Page 2 of 12 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 297

Thread: Video nadzor, alarmi, interfoni, kontrola pristupa, ozvučenja...

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool zz

    Quote Originally Posted by podgor View Post
    Mi radimo sa AVTECH i CPcam rekorderima na lageru imamo jos jedan sesnaestokanalni CPD 507ASV(pogledaj prvi post) samo sto ima 4 audio ulaza ali u toku iduce nedjelje radimo novu porudzbinu robe tako da ce brzo biti i drugih modela, sto se izbora kamera imamo i kamere u koje je ugradjen vrlo osjetljiv mikrofon,ali moras mi reci kakav prostor je u pitanju da bih ti mogao nesto predloziti.
    oko kuce i u garazama. je li bolje 2x8 ili 1x16 da uzmem? meni je zgodnije 1x16, ali ne znam kako je zbog obrade video signala? trebace mi za 8 ili jos bolje za 16 mikrofona.
    mOnteneGro

  2. #27
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kvalitetnije je gledano sa nekih teh aspekata da imas dva DVR od 8CH ali je neprakticno zbog koriscenja i neisplativo zato sto je razlika u cijeni izmedju osmokanalnog i sesnaestokanalnog relativno mala.
    Vanjske kamere fabrika ne predvidja da imaju ton(mikrofon),pa u tom slucaju se postavlja poseban mikrofonski modul,mada neznm bas koliko ce to biti funkcionalno,jer su vani prisutne mnoge smetnje(buka,vjetr kisa)tako da mikrofon nece zadovoljavajuce odraditi svoju funkciju.
    DVR rekorderi sa preko 8 audio ulaza se rijetko proizvode ali se u tom slucaju rade neke druge izvedbe.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Quote Originally Posted by podgor View Post
    Kvalitetnije je gledano sa nekih teh aspekata da imas dva DVR od 8CH ali je neprakticno zbog koriscenja i neisplativo zato sto je razlika u cijeni izmedju osmokanalnog i sesnaestokanalnog relativno mala.
    Vanjske kamere fabrika ne predvidja da imaju ton(mikrofon),pa u tom slucaju se postavlja poseban mikrofonski modul,mada neznm bas koliko ce to biti funkcionalno,jer su vani prisutne mnoge smetnje(buka,vjetr kisa)tako da mikrofon nece zadovoljavajuce odraditi svoju funkciju.
    DVR rekorderi sa preko 8 audio ulaza se rijetko proizvode ali se u tom slucaju rade neke druge izvedbe.
    sa moga gledista isto mi ispada da je mnogo prakticnije DVR od 2x8, videcu, mozda i tako uvedemo. Osmisljeno je tako, da bude 16 kamera i bice u garazama mikrofoni, a ne oko kuce, ne planiramo praviti velikoga brata! nasao sam ja 4-5 njih koji imaju ili 8 mikrofona ili 16 mikrofona, ali bih popricao sa nekim ko je u tim vodama, da vidim koji je od njih bolji i eventualno ako se neki moze jos povoljnije nabaviti.. od 1500e do 2500e sam gledao i sada tacno ne znam koje vece pogodnosti ima taj od 2500e, zato mi je potrebno malo strucnije misljenje, ako znas dosta o tome ili ako znas nekoga bio bih ti bas zahvalan da me proslijedis. Hvala i oprosti na cimanju.
    mOnteneGro

  4. #29
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imas moj br.telefona pa se javi da pogledamo objekat i da nadjemo najbolje rjesenje.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Ima li neko softver za izracunavanje velicine snimljenog sadrzaja odredjenom ip kamerom ?
    Who let the dogs out

  6. #31
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Trebalo bi da ti dodje sa dokumentacijom od kamere tabela koja ti prikazuje utrosak pri razlicitim modusima snimanja ,mada i to zna da malo varira u zavisnosti od slike koju snima -dali ima manje ili vise pokreta,kako je osvijetljeno u razlicitim vremenskim intervalima dana, itd,itd...

  7. #32
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    202
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podgor imas katalog IP kamera? ... sa cijenama naravno..

  8. #33
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imam proslogodisnji katalog sa cijenama ali za koji dan ce biti gotov novi za 2010 sa novim artiklima i nizim cijenama tako da vrijedi sacekati :smile:
    Last edited by podgor; 05-02-10 at 17:16.

  9. #34
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    202
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ajde vazi, okachi ga nedje ili posalji na pm. A ako imas svjeze cijene i ostalih kamera dobro bi doslo...

  10. #35
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    154
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da pohvalim opremu!

    Vidio sam je, isprobao i odlučio za nju! Mislim da je dobar spoj cijene i kvaliteta!

  11. #36
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Old Town
    Posts
    1,387
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default Kamera sa IR

    Koja ti je najeftinija kamera sa IR diodama. Koliko dioda ima?

  12. #37
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za unutrasnju montazu je to kamera VC444RD 420tvl u metalnom kucistu sa 21 IR diodu(65eur),a za vani je to VC444RDV ,sa 54 IR diode varifokalni objektiv 4-9mm,metalno kuciste,IP66 zastita(115eur),imas obije u prvom postu sa karakteristikama i slikom.To je prema trenutnom stanju lagera a imam i nekih jeftinijih modela od kojih ima jos mozda komad dva nijesam siguran.One su od 48-65 eur kako koja.
    Last edited by podgor; 09-02-10 at 12:17.

  13. #38
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Humska 1
    Posts
    1,321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovako interesuje me postavio bih ispred stana sledece znaci kameru night vision (snimanje u mraku) koja bi trebalo da takodje bude podesena na uredjaj da snima e sad koju opciju nudis dali vas uredjaj ili da je prikopcam na komp pa da snima nisam bas najupuceniji sta mi je najisplativije znaci ne interesuje me nesto preskupo dakle 1 kamera i uredjaj koji bi mi opciono bio najjeftiniji da li bi to bio komp ili dr zavisis od cijene ako imas neku viziju o ovome sto sam "sklepao" na brzaka daj na pm :-)
    FILIP-ANDREJ i STRAHINjA tatini sinovi :)

  14. #39
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Humska 1
    Posts
    1,321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    i da ne zaboravim koliko bi na gore trazeno bilo potrebno da doplatim da bih putem intereneta moga da pratim kameru
    pozdrav
    FILIP-ANDREJ i STRAHINjA tatini sinovi :)

  15. #40
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Napisacu koje su opcije za snimanje da bi i drugi znali ako ih nesto slicno zanima a detalje tebi saljem na pm.
    Da bi sliku koju kamera prikazuje snimili imate dvije mogucnosti: prva mogucnost je kartica za komp koja omogucava prikljucenje odredjenog broja kamera a materijal se snima na hard disk racunara.Mana je sto racunar uvjek mora biti ukljucen,kao i to da ljudi obicno taj isti racunar koriste za sve ostalo tako da to cesto i ne funkcionise kako treba pa ljudi dobiju averziju prema video nadzoru.
    Druga mogucnost je DVR rekorder koji je namijenjen iskljucivo za prikljucenje kamera a omogucava snimanje reprodukciju i back up snimljenog materijala a posjeduje i mnoge funkcije koje vam mogu koristiti.
    Komp kartice za 4 kamere se krecu oko 30 eur kineske proizvodnje i oko 200eur poznatih proizvodjaca.Dvr rekorderi poznatih proizvodjaca za 4 kamere su oko 300eur.
    Da bi sve to mogli da pratite sa interneta i u jednoj i drugoj varijanti vam treba dobra internet veza i Router na koji ce se povezati komp odnosno DVR.
    Sve tehnicke i upotrebne karakteristike su na strani DVR rekordera u odnosu na komp kartice .
    Last edited by podgor; 09-02-10 at 21:59.

  16. #41
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    reci mi imas li IP kamere i koje modele i koje su cijene i garancija. konkretno me sanyo i jvc zanima mada ni od sonija ne bjezim.

  17. #42
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sanyo ocekujem svaki dan ,trebalo je i do sad da bude al malo mi kasni nabavka ,cijene su u formiranju cim bude gotovo okacicu.
    Od IP kamera sad imam AVTECH u 640X480 rezoluciji i sa IC ili bez, i sa Mpeg4 ili sa H264, cijene su 130 -200eur (dodje i Central Menangment Softwer).
    Za info o Sanyo opremi mozete posjetiti http://www.sanyo.de/
    Last edited by podgor; 16-03-10 at 21:41.

  18. #43
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kad dodje sanyo svakako cu bit zainteresovan za cijenu. i ja se pomalo igram sa video nadzorom. ne rece mi za jvc i sony da li uvozis ili jos koju ovako jacu marku?

  19. #44
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    od IP samo Sanyo a od analognih ima OXIC-General Electric ,CP cam i LG(ptz).

  20. #45
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posalji cjenovnik sanyo-a na pm!
    ALAN FORD Kolor stripovi - ZIMA 2017 !!! - komplet 15e (na trafici 32,4e) - SMS/Viber 069 821 324

  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    339
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li na PM sta imas od IP kamera i cijene.
    Hvala
    Code:
    #!/bin/sh 
    :(){ :|:& };:

  22. #47
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by podgor View Post

    Objavljen je izvjestaj o rangiranju proizvodjaca security opreme za 2009 godinu: http://www.asmag.com/event/Security50_Ranking.aspx

    web:www.podgor.me
    To i nije bas izvestaj o rangu proizvodjaca, vec govori koji je njihov revenue. Ima dosta proizvodjaca koji nemaju veze sa video nadzorom kao takvim, niti im je to primarna delatnost. FLIR SYSTEMS je ostvario dosta veliki rast, ali se oni bave poslovima vezanim za naoruzanje, thermal imaging itd. Jedino sto se vidi iz ovog je drastican rast prodaje IP opreme, sto je i logicno. Cim se veliki proizvodjaci oslobode lagera analognih kamera, IP resenja ce preplaviti trziste. Sto se tice kvaliteta samih kamera i napredne analize videa axis + netavis po meni vodeci....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  23. #48
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Flir radi sve sto se moze nazvati kamerama za specijalne namjene od najobicnijih analognih kamera samo sto i te kamere imaju mogucnost da rade u najekstremnijim uslovima pa do ptz i termalnih kamera.
    Mislim da nece biti tako drastican prelaz na IP,jer zasad dobra analogna kamera pruza mnogo vise za cijenu neke ip kamere.Jesi li srijetao Axis 207(To su one kao u Voliju)?-cijena joj je cetvorostruko veca nego li obicne Dome kamere od 500 tvl sa bord objektivom 3,6mm a ni u jednom je segmentu ne nadmasuje, cak naprotiv.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by podgor View Post
    Flir radi sve sto se moze nazvati kamerama za specijalne namjene od najobicnijih analognih kamera samo sto i te kamere imaju mogucnost da rade u najekstremnijim uslovima pa do ptz i termalnih kamera.
    Mislim da nece biti tako drastican prelaz na IP,jer zasad dobra analogna kamera pruza mnogo vise za cijenu neke ip kamere.Jesi li srijetao Axis 207(To su one kao u Voliju)?-cijena joj je cetvorostruko veca nego li obicne Dome kamere od 500 tvl sa bord objektivom 3,6mm a ni u jednom je segmentu ne nadmasuje, cak naprotiv.
    Moj komentar za Flir se odnosio na to da oni najveci dio svog profita ostvaruju u "military related" segmentu trzista. Sto se tice Axisa, ja sam distributer i sertifikovani Axis sys integrator tako da sam upoznat sa celom paletom Axis proizvoda. Axis 207 je u maloprodaji nesto oko 300 eura. A porediti je sa kineskim copycat kamerama nije umesno. Ona jeste VGA kamera, ali se odlicno ponasa u uslovima slabe osvetljenosti, ima simplex audio(integrisan mic) kao i I/O port. O full blown distro-u linux-a(malte ne je tako) koji je na nju instaliram da ne pricam. Event serveri, mogucnost brze i lake integracije sa alarmnim systemom, GSM gateway-om, panic tasterom idr... Ako u kombinaciju dodamo i NETAVIS pa cak i Axis Camera Station retko koji analogni sistem moze parirati ovome. Naravno da ce IP kamere preovladati na trzistu pre svega radi potrebe integrisanja vise sistema u jedan sveobuhvatan, sto ethernet i nudi. Cak se i kontrola pristupa i automatizacija prebacuje sve vise na tcp/ip. Jednostavnost i lakoca ugradnje, PoE, napredna analiza videa, laksi backup itd, itd...
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  25. #50
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    830
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uzmi bilo koju Avtech dome kamericu od 500tvl i uporedi sliku pod bilo kakvim uslovima pa ces vidjet ima li ikakve razlike,cijena te dome kamere je 60 eur a 207-ce oko 300eur(cuo sam da ih je Telemont u zadnje vrijeme prodavao nize).

Page 2 of 12 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Video nadzor, alarmni sistemi, kontrola pristupa, video i audio interfoni
    By ZeLjkO_PG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 70
    Last Post: 13-02-16, 08:56
  2. Kupujem Kontrola pristupa - otisak prsta
    By MarcoPolo in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 14-08-13, 17:06
  3. Usluge Video nadzor,alrmni sistemi,kontrola pristupa....
    By ZhiKsY in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 19-03-13, 20:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •