Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 31

Thread: Datumi i maleri...

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Datumi i maleri...

    Da li vam se ikad desavalo da su vam se odredjeni datumi ispostavili kao donosioci malera?...Kad stanete,malo se zamislite i ustanovite sa cudjenjem da vam se na isti datum opet desilo nesto ne bas lijepo...Slucajnost ili ne,ostavi vas u cudjenju pa ga bas vise i ne gotivite nesto...?



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,528
    Thanks Thanks Given 
    5,404
    Thanks Thanks Received 
    3,884
    Thanked in
    1,535 Posts

    Default

    izgubljen sam sa vremenom potpuno, sto je najgore radim smjenski posao tako da cesce ne znam ni koji je dan a ni datum
    bitno mi je ono danas druga, sjutra prva, prekosjutra treca pa dva dana slobodan i tako u krug
    To su samo slucajnosti ili je neko poceo da baja
    Vjerujes li u bajanje?

  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Da li vam se ikad desavalo da su vam se odredjeni datumi ispostavili kao donosioci malera?...Kad stanete,malo se zamislite i ustanovite sa cudjenjem da vam se na isti datum opet desilo nesto ne bas lijepo...
    Ako staneš i razmisliš još malo,doći ćeš do sljedećeg zaključka : Datumi nemaju nikakve veze sa bilo čim šta ti se desilo.Pobroj sve loše stvari koje su ti se desile i vidjećeš o čemu ti pričam.Samo neke od ukupnog broja stvari desile su se na jedan datum.A loših stvari je mnogo,mnogo da bi se podvrgnule takvim pravilima.
    Upravo to što razmišljaš o tome i pokušavaš da posložiš stvari u neki vremenski period,vidiš to na taj način.Odnosno,sugerišeš sebi da je taj datum nekako bitan.
    A nije.
    Samo pokušavaš da uočiš sinhronicitet,kako bi objasnila nešto na bilo koji način.Jedan od načina je to - povezivanje događaja sa datumom.
    Taj način je pogrešan,iako mu mnogo ljudi pribjegava,i jedan je od ogranaka fenomena koji se u psihologiji učenja naziva 'Naučena bespomoćnost'.
    Last edited by Čika Džo; 19-11-09 at 00:22.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  4. #4
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    izgubljen sam sa vremenom potpuno, sto je najgore radim smjenski posao tako da cesce ne znam ni koji je dan a ni datum
    bitno mi je ono danas druga, sjutra prva, prekosjutra treca pa dva dana slobodan i tako u krug
    To su samo slucajnosti ili je neko poceo da baja
    Vjerujes li u bajanje?


    Tu smo isti...Ne znam ni koji je dan,pa me obicno gledaju ono zacudjujuce kuci kad hocu da ih ubijedim da je subota onda kad je srijeda...:roll:
    I ja vjerujem da su to slucajnosti,nekad mi se bas davno na 2 jun ponovio neki maler,ali nisam previse sujevjerna po pitanju toga...Volim da pamtim datum kad sam se sa nekim upoznala,smuvala,ili uopste kad se nesto posebno lijepo desavalo,manje kad sam se sa tim istim bila u svadji ili se razisla jer obicno nemam kad od tugovanke da mislim na ista... Vremenom zaboravim i jedno i drugo...
    Inace,jos niko nije bacio neku bajalicu na mene da znam,pa ako bude pocet' cu da vjerujem :-P



    "Tiha voda brijeg roni..."

  5. #5
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ako staneš i razmisliš još malo,doći ćeš do sljedećeg zaključka : Datumi nemaju nikakve veze sa bilo čim šta ti se desilo.Pobroj sve loše stvari koje su ti se desile i vidjećeš o čemu ti pričam.Samo neke od ukupnog broja stvari desile su se na jedan datum.A loših stvari je mnogo,mnogo da bi se podvrgnule takvim pravilima.
    Upravo to što razmišljaš o tome i pokušavaš da posložiš stvari u neki vremenski period,vidiš to na taj način.Odnosno,sugerišeš sebi da je taj datum nekako bitan.
    A nije.
    Samo pokušavaš da uočiš sinhronicitet,kako bi objasnila nešto na bilo koji način.Jedan od načina je to - povezivanje događaja sa datumom.
    Taj način je pogrešan,iako mu mnogo ljudi pribjegava,i jedan je od ogranaka fenomena koji se u psihologiji učenja naziva 'Naučena bespomoćnost'.

    Slazem se... Nema veze inace tema sa mnom...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #6
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Slazem se... Nema veze inace tema sa mnom...
    Onda dugujem izvinjenje za direktno obraćanje. Izvini za direktno obraćanje.
    Ali proslijedi ako je vezano za bilo koga kome može da koristi.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Onda dugujem izvinjenje za direktno obraćanje. Izvini za direktno obraćanje.
    Ali proslijedi ako je vezano za bilo koga kome može da koristi.
    Prihvatam izvinjenje Nekom ce koristiti



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #8
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Da li vam se ikad desavalo da su vam se odredjeni datumi ispostavili kao donosioci malera?...Kad stanete,malo se zamislite i ustanovite sa cudjenjem da vam se na isti datum opet desilo nesto ne bas lijepo...Slucajnost ili ne,ostavi vas u cudjenju pa ga bas vise i ne gotivite nesto...?
    Posto je tema na podforumu "ljubav" recicu da kod mene nije slucaj bas sa tacnim datumom, tj. desi se da varira +/- 10 dana, ali da postoje periodi godine u kojima mi se desavaju iz godine u godinu veoma slicne stvari. Npr. svaka, ali svaka veza mi je pocela na kraju ljeta i svaka je raskinuta sredinom aprila. A nevezano za ljubav, sve najgore stvari u zivotu su mi se dogodile u prvoj sedmici februara, tako da iz godine u godinu sve vise zelim da taj dio nekako prespavam.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Zasto ne volim prolece,
    Kada se dise najdublje,
    I sve odjednom ozivi,
    A nasa ljubav umire..."



    Ne znam,recimo neke su mi se stvari ponovile sto imaju veze sa proljecem...A opet je bilo proljeca kad mi se nista nije moglo desiti zgoreg(ove godine me iznenadilo ljeto),tako da...Ne vjerujem puno u to...
    Last edited by Artemis; 19-11-09 at 01:29.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #10
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolje jos da vjerujem. Ali ima perioda u godini koji se nekako preslikavaju, mozda nas vise prati osjecaj da jedno godisnje doba lici na ono od prethodne godine, pa smo skloni slicnim osjecanjima, a u skladu sa njima se i ponasamo, ocekujemo i reagujemo.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Najbolje jos da vjerujem. Ali ima perioda u godini koji se nekako preslikavaju, mozda nas vise prati osjecaj da jedno godisnje doba lici na ono od prethodne godine, pa smo skloni slicnim osjecanjima, a u skladu sa njima se i ponasamo, ocekujemo i reagujemo.
    Psiha je cudo....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #12
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bas mi sinoc jedna drugarica kaze kako mrzi 17 novembar jer joj je baksuzan i svaki put joj se nesto lose desi... I stvarno jeste bilo tako par puta. Naravno da je sve to slucajnost, nego covjek sebe vrlo lako ubijedi u svasta
    Meni je recimo datum mog rodjenja zadnjih godina bio totalna prekretnica u zivotu (doduse sa poslovne strane) pa me tacno strah da se ne udam za sledeci! :mrgreen:
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post
    Bas mi sinoc jedna drugarica kaze kako mrzi 17 novembar jer joj je baksuzan i svaki put joj se nesto lose desi...
    dobro da nije 16.
    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Ako staneš i razmisliš još malo,doći ćeš do sljedećeg zaključka : Datumi nemaju nikakve veze sa bilo čim šta ti se desilo.Pobroj sve loše stvari koje su ti se desile i vidjećeš o čemu ti pričam.Samo neke od ukupnog broja stvari desile su se na jedan datum.A loših stvari je mnogo,mnogo da bi se podvrgnule takvim pravilima.
    Upravo to što razmišljaš o tome i pokušavaš da posložiš stvari u neki vremenski period,vidiš to na taj način.Odnosno,sugerišeš sebi da je taj datum nekako bitan.
    A nije.
    Samo pokušavaš da uočiš sinhronicitet,kako bi objasnila nešto na bilo koji način.Jedan od načina je to - povezivanje događaja sa datumom.
    Taj način je pogrešan,iako mu mnogo ljudi pribjegava,i jedan je od ogranaka fenomena koji se u psihologiji učenja naziva 'Naučena bespomoćnost'.
    Neka de sa tom behaviorističkom psihologijom jer nevezano za ishode i nije vazno da li je motivacioni , kognitivni ili emotivni to se desava Htio ne htio naviknes na neke datume osobe sa kojom si pa se dobro pazis tih dana, a ono 13-ti pa petak, pa cuda .... su gluposti ili predrasude.
    Slab sam sa datumima pa i rodjendane prijatelja pozaboravljam, ali sam izgradio sistem da im za novu godinu cestitam i rodjendan i prvi maj i slavu i sve zivo pa to otarasim odjednom. Neki se naravno dobro zapamte i slucajnost je da se ponavljaju, ali bilo kako bilo super je da ima samo jedan 16 novembar u godini, a 16 decembar ne izlazim iz kuće za svaki slucaj

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    U Njegovom srcu...
    Posts
    1,379
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad bih počela da razmišljam o tome - voljela bih samo brojeve od 32 pa nadalje.
    Mislim da se loše stvari dešavaju bez obzira na to koji je dan. ne vjerujem u slučajnosti, makar ne pretjerano, ali ovo je sfera života kada sam sklona da povjerujem u njih.
    Vjerujem u periode. I to MOJE. Ne godišnje...
    Tako imam periode kada sam euforična, kada širim energiju za deset ljudi, kada pokrećem i sebe i druge i iniciram lijepe stvari. Imam periode kada sam melanholična, sklona preispitivanju sebe i drugih, odnosa u koje ulažem i sl. - tada uvijek doslutim nešto ružno, jer šta tražiš - to i dobiješ...
    Nekada sam jako dobro pamtila datume. A onda sam shvatila da ih samo Ja pamtim i bila tužna, pretužna godinama. Sada ne želim da ih pamtim...
    "...patim zbog osoba kojima sam poklonila svoje srce i uvidjam da oni koji su dotakli moju dushu nisu uspeli da probude moje telo, a oni koji su doticali moje telo nisu uspevali da dosegnu do moje dushe. “

  15. #15
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by InDiJaNkA View Post
    Nekada sam jako dobro pamtila datume. A onda sam shvatila da ih samo Ja pamtim i bila tužna, pretužna godinama. Sada ne želim da ih pamtim...
    Kako mi je ovo poznato...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Neka de sa tom behaviorističkom psihologijom jer nevezano za ishode i nije vazno da li je motivacioni , kognitivni ili emotivni to se desava Htio ne htio naviknes na neke datume osobe sa kojom si pa se dobro pazis tih dana, a ono 13-ti pa petak, pa cuda .... su gluposti ili predrasude.
    Slab sam sa datumima pa i rodjendane prijatelja pozaboravljam, ali sam izgradio sistem da im za novu godinu cestitam i rodjendan i prvi maj i slavu i sve zivo pa to otarasim odjednom. Neki se naravno dobro zapamte i slucajnost je da se ponavljaju, ali bilo kako bilo super je da ima samo jedan 16 novembar u godini, a 16 decembar ne izlazim iz kuće za svaki slucaj
    Nije bihejvioristička nego kognitivistička.
    Kao što rekoh,u objektivnoj realnosti nema nikakve šanse da će vam se loši događaji grupisati u jedan dan,ma kako ga odredili.Ako ubijedite sebe da hoće,pak...Onda ne znam šta da vam kažem. Probajte da kažete sebi da neće i izađite na ulicu.Tebi Hari još nije kasno ove godine da razbiješ 'maler'.Ko zna,možda se osjetiš još življe.
    Ja sa datumima nemam problem,ali neke ćoškaste kao : 'Kad smo se upoznali','godišnjica braka','godinu u vezi' i to još nisam imao razloga da pamtim.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Ljudi su skloni da nalaze razne obrasce u stvarima i događajima oko sebe. Kako se zvaše ona tema oko napada na WTC đe su sve one "zanimljivosti" vezane za datum napada i kombinacije brojeva iz tog datuma iznešene?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Da li vam se ikad desavalo da su vam se odredjeni datumi ispostavili kao donosioci malera?...Kad stanete,malo se zamislite i ustanovite sa cudjenjem da vam se na isti datum opet desilo nesto ne bas lijepo...Slucajnost ili ne,ostavi vas u cudjenju pa ga bas vise i ne gotivite nesto...?
    Mi smo maleri ponekad, a datum na koji se nesto desilo je samo kolateralna greska pa umjesto sebe ili nekog drugog, nadjemo, ni manje ni vise, da krivimo obican broj

  19. #19
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ljudi su skloni da nalaze razne obrasce u stvarima i događajima oko sebe. Kako se zvaše ona tema oko napada na WTC đe su sve one "zanimljivosti" vezane za datum napada i kombinacije brojeva iz tog datuma iznešene?
    Da, da, ne zaboravimo i broj 26 vezan za Toseta Proeskog i tome slicno.

    Jednostavnim racunskim operacijama uz gematrijski alfabet se svaki dogadjaj, osoba, datum i situacija mogu svesti na neki broj i veoma cesto to moze izgledati fascinantno.

    Nekad davno, imala sam obicaj da na putu skola-kuca sabiram i oduzimam brojeve na starim auto-tablicama kako bih sa obje strane crte dobila isti rezultat i rijetko kad bi se desilo da nema moguceg rjesenja. Time sam vjerovatno i onemogucila sebi da me necija igra s brojevima ostavi bez teksta.

    Zamislimo onda da recimo ne koristimo dekadni nego heksadekadni sistem, nasi tripovi s brojevima vise ne bi imali smisla, a opet bi nam se desile iste te stvari.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sa baksuznim datumima nemam problema, svaki dan mi je isti a to o cemu pricate se zove "racionalizacija" i predstavlja (pogresan) pokusaj covjeka da objasni sutuacije koje ne razumije.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    dobro da nije 16.

    Neka de sa tom behaviorističkom psihologijom jer nevezano za ishode i nije vazno da li je motivacioni , kognitivni ili emotivni to se desava Htio ne htio naviknes na neke datume osobe sa kojom si pa se dobro pazis tih dana, a ono 13-ti pa petak, pa cuda .... su gluposti ili predrasude.
    Slab sam sa datumima pa i rodjendane prijatelja pozaboravljam, ali sam izgradio sistem da im za novu godinu cestitam i rodjendan i prvi maj i slavu i sve zivo pa to otarasim odjednom. Neki se naravno dobro zapamte i slucajnost je da se ponavljaju, ali bilo kako bilo super je da ima samo jedan 16 novembar u godini, a 16 decembar ne izlazim iz kuće za svaki slucaj
    e vala izljegni ovoga 16. razbij maler! Zamisli $utra, zeni ti na'm pa'ne da se porodi 16. decembra? em ne smijes s njom do porodilista, em ti se na malerozni dan desi najsrecniji dogadjaj u zivotu?! Pusti bogoti

    nemam malerozne datume...jednostavno ne pamtim takve datume, a da pamtim, mnim da ne bi dana bilo da se ne bojim maknut iz kuce!
    jedino sto mi moze bit malerozno je komad robe...kad prvi put obucem nesto i neki maler me snadje to vise ne stavljam na moje kosti

    bez sale, stvarno vjerujem da imamo dobre i lose periode u zivotu nevezano za datume, garderobu ili bilo sto, jednostavno, jedan period je ok, drugi nije i to je to
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako bude 16 decembar zamolicu zenu da prenese jedan dan

  23. #23
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako bude 16 decembar zamolicu zenu da prenese jedan dan
    Slabo bi se ti tu pitao sta


    Neko je pomenuo rodjendane...Pa eto,dobri niz godina je na moj 29 april padala kisa,i ako bi sunce bilo izjutra popodne bi se naoblacilo i pala bi,pa sam mislila da jeste cudno sve dok jedan 29 april nije prosao citav suncan...
    Sto se tice pamcenja datuma u vezi ljubavnih spojeva pa cak i prosidbi i vjencanja opste je poznato da muski(vecina)ne pamte godisnjice,rodjendane cure ili zene i sl dok ih zena jako dobro pamti...To je njoj jednostavno u prirodi jer je svakako sentimentalnija kao njezniji pol i to je za nju poput posebne knjizice u koju biljezi srcem trenutke kad se osjecala ispunjenom,voljenom,sretnom-nalik na neku djevojcicu,pa zna da bude tuzna(poput Indijanke) i osjeti se manje posebnom kad uvidi da ih njen covjek zaboravlja,sto opet ne znaci da je on voli manje... Ja sam pamtila datume koje sam dozivljavala bitnim i posebnim a onda bih nakon nekog vremena uhvatila sebe da uzalud kopam po sjecanju da se sjetim nekog odredjenog...
    Nisam sujevjerna,opet kazem,postoje za mene samo dani kad mi ne ide i dani kad se ipak nesto lijepo dogodi...Sad mi je,moram priznati,malo do ovih drugih...(da upisem neki datum u svoju nevidljivu praznu knjizicu,valjalo bi)



    "Tiha voda brijeg roni..."

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad lijepa rijec gvozdena vrata otvara valjda bi jos ljepsa i neka zatvorila Od mase bezlicnih dana normalno je da se samo neki posebno pamte. Sa druge strane, neki se dogadjaji pamte do sitnice, a da oko izbijes ne znas koji je bio datum...

  25. #25
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad lijepa rijec gvozdena vrata otvara valjda bi jos ljepsa i neka zatvorila Od mase bezlicnih dana normalno je da se samo neki posebno pamte. Sa druge strane, neki se dogadjaji pamte do sitnice, a da oko izbijes ne znas koji je bio datum...

    Svidja mi se ova prva recenica... Samo sto nije slucaj sa danom kad se ne pitas ni ti ni ona nego ono malo trece,sto ne slusa nista i hoce pa oce napolje i bas na 16-ti
    Ovom zadnjom mudro zboris...



    "Tiha voda brijeg roni..."

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. mogu i datumi
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 2
    Last Post: 15-06-09, 12:03
  2. sta pokloniti kad vazni datumi dodju
    By box in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 55
    Last Post: 24-09-08, 13:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •