Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 27

Thread: I: koliko bi kostalo zadovoljstvo da se racunar skroz malo cuje

  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Pogorica
    Posts
    1,189
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default I: koliko bi kostalo zadovoljstvo da se racunar skroz malo cuje

    kao u naslovu.... napajanje je klasicno ono sto dodje uz kuciste...kuciste klasika od 30 evra ... kuler na procesror standrani...c2d ne znam mu oznaku radi na 2.4Ghz...... koliko bi kostalo to jer me nervira ovaj zvuk ne znam je li od napajanja ili od procesora.....

  2. #2
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaki ventilator pravi buku...
    Imas i posebne ploce, napajanja, procesore, kucista...kako bi se postiglo to sto trazis...
    Tapaciraj kuciste unutra sundjerom da bi smanjio buku koja izlazi...vidi bruji li napajanje, i kupi neko koje se manje cuje...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by anonimus View Post
    kao u naslovu.... napajanje je klasicno ono sto dodje uz kuciste...kuciste klasika od 30 evra ... kuler na procesror standrani...c2d ne znam mu oznaku radi na 2.4Ghz...... koliko bi kostalo to jer me nervira ovaj zvuk ne znam je li od napajanja ili od procesora.....
    Da preskocimo filozofiju - treba ti tih kuler procesora i treba ti tiho napajanje vjerovatno!!!
    OCZ Vendetta 2 za procesor kosta manje od 40E a tiha je dosta
    Neko napajanje Made in PRC kosta 15ak do 20 eura i moze se nac tiho

    A ako ces bas dobro Codegen DUAL 600W od 40-45E radi posao vrhunski

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Pa i ovo OCZ je tiho pa se cuje kroz ovog tvog CMa brzo ces mi ti opet radit prepakivanje
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Pa i ovo OCZ je tiho pa se cuje kroz ovog tvog CMa brzo ces mi ti opet radit prepakivanje
    :lolblue: :lolblue: -Nevolja... Naclockovala se ta Phenomchinaaaaaaaaaaaa
    Anyways... Ako se i kroz CMa cuje, juri neko kuciste bas, bas radjeno za "SILENCE"

  6. #6
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    treba ti novo kuciste, novi fanless kuleri na procesor i graficku i neko ultratiho napajanje

    za kuciste savjetujem da uzmes Antec Sonatu, imas jednu polovnu na forum 40e

    kuler za graficku tu do 20e mozda imas da uzmes evo kako izgleda jedan http://thermaltake.com/product_info....330+&ov=n&ovid=

    kuler za procesor isto neki fanless mozda ovako, ali mislim da moras imat bar jedan ventilator na zadnji dio kucista, da postoji strujanje vazduha http://www.heatsinkfactory.com/therm...r-p-16615.html

    i napajanje ultratiho moras nabavit, sve u svemu ispod 100e ti ne moze bit
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  7. #7
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jakov_ct View Post
    treba ti novo kuciste, novi fanless kuleri na procesor i graficku i neko ultratiho napajanje

    za kuciste savjetujem da uzmes Antec Sonatu, imas jednu polovnu na forum 40e

    kuler za graficku tu do 20e mozda imas da uzmes evo kako izgleda jedan http://thermaltake.com/product_info....330+&ov=n&ovid=

    kuler za procesor isto neki fanless mozda ovako, ali mislim da moras imat bar jedan ventilator na zadnji dio kucista, da postoji strujanje vazduha http://www.heatsinkfactory.com/therm...r-p-16615.html

    i napajanje ultratiho moras nabavit, sve u svemu ispod 100e ti ne moze bit
    +1 REP... Najbolji i najjezgrovitiji odgovor. Vidi se da si imao zivaca da kuckas
    Anyways - FANLESS Heatsink nebih dusmanu preporucivao da stavlja na CPU... Nevjerovatne su razlike u temperaturama
    Pa nek uzme nesto s Vecim coolerom, a da je na manji broj obrtaja

  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    +1 REP... Najbolji i najjezgrovitiji odgovor. Vidi se da si imao zivaca da kuckas
    Anyways - FANLESS Heatsink nebih dusmanu preporucivao da stavlja na CPU... Nevjerovatne su razlike u temperaturama
    Pa nek uzme nesto s Vecim coolerom, a da je na manji broj obrtaja
    fala, fala
    naravno, fanless cpu cooler samo za procesore koji ne prze sve oko sebe, ali opet treba imat bar jedan (pozeljno dva) ventilatora na kuciste, na Sonatu dolazi jedan pozadi i moze se ubacit jedan naprijed, u pitanju su TriCool Antec ventilatori sa 3 brzine, pa da se sa tim izbalansira protok vazduha i nivo buke, ali svakako treba dosta money-a za ovakvi poduhvat :devil:
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  9. #9
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    A zanimljivo... Meni su par PCjeva koje sam radio "po meraku" Bili tihi ka smrt... Znaci kuleri se culi nijesu! Jedino sto sam mogao cut je bio zvuk strujanja vazduha!!! (Ono, na izlazu iz kucista, samo cujes vazduh kako tiho "furla"). That's what I call effective COOLING!!! :devil:

  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    A zanimljivo... Meni su par PCjeva koje sam radio "po meraku" Bili tihi ka smrt... Znaci kuleri se culi nijesu! Jedino sto sam mogao cut je bio zvuk strujanja vazduha!!! (Ono, na izlazu iz kucista, samo cujes vazduh kako tiho "furla"). That's what I call effective COOLING!!! :devil:
    I call that nice work :joint:
    ali ce ti se poslije pola godine morat cut podju kuglageri, odnosno sasusi se mast sa kojom su podmazani, najbolje je rjesenje sa fanless coolerima, ali i tu ti opet treba bar jedan cooler za strujanje vazduha ili da drzis kuciste nedje na promaju
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  11. #11
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    mogu li ja da se umijesam ???
    sto ne ubacis vodeno ?
    jes dane klokujes i cuda cinis sa kompom , al za nekih 90e mozes trgovat extra all in one ...zakacis ga za cpu i gpu...i zdravo djaci...=)
    pa kad za par godina uzmes malo bolji komp onda ga samo premjestim i ponovo imas necujno hladjenje...=))
    e da ostaje ti samo napajanje , al napajanje odozdo oblozi gumom i malo sa strana da moze oscilovat...

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    pa i pumpa za vodu se mora cut bar malo doduse dosta se manje cuju
    She is only here to annoy herself!

  13. #13
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Cetinje
    Posts
    6,564
    Thanks Thanks Given 
    1,922
    Thanks Thanks Received 
    775
    Thanked in
    347 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    mogu li ja da se umijesam ???
    sto ne ubacis vodeno ?
    jes dane klokujes i cuda cinis sa kompom , al za nekih 90e mozes trgovat extra all in one ...zakacis ga za cpu i gpu...i zdravo djaci...=)
    pa kad za par godina uzmes malo bolji komp onda ga samo premjestim i ponovo imas necujno hladjenje...=))
    e da ostaje ti samo napajanje , al napajanje odozdo oblozi gumom i malo sa strana da moze oscilovat...
    ostaje mu da kupi jos ultratiho napajanje + kuciste, posto kuciste mora da ima rupe za cijevi za vodeno hladjenje
    two things are infinite:
    the universe and human stupidity;
    and I'm not sure about the universe

  14. #14
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Brend PC , je prava stvar za to , posebno oni Mini PC

    Odusevio me je jedan Dell sto mi je bio skoro na popravku , znaci mislio sam da racunar ne radi koliko je tih (ali bukvalno necujan) , a konfiguracija boomba a sve to spakovano u namrtvo minijaturno kuciste. Jes da kosta sigurno masu masu , ali je stvar perfektna
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  15. #15
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nooth1ng View Post
    mogu li ja da se umijesam ???
    sto ne ubacis vodeno ?
    jes dane klokujes i cuda cinis sa kompom , al za nekih 90e mozes trgovat extra all in one ...zakacis ga za cpu i gpu...i zdravo djaci...=)
    pa kad za par godina uzmes malo bolji komp onda ga samo premjestim i ponovo imas necujno hladjenje...=))
    e da ostaje ti samo napajanje , al napajanje odozdo oblozi gumom i malo sa strana da moze oscilovat...
    Vise se cuje vodeno nego obicno Zaboravio si i ventilator na hladnjaku ?

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    1,055
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prije dvije-tri godine, pravni fakultet u bg je renovirao chitaonicu i biblioteku. biblioteka je tada opremljena rachunarima. bilo ih je jedno 15, dell. e to se zhivo chulo nije, josh u biblioteku dje je grobna tishina
    $ednesh za kompjuter, pritisnesh dugme na kucishte i sve shto se desi je to da se ona lampica upali - ali zvuka nikakvog
    tako neshto nikad vidio nijesam, ni prije ni posle.
    be the change you want to see in the world.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mad World
    Posts
    2,673
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    slazem se za Vendettu u rangu 30-40e je najtisi kuler, a odlicno hladi...

    Noctua 12" kuleri za kuciste na 800 obrtaja, najbolji protok vazduha i najtishi na trzistu 2x15e naprijed i pozadi...

    napajanje recimo modularno Corsair 520 HX, ono je dosta skupo 80-90e.. druga varijanta je da uzmes neko isto brendirano do 40e i ugradish mu Noctua 12" kuler, al za to treba da si malo napredniji korisnik jbg...

    i povrh ovoga ako ti je graficka napucana ona ce se cuti, ako je malo vise opteretish recimo novijim igricama...

    ovo ti sve govorim iz licnog iskustva jer sam sklapao tiho kuciste za muzicki studio i sve sam ovo napakovao u CM Mystique 632 Black kuciste uz manje akusticke prepravke na njemu...

  18. #18
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,891
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ventilator od napajanja prespoji na 5v - a + ostavi na 12 i nema da se cuje a ovo ostalo na vodeno hladjenje..

  19. #19
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pg
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brendirani racunar=MNOGO para za malo muzike.
    To ti je svakako najgore rjesenje ako zelis tisinu. U pitanju su presmijesne low end konfiguracije koje je bas iz tog razloga lako i hladiti pa se ne cuju, dakle "tisina" brendiranog racunara nije posljedica koriscenja kvalitetnih kulera. Da ne pominjem nemogucnost bilo kakvog upgrade-a, cak i obicnog update-a BIOS-a.
    Znaci, "brandname" racunar izbjegavaj u najsirem mogucem luku, umjesto toga nabavi neku graficku s pasivnim hladjenjem ili bolja varijanta-ozbiljnu grafu s aftermarket kulerom, stavi kuler do nekih 20db na procesor i imaces tisinu.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://www.quietpc.com/home

    ima sve sto vam treba i jos isporucuju ovamo, vec sam narucivao neke sitnice
    ima ponekad dobrih/jeftinih stvari na B-grade i pod special offer

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    825
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih to okupao i namirisao
    Knjigovodstvo 069190442

  22. #22
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Priguši ga sa dva jastuka, to ti je najjeftinije....
    Bolje imat no' nemat....

  23. #23
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Brend PC , je prava stvar za to , posebno oni Mini PC

    Odusevio me je jedan Dell sto mi je bio skoro na popravku , znaci mislio sam da racunar ne radi koliko je tih (ali bukvalno necujan) , a konfiguracija boomba a sve to spakovano u namrtvo minijaturno kuciste. Jes da kosta sigurno masu masu , ali je stvar perfektna
    Potpuno se slazem!!! Imam ASUS Brand name PC - MRTVO koliko je tiho!!! A da je slab - nije!!! Athlon 3200+ S939 to je ka' ludo grijalo koliko se sjecam, na ovom PCju ide oko 25-30 stepeni, a kuleri se zivi ne cuju
    Quote Originally Posted by neptune View Post
    Brendirani racunar=MNOGO para za malo muzike.
    To ti je svakako najgore rjesenje ako zelis tisinu. U pitanju su presmijesne low end konfiguracije koje je bas iz tog razloga lako i hladiti pa se ne cuju, dakle "tisina" brendiranog racunara nije posljedica koriscenja kvalitetnih kulera. Da ne pominjem nemogucnost bilo kakvog upgrade-a, cak i obicnog update-a BIOS-a.
    Znaci, "brandname" racunar izbjegavaj u najsirem mogucem luku, umjesto toga nabavi neku graficku s pasivnim hladjenjem ili bolja varijanta-ozbiljnu grafu s aftermarket kulerom, stavi kuler do nekih 20db na procesor i imaces tisinu.
    Covjek je pitao koliko to kosta, nije trazio "nauku"
    BTW, Sto se brand name racunara tice, slazem se da su precijenjeni - ali da su TOP odradjeni - jesu!!! To sto si ti gledao bec AGP/PCI-E Slota su oni iz naj naj - najnizeg ranga! Ono najslabije i najjeftinije, trebao si da probas neki jaci, promjenio bi misljenje!

  24. #24
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    najjeftinije resenje:
    sto se napajanja tice najjeftinije (samim tim ne neki kvalitet) ti je MS Industrial Napajanje od 500W veoma tiho,a ima veliki ventilator (-12tica) koji vuce direkno sa procesora
    cooler na procesoru ti definitivno nije bucan(ako je CPU Core2Duo), a ako i jeste samo ga ocisti od prljavstine i upali smart fan u BIOS-u
    glavni problem ti je u grafickoj kartici ocisti ventilator i podmazi ga motornim uljem (ono za stinger masine za sivenje je najbolje!!!)

    i to je sva filozofija

    PS.
    pazi sad
    kada ocistis sve komponente na prednjoj strani kucista (odakle ulazi vazduh) zalijepi najlonsku carapu
    Last edited by Rakun; 18-11-09 at 12:43.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  25. #25
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a mozda ti vibriraju strane kucista od 30 evrica

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi Webmax Ludilo Na Skroz
    By sparco in forum Internet
    Replies: 14
    Last Post: 16-02-07, 09:50
  2. skroz twisted
    By CGorka in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 02-02-07, 11:50
  3. Koliko bi kostalo?
    By stefan123 in forum Ostali oglasi
    Replies: 1
    Last Post: 11-08-06, 16:19
  4. Koliko jak racunar
    By Zidane in forum Software
    Replies: 9
    Last Post: 04-03-06, 10:46
  5. Da se cuje i da se zna!
    By apsolutno_nemoguca in forum Centralni
    Replies: 17
    Last Post: 10-09-05, 09:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •