necija preporuka najbolji nacin da izaberes doktora.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    2,378
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pazi,ovi u beogradu rade sa laserom i to sve fino ispane i nista ne boli. Ja sam radio u Cenex,skalpel i to mi je u pola operacije nestalo anestezije pa me boljelo uvo,doslo mi je da ustanem sa stola,a doktor nije znao sto ce,pa mi prska spricem brufen u usta. To ti je dokaz da stede na anesteziju i na opremu. Mnei je majka radila neke plasticne u jednoj klinici u BG i to je sve super ispalo,isla par puta,nista je nije boljelo,tako da je istina da je sve kako se potrefi,ali ja vise ne bi u PG.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    Znam ali nije zgorega da pitam

    Makice, zar je toliko očajna situacija da nemaju anesteziologa u bolnici? :o Bruka...


    Btw, vidio sam da i Knežević i Barjaktarević rade u Cenex Medicalu, ali ne bih baš da me toliko oderu po džepu
    ako imas osiguranje, a problem sa devijacijama nosa su problemi koji ne potpadaju samo pod estetsku hirurgiju sto znaci da ces ladno dobiti uput da se operises, moja ti je preporuka uput za ORL od izabranog doktora pa u srijedu ujutro rano odes da predas uput za dr Knezevica, posto on radi srijedom popodne ali se uputi ujutro predaju, i sigurno ces imati dobroga hirurga...covjek je specijalizirao na VMA i super je lik.
    Srijedom popodne je radio prije dva mjeseca kad sam ga ja posjetila, ali ti svakako pitaj sestru na salteru kad je njegov red posto ih ima dosta.
    Sto se uspjeha operacije tice, nema ti druge nego da rizikujes, on je sigurno dobar hirurg ali da li ce tebi sve ici kao podmazano ti niko ne moze garantovati.
    Da budem iskrena, ja imam devijaciju i on me nagovara da je operisem ali ja ne smijem (meni je nos spolja sasvim ok, nemam spoljne devijacije, tako da mi nije bitan estetski, samo zdravstveni momenat) i tesko da cu se ikad odluciti.
    Srecno u svakom slucaju!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #14
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imaš baš opširnu temu na forumu koju sam ja u svoje pero otvorio

    Ja sam odustao od operacije nosa, ako ga sredim opet ću ga neđe polimit...

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    @Zvoncica:
    Slomio sam nos još dok sam bio klinac, i tada se i hrskavica slomila tako da mi je lijeva nozdrva začepljena oko 50%. Nekako sam se vremenom navikao da dišem tako ali je vrag odnio šalu. Takođe, imam vrlo blagu devijaciju ka desnoj strani lica... A ne bi bilo loše i da mi ga (nos) malo isturpijaju odozgo pošto ovako mogu da se takmičim sa Vladanom Batićem

    Nisam u mogućnosti još uvijek da zakažem operaciju, skoro sam počeo da radim tako da mi šefovi na poslu i ne bi baš blagonaklono gledali na moje minimum desetodnevno odsustvo... Za sada bih samo odradio kontrolu/pregled, i da se zvanično potvrdi ovo iz prvog pasusa


    @cpu:
    Znam, ali nisi pročitao šta sam napisao u prvoj rečenici uvodnog posta

  16. #16
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    @cpu:
    Znam, ali nisi pročitao šta sam napisao u prvoj rečenici uvodnog posta
    Jesam, zato ti i kažem da potražiš temu, jer na njoj ima dosta korisnih informacija i savjeta

  17. #17
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ma pročitao sam, ali mi nije bilo dovoljno :P

  18. #18
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ja sam operisala nos sa 16 god. u Pg. tad su mi lomili kost itd. mada kako sam bila u razvoju nos se vremenom izdeformisao,sa 19 sam radila operaciju drugi put na Cetinju,jer sam imala neku hrskavicu cudnu na vrhu nosa...Tom drugom operacijom su mi nekako pomjerili nos u jednu stranu...naravno tek posle par godina je pocelo da se primjecuje..i vrh nosa je nekako postao povijen...Uglavnom bas sam smorena...posle dvije operacije..rezultati uzas...Naravno samo je pitanje vremena bilo kad cu da se usudim na trecu operaciju..Sad razmisljam kod koga...Meljine ili Cenex??? Kakva su vasa iskustva sa Barjaktarevicem na pr. ili uopste esteticarima iz C.G?
    p.s. Od operacije mi nije nikakva frka,vjerovatno jer sam vec dva puta prolazila kroz sve to i lagana mi je i operacija i dani posle nje...jedino sto me strah od anestezije jer sam se pred kraj prve operacije probudila..nisam mogla da otvorim oci,ni na bilo koji nacin da im dam do znanja da sam budna,posto nisam mogla da disem pocela sam da placem :worked_till_5am: ...uglavnom sve se ok zavrsilo.

  19. #19
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vaga85 View Post
    Ja sam operisala nos sa 16 god. u Pg. tad su mi lomili kost itd. mada kako sam bila u razvoju nos se vremenom izdeformisao,sa 19 sam radila operaciju drugi put na Cetinju,jer sam imala neku hrskavicu cudnu na vrhu nosa...Tom drugom operacijom su mi nekako pomjerili nos u jednu stranu...naravno tek posle par godina je pocelo da se primjecuje..i vrh nosa je nekako postao povijen...Uglavnom bas sam smorena...posle dvije operacije..rezultati uzas...Naravno samo je pitanje vremena bilo kad cu da se usudim na trecu operaciju..Sad razmisljam kod koga...Meljine ili Cenex??? Kakva su vasa iskustva sa Barjaktarevicem na pr. ili uopste esteticarima iz C.G?
    p.s. Od operacije mi nije nikakva frka,vjerovatno jer sam vec dva puta prolazila kroz sve to i lagana mi je i operacija i dani posle nje...jedino sto me strah od anestezije jer sam se pred kraj prve operacije probudila..nisam mogla da otvorim oci,ni na bilo koji nacin da im dam do znanja da sam budna,posto nisam mogla da disem pocela sam da placem :worked_till_5am: ...uglavnom sve se ok zavrsilo.
    Gdje radi ovaj Barjaktarevic ?

  20. #20
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    897
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Herceg Novi-Topla pa povise Dom Zdravlja...tu radi privatno

  21. #21
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ZakZan View Post
    Herceg Novi-Topla pa povise Dom Zdravlja...tu radi privatno
    Znas li mozda i cijene ?

  22. #22
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    prvo pročitaj temu "devijacija nosnog septuma", na ovom istom pdf-u je, tu među poslednjim postovima imaš neka ne baš lijepa iskustva sa dr Barjaktarovićem, pa bolje pročitaj
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #23
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima u masline, preko puta osnovne.... zaboravih kako se zove... drug je bas odlicno prosao tu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. operacija nosa
    By mia in forum Ženski kutak
    Replies: 26
    Last Post: 17-11-12, 10:40
  2. operacija nosa
    By Cuore in forum Medicina
    Replies: 52
    Last Post: 21-10-11, 00:33
  3. operacija trijumf
    By cookie in forum Sve i svašta
    Replies: 733
    Last Post: 12-01-09, 06:43
  4. Operacija trijumf
    By straus in forum Muzika
    Replies: 4
    Last Post: 06-01-09, 01:03
  5. Uspjesna operacija bez anestezije
    By cvrchak in forum CdM Arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-05-07, 23:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •