Page 270 of 287 FirstFirst ... 170220260266267268269270271272273274280 ... LastLast
Results 6,726 to 6,750 of 7175

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #6726
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Lobi normalnih građana želi da se ukinu uplate na svakoj trafici, đe redovono ulaćuju maloljetna lica.
    #fakenews

  2. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  3. #6727
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,577
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Sve uplate ukinuti bez u klad, plus da se oporezuju ovi mafijasi iz najjace.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  4. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  5. #6728
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,859
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Lobi normalnih građana želi da se ukinu uplate na svakoj trafici, đe redovono ulaćuju maloljetna lica.
    Nije tacno no bankarski lobi!
    Pojasnjenje prosto platni promet izmedju drzava nema taksi

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  6. #6729
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrki7 View Post
    E ziva istina, kod mene je ista situacija... u banku vele da dijelim sa kompanijom troskove, a u kompaniju vele da oni snose sve troskove... al tebe jos manje skidaju
    Mene na priliv 25 dolara koje kao oni ne uzimaju no posrednicka banka (po njihovojcprici) plus 5e banka sto je pocela od septembra da naplacuje te kao troskove koje sebi uzimaju
    Isto HB je u pitanju....

    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
    Moraju da vam daju full info o prilivu novca, na tom izvodu se tacno vidi kako je poslato i primljeno te koji su tokovi novca. Nema tu nece ili ne mogu, moraju. Trazite im full SWIFT slip.

  7. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  8. #6730
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    U cemu se razlikuje ta premium mastercard od mastercarda sto daju u nlb zna li ko?

    Sent from my phone
    Znam za ovu sto ja imam da imas popusta u bas dosta radnji, nije to neki veliki popust ali ga opet imas, imas da biras 3 osiguranja.

    Quote Originally Posted by mrki7 View Post
    E ziva istina, kod mene je ista situacija... u banku vele da dijelim sa kompanijom troskove, a u kompaniju vele da oni snose sve troskove... al tebe jos manje skidaju
    Mene na priliv 25 dolara koje kao oni ne uzimaju no posrednicka banka (po njihovojcprici) plus 5e banka sto je pocela od septembra da naplacuje te kao troskove koje sebi uzimaju
    Isto HB je u pitanju....

    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
    Tebi bas onda dobro skidaju, trazi im uvid u sve to, neki listing.

  9. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  10. #6731
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Znam za ovu sto ja imam da imas popusta u bas dosta radnji, nije to neki veliki popust ali ga opet imas, imas da biras 3 osiguranja.



    Tebi bas onda dobro skidaju, trazi im uvid u sve to, neki listing.
    Bas me masakriraju, i sto je najjace htjedoh bas zbog tih stvari da predjem u nlb jer mi rekose sve dzabe nista ne skidaju ovo ono preko telefona (na call centar). Ja tamo kad bi gospodin veli a bgm lazu bas da se nista ne placa kao sve ti to dodje isto kod svake banke odma cu ti rec... te ja onda odustah od preslaska iako me zacudilo sto mi nije reka ka ti iz call centra samo da pih presao kod njih...
    Al morat cu uzvadit taj tacan listing toka novca pa ce se odma vidjet ko tu laze

    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  11. #6732
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrki7 View Post
    Bas me masakriraju, i sto je najjace htjedoh bas zbog tih stvari da predjem u nlb jer mi rekose sve dzabe nista ne skidaju ovo ono preko telefona (na call centar). Ja tamo kad bi gospodin veli a bgm lazu bas da se nista ne placa kao sve ti to dodje isto kod svake banke odma cu ti rec... te ja onda odustah od preslaska iako me zacudilo sto mi nije reka ka ti iz call centra samo da pih presao kod njih...
    Al morat cu uzvadit taj tacan listing toka novca pa ce se odma vidjet ko tu laze

    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
    NLB ti ne skida nista dodatno ako posaljioc placa sve troskove slanja.

    Kao i sto bi moralo da bude u iole normalnu banku.

    Zaista je nevjerovatno da pored placanja svih troskova sa jedne strane, banka dodje i odluci da ti svakako naplati jos nesto, cisto da se slucajno ne naviknes bez provizije da nesto uzmes.

    Uvijek je bilo 3 opcija kad su u pitanju primanja iz inostranstva:
    1) posaljioc samo posalje iznos i ne plati nista, ti snosis sve troskove slanja i provizije
    2) posaljioc bira da se podijele troskove, on placa dio a ti dio pri povlacenju istih
    3) posaljioc placa sve troskove i provizije, ti podizes pun iznos, ne placas centa dodatno

    Izgleda samo u Crnoj Gori postoji i 4) opcija banaka gdje i pored svih placenih troskova slanja i provizija, opet placas dodatno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  12. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  13. #6733
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Mi smo odavno vec zemlja cuda, davno je to ustanovljeno....
    No kako mislis da ti nista nr skidaju, meni rekose bas da skidaju na priliv iz inostranstva kao neki procenat zavisno od toga koliko je novca poslato... osim ako se ne uzme pomorski paket dje ti je kao sve dzabe za 7.5e cini mi se mjesecno

    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  14. #6734
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrki7 View Post
    Mi smo odavno vec zemlja cuda, davno je to ustanovljeno....
    No kako mislis da ti nista nr skidaju, meni rekose bas da skidaju na priliv iz inostranstva kao neki procenat zavisno od toga koliko je novca poslato... osim ako se ne uzme pomorski paket dje ti je kao sve dzabe za 7.5e cini mi se mjesecno

    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
    Netacno.

    Nemam nikakav pomorski paket niti ista slicno.

    Prije neki dan mi je poslato 3000e. Na salteru sam 3000 eura podigao.

    0 centi sam platio za taj 'transfer'.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  16. #6735
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Svasta mozda zato jer ja primam u dolare pa mozda zato....
    Bas sam zbunjen pravo da ti recem svim tim stvarima... da sam poceo da samo na kraj ugovora posaljem pare ili ako je sto urgentno svaki drugi mjesec doma da me ne klepaju po usima vise no sto moraju


    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  17. #6736
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mrki7 View Post
    Svasta mozda zato jer ja primam u dolare pa mozda zato....
    Bas sam zbunjen pravo da ti recem svim tim stvarima... da sam poceo da samo na kraj ugovora posaljem pare ili ako je sto urgentno svaki drugi mjesec doma da me ne klepaju po usima vise no sto moraju

    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
    Ne bi trebalo da ima ikakve veze jesu li euri, dolari ili jeni.

    Jedino sto obicno ne mozes da podignes u toj valuti nego u eurima pa te jedino 'klepe' sa nepovoljnim kursom ali to je sve.

    A ne cudi me sto ti nisu znali rec', reklo bi se da ne znaju ni sto rade tu al' ce naucit' do penzije.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #6737
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    121
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ne bi trebalo da ima ikakve veze jesu li euri, dolari ili jeni.

    Jedino sto obicno ne mozes da podignes u toj valuti nego u eurima pa te jedino 'klepe' sa nepovoljnim kursom ali to je sve.

    A ne cudi me sto ti nisu znali rec', reklo bi se da ne znaju ni sto rade tu al' ce naucit' do penzije.
    Okle podignem ja dolare pa sam mijenjam ko ih jebe sa tim njihovim kursevima jos su me tu klaili no sam reka da necu vise no fino kod dilera i cao...

    Velika je nestrucnost svudje no to je neka druga tema...

    Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  19. The Following User Says Thank You to mrki7 For This Useful Post:


  20. #6738
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    799
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

  21. The Following 3 Users Say Thank You to Apolo For This Useful Post:


  22. #6739
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Imam EUR/Dollar racune kod CKB, NLB i HB.
    Dok sam platu primao u eurima (iz inostranstva), nijedna banka nije zaracunavala proviziju jer sve troskove transakcije snosi posiljalac.
    Kad sam poceo primati platu u dolarima, NLB i CKB su naplacivali proviziju uz tvrdnju da to naplacuje korespondentska banka iako troskove transakcije snosi posiljalac.
    Jedan od direktora tih banaka mi je licno potvrdio da je to tako i da se to ne moze promijenit.
    U istom periodu HB nije zaracunavala bilo kakvu proviziju za priliv u dolarima.
    Sada uz "Paket za pomorce" kod CKB primam dolarske uplate bez provizije.

  23. #6740
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    Ako ti salju kao OUR onda su pokriveni troskovi i dobijas kompletan iznos.

    Ako salju kao SHA onda dijelite troskove - oni placaju troskove kod svoje banke. A ti eventualno poresrednicke i tvoje babke.

    Trazi swift log… i vidi

    :71A: Details of Charges da li je OUR ili SHA
    Last edited by Sale; 18-02-24 at 14:07.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Sale For This Useful Post:


  25. #6741
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Ako ti salju kao OUR onda su pokriveni troskovi i dobijas kompletan iznos.

    Ako salju kao SHA onda dijelite troskove - oni placaju troskove kod svoje banke. A ti eventualno poresrednicke i tvoje babke.

    Trazi swift log
    Tako bi trebalo ali po iskustvima mnogih (ukljucujuci i par sa ove teme) to nije bas tako.

    Osim ako posaljioc ne laze da je platio sve troskove (a ne vjerujem da je to slucaj sa ozbiljnim kompanijama o kojima je obicno rijec).

    Prije ce bit' da je do nasih neozbiljnih banaka ali vjerovatno se i to moze provjerit', bas bi bilo zanimljivo vidjet'.

    Ja ne mogu jer ja primam kompletan iznos, bez obzira jesu li poslati euri ili dolari. (mada i kad se dolari salju oni se salju kao euri, provizija i konverzija se desava u samom startu, pri slanju)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  26. #6742
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Tako bi trebalo ali po iskustvima mnogih (ukljucujuci i par sa ove teme) to nije bas tako.

    Osim ako posaljioc ne laze da je platio sve troskove (a ne vjerujem da je to slucaj sa ozbiljnim kompanijama o kojima je obicno rijec).

    Prije ce bit' da je do nasih neozbiljnih banaka ali vjerovatno se i to moze provjerit', bas bi bilo zanimljivo vidjet'.

    Ja ne mogu jer ja primam kompletan iznos, bez obzira jesu li poslati euri ili dolari. (mada i kad se dolari salju oni se salju kao euri, provizija i konverzija se desava u samom startu, pri slanju)
    Ja cu provjerit odma sutra ako stignem do kraja radnog vremena banke.
    Trazit cu uvid u taj swift log pa cu saznat ko me je slagao.
    Primam platu u € iz inostranstva.

  27. The Following User Says Thank You to NoLimit For This Useful Post:


  28. #6743
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Nije u pitanju OUR ili SHA. U pitanju je provizija koju banka u CG naplaćuje za knjiženje priliva. Nema dodirnih tačaka sa SWIFT sitemom pa saim tim ni sa OUR ili SHA.
    Isto kao što banke naplaćuju naknadu za obradu priliva građanim kad primaju platu od lokalnih firmi ili države.
    Ne naplate je ako banka ima sklopljen ugovor sa vašim poslodavcem ili ako koristite paket.
    Porvjerite tafnike banaka i naći ćete kod skoro svih banaka ove stavke.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  29. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  30. #6744
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Veca glupost od tih provizija je provizija kada se prebacaju pare sa deviznog na tekuci racun, iz nekog razloga je to u hipotekarnoj 20e po transakciji. Ima smisla da se to naplacuje ako saljem sa mog deviznog na neciji drugi, al nema smisla ako su oba racuna na moje ime jer je to interni prenos u sustini

  31. The Following 3 Users Say Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  32. #6745
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,312
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,626
    Thanked in
    2,436 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije u pitanju OUR ili SHA. U pitanju je provizija koju banka u CG naplaćuje za knjiženje priliva. Nema dodirnih tačaka sa SWIFT sitemom pa saim tim ni sa OUR ili SHA.
    Isto kao što banke naplaćuju naknadu za obradu priliva građanim kad primaju platu od lokalnih firmi ili države.
    Ne naplate je ako banka ima sklopljen ugovor sa vašim poslodavcem ili ako koristite paket.
    Porvjerite tafnike banaka i naći ćete kod skoro svih banaka ove stavke.
    Sto jednostavno znaci da banke naplacuju dodatno iako su svi troskovi transakcije unaprijed placeni.

    Da li je to praksa banaka i van Crne Gore? Prilicno sam siguran da nije ali se kontrolni mehanizmi ne bave tim stvarima nego nekim glupostima koje veze s' mozgom nemaju.

    Eto kod NLB nema tih dodatnih naplata. Regularno se naplati transakcija i moze da je plati posaljioc, primalac ili da se dijele troskove. Nema toga da jedan plati sve troskove a onda ovome drugom jos naplate jer "eto tako", moze im se.

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Veca glupost od tih provizija je provizija kada se prebacaju pare sa deviznog na tekuci racun, iz nekog razloga je to u hipotekarnoj 20e po transakciji. Ima smisla da se to naplacuje ako saljem sa mog deviznog na neciji drugi, al nema smisla ako su oba racuna na moje ime jer je to interni prenos u sustini
    20e fiksno po prebacivanju sa deviznog na tekuci? lol

    A dje ste me nagovarali na HB da predjem, grom vas ne ubio...

    Znaci ako ti neko iz inostranstva posalje 100e na devizni, ti taj novac moras prebacit' na tekuci da bi mogao da ga podignes ili da ga imas na tekuci za trosenje u CG i onda placas banci 20e za taj "transfer".

    Sjajna banka, sjajan e-banking iste.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  33. #6746
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Da napomenem, ovo je sa firminog deviznog na tekuci firme. Ne znam kako je za fizicka lica ali i za pravna je ovo glupost jer su oba racuna moja.

  34. #6747
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Da napomenem, ovo je sa firminog deviznog na tekuci firme. Ne znam kako je za fizicka lica ali i za pravna je ovo glupost jer su oba racuna moja.
    Za fizicka lica je free prebacivanje sa deviznog na tekuci, a onda sa tekuceg takodje free nekome kome zelis.
    Fidele ne sjekiraj se, sve je to super

  35. #6748
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Nije u pitanju OUR ili SHA. U pitanju je provizija koju banka u CG naplaćuje za knjiženje priliva. Nema dodirnih tačaka sa SWIFT sitemom pa saim tim ni sa OUR ili SHA.
    Isto kao što banke naplaćuju naknadu za obradu priliva građanim kad primaju platu od lokalnih firmi ili države.
    Ne naplate je ako banka ima sklopljen ugovor sa vašim poslodavcem ili ako koristite paket.
    Porvjerite tafnike banaka i naći ćete kod skoro svih banaka ove stavke.
    Vjerovatno da je tako ali zasto to banka ne kaze kao sto ti kazes, nego na pitanje zbog cega "neko" uzima dodatne novce, oni kazu to je zbog moje firme koja dijeli troskove, a moja firma kaze ne dijele troskove nego snose sve moguce provizije, takse....

  36. #6749
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Ne znam zasto jednostavno ne trazite svaki moguci izvod. Pa kada na SWIFT slipu vidite da je posiljaoc platio sve troskove fino kod banke da vam objasni gdje tacno nastaju dodatni troskovi. Nema tu cile-mile korespondenta banka naplatila, to se pokriva od strane posiljaoca ako je preuzeo troskove na sebe, te samim tim banka mora da vam objasni odakle su nastali troskovi (jel' to za knjizenje ili sta god trece).

    Sto me podsjetilo da sam zaboravio da cimam ove ludake iz NLB-a jer im je zadnji PDF sa pregledom naknada tako dubiozno napisan da djeluje kao da su svi prilivi iz inostranstva sa naknadom od 0.5% (ko zna, mozda i jesu, kod nas nista ne bi bilo cudno).

  37. #6750
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne znam zasto jednostavno ne trazite svaki moguci izvod. Pa kada na SWIFT slipu vidite da je posiljaoc platio sve troskove fino kod banke da vam objasni gdje tacno nastaju dodatni troskovi. Nema tu cile-mile korespondenta banka naplatila, to se pokriva od strane posiljaoca ako je preuzeo troskove na sebe, te samim tim banka mora da vam objasni odakle su nastali troskovi (jel' to za knjizenje ili sta god trece).

    Sto me podsjetilo da sam zaboravio da cimam ove ludake iz NLB-a jer im je zadnji PDF sa pregledom naknada tako dubiozno napisan da djeluje kao da su svi prilivi iz inostranstva sa naknadom od 0.5% (ko zna, mozda i jesu, kod nas nista ne bi bilo cudno).
    Troskovi nastaju kod korespondentske banke, kad je uplata u dolarima, tako je objasnjeno od CKB i NLB.
    Kod HB nije bilo troskova a od skoro ni kod CKB jer imam paket za pomorce.
    Za uplate u eurima nije bilo troskova. Sve transakcije od strane poslodavca su bile OUR.

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Page 270 of 287 FirstFirst ... 170220260266267268269270271272273274280 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (1 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •