Page 3 of 288 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast
Results 51 to 75 of 7188

Thread: Pitajte...

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Budva
    Posts
    4,812
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ja imam plin, ugradjen u BG, u servis AC Rasic koji je najbolji, definitivno.
    Tomasetto, Alaska reduktor.......
    Budimo realni, auto gubi do 5-10 konja, sve zavisi od ugradnje ali kad imas 200 konja....nezanemarivo.
    Ja sam presao 61-62 000 km, sa 0 kvarova. Prije 2 mjeseca sam stavio nove filtere i to je sve, koji su mi dosli preko poste, poklon od Ivana (majstor). Miris, lupanje, vibriranje....toga nema. Cak i boardh computer mi pokazuje prosjecnu i trenutno potrosnju, isto kao na benzin. Postrosnja je veca za 0,5 do 0,7 na 100.
    Ako imas dobru sedmicu, bez mana (sto je malo vjerovatno (to je onda blindirana jel (sorry, morao sam))) i ako bi da ga ostavis za sebe onda ugradnja plina je najpametnija stvar.
    Moj drug iz Leskovca je ugradio isti ovaj uredjaj u 546i (imao je 535 V8 M62 i stavio je blok od X5 4.6) i sve steka kako treba.
    Hahaha,dobra je sedmica po mome nema mana . Ako je ne prodam jedino mi je rešenje da ugradim plin i da joj stavim nove gume pa ću je vozit dok ne bude old tajmer,jer stvarno da je dajem ispod cijene neću . A reči mi kolka ti je potršnja gradske vožnje bez stiskanja nego normalno ? Ja u gradu ne prelazim preko 60-70 i dvije hiljade obrtaja i meni je manuelni mjenjač tako da bi treba još manje da mi troši. Jel tebi automatik ?

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JOLE View Post
    Hahaha,dobra je sedmica po mome nema mana . Ako je ne prodam jedino mi je rešenje da ugradim plin i da joj stavim nove gume pa ću je vozit dok ne bude old tajmer,jer stvarno da je dajem ispod cijene neću . A reči mi kolka ti je potršnja gradske vožnje bez stiskanja nego normalno ? Ja u gradu ne prelazim preko 60-70 i dvije hiljade obrtaja i meni je manuelni mjenjač tako da bi treba još manje da mi troši. Jel tebi automatik ?

    Moj je AS5 360R, automatik.
    Sve zavisi u kakvom je stanju motor (ima li VL, kakav je CCV.....). Ako ne prelazis 2500-3000 rpm potrosnja je ista. Potrosnja na plin je veca tamo kad prelazis 4000, 5000...
    TAKUMI

  3. #53
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Dobro, a zasto je crkla Sazemova, fabricka, ona cetvrta?

    Dalje, kako radi TPM, Tire Pressure Monitor kod Lagune? Zivo me zanima...

    1: crkla je
    2: TP radi kako mu vremenski uslovi kazu ... zimi pumpaj na 2.8 a ljeti 2.2 ...

    Taj problem im se javlja prilikom promjena temperatura ili skakanja po trotoarima i lezecim policajcima . Jbg u svijet toga nema .
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eto tako View Post
    1: crkla je
    2: TP radi kako mu vremenski uslovi kazu ... zimi pumpaj na 2.8 a ljeti 2.2 ...

    Taj problem im se javlja prilikom promjena temperatura ili skakanja po trotoarima i lezecim policajcima . Jbg u svijet toga nema .

    Znaci crkla je, iako je imale koleginice iz iste kuce, Sazem.


    A dobro, kakve veze ima TPS (Tire Pressure Sensor) sa trotoarima i to? Zar ne bi trebao da bude pouzdan kao sto je na drugim autima? Da, trebao bi da bude, ali nije, jer, znas li zasto? Za to sto djelove Renola by Sazem i Magnetti Marelli sklapa Giles iz francuskog Beziersa a npr. djelove Honde by Denso skapa Akeno Akifusa u Kumamoto.



    Bolje ti je, i lakse da priznas da Laguna je ispodprosjecna nego ovako......




    Quote Originally Posted by eto tako View Post
    dok sam radio u Renaultovom servisu nagledao sam se svega!



    ......mada nije mi nimalo dosadno jer uvijek sam volio da pricam sa ljudima koji rade/su radili u Renaultom servisu i sa ljudima koji su sluzili vojni rok 1992-1993 u Vukovar.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 22-10-09 at 11:56.
    TAKUMI

  5. #55
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor..
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E imam pitanje....Imam fiat bravu 1.4 12v i uvjek kad ga palim ujutro mi padaju obrataji ispod 1000 i ugasi se ako ga ne drzim ja na 1 000....tako jedno 10 tak minuta posle sve bude ok dok ga ne ugasim i stoji tako jedno 2-3 ure i ocu opet nedje da podjem opet mi se to desava....sto moze bit ? Kazu mi klapna moze li bit ?

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    a pazi ovo

    chrysler LeBaron 1990.
    nije vozen skoro 2 i po godine.
    ima AC koja radi relativno normalno (i to nisam stavljao freona a trebao sam no sve zaboravljam) - grije i hladi odlicno ali samo na one glavne 'panele' tj put vozacha/suvozacha

    uopste nece ni hladni ni topli vazduh put shofershajbne tako da sad po kishi cjoravim i brisem staklo rukavom hahaha.
    probao sam sve kombinacije/temperature/smjerove/AC on/off ali nista...
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  7. #57
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,115
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Isti slucaj kod mene,gore jedva da se osjeca da duva?
    niujedne mi gace lastike nema

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prvo druze da napomenem shto se tiche auta,ja ti pojma nemam,imam 19 god i wozim auto godinu dana,samo sipam i wozim
    Ja sam nashao te rupuce na wrata,nalaze se sa strane i ima 3,i tu je swe u redu koliko sam mogao da primjetim.
    A shto se tiche najlona njega nema,to mi je tata rekao,jer ga je on wodio u servis kad je imao problema sa podizachima stakala,pa su ga makli i onda je taj majstor lijepio metal na metal,i to drzi neko vrijeme,ali kasnije isto pochne da pushta..
    Moguce da to ide preko kedera,kao shto si rekao,ali mislim da je on ok.
    Eto toliko...ja mislim da bi najbolje da mi ti to pogledash,poshto moj tata nece da se bakce oko toga jer misli da mu nema spasa a ja poslije svake vece kishe moram sundjer u ruke i da trljam
    Sad ja ne znam kad cu ici za pg,mada bi ja doshao zbog toga,i dolazio bi kada bi bilo lijepo vrijeme da mozemo popit pice ko ljudi,nego isto je glupo da mi ti to gledash a ja te ni ne poznajem,ni nishta..

    Shpikile, javi kad dodjes u PG, sredicemo to.
    TAKUMI

  9. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    a pazi ovo

    chrysler LeBaron 1990.
    nije vozen skoro 2 i po godine.
    ima AC koja radi relativno normalno (i to nisam stavljao freona a trebao sam no sve zaboravljam) - grije i hladi odlicno ali samo na one glavne 'panele' tj put vozacha/suvozacha

    uopste nece ni hladni ni topli vazduh put shofershajbne tako da sad po kishi cjoravim i brisem staklo rukavom hahaha.
    probao sam sve kombinacije/temperature/smjerove/AC on/off ali nista...

    On ima klapne na struju a ne na sajlu jel?
    TAKUMI

  10. #60
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    interesuje me za koliko moze da se nadje dobar jugo 55? da ima dobru skoljku i unutrasnjost a motor samo da moze da ide (nebitno stanje motora)
    ponavljam pitanje...fabija moze li se onda kod tebe nesto radit da ne dajemo pare po servisa i na kraj pogresna dijagnoza jos...???

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ClauN`vs`RaideR View Post
    E imam pitanje....Imam fiat bravu 1.4 12v i uvjek kad ga palim ujutro mi padaju obrataji ispod 1000 i ugasi se ako ga ne drzim ja na 1 000....tako jedno 10 tak minuta posle sve bude ok dok ga ne ugasim i stoji tako jedno 2-3 ure i ocu opet nedje da podjem opet mi se to desava....sto moze bit ? Kazu mi klapna moze li bit ?


    Pa, ja mislim da te zeza elektromotor ler gasa. Mozda je blokiran, prasina ovo ono...
    Ovih dana moram ocistit to jednom clanu foruma, na dosta noviji auto. Nema veze, lik je stavio K&N koji je pun ulja a to ulje sa prasinom ide kroz klapnu ICV-a i klapna se blokira pa motor trese kad je hladan.

    To sam ocistio dvojici BMW MNE foruma kad je bilo okupljanje kod Mareze:

    Pogledaj kakva je bila, totalno blokirana:





    Moj ICV kad sam kupio auto:




    a treba ovako da izgleda:






    Moj "uradi sam" na americki Bimmerforums http://forums.bimmerforums.com/forum...d.php?t=928735 pa ako nekog zanima...
    Last edited by Fabia_Elegance!; 22-10-09 at 16:39.
    TAKUMI

  12. #62
    George_Clooney Guest

    Default

    Fabia_Elegance! mislim da se pogresno dao ime ovoj temi...
    Trebao si napisat: Ptajte...Sve znam!!!

  13. #63
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde, nisam ni ja gubav pa da ne pitam nista..


    A4 97'.. Klima pocela prije 10ak dana da budala.. jedan dan radi normalno, drugi dan se na display pali samo onaj ventilator pa tako u krug... Freon nisam sipao ima godinu i 2,3 mjeseca, cisto kao napomena...

    A kad vec pitam, zasto mi samo duva na 3 centralna izlaza, bocni skoro mrtvi? (to je od ranije, ima 3,4 mjeseca)
    Bijo si poziw koi se neodbija

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mad_dog_KO View Post
    Ajde, nisam ni ja gubav pa da ne pitam nista..


    A4 97'.. Klima pocela prije 10ak dana da budala.. jedan dan radi normalno, drugi dan se na display pali samo onaj ventilator pa tako u krug... Freon nisam sipao ima godinu i 2,3 mjeseca, cisto kao napomena...

    A kad vec pitam, zasto mi samo duva na 3 centralna izlaza, bocni skoro mrtvi? (to je od ranije, ima 3,4 mjeseca)


    1. Prasina na kontakte displaya...jesi probao da stisnes plastiku oko displeya? A moze bit i da je flet kabal:



    Bocni imaju svoj elektromotor koji otvara/zatvara klapnu, moguce da je crkao.
    TAKUMI

  15. #65
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor..
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ClauN`vs`RaideR View Post
    E imam pitanje....Imam fiat bravu 1.4 12v i uvjek kad ga palim ujutro mi padaju obrataji ispod 1000 i ugasi se ako ga ne drzim ja na 1 000....tako jedno 10 tak minuta posle sve bude ok dok ga ne ugasim i stoji tako jedno 2-3 ure i ocu opet nedje da podjem opet mi se to desava....sto moze bit ? Kazu mi klapna moze li bit ?
    Baci mi odgovor ako znas

  16. #66
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pogledaj post #61.
    TAKUMI

  17. #67
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor..
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok nisam vidio hvala Mogu li to sredit kod nekog mehanicara da mi ocisti tu klapnu samo ?

  18. #68
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ClauN`vs`RaideR View Post
    E imam pitanje....Imam fiat bravu 1.4 12v i uvjek kad ga palim ujutro mi padaju obrataji ispod 1000 i ugasi se ako ga ne drzim ja na 1 000....tako jedno 10 tak minuta posle sve bude ok dok ga ne ugasim i stoji tako jedno 2-3 ure i ocu opet nedje da podjem opet mi se to desava....sto moze bit ? Kazu mi klapna moze li bit ?

    Meni je isto ovo bilo, samo nije mogao da drzi uopste obrtaje na 1000, nego stalno pane na nulu ako pustim gas, i naravno ugasi se. Problem je rijesen, bila je zacepljena ler dizna
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  19. #69
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor..
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto ne znam bas najbolje te djelove jel to to klapna od ler gasa jel se to tako zove ??

  20. #70
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Jedina prednost tog auta su kocnice i sigurnost. Sve drugo je destilovana voda. 6k eura? Htio si da kazes 6e? Toliko vrijedi, vrijedi 6 eura, mozda i 7.






    Taj motor ima 130 konja. Juce sam otvorio jednog, katastrofa. Ne samo sto niko nije mogao da mu nadje kvar (juce smo bili u M auto salon, Roksped......nemaju blage veze pa sam ja uzeo stvar u ruke i otkrio problem, nvm) nego motor sa 180 000 km ima sjebaju bregastu dizni. Katajebenastrofa. A da pitas vlasnike istih - boljeg motora na svijetu nema. Imaces problema sa diznama, sa pumpom, sa turbinom, sa protokomjerom i senzorom pritiska i temperature, trapovi su katastrofa....




    Taj auto je - Bog limuzina te klase. Tu nema sto da se pokaze, auto je definicija srednje klase.









    Ima jednu manu a to je vjesanje. Nije stabilna, nije pretjerano udobna ali sve u svemu pouzdan auto.
    ovo te pitam jer treba da uzimam kola, sad je limi t skocio pa trazim nesto do 9k eura

    moze li se naci mazda 6 2.0 dizel prezadnja za te pare u extra stanju ?

    PS. DA CUJEM TVOJ PREDLOG VOZILA DO 9K EURA DA SU PREKO 2002 GOD, DIZELI, MOZE I BENZ ALI NE VELIKI POTROSACI
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ClauN`vs`RaideR View Post
    Posto ne znam bas najbolje te djelove jel to to klapna od ler gasa jel se to tako zove ??

    Da, to ide na TB.



    Quote Originally Posted by Sparco_CG View Post
    ovo te pitam jer treba da uzimam kola, sad je limi t skocio pa trazim nesto do 9k eura

    moze li se naci mazda 6 2.0 dizel prezadnja za te pare u extra stanju ?

    PS. DA CUJEM TVOJ PREDLOG VOZILA DO 9K EURA DA SU PREKO 2002 GOD, DIZELI, MOZE I BENZ ALI NE VELIKI POTROSACI

    Vec sam ti rekao, japance, Accorda, Mazdu 6....nema veze, traktor ili benzinac, svejedno je.
    TAKUMI

  22. #72
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Herceg Novi-Igalo
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fabia Elegance @ Okej prijatelju... Kad budem dolazio u pg,ja ti se javljam...
    Hvala i pozdrav.

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Pa
    Moj "uradi sam" na americki Bimmerforums http://forums.bimmerforums.com/forum...d.php?t=928735 pa ako nekog zanima...
    and you often do this kind of work in your slippers?

    :lolblue: Made in Tuzi
    She is only here to annoy herself!

  24. #74
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Imam veliki problem i molim za iskreni savet. Vec pola godine zena mi se cudno ponasa. Kad god je u mom drustvu, sapuce dok razgovara mobilnim telefonom, primljene poruke odmah brise i ne dozvoljava mi da ih citam. Kada izadje u grad, vraca se kasno i kaze mi da je bila sa drugaricama koje ja ne poznajem. Ne koristi svoja kola, vec uzima taksi. Na povratku kuci, navodni taksista je ne ostavlja ispred zgrade, vec 100 metara nize niz ulicu. Posto mi je to postalo sumnjivo, odlucio sam da se sam uverim da li se radi o taksiju, ili je neko drugi dovozi kuci. Smislio sam genijalnu ideju da parkiram svoja kola u blizini mesta gde obicno izlazi iz "taksija" i skriven iza njih, sam se uverim u to. Jedne noci dok sam tako cucao sakriven iza kola, primietio sam da mi se pojavila rdja na zadnjem desnom blatobranu. Dakle, treba mi Vas savet: da li da zamenim kompletan blatobran novim, ili je dovoljno da sastruzem rdju, premazem blatobran spric kitom i sve to lepo prelakiram. Unapred zahvalan!
    She is only here to annoy herself!

  25. #75
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor..
    Posts
    3,295
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Momci zasto mi se desilo nocas da kad sam dosao kuci (pada velika kisa u kotor i svuda su lokve) su mi smrdjele kocnice kao da gore ali bukvalno ne izdrzljiv miris na desnu gumu a na lijevu manje ?? Sto bi to moglo bit ?

Page 3 of 288 FirstFirst 12345671353103 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •