Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast
Results 101 to 125 of 310

Thread: Goli otoci Jova Kapicica

  1. #101
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default



  2. #102
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Jesam zlato i vise no sto mislis...I nemo mi solit pamet da te zamolim.
    Ja te pitam sto ako su ???
    Oces li mi reci da bi bilo drugacije da su bradonjice i fasisti pobjedili???
    Neka!
    Ja sam i danas za to ko je protiv drzave treba ga pospremit!Nema demokratije.
    A kako bi meni opozicija ustajala na himnu ne boj se!Zaboravio bi se Rankovic i Jovo
    a ti bi sreco da pospremash malo ha?...cccc,shjedi dje si i uchi i poshtuj drugoga da bude drugi...Chitaj rasute kosti i pushti malo informacija i sa druge strane...bilo je i tamo dooosta ljudi iz Crne Gore...i ne obrci prichu na danshnju vlast i opoziciju.Prichamo o kipri i zlochincu Jovu kapichicu..
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  3. #103
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ja ne vidim po cemu je to on zlocinac???Pojasni mi!
    Te kosti o kojima ti pricas tesko da ce se dic!Poslusaj ovo sto je Cipur stavio i ...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  4. #104
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i shta da nema renesanse bez dobroga lenoarda jel?....bio je humanista chak je i doktore slao na goli otok...pa vidite li shta cojek pricha?
    Kosti rasute se ne dizhu,ali imaljudi koji znaju...shta su jovo i ostali radili ...
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  5. #105
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Vidis i kralj Nikola je ima svoje ostrvo Grmozur...I tamo su neistomisljenici stradali,malo se koji vratio sa njega...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  6. #106
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    Mali sam ja mure,da shirim idje koga.A u kafane rijetko odem.a nemogu da ucutim na ove memoare ove kipre moshove.....velichate mi gnjidu koja je na najpodliji nachin ubijao,komsije,bracu...a za ovo uljebljanje tebe na obraz...chu li me unuche malo crvenkasto!
    Lijepo bi bilo da si mali,no nisi.Niko te ne cera da ista ucis,pogotovo pod staros.
    I da,ako mnis da poganis i vrijedjas,onda umjedni da ga primis istom mjerom.
    Tako to obicno ide.
    Last edited by Sidewinder; 06-12-09 at 15:55.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  7. #107
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Punta Cana
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Vidis i kralj Nikola je ima svoje ostrvo Grmozur...I tamo su neistomisljenici stradali,malo se koji vratio sa njega...
    Miliji je njima i ruski gulag bio,vise nego bilo sto domace.
    Kako tada ruski,tako danas sve srpsko.
    Zaljubljenici u kasapa.
    Sramotno.
    Last edited by Hari Krisna; 06-12-09 at 16:02.
    Mila majko,podigni me malo

  8. #108
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Jes danas bas sve sto je srpsko u CG je zatvarano,ne da im se da posluju,bas pravi srbi brane srbe u cg...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  9. #109
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ajmo malo bez uvreda i prepucavanja poneki dokaz o tim Jovovim zlocinima. Najpoznatiji i na pravdu boga osudjeni golootocanin profesor Obren Blagojevic ne bi se stidio da pomene Jova da je bilo necega zlocinackog. Oni koji sumnjaju u njegovu odanost Crnoj Gori ili misle da je to moda ili nesto drugo neka prelistaju knjigu Skrivena strana istorije pa na sttrani 1738 pogledaju dje je rodjen i ko mu je bio otac. Nijesu takvi radjali izdijanike, a Jovo se moze svakome manje ili vise (ne)svidjati. Dajmo malo istine ili dokaza ne licnih osjecaja jer to je i tako i tako bilo davno i nema bas nikakv razlog da se zbog toga osjecamo ni krivi ni narocito ponosni.

  10. #110
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo da krenemo.Na ovom snimku i prichi,cojek je poslat da zida LOGOR!...za mene je to zlochin...a vama?
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  11. #111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Posto vidim da rasprava ide,osvrnuo bih se malo sa jos cinjenica na dio dje Jovo svjedoci o spiskovima Golootocana koje je formirao General Joksimovic kao tadasnji Ministar Unutrasnjih poslova CG koji su bili,kako on kaze,knjiga bez kraja.
    I u toj situaciji,bilo je mnogo trvenja i nesuglasica povodom odnosa prema IB-ovcima.
    Naime krajem 48,ili 49 god,ne znam precizno,u Titograd je pristigla visoka delegacije(komisija) Srpske i Savezne UDB-e,i obavila informativni razgovor sa djedom mi,Pukovnikom M.Brajovicem,koji je pokrivao resor Crnogorske UDB.
    Svrha svega toga je bilo razjasnjavanje situacije koja se ticala velikog broja Bjelopavlickih prvaka koji nisu bili uhapseni.
    Kako se radilo o casnim i postenim ljudima,plemenicima mu,koji jesu bili naklonjeni Rusiji,ali ne u nekoj mjeri koja bi ugrozila sistem,djed niposto nije htio da dozvoli njihova hapsenja i deportaciju na Goli.
    Objasnjenje da su ti ljudi pod nadzorom,i da su to sasvim dovoljne mjere u tom trenutku,nije zadovoljila komisiju,te je on ubrzo smijenjen.
    Nakon kratkog vremena,ipak zbog ratnih zasluga i sposobnosti,imenovan je za sefa 2.odeljenja Savezne UDB-sektora sa najsirim mogucim ovlascenjima tada,kako njegov opus vise ne bi bili dogadjaji u CG.
    Ipak,kasnije,usled sukoba izmedju njega i Svetislava-Ceca Stefanovica,koji je tezio Beogradskoj kontroli desavanja u CG,potpuno je napustio sluzbu i nastavio da radi u Matici iseljenika CG.
    Last edited by Sidewinder; 06-12-09 at 17:13.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  12. #112
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Lijepo bi bilo da si mali,no nisi.Niko te ne cera da ista ucis,pogotovo pod staros.
    I da,ako mnis da poganis i vrijedjas,onda umjedni da ga primis istom mjerom.
    Tako to obicno ide.
    Poganim i vrijedjam,jer nijesam na stranu ti djedovu i tvoju?...

    Da pojasnimo neshto.niti sam imao ishta lichno protiv tebe reci i ko je tebe i djeda ti uljebio recimo.no pricham o ovom zlochincu koji je zidao zidine logora da u njega napuni ljude koji samo DRUGACHIJE razmishljaju.O njemu, dok je guzicu zabio u Bijograd (i dan danas)grad pored rankovica i ostalijeh,a dok je gradjevina bila najvishe napunjena ljudima iz Crne Gore...plemenika,brastvenika,rodjaka..da ne prichamo o likvidacijama i saslushavanjima....i sad da se odushevljavam sa nekom njegovom knjigom...
    On je jedno niko i nishta...
    sa ovim diskusiju zavrshavam....svako dobro!
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  13. #113
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    Poganim i vrijedjam,jer nijesam na stranu ti djedovu i tvoju?...

    Da pojasnimo neshto.niti sam imao ishta lichno protiv tebe reci i ko je tebe i djeda ti uljebio recimo.no pricham o ovom zlochincu koji je zidao zidine logora da u njega napuni ljude koji samo DRUGACHIJE razmishljaju.O njemu, dok je guzicu zabio u Bijograd (i dan danas)grad pored rankovica i ostalijeh,a dok je gradjevina bila najvishe napunjena ljudima iz Crne Gore...plemenika,brastvenika,rodjaka..da ne prichamo o likvidacijama i saslushavanjima....i sad da se odushevljavam sa nekom njegovom knjigom...
    On je jedno niko i nishta...
    sa ovim diskusiju zavrshavam....svako dobro!
    Ja sam nekoliko stranica izvise reka sto mislim o tome gadluku.Razumijem svakoga i postujem,ko barata cinjenicama,i dok je to u granicama normale.
    Takodje svako dobro,brate Srbine
    Last edited by Sidewinder; 06-12-09 at 17:15.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  14. #114
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Crnogorci su vazda bili 'visi katolici od pape' i tesko je naci porodice dje poneko nije 'pao iz ruskog' i okusio dobrobit Golog. Masa ljudi je tamo zavrsila i opravdano i neopravdano, zbog ideje a i zbog gluposti, zbog ubjedjenja, a i zbog ciste komsijske pakosti....
    Na svu srecu da nikad necemo biti u poziciji takvih dilema i drasticnih odluka i mozemo sad naglabati kako bilo i sta bilo. Kako skacemo za oci i za sitnice svi su izgledi da bi mi bili mnogo gori. Tetak koji je iz rata izasao kao pukovnik i sa tog ljetovanja se vratio poslije dvije godine nije ga djaolje mrcio o tome sta je tamo bilo i kako bilo. To iskustvo je odnio sa sobom u grob i jednio sto je u amanet ostavio da mu komsija koji je tamo takodje bio ne smije ni na sahranu doci.

  15. #115
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    Poganim i vrijedjam,jer nijesam na stranu ti djedovu i tvoju?...

    Da pojasnimo neshto.niti sam imao ishta lichno protiv tebe reci i ko je tebe i djeda ti uljebio recimo.no pricham o ovom zlochincu koji je zidao zidine logora da u njega napuni ljude koji samo DRUGACHIJE razmishljaju.
    Drugačije razmišljaju, tačno, ali da su Sovjeti sa onim divizijama na granici ulećeli u YU, onda bi ti koji su drugačije razmišljali, počeli one drugačije od njih - da ubijaju.

    Ipak Tito i kompanija su bili isuviše premazani da to dozvole.
    Last edited by Ćipur; 06-12-09 at 17:53.

  16. #116
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    Poganim i vrijedjam,jer nijesam na stranu ti djedovu i tvoju?...

    Da pojasnimo neshto.niti sam imao ishta lichno protiv tebe reci i ko je tebe i djeda ti uljebio recimo.no pricham o ovom zlochincu koji je zidao zidine logora da u njega napuni ljude koji samo DRUGACHIJE razmishljaju.O njemu, dok je guzicu zabio u Bijograd (i dan danas)grad pored rankovica i ostalijeh,a dok je gradjevina bila najvishe napunjena ljudima iz Crne Gore...plemenika,brastvenika,rodjaka..da ne prichamo o likvidacijama i saslushavanjima....i sad da se odushevljavam sa nekom njegovom knjigom...
    On je jedno niko i nishta...
    sa ovim diskusiju zavrshavam....svako dobro!
    poenta svega je tvoj post..1/1...svaka chast...a ovaj shto pokushava da se vadi,da je situacija bila obrnuta bla bla,i da je hitler bio dobar,a cherchil losh,shta bi bilo,kad bi bilo razmishljanje jednog 7ogodishnjaka. poenta svega,je da je bio krvnik nasheg naroda..a otkud sad ovo odushevljenje,chovjekom koji nema dodirnih tachaka sa crnom gorom,chak i ne zivi u njoj,ne znam..al takav je nash narod,odnosno ona iritirajuca manjina.

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Punta Cana
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alkaida View Post
    poenta svega je tvoj post..1/1...svaka chast...a ovaj shto pokushava da se vadi,da je situacija bila obrnuta bla bla,i da je hitler bio dobar,a cherchil losh,shta bi bilo,kad bi bilo razmishljanje jednog 7ogodishnjaka. poenta svega,je da je bio krvnik nasheg naroda..a otkud sad ovo odushevljenje,chovjekom koji nema dodirnih tachaka sa crnom gorom,chak i ne zivi u njoj,ne znam..al takav je nash narod,odnosno ona iritirajuca manjina.
    Tebe necemo uzimat za ozbiljno,buduci da su o tvojoj svijesti dostina forumasa rekli svoje.
    Mila majko,podigni me malo

  18. #118
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Crnogorci su vazda bili 'visi katolici od pape' i tesko je naci porodice dje poneko nije 'pao iz ruskog' i okusio dobrobit Golog. Masa ljudi je tamo zavrsila i opravdano i neopravdano, zbog ideje a i zbog gluposti, zbog ubjedjenja, a i zbog ciste komsijske pakosti....
    Na svu srecu da nikad necemo biti u poziciji takvih dilema i drasticnih odluka i mozemo sad naglabati kako bilo i sta bilo. Kako skacemo za oci i za sitnice svi su izgledi da bi mi bili mnogo gori. Tetak koji je iz rata izasao kao pukovnik i sa tog ljetovanja se vratio poslije dvije godine nije ga djaolje mrcio o tome sta je tamo bilo i kako bilo. To iskustvo je odnio sa sobom u grob i jednio sto je u amanet ostavio da mu komsija koji je tamo takodje bio ne smije ni na sahranu doci.
    A, moj Hari, kako je bilo ko mogao tamo zavsiti opravdano? Sem ako tamo nijesu slali ubice, silovatelje, i ostale kriminalce?

    Slazem se sa drugim dijelom tvog posta. Blazena su ta vremena bila sto bi pojedini danas chinili. Da im samo moze bit.

  19. #119
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jednom UDBA - cijeli zivot UDBA ....
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  20. #120
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interceptor View Post
    Tebe necemo uzimat za ozbiljno,buduci da su o tvojoj svijesti dostina forumasa rekli svoje.
    ako je tvoj vrednosni sud mjerilo..onda sam srecan covjek.
    Last edited by alkaida; 06-12-09 at 19:34.

  21. #121
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post
    A, moj Hari, kako je bilo ko mogao tamo zavsiti opravdano? Sem ako tamo nijesu slali ubice, silovatelje, i ostale kriminalce?.
    Pomenuh komsiju koji nije smio nikom na sahranu doci i koji se zbog bojkota odselio nedje za Vojvodinu. Pricalo se da je prospija dvojicu partizana sto su mu popili kalicu varenike i da ne bi bilo dzabe ostavili kutiju za duvan. Sava Mizara ih za primjer drugima strijelja, a ta fukara i kasnije spijala, pa se uzivio u ulogu da izmisljao da je cuo za ljude koje nikad nije ni vidio. Ne znam koliko ima istine u tome ali kad dosa u UDBU da im donese vijest oni ga pohvalili i doveli strazara da ga prepozna je li to taj, a on se zaklinja da jeste.
    Onda i njega poslali tamo samo sto se ta fukara i tamo snasla.

  22. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Punta Cana
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alkaida View Post
    ako je tvoj vrednosni sud mjerilo..onda sam srecan covjek.
    Da si srecan,bas vjerujem,ali da si covjek hmm.. mrka kapa.
    Mila majko,podigni me malo

  23. #123
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interceptor View Post
    Da si srecan,bas vjerujem,ali da si covjek hmm.. mrka kapa.
    i?
    10 karaktera

  24. #124
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lutkica View Post
    A, moj Hari, kako je bilo ko mogao tamo zavsiti opravdano? Sem ako tamo nijesu slali ubice, silovatelje, i ostale kriminalce?

    Slazem se sa drugim dijelom tvog posta. Blazena su ta vremena bila sto bi pojedini danas chinili. Da im samo moze bit.
    gledah jednom davno na TV polikiTi (bjese to 96/97.) emisiju o jednom Golootocaninu koji prekuka kako su ga tamo zlostavljali a kao razlog sto je posao tamo je naveo to sto su bile neke pare iza izloga (jes bas se drze pare u izlog) on sirotinja da povede djevojku i slomi izlog i uzme pare i zato ga posalju cak na Goli greoticu tu a ona se voditeljka isazaljevase na njega samo tako

    kao sto vidis, neki su..po meni, bili vrlo opravdano tamo, a on sigurno nije jedinstven slucaj nego se o takvima uopste i ne zbori
    She is only here to annoy herself!

  25. #125
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    evo da krenemo.Na ovom snimku i prichi,cojek je poslat da zida LOGOR!...za mene je to zlochin...a vama?
    ko je posla Jova da izvidi ostrvo???Crnogorac?Hrvat?Slovenac?SRBIN RANKOVIC!!Hvala prijatno!
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


Page 5 of 13 FirstFirst 123456789 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Goli
    By Ćipur in forum Istorija
    Replies: 23
    Last Post: 25-10-10, 20:19
  2. STRUJNI UDAR, DAR-MAR, i goli CAR
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 01-03-07, 13:48
  3. Replies: 49
    Last Post: 01-12-05, 14:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •