Page 281 of 287 FirstFirst ... 181231271277278279280281282283284285 ... LastLast
Results 7,001 to 7,025 of 7175

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #7001
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    5,035
    Thanks Thanks Given 
    801
    Thanks Thanks Received 
    447
    Thanked in
    358 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Tako treba, kada u CBCG rade ljudi koji ne rade a placamo ih uredno bas kroz te provizije.


    CBCG će povećati zarade zaposlenima: Prosječne plate od 1.455 eura dižu za skoro 20 procenata

    https://www.dan.co.me/vijesti/ekonom...cenata-5220259


    Kao u mnogo slucajeva napada se biznis strana umjesto regulatorna/kontrolna.

    Sve sto rade banke, gradjevinari to tako rade jer su um dozvolili regulatori.

    Ne branim ih, ali sto da ne ako je dozvoljeno zakonom.
    Upravo suprotno. Presuda je donesena jer je zakonom bilo zabranjeno. Znaci prvo banke nisu postovale zakon a ocigledno ni evropsku praksu. Takodje ni CBCG ga nije sprovodila kako treba nego je cutala.

  2. The Following User Says Thank You to Apolo For This Useful Post:


  3. #7002
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,943
    Thanks Thanks Given 
    1,504
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ovo se odnosi na novoodobrene kredite. Za oostojece nije obavezno.

    Ovdje imate sve objedinjeno.

    https://www.cbcg.me/me/kljucne-funkc...ih-institucija
    Bas se pitam da li bi isto vazilo da je nesto na stetu gradjana da li bi nam uzeli sve retroaktivno... Svako ko je podigao stambeni kredit uzeto mu je 300+ eura to je minimum vecini bi lijepo pale da se vrate nazad ali u nekom drugom zivotu


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  4. #7003
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,092
    Thanks Thanks Given 
    3,896
    Thanks Thanks Received 
    3,189
    Thanked in
    1,620 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Dosla je skoro Irena Radovic na celo CBCG. Vecina je mislila da ce cudo napraviti. I nista od toga. Vrana vrani oci ne vadi.
    Treba da se razbije bankarski kartel koji je dogovorio onako visoke provizije za sva placanja. Toliki broj banaka a da nijedna ne ponudi jeftinije usluge. To je jedino moguce ako se dogovore da niko ne spusti cijene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Troškovi prilikom podizanja sa bankomata:
    Neko treba da prebroji pare u trezor i da ih spakuje u kasete koje se stavljaju u bankomat. Taj posao se obavlja u posebnim prostorijama, sa mašinama koje se amortizuju i održavaju, a za te prostorije plaćaju se velike polise osiguranja.
    Pa onda kasete sa novcem dostaviš sekjuriti firmi koja naplaćuje transport i svaki transport se naplaćuje i osiguranje za njega.
    Dođe novac do bankomata. Prethodno se za bankomat plati zakup, osiguranje, veze preba centralnom informaconom sistemu banke. I da ne zaboravimo bankomat košta, postoji trošak amortizacije i trošak održavanja bilo kvara ili ne bilo.
    Onda security ubaci pare. I narod podiže iste. 90% podizanja su klijenti banke za koje je to besplatno. Ostalima se naplaćuje 2-3%. A za svako podizanje bilo klijenta ili sa strane banka plaća neki fee za Visa i MC, i za procesora.
    A sve te transakcije treba neki softver da isprati rasknjiži. A softver ne može da bude "onaj moj đeveričić umije da programira" nego opasno košta. Što odma znači i opasnu amortizaciju i trošak održavanja.
    Nije baš najprofitabilniji posao na svijetu.
    Eto procesori Euronet i Payten su stavili dosta bankomata po CG, pa podižite tamo ako je isplativije. Došli su, imaju matematiku jer im procesing svakako u kuću. Iznenadili bi ste se provizijama.
    Ulaz materijala u picu nije preko euro i po. Pa nešto sumnjam da su se vlasnici picerija kartelisali i stavili cijene pet puta veće no što je ulaz materijala.
    Vjerujte nema kartela, što se tiče kartica i svega u vezi njih, banke su presrećne ako nisu na gubitku kad se slože svi troškovi.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  5. #7004
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    A onda RF banka sve to da besplatno i bez “odrzavanja” ako iRacun otvoris online. I jos dobijes 20 eur. I onaj koji te “pozvao” dobije 25 eur. Ah da, i nema provizije za placanje preko mBank koji je besplatan.

  6. #7005
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,965
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    162
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Lijepo si se ispricao ali ja ni pomislio nisam na kartice i njihove provizije. Sve je to manje vise kako si ispricao ali banke u prosloj godini su imale rekordne profite. Znaci da ima prostora za smanjenje cijena. Zasto to ne rade? Zar se nizim cijenama i povoljnijim uslugama ne treba izboriti za nove klijente? Mozda je kartel gruba rijec i nekog asocira na organizovani kriminal ali ja ne znam kako drugacije nazvati ovu situaciju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to emiretf For This Useful Post:


  8. #7006
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    bilo bi interesantno da neko napravi uporednu analizu ROA banaka i privatnih firmi. mislim da bi onda bilo jasnije ko tu "dere"

  9. #7007
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,370
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Ove nakanade za odobrenje će biti interesantne. Fino je od sudova što konačno donose presude u čiju god korist.
    Sviđa mi se ovo da banke sve sračunaju i treba tako.
    Sad če banke morati da sračunaju za kredite Work Place Cost po zaposlenom (to vam je ono zarade, struja, renta, voda, internet, računari, software i ostalo) izlazak procjenitelja za stambeni pa još ako je drugi grad amorztizacija auta, pa njegova procjena, pa satnica kreditnog odbora (a obično su to direktori sektor aili Uprava same banke) - nemojte se iznenaditi ako bude şkuplje nego što je inače naplaćivano.
    A biće i ono da je naknada za odobrenje npr 500 eura za kredit od 10,000 eura i od 100,000 eura. Jebiga, računica je takva, a je li fer nije ali sud kaže da tako treba.

    Quote Originally Posted by emiretf View Post
    Lijepo si se ispricao ali ja ni pomislio nisam na kartice i njihove provizije. Sve je to manje vise kako si ispricao ali banke u prosloj godini su imale rekordne profite. Znaci da ima prostora za smanjenje cijena. Zasto to ne rade? Zar se nizim cijenama i povoljnijim uslugama ne treba izboriti za nove klijente? Mozda je kartel gruba rijec i nekog asocira na organizovani kriminal ali ja ne znam kako drugacije nazvati ovu situaciju.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    10 banaka se uduržilo u kartel? Interesantno bi ovo bilo naučiti studente ekonomije kako je to moguće. A ja evo gledam često tarife banaka, i baš ima odstupanja kod vodeće četvorke tj nema govora o kartelu.

    Da ti imaš svoj biznis, i da ti se promet poveća i ostvaruješ veći profit jer si na virjeme imao zaliha a konstantna ti je prodaja ili blago raste, bi li ti smanjio cijenu da ne ostvariš baš veliki profit?
    Ne bi naravno. Ne bi je ni smanjivao, jer nema potrebe sebi da pucaš u nogu, osim ako nećeš da radiš damping cijena što je inače zabranjeno.

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    bilo bi interesantno da neko napravi uporednu analizu ROA banaka i privatnih firmi. mislim da bi onda bilo jasnije ko tu "dere"
    A zalud bi je radili kad računica ne bi pokazala ono što oni žele da vide - banke su derikože.

    Nego evo moja dva centa na tu priču.
    Ni ekonomistima ne možeš objasnit da je ovo zlatno vrijeme banaka koje će trajat 2-3 godine i to je to.
    Ogroman priliv novca u sistemu od nerezidenata iz Turske, Ukrajine i Rusije je učinio da banke nude smiješno malo kamate na depozite jer je tržište prelikvidno, dok je tražnja za kreditima manje više standardna.
    Velika disproporcija aktrivnih i pasivnih kamatnih stopa neće trajati u nedogled, nego maksimalno 2 ili 3 godine i nakon toga taj novac ide neđe drugo, ili se pretvara u nekretnine i to je to. Prošao voz. I banke to znaju.
    Paralelno, EURIBOR je porastao jer se ECB bori sa inflacijom, a više od pola kreditnog portfolija Crne Gore je vezano za EURIBOR, i zbog toga su porasli i prihodi banaka.
    Sa druge strane, troškovi depozita su skoro pa 0 zbog prethodno opisanog.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #7008
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,973
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Hercules,zaludu braniš banke.Može im bit,ka što nama može bit da ih na forumu pljujemo

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  12. #7009
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    @Hercules posto si ti iz tog svijeta bankara da te pitam imam li se rasta cimat da trazim reprogram stambenog kredita po boljim kamatnim stopama (ovo sad sto daje NLB akcijski) . Ne znam kakva je praksa kad su akcijske ponude i koliko bih oko toga mogao imati kutare i posla
    Last edited by Stivi; 08-04-24 at 09:48.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  13. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  14. #7010
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,160
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    458 Posts

    Default

    Mislim da i hercules rece (a i da je postavio nede od banke) da se ne mogu postojeci korisnici da iskoriste te akcije, iskljucivo novi krediti

  15. #7011
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ako neko zna sledece: Imam kredit na 4god otplatio 6m. Po nekim pravilima mogu da godisnje uplatim 9999 eur prijevremene otplate, a da nemaju pravo da mi obracunavaju naknadu od x% (valjda). Zna li neko kako to u praksi funkcionise, npr mogu li 9999 tipa u avgustu, pa opet u januaru, ili mora da prodje 12 mjeseci izmedju uplata i ostali tips and tricks :-)

  16. #7012
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default Banke u Crnoj Gori

    Pitaj licnog bankara. Ali na mail da ti posalje. Ima procedura da to ide na OTPLATU GLAVNICE.

    Ovako nesto:

    https://vm.tiktok.com/ZMMHbcayE/

    https://vm.tiktok.com/ZMMHgXAwm/
    Last edited by Sale; 08-04-24 at 12:41.

  17. #7013
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,568
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Evo ja opet moram jedno pitanje, jer iz dva puta u Ckb nijesam dobio precizan odgovor...
    Nosim periodicno vise para po kreditu i skidaju mi sa glavnice, kad platim glavnicu, podnosim zahtjev za prijevremenu otplatu kredita, nista vise ne placam?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  18. #7014
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    I ja jos od 2018. Dok jos nije moglo nasim karticama.

    A tek preko Watch… ne pamtim kada sam izvadio karticu.

    Odjednom su banke zategle aktivaciju/verifikaciju, a moguce da su prevaranti ljudima uzimali kartice i dodavali kod sebe. Samo ne znam kako su dolazili do verifikacionog koda. Bice da je socijalni inzenjering.

    Kod nekih banaka i dalje moze preko sms. A kod nekih (HB) i kroz mBank. Sto je i ok…

    Inace, sta to HB sprema novu app od 8. aprila?

    sta bi sa tom aplikacijom zna li se sta?

  19. #7015
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Ako neko zna sledece: Imam kredit na 4god otplatio 6m. Po nekim pravilima mogu da godisnje uplatim 9999 eur prijevremene otplate, a da nemaju pravo da mi obracunavaju naknadu od x% (valjda). Zna li neko kako to u praksi funkcionise, npr mogu li 9999 tipa u avgustu, pa opet u januaru, ili mora da prodje 12 mjeseci izmedju uplata i ostali tips and tricks :-)
    meni je bankar odgovorio kad sam podizao kredit da moze jednom godisnje ili da se moze raditi refinansiranje kredita ... takodje mi je rekao da se ne isplati sve to raditi ako nije veca suma uplate taman kao sto si rekao tipa 10k eura pa da se skida od glavnice

    ps. nevjerovatno je koliko samo 30e veca rata moze da smanji kamatu na te dugorocne kredite da ne pricam skracivanje roka otplate . Ja ne stigoh danas da odem do licnog bankara ali moram provjerit ovo za kamate
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  20. #7016
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,504
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,728
    Thanked in
    1,035 Posts

    Default

    Ja sam smanjio skoro 2 godine kod pokojne PG banke. Znam da smo odradili jedno 50,60e za tu uslugu. Jos par mjeseci i otrasih se i ja toga.
    Konačno da nismo pod hipotekom

    Sent from my Aber kutija

  21. The Following 5 Users Say Thank You to miovrag For This Useful Post:


  22. #7017
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,884
    Thanks Thanks Given 
    2,706
    Thanks Thanks Received 
    2,580
    Thanked in
    1,457 Posts

    Default

    Pa novi za ulaganje )))

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  23. #7018
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,504
    Thanks Thanks Given 
    1,641
    Thanks Thanks Received 
    1,728
    Thanked in
    1,035 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Pa novi za ulaganje )))

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Pricekaću bar pola godine brate,jer su cijene kvadrata duplo skočile a kamata ista

    Sent from my Aber kutija

  24. #7019
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksandar069 View Post
    sta bi sa tom aplikacijom zna li se sta?
    Samo su pustili update za Premium app - ukinuli pristup ebankingu iz nje… i jos nema update za HB klik.

  25. #7020
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    170
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Samo su pustili update za Premium app - ukinuli pristup ebankingu iz nje… i jos nema update za HB klik.
    Ta aplikacija je sada malte ne postala beskorisna (Premium app)..

  26. The Following User Says Thank You to aleksandar069 For This Useful Post:


  27. #7021
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,370
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Hercules,zaludu braniš banke.Može im bit,ka što nama može bit da ih na forumu pljujemo
    Slobodno. Al bi bolje bilo da ih zakonski uređujete nego što se presudama i pljuvanjem pokušava.

    Quote Originally Posted by Omega View Post
    Ako neko zna sledece: Imam kredit na 4god otplatio 6m. Po nekim pravilima mogu da godisnje uplatim 9999 eur prijevremene otplate, a da nemaju pravo da mi obracunavaju naknadu od x% (valjda). Zna li neko kako to u praksi funkcionise, npr mogu li 9999 tipa u avgustu, pa opet u januaru, ili mora da prodje 12 mjeseci izmedju uplata i ostali tips and tricks :-)
    Postavio si pitanje iako znaš za pravilo. Ne razumijem čemu onda kad piše u periodu od godine dana 10,000.
    I pisao sam već o tome prije godinu dana.

    Zakon o potrošačkim kreditima član 23:


    Prijevremena otplata​​

    Član 23​​

    (1) Potrošač ima pravo da prijevremeno, u bilo kom trenutku, djelimično ili u potpunosti​​ ispuni svoje obaveze iz ugovora o kreditu, u kom slučaju ima pravo i na smanjenje ukupnih troškova kredita za preostali iznos kamata i drugih troškova u vezi preostalog roka trajanja ugovora.​​
    (2) U slučaju prijevremene otplate kredita kreditor ima pravo na pravednu i objektivnu naknadu opravdanih troškova neposredno povezanih sa prijevremenom otplatom kredita, pod uslovom da je prijevremena otplata izvršena tokom perioda za koji je ugovorena fiksna kamatna stopa​​
    (3) Iznos naknade iz stava 2 ovog člana ne​​ smije biti veći od 1% iznosa kredita koji se prijevremeno otplaćuje ako je period između dana prijevremene otplate i roka dospijeća iz ugovora o kreditu duži od 12 mjeseci.​​
    (4) Ako period iz stava 3 ovog člana nije duži od 12 mjeseci, iznos naknade ne smije biti veći od 0,5% iznosa kredita koji se prijevremeno otplaćuje.​​
    (5) Kreditor nema pravo na naknadu iz stava 2 ovog člana ako:​​
    1) se otplata vrši prema ugovoru o osiguranju koji je sredstvo obezbjeđenja otplate kredita;​​
    2) se radi o dozvoljenom prekoračenju, ili​​
    3) je prijevremena otplata izvršena tokom perioda za koji nije ugovorena fiksna kamatna stopa.​​
    (6) Kreditor ima pravo na naknadu iz stava 2 ovog člana ako je iznos prijevremene otplate u periodu od 12 mjeseci veći od 10.000,00 Eur-a.​​
    (7) Iznos naknade iz st. 3 i 4 ovog člana ne smije biti veći od iznosa kamata koje bi potrošač platio tokom perioda između dana prijevremene otplate kredita i dana prestanka ugovora o kreditu.​​


    Isto tako sam pisao da su Banke dobile od regulatora instrukciju da mogu da naplate samo stvarne troškove za prijevremenu otplatu kredita, pa ih većina banaka na današnji dan građanima ne naplaćuje.

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Evo ja opet moram jedno pitanje, jer iz dva puta u Ckb nijesam dobio precizan odgovor...
    Nosim periodicno vise para po kreditu i skidaju mi sa glavnice, kad platim glavnicu, podnosim zahtjev za prijevremenu otplatu kredita, nista vise ne placam?

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Pisao sam prije godinu dana. Samo zahtjev za prijevremenu, ne skraćuj ročnost jer je onda aneks, a to košta.

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    meni je bankar odgovorio kad sam podizao kredit da moze jednom godisnje ili da se moze raditi refinansiranje kredita ... takodje mi je rekao da se ne isplati sve to raditi ako nije veca suma uplate taman kao sto si rekao tipa 10k eura pa da se skida od glavnice

    ps. nevjerovatno je koliko samo 30e veca rata moze da smanji kamatu na te dugorocne kredite da ne pricam skracivanje roka otplate . Ja ne stigoh danas da odem do licnog bankara ali moram provjerit ovo za kamate
    Niđe veze to što ti je rekao.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  28. #7022
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,973
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Slobodno. Al bi bolje bilo da ih zakonski uređujete nego što se presudama i pljuvanjem pokušava .
    Pa valjda su i te presude na osnovu zakonskih uređenja donijete.


    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  29. #7023
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,370
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Pa valjda su i te presude na osnovu zakonskih uređenja donijete.
    Svih 10 banaka, i 11 u povoju, će ti biti zahvalne ako nađeš član zakona kojim se zabranjuje naplata obrade kredita. Zakonom i Ustavom nije zabranjena. A sve što Ustavom i zakonom nije zabranjeno je dozvoljeno. Je li moralno, nije tema jer pričamo o bankama ne o crvenom krstu.

    Presuda je bazirana na
    povredi načela savjesnosti i poštenja, kada je u pitanju naplata naknade za obradu kredita, jer banka ne prikazuje prirodu naknade koju naplaćuje od potrošača i troškova koji se pokrivaju tom naknadom.
    Dalje presuda navodi:
    “Provizija za obradu kredita jeste naknada kojom se suštinski nadoknađuju administrativni troškovi poslovanja koje tužena obavlja u postupku obrade kredita, pa je tu naknadu po mišljenju suda neophodno naplaćivati isključivo u visini stvarnih troškova, što nije moguće ako se ista naplaćuje u procentualnom iznosu u zavisnosti od vrijednosti odobrenog kredita”, navedeno je u presudi.
    Dakle, sud ima mišljenje kako to treba da se radi i to je OK. Nije zakonski propisano, kako ja sugerisah, nego sud misli. Sjajna poruka za sve strane investitore, ne gledaj zakone nego je bitno što sud misli.
    Doći ćete u situaciju da onaj ko uzima 10,000 će da plati 500 eura obradu isto kao onaj koji uzima 100,000. Ali sud tako misli i to je tako.
    Eventualno će banka podić kamatu nekoliko percentila i platićete sumarno mnogo više nego što bi ste platili obradu.

    Inače tužba se poziva na zakon o zaštiti potrošača koji je usvojen 2014, a naknade su povremena potraživanja koja zastarijevaju nakon 3 godine, pa će biti interesantno što sud misli o svemu tome i eventualnoj retroaktivnoj naplati. Retroaktivnu primjenu zakona inače strani investitori obožavaju.

    Ovo je ujedno super, jer na bazi ove presude možete bilo koji cjenovnik sjutra da dovedete u pitanje pred sudom. Pa kad sjednete neđe pizzu da pojedete, i kad vam je naplate 10 eura, poslije 10 godina možete da dođete na sud da oni razmisle koliko je ta pizza imala šunke, sira, šampinjona i pelata, i je li pizzeria smjela da je naplati 10 eura ili je dovoljno 3,80 koliko koštaju sastojci, struja, režije i koraci konobara.

    Dobro, neće ovo niko radit, jer banke derikože i ostalo dopišite po želji ___________ .

    Prav mazohisti će se zapitati zašto se obrada kredita plaća u većinu zapadnih zemalja, i zašto ovakve presude postoje u državama poput CG, Srbija i sličnim liderima i tigrovima.
    Last edited by hercules; 08-04-24 at 23:13.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  30. #7024
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,973
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Kad već spominješ pizze i naplate iste,meni stavka 'obrada kredita' najbliže dođe onom nekadašnjem naplaćivanju 'kuver-a'

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  32. #7025
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,370
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Kad već spominješ pizze i naplate iste,meni stavka 'obrada kredita' najbliže dođe onom nekadašnjem naplaćivanju 'kuver-a'

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Hvala što si pomenuo.
    Dakle kuver se plaćao jeo pizzu ili stek ista cijena je bila. Uporedo to dođe ovo da se izračuna koliko košta obrada kredita od 10,000 i 100,000. Mislim da nije isto ali OK.
    Ugostitelji su ga samoinicijativno makli sa cjenovnika, i digli cijene hrane. Uporedo to dođe ovo da će banke dignuti kamate ali ne samoinicijativno nego jer sud misli.

    I ono najbitnije - mogao si da odeš u kafanu koja ga ne naplaćuje, odnosno da odabereš banku i prijaviš se online i nemaš naknadu za odobrenje.
    Ali ako baš voliš pizzu tamo onda ćeš platit taj kuver. Odnosno ako ti ta banka, lokacije bankomata i flijala, cijene naknada odgovaraju, ostaćeš u tu banku.

    Dovoljno sam smarao na ovu temu, svakako ja mislim da je ovo dobro, da banke konačno sračunaju koliko ih to košta i da se iskaže. Na žalost mislim da dugoročno građani gube, ali to je samo moje mišljenje koje nije ni bitno.
    Over & out.
    Last edited by hercules; 08-04-24 at 23:45.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 281 of 287 FirstFirst ... 181231271277278279280281282283284285 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •