Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: I : Dovozenje auta iz inostranstva

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default I : Dovozenje auta iz inostranstva

    Znate li koga da radi ovaj posao, koja je cijena otprilike i ako mozhe kontakt tel...
    #fakenews

  2. #2
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ja radim ali samo iz Njemacke...

  3. #3
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default .......

    odakle treba da se dovede auto?

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    sacekaj da se skinu vize,pa sam idi i trguj :P
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  5. #5
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    sacekaj da se skinu vize,pa sam idi i trguj
    sad sce da recem:-)
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

  6. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    E, ovo me interesovalo... Da li se moze DOVESTI ali BUKVALNO dovesti auto iz Njemacke, znaci Euro 3 motor, ja podjem tamo, kupim ga i DOVEZEM ga do CG (bez shlepe)... pa poslije odradim papire?

  7. #7
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sve moze...racunaj avionsku kartu do tamo, colovne tablice, papire...na nasoj granici spedicija/carina.
    i velike sanse da te ispane skuplje nego da platis nekome...
    najjeftinja/najbolja varijanta je da ubacis na slepu, kad neko dovozi kola iz njemacke, oko 500e je po autu slepa, koliko sam ja cuo...
    druga varijanta je kad neko od "nasih ljudi" dolazi ovamo, da njemu platis...

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    zašto bi ga ispalo skuplje?to me interesuje.jedan moj drug je htio da ide za auto u njemačku ili švajcarsku pa smo baš danas razmatrali troškove.
    ima li ko da objasni proces iz ličnog iskustva?

  9. #9
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Podgorica/Beograd
    Posts
    8,333
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    kad se postvi pravo pitanje !
    NIKO NE ODGOVARA !
    a kad se razmatra ili diskutuje , e ti ide samo komemtar na komentar...UHHHHHHH:mad:

  10. #10
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne znam sad tacne cifre, ali pricali smo negdje ranije u drustvu o tome.
    Avionska karta
    colovne table
    Putarine, gorvo (pozeljno je prespavati, dugacak put..)
    Viza, medjunarodna vozacka

    Carina, spedicija...

    Raspitaj se koliko kosta. To su troskovi, za koje ja znam.
    Pitacu ljude koji rade sa tim, pa cu ti reci tacno,...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    vjerujte mi da je platiti nekom vrlo zahvalno, jer je moguce da se razocarate u auto kad ga vidite i ispadne da ste bzvz bili, inace ako kupite auto tamo vadite col table i ako ima povracaj poreza uzimate racun i potvrdu i ugovor , pa onda morate kad predjete granicu da saljete nazad potvrdu kako bi vama vratili pare, i jos ako ne znate grad ukoji idete uh , da onaj pjevac Srdjan M time se bavi i doveonam je 3 auta sjajan momak i maksimalno korektan ....

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    sve to ok,ali ako ja oću da sam izaberem jer recimo ne znam unaprijed što bih uzeo.eto osoba iz porodice je skoro kupila fiestu 2002 godište.4k je koštala.iz italije je stigla.kad su sve završili,pitali momka aj onako,nije bitno al nam reči koliko te je sve ispalo.3000 reče on.zato i kažem da mi je čudno kako je to neisplativo.
    putarine i gorivo max 250e(znam po ljudima koji dolaze ovamo iz švabije),međunarodna je mislim 30e,visa ne znam al mi neko pomenu da ima neka vikend varijanta koja važi samo par dana,carina zavisi od auta do auta naravno(ako bi neko mogao da to objasni kako se računa,dal procenat vrijednosti sa računa auta ili kataloški itd).

    @pumba:i ja bih rado platio da mi neko patike donese na kućnu adresu i obuje al ako će me ispanut 50e više radije ću da sjednem u kola/bus i sam ih kupim

    ovo se ne odnosi na auta koja se gledaju preko neta.i tamo kao i ođe ima placeva a ima i dosta ljudi koji su neki bliži/dalji rođaci,prijatelji ili nečiji poznanici i koji ti mogu izać u susret i pomoći u trgovini.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,656
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Dutch,samo coll tablice kostaju od 100 do 150eura zavisi dje uzimas.Imas onda vinjetu na slovensku granicu,pa austriju pa njemacku i to ti je 50eura ukupno.Dje su ti putni troskovi put tamo i nazad?

  14. #14
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    carina kataloski ako ne znas nikog nagrdice te uh ali cini mi se da je okey nekom platiti 50e vise da ne lutas po bijelom svijetu....

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    al nije u pitanju 50 nego uglavnom oko 1000.pa eto ti za fiestu rekoh.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,780
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    13 Posts

    Default .....

    oko 500e je trosak da se dovede gorivo, putarina, nocenje, hrana itd...

    e sad desavalo se da nadjem auto na net i kontaktiram prodavca sve se dogovorimo i kad podjem on mi kaze da je prodao auto prije 2h

  17. #17
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simkee View Post
    oko 500e je trosak da se dovede gorivo, putarina, nocenje, hrana itd...

    e sad desavalo se da nadjem auto na net i kontaktiram prodavca sve se dogovorimo i kad podjem on mi kaze da je prodao auto prije 2h
    iz iskustva mojih prijatelja ljudi su korektni da sacekaju ako si ti najavio da ces doci da pogledas auto...

    inace, carina ti je za vecinu roba 10% od njene fakturne (ili ugovorske) vrijednosti, ali ako ti racun bude na 2k, a ti budes uvozio c300 ili nesto skuplje onda ti to ide pod slucaj "osnovana sumlja za utaju vrijednosti robe bla bla" pa ti oni odrede cijenu (vecinom sa mobile.de uporede cijene kod auta) i onda ti dernu koliko da platis
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    a koliko je obično cijena za colovne table?kako se to određuje?

  19. #19
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    NEW YORK
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi samo da se razumijemo po mom iskustvu vecina prodavaca auta (car salesmen) su dosta slabi ljudi a veoma dobri lazovi(bar u new york)tako da situacija tipa "uh samo sto sam prodao to auto ali evo ti ovo drugo (skuplje) ti je jos bolje" je vrlo cesta pojava.e sad da odes u njemacku na rijec car salesman-a je vrlo riskantna stvar.ja bih za njemacku otisao samo iz razloga da ga ja izaberem da ne bi bilo uh sta mi dovede ili moga sam drugo odabrat i tome slicno i eventualno da mu stavim neke dodatne opereme koje mozda u crnu goru nema pa da ga onda vodim dolje.
    WHEN RELIGION RULED THE WORLD,THEY CALLED IT THE DARK AGES

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,206
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NIJALCG View Post
    Ljudi samo da se razumijemo po mom iskustvu vecina prodavaca auta (car salesmen) su dosta slabi ljudi a veoma dobri lazovi(bar u new york)tako da situacija tipa "uh samo sto sam prodao to auto ali evo ti ovo drugo (skuplje) ti je jos bolje" je vrlo cesta pojava.e sad da odes u njemacku na rijec car salesman-a je vrlo riskantna stvar.ja bih za njemacku otisao samo iz razloga da ga ja izaberem da ne bi bilo uh sta mi dovede ili moga sam drugo odabrat i tome slicno i eventualno da mu stavim neke dodatne opereme koje mozda u crnu goru nema pa da ga onda vodim dolje.
    hahahham isti li su svuda! Kod nas je najjace "JA ti garantujem da...". Naravno, odmah cim se auto proda, sve garancije otpadaju, muvaju te sa pricom danas-sjutra, itd. Gledao sam juce jedna kola, i ako mi je sta sumnjivo kod njih, to je da ih je (navodno) gazda placa za sebe doveo, uz pricu da takvih u CG nidje nema, bla bla bla. A auto jeste na prvi pogled extra, nego sa takvom pricom se odmah zapitam za sta sve ostalo on mulja...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  21. #21
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,031
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    537 Posts

    Default

    ja sam to za sebe kupio nego vidim da si dobar momak pa aj da ih tebe prodam.druga ću ja nać :mrgreen:

  22. #22
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    ja sam to za sebe kupio nego vidim da si dobar momak pa aj da ih tebe prodam.druga ću ja nać :mrgreen:
    Ako nemate zivaca da gledate uvod, premotajtee na 1:00 http://www.youtube.com/watch?v=YGnQToFVWJE
    Last edited by cvxcomputers; 17-10-09 at 13:53.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tesko je naci dobar auto odma...njemacka nije cg, ako hoces da kupis dobra kola treba ti par dana, i kilometri puta od grada do grada.
    moje misljenje je da je pametnije kupiti na placu ovdje, kod prodavaca koji dovode dobra kola, nego lutati i divesti macku u dzaku.
    problem u cg je sto svi misle da znaju sve, pa ce i pekar i zubar i pravnik pricati kako znaju sve o kolima...i nema toga ko njih moze prevariti.
    najveci dio zarade kod preprodavaca kola je u stednji pri tansportu, carini i kupovini u inostranstvu, imaju seme i konbinacije da manje plate carine,poreza...kad kupis 200kola godisnje, dobices bolju cijenu nego neko ko podje da kupi prvi auto.

    u svakom slucaju srecno sa kupovinom!

  24. #24
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Mne/Ita
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zanzibar View Post
    tesko je naci dobar auto odma...njemacka nije cg, ako hoces da kupis dobra kola treba ti par dana, i kilometri puta od grada do grada.
    moje misljenje je da je pametnije kupiti na placu ovdje, kod prodavaca koji dovode dobra kola, nego lutati i divesti macku u dzaku.
    problem u cg je sto svi misle da znaju sve, pa ce i pekar i zubar i pravnik pricati kako znaju sve o kolima...i nema toga ko njih moze prevariti.
    najveci dio zarade kod preprodavaca kola je u stednji pri tansportu, carini i kupovini u inostranstvu, imaju seme i konbinacije da manje plate carine,poreza...kad kupis 200kola godisnje, dobices bolju cijenu nego neko ko podje da kupi prvi auto.

    u svakom slucaju srecno sa kupovinom!
    tu si 99% posto u pravu....
    za obilazak placeva po njemackoj i italiji treba vise nego par dana, i sigurno treba neko ko ce da ide s tobom jer je razdaljina 50-100km od jednog do drugog.
    drugo, to da imaju seme i kombinacije je tacno,manje im ispane i porez i transport bizarkom jer se ide na kolicunu...
    Jedina stvar u koju nisam bas ubijedjena je kvalitet kola odje po placevima.
    Ako obratis paznju na sofersajbni ima mala plava naljepnica za kola iz Italije, to je nesto za izduvne gasove itd ...pise iz kojeg su grada...
    90% kola je iz Verone.Ja sve te placeve znam i znam kako ide sav taj proces...
    Na jednom kamionu koji stigne budu 4-5 dobrih kola a ostalo krsevi koji dodju u paketu, jer drugacije ti sa placa nece da ih prodaju.
    Dovoljno je da kazem da sam za moja poslednja kola obilazila iste te placeve 3 mjeseca i na kraju ih nasla na internetu...

    Jedino da odes sam da izaberes,das kaparu i dogovoris sa nekim da ti ih doveze, ili kamionom ili na trenutne tablice

  25. #25
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    815
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Citao sam na drugim forumima da Col table koštaju 180 eura, ali niko ne može da ti zameni to što ćeš sam da pođeš i biraš auto a ne da ti doteraju tamo nešto što si na netu video.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Uvoz auta iz inostranstva
    By pedja@ in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 13-03-09, 18:22
  2. Nepoznati pozivi iz inostranstva ?
    By alen.p in forum Operatori
    Replies: 17
    Last Post: 29-01-09, 15:27
  3. Webmax iz inostranstva
    By Iceburn in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 25-11-08, 23:01
  4. Uvoz vozila iz inostranstva
    By Gloralera in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 73
    Last Post: 13-08-08, 03:06
  5. paket iz inostranstva !?
    By aCid_cOokiE in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 13-06-08, 15:33

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •