Results 1 to 14 of 14

Thread: TOEFL test

  1. #1
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default TOEFL test

    Savjeti? Kako ste prosli ? Na sta obratiti paznjuKoju knjigu da koristim da bi se pripremio ? Ili software, bilo koji savjet je dobrodosao .

  2. #2
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Imaš na google chrome tj. na njegov webstore, aplikacije za toefl (testovi i slično) ukucaj u chrome web store search toefl i izbacit' će ti razne aplikacije. Ja sam nabasala na neke testove koji nisu baš laki... eto malo pročačkaj.

    Svakako ne može da škodi .
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  3. #3
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li mi neko od vas reci, kad se odrzava ovaj test u Podgorici?

  4. #4
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci Tirana.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas preko Cambridge centra, mislim da se placa oko 170e , skoro 200e. Odrzava se kad se stvori neka grupa ljudi, kada tacno ne znam, ne znade covjek da mi kaze Mada ovo moje je preko ambasade, ali bi trebalo biti isto.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Test je obavezan za studije u USA samo ili ... ?
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Uglavnom je obavrzan on ili par ekvivalentnih za studiranje bilo dje na engleskom jeziku.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    rm -rf /

  8. #8
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tirana 130e.

  9. #9
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja sam koristio ovu knjigu:
    - Longman Preparation Course for the TOEFL Test: The Paper Test (Student Book with Answer Key and CD-Rom) - By Deborah Phillips

    Uzeo sam je na preporuku, jer sam cuo i da mnoge skole jezika sto drze pripremene kurseve za TOEFL, koriste istu. Inace knjiga je super i uz nju ti dodje i CD sa testovima, pa mozes i da vrsis simulacije testova.
    Inace sto se tice samog testa i nije toliko tezak. Samo vodi racuna da na Speaking part, pocnes odmah da pricas kad ti krene vrijeme, jer ti oduzimaju poene, ako zastajkus ili ne krenes na vrijeme da pricas. Uglavnom poenta je da samo pricas, ne vodeci previse racuna o tome o cemu govoris. :-) Writting i nije toliko tezak. To malo uvijezbaj u knjizi i nemas problema. Ja mislim da je meni cak dosla i neka tema iz knjige, tako da sam taj dio bas dobro uradio. :-) Listening moze da bude malo tricky. Ako se dobro sjecam, na samom testu je bio mnogo tezi od vjezbi iz knjige. Ali opet ako si skoncetrisan ne mozes puno da pogrijesis. I na kraju sto se tice reading-a, to je meni bio najtezi dio, posto ti daju gomilu nekih dugih tekstova i jako malo vremena, pa te uhvati panika da neces stici. Ali ako dobro uvjezbas knjigu koju sam ti preporucio, nemas brige. :-)
    Eto to bi bilo to. Good luck! :-)

  10. #10
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    A sto ce vam to?
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  11. #11
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Ja sam koristio ovu knjigu:
    - Longman Preparation Course for the TOEFL Test: The Paper Test (Student Book with Answer Key and CD-Rom) - By Deborah Phillips

    Uzeo sam je na preporuku, jer sam cuo i da mnoge skole jezika sto drze pripremene kurseve za TOEFL, koriste istu. Inace knjiga je super i uz nju ti dodje i CD sa testovima, pa mozes i da vrsis simulacije testova.
    Inace sto se tice samog testa i nije toliko tezak. Samo vodi racuna da na Speaking part, pocnes odmah da pricas kad ti krene vrijeme, jer ti oduzimaju poene, ako zastajkus ili ne krenes na vrijeme da pricas. Uglavnom poenta je da samo pricas, ne vodeci previse racuna o tome o cemu govoris. :-) Writting i nije toliko tezak. To malo uvijezbaj u knjizi i nemas problema. Ja mislim da je meni cak dosla i neka tema iz knjige, tako da sam taj dio bas dobro uradio. :-) Listening moze da bude malo tricky. Ako se dobro sjecam, na samom testu je bio mnogo tezi od vjezbi iz knjige. Ali opet ako si skoncetrisan ne mozes puno da pogrijesis. I na kraju sto se tice reading-a, to je meni bio najtezi dio, posto ti daju gomilu nekih dugih tekstova i jako malo vremena, pa te uhvati panika da neces stici. Ali ako dobro uvjezbas knjigu koju sam ti preporucio, nemas brige. :-)
    Eto to bi bilo to. Good luck! :-)
    Hvala, skinuo sam ja neki program sa TOEFLovog sajta, simulacija ovog testa preko kompjutera, nije mi se ucinjelo tesko.
    Samo taj speaking dio, gdje moram da slusam ove dje pricaju pa da ja odgovorim a ono nema se vremena.

    Gdje si uzeo tu knjigu da je ne skidam sa interneta ? I koliko kosta.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loungebar View Post
    Hvala, skinuo sam ja neki program sa TOEFLovog sajta, simulacija ovog testa preko kompjutera, nije mi se ucinjelo tesko.
    Samo taj speaking dio, gdje moram da slusam ove dje pricaju pa da ja odgovorim a ono nema se vremena.

    Gdje si uzeo tu knjigu da je ne skidam sa interneta ? I koliko kosta.

    Ufff ne sjecam se koliko sam je p;atio, posto sam to polagao prije par godina.

    Inace knjigu sam nabavio iz Beograda. Tada kad sam ja gledao nije je bilo u Podgorici.

  13. #13
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    664
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A znam, ja gledao danas, nisu znale sto je TOEFL,a ne knjiga, ali eto nebitno, nasao sam nesto na internetu pa cu se polako pripremiti.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Ja sam koristio ovu knjigu:
    - Longman Preparation Course for the TOEFL Test: The Paper Test (Student Book with Answer Key and CD-Rom) - By Deborah Phillips

    Uzeo sam je na preporuku, jer sam cuo i da mnoge skole jezika sto drze pripremene kurseve za TOEFL, koriste istu. Inace knjiga je super i uz nju ti dodje i CD sa testovima, pa mozes i da vrsis simulacije testova.
    Inace sto se tice samog testa i nije toliko tezak. Samo vodi racuna da na Speaking part, pocnes odmah da pricas kad ti krene vrijeme, jer ti oduzimaju poene, ako zastajkus ili ne krenes na vrijeme da pricas. Uglavnom poenta je da samo pricas, ne vodeci previse racuna o tome o cemu govoris. :-) Writting i nije toliko tezak. To malo uvijezbaj u knjizi i nemas problema. Ja mislim da je meni cak dosla i neka tema iz knjige, tako da sam taj dio bas dobro uradio. :-) Listening moze da bude malo tricky. Ako se dobro sjecam, na samom testu je bio mnogo tezi od vjezbi iz knjige. Ali opet ako si skoncetrisan ne mozes puno da pogrijesis. I na kraju sto se tice reading-a, to je meni bio najtezi dio, posto ti daju gomilu nekih dugih tekstova i jako malo vremena, pa te uhvati panika da neces stici. Ali ako dobro uvjezbas knjigu koju sam ti preporucio, nemas brige. :-)
    Eto to bi bilo to. Good luck! :-)
    I koliko si na kraju osvojio bodova od maximalnih 120?

    Ja se evo aktivno spremam za TOEFL prijavio sam se za 25april pa ako neko ima neku knjigu da pozajmi bio bih zahvalan, jer se trenutno spremam preko interneta i neke knjige engleskog koje imam nevezane za TOEFL
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I:TOEFL-test(spremanje)?
    By milosss in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 01-11-11, 12:25
  2. SAT i TOEFL testovi
    By cak_noris in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 0
    Last Post: 09-12-10, 17:44
  3. TOEFL test u Crnoj Gori
    By bonaza in forum Nauka generalno
    Replies: 2
    Last Post: 08-01-10, 09:47
  4. TOEFL i SAT
    By miss_deviant in forum Centralni
    Replies: 21
    Last Post: 19-11-08, 12:57
  5. TEST
    By Jack_The_Ripper in forum Sex i erotika
    Replies: 3
    Last Post: 06-01-05, 17:41

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •