Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Auto Hi Fi!

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    2_fAsT_4_YoU samo na 2 pitanja mi odgovori.1)kojim to zakonom fizike uspijevash da dobijesh 500 w sinusne snage na 12 volti svog akumulatora.2)dje da nabavim i ja te takve stvari.pojachala,bazuke itd

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo
    2_fAsT_4_YoU samo na 2 pitanja mi odgovori.1)kojim to zakonom fizike uspijevash da dobijesh 500 w sinusne snage na 12 volti svog akumulatora.2)dje da nabavim i ja te takve stvari.pojachala,bazuke itd
    to ti nije samo fizika nego i elektronika koju sam ja zavrsio navodno sa 5-icom ali ni to nije bitno

    nego je bitno da je formula za snagu P=A/T (TJ. KOLICNIKU RADA I VREMENA PROTEKLOG ZA TAJ RAD)
    a ta je formula ekvivalentna sa ovom drugom P=U * I (TJ. NAPON (U VOLTIMA) PUTA JACINA STRUJE (U AMPERIMA))
    e sad ti imas poznatu snagu koju zelis P a to je 500w i napon U koji iznosi 12 v
    tako da je 500=12 * x ---> x=500/12 ---> x=41,66
    a x ti je bila JACINA STRUJE tako da smo izracunali da ti je potrebno 41,66 ampera da bi dobio 500w snage na 12v

    znaci iz ove formule vidis da ti je snaga na izlazu direktno proporcionalna sa naponom i jacinom na ulazu pojacala
    sto opet u prevodu znaci ako povecas neki od ova dva parametra logicno povecavas i snagu
    sad se postavlja pitanje koliko je jako pojacalo jer ako je vece jacine od akumulatora ili alternatora cak moze da povuce svu struju i isprazni akumulator ili ugasi kola......ali to je druga prica
    ja sam npr u golfu imao jos jedan akumulator u gepeku paralelno vezan da mi ne bi pojacalo istrosilo sav fabr. akumulator....

    ja imam na mom pojacalu 60 ampera sto mu dodje efektivne snage 720w!!!
    a koliko ampera (jacine ima) mozes vidjet u nekom prospektu ,na pojacalu ili na osiguracima

    i da prodajem ovo pojacalo sto trenutno imam marka je VOX AUDIO navodno je 4x250w a ja sam ti napisao gore parametre njegove prave snage i prodajem ga 170e a bice dostupno za 15-ak dana posto sam ga dao drugu na koriscenje a mogao bih da te i uputim za woofere,itd ako si zainteresovan

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    ajde da odradimo taj experiment 2_fAsT_4_YoU.
    ako ti nabudzish u autu 720w ja tebe chastim 18'' rcf
    a ako ne nabudzish 720w ti meni to pojachalo.jel moze???
    teorijski se to slaze,ali praktichno nema shanse.
    mogucnost konvertovanja napona na recimo 220v isto ispada iz te mogucnosti.(samo skapiraj da prichamo o sinusnoj snazi).
    cekam tvoj odgovor

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    41.66 Ampera ti ne iznos potrosnja struje kad sve moguce aparate upalis u kucu pa da ti je trofazna struja, tako da cisto sumnjam da mozes i u kolima toliku struju da napravis. To znaci da bi svaki automobil mogao kucu da snadbijeva strujom. Nego da se vrnemo topiku. Koliko se moze nac Jetta 2 1.6D tu 87 godiste. Za 2500 eura moze li se nac?
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    41.66 Ampera ti ne iznos potrosnja struje kad sve moguce aparate upalis u kucu pa da ti je trofazna struja, tako da cisto sumnjam da mozes i u kolima toliku struju da napravis.
    hercules grdno se varas
    pricas o necemu sto neznas tako da je glupo raspravljat o tome!!!
    pogledaj samo koliko osiguraca imas kuci na razvodnu tablu i za koju su snagu pa ces znat o cemu se radi i prica je o jednosmjernoj i naizmjenicnoj struji sto nikako nije isto
    ja sam skolu za to zavrsio i imam neku "posranu" diplomu
    i idem na neki "posrani" fakultet tako da se valjda razumijem u to
    ali napominjem valjda jer odje vazda ima kraljeva koji su najpametniji
    i ne postoji nesto sto ne razumiju a nece da recu da neznaju a to je ustvari slucaj

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    OK!


    P.S. Doneo sam iz USA Inverter do 1000W koji je spaja sa akumulatorom i daje 110 američkih volti, njega koristim za neke mašine koje sam doneo iz USA, polir mašina, brusalica.......................
    TAKUMI

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo
    ajde da odradimo taj experiment 2_fAsT_4_YoU.
    ako ti nabudzish u autu 720w ja tebe chastim 18'' rcf
    a ako ne nabudzish 720w ti meni to pojachalo.jel moze???
    teorijski se to slaze,ali praktichno nema shanse.
    mogucnost konvertovanja napona na recimo 220v isto ispada iz te mogucnosti.(samo skapiraj da prichamo o sinusnoj snazi).
    cekam tvoj odgovor
    pisao sam ti odje o svemu tome ali fabiu boli **** za moj trud da vama tvrdoglavima objasnim nesto pa je to lagano obrisao
    a od sad cu da pamtim pa cu postovat 10 dana zaredom ako treba

    pitanje za tebe,jesi cuo kad za invertor struje koji se nalazi u pojacalu
    i koji pojacava napon u njemu(cak i do 220v zavisno od impedanse zvucnika!!!)?
    ja sam lako zakljucio iz tvoje price da nisi jer je to ocigledno
    svako pojacalo koje ima vise od 25 vati RMS (36 Peak) na 4 oma mora da ima neki invertor u sebi

    a za takvu snagu imas formulu P = u2 (na kvadrat!!!) / r
    dje je u napon akumulatora
    a r impedansa zvucnika

    zato neznam sto ce ti ova sva prica i pametovanje sa nekim ko to vec zna
    i ko je ucio skolu o tome

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    OK!


    P.S. Doneo sam iz USA Inverter do 1000W koji je spaja sa akumulatorom i daje 110 ameri?kih volti, njega koristim za neke ma?ine koje sam doneo iz USA, polir ma?ina, brusalica.......................
    vidis li sto je cojek donio
    takav isti invertor postoji u pojacalu ali ti to NEZNAS i to je cinjenica

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    pogledaj samo koliko osiguraca imas kuci na razvodnu tablu i za koju su snagu pa ces znat o cemu se radi i prica je o jednosmjernoj i naizmjenicnoj struji sto nikako nije isto
    ja sam skolu za to zavrsio i imam neku "posranu" diplomu
    i idem na neki "posrani" fakultet tako da se valjda razumijem u to
    Vazi DOKTORE NAUKA, samo da ti recem da odlicno znam sto je jednosmjerna a sto naizmjenicna strujanego donesi amper klijesta pa da izmjerimo koliko ce struje da potrosi cijela kuca. Nego dobro ja ne znam nista. E da isto i ta amper klijesta koliko ja znam mjere koliko se struje trosi u amperima, volio bih da vidim koliko ce ti pokazat u kolima i oce li pokazat 41.66A ali opet ja nista ne znam nebitno necu da se raspravljam sa nekim ko "neznas" pise zajedno a ko je zavrsio skolu i ide na fax. I ja sam zavrsio skolu i idem na fax pa tome ne pridajem nikakvi znacaj nego bice da ja samo vrijedjam...nebitno ja uvijek grijesimi vrijedjam!!!!Udaljavam se dok me ne optuzi neko za sexualno maltretiranje posto me ne bi cudilo i to da me .
    Pozdrav
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    pogledaj samo koliko osiguraca imas kuci na razvodnu tablu i za koju su snagu pa ces znat o cemu se radi i prica je o jednosmjernoj i naizmjenicnoj struji sto nikako nije isto
    ja sam skolu za to zavrsio i imam neku "posranu" diplomu
    i idem na neki "posrani" fakultet tako da se valjda razumijem u to
    Vazi DOKTORE NAUKA,samo da ti recem da odlicno znam sto je jednosmjerna a sto naizmjenicna strujanego donesi amper klijesta pa da izmjerimo koliko se struje da potrosi cijela kuca. Nego dobro ja ne znam nista. E da isto i ta amper klijesta koliko ja znam mjere koliko se struje trosi u amperima, volio bih da vidim koliko ce ti pokazat u kolima i oce li pokazat 41.66A ali opet ja nista ne znam nebitno necu da se raspravljam sa nekim ko "neznas" pise zajedno a ko je zavrsio skolu i ide na fax. I ja sam zavrsio skolu i idem na fax pa tome ne pridajem nikakvi znacaj nego bice da ja samo vrijedjam...nebitno ja uvijek grijesimi vrijedjam!!!!
    Pozdrav
    jesi isao u elektrotehnicku skolu na smjer elektronike i elektrotehnicki fakultet????????????
    ako jesi onda svaka cast
    ali ovako ja jesam i znam za to ako ne za sto drugo
    u kucu ti je svaki osigurac po 20,25 ampera znaci kad to pomnozis sa 10 minimum osiguraca dobijas maximalnu mogucu jacinu od preko 200Ampera sto u stvarnosti nikad nece biti do maximuma ali teorijski moze pola te vrijednosti
    ja sam imao cijeli jedan predmet u skoli o elektricnim vodovima i njihovom prenosu a ovo gore je dio toga,ako si zainteresovan imam udzbenik kuci cak sam ga i konsultovao da vidim da nisam poludio ali on mi je kazao isto sto sam i mislio i naucio a ako oces mozes da dobijes sve moje udzbenike
    iz 3 i 4 elektro da pretreses svoja znanja

    a to sto ja neznas pisem zajedno kazi mi kakve to veze ima
    meni je odje bitno da me vi na forum razumijete a ne da se takmicim u pravopisu a srpski mi je uvijek bio jaca strana i pismeni zadaci
    al sam ja na casovima pisao nesto za 45 minuta sto odje napisem za 2
    tako da tome ne pridajem mnogo znacaja

    p.s.objasni mi zasto bi npr. na mom pojacalu bila 3 osiguraca po 20a = 60a
    ako ono nemoze bez 2-3 ampera npr.??????????
    i ako si izmislio novu formulu posle ove p=u*i (po kojoj sam i dobio normalno jacinu) kazi mi pa da izracunamo koliko to iznosi

    a po toj istoj formuli vidis da ukoliko povecavas napon smanjujesh jacinu
    struje i po toj logici isti uredjaj treba mnogo manje jacine na 220v nego na 12v

    p.s.2.jos jedno pitanje znas li koliko su jaki alternatori u kolima
    ja cu ti rec da na slabija kola imas ih od 150-200ampera
    a na ova jaca imas i preko 200ampera

    e sad zashto bi trebao alternator koji puni 200a ako taj auto po tebi nemoze da potrosi preko 50a???

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    2_fast_4_u nisam znao da su nas prebachili na ovaj dio sa malih oglasa.danas uzimam prospekt sal iz madjarske
    jedan od jachih u evropi ako si chuo.
    golf chetvorkaima 6000 wati muzike.ali kako!
    sabrani svi zvuchnici zajedno.to je velika razlika.ti kazesh da imash pojachalo koje daje 720 w sinusa.ne mogu se sloziti sa tobom,mozda kad se sve to sabere dobijesh ukupno 720 wati.radim sa ozvuchenjima 3 godine,znam shta govorim.ako tvoje pojachalo daje 720w sinusa to znachi da ce to pojachalo da sagori moj zvuchnik od 18'' profesionalni koji ima 650w.jel tako?
    ako vec imash tako dobru opremu volio bih da se upoznamo,naravno da razradimo posao ako zelish.zajebi diplomu vjeruj mi ne znachi ti nishta.bez prakse se teshko shto svati.jedino shto je bitno je da znash koliko ti je napon na izlazu!po tom naponu lako odredjujesh koliko ti pojachalo ima vati.
    samo se danas ljudi gadju sa vatima kao da su paprike.a to shto ti stalno rachunash p=u*I razumijemo mi isto tu formulu i sve to
    al se to tako ne rachunajer ti tom formulom rachunash potroshnju uredjaja.ne znam da li si upoznat sa porishcenjem kondezatora od 1farad.POZDRAV

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    2fast4u da te pitam koliko te koshtala ta muzika za kola.sve ukupno i ako ti nije frka otkrij mi tajnu shta si sve imao u kolima.

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    shajo aj ne prdi molim te daj neke konkretne dokaze pa voznja al ti to
    nemas ocigleddno zatttto pali

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Stari!!!Vidim da si sagorio tj popizdio ka leptir.Mislio sam da si fleksibilniji i da ces prihvatit moju ponudu da probamo i to cudo od pojacala,ali ispostavilo se da nemas petlju i da mnogo filozofirash!!!
    Zarad ostalih forumasha ja sa tobom bataljujem svaku diskusiju jer nemas blage veze,a mislis da si sa 5-icom kod Picurica i Milichka pokupio svu pamet ovoga svijeta.

    za sad toliko P=UxI 8)

    :twisted:

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shajo
    Stari!!!Vidim da si sagorio tj popizdio ka leptir.Mislio sam da si fleksibilniji i da ces prihvatit moju ponudu da probamo i to cudo od pojacala,ali ispostavilo se da nemas petlju i da mnogo filozofirash!!!
    Zarad ostalih forumasha ja sa tobom bataljujem svaku diskusiju jer nemas blage veze,a mislis da si sa 5-icom kod Picurica i Milichka pokupio svu pamet ovoga svijeta.

    za sad toliko P=UxI 8)

    :twisted:
    moje pojacalo je vec prodato a kad kupim auto
    (sto ce biti nadam se uskoro)
    montiram muziku i zovem tebe prvog i svakog sa foruma da dodje i vidi o cemu se radi (samo da ti recem da ce tu bit alpinin procesor zvuka ,kickers pojacalo mono za woofer jbl-ov gt-serije ako znas sto je to i jedan alpine v12 al o tom potom)
    i onda mozes da dodjesh i reces jeli moguce toliko snage u autu
    a ja znam da jeste
    a to sto ja filozofiram to je moj stvar jel
    ipak sam skolovan za to
    a to sto ti kazes

    zajebi diplomu vjeruj mi ne znachi ti nishta.bez prakse se teshko shto svati
    mislim da se varas grdno jer ja ako podjem sa mojom diplomom da trazim posao vjerovatno cu ga i dobit jer sam zvanicno kvalifikovan za tako nesto
    a ti ako podjesh mozes da mu kazes "ja se u sve to razumijem ,imam praksu......"
    on ce reci dodji kad dobijes diplomu
    valjda je tako u modernom drustvu al sto znam ja

    Quote Originally Posted by shajo
    2fast4u da te pitam koliko te koshtala ta muzika za kola.sve ukupno i ako ti nije frka otkrij mi tajnu shta si sve imao u kolima.
    muzika je kostala mene povoljno zato sto sam je dobio ispod ruke
    a inace samo alpinino pojacalo koje je bilo u golfu je kostalo (po katalogu)
    tada prije 3-4 godine preko 1000 maraka!!!
    a woofer jbl gt-serije gt150 koji inace "tjuneri zvuka" smatraju za majku svih woofera je kataloski bio 550 maraka
    mene je naravno sve to doslo jeftinije ali je fora u tome sto je to bilo extremno skupo tada ako ga kupujesh regularno
    bilo je tu jos par bose visokotonaca (koji su nekad bili u mercedesu s-klase.......) da ne nabrajam vise ,uglavnom skoro sve to imam i sada
    i alpina i jbl sviraju u bratovom pajeru dok ih ja ne preselim

    danas uzimam prospekt sal iz madjarske
    jedan od jachih u evropi ako si chuo.
    za sal sam procitao na netu sve najgore a to sam provjeravao jer sam cuo kako radi jedan sal u drugovom autu (kupljen u bolingu)
    a sto drugo da ocekuje cojek od woofera koji kosta 50-60e???
    snage ima ali kvalitet je na najnizem mogucem nivou

    i ja ne stavljam muziku u auto da bih spustio prozore i da me svi gledaju
    nego za svoj merak i ne uzivam u divljem zvuku i prstanju
    nego volim jako ozvucenje koje prije svega ima kvalitet sto je iznad svega

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Hercules,kad nabavis onu muziku dodji da to montiramo,a ja cu ti pokazat kako se iz akumulatora izvlachi zvijer!!!
    GRRRRRRRRR

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljudji sto se brukate odje dzabaluk????? svako ko godj ima malacko para kod sebe moze na zapadu nacinjet sto godj oce ili koju jacinu oce da turi u auto ,normalno za ogromne jacine se stavljaju vise akumulatora i konvertora, Nazovi ih kako ti pase! Vjerovali ili ne da nijesu potrebne necesove velje pare za to !!!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grad Heroja
    Ljudji sto se brukate odje dzabaluk????? svako ko godj ima malacko para kod sebe moze na zapadu nacinjet sto godj oce ili koju jacinu oce da turi u auto ,normalno za ogromne jacine se stavljaju vise akumulatora i konvertora, Nazovi ih kako ti pase! Vjerovali ili ne da nijesu potrebne necesove velje pare za to !!!
    odje je stereotip
    da nemoze da se dobije mnogo snage na 12v (iako postoje invertori u pojacalima tako da je glupo pricat o tih 12v)
    i takodje odje je uvrezeno misljenje da nemoze da se kupi jeftino dobra muzika

    slaZEM se 100% u vezi tvog kometara
    i naglasavam da se za ogromne velicine (reda nekoliko kw) stavljaju kapacitivni kondenzatori i specijalni akumulatori
    ali za jacine manje od toga to Nije potrebno

    ali kako nedokazanim ljudima dokazat neshto?
    neznam nisam nasao odgovor
    pozdrav

  19. #19
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ima' u auto fabricku Mercedesovu muziku s' 8 zvucnika(zadnji dvosistemski) i ne bi je promjenio za zivu glavu. Samo da mi je znat moze li se na tu "Mercedes classic" muziku zakacit CD charger...ne smijem da je skidam da gledam, e' ce se kodirat, a onda - ode 30 evra...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Nije bitno pitaj 2fasta on ti zna sigurno jer smo mi svi odje nedokazani.hehehehhe.ima je sve to sigurno u 5 auta minimum.hehe
    dobro chojek je od nauke samo se shalimo malo.Nije bitno bachicemo ti mi po koji kw da ubachish u auto sa invertorima i kapacitivnim nekim chudima.
    ljubi vas baba senka

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da ne pitate ko je očistio forum! Ja...



    Nastavite dalje...
    TAKUMI

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To Fabia! Samo napred!

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Imaces ti posla bogomi, bolje da unajmis nekoga :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Ja ima' u auto fabricku Mercedesovu muziku s' 8 zvucnika(zadnji dvosistemski) i ne bi je promjenio za zivu glavu. Samo da mi je znat moze li se na tu "Mercedes classic" muziku zakacit CD charger...ne smijem da je skidam da gledam, e' ce se kodirat, a onda - ode 30 evra...
    Posto ja imam mercedes ja cu ti rec da ukoliko imas kasetofon Merdzov mozes da nakalemis cd cardzer ima izlaze za to OK a kod imas u service knjigu ! :wink:
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  25. #25
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi
    Posto ja imam mercedes ja cu ti rec da ukoliko imas kasetofon Merdzov mozes da nakalemis cd cardzer ima izlaze za to OK a kod imas u service knjigu ! :wink:
    A ja bas imam i tu service knjigu, i kod, i dva kljuca, i racun da sam kupio auto kod ovlascenog dilera...a okle jadan! Prva registracija - Beli manastir...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •