Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 94

Thread: I: Nokia E52

  1. #1
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Question I: Nokia E52

    Vidjeh jutros da je T-Mobile ubacio Nokiju E52 u svoju ponudu, uz paket Smart 25 cijena 109e! Bila je prije nedje rasprava u jedan thread, ne mogu se sad $etit koji je, da ovaj telefon ima problema sa softverom. Ima li ljudi koji imaju ovaj telefon ili su ga testirali i kako im se pokaza? Da li je izlazio novi firmware za njega? Ako jeste, da li su uklonjeni svi problemi koji su postojali sa prvom verzijom? Sve informacije o ovome telefonu su dobrodosle!



    http://europe.nokia.com/find-products/devices/nokia-e52

    http://www.t-mobile.me/Main.aspx?id=...fona=257&tip=4

    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Ja sam ga sinoć probala u T Mobile. Odličan je. Flashovanjem se sve rješava. ovo je jedna od boljih ponuda T Mobile-a

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    Moj sledeći telefon
    A i T-mobile ga povoljno daje ... Hm, neće ovo na dobro izaći :mrgreen:

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Ja sam ga sinoć probala u T Mobile. Odličan je. Flashovanjem se sve rješava. ovo je jedna od boljih ponuda T Mobile-a
    mislis samo da upise novi firmaware? ja sam preko PC suite skida za N95 firmware, Nokia Software Updater, mislis li na taj nacin da se fleshuje ili da se nosi kod nekoga? koliko kosta fleshovanje ako se ne moze preko NSU odratit?
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  5. #5
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Misli na update preko Interneta, koji si sam pomenuo. Obicno cim izadje telefon, sw je bagovit, i prvi sledeci firmware rijesi vecinu problema...
    Pozeljno je sve symbian telefone updejtovati.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Drugarica ga je kupila i mlogo je zadovoljna trajanjem baterije...uz aktivno koriscenje joj izdrzi 4 dana (pozivi od prilike preko 20min + 20ak poruka dnevno, 3-4 provjere mail-a i ostale usputne posalice). Mogao je biti malo manji jer su joj tasteri, malo je reci, ogromni.

    Nekad ne-ote da salje poruke nego zabudali. To je greska o kojoj pricaju. Updateovan i rijesen problem. Druga generacija (prodavac je rekao da je jos nije nabavljao), je fabricki updateeovana, ne znam koja je oznaka fabricki updateovanom softveru.

    Suma sumaru, dobar tel za 230eur u slobodnoj prodaji. Ziv bio T-mobile, dako u njegovo ime i preprodavci spuste cijenu brzo.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    bio sam nocas do t-mobile, telefon extra izgleda, malo je siri ali ne mari o opcijama necu pricati, posto svi znamo sto je symbian na nokiji
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Uzeo sam je ja preko Tmobilea. Zamjerke:
    - kad se otvara galerija masu uspori i sporo otvara slike; isto cim udjes u slike odma horizontalno ih popruzi sve
    - skoro 500mb na memorijsku karticu mi zauzimaju mape za GPS koje nesto ne vidim a i ne znam kako da oslobodim taj prostor
    - danas mi je zablokira jednom bas bezobrazno da sam ga mora resetovat
    - svake po ure uru mi iskace request da se nakacim na internet, ono choose access point (vjerovatno to neki program inicira al ne mogu da provalim koji)

    Ako bi ga fleshovao npr bi li izgubio garanciju? Koji je uopste najnovi software za njega?
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  9. #9
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    ne bi trebalo da gubis garanciju, koliko znam, odnosno sto sam procita prije nedje na nokijinom sajtu, autorizovani diler kod kojega si uzeo telefon, odnosno u ovom slucaju t-mobile, je duzan da ti besplatno upise novi firmware na tvoj zahtjev, samo ne znam ko ce ti to kod nas napravit "besplatno"

    sto se tice nove verzije firmware-a, evo ti dolje link, pa provjri da li je izlazio, samo ti treba broj na poledjini telefona ispod baterije sto se nalazi, uglavnom, objasnjeno ti je sve na ovoj stranici:

    http://europe.nokia.com/get-support-...e/can-i-update
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Evo sam rijesio ovo zadnje pitanje, sto neki program oce na internet da se nakaci svake sat vremena. U pitanju je email klient, i stvarno nisam tolko poslovan tako da sam utulio ovo
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  11. #11
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Evo sam rijesio ovo zadnje pitanje, sto neki program oce na internet da se nakaci svake sat vremena. U pitanju je email klient, i stvarno nisam tolko poslovan tako da sam utulio ovo
    jesi li provjerio koja ti je verzija softvera i da li postoji update na onaj link sto sam okacio?
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Najnovija je verzija u njega, 3. jul
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Oh kako me palite da odem u T-Mobile i uzmem ga :mad:
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #14
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Oh kako me palite da odem u T-Mobile i uzmem ga :mad:
    ajde uzmi ga, pa da se nadjemo nedje na kafu da vidimo je li cemu
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jes brate bomba je, nema price Ja ga evo pola godine cekam da se pojavi... i dobro je sto su ga nabavili brzo u T-mobile, ispane dosta jeftinije nego ovako u prodaji. Ispod 240 ga nisam mogao naci...
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  16. #16
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    .uz aktivno koriscenje joj izdrzi 4 dana (pozivi od prilike preko 20min + 20ak poruka dnevno, 3-4 provjere mail-a i ostale usputne posalice)..
    pa sta je 20 min i 20 poruka dnevno?! onda meni ne bi trajala ni dan ako je takva, jer ja dnevno pricam sat-sat ipo i poruka posaljem nekad i po 50 i vise u toku dana, plus net, provjera maila i foruma i cuda.

    znaci nije ko sto su pricali baterija standby mjesec, a razgovaora moze nedelju da izdrzi....
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,824
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Evo čekamo Štetnjozu da se iživi i da vidimo koliko traje. Ako je tako kao što su najavili ide Android na prodaju

    Kada je ja kupim svi možete na kafu. Ali samo ja smijem da držim MOJ telefon
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #18
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ali samo ja smijem da držim MOJ telefon
    Nista onda brate, idemo na kafu radi Nokije, a ne radi tebe
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  19. #19
    Join Date
    May 2008
    Location
    NK
    Posts
    4,580
    Thanks Thanks Given 
    132
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Koliko je da posaljem poruku sa te tvoje Bugi? poruka + 5e + pdv?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titovgrad
    Posts
    4,914
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja sam prezadovoljan s telefonom, imao sam par stvari koje su me nervirale ^^ ali sam ih rijesio, osim ove galerije koja uspori kad se udje u nju i okrene se slika na ekran. Nadam se da cu i tome nac lijeka.
    Sto se tice baterije ja kad sam ga uzeo naravno nije bila puna i 2 dana sam mu zivot uzeo, nije se ladio i pricao sam 2 sata preko njega + 100ak poruka + GPS + programi + sto god se u njega moglo upalit i baterija mi je izdrzala 2 dana. Jutros sam ga skinuo s punjaca i koristim ga sa normalno, tj malo intezivnije nego inace. Racunam da ce mi baterija izgurat 5 dana. Na netu sam procitao da traje izmedju 5 i 7 dana. Evo vidjecemo sto ce bit.
    Posebno sam odusevljen ekranom koji je bruka, nisam mogao da vjerujem da brightness tek na pola podesena. Isto sam zadovoljan sa kamerom i video zapisom, ocekivao sam da su losiji. U startu sam se odusevio sa njim kad sam ga uzeo u ruku, tako je dobro odradjen i tako dobro lezi u ruku da je to bruka. Kad se nakacis na wireless stranice otvara skoro momentalno kao na kompjuter, i surfovanje/skrolovanje stranice je bas brzo. Dodje i program za youtube, ali se nesto puno ceka da se loaduje klip tako da nisam imao zivaca da probam i to. Za kucanje poruka je isto predobar. Nije mi zao sto nisam ni uzeo E55. Mada i ne bih je uzeo sve i da su je imali na T-mobile, nesto me nervira pravo da vam kazem kad ima 4 reda dugmadi.

    Javljam se opet uskoro sa izvjestajem.


    Edit: Rijesio sam pitanje galerije slika - samo sam upalio sensor On u settings i to je to. Samo kad udjem u videos onda mi okrene ekran kao sa slikama Al nema veze. Nego ne znam cemu sluzi ovo podesavanje u vezi sa sensorom - Turning control: Silencing calls; snoozing alarms. Pretpostavljam kad te neko zove/zvoni alarm samo okrenes telefon i on se ucuti?

    Edit2: Upravu sam bio, kad te neko zove samo prevrnes telefon i on se ucuti. Kool!
    Last edited by Stetni; 27-10-09 at 00:24.
    Koga je gladni otac pravio, dovijeka ce gladan bit...

  21. #21
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Ja sam prezadovoljan s telefonom, imao sam par stvari koje su me nervirale ^^ ali sam ih rijesio, osim ove galerije koja uspori kad se udje u nju i okrene se slika na ekran. Nadam se da cu i tome nac lijeka.
    Sto se tice baterije ja kad sam ga uzeo naravno nije bila puna i 2 dana sam mu zivot uzeo, nije se ladio i pricao sam 2 sata preko njega + 100ak poruka + GPS + programi + sto god se u njega moglo upalit i baterija mi je izdrzala 2 dana. Jutros sam ga skinuo s punjaca i koristim ga sa normalno, tj malo intezivnije nego inace. Racunam da ce mi baterija izgurat 5 dana. Na netu sam procitao da traje izmedju 5 i 7 dana. Evo vidjecemo sto ce bit.
    Posebno sam odusevljen ekranom koji je bruka, nisam mogao da vjerujem da brightness tek na pola podesena. Isto sam zadovoljan sa kamerom i video zapisom, ocekivao sam da su losiji. U startu sam se odusevio sa njim kad sam ga uzeo u ruku, tako je dobro odradjen i tako dobro lezi u ruku da je to bruka. Kad se nakacis na wireless stranice otvara skoro momentalno kao na kompjuter, i surfovanje/skrolovanje stranice je bas brzo. Dodje i program za youtube, ali se nesto puno ceka da se loaduje klip tako da nisam imao zivaca da probam i to. Za kucanje poruka je isto predobar. Nije mi zao sto nisam ni uzeo E55. Mada i ne bih je uzeo sve i da su je imali na T-mobile, nesto me nervira pravo da vam kazem kad ima 4 reda dugmadi.

    Javljam se opet uskoro sa izvjestajem.


    Edit: Rijesio sam pitanje galerije slika - samo sam upalio sensor On u settings i to je to. Samo kad udjem u videos onda mi okrene ekran kao sa slikama Al nema veze. Nego ne znam cemu sluzi ovo podesavanje u vezi sa sensorom - Turning control: Silencing calls; snoozing alarms. Pretpostavljam kad te neko zove/zvoni alarm samo okrenes telefon i on se ucuti?

    Edit2: Upravu sam bio, kad te neko zove samo prevrnes telefon i on se ucuti. Kool!
    Odlican preliminarni izvjestaj! Zahvaljujem se puno! Javi se sa jos utisaka kad ga malo vise "izdjidjas" i naravno kad se baterija potpuno oformi!
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  22. #22
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stetni View Post
    Ja sam prezadovoljan s telefonom, imao sam par stvari koje su me nervirale ^^ ali sam ih rijesio, osim ove galerije koja uspori kad se udje u nju i okrene se slika na ekran. Nadam se da cu i tome nac lijeka.
    Sto se tice baterije ja kad sam ga uzeo naravno nije bila puna i 2 dana sam mu zivot uzeo, nije se ladio i pricao sam 2 sata preko njega + 100ak poruka + GPS + programi + sto god se u njega moglo upalit i baterija mi je izdrzala 2 dana. Jutros sam ga skinuo s punjaca i koristim ga sa normalno, tj malo intezivnije nego inace. Racunam da ce mi baterija izgurat 5 dana. Na netu sam procitao da traje izmedju 5 i 7 dana. Evo vidjecemo sto ce bit.
    Posebno sam odusevljen ekranom koji je bruka, nisam mogao da vjerujem da brightness tek na pola podesena. Isto sam zadovoljan sa kamerom i video zapisom, ocekivao sam da su losiji. U startu sam se odusevio sa njim kad sam ga uzeo u ruku, tako je dobro odradjen i tako dobro lezi u ruku da je to bruka. Kad se nakacis na wireless stranice otvara skoro momentalno kao na kompjuter, i surfovanje/skrolovanje stranice je bas brzo. Dodje i program za youtube, ali se nesto puno ceka da se loaduje klip tako da nisam imao zivaca da probam i to. Za kucanje poruka je isto predobar. Nije mi zao sto nisam ni uzeo E55. Mada i ne bih je uzeo sve i da su je imali na T-mobile, nesto me nervira pravo da vam kazem kad ima 4 reda dugmadi.

    Javljam se opet uskoro sa izvjestajem.


    Edit: Rijesio sam pitanje galerije slika - samo sam upalio sensor On u settings i to je to. Samo kad udjem u videos onda mi okrene ekran kao sa slikama Al nema veze. Nego ne znam cemu sluzi ovo podesavanje u vezi sa sensorom - Turning control: Silencing calls; snoozing alarms. Pretpostavljam kad te neko zove/zvoni alarm samo okrenes telefon i on se ucuti?

    Edit2: Upravu sam bio, kad te neko zove samo prevrnes telefon i on se ucuti. Kool!
    htio sam da ti stavim +1 rep, ali sam slucajno stavio "disapprove" izvini molim te, ovaj izvjestaj zasluzuje od svakoga ko ga procita +1 rep! molio bih moderatore da izprave ovu moju gresku!
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  23. #23
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Edit2: Upravu sam bio, kad te neko zove samo prevrnes telefon i on se ucuti. Kool!
    to moze i na e66
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    eH... Sto se duranja baterije tice <3 this raspali Samsung... Dura mi 10 dana bat, a pricam, porukam po vaz cio dan... Ovako na stand by moze preko 20 dana. Niko mi ne vjeruje, a na gsmarena nisu htjeli da objavljuju fabricke podatke za bateriju jer ni oni izgleda nisu mogli da vjeruju http://www.gsmarena.com/samsung_e1110-2583.php
    Inace, za napredniju upotrebu (drkaranje po netu, kamera, symbian apps)... N95 u djep i ne zalim se
    Last edited by cvxcomputers; 28-10-09 at 08:49.

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Sto je muka napunit telefon svako drugo vece napr?
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Nokia e51 + Nokia GPS (limited time offer)
    By Bugi in forum Ostali oglasi
    Replies: 26
    Last Post: 17-01-10, 18:47
  2. kupujem : Nokia 7500 ili Nokia 5310
    By popokatepetl in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 13-10-08, 19:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •