Results 1 to 14 of 14

Thread: K: WiMAX antena

  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default K: WiMAX antena

    Potrebna mi je gore navedena antena, ali spoljna jer su monteri donijeli neku koja se lijepi na prozor i mora imati optičku vidljivost sa baznom stanicom. Te antene se obično ne vraćaju iako ljudi ne moriste m-tel internet...
    Ponude na PM...

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je nazivaju HALF DUPLEX...
    Ajmo bivši korisnici koji niste vratili opremu ;-)...

  3. #3
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kutuzov View Post
    Mislim da je nazivaju HALF DUPLEX...
    Ajmo bivši korisnici koji niste vratili opremu ;-)...
    jeste half duplex je za korisnike i za one koje su u blizem dijelu grada, a full duplex je za one koji su udaljeni od grada tj releja i za biznis korisnike
    the World's leading dance event
    Sensation


  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A gdje naći antenu?
    Meni je bazna stanica udaljena 700m, ali imam kuću ispred pa ne vidim baznu stanicu. Drugih smetnji nema...

  5. #5
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao prvo sva oprema je u vlasnistvu Mtela a ne kORISNIKA.Mozes samo da nadjes nekog ko nece vise da koristi WIMAX da ti ustupi svoj ugovor i uradi se preseljenje opreme.Mtelu se placa 35 e za preseljenje opreme.jos 10 e se placa neka taksa za ustupanje ugovora.Ovih 10 odmah a 35 sda prvim racunom.trenutno je bolja varijanta ADSL. Ili nadjes nekog na forumu ko prodaje tj ustupa svoj ugovor za pare.Cijena je oko 100e.Pozdrav

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ja tebi kazem da m-tel jeste vlasnik opreme, ali mu je niko ne vraće i nemaju način da se izbore sa tim. Imaju puno iznajmljene opreme koja se ne koristi. Ja m-tel opremu imam od strane m-tela, ali sa kućnom antenom koja se lijepi na staklo i valjda mora imati optičku vidljivost. Tražim od nekog spoljnu antenu (mogu i sliku okačiti kako izgleda) da kupim. Naravno u obzir dolazi i predlog za neku drugu antenu sa kojom bi mogao da funkcioniše WiMAX...

  7. #7
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kutuzov View Post
    Da ja tebi kazem da m-tel jeste vlasnik opreme, ali mu je niko ne vraće i nemaju način da se izbore sa tim. Imaju puno iznajmljene opreme koja se ne koristi. Ja m-tel opremu imam od strane m-tela, ali sa kućnom antenom koja se lijepi na staklo i valjda mora imati optičku vidljivost. Tražim od nekog spoljnu antenu (mogu i sliku okačiti kako izgleda) da kupim. Naravno u obzir dolazi i predlog za neku drugu antenu sa kojom bi mogao da funkcioniše WiMAX...
    da a zasto jednostavno kao korisnik koji vec ima opremu ne trazis da dodje ekipa da vidi da imas problem i onda ti zamijene antenu half duplex ti stave... sto mislis o tome?! jednostavnije je nego da trazis opremu da ti neko proda... to ustvari i nije izvodljivo prodavanje opreme na divlje iz par razloga :

    • svaki korisnik ima svoju antenu i svaka antena ima svoju mac adresu koja je vezana za toga korisnika
    • da bi postao korisnik moras da odradis vec gore pomenuto preseljenje i da platis za to ako ti vec neko ustupi ugovor
    • da bi se nakacio sa nekog sektora na neki drugi sektor sa drugom antenom potrebno je odraditi neka podesavanja koja ti nisi u moci da odradis vec podrska iz m:tel-a mora to da odradi...

    dakle ako ih ti zovnes da ti odrade "propustanje" odredjene antene na odredjeni sektor stvaras problem tipa sto ce da te pitaju odakle ta antena kod tebe od te i te osobe (na koju se do tada vodio ugovor iliti antena) i imaju pravo da tuze prethodnog vlasnika jer po pravili ne smije da izmjesta antenu ni metar od mjesta dje je posavljena, a kamo li sto drugo da uradi sa njom a ne da je prodaje...

    moja topla preporuka je da ih zovnes kazes da to tako ne funkcionise i da ti postave half duplex antenu jer kao vec postojecem korisniku ti moraju to izaci u susret.
    tesko ces naci nekoga da ti proda antenu jedino da ti proda ugovor tj da mu das odredjenu kolicinu novca da prenese ugovor na tvoje ime a to ti ne treba jer ces onda morati da placas dva ugovora ili ces morati da raskines ovaj ugovor i da platis ostatak dugovanja!
    Last edited by dnikola; 02-11-09 at 07:53.
    the World's leading dance event
    Sensation


  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,556
    Thanks Thanks Given 
    1,912
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NikolaPGcity View Post
    da a zasto jednostavno kao korisnik koji vec ima opremu ne trazis da dodje ekipa da vidi da imas problem i onda ti zamijene antenu half duplex ti stave... sto mislis o tome?! jednostavnije je nego da trazis opremu da ti neko proda... to ustvari i nije izvodljivo prodavanje opreme na divlje iz par razloga :

    • svaki korisnik ima svoju antenu i svaka antena ima svoju mac adresu koja je vezana za toga korisnika
    • da bi postao korisnik moras da odradis vec gore pomenuto preseljenje i da platis za to ako ti vec neko ustupi ugovor
    • da bi se nakacio sa nekog sektora na neki drugi sektor sa drugom antenom potrebno je odraditi neka podesavanja koja ti nisi u moci da odradis vec podrska iz m:tel-a mora to da odradi...
    dakle ako ih ti zovnes da ti odrade "propustanje" odredjene antene na odredjeni sektor stvaras problem tipa sto ce da te pitaju odakle ta antena kod tebe od te i te osobe (na koju se do tada vodio ugovor iliti antena) i imaju pravo da tuze prethodnog vlasnika jer po pravili ne smije da izmjesta antenu ni metar od mjesta dje je posavljena, a kamo li sto drugo da uradi sa njom a ne da je prodaje...

    moja topla preporuka je da ih zovnes kazes da to tako ne funkcionise i da ti postave half duplex antenu jer kao vec postojecem korisniku ti moraju to izaci u susret.
    tesko ces naci nekoga da ti proda antenu jedino da ti proda ugovor tj da mu das odredjenu kolicinu novca da prenese ugovor na tvoje ime a to ti ne treba jer ces onda morati da placas dva ugovora ili ces morati da raskines ovaj ugovor i da platis ostatak dugovanja!
    i +1 rep za tebe
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od toga da će m-tel tužiti nekog nema ništa jer da mogu da se izbore sa tim vratili bi cjelokupnu opremu koja leži po nekim kućama, krovovima i garažama... Čak i "običan" mobilni su davali za povratak opreme. Ja nisam potpisao ugovor jer nije bilo tehnički izvodljivo da radi sa kućnom antenom. Oprema čeka adekvatnu antenu. Nisam ni mislio postavljati sam već je to njihova obaveza. Prije svega bez neke vezice se ne može ni ugovor završiti. Mislim da se dugo čeka. Antena m-tel zvanično nema. Sve se svodi na to čekaj i biće...
    Htjeo samkratiti malo proceduru kupovinom antene. Ostalo je moja briga ;-)...

  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    izborice se lagano stari kad prodje ugovor a vecina njih je na dvije godine uzimala i ako nisu izmirivali i iskljuceno im je nemaju pravo produzavanja istog sto je i logicno i dolazi im neko i skida i nosi antenu a dugovi ostaju i preko suda se regulisu.
    Znaci prodaja antene da bi se izvela taj neki treba da ode sa tobom i ispostuje svu onu proceduru koju je gore neko naveo ali ajde sve je u redu sa tih 45e nego najveci je problem sto je taj narod vecinom duzan grdne pare a prenos ugovora se moze odradit samo kad su svi dugovi izmireni. Takodje tacno je da su adrese vezane za korisnika i kapaciteti su odredjeni po sektorima pa ti se moze desit da i ako sve sredis ne mogu da te nakace na sektor. Tako da prvo podji u poslovnicu pa pitaj je li moguce tamo dje si da se uopste postavi antena.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bez brige bioce kao sa promonteom prvih 5 godina shto se svi *****li i kulirali, i onda jedan dan cok cok na vrata justicija i murija i nalozi za nosenje svega u toj vrijednosti hehehehehehe bas ste svi opasni
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    2,148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa valjda je neko skontao iz gornjeg da imam vezu i da mi kapaciteti, kačenja, ostatak opreme i sl. nije nikakav problem... Imam problem sa spoljnom antenom ;-)...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kutuzov View Post
    Pa valjda je neko skontao iz gornjeg da imam vezu i da mi kapaciteti, kačenja, ostatak opreme i sl. nije nikakav problem... Imam problem sa spoljnom antenom ;-)...
    A moze li ta veza da ti odobri kacenje sa full duplexom? (totalno je ista kao i half,samo je malo teza,jaci je domet i bolji prijem...)
    "Ti ne budi ništa!", rekao mi je Bog kad me stvorio.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam ja ko ima antena. Moze ti ix 10 nabavit.Ali je problem sto ti nijedna veza u m:tel-u ne moze odobrit kacenje neke antene na bilo koji sektor na mrezi jer su sve registrovane u m:telu po MAC adresi dje se koja nalazi i kod koga je(kao sto rece NikolaPGcity). Da ti je dovoljno jaka veza dobio bi antenu od njih dzabe jer im je u obavezi da ti odrzavaju net.

    Inace taj paket opreme sto korisnik dobije od m:tel-a kosta oko400 -500eura, zato i propadaju, jer zu nagurali veliki minus davajuci dzabe opremu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:GPS Antena na usb
    By saka_pg in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 16-09-09, 01:44
  2. P:Sat. antena
    By Stivi in forum Ostali oglasi
    Replies: 12
    Last Post: 18-12-07, 23:04
  3. antena za wireless
    By <awesome> in forum Hardware
    Replies: 18
    Last Post: 15-12-05, 13:21
  4. Antena M radio
    By LAUFER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 08-02-04, 01:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •