Page 1 of 10 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 231

Thread: all the single ladies - all the PG ladies

  1. #1
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default all the single ladies - all the PG ladies

    Vec neko vrijeme jedna od neiscrpnih tema postala je zenska emancipacija, a bezbroj rasprava pokrenuto je na temu da li se nacin zivota danasnje zene toliko razlikuje od onoga sto je bilo norma prije nekoliko decenija. Bez obzira na to da li biste, kada bi se pokrenula, u debati o ulozi zene u drustvu zastupali konzervativne ili krajnje liberalne stavove, istu biste zapoceli konstatacijom da je veliki broj djevojaka u kasnim dvadesetim i ranim tridesetim danas zapravo single.

    Dakle, ne radi se samo o neudatim djevojkama, vec onim koje nemaju nikakvog stalnog partnera. Necu reci da je to samo ovdje prisutan trend, ali rekla bih, da u odnosu na broj djevojaka u Podgorici koje poznajem, one cine vecinu. Pri tom je vecina njih uspjesna u poslu kojim se bave, a znamo da su poslovnim uspjesima sklone samo emotivno zadovoljne osobe, sto znaci da im cinjenica da su single ne pada tesko, vec naprotiv, ide im u prilog.

    Iako pisem u trecem licu mnozine, pomenucu da sam i ja medju subjektima ove price. Posljenjih nekoliko godina posvetila sam putu do svog dream job-a i, kada bi me pitali o receptu za uspjeh rekla bih samo da je potrebno imati dovoljno vremena i energije za sebe i ne rasipati ih na one koji to ne zasluzuju. Mozda zvuci surovo, ali za razliku od muzeva, momci uglavnom ne zasluzuju da im se poklanja previse paznje, znajuci kako muski mozak funkcionise i sta sve u trenutku moze da mu padne na pamet. Brak je nesto drugo, ali o tome ne bih, jer govorim samo o stvarima sa kojima imam iskustva.

    Zaista, razmisljam o tome kako bi bilo da sam u vrijeme koje je bilo kljucno za gradjenje uslovno receno karijere upoznala nekog fatalnog Podgoricanina u kojeg bih se toliko zaljubila i bez razmisljanja smanjila svoje ambicije, kako bih mu posvetila sto vise vremena i paznje. S druge strane, cini mi se toliko nevjerovatnim sama cinjenica da za toliko vremena nisam srela nikoga ko bi bio makar djelic takve pojave. Treba li da im budem zahvalna na njihovoj neprivlacnosti sto ovaj grad pretvaraju u rasadnik zena od karijere?

    Pocinjem da vjerujem da je ovo jedini grad u kojem nema izazova te vrste. Generalno gledano, Podgoricani se u vecini toga ne razlikuju od drugih momaka, kako u regionu, tako i u ostatku Evrope, cak postoje stvari u kojima i te kako prednjace. Ali su takvi da zivotnu energiju jedne zene tesko mogu usmjeriti samo na sebe.

    Draga gospodo Podgoricani, ne shvatite ovo kao kritiku, vec kao moj izraz zahvalnosti sto svojim nesvakidasnjim osobinama niste odvlacili panju od mojih prvobitnih namjera. Mozda bi pitanje o tome u cemu je tajna te vase pozicije bilo samo retoricko, mada se potajno ipak nadam odgovoru.

    Drage dame, zamolila bih vas da prokomentarisete da li dijelite stav da je PG grad za one koje iz odredjenog razloga zele da zadrze svoj single status, buduci da vecih izazova da odustavente od prvobitnog cilja nema.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne plasim se biti single ako to znaci da sam time postedjena mnogih stvari,ali i ako to znaci i da vjerujem da cu se sa nekim u svoje vrijeme prepoznati...Strpljen spasen...Vjerujem u ljubav i in a relationship...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Pocinjem da vjerujem da je ovo jedini grad u kojem nema izazova te vrste. Generalno gledano, Podgoricani se u vecini toga ne razlikuju od drugih momaka, kako u regionu, tako i u ostatku Evrope, cak postoje stvari u kojima i te kako prednjace. Ali su takvi da zivotnu energiju jedne zene tesko mogu usmjeriti samo na sebe.

    Draga gospodo Podgoricani, ne shvatite ovo kao kritiku, vec kao moj izraz zahvalnosti sto svojim nesvakidasnjim osobinama niste odvlacili panju od mojih prvobitnih namjera. Mozda bi pitanje o tome u cemu je tajna te vase pozicije bilo samo retoricko, mada se potajno ipak nadam odgovoru.
    Evo da ja dam neko svoje vidjenje kao podgoricanin.
    Ja bih rekao da je dosta naroda ili omladine u ovom slucaju, postalo apaticno, ne zele da upoznaju nekog novog s kojim bi nesto makar zapoceli. Dijelom zbog toga sto jure neke druge ciljeve a dijelom zbog nekih negativnih iskustava iz proslosti pa ne zele opet u to da ulaze do daljnjeg. Kao da tezimo da vec u startu sabotiramo neki potencijalni odnos s nekim i namjerno trazlimo razloge da je odmah drzimo na odredjenoj distanci...
    S druge strane, ljudi ovdje i nisu bas na nekom visokom nivou generalno gledano(zbog svega kroz sto se proslo u zadnjih 20 godina) i zato je jos teze naci nekog normalnog.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oni koji pored posla ne mogu naći partnera za emotivnu vezu, sve svoje emocije zapravo usmjeravaju na posao. Nije u pitanju situacija u PG već je svugdje slično. Žene koje su se posvetile karijeri ili poslu i ne nalaze vremena za stabilnu vezu, zapravo se nisu ni potrudile oko nje. Ako su se ekonomski emancipovale moraju i u uspostavljanju veze. I za vezu je potrebna angažovanost kao i na poslu, a balans između jednog i drugog je umjetnost življenja. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  5. #5
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Ne plasim se biti single ako to znaci da sam time postedjena mnogih stvari,ali i ako to znaci i da vjerujem da cu se sa nekim u svoje vrijeme prepoznati...Strpljen spasen...Vjerujem u ljubav i in a relationship...
    I ja. Vise od svega. I ne znaci da ne zelim ono sto se ne trudim da nadjem.

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dijelom zbog toga sto jure neke druge ciljeve a dijelom zbog nekih negativnih iskustava iz proslosti pa ne zele opet u to da ulaze do daljnjeg. Kao da tezimo da vec u startu sabotiramo neki potencijalni odnos s nekim i namjerno trazlimo razloge da je odmah drzimo na odredjenoj distanci...
    Slazem se sa tim da je ovo neki, moglo bi se reci opsti trend u modernom drustvu. Medjutim, na pomenutoj lokaciji se ni ne nazire mogucnost nastanka odnosa koji bi u startu bio sabotiran. Ili se radi o tome da, u klasicnoj situaciji, zene prvo postaju svjesne neke mogucnosti koju kasnije otpisu, a ovdje postaju svjesne tih situacija nakon sto su ih vec uklonile sa liste mogucih?

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Oni koji pored posla ne mogu naći partnera za emotivnu vezu, sve svoje emocije zapravo usmjeravaju na posao. Nije u pitanju situacija u PG već je svugdje slično. Žene koje su se posvetile karijeri ili poslu i ne nalaze vremena za stabilnu vezu, zapravo se nisu ni potrudile oko nje. Ako su se ekonomski emancipovale moraju i u uspostavljanju veze. I za vezu je potrebna angažovanost kao i na poslu, a balans između jednog i drugog je umjetnost življenja. ...
    Balans mora da postoji. Ni jedno ljudsko bice ne postoji da bi se ponasalo po modelu knjizevnog ili dramskog lika sa jednom prenaglasenom stranom osobina. Ja i govorim o tome da sam, kada uporedim sebe i one koje su zbog nekoga gubile glavu, imala srecu da budem single, ali ne zato sto sam to zeljela da ostanem, vec zato sto se u ovom gradu ama bas nista nije desilo da to promijeni.
    Last edited by Magenta_Rebel; 28-10-09 at 00:47.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Balans mora da postoji. Ni jedno ljudsko bice ne postoji da bi se ponasalo po modelu knjizevnog ili dramskog lika sa jednom prenaglasenom stranom osobina. Ja i govorim o tome da sam, kada uporedim sebe i one koje su zbog nekoga gubile glavu, imala srecu da budem single, ali ne zato sto sam to zeljela da ostanem, vec zato sto se u ovom gradu ama bas nista nije desilo da to promijeni.
    Grad i ljudi nisu danas prepreka, a ni poticaj da se bude ili ne bude single. Nije problem u njima već u onima koji to ostaju. Kriterijumi i ciljevi koje postavljaju onemogućavaju ih da uspostave neku stabilniju i trajniju vezu. Shvatanje, kakva veza treba da bude utiče na to da se ona uspostavi ili ne. Ako se na vezu čeka da se desi, onda to može da potraje, jer je i za vezu, kao i za sve ostalo potreban trud. Uglavnom, single se malo trude da promijene svoj status.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  7. #7
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Grad i ljudi nisu danas prepreka, a ni poticaj da se bude ili ne bude single. Nije problem u njima već u onima koji to ostaju. Kriterijumi i ciljevi koje postavljaju onemogućavaju ih da uspostave neku stabilniju i trajniju vezu. Shvatanje, kakva veza treba da bude utiče na to da se ona uspostavi ili ne. Ako se na vezu čeka da se desi, onda to može da potraje, jer je i za vezu, kao i za sve ostalo potreban trud. Uglavnom, single se malo trude da promijene svoj status.
    Znachi, ipak nema druge nego da kliknem na jedan nevirtuelni search.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Znachi, ipak nema druge nego da kliknem na jedan nevirtuelni search.
    Može i virtuelni, svejedno, ali bez truda nije nikada išlo.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Znachi, ipak nema druge nego da kliknem na jedan nevirtuelni search.
    Ma s nekim se nadjes ili ne nadjes..sa searchom ili bez.
    She is only here to annoy herself!

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    mislim da si debelo pogrijesila....ne vidim zashto bi zbog momka smanjivala ambicije,bash nikakvog razloga nema za tako neshto....jednostavno trebash da nadjesh nekog ko moze da te prati u stvarima koje zelish i kome ne smeta neshto slichno...mozda je takve teze naci danas ali ne vjerujem da nije moguce.Mislim da previshe generalizujesh momke ...a i da si zestoko nesigurna u svoju prichu tj tvrdnju da su za tvoj uspjeh zasluzni mushkarci kojih je, istina, velik broj u PG, ali ne bash toliki da se neko normalan ne moze naci....

    eh da...interesuje me kojim se to poslom bavish i kakvu to karijeru imash u CG da bi ti je neki momak "onemogucio" .koliko znam nema posla koji "traje" duze od 10 sati kod nas, pa ne vidim kako bi to neko mogao da te unazadi i unisti tvoju karijeru pa chak i ako bi mu se predala vishe nego sto treba???
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 28-10-09 at 08:47.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,066
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Zaista, razmisljam o tome kako bi bilo da sam u vrijeme koje je bilo kljucno za gradjenje uslovno receno karijere upoznala nekog fatalnog Podgoricanina u kojeg bih se toliko zaljubila i bez razmisljanja smanjila svoje ambicije, kako bih mu posvetila sto vise vremena i paznje. S druge strane, cini mi se toliko nevjerovatnim sama cinjenica da za toliko vremena nisam srela nikoga ko bi bio makar djelic takve pojave. Treba li da im budem zahvalna na njihovoj neprivlacnosti sto ovaj grad pretvaraju u rasadnik zena od karijere?.
    Khmm, jesi li mozda razmisljala o tome da ti nisi privlacna tim fatalnim ? Prvo fizicki ( sto je inicijalna kapisla ), pa onda ovo ostalo ( nabrojano u temi prije ove) ?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ne mlati no uzivaj u zivotu, svako na svijetu ima svoju zvijezdu vodilju i pratilju,
    samo neko ovu pratilju nadje prije a neko kasnije.

    Nema potrebe da se ishta mijenja, bitno je samo da normalno zivis jer kroz zivot idu
    i mnogo neophodnih lekcija koje te cekaju da naucis pa i po koja knjiga i to je ustvari
    ono jedino shto te mijenja tokom zivota na bolje, da budes pametnija u ovom surovom
    svijetu, lukavija, kako gledati pojedince, prepoznati u njima ovo ili ono,
    pa sve ostale stvari koje chine zivot.

    Jednostavno, jednog dana postanes svjesna da te nije "niko" promijenio vec sam zivot, nesvjesno.

    Danas u 21 vijek su svi rodjeni dva dana prije lisice MOJA TIII ...

  13. #13
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ma s nekim se nadjes ili ne nadjes..sa searchom ili bez.
    Njegovo je samo da postoji...

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    mislim da si debelo pogrijesila....ne vidim zashto bi zbog momka smanjivala ambicije,bash nikakvog razloga nema za tako neshto....jednostavno trebash da nadjesh nekog ko moze da te prati u stvarima koje zelish i kome ne smeta neshto slichno...mozda je takve teze naci danas ali ne vjerujem da nije moguce.Mislim da previshe generalizujesh momke ...a i da si zestoko nesigurna u svoju prichu tj tvrdnju da su za tvoj uspjeh zasluzni mushkarci kojih je, istina, velik broj u PG, ali ne bash toliki da se neko normalan ne moze naci....
    Ne kazem da bih smanjivala ambicije. Generalno gledano, vrijeme koje se dnevno provodi s nekim s kim si u vezi je jednako vremenu koje provodis sa jednim ili dvoje najboljih prijatelja, razlika je ne samo u tome sto se tom odnosu vise predajes i sto od njega vise ocekujes, vec sto toj vezi kad-tad dodje kraj i sto to zna da bude bas gadno.

    Znajuci sebe znam da, kada bih izgubila osobu do koje mi je stalo (a vec mi se to prije par godina desilo jer se on osjetio zapostavljenim sto se vidjamo u prosjeku svaki drugi dan) osjecala bih uzasnu krivicu. Tako da kazem, srecna sam sto mi se ovdje nije desilo da imam tih emotivnih krahova, jer, narocito sto sam starija, sve bih ih teze podnosila.

    Dakle, samo sam zahvalna ovim momcima sto mi nisu pravili pakao od zivota!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    dakle,ukratko,ti se bojish nove veze da ti se ne bi desilo isto shto i sa starom pa se pokrivash prichom kako si zahvalna shto ti momci ne prave pakao od zivota....vidish,sobzirom da si donekle ako dobro shvatih izgradila karijeru,onda ne bi trebalaimati problema ako veza pochne i nastavi sa time da se gledate svaki drugi ili 3ci dan...jel?
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  15. #15
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Khmm, jesi li mozda razmisljala o tome da ti nisi privlacna tim fatalnim ? Prvo fizicki ( sto je inicijalna kapisla ), pa onda ovo ostalo ( nabrojano u temi prije ove) ?
    Nije postojao razlog da razmisljam o tome jer prema njihovim reakcijama na moju malenkost mogu da zakljucim da i te kako jesam.
    Mozda upravo zbog te fizicke privlacnosti ne mogu ni sa kim da se kapiram. Sve mi se cini da bih vise voljela da neko prvo sazna sve o meni, pa da me vidi tek na kraju, nego kad mi pridje i o obrati mi se sa "lutko"/"macko". Nego, sva sreca pa postoji internet, pa samim tim i mogucnost za takav oblik upoznavanja.

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ne mlati no uzivaj u zivotu, svako na svijetu ima svoju zvijezdu vodilju i pratilju,
    samo neko ovu pratilju nadje prije a neko kasnije.

    Nema potrebe da se ishta mijenja, bitno je samo da normalno zivis jer kroz zivot idu
    i mnogo neophodnih lekcija koje te cekaju da naucis pa i po koja knjiga i to je ustvari
    ono jedino shto te mijenja tokom zivota na bolje, da budes pametnija u ovom surovom
    svijetu, lukavija, kako gledati pojedince, prepoznati u njima ovo ili ono,
    pa sve ostale stvari koje chine zivot.

    Jednostavno, jednog dana postanes svjesna da te nije "niko" promijenio vec sam zivot, nesvjesno.

    Danas u 21 vijek su svi rodjeni dva dana prije lisice MOJA TIII ...
    Znaci, grijesim u beskrajnoj zelji da budem dobra koliko je god moguce? Eh...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,066
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Ocigledno me nisi razumijela. Ne kazem ja da ti nisi privlacna ili jesi, samo kazem da mozda " tim " nisi privlacna. Mada stoji izreka za birace...

  17. #17
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    ...kada bi me pitali o receptu za uspjeh rekla bih samo da je potrebno imati dovoljno vremena i energije za sebe i ne rasipati ih na one koji to ne zasluzuju. Mozda zvuci surovo, ali za razliku od muzeva, momci uglavnom ne zasluzuju da im se poklanja previse paznje, znajuci kako muski mozak funkcionise i sta sve u trenutku moze da mu padne na pamet. Brak je nesto drugo, ali o tome ne bih, jer govorim samo o stvarima sa kojima imam iskustva.
    E što ne volim generalizaciju... Hajde da kažem iz muškog ugla gledano, imao sam djevojaka koje su zasluživale da ih čuvam kao malo vode na dlanu, iako sam bio svjestan da ih neću oženiti; a znam neke žene za koje, osim haljine koju nose, ne zaslužuju poštovanje. Prosto mi para uši ova izjava da momci ne zaslužuju pažnju - ja uvijek djevojci poklanjam onoliko pažnje i poštovanja koliko mogu u datom trenutku, i znam dosta drugih parova gdje je ista situacija. Ovo "uglavnom" te donekle izvlači, nije baš potpuna generalizacija...

    Skoro sam, mislim baš negdje na ovom forumu, pročitao izreku da je jedini način da budeš voljena da i sama voliš; dakle, ako ti se činilo da momak nije vrijedan pažnje, možda je to samo znak da ni on nije bio zadovoljan količinom pažnje koju si ti poklanjala njemu?! I to možda baš zbog te trke za dream job-om? :hammer:

  18. #18
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    dakle,ukratko,ti se bojish nove veze da ti se ne bi desilo isto shto i sa starom pa se pokrivash prichom kako si zahvalna shto ti momci ne prave pakao od zivota....vidish,sobzirom da si donekle ako dobro shvatih izgradila karijeru,onda ne bi trebalaimati problema ako veza pochne i nastavi sa time da se gledate svaki drugi ili 3ci dan...jel?
    Otprilike tako...jedna varijanta price o kiselom grozdju.

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Ocigledno me nisi razumijela. Ne kazem ja da ti nisi privlacna ili jesi, samo kazem da mozda " tim " nisi privlacna. Mada stoji izreka za birace...
    Razumijem ja sta zelis da kazes, ali stvar je u tome da u ovoj prici nema "tih".


    U svakom slucaju, interesovala me reakcija muskog i zenskog svijeta na ovakav tekst. I na moje zadovoljstvo niste odreagovali sa "uobrazena si", "trazis savrsenstvo, a to ne postoji" i slicnim onim frazama kojima obicno bivaju nazivane najgluplje facebook grupe.

    Cijenim taj vid vase osjetljivosti na ova pitanja i to sto ste spremni da odbranite sebe i suprotstavite se sagovorniku koji tvrdi da su vase osobine uzrok ove pojave. Jos samo da odgonetnem da li se sve to iz prostog razloga sto bi se i najveci macho pretvorio u romantika kada bi ga neka optuzila da je bez srca i duse ili je na pomolu moje suocavanje sa jos jednom specificnoscu predivnih stanovnika ovoga grada?

    Da li u zelji da raskrinkate moju izbirljivost ili strah od veze zbog neuspijeha u stvari skidate sopstvene maske i pokazujete koliko toga pozitivnog ja nisam uspjela da vidim medju vama jer svjesno ili nesvjesno ipak ostavljate drugi utisak?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Otprilike tako...jedna varijanta price o kiselom grozdju.


    Razumijem ja sta zelis da kazes, ali stvar je u tome da u ovoj prici nema "tih".


    U svakom slucaju, interesovala me reakcija muskog i zenskog svijeta na ovakav tekst. I na moje zadovoljstvo niste odreagovali sa "uobrazena si", "trazis savrsenstvo, a to ne postoji" i slicnim onim frazama kojima obicno bivaju nazivane najgluplje facebook grupe.

    Cijenim taj vid vase osjetljivosti na ova pitanja i to sto ste spremni da odbranite sebe i suprotstavite se sagovorniku koji tvrdi da su vase osobine uzrok ove pojave. Jos samo da odgonetnem da li se sve to iz prostog razloga sto bi se i najveci macho pretvorio u romantika kada bi ga neka optuzila da je bez srca i duse ili je na pomolu moje suocavanje sa jos jednom specificnoscu predivnih stanovnika ovoga grada?

    Da li u zelji da raskrinkate moju izbirljivost ili strah od veze zbog neuspijeha u stvari skidate sopstvene maske i pokazujete koliko toga pozitivnog ja nisam uspjela da vidim medju vama jer svjesno ili nesvjesno ipak ostavljate drugi utisak?

    ne...samo mislim da si nailazila na pogreshne mushkarce...ili si trazila mushkarce na pogreshnom mjestu.dakle kao shto si rekla,dobro izgledash i to ti smeta jer mushkarci odmah misle na ONO...zashto im nisi sama pokazala da nisi samo lutka za opandrchit?od tebe a ne od drugih zavisi u kakvom ces se svijetlu pokazati i kakvo ce ljudi imati mishljenje o tebi....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,066
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Cak je pitanje da li dobro izgleda. Ne znam ja koliko je ona samokriticna.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Kači te slike da vidimo jesi li čemu
    Sve i svašta -> Foto Album

    Pa da te udomimo ako su dobre.

  22. #22
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ne...samo mislim da si nailazila na pogreshne mushkarce...ili si trazila mushkarce na pogreshnom mjestu.dakle kao shto si rekla,dobro izgledash i to ti smeta jer mushkarci odmah misle na ONO...zashto im nisi sama pokazala da nisi samo lutka za opandrchit?od tebe a ne od drugih zavisi u kakvom ces se svijetlu pokazati i kakvo ce ljudi imati mishljenje o tebi....
    Ah, ne, poenta je bila da bih vise voljela da znam postoji osoba kojoj bih se svidjela na osnovu onoga sto cuje/procita/sazna o meni i kojoj, kada bi me jednog dana vidjela, a i da sam njegovo olicenje ruznoce to ne bi pokvarilo utisak o meni. Znam da zvuci kao bajka, ali vjerujem da se od postanka cyber svijeta i to nekome dogodilo.

    Skockat se, izac u grad i upecat nekoga - nista lakse! Ali mi djeluje kao da je to svakako ne jedini, ali definitivno preovladavajuci nacin na koji pocinju da se zasnivaju partnerski odnosi.

    Znam da je tako od postanka civilizacije, uvijek su postojale situacije i mjesta na kojima su, po pravilu djevojke bivale zapazene - od paganskih ritualnih plesova, preko kola, do igranki; diskoteke i klubovi su samo jedan moderni vid svega toga. Ja se samo pitam zasto danas, kada postoje internet i drugi mediji preko kojih mnogo vise mozes da saznas o duhovnim i intelektualnim vrijednostima osobe prije fizickog kontakta sa njom vecina i dalje preferira "tradicionalne" metode?

  23. #23
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    G kvart
    Posts
    1,218
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_G_rUzNi View Post
    Cak je pitanje da li dobro izgleda. Ne znam ja koliko je ona samokriticna.
    Iskreno, da sam musko nikada se ne bi okrenula za zenskim bicem kakvo sam ja. Ne fali mi nista, ali sam daleko od ljepotice, barem za svoj pojam. Ipak, mnogo ih je koji tvrde suprotno, otud valjda i zacudjujuc broj "lajkova" na fb-u. Prezirem laskanje!

    Quote Originally Posted by Emp View Post
    Kači te slike da vidimo jesi li čemu
    Sve i svašta -> Foto Album

    Pa da te udomimo ako su dobre.
    Iz nekih razloga zelim da, makar jos neko vrijeme, ostanem anonimna. Ne bi vam oci ispale, odma da vam kazem.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,066
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    222
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Magenta_Rebel View Post
    Znam da je tako od postanka civilizacije, uvijek su postojale situacije i mjesta na kojima su, po pravilu djevojke bivale zapazene - od paganskih ritualnih plesova, preko kola, do igranki; diskoteke i klubovi su samo jedan moderni vid svega toga. Ja se samo pitam zasto danas, kada postoje internet i drugi mediji preko kojih mnogo vise mozes da saznas o duhovnim i intelektualnim vrijednostima osobe prije fizickog kontakta sa njom vecina i dalje preferira "tradicionalne" metode?

    Cekaj, ti hoces nekoga da upecas ovdje na ovom forumu, fb-u ili ne znam ni vec gdje? Znaci li to da neko treba da ti se javi preko PM i kaze:" Dopada mi se kako mislis, slazem se ili ne ...". Pa onda, jos malo PM-a. Bas ti se dopadne kako taj neki misli, govori i pada odluka da se vidite. A on ruzan kao lopov, ruzniji od mene. Gdje i sta onda? Nastavis dalje ili kafica, pa svi doma nezadovoljni ? Mislim, svi mi imamo mane, svi smo dobri ili prijatni u necemu. Bitno je zavoljeti obje strane nekoga i prihvatiti ih kao takve kakve su. Zar sve mora da bude na prvu loptu, zar nemas zelje da grebes malo dublje ?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je sve do tebe. Ja uvek kad upoznam imam zelju da produbljujem to a kako se ti postavis tj. osecas nalazis na odgovor sa druge strane, odgovarajuci ili ne, i onda ides dalje... I ne verujem da bih imala zelju da napredujem u karijeri toliku kao i kad bih imala nekoga ko me ispunjava u svakom drugom pogledu.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Single by own choice?
    By vikky in forum Ljubav
    Replies: 51
    Last Post: 06-05-09, 18:03
  2. the single most impotant
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 15-10-08, 12:59
  3. Novo iz Pg-a, HIP HOP SINGLE
    By MaxiMillion in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 28-07-07, 17:50
  4. All you ladies pop yo' pussy like this
    By GAGA in forum Sex i erotika
    Replies: 44
    Last Post: 26-11-06, 02:22
  5. Single-chip solution
    By Vujos in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 9
    Last Post: 12-02-05, 23:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •