Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast
Results 226 to 250 of 370

Thread: Zašto vjerujete u Boga?

  1. #226
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Chu djevice gore. Zar one koje na zemlji niko nije htio da gore usrecuju
    Svaka ljudska dusa i lice su olicje Boga, Njegovo stvorenje, Njegovo djelo. Svako od nas lijepih ili ruznih nosi Boga u sebi, i svako ce stati pred Njim na danu sudnjem. Za nesto sto je u nasim ocima ruzno trebamo imati strpljenja, koliko da nam to dusi cini momentalni teret. To je pravi put cini mi se, a ovo gore samo jedan suvisni komentar.

  2. #227
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Ne sjecam se da sam te negdje uvrijedio da bi mi se ovako obracao. O Bogu i vjeri se prica uzdignutom svijescu, makar neophodni minimum.
    Kad takav budes dosao pokusacemo nastaviti.
    pogresan dio posta si citirao. Citiraj drugi dio posta i odgovori na pitanja u njima da vidimo koliko je uzdignuta tvoja svijest.

  3. #228
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Svaka ljudska dusa i lice su olicje Boga, Njegovo stvorenje, Njegovo djelo. Svako od nas lijepih ili ruznih nosi Boga u sebi, i svako ce stati pred Njim na danu sudnjem. Za nesto sto je u nasim ocima ruzno trebamo imati strpljenja, koliko da nam to dusi cini momentalni teret. To je pravi put cini mi se, a ovo gore samo jedan suvisni komentar.
    Onda sam ja na stranputici teskoj jer posto ne znam kako izgleda Bog oslanjam se na svoje oci i osjecaje. Neke stvarno izgledaju kao da ih bog izvajao a neka kao da ih djeca iz zabavista ukrasavala i malo teze imati strpljenje da se proljepsaju

  4. #229
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    pogresan dio posta si citirao. Citiraj drugi dio posta i odgovori na pitanja u njima da vidimo koliko je uzdignuta tvoja svijest.
    Nisu price o vjeri iz kafanskog domena duse, niti je ovdje sluzno dusevno mjerilo 'cija su kola bolja'. Treba se uzdici i preci iz materjalnog u duhovni svijet i njegove vrijednosti. Tu pocinje konstruktivnost, kako u dijalogu tako i u svijesti.

    Pokusacemo neki drugi put ponovo kada ti nijjet (namjera) bude cistiji. Do tada kako sebi tako i tebi preporucujem sto vise spomena Boga, sto vise mira i ciscenja duse.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Onda sam ja na stranputici teskoj jer posto ne znam kako izgleda Bog oslanjam se na svoje oci i osjecaje. Neke stvarno izgledaju kao da ih bog izvajao a neka kao da ih djeca iz zabavista ukrasavala i malo teze imati strpljenje da se proljepsaju
    U dzennetu (raju) cemo sjedjeti sa sebi slicnim dusama. Bicemo u istim dusevnim krugovima. Treba traziti sebi slicne duse i s njima se druziti. Postovanje, koliko da je ponekad tesko ipak treba pokusati svakome pokazati, jer iza njega se krije blagoslov i duhovna dobit.

  5. #230
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Zbog takvih prica imam jaku potrebu da vrijedjam ljude koji tako pricaju, ali cu se suzdrzati. Razlog za tu potrebu je vrijedjanje ljudske inteligencije i bacanje u blato svih ovih miliona godina evolucije naseg mozga.

  6. #231
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    U dzennetu (raju) cemo sjedjeti sa sebi slicnim dusama. Bicemo u istim dusevnim krugovima. Treba traziti sebi slicne duse i s njima se druziti. Postovanje, koliko da je ponekad tesko ipak treba pokusati svakome pokazati, jer iza njega se krije blagoslov i duhovna dobit.
    Onda sam ja vec bio u raju pa me iscerali

  7. #232
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Zbog takvih prica imam jaku potrebu da vrijedjam ljude koji tako pricaju, ali cu se suzdrzati. Razlog za tu potrebu je vrijedjanje ljudske inteligencije i bacanje u blato svih ovih miliona godina evolucije naseg mozga.
    Ne razumijem bas koga to imas potrebu da vrijedas i koji razlog spominjes za tu potrebu. Ipak o cemu god da je rijec lijepo je to sto si se suzdrzao od vrijedjanja i pobjedio svog ego pred svima nama ovdje. Ukoliko si vjernike stavio u jednakost sa onima koji ljudsku inteligenciju bacaju u blato si mislim napravio gresku u tumacenju.


    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Onda sam ja vec bio u raju pa me iscerali
    Svi se mi ponekad uzdignemo daleko u svijesti
    Sta tek reci o onima koji vide svijetlost u stanju molitve .... bez da se pomolimo da nas to duhovno stanje sve jednoga dana obuzme.

  8. #233
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Pa gdje je Ego sad kad najvise treba da organizujemo jedan freestyle

  9. #234
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dozvolicu sebi da se „ubacim“ u ovu raspravu. Pustinjak, ja ne sumnjam u tvoje znanje o tvojoj vjeri, ali posto sam primetio da si se vec nekoliko puta nudio kao „duhovni ucitelj“, htio bih da ti postavim nekoliko pitanja, ako si voljan da na njih odgovoris:

    Da li bi ti pristao na „duhovni trening“ od hriscanskog „duhovnog ucitelja“, i da li bi prihvatio sve u sta on vjeruje kao svoje vjerovanje?

    Da li tvoj „duhovni trening“ podrazumeva prihvatanje islama, i da li je to cilj „duhovnog treninga“?

    Da li vjerovanje u boga mora da bude povezano sa religijom?

    Ako vec analiziras EGO u drugima, da li poznajes svoj EGO?

    Da li je bog OSOBA ljudskog izgleda?

    Dali u DZENET mogu da idu hriscani koji odbacuju islam kao istinsku vjeru? I obrnuto. Da li muslimani mogu da idu u RAJ ako odbacuju hriscanstvo kao istinsku vjeru?

    Mozes li da mi objasnis znacenje DZIHADA/sveti rat?

    (procitano na netu): Ateista koji vodi pravedan i posten zivot i vjernik koji je ubica. Ko od njih dvoje ide u RAJ a ko u PAKAO?

    Pozdrav
    Last edited by alexx; 18-12-09 at 00:52.

  10. #235
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alexx View Post
    Da li je bog OSOBA ljuckog izgleda?
    Ja se izvinjavam na parti-pupingu,ali meni je učiteljica davno rekla da ne smijem da pišem 'ljucki',već ljudski.
    Prokleta krava,sad vidim koliko nije bila u pravu.
    Pozdrav. :-P
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  11. #236
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ja se izvinjavam na parti-pupingu,ali meni je učiteljica davno rekla da ne smijem da pišem 'ljucki',već ljudski.
    Prokleta krava,sad vidim koliko nije bila u pravu.
    Pozdrav. :-P

    Bila je u pravu. Ispravljeno.

  12. #237
    Join Date
    May 2006
    Location
    PG/DG
    Posts
    752
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Tema je, čini mi se zašto vjerujete u boga. Sve religije je stvorio čovjek, pa mislim da ih uopšte ne treba uzimati za faktor vjerovanja u boga, jer ako bi danas pokrenuo neku vrstu vjerovanja, i imao svoje vjernike, siguran sam da bi posle dužeg vremena i to preraslo u neku religiju.
    Ja vjerujem u boga na neki način, mislim da je to uticaj sredine i izraz ljudske potrebe. U raj i pakao ne vjerujem. Smatram da to treba tražiti za života.

  13. #238
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    759
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nedjon View Post
    Tema je, čini mi se zašto vjerujete u boga. Sve religije je stvorio čovjek, pa mislim da ih uopšte ne treba uzimati za faktor vjerovanja u boga, jer ako bi danas pokrenuo neku vrstu vjerovanja, i imao svoje vjernike, siguran sam da bi posle dužeg vremena i to preraslo u neku religiju.
    Ja vjerujem u boga na neki način, mislim da je to uticaj sredine i izraz ljudske potrebe. U raj i pakao ne vjerujem. Smatram da to treba tražiti za života.
    Vjerujes u boga na neki nacin???? a sto? kako? zasto na nneki nacin? ili vjerujes ili se baziras na realnost, ti uzimas boga kao mogucnost, kao moguce je da ce sjutra pasti kisa, mozda i nece, znaci automatski se naslanjas u relativnost (Teorija Relativiteta) kao.

  14. #239
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Nowhere !
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se s tim da ne mozes djelimicno ili na neki nacin da vjerujes u Boga,ili vjerujes ili ne vjerujes...Svaka religija je striktno zasnovana na vjerovanju,nema nepobitnih dokaza da postoji ili da ne postoji,jednostavno religija je nesto u sto covjek sam odluci da vjeruje ili ne,iz nekih njemu poznatih razloga,mislim i da niko ne vjeruje u Boga kao "fizicko bicje" jer takav i ne postoji-barem ja tako mislim i vjerujem...Postoje mnoogo neobjasnjive stvari na ovome svijetu,koje ni nauka ni medicina ne mogu da objasne,neki to zovu slucajnoscju neki cudom,neki kazu "eto desi se",a ja to nazivam Bog...Nepobitna cinjenca je da se svakodnevno desavaju "cuda" neke stvari koje covjek ne moze da objasni,ja to smatram Bozijim djelom-ili jednostavno receno jacom sliom,koja kontrolise sve nas,sudbimu,zivote,samo postojanje...Ne volim kad ljudi iznose teorije "Kako da vjerujem u Boga,kad dnevno tolko ljudi umre,od ove ili one bolesti"-ta teorija,nazovimo je tako,je tolko plitkoumna,da je ponekad neshvatljivo...Ja to objasnjavam na sedecji nacin...Svaka stvar na ovome svijetu ima svoju suprotnu stranu,so i secjer,vatra i led,crno i bijelo,ljubav i mrznja...Svako dobr se prekine necim gorim ili obrnuto...To je jednostavno balans tj ravnotza po kojoj u sustini sve i funkcionise...Jednostavno je,ne cem bi to licilo,da se ljudima desavaju samo dobre stvari,da je sve savrseno,da nema gladi mrznje i rata,da nema gladi,patnje i bola...jednostavno je-takav svijet je nezamisliv i ne bi funkcionisao..Poenta je ako postoji Bog-savrseno bicje simbol "dobra","osoba" kojoj se molimo za bolje sjutra,onda mora da postoji i nesto sto oredjuje "zlo" nazovimo ga Djavo,ne prihvatam razmisljanje da postoji Bog a da Djavo ne postoji,nije objasnjivo,nije logicno,nije normalno i protivi se principu ravnoteze i balansa...Takodje i ne vjerujem u slucajnosti,sve samo sa sobom nosi neki razlog,nista nije slucajno,sve ima svoje zasto!Ne vjerujem u savrsenstva na zemlji,ono sto ja smatram savrsenim,nekome se cini dalekooo od toga...Savrsenstva odredjuju pojedinci,tako da ono u globalu i ne postoji....Sto se tice zivota poslije smrti,vjerujem da postoji nesto,vjerujem da dusa ide nedje,ne znam kako bih to nazvala ali vjerujem,mislim da se ne zavrsava sve smrcju,mislim cak da je to nemogucje,da covjek potpuno "nestane",mislim sve sto se vise prica o tome,covjek upane u neka dublja razmisljanja i postavlja 100 pitanja a nidje odgovora,i konstatovala sam da razmisljanje o neshvatljivim i neprirodnim stvarima,covjeka moze da odvede u ludilo,tako da se i ne trudim mnogo,barem dok sam ovako psihicki stabilna

  15. #240
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makita_laco View Post
    Postoje mnoogo neobjasnjive stvari na ovome svijetu,koje ni nauka ni medicina ne mogu da objasne
    Ne, ne. Posoje trenutno neobjasnjive stvari. Covjek nekad nije mogao da objasni zasto kisa pada.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  16. #241
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne, ne. Posoje trenutno neobjasnjive stvari. Covjek nekad nije mogao da objasni zasto kisa pada.
    Oprosti Vanja, ali stav da ce jednog dana biti sve razotkriveno je opet u domenu vjere. :mrgreen:

  17. #242
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Nowhere !
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne, ne. Posoje trenutno neobjasnjive stvari. Covjek nekad nije mogao da objasni zasto kisa pada.
    Uopste se ne slazem s tom izjavom,ali bas se ne slazem...Ajde da uzmemo u obzir i tu mogucjnost,koja asocira tj govori da je svaka stvar objasniva vremenom..

    Objasni mi ti kako cje i za "milion" godina neko da objasni to sto se desio slucaj pada djeteta iz kolijevke pod Ostrog s otprilike 20 metara,a da se dijete nije ni probudilo???Objasni mi to?Ko cje i kad to da mi objasni?Samo pls nemoj recj srecja ili nesto sl,jer to ne prihvatam kao adekvatni odgovor!

    I ne mozemo "Bozija djela" svrstavati u isti lonac s naucno objasnjivim stvarima..Nekad se smatralo da Zemlju nose slonovi na ledja,i sl nebulozne teorije,ali to su vecj stvari koje nikakve veze nemaju s ovim o cemu ja pricam !!

  18. #243
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makita_laco View Post
    pada djeteta iz kolijevke pod Ostrog s otprilike 20 metara,a da se dijete nije ni probudilo?

    A star is born.
    Dijete u kolijevci pod Ostrogom?Ili je neko vukao kolijevku do gore,ili je to dijete nekog iz manastira.U oba slučaja - djeca se čuvaju,djetetu se nije baš lagano strmeknut' sa 20 metara.
    A to da se nije probudilo,vjerujem.
    Groma nije čulo.
    Quote Originally Posted by Makita_laco View Post
    I ne mozemo "Bozija djela" svrstavati u isti lonac s naucno objasnjivim stvarima..Nekad se smatralo da Zemlju nose slonovi na ledja,i sl nebulozne teorije,ali to su vecj stvari koje nikakve veze nemaju s ovim o cemu ja pricam !!
    Ali je,sa druge strane,nimalo nebulozno tvrditi da:
    1)Se dijete rađa bez seksa;
    2)Čovjek jednostavnim pokretima ruku razdvaja more;
    3)Ljudi ožive nakon smrti;
    4)Su sve životinjske vrste stale u jedan brod,i iz njega se razmilile svuda po svijetu;
    5)Čovjek živi par dana u utrobi velike ribe;
    6)Bebe preživljavaju padove sa 20 metara;
    7)(idemo malo u Antiku)Bogovi šalju munje,zemljotrese,bolesti (ovoga ima i u Svetom Pismu),pa čak i troglava čudovišta na ljude.O ženama koje pretvaraju u kamen pogledom da ne pričamo.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  19. #244
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Nowhere !
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post

    A star is born.
    Dijete u kolijevci pod Ostrogom?Ili je neko vukao kolijevku do gore,ili je to dijete nekog iz manastira.U oba slučaja - djeca se čuvaju,djetetu se nije baš lagano strmeknut' sa 20 metara.
    A to da se nije probudilo,vjerujem.
    Groma nije čulo.

    Ali je,sa druge strane,nimalo nebulozno tvrditi da:
    1)Se dijete rađa bez seksa;
    2)Čovjek jednostavnim pokretima ruku razdvaja more;
    3)Ljudi ožive nakon smrti;
    4)Su sve životinjske vrste stale u jedan brod,i iz njega se razmilile svuda po svijetu;
    5)Čovjek živi par dana u utrobi velike ribe;
    6)Bebe preživljavaju padove sa 20 metara;
    7)(idemo malo u Antiku)Bogovi šalju munje,zemljotrese,bolesti (ovoga ima i u Svetom Pismu),pa čak i troglava čudovišta na ljude.O ženama koje pretvaraju u kamen pogledom da ne pričamo.
    Stani stani stani,sad si me vecj iznervirao...:mad:...Ovaj moj primjer djeteta je ziva istina,ocevidci su postojali,znaci nije bajka o kojoj niko nema da posvjedoci,kao o ovima koje ti navodis...Cekaj jesam li ja navela i jednu od tvojih 6 stavki kao cinjenicu...Jestne nebulozno,ali daj mi dokaz da nije bilo toga,ne mozes,ne mogu ni ja tebe dati da jeste to je upravo moja teorija Religije,sve se svodi na vjerovanju bez dokaza...Objasni mi ti onda DOKTORE neke stvari koje covjecanstvo nikad nije umjelo niti cje,i nemoj mi se tu vadit na taj "ocajni humor" no progovori ka' co'ek

  20. #245
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makita_laco View Post
    Stani stani stani,sad si me vecj iznervirao...:mad:...Ovaj moj primjer djeteta je ziva istina,ocevidci su postojali,znaci nije bajka o kojoj niko nema da posvjedoci,kao o ovima koje ti navodis...Cekaj jesam li ja navela i jednu od tvojih 6 stavki kao cinjenicu...Jestne nebulozno,ali daj mi dokaz da nije bilo toga,ne mozes,ne mogu ni ja tebe dati da jeste to je upravo moja teorija Religije,sve se svodi na vjerovanju bez dokaza...Objasni mi ti onda DOKTORE neke stvari koje covjecanstvo nikad nije umjelo niti cje,i nemoj mi se tu vadit na taj "ocajni humor" no progovori ka' co'ek
    Da ti objasnim kako se djeca ne rađaju bez začeća?
    Ili kako ljudi ne mogu da razdvoje more?
    Ili kako bebe ne preživljavaju pad od 20 m?
    Objasni ti meni kako su se ti izuzeci od opštih pravila desili,i daj mi dokumentovana svjedočenja ljudi čije je to dijete,ili koji su vidjeli taj pad.
    A za ovo boldovano iz tvog posta upravo to i ja kažem.
    Vjerovanje bez dokaza.A ako dokaza nemamo,ne znamo ništa o tim događajima.Pa ni da li su se desili tako kao što je opisano.I onda čitava priča ima smisla taman koliko i nordijski,helenski,ili indijski mitovi.
    A slijepa vjera u nešto što vrlo vjerovatno može biti laž,a sigurno je mit meni nije baš primamljiva.
    Naravno,sve zavisi od ličnih preferenci.
    Neko voli ovo,neko ono...
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  21. #246
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Nowhere !
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Da ti objasnim kako se djeca ne rađaju bez začeća?
    Ili kako ljudi ne mogu da razdvoje more?
    Ili kako bebe ne preživljavaju pad od 20 m?
    Objasni ti meni kako su se ti izuzeci od opštih pravila desili,i daj mi dokumentovana svjedočenja ljudi čije je to dijete,ili koji su vidjeli taj pad.
    A za ovo boldovano iz tvog posta upravo to i ja kažem.
    Vjerovanje bez dokaza.A ako dokaza nemamo,ne znamo ništa o tim događajima.Pa ni da li su se desili tako kao što je opisano.I onda čitava priča ima smisla taman koliko i nordijski,helenski,ili indijski mitovi.
    A slijepa vjera u nešto što vrlo vjerovatno može biti laž,a sigurno je mit meni nije baš primamljiva.
    Naravno,sve zavisi od ličnih preferenci.
    Neko voli ovo,neko ono...
    Vidis u necemu se i slazem ...sad smo presli s religije na papirologiju,uzecjemo ga u obzir retorickog "pitanja" pa da se lisim odgovaranja za dobrobit komunikacije ...Stvar je pojedinca...Ja i ti mozemo cijelu nocj da se prepiremo,na kraj se mozda i posvadjamo a t osta pri tvojem,a ja pri mojem misljenju i vjerovanju,ukoliko se to tvoje moze nazvati vjerovanjem..Ja se u potpunosti slazem da postoje nebulozne vjerske stvari,bas kao to razdvajanje mora..bla bla bla..ali samo kazem da postoje neobjasnjive stvari,koje ti nazivas ili objasnjavas nekom svojom teorijom,ja ih nazivam Bozijim djelima...And all the story stop there ...

  22. #247
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Da ti objasnim kako se djeca ne rađaju bez začeća?
    Ili kako ljudi ne mogu da razdvoje more?
    Ili kako bebe ne preživljavaju pad od 20 m?
    Objasni ti meni kako su se ti izuzeci od opštih pravila desili,i daj mi dokumentovana svjedočenja ljudi čije je to dijete,ili koji su vidjeli taj pad.
    A za ovo boldovano iz tvog posta upravo to i ja kažem.
    Vjerovanje bez dokaza.A ako dokaza nemamo,ne znamo ništa o tim događajima.Pa ni da li su se desili tako kao što je opisano.I onda čitava priča ima smisla taman koliko i nordijski,helenski,ili indijski mitovi.
    A slijepa vjera u nešto što vrlo vjerovatno može biti laž,a sigurno je mit meni nije baš primamljiva.
    Naravno,sve zavisi od ličnih preferenci.
    Neko voli ovo,neko ono...
    Slijepa vjera bez dokaza i bez trazenja dokaza je, otvoreno cu rec, ZA AVETINJE!
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. #248
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Nowhere !
    Posts
    205
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Slijepa vjera bez dokaza i bez trazenja dokaza je, otvoreno cu rec, ZA AVETINJE!
    Svasta....Ja cju ti navesti barem 10 stvari u koje ti vjerujes,a ne postoje adekvatni dokazi...sigurno...

  24. #249
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Navedi mozda ni on ne zna da vjeruje u to

  25. #250
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Makita_laco View Post
    Svasta....Ja cju ti navesti barem 10 stvari u koje ti vjerujes,a ne postoje adekvatni dokazi...sigurno...
    Navedi, molim te
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 10 of 15 FirstFirst ... 67891011121314 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U sta vjerujete?
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 74
    Last Post: 23-04-14, 11:24
  2. Zasto ne vjerujete u Boga?
    By Ego_and_his_own in forum Religija i filozofija
    Replies: 690
    Last Post: 10-08-10, 20:31
  3. Vjerujete li umjetnicima?
    By Bonja the Zmaj in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 12
    Last Post: 22-11-06, 10:23
  4. da li vjerujete
    By TiJaNaaaA in forum Sve i svašta
    Replies: 60
    Last Post: 30-06-06, 16:06
  5. U shta vjerujete?
    By SHORTY in forum Religija i filozofija
    Replies: 32
    Last Post: 18-12-04, 23:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •