vecina misli da ako ima neki antivirus da je rijesio probleme sa virusima i wormovima
medjutim imao sam iskustva doduse ne na mojem racunaru, da i pored i dobrih i malo boljih antivirusa (cak licenciranih i redovno updateovanih)) najnoviji wormovi bez problema ulete.
Sistem (XP S1a) je bio opremljen i updateovan sa najnovijim zakrpama.
Na mojem racunaru nikad nisam instalisao pravi antivirus.Bilo je upada ali na kratko i otkljonjeni su vrlo brzo sa malom antivirusnom alatkom iz Mcafee-ija ''Stinger''.Dosita pomenuti wormovi su bili ovi koji su dosta poznati.
Ubrzo sam shvatio da kao jednom obicnom ali ne i prosjecnom korisniku interneta koji pazi gdje surfuje,jedan vrlo dobar firewall kao sto je ZoneAlarm Pro moze da obezbijedi garantovanu sigurnost od bilo kakvog upada i virusa i napada kojekavih poluprofesionalnih hakera. Sve to pod uslovom da vam je sistem zakrpljen najnovijim zakrpama i updateovan.
Od kada koristim pomenuti program jednostavno nemam problema sa virusima niti bilo ko kome sam instalisao pomenuti program.
Da li se radi o sreci ili jednostavno program tj. firewall je pravo resenje bez ikakvog glomaznog antivirusa?