Results 1 to 18 of 18

Thread: Antivirus ili Firewall

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Antivirus ili Firewall

    vecina misli da ako ima neki antivirus da je rijesio probleme sa virusima i wormovima
    medjutim imao sam iskustva doduse ne na mojem racunaru, da i pored i dobrih i malo boljih antivirusa (cak licenciranih i redovno updateovanih)) najnoviji wormovi bez problema ulete.
    Sistem (XP S1a) je bio opremljen i updateovan sa najnovijim zakrpama.
    Na mojem racunaru nikad nisam instalisao pravi antivirus.Bilo je upada ali na kratko i otkljonjeni su vrlo brzo sa malom antivirusnom alatkom iz Mcafee-ija ''Stinger''.Dosita pomenuti wormovi su bili ovi koji su dosta poznati.
    Ubrzo sam shvatio da kao jednom obicnom ali ne i prosjecnom korisniku interneta koji pazi gdje surfuje,jedan vrlo dobar firewall kao sto je ZoneAlarm Pro moze da obezbijedi garantovanu sigurnost od bilo kakvog upada i virusa i napada kojekavih poluprofesionalnih hakera. Sve to pod uslovom da vam je sistem zakrpljen najnovijim zakrpama i updateovan.
    Od kada koristim pomenuti program jednostavno nemam problema sa virusima niti bilo ko kome sam instalisao pomenuti program.
    Da li se radi o sreci ili jednostavno program tj. firewall je pravo resenje bez ikakvog glomaznog antivirusa?
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Rebellion Area
    Posts
    4,209
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Haha
    Pa evo ovako, moras i pozeljno je imati obadva i uz to jos par programa za registry bazu to ti je onako optimalno.
    Firewall te cuva od kojekakvih *****a sa net-a od cookia do svega i svacega. Al' bilo koji novi virus ce te zakacit, mislim nov,jak bla, bla.
    Anti-virus znas sta je valjda.
    Najbolje imat obadvoje i npr. za svaki slucaj Ad-aware, Registry Mechanic.. Sve u svemu sam anti-virus ili firewall ti nece puno pomoc.


    sh0cker

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dubovica - Square bb
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja koristim Zone Alarma Pro Firewall i prezadovoljan sam s njim ali se ipak ne oslanjam samo na njega. Uvijek je pozeljno imati jos jedan dobar antivirus (F - prot - moja preporuka). Ali ako naletite na dobrog hackera, tj. ako on naleti na vas nista ga nece sprijeciti da upadne na vas racunar. Svakog dana cujemo kako se neki hacker probio intranet mrezu neke multimilionerske firme. Kad prelaze njihove firewall-ove prelaze sigurno i ove za mas upotrebu.
    Only after disaster can we be resurrected.
    It’s only after you’ve lost everything,
    that you’re free to do anything.
    Nothing is static; everything is falling.
    Everything is falling apart.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    kod security-a su bitne tri stwari...

    1. redowno updatowanje OS-a
    2. firewall
    3. antivirus

    znaci ako koristite microsoft operatiwne sisteme onda je obawezan redowni Windows Update (zakrpe, patchewi, driveri itd)..

    sto se tiche firewall-a najwbolji su hardwerski uredjaji a.. za kucnu upotrebu preporucujem Zone Alarm Pro with Web Filtering trenutna werzija koju ja koristim je 4.5.538....

    a za antiwirus tu je po meni ubjedljiwo najbolji NOD 32 Antivirus. AV koji je zaista najbrzhi od swih i ne opterecuje performance ni blizo kao npr. norton av i kaspersky av... za antivirusne programe je takodje najbitanije redovno updateovanje...

    ako se drzite owih prawila zasticeni ste 99%... ali uwijek postoji ono kwarno 1 % koje moze da wam zagorcha ziwot

  5. #5
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sygate firewall PRO
    Norton 2004
    __________________________________________

    Sto kome kroz ovo prodje neka se objesi odma!!!


    stim shto sygate ima meleon nekih podesavanja tako da sam sa neta skinuo kako da ga podesish .....

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Heheheh....
    Ja koristim Norton 2004, ZoneAlarm Pro 4.5.538, At Guard, Sygate Personal Firewall, i Norton Firewall Update redovan tako da ne znam sta je to virus Eto, rekose ti da morash imat i AV i firewall....jedno bez drugog kao da nemas nista

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dubovica - Square bb
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan
    Heheheh....
    Ja koristim Norton 2004, ZoneAlarm Pro 4.5.538, At Guard, Sygate Personal Firewall, i Norton Firewall Update redovan tako da ne znam sta je to virus Eto, rekose ti da morash imat i AV i firewall....jedno bez drugog kao da nemas nista
    ... a reci mi koristis li Pampers :twisted:

    Nabavio sam neki AVG (Grinsoft) ... valja li to cemu ili da ga odmah micem :?:
    Only after disaster can we be resurrected.
    It’s only after you’ve lost everything,
    that you’re free to do anything.
    Nothing is static; everything is falling.
    Everything is falling apart.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by SHORTY
    Sygate firewall PRO
    Norton 2004
    __________________________________________

    Sto kome kroz ovo prodje neka se objesi odma!!!


    stim shto sygate ima meleon nekih podesavanja tako da sam sa neta skinuo kako da ga podesish .....
    Pusti Ad-aware pa ces vidjeti da pusti ponekog minera I ja koristim to isto, ali na slabijim "masinama" bolje je NOD 32 Antivirus i Kerio kao firewall

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja imam ovaj pc-cillin 2004 sa ugradjenim firewall-om. Plus XP ima svoj firewall (znaci 2 firewall-a). Dosad nisam imao problema s virusima i upadima (bar ne znam ni za jedan), a koristim kazaa i overnet vrlo cesto.

    Mozda sam ja samo imao srece s ovim pc-cillinom. Valja li on sto ?
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Mozes li reci koji Kazaa koristis?? Ja sam instalirao verziju 2.6 i fajl (cl_clint.dll) koji se pri instalaciji Kaze kopira u Windows/System32 folder, Norton AV 2004 mi je registrovao kao VIRUS i morao sam da brisem sve. Instalaciju sam 2 puta ponovio i ista stvar. Da li je to slucaj i sa Kazaa Lite ++ ???


  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg-Novi / Montreal
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kapetan
    Mozes li reci koji Kazaa koristis?? Ja sam instalirao verziju 2.6 i fajl (cl_clint.dll) koji se pri instalaciji Kaze kopira u Windows/System32 folder, Norton AV 2004 mi je registrovao kao VIRUS i morao sam da brisem sve. Instalaciju sam 2 puta ponovio i ista stvar. Da li je to slucaj i sa Kazaa Lite ++ ???
    Ja koristim Kazaa Lite K++ 2.4.2 , i preporucio bih nju da koristis, radi spyware-a. Dosad nisam imao problema s ovim kazaa-om, ali samo sam je koristio s pc-cillin-om.
    "Tvrd je orah vocka cudnovata, ne slomi ga, al' zube polomi !"
    "U dobru je lako dobro biti, na muci se poznaju
    junaci !"
    Petar II Petrovic - Njegos

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    CHEVO
    Posts
    1,075
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Quote Originally Posted by SHORTY
    Sygate firewall PRO
    Norton 2004
    __________________________________________

    Sto kome kroz ovo prodje neka se objesi odma!!!


    stim shto sygate ima meleon nekih podesavanja tako da sam sa neta skinuo kako da ga podesish .....
    Pusti Ad-aware pa ces vidjeti da pusti ponekog minera I ja koristim to isto, ali na slabijim "masinama" bolje je NOD 32 Antivirus i Kerio kao firewall

    e zaboravih da recem od skoro koristim i oni Pest Patrol ili kako li se vec zOve

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Replikant
    Quote Originally Posted by Kapetan
    Heheheh....
    Ja koristim Norton 2004, ZoneAlarm Pro 4.5.538, At Guard, Sygate Personal Firewall, i Norton Firewall Update redovan tako da ne znam sta je to virus Eto, rekose ti da morash imat i AV i firewall....jedno bez drugog kao da nemas nista
    ... a reci mi koristis li Pampers :twisted:

    Nabavio sam neki AVG (Grinsoft) ... valja li to cemu ili da ga odmah micem :?:
    AVG je dobar chuo sam bolji od Nortona.
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    razne alatke za brisanje raznih ''shtetochina'' sa vasheg rachunara mozhete naci i takodje za bilo koju vrstu problema mozete se obratiti strucnjacima sa ovog kvalitetnog foruma.
    www.pcguide.com/vb
    No Attitude, Just Music !

    ...mogao bih biti i bolji.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Dubovica - Square bb
    Posts
    247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A muka mi je kad vidim nekog da koristi 2-3 antivirusa firewall anti trojan programe i ostala cuda kao da imaju svjetsku banku na komp. Ljudi jedan antivirus tipa KAV ali sa redovnim update-om vam garantuje zastitu od virusa ... a ko ima neke vazne podatke i boji se hackera neka nabavi firewall.
    Only after disaster can we be resurrected.
    It’s only after you’ve lost everything,
    that you’re free to do anything.
    Nothing is static; everything is falling.
    Everything is falling apart.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zastita racunara Odgovor Mungosi na njegov Topic

    Idealna zastita ne postoji! Medjutim, gotovo 100% zastita je ako imate jedan spyware (npr. Ad-aware), antivirus (kaspersky, norton su najbolji a mozes neki od besplatnih, npr AVG ili F-prot) i fireval (barijera, npr. Zone Alarm Pro)

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koristim Avast! antivirus (samo sam preso sa besplatne na pay koja je urnebesno bolja) U rezervi drzim kaspirsky i norton, toliko sa antivirusima.

    Registry First Aid i RegSupreme su moj izbor za regystry probleme

    Ad-aware 6.0, Spybot - Search & Destroy i Spy Sweeper (rgistrovana verzija) su moj izbor sto se tice spijuna i to svaku noc poslje seanse na internetu, sva tri obavezno provrtim.

    Hyjack ako mi se desi (a nikad mi se ne desava bar u zadnjih godinu dana od kada sam se opametio) koristim HijackThis, mali programcic koji daje listu mogucih malverzacija u registriju. U vecini slucajeva ja pronadjem diverziju ali pnekad treba pomoc, onda odem na http://www.spywareinfo.com/ i oni rijese situaciju cak i kod dialera. neki moji prijatelji su imali dosta problema oko toga, ovaj smijesni programcic rijesava sve to.

    Firewall mi je Zone Alarm Pro, medjutim koristim ga samo toliko da mi javi koji od programa poksava izaci na internet bez moje saglasnosti.


    Toliko. Za sada nemam problema mada je odbrana malo paranoicna

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ah da ova Avast! pay verzija ima jednu jos interesantnu opciju koja je onako za hackere interesantna, svaki virus kojega pronadje, daje vam opciju da ga storirate u poseban folder odakle se moze pogledad njegov izvorni kod. Ja o tome ne znam nista (mislim kod) to su za mene brojke i slova.

    Medjutim ista ta verzija vam nece dopustiti da posaljete bilo gdje taj virus, jednostavno ne dopusta. Ako deinstalirate sve ste izbrisali, cak i viruse. Copy paste ne funkcionise ni uz pomoc trikova, mozes zapamtit i prepisat kod ali ni to ne sljaka jer ga ovi odma prepozna.

    Ma cudo od nula i jedinica.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •