Page 20 of 28 FirstFirst ... 10161718192021222324 ... LastLast
Results 476 to 500 of 691

Thread: Zasto ne vjerujete u Boga?

  1. #476
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    mislim da smo davno utvrdili da spisi nikako ne mogu da budu dokazi.
    нико и не каже да су само списи доказ.Ја говорими о модерним Оцима.А кад неко чини чуда у модерно вријеме онда се не можемо позивати на измишљотину.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    kako neko moze tacno da zna do detalja sta se desava kad covjek umre? Ne moze. To su izmisljotine. A dokaz da su izmisljotine je postojanje na hiljade religija koje takodje tvrde da znaju sta se desava posle smrti do najsitnijih detalja. Prvo treba da osporis njihovo vjerovanje pa onda da dokazes svoje.
    Нико и не зна тачно до детаља ништа а камо ли шта се дешава после смрти а не знајући нешто не значи да то не постоји и да тога нема.

    Постојање великог броја религија управо доказује да човјек дубоко у себи вјерује и да посједује нека знања о загробном животу.Да нема религија онда би твој став био тачан.


    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    da se moze dokazat dokazalo bi se. Imali ste hiljade godina da dokazete a svaki dan je sve manje vjernika. Pitam se zasto...
    Ми јесмо доказали,само ``нико није више слијеп него онај ко неће да види.``
    Имате манастир Острог који је на око 40-50 километара од Подгорице.Дођите и видите.Кад тражите да се увјерите немојте ад бјежите него дођите и видите чуда која се дешавају.Тамо су докази.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    ko kaze da mora postojati svrha?
    Зато што би људски живот аутомстски постао безвредан ако не би имао сврху.Или ћеш да ми кажеш да нема ништа лоше у томе убити некога?

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    to nije nadjacavanje fizickih zakona to jesu fizicki zakoni. I svaki moze da se izracuna matematickim i fizickim metodama. Ptice ne nadjacavaju zakon gravitacije. Njihova mogucnost da lete je u skladu sa zakonom gravitacije.
    Нисмо се разумјели:гравитација вуче на доле а не на горе и природно је да ствари падају на земљу.Птица има механизам да се супротстави сили гравитације,колико-толико и да лети.На то сам мислио.

    Рецимо:левитација је надјачавање силе гравитације енергијама,антропософ ће рећи да човјек посједује енергије које развија,вјерник ће рећи да је то од енергија БОЖЈИХ или ђавољих...

  2. #477
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    hmm ne vjerujem iz istog razloga iz kojeg monoteisti ne vjeruju u vise bogova ili cega god
    She is only here to annoy herself!

  3. #478
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    hmm ne vjerujem iz istog razloga iz kojeg monoteisti ne vjeruju u vise bogova ili cega god
    Zanimljivo iako mi nije potpuno jasno.
    Tvoj odnos "Nula Bogaova naprema jedan Bog" je isto kao moj odnos "jedan Bog naprema više Bogova".
    Baš mi je smiješno i zanimljivo.

  4. #479
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Trenutno u pg, inace iz pv :)
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala za objasnjenje jon-nije dan(nisam citao original,al mislim da to znaci eon-razdoblje od par hiljada godina)
    znam za jos jedam pogresan pravod,kaze se da ce doci smak svijeta,al je pogresno prevedena rijec ne radi se o svijetu,nego isto o eonu,jednom razdoblju od 2000 godina,molim pogledajte zeitgeist movie za bolje razumjevanje religije i drugih nacina manipulacije svijetom.

    1.Nije mi potreban bog,zivim i bez njega,i zivot mi nije pakao.
    2.,Cuda, znam ja takve cudotvorce dejvid koperfild je ucinio da kip slobode nestane pred hiljadama ljudi,bi li to bilo cudo? Il ako se sjecate scene iz filma apocalipto,gdje svestenik tacno zna kada ce biti pomracenje sunca al ubjedjuje masu da je bog ljut i da trazi zrtve,izgovara molitvu i sunce se vraca(normalno jer pomracenje traje par minuta) al se masi cini da je on u kontaktu sa visim silama.Sta mislite sto su maje i drugi drevni narodi pratili toliko astrologiju,bas radi manipulacije neukim stanovnistvom-isto se radi i danas malo je ljudi sposobnih za kriticki sud.
    3.Pitanje zasto se u pravoslavlju toliko postuju ikone,zaboga one su samo slike,bog je nesto neopipljivo,dok kod muslimana nema toga,nema idola,nema slika boga sto je mnogo ispravnije po meni.
    4.bibliju je pisao car konstantin na nikejskom saboru(politicki potez-da bi se ojacalo carstvo) 300 i kusur godina posle Isusa,i tada je odredjeno koji ce textovi uci akoji ne-kako to onda mogu biti svete knjige kada su o njihovom sadrzaju odlucivali politicari i carevi tog doba???
    5.hriscanstvo je plagijat egipatske(ra),persijske(mitra)jevrejske(jehova)rel igije-isus je pandan bogovima sunaca-ra i mitra,zato je na eng sunday-dansunca u cast boga sunca.Sto ima smisla posto sunce daje zivot ovoj planeti,i nastao je upravo zbog sunca,tako da se ta zvijezda moze stmatrati bukvalno ,stvoriteljem, zivota a ne neka misticna ,visa sila, Hiljadama godina ljudi su izgubili pravo znacenje boga sunca,a religija je zloupotrjebljena za manipulaciju ljudima.
    6.Kako to da su neki dobri ljudi proglaseni svecima.A ko ih je proglasio neki drugi ljudi,ne bog.Siguran sam da je postojalo na hiljade ljudi ,bezgresnijih, i mnogo ,boljih, od onih proglasenih svecima,a cije je ime zauvijek izgubljeno.I kakvo je to postovanje sto se na crveno slovo ne radi??? Koga to vrijedja moj rad,zasto taj dan ne bi cinili dobra djela-bilo bi ispravnije,nego lezati.A kada pitam ljude ko su ti sveci cije crveno slovo slave koja su njihova dobra djela-pojma nemaju.ja kao ateista pa znam vise od ,vjernika,-al bitno je da se ne radi.I zar je to postovamnje vjere,a to pravi vjernici,ne hvala ne mogu biti u toj grupi ljudi zajedno sa takvim ljudima,jer je to po meni licemjerje(sada su najveci vjernici isti oni komunisti sto su zatvarali goveda u crkve posle 2. svjetskog rata-sada te porodice domacini badnjaka-pokajanje,ne bih rekao,prije ce biti da su to analni rudari koji prate trendove-mjenaju svako 10-ak god crkvu,a o ostaliom ad ne pricam) Al imam opravdanje za njih,oni su samo prilagodivi,to je evolucija za par 100 godina na svjetu ce ostati samo ulizice,vjerske,politicke...

  5. #480
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    нико и не каже да су само списи доказ.Ја говорими о модерним Оцима.А кад неко чини чуда у модерно вријеме онда се не можемо позивати на измишљотину.
    Za svako "cudo" postoji racionalno objasnjenje. E sad, to sto vjernici ne zele objasnjenje vec zele da to bude cudo to je njihov problem i mene uopste ne zanima.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Нико и не зна тачно до детаља ништа а камо ли шта се дешава после смрти а не знајући нешто не значи да то не постоји и да тога нема.
    Pa prestani onda da pricas o carstvu nebeskom ko da ides tamo na zimovanje svake godine.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Постојање великог броја религија управо доказује да човјек дубоко у себи вјерује и да посједује нека знања о загробном животу.Да нема религија онда би твој став био тачан.
    Ne. Dokazuje samo da se covjek plasi sopstvene prolaznosti i nikako ne moze sa njom da se pomiri. Zato trazi utjehu u vjerovanju u zagrobni zivot.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ми јесмо доказали,само ``нико није више слијеп него онај ко неће да види.``
    Имате манастир Острог који је на око 40-50 километара од Подгорице.Дођите и видите.Кад тражите да се увјерите немојте ад бјежите него дођите и видите чуда која се дешавају.Тамо су докази.
    Bio, i nista narocito nisam vidio. Da se cuda stvarno desavaju cio svijet bi poavetao.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Зато што би људски живот аутомстски постао безвредан ако не би имао сврху.Или ћеш да ми кажеш да нема ништа лоше у томе убити некога?
    Zar ne moze zivot sam po sebi da bude dovoljan? Ti pricas kao da ne bi cijenio zivot ako ne bi imao svrhu. Zasto? Ja mislim da zivot nema neku narocitu svrhu. Ali cijenim zivot. Kako svoj tako i tudji.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Рецимо:левитација је надјачавање силе гравитације енергијама,антропософ ће рећи да човјек посједује енергије које развија,вјерник ће рећи да је то од енергија БОЖЈИХ или ђавољих...
    Cuo sam da ljudi koji imaju sposobnosti koje mi zovemo natprirodnim koriste neki dio mozga koji obicni ljudi nisu u stanju da koriste. Ali kao sto rekoh to je samo prica. Nikad nisam sreo ili cuo za nekog ko dokazano moze da levitira ili da se bavi telekinezom.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #481
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    Hvala za objasnjenje jon-nije dan(nisam citao original,al mislim da to znaci eon-razdoblje od par hiljada godina)
    znam za jos jedam pogresan pravod,kaze se da ce doci smak svijeta,al je pogresno prevedena rijec ne radi se o svijetu,nego isto o eonu,jednom razdoblju od 2000 godina,molim pogledajte zeitgeist movie za bolje razumjevanje religije i drugih nacina manipulacije svijetom.
    Не каже се да ће доћи ``смак свијета``

    Једна препорука:пусти цаитгаист

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    1.Nije mi potreban bog,zivim i bez njega,i zivot mi nije pakao.
    Па добро,ја нисам рекао да сваки атеиста живи у паклу.


    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    2.,Cuda, znam ja takve cudotvorce dejvid koperfild je ucinio da kip slobode nestane pred hiljadama ljudi,bi li to bilo cudo? Il ako se sjecate scene iz filma apocalipto,gdje svestenik tacno zna kada ce biti pomracenje sunca al ubjedjuje masu da je bog ljut i da trazi zrtve,izgovara molitvu i sunce se vraca(normalno jer pomracenje traje par minuta) al se masi cini da je on u kontaktu sa visim silama.Sta mislite sto su maje i drugi drevni narodi pratili toliko astrologiju,bas radi manipulacije neukim stanovnistvom-isto se radi i danas malo je ljudi sposobnih za kriticki sud.
    Мислиш астрономију?
    Не говорим ја овдје о триковима,трик се изводи у одређеним ситуацијама и у одређеним условима.Чудо се може учинити у свим условима и ситуацијама.


    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    3.Pitanje zasto se u pravoslavlju toliko postuju ikone,zaboga one su samo slike,bog je nesto neopipljivo,dok kod muslimana nema toga,nema idola,nema slika boga sto je mnogo ispravnije po meni.
    Имаш ли ти слику своје мајке,оца,дјевојке или неке особе коју волиш?Наравно да имаш.Одајеш ли поштовање парчету материјала или лику који је на слици?Па наравно да одајеш лику који је на слици.Е тако и ми одајемо поштовање иконама јер су на њима насликани светитељи а не обожавамо дрво или материјал и не обожавамо лик светитеља него лик светитеља поштујемо.

    БОГА је било немогуће насликати док се није оваплотио и постао човјек.Како је могао Израиљац да наслика ``БОГА Отаца``кад Га је само видио у духовном облику?Никако.Ми смо видјели Христа и сликамо Га јер се пројавио као човјек остајући БОГ.

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    4.bibliju je pisao car konstantin na nikejskom saboru(politicki potez-da bi se ojacalo carstvo) 300 i kusur godina posle Isusa,i tada je odredjeno koji ce textovi uci akoji ne-kako to onda mogu biti svete knjige kada su o njihovom sadrzaju odlucivali politicari i carevi tog doba???
    Нетачно је да је Свети Константин одлучивао о књигама Светог Писма јер канон је почео да се саставља много касније после Константинове смрти-393 године на сабору у Лаодикији.

    Вјековима прије Константина су постојали преводи и преписи Старог и Новог Завјета који су очувани и који не одступају од данашњих превода и преписа.За доказ имамо Оригенове зборнике Светог Писма,Клементине-прве преводе Светог Писма на латинском,свитке са Мртвог Мора.

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    5.hriscanstvo je plagijat egipatske(ra),persijske(mitra)jevrejske(jehova)rel igije-isus je pandan bogovima sunaca-ra i mitra,zato je na eng sunday-dansunca u cast boga sunca.
    Не бих рекао да је плагијат и ако постоје сличности.

    Тачно је да је сандеј недеља,дан бога Сунца и тачно је да је Васкрс који се слави у недељу надјачао паганске култове и празнике који су падали у недељу.

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    Sto ima smisla posto sunce daje zivot ovoj planeti,i nastao je upravo zbog sunca,tako da se ta zvijezda moze stmatrati bukvalno ,stvoriteljem, zivota a ne neka misticna ,visa sila, Hiljadama godina ljudi su izgubili pravo znacenje boga sunca,a religija je zloupotrjebljena za manipulaciju ljudima.
    Не видим како је то свијет настао због Сунца?

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    6.Kako to da su neki dobri ljudi proglaseni svecima.A ko ih je proglasio neki drugi ljudi,ne bog.Siguran sam da je postojalo na hiljade ljudi ,bezgresnijih, i mnogo ,boljih, od onih proglasenih svecima,a cije je ime zauvijek izgubljeno.
    Тачно је да постоји много много светитеља чија имена не знамо али се не слажем да је њихово име изгубљено.

    Праведници су проглашени за светитеље јер их је БОГ удостојио:пројавио их је и прославио их је чудима и народ је њих признао за светитеље.

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    I kakvo je to postovanje sto se na crveno slovo ne radi??? Koga to vrijedja moj rad,zasto taj dan ne bi cinili dobra djela-bilo bi ispravnije,nego lezati.
    Неће никога увриједити,али је Црква одредила тај дан као нерадни,по могућности,јер није то начелно одређено да нико не смије да ради,неко баш тај дан мора да ради па и нека ради ако му од тога зависи живот или посао,али је остављено човјеку више дана у години да одмори од посла и да би тај дан посветио духовном животу.


    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    A kada pitam ljude ko su ti sveci cije crveno slovo slave koja su njihova dobra djela-pojma nemaju.
    Е да више не би питао ево ти овдје:
    http://www.svetosavlje.org/bibliotek...tijaSvetih.htm

    За сваки дан у години.

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    ja kao ateista pa znam vise od ,vjernika,-al bitno je da se ne radi.I zar je to postovamnje vjere,a to pravi vjernici,ne hvala ne mogu biti u toj grupi ljudi zajedno sa takvim ljudima,jer je to po meni licemjerje
    Похвално је што знаш,али сад кад знаш можеш и да исправљаш људе.Немају сви могућност да сазнају о животу светитеља.Мене првог много не интересује шта је радио тамо неки светитељ него ме интеерсује како ћу духовно да се усавршавам а то подразумијева одлазак на Свету Литургију.

    Постоји велики број области:литургика,патрологија,историја Цркве,хагиологија,археологија,догматика,омилитика, пастирско богословље,његошологија,канонско право....ако неко жели да дубље сазнаје има теолошке факултете и тамо ће се образовати.За нас лаике је довољно да познајемо неке основе вјере.

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLady View Post
    (sada su najveci vjernici isti oni komunisti sto su zatvarali goveda u crkve posle 2. svjetskog rata-sada te porodice domacini badnjaka-pokajanje,ne bih rekao,prije ce biti da su to analni rudari koji prate trendove-mjenaju svako 10-ak god crkvu,a o ostaliom ad ne pricam) Al imam opravdanje za njih,oni su samo prilagodivi,to je evolucija za par 100 godina na svjetu ce ostati samo ulizice,vjerske,politicke...
    Има и тога,а је ли БОГ дао да се искрено покају и дођу Цркви.Него,мени је најдраже кад видим моје правнике на Литургији и моју генерацију у Цркви из разлога што смо имали слободу да изаберемо гдје ћемо и куда ћемо

  7. #482
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    za svako "cudo" postoji racionalno objasnjenje. E sad, to sto vjernici ne zele objasnjenje vec zele da to bude cudo to je njihov problem i mene uopste ne zanima.
    Па изволите дајте објашњење како то да човјек парализован цијелога живота дође код кивота Светог Василија,слава му и милост,свештеник прочита молитву и особа устаје?
    Које ту рационално објашњење нудиш?

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    pa prestani onda da pricas o carstvu nebeskom ko da ides tamo na zimovanje svake godine.
    Па и ти онда престани да говориш о ``научним достигнућима и потврдама``јер не можемо ни у шта вјеровати са сигурношћу.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    ne. Dokazuje samo da se covjek plasi sopstvene prolaznosti i nikako ne moze sa njom da se pomiri. Zato trazi utjehu u vjerovanju u zagrobni zivot.
    Нетачно.Да је тако,ниједна вјера не би опстала,него би постале као философски системи јер философски системи немају базичну потврду у натприродном као што то има вјера.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    bio, i nista narocito nisam vidio. Da se cuda stvarno desavaju cio svijet bi poavetao.
    Не видим разлог зашто би поаветао?

    Да си био под Острог неколико дана а не у пролазу на неколико минута увјерио би се.Зато горе постоје конаци да људи могу да остану и да ноће и да се између осталог увјере да постоје чуда.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    zar ne moze zivot sam po sebi da bude dovoljan? Ti pricas kao da ne bi cijenio zivot ako ne bi imao svrhu. Zasto? Ja mislim da zivot nema neku narocitu svrhu. Ali cijenim zivot. Kako svoj tako i tudji.
    Ја теби вјерујем да цијениш живот и то је добро али ако не постоји циљ живота онда какав је смисао живота?

    Живот не може да има сврху,говорећи из твог угла,јер се завршава ништавилом.А како нешто што се завршава ништавилом може имати сврху?
    Има ли сврху зграда коју је направио архитекта?Има све док постоји као зграда.Ако се та зграда сруши пошто је архитекта направи онда она никад и није имала сврху а архитекта се само намучио.Тако и живот:ако радиш и ствараш и на крају све то оде у ништа,шта си урадио?То ти је исо оно као кад змија кад је гладна почне да једе свој реп и дође до главе.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    cuo sam da ljudi koji imaju sposobnosti koje mi zovemo natprirodnim koriste neki dio mozga koji obicni ljudi nisu u stanju da koriste. Ali kao sto rekoh to je samo prica. Nikad nisam sreo ili cuo za nekog ko dokazano moze da levitira ili da se bavi telekinezom.
    Свакако да имају.Антропософија се бави тиме.О томе је писао у својим апологетикама покојни отац Лазар Милин,професор апологетике на теолошком факултету у Београду.

  8. #483
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па изволите дајте објашњење како то да човјек парализован цијелога живота дође код кивота Светог Василија,слава му и милост,свештеник прочита молитву и особа устаје?
    Које ту рационално објашњење нудиш?
    Sto onda uopste postoje bolnice za takve i sto svi ne prohodaju?

  9. #484
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Не морамо да будемо фаталисти:постоје многа средства за лијечење,од доктора до манастира.Ако доктор не може да излијечи има светитељ.Не видим зашто би неко морао да иде под кивот Светог Василија,слава му и милост,ако може доктор да га излијечи нека иде код доктора.

    Зашто људи неће да иду да се излијече а болесни су?Доста њих овако размишља:што је мене БОГ казнио кад нисам грешан?А како ће такав да дође под Острог?

  10. #485
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не морамо да будемо фаталисти:постоје многа средства за лијечење,од доктора до манастира.Ако доктор не може да излијечи има светитељ.Не видим зашто би неко морао да иде под кивот Светог Василија,слава му и милост,ако може доктор да га излијечи нека иде код доктора.

    Зашто људи неће да иду да се излијече а болесни су?Доста њих овако размишља:што је мене БОГ казнио кад нисам грешан?А како ће такав да дође под Острог?
    Mislim da je blagi problem u percepciji bolesti kao takve.Spiritualističke metode se više koriste na Istoku nego kod nas,ali opet,čitav Istok naginje spiritualizmu (ne mislim na ovaj samoubilački,Bliski Istok).
    Bolest organizma se liječi stavom isto koliko i medicinskim tretmanom.Do doktora je da operiše i prepiše kurativu koja je odgovarajuća nakon operacije.Do pacijenta je oporavak,preventiva itd. a to nisu nimalo naivne stvari,naročito kad su u pitanju mentalno i fizičko zdravlje.
    Osim ako su ljudi naivni,ali ni u tom slučaju nisu oni krivi.Samo ne vide drugu soluciju,pa vjeruju u nešto što je tu,na dohvat ruke.
    Nekima to ne treba,oslanjaju se na svoje resurse,dok neki traže pomoć spolja.
    To 'oslanjanje na sebe' se u psihijatriji zove srčanost ili žilavost.
    P.S.Nije li upravo fatalizam razlog za okretanje natprirodnom?
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  11. #486
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не морамо да будемо фаталисти:постоје многа средства за лијечење,од доктора до манастира.Ако доктор не може да излијечи има светитељ.Не видим зашто би неко морао да иде под кивот Светог Василија,слава му и милост,ако може доктор да га излијечи нека иде код доктора.

    Зашто људи неће да иду да се излијече а болесни су?Доста њих овако размишља:што је мене БОГ казнио кад нисам грешан?А како ће такав да дође под Острог?
    Ne okreci sad pricu na deseto nego reci zasto se ne otvori ambulanta za lijecenje molitvom pa da svi prohodaju?

  12. #487
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Да,али шта хоћу да кажем,треба наћи средину,а та средина је наш труд.Која је одговорност човјека ако он неће о себи да се брине?Па како онда БОГ да се брине да се брине о њему?

    Слажем се да постоји ``аутосугестија``или како се то већ зове и да она игра врло битну улогу.Али опет је чињеница да човјек који је вјерник а који је непокретан цијелог живота или је доживио прелом кичме па је постао непокретан дође под кивот и излијечи се.Моје је мишљење да ту ни љекови ни аутосугестија нису помогли.

    Био је случај у Будимљи код Берана прије неколико година да је слијепац прогледао.Окупили се људи,био је неки сабор,дошли монаси,свештеници,обичан народ,вјероватно је ту и био владика и један монах је узео Свето Писмо и дошао код слијепца,заборавио сам име али могу питати ако некога буде интересовало,и рекао му:Читај.Овај слијепац му је одговорио:Оче,како да читам кад сам слијеп?И сад народ гледајући то зачудио се јер је све то изгледало као да се монах спрда са слијепцем дајући му да чита Свето Писмо.И монах упоран био и говорио му:Узми и читај.И овај слијепац,шта ће,узео Свето Писмо и прогледао и почео да чита.Ето,чудо је што је прогледао и чудо је што је почео да чита писмо које није до тад могао да види.

    Не вјерујем да је ту могла да помогне нека аутосугестија или срчаност јер из одговора тог слијепца смо видјели да се он помирио са тим да ће остати слијеп до краја живота.

  13. #488
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hari krisna View Post
    ne okreci sad pricu na deseto nego reci zasto se ne otvori ambulanta za lijecenje molitvom pa da svi prohodaju?
    А зашто би се неко лијечио молитвом ако може љековима и обрнуто?Циљ је исти:да човјек оздрави.У осталом,таква амбуланта већ постоји:то је манастир Острог,и не само манастир Острог него и манастир Дајбабе,Цетињски манастир.....

  14. #489
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koliko je izlijecinh imas li neku statistiku?

  15. #490
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hari krisna View Post
    koliko je izlijecinh imas li neku statistiku?
    Пошто се не бавим тиме могу да кажем да је изашло неколико књига под називом ``Острошки источник``у којима су наведена сведочанства људи који су били излијечени,мјесто гдје живе,имена и презимена,адресе,од којих су болести били болесни и не знам који се још подаци ту налазе.

    Књиге понаособ броје по 300-400 страницам па можемо закључити да се догодило најмање око 1000-1200 исцељења.Ако узмемо под претпоставком да је једно сведочанство на једној страни али пошто сам читао књиге опстоје и по неколико сведочанстава на једној страни.

    Знам лично човјека чија је тетка била парализована у сва четири уда и кад јој је свештеник прочитао молитву поред кивота Светог Василија,слава му и милост,жена је практично искочила из колица да је поп стрекнуо.
    Last edited by ihtus777; 24-11-09 at 12:51.

  16. #491
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па изволите дајте објашњење како то да човјек парализован цијелога живота дође код кивота Светог Василија,слава му и милост,свештеник прочита молитву и особа устаје?
    Које ту рационално објашњење нудиш?
    1. Covjek nije bio paralizovan
    2. To je samo prazna prica.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па и ти онда престани да говориш о ``научним достигнућима и потврдама``јер не можемо ни у шта вјеровати са сигурношћу.
    Naukom pokusavamo da saznamo nesto a ne da vjerujemo u nesto. Naucno saznanje je mnogo vjerodostojnije od raligijskih vjerovanja jer je nauka bazirana na cinjenicama.



    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Нетачно.Да је тако,ниједна вјера не би опстала,него би постале као философски системи јер философски системи немају базичну потврду у натприродном као што то има вјера.
    Precjenjujes ljude. Vecini ljudi filozofija nije potrebna. Ljudi zele da im neko prica price posle kojih ce se osjecati dobro. Oni zele da vjeruju i ne pokusavaju ili ne mogu da misle za sebe. Vjeru propovjedaju mocnici potlacenim masama. Zato i uspjeva.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не видим разлог зашто би поаветао?
    Ne mislim bukvalno Mislim na to da bi citav svijet dosao i pricao o tome na svim svjetskim televizijama.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Да си био под Острог неколико дана а не у пролазу на неколико минута увјерио би се.Зато горе постоје конаци да људи могу да остану и да ноће и да се између осталог увјере да постоје чуда.
    Ostrog je gradjevina. Sveta je isto kao i Hotel Crna Gora. Kosti Svetog Vasilija su cudotvorne isto koliko i sve druge kosti. To su kosti.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ја теби вјерујем да цијениш живот и то је добро али ако не постоји циљ живота онда какав је смисао живота?
    Opet kazem, ne mora da postoji smisao. Ali mnogi tvrde da je smisao razmnozavanje tj. prenosenje gena na sledecu generaciju. Mozda je moguce reci da je svrha zivota samo ono sto sam sebi odredis kao svrhu. E sad, ako ne uspijes u tome onda sto da se radi. Postani budista, oni vjeruju u reinkarnaciju pa probaj ponovo

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Свакако да имају.Антропософија се бави тиме.О томе је писао у својим апологетикама покојни отац Лазар Милин,професор апологетике на теолошком факултету у Београду.
    Je li levitirao na predavanjima
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #492
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Trenutno u pg, inace iz pv :)
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam ja statistiku,od 2 miliona hodocasnika u jedan poznati manastir u francuskoj,dokumentovano je i istrazeno 68 cudesnih izlijecenja.
    a evo i objasnjenja zasto ,paralisani, prohaodaju,sve je stvar vojle(il ti vjere za one koji vjeruju) i koncenetracije
    sjecate se price o hajdi kako je ona djevojcica prohodala,nije bilo svestenika u blizini,niti je bila na ,svetom mjestu, prohodala je pod sugestijom Hajdi koja ju je hrabrila.
    Kako ne shvatate da je najveci dio religija obozavao boga sunca-pa i sam Isus je sunce uvijek prikazan sa krunom(corona) od zuncevih zraka oko glave,al je hriscanska crkva sve to izopacila,pa je bogove sunca proglasavala djavolom-lucifer(onaj koji donosi svjetlost,luce-svjetlost,pa i kod nas Njegoseva luca-isto svjetlost).

  18. #493
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Да,али шта хоћу да кажем,треба наћи средину,а та средина је наш труд.Која је одговорност човјека ако он неће о себи да се брине?Па како онда БОГ да се брине да се брине о њему?
    Retoričko pitanje prepoznajem i zaobilazim.
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Слажем се да постоји ``аутосугестија``или како се то већ зове и да она игра врло битну улогу.Али опет је чињеница да човјек који је вјерник а који је непокретан цијелог живота или је доживио прелом кичме па је постао непокретан дође под кивот и излијечи се.Моје је мишљење да ту ни љекови ни аутосугестија нису помогли.
    E sad dolazimo do kvake.Recimo da se liječenje takvih terminalnih slučajeva može vršiti na određen način.Naravno,to bi morale da budu osobe sa nekim posebnim darom - te osobe koje vrše takvo liječenje.Pretpostavimo da na prostoru Crne Gore ima oko 650.000 stanovnika.Stvarno misliš da bi se takvo liječenje moglo dešavati na svakom koraku,onako kako nam se predstavlja?
    I još jedna stvar koju ne smijemo zaboraviti - sugestija i autosugestija je IZUZETNO važna kod tih metoda liječenja - važnija nego kod tradicionalne medicine.Zašto?
    Evo zašto - Pošto ne znamo tačno šta to utiče na takva,kako ti kažeš 'čudesna' izliječenja,ne mora nužno biti ni pogrešan zaključak da se uopšte ne radi o nekom uticaju spolja.Svi ljudi koji se podvrgavaju takvim metodima,dolaze tu jer očekuju nešto ili se nadaju nečemu ili im je barem to posljednja nada.Mnogi su i UBIJEĐENI da će to da im pomogne.
    Shvataš u kom pravcu idem sa ovim?
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Био је случај у Будимљи код Берана прије неколико година да је слијепац прогледао.Окупили се људи,био је неки сабор,дошли монаси,свештеници,обичан народ,вјероватно је ту и био владика и један монах је узео Свето Писмо и дошао код слијепца,заборавио сам име али могу питати ако некога буде интересовало,и рекао му:Читај.Овај слијепац му је одговорио:Оче,како да читам кад сам слијеп?И сад народ гледајући то зачудио се јер је све то изгледало као да се монах спрда са слијепцем дајући му да чита Свето Писмо.И монах упоран био и говорио му:Узми и читај.И овај слијепац,шта ће,узео Свето Писмо и прогледао и почео да чита.Ето,чудо је што је прогледао и чудо је што је почео да чита писмо које није до тад могао да види.
    Ček,ti si vidio to,ili je ovo prepričan događaj?
    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Не вјерујем да је ту могла да помогне нека аутосугестија или срчаност јер из одговора тог слијепца смо видјели да се он помирио са тим да ће остати слијеп до краја живота.
    Ne.Ali kombinacija ta dva faktora,plus sugestija mogla je to da proizvede.
    Pošto ne znamo ništa o čovjeku o kom pričamo,on je lik iz priče koji se zove 'slijepac' (ironija,naravno),ne možemo da znamo sve korelate o kojima pričamo.
    Prvo,stepen obnevidjelosti zavisi od osobe do osobe,kardinalni slučajevi sljepila su totalna obnevidjelost - koju jako malo ljudi zaista ima.
    Većina slijepih osoba može da nazre neku maglinu ili sijenku.Ne znamo koliko je oštećen vid bio dotičnom gospodinu.
    Drugo,taj čovjek nije bio tamo zbog graška ili boranije.Ako je došao na neki sabor,došao je tu zato što vjeruje u natprirodno,što ga automatski svrstava u grupu podložnih sugestiji (svidjelo se tebi kako to zvuči ili ne) - dakle - vjerovatno je tu došao zbog tihe molitve,sve vrijeme imajući u glavi neku ideju da njegova molitva može da promijeni bilo kakvu stvar na bilo koji način.
    Idemo dalje.Treće,po odgovoru čovjeka ne možemo da zaključimo da li je on stvarno prestao da se nada nekom čudu u svom slučaju ili ne.Naprotiv.Poznato je i meni i tebi da ljudi nekad kažu i ono što ne misle - jer se 'mire' sa nekom realnošću (a još uvijek se nisu pomirili sa istom).
    Četvrto,i najviše važno.Mi uopšte ne znamo je li taj čovjek bio slijep,nemamo nijedno direktno svjedočenje.Sve što znamo je da je bio 'neki' sabor,da je bio 'jedan slijepac','jedan crkvenjak koji mu je rekao : 'uzmi čitaj.'' itd.Mnogo bi lakše bilo kad se ovakvi slučajevi i priče o njima ne bi zasnivali na rekla-kazala.
    Sa određenim žaljenjem bih zaključio da,da se više ovakvih slučajeva evidentira na jasan i metodičan način - bi mogli da pričamo o različitim uticajima ili pak istinitosti istih.Najčešće uz ovakva svjedočenja nemamo nikakav materijalni dokaz - recimo,snimak stanja prije i stanja poslije,svjedočenje direktnih,objektivnih svjedoka itd.Sve se svodi na rekla - kazala,čemu nema razloga vjerovati.
    Do tad,ove stvari ostaju vezane uz koncept para-psihologije,odnosno pseudo-nauke.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  19. #494
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    1. Covjek nije bio paralizovan
    2. To je samo prazna prica.

    Па управо јесте јер постоје медицински подаци о томе.И људи који проходају имају сопствено сведочанство,сведочанство својих ближњих и сведчанство медицинског налаза.Ето,наука је доказала да је био непокретан а он проходао.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    naukom pokusavamo da saznamo nesto a ne da vjerujemo u nesto. Naucno saznanje je mnogo vjerodostojnije od raligijskih vjerovanja jer je nauka bazirana na cinjenicama.
    Па и вјера је базирана на чињеницама.Свети Николај Српски је рекао:Ако вјера нема чуда он је као философски систем,ако се у вјерској заједници не дешавају чуда та заједница је као Црвени Крст.

    Ако се упали Јерусалимском патријарху бакља и пламен дође са неба јер цијела Црква свијетли и то се види на снимцима,плавичаста је свјетлост,и ако се осталим људима пали бакља,то је онда чудо.Чињеница која се не може оповрћи.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    precjenjujes ljude. Vecini ljudi filozofija nije potrebna. Ljudi zele da im neko prica price posle kojih ce se osjecati dobro. Oni zele da vjeruju i ne pokusavaju ili ne mogu da misle za sebe. Vjeru propovjedaju mocnici potlacenim masama. Zato i uspjeva.
    Тачно је да људи воле не да слушају него да их чешу по ушима,али то не може дуго да траје.Разни системи,социолошки,психолошки,философски,поли тички се развијају јер не могу да остану у првобитном облику јер имају мањкавости и људи кад провале да ту постоји мањкавост и напуштају их.

    Све би се вјере угасиле или би старе нестале да је религија апсолутна лаж.

    А ево,ко су били апостоли?Дванаест рибара,сиромашни и они као такви проповиједају моћницима.Па логика би била да не може сиромашан и необразован да превесла моћника јер је моћник образованији и снажнији од њега.А десило се супротно.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    ne mislim bukvalno :d mislim na to da bi citav svijet dosao i pricao o tome na svim svjetskim televizijama.
    Би би си преноси силазак благодатног Огња али људи то виде и кажу:А,то је чудо,и настављају даље.Нико не стаје да анализира одакле то.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    ostrog je gradjevina. Sveta je isto kao i hotel crna gora. Kosti svetog vasilija su cudotvorne isto koliko i sve druge kosti. To su kosti.
    Па баш и није тако јер да си у праву онда би сваке кости лијечиле

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    opet kazem, ne mora da postoji smisao. Ali mnogi tvrde da je smisao razmnozavanje tj. Prenosenje gena na sledecu generaciju. Mozda je moguce reci da je svrha zivota samo ono sto sam sebi odredis kao svrhu. E sad, ako ne uspijes u tome onda sto da se radi. Postani budista, oni vjeruju u reinkarnaciju pa probaj ponovo :d
    Е пази,чим не постоји смисао онда нема ни вриједности.Рецимо,да имаш милион долара код себе и да живиш у 15. вијеку не би могао ништа да купиш јер долар нема сврху и самим тим је и безвредан.

    Quote Originally Posted by vanjatheman View Post
    je li levitirao na predavanjima :d
    Хахахахахахаха,мораћемо да питамо студенте

  20. #495
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Trenutno u pg, inace iz pv :)
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da je ljudski zivot precjenjen...isto kao sto je i zivot ostalih ziva podcjenjen,svi smo sastavljeni od istih atoma,i zemlja kojom hodamo,biljke zivotinje,ljudi,i kada umre covjek-ti isti atomi ostaju,samo nema vise nase slozene strukture,potaju samo hrpa hrane za ostala ziva bica,il saka pepela.

  21. #496
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    168
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Za svako "cudo" postoji racionalno objasnjenje. E sad, to sto vjernici ne zele objasnjenje vec zele da to bude cudo to je njihov problem i mene uopste ne zanima.
    Cuda spadaju u domen potvrdjivanja Bozijeg postojanja. Profete ili pak Bozije miljenike ne treba gledati samo kroz prizmu cuda, jer takvo gledanje spada pod iskusenje. Oni koji nisu dozivjeli nista iz tog domena, cesto, pricaju kojesta. Oni koji jesu, u vecini cute.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Mislim da je blagi problem u percepciji bolesti kao takve.Spiritualističke metode se više koriste na Istoku nego kod nas,ali opet,čitav Istok naginje spiritualizmu (ne mislim na ovaj samoubilački,Bliski Istok).
    Vrijedjas! To sto je Amerika zauzela Saudijsku Arabiju i iz nje propagira ono sto Islam nije, je valjda jasno kao dan vise? Ili te mozda jos plase o Alkaidi i babarogama. Reci cu samo Robin Cook.

    Procitah negdje da citas o drugim vjerama, od Indije do Triglava pa ukoliko nadjes ljepsu, savrseniju i jacu vjeru od Islama javi mi! Ja u ta istrazivanja ulozih skoro dvije decenije zivota pa bi me jako interesovalo da vidim cime se ti to dicis. Ako nadjes nesto sto je savrsenije od Islama i jace od Kurana ja cu te pratiti u tome i pokusati ukazati na greske u koracima. Ako tamo vani od Indije do Triglava, postoji neki duhovno jaci ajet ili recenica od najjacih Kuranskih ajeta molim te prilozi mi to na uvid.
    Ti mislis mozda da mi tako budalasto vjerujemo u Alaha, bez svijesti o jacini koju Kuran krije. Znas li ti koja je to snaga?! Citao nekad Kuran?!

    Izvini, moram ovako da ti se obratim jer izigravas sveznalicu, ne poznajuci ni bazu onoga u sto ulozih vecinu zivota. Ja ne pretendujem da se mogu mijesati u tvoj dio medicine, ako ti je to vec struka. Pricam o onom cemu poznajem jacinu, i iznenadjuje me kako ti mozes da pricas o materiji koju ne poznajes. Moras prvo da se uputis u materiju pa onda da istu kritikujes, ako si toliki nadcovjek vec. Opet nisi ni prvi ni zadnji koji se suludo zeli s Bogom porvat'.

    Quote Originally Posted by Cika_Dzo View Post
    Bolest organizma se liječi stavom isto koliko i medicinskim tretmanom.Do doktora je da operiše i prepiše kurativu koja je odgovarajuća nakon operacije.Do pacijenta je oporavak,preventiva itd. a to nisu nimalo naivne stvari,naročito kad su u pitanju mentalno i fizičko zdravlje.
    Osim ako su ljudi naivni,ali ni u tom slučaju nisu oni krivi.Samo ne vide drugu soluciju,pa vjeruju u nešto što je tu,na dohvat ruke.
    Nekima to ne treba,oslanjaju se na svoje resurse,dok neki traže pomoć spolja.
    To 'oslanjanje na sebe' se u psihijatriji zove srčanost ili žilavost.
    P.S.Nije li upravo fatalizam razlog za okretanje natprirodnom?
    Ponovo pricas kojesta. Sta ti znas o uticaju Kurana u psihijatriskim bolestima?! Ucio o tome? Upoznao nekog doktora il pacijenta? Prisustvovao seansama vadjena dzinna?! Gledao kako molitva oporavlja bolesne?! Istrazivao o onome kako molitva utice na dusu?!

    Ti mislis da nam je Allah dz.h. prepisao minimum pet dnevnih molitvi iz neke smijurije ili mozda razgibavanja radi?! Znas li ti gdje se se stize sa rijecima Bismillahi Rahmani Rahim?! Jel ti osjecas koja se snaga krije iza ove tri rijeci, da ne spominjem cijelu El Fatihu!
    Molitva je potreba koju dusa ima, jer je istu Veliki Bog tako stvorio takvom. Ti mozes da pricas o svojoj dusi koja ne praktikuje molitvu, ali ne mozes da pricas o svojoj dusi koja je praktikuje. Da bi o necemu mogao da pricas moras to isto poznavati. Ja znam sto dozivim ako propustim molitvu, ti ne znas, ali se nadam da ces saznati. Tada ces nadam se prestati traciti vrijeme glupostima, ili pak prestati kupanje u blatu u koje vodis one koji te okruzuju! A ko ce vam reci sta je dusa (Kuran)

    Neispolirano yours.

  22. #497
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Manastir Ostrog nije nikakva ambulanta za lijecenje, vec masina za pravljenje novca! Isto kao npr diskoteka "Maximus", isto toliko je i sveta, mada opet, sta je to "sveto", uopste ne razumijem tu rijec, no ajde...
    Price o cudotvornim izlijecenjima su samo price, i to prenaduvane price, ljudi su skloni izmisljanju, a pogotovo glupavi ljudi koji imaju strah od "visih" sila svetog vasilija, pa onda jos vise izmisljaju kako je njima valjalo ovo valjalo ono kad su posli pod ostrog...itd
    Spontana izlijecenja medicini nisu nepoznata, poznata su pod nazivom "placebo", pretpostavlja se da se desavaju jakom autosugestijom, tih slucajeva kod nas ima i medju onima koji idu pod ostrog jednako kao i medju onima koji ne idu, s tim sto o ovima prvima se ispricaju kojekakve anegdote.
    Manastir ostrog svaki dan posjecuje gomila ocajnih ljudi trazeci spas onamo dje ga nece naci, troseci pare i vrijeme uzalud. Kao sto rekoh, u pitanju je biznis i nista drugo. Da je stvarno to mjesto takvo(mislim na one bajkovite price) bilo bi zabranjeno bilo kakvo ostavljanje novca, ali to je nemoguce, takva mjesta ne postoje.

  23. #498
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Granice ljudske psihe je tesko istraziti a taj placebo efekat je zanemarljiv pa
    Charles E. Henderson u tekstu HYPNOSIS SUGGESTIN FORMULATION AND APLICATION kaze da ide i "sitnica" do 50%.
    Zamisli da su jos morali tri puta dnevno cackati uvo mislili bi da nema ljekovitijeg sredstva nego cackanje usiju.

  24. #499
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    [quote=ihtus777;1370202]Па управо јесте јер постоје медицински подаци о томе.И људи који проходају имају сопствено сведочанство,сведочанство својих ближњих и сведчанство медицинског налаза.Ето,наука је доказала да је био непокретан а он проходао.[/qupte]
    Ljudi znaju za moc laganja. Rekao sam sta mislim o tim ljudima koji tvrde da im se dogodilo cudo.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па и вјера је базирана на чињеницама
    Da je vjera bazirana na cinjenicama onda ne bi bila vjera.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Ако се упали Јерусалимском патријарху бакља и пламен дође са неба јер цијела Црква свијетли и то се види на снимцима,плавичаста је свјетлост,и ако се осталим људима пали бакља,то је онда чудо.Чињеница која се не може оповрћи.
    I o ovome sam rekao sta mislim. Udje covjek u neku sobu sa ugasenom bakljom i izadje sa upaljenom a ja treba da povjerujem da je plamen sisao sa neba. A vjernici pokusavaju da me ubijede da je plamen stvarno sa neba jer kao policija ili sto znam ko kontrolisu tu prostoriju. A ko je kontrolise? Kao da je to nemoguce izmanipulisat. Njima treba narod koji bespogovorno vjeruje jer je takvim ljudima lakse vladat. To je sve politika.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Тачно је да људи воле не да слушају него да их чешу по ушима,али то не може дуго да траје.Разни системи,социолошки,психолошки,философски,поли тички се развијају јер не могу да остану у првобитном облику јер имају мањкавости и људи кад провале да ту постоји мањкавост и напуштају их.
    Upravo to se i dogadja za Hriscanstvom. Ljudi ga napustaju jer sve vise shvataju da je obicna glupost. Filozofija Hriscanstva je dobra, ali ocekivati od modernog covjeka da vjeruje u neke prosto djeciji naivne stvari je previse.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Све би се вјере угасиле или би старе нестале да је религија апсолутна лаж.
    Svaka se i ugasila. Ove sto jos traju su relativno mlade i treba im jos vremena. A koliko im vremena treba da nestanu zavisi od vremena koje treba covjeku da napreduje. Zato u manje razvijenim zemljama religija ima jak uticaj i trajace duze.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    А ево,ко су били апостоли?Дванаест рибара,сиромашни и они као такви проповиједају моћницима.Па логика би била да не може сиромашан и необразован да превесла моћника јер је моћник образованији и снажнији од њега.А десило се супротно.
    Oni su propovjedali Hriscanstvo ali njihov uticaj je minoran i zanemarljiv u odnosu na uticaj pravog tvorca Hriscanstva bez kojeg danas ti ne bi ni znao ko je Isus. A znas o kome pricam pominjao sam ga i ranije no se uvijek naljutis kad ga spomenem.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Па баш и није тако јер да си у праву онда би сваке кости лијечиле
    Njegove kosti ne lijece. To su kosti. Zna se tacno sta kosti sadrze. A ne sadrze nikakvu ljekovitu materiju niti imaju neki radioaktivni lijek ili auru.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Е пази,чим не постоји смисао онда нема ни вриједности.Рецимо,да имаш милион долара код себе и да живиш у 15. вијеку не би могао ништа да купиш јер долар нема сврху и самим тим је и безвредан.
    Ali to je masu para mogao bi bar da ih koristis kao papir za potpalu
    Vrijednosti ima. Covjek je stvorio vrijednost zato sto voli da zivi. George Carlin je pricao o tome. Ukucaj na YouTube "Sanctity of Life." Nasmijace te a covjek je u pravu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #500
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Vrijedjas! To sto je Amerika zauzela Saudijsku Arabiju i iz nje propagira ono sto Islam nije, je valjda jasno kao dan vise? Ili te mozda jos plase o Alkaidi i babarogama.
    Govorim o samoubicama.Samoubistvo da bi ubio druge nije dobra religiozna praksa,barem meni.Primitivna u najmanju ruku.Ne kažem da su svi takvi,ali eto...Tim ljudima neko kaže da je to opravdano,i onda oni dižu sebe i druge u vazduh.Njih neću da hvalim,njih ću da vrijeđam.
    Nadam se da to nije problem za tebe,a ako jeste,i dalje ću to da radim.
    Na stranu sva ta priča o Americi,dešavaju li se tamo samoubilački napadi?Da ili ne?
    Da li smo na internetu imali prije par godina priliku da vidimo javno odrubljivanje glave na gradskom trgu u S. Arabiji?Da ili ne?
    Ne govorim ja ništa o kulturi islamskih zemalja.Govorim o nekim lošim praksama koje su se odomaćile kod dosta ljudi,i pritom našle opravdanje u vjeri.
    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Procitah negdje da citas o drugim vjerama, od Indije do Triglava pa ukoliko nadjes ljepsu, savrseniju i jacu vjeru od Islama javi mi! Ja u ta istrazivanja ulozih skoro dvije decenije zivota pa bi me jako interesovalo da vidim cime se ti to dicis. Ako nadjes nesto sto je savrsenije od Islama i jace od Kurana ja cu te pratiti u tome i pokusati ukazati na greske u koracima. Ako tamo vani od Indije do Triglava, postoji neki duhovno jaci ajet ili recenica od najjacih Kuranskih ajeta molim te prilozi mi to na uvid.
    Ti mislis mozda da mi tako budalasto vjerujemo u Alaha, bez svijesti o jacini koju Kuran krije. Znas li ti koja je to snaga?! Citao nekad Kuran?!
    Kako lako padamo u vatru...Mora da smo još uvijek pod temperaturicom,a?Malo limuna cijeđenog,brufenčić,možda malo ulja iz ajkuline jetre,da skoči imunitet i tako.Samo preventiva kad prođe.Puno kretanja i dosta vode.
    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Izvini, moram ovako da ti se obratim jer izigravas sveznalicu, ne poznajuci ni bazu onoga u sto ulozih vecinu zivota. Ja ne pretendujem da se mogu mijesati u tvoj dio medicine, ako ti je to vec struka. Pricam o onom cemu poznajem jacinu, i iznenadjuje me kako ti mozes da pricas o materiji koju ne poznajes. Moras prvo da se uputis u materiju pa onda da istu kritikujes, ako si toliki nadcovjek vec. Opet nisi ni prvi ni zadnji koji se suludo zeli s Bogom porvat'.
    Bla bla bla bla.Do prije par dana si htio da me okreneš Bogu,sad izigravam sveznalicu,a ti pričaš o psihijatriji i kuranu.Nešto ovdje nije u redu.Ne mogu da nađem sinhronicitet u tvojim riječima.
    Ali,možda ti je to i namjera.
    Quote Originally Posted by pustinjak View Post
    Ti mislis da nam je Allah dz.h. prepisao minimum pet dnevnih molitvi iz neke smijurije ili mozda razgibavanja radi?! Znas li ti gdje se se stize sa rijecima Bismillahi Rahmani Rahim?! Jel ti osjecas koja se snaga krije iza ove tri rijeci, da ne spominjem cijelu El Fatihu!
    Molitva je potreba koju dusa ima, jer je istu Veliki Bog tako stvorio takvom. Ti mozes da pricas o svojoj dusi koja ne praktikuje molitvu, ali ne mozes da pricas o svojoj dusi koja je praktikuje. Da bi o necemu mogao da pricas moras to isto poznavati. Ja znam sto dozivim ako propustim molitvu, ti ne znas, ali se nadam da ces saznati. Tada ces nadam se prestati traciti vrijeme glupostima, ili pak prestati kupanje u blatu u koje vodis one koji te okruzuju! A ko ce vam reci sta je dusa (Kuran)
    Baš si uspaljen,nema šta.Šteta što si ovim naklapanjem i ovim odnosom izgubio auditorijum.Mada,nisam siguran ni da si ga imao.
    Ćaos.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

Page 20 of 28 FirstFirst ... 10161718192021222324 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U sta vjerujete?
    By simm in forum Religija i filozofija
    Replies: 74
    Last Post: 23-04-14, 11:24
  2. Da li vjerujete u astrologiju
    By andjela pizelly in forum Sve i svašta
    Replies: 5
    Last Post: 21-09-07, 23:57
  3. da li vjerujete
    By TiJaNaaaA in forum Sve i svašta
    Replies: 60
    Last Post: 30-06-06, 16:06
  4. U shta vjerujete?
    By SHORTY in forum Religija i filozofija
    Replies: 32
    Last Post: 18-12-04, 23:02
  5. Da li vjerujete u paranormalno?
    By Genocide in forum Sve i svašta
    Replies: 49
    Last Post: 23-07-04, 17:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •