Page 9 of 11 FirstFirst ... 567891011 LastLast
Results 201 to 225 of 260

Thread: Cvijet, pcela i pauk.

  1. #201
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by renaissance View Post
    A da se okrenes samoanalizi? Mislim...preporuka je samo

    A da sacekam Mojsija da mi posudi onu broshuru o psihoanalizi ?


    ... ili da se , ipak OPET okrenem k' zeni veceras ,a ,sta mislis , pomaze li to ?



    P.S. ipak ti mene volis na neki tvoj nacin , cim bi da mi pomognes
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  2. #202
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    @Tattoo, jos jednom da ti ponovim, koristi argumente, oni su kljucni koji god stav da zastupas

  3. #203
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kako si zatucan sve ti prosto. Chu zeni da se okrećes kad to vise nije moderno

  4. #204
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Ma on je netoleranti primitivac


  5. #205
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Tattoo, posto vec imas ambicije za mjesto ministra u vladi ...

    ...savrseno dobro znas kako treba reagovati u slucaju da se necija seksualna orjentacija (recimo, tog istog sugradjanina), ne poklapa sa tvojim idealima? Iako on u sustini ne krsi ni jedan jedini zakon drustva u kome zivis (eto dokaza da vi niste drustvo, usput)?


    Hahahahaha, grijesis ... da sam ja ministar a mi imali NAVEDENI problem...imali bi i efikasno rjesenje
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  6. #206
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up Respekt

    Znaci Dinosha:
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  7. #207
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    @Tattoo, jos jednom da ti ponovim, koristi argumente, oni su kljucni koji god stav da zastupas
    Pocinju da mi nedostaju ...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  8. #208
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Hahahahaha, grijesis ... da sam ja ministar a mi imali NAVEDENI problem...imali bi i efikasno rjesenje
    Nisi ovlascen da vrsis hirurgiju nad mojim postovima, narocito ne ako time izostavljas kljucno pitanje - sto je vec treci put, pa cu zakljuciti da nemas odgovor na to, i idemo dalje.

    Svaki gradjanin Crne Gore ima pravo da bude biran, pa ti niko ne brani da se kandidujes (na celu Fasisticke Partije Crne Gore, recimo) - i da sprovedes u djelo svoje zamisli. Tako bi se i najbolje vidjelo koliko "vas" je, i ako postoji vecina o kojoj govoris, neces imati nikakvih problema.

    Medjutim, posto ti jos uvijek nisi ministar u vladi, i posto ustav i zakoni ove drzave i drustva tvrde da si PROBLEM TI, a ne homoseksualci, "efikasno rjesenje" koje predlazes se moze primijeniti jedino na tebi (i tvojim istomisljenicima). Mada sam siguran da je to prilicno ekstremna kazna, ali kad je vec ti predlazes...

  9. #209
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taman tako ... cestitam ti na pobjedi !

    Neka ga samnom ovaj "ostatak" od 599 985 nenormalnih ,fasisoidnih i nekulturnih Crnogoraca ... ostali neka uzivaju !


    Peace !
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  10. #210
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Neka ga samnom ovaj "ostatak" od 599 985 nenormalnih ,fasisoidnih i nekulturnih Crnogoraca ... ostali neka uzivaju !
    Hahahah. Ovo je (skoro) jednako simpatican podatak kao Egovih 4 milijarde Hriscana i 100 najvecih naucnika vjernika.

    Uozbilji se, covjece. Tvoji istomisljenici se ne broje u hiljadama, jer inace ne bi imali zakone po kojima se oni smatraju prestupnicima, i Ustav koji izricito zabranjuje pricu koju ti ovdje siris.

    Onima koji jesu tvoji istomisljenici preporucujem da bolje razmisle prije nego sto pocnu da rjesavaju "drustvene probleme" koje oni vide u svojoj glavi. Prije ili kasnije ce se problemi i rjesavat, da ne bude poslije kukanja (kao kukanje navijaca u Srbiji ovih dana, npr) i trazenja "pravde".
    Last edited by MadGod; 20-11-09 at 00:28.

  11. #211
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A kolko muke oko *****a, malo malo pa nova tema..
    Bijo si poziw koi se neodbija

  12. #212
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    .....Meni je Dinosa lafcina i prototip covjeka zdravog razmishljanja iz CG. .....
    Dinošu sam zapamtio posle one njegove izjave.....ko se ne osveti, taj se ne posveti. Bitno je bilo i vrijeme kada je to rekao.

    Meni je to bilo debilno i zločinačko razmišljanje, taman kao kad bi neki radikal druge nacije opravdavao zločine protiv civila u Srebrenici ili zločine protiv civila u hrvatskoj akciji Oluja.

    Al kad takvima sličnim Dinoši kažeš da ne lupaju gluposti ....oni zamijene teze i optuže tebe da si ti nacionalšovinista i da ih napadaš samo zato što su Albanci. I još zaključe da mrziš sve Albance. Kapiraš?

  13. #213
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Uvijek mi je bilo cudno sto vecina ljudi pri pomenu homoseksualizma prvo pomisli na musku "varijantu".
    Strak od falusa.Tuđeg.
    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    i sto je pogrijesio?! ja da sam homo-bi-sexualac, nekrofil, slijep, gluv, sakat... potpuno bih razumio drustvo sto se ne raduje sto ima takvih kao ja, ali je duzno da nas stiti! i sto je tu cudno?!
    Homoseksualac ima veze sa nekrofilom isto koliko i nekrofil sa sakatim.I manje.
    Quote Originally Posted by SECTOR View Post
    Reci mi da znam.
    ?

    Ljudi,uživajte u sebi i pustite ostale na miru ako vas ne ugrožavaju.Tatoo,niko ti ne maše guzom ili pišom ispred nosa,zagrli tu đevojku i iskuliraj.
    Last edited by Čika Džo; 20-11-09 at 00:44.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  14. #214
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neka idu u Holandiju da se jebu,a odje neka legalizuju travu.

  15. #215
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Ne zaboravimo izjavu velikog našeg neuropsihijatra Borisava Mitrića.


    Da,magnituda od stručnjaka,taj Mitrić.Par puta na TV-u i eto ti veličine.
    Zbog takvih nam je prevencija duševnih bolesti i sociopatije na nivou na kom je danas.O stanju neuropsihijatrijskih klinika da ne pričamo.
    Last edited by Čika Džo; 20-11-09 at 02:12.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  16. #216
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Dinošu sam zapamtio posle one njegove izjave.....ko se ne osveti, taj se ne posveti. Bitno je bilo i vrijeme kada je to rekao.

    Meni je to bilo debilno i zločinačko razmišljanje, taman kao kad bi neki radikal druge nacije opravdavao zločine protiv civila u Srebrenici ili zločine protiv civila u hrvatskoj akciji Oluja.

    Al kad takvima sličnim Dinoši kažeš da ne lupaju gluposti ....oni zamijene teze i optuže tebe da si ti nacionalšovinista i da ih napadaš samo zato što su Albanci. I još zaključe da mrziš sve Albance. Kapiraš?
    Ti si protiv albanskog obicajnog prava, odnosno protiv njihovog Dukadjinijevog zakonika? Smatras da je to debilno i zlocinacko razmisljanje i uporedjujesh sa Srebrenicom tradiciju od pocetka 15. vijeka?
    Obicaji su kultura jednog naroda i ti iz sopstvenog neznanja za koje tvrdish da je znanje vrijedjas jedan narod. Ukoliko njima smeta nesto u svojim obicajima oni ce ga sami korigovati, njihova stvar. U svakom drugom slucaju si teski zabludjeli nacionalsovinista koji je tipican primjer neznalice kojeg NVO ubijede da zna svasta.:-?
    Lakse bi ti bilo da preskocish sektaske NVO budaletine i da odes na hotgaylist.com ili slicne sajtove ako vec nemas m*da da priznas sta te privlaci, da ne bi prao savjest po seansama NVO koje zaradjuju na svakakvim psihopatama.
    Uzmi knjigu u ruke jer od naracije priucenih sektasa iz NVO i ono sto si znao neces znat.

    Al kad takvima sličnim Dinoši kažeš da ne lupaju gluposti ....oni zamijene teze i optuže tebe da si ti nacionalšovinista i da ih napadaš samo zato što su Albanci. I još zaključe da mrziš sve Albance. Kapiraš?
    Suvise su oni fini za tebe pa ti samo kazu da si nacionalsovinista. Da sam ja Albanac i da meni to kazes, josh bih imao olaksavajucu okolnost na sudu posle sistematskog slanja na duzi boravak na ortopediju. Samo si potvrdio da su dzentlmeni pa te cooliraju kao neznalicu i slabiji pol.
    Last edited by gingis kan; 20-11-09 at 05:12.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  17. #217
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @MadGod, vi fini sa NVO kurseva ne mozete podnijeti ni ove politicare jadne sto odu u neki kafic sa narodom i istancate milion postova oko moralnog kodeksa i sta ce oni tamo. Prozivate starije ljude iz politike i trcite da biljezite jel sa mladjom djevojkom,ili da li je ozenjem a vuca se po CG sa klinkama. Trazite nekakvo puritansko ponasanje od politicara a ovdje lupetate o pravu pe*erluka i praziluka?:joint:Ko vas ne zna na gumicu bi vas lijepio.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  18. #218
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ti si protiv albanskog obicajnog prava, odnosno protiv njihovog Dukadjinijevog zakonika? Smatras da je to debilno i zlocinacko razmisljanje i uporedjujesh sa Srebrenicom tradiciju od pocetka 15. vijeka?
    Obicaji su kultura jednog naroda i ti iz sopstvenog neznanja za koje tvrdish da je znanje vrijedjas jedan narod.
    Sve i nekako, ali u ovo stvarno vjeruješ? Običajno pravo i zakon iz 15-og vijeka. Tada su na snazi bila i krvna osveta u CG, i crkvena spaljivanja naučnika, turski zakoni o desetini, haraču i ko zna još čemu. I tebi je u redu da ono što je bilo validno na kraju srednjeg vijeka (mračnog doba), bude i danas validno? OVK se samo ponašala u skladu sa običajnim pravom?

    I još jedna stvar: kako zaključi da će neko u prisustvu homoseksualaca da oponaša njihovo ponašanje? Jesi li ti naučio da voliš žene tako što si majku i tatu gledao što rade po spavaćoj sobi? Ako nisi, možda su te usmeno učili. Zašto misliš da će bilo koji homoseksualac da bilo kome kaže (pa i nekom đetetu) da bi trebalo da bude homoseksualac? Siguran sam da bi pričali da ne bi trebalo da se stide i kriju ako jesu, ali im ne bi rekli (niti bi mogli) da ih ubijede ili primoraju da budu homoseksualci.
    Ja makar znam da mene ne bi mogli nagovorit.

    A Dinoša - malouman tip. Ništa ga nije koštalo da kaže nešto tipa da je vlada posvećena evropskim vrijednostima, a samim tim i zaštiti ljudskih prava. Niko ga ne bi više pitao oko toga.
    I nikako čovjek da ukapira da NE SMIJE onako da priča. Nije u svojoj kući, niti priča sa prijateljima pa da iznosi svoj lični stav u svoje ime. Kad nastupa kao ministar, mora da govori u ime vlade. Ako vlada kaže da je on prenio njihov zvanični stav, onda se ne bunite samo protiv Dinoše, nego protiv onih čije je mišljenje iznio.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. #219
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nemoj nam ti prepricavati sta je Dinosa rekao i sta nijesi razumio, nego reci radujes li se ti sto u Crnoj Gori ima homoseksualaca?

  20. #220
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    @MadGod, vi fini sa NVO kurseva ne mozete podnijeti ni ove politicare jadne sto odu u neki kafic sa narodom i istancate milion postova oko moralnog kodeksa i sta ce oni tamo. Prozivate starije ljude iz politike i trcite da biljezite jel sa mladjom djevojkom,ili da li je ozenjem a vuca se po CG sa klinkama. Trazite nekakvo puritansko ponasanje od politicara a ovdje lupetate o pravu pe*erluka i praziluka?:joint:Ko vas ne zna na gumicu bi vas lijepio.
    Heh heh, pretpostavljam da su ovo ti ad hominem napadi zbog kojih si se ti mnogo potresao na onom drugom podforumu prosli put. "Ne valja ti to pljuvanje nista", bjese li?

    Sad ces se opet nac uvrijedjen kad ti kazem da khm, ne govoris istinu. Goes around, comes around... i tako to.

  21. #221
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Ako mene pitaš, da ti odgovorim. Prvo, za razliku od Dinoše koji se ponaša po seljačkom principu da ono što on ne zna nije tačno, ja znam da homoseksualaca ima.

    Moja tolerancija ne proizilazi iz moje želje da se borim za nečija (bilo čija) prava, nego iz proste činjenice da mi za ogromnu većinu ljudi savršeno puca. To znači da nisam niti radostan niti mislim da je "loša vijest što TO" postoji u CG.
    Živi i pusti druge da žive. Meni ideja o postojanju homoseksualaca ne smeta. Ne sporim da, kad bih vidio na ulici dva muškarca da se ljube, bilo bi mi gadno. ALi, okrenuo bih glavu na drugu stranu i zaboravio na njih. Ne bi mi padalo na pamet da u glavi vrtim tu sliku. Siguran sam da ih ne bi bilo na svakom koraku, siguran sam da me ne bi pratili unaokolo kao Gaja narodna muzika, samo da bi mene nešto iritirali.

    Moj problem je Dinoša i vlada koojoj pripada. Isto kao što su mi problem i srpski radikali, tako su mi problem i crnogorski i albanski radikali. A i ljudi koji žive po zakonima iz 15-og vijeka. Siguran sam da se ni u Albaniji ne živi po tim zakonima. Ako neko djela po tim zaostalim zakonima, stigne ga kazna po današnjim zakonima. Ne mogu ljudi koji ne vide dalje od svog nosa, svoje kuće, svoje prćije i svog interesa, da se bore za neko opšte dobro. Dinoša je možda bio pristojno uspješan borac za prava albanske nacionalne manjine, ali u ovoj ulozi tako pojma nema, da ne znam kako to nije očigledno svima. Slagali se sa njegovim stavovima ili ne.
    Last edited by NHM; 20-11-09 at 08:08.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #222
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by renaissance View Post
    Ne kapiram poredjenje...
    Incest se svrstava u parafilije, odnosno patoloske sexualne sklonosti, i smatra se neprirodnim kako u psihologiji tako i u sexologiji.On ide u isti kos sa sadizmom, mazohizmom, pedofilijom, nekrofilijom.Uostalom, i pravno je sankcionisam tako da ne postoji ni minimalna vjerovatnoca njegove dekriminalizacije.
    jes glupa ili sta....ironicno sam se nasalio....
    drugo...HOMOSEKSUALCI SU BOLESNICI....KLASICNI...
    I NIJE MI JASNO ZASTA SE BORE..koja prava to nemaju....nebitno koje su seksualne orjentacije ljudi...
    KOJA PRAVA NEMAJU *****CINE??????OBJASNI....POSTO IMAM OSJECAJ DA SI IZ NEKIH nvo ORGANIZACIJA DJE SKLAPATE PARE DA TRABUNJATE PO CRNOJ GORI...
    :)

  23. #223
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ako mene pitaš, da ti odgovorim. Prvo, za razliku od Dinoše koji se ponaša po seljačkom principu da ono što on ne zna nije tačno, ja znam da homoseksualaca ima.

    Moja tolerancija ne proizilazi iz moje želje da se borim za nečija (bilo čija) prava, nego iz proste činjenice da mi za ogromnu većinu ljudi savršeno puca. To znači da nisam niti radostan niti mislim da je loša vijest što TO postoji u CG.
    Za ogromnu vecinu ti puca, a za homoseksualce ne puca i problem ti vlada i Dinosa i zbog toga se boris za prava homoseksualaca a nikako da ni ti ni bilo ko od silnih branalica da navedete koja su im prava ugrozena. Posto ti je Dinosa problem daj citiraj nesto dje je rekao nesto seljacki sto ugrozava prava tih pozadinskih radnika.

  24. #224
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post

    Sad ces se opet nac uvrijedjen kad ti kazem da khm, ne govoris istinu. Goes around, comes around... i tako to.
    Hoces da kazes da niste komentarisali Krivokapica i sta ce on po lokalima po PG? Sta ce ovi i oni, i kako se djevojcice lijepe za ozenjenog Mugija i ostale ozenjene i starije ljude politicare? Ovdje ponizavate Albance jer su "zatucani" sto postuju neke svoje tradicije, nazivate zbog toga Dinosu primitivnim jer ne postujete kulturne i vjerske razlicitosti upravo vi iz NVO koji obrcete godisnje 350 000 e zarade izmedju 20-tak nesvrsenih i tek svrsenih studenata ispirajuci mozak ovim pe*erchicima koji nemaju pojma o istoriji i postovanju kulture? Kultura vam je pe*erluk i lezbe*stvo.
    Ovo uopsteno, bio ti ili ne bio NVO kadar, njihovu pjesmu pjevas.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  25. #225
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cvijet, pcela i pauk. 20-11-09 08:46 MadGod E da, ne valja ti to pljuvanje nista
    Evo pe*erske podmuklosti, uvrijede vas i izazovu da im kazete istinu da su licemjeri, i sta vam oni urade?
    Treba biti tolerantan prema karakternom pe*erluku ovakvih?
    Nema sanse.
    Last edited by gingis kan; 20-11-09 at 08:27.
    SaMo JeDnA DnEvNo

Page 9 of 11 FirstFirst ... 567891011 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pauk
    By konte2909 in forum Centralni
    Replies: 68
    Last Post: 06-12-07, 12:36
  2. "pauk": za ili protiv?
    By ferarista in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 61
    Last Post: 01-04-07, 02:19
  3. Pauk u Kotoru (ovo nema nidje)
    By Mare in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 29-09-06, 23:10
  4. Policija - pauk !?@$
    By GaD in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 25
    Last Post: 05-09-06, 21:04
  5. Nebeski cvijet
    By Chegevara in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 6
    Last Post: 25-07-04, 17:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •