Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 141

Thread: Jehovi-ni svjedoci

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    da vidimo koji se od top jehovinaca ne bi na ovo najezio












    ali mislim ne na one sto se zalijepe na vrata no na one koji su dobili ideju da nauce narod kako treba slat druge da se zalijepe za vrata.

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ajmo pravit treci


    nema veze dje


    samo


    da VIDIMO


    sto ce ispanut



    šššššššššššššššššššššššš




    da niko ne cuje





    uh alas gluposti!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja nemam to srecu da zaborave sto sam kada kazao.


    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  5. #30
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    aj mi molim te objasni razliku izmedju "sekte" i npr.pravoslavlja ili islama,suštinsku razliku i zašto ih treba proćerat?
    proćerat nikog ne treba

    a suštinska razlika je u tome što je sekta laža, što su to najčešće 3peri koji ne znaju šta će sa životom pa smisle neku "religiju" da bi svoje bolesne prohtjeve zadovoljili. a Jeovini $edoci su toliko daleko otišli da imaju svoja is3povana tumačenja Biblije koja je osnov nekoliko drugih religija i time negiraju neke suštinske stvari tih religija. sekta sama po sebi ne znači ništa loše: manja skupina koja se odvaja od većine. ali pošto ti očigledno nijesi religiozan i maximalno si objektivan prema bilo kom vidu vjerovanja u nešto više, mogu ti reći ovo: sekte u kojima ljudi nemaju moralne uzore i sekte koje imaju drukčija tumačenja nekih drugih religija stavi na jednu stranu, a ostale na drugu i to ti je suštinska razlika: moral. nadam se da me shvataš makar malo, ja sebe ne shvatam sad nimalo

    ja sam Hrišćanin, meni su sve religije koje nemaju veze sa Biblijom: 3povi..

  6. #31
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3
    aj mi molim te objasni razliku izmedju "sekte" i npr.pravoslavlja ili islama,suštinsku razliku i zašto ih treba proćerat?
    proćerat nikog ne treba

    a suštinska razlika je u tome što je sekta laža, što su to najčešće 3peri koji ne znaju šta će sa životom pa smisle neku "religiju" da bi svoje bolesne prohtjeve zadovoljili. a Jeovini $edoci su toliko daleko otišli da imaju svoja is3povana tumačenja Biblije koja je osnov nekoliko drugih religija i time negiraju neke suštinske stvari tih religija. sekta sama po sebi ne znači ništa loše: manja skupina koja se odvaja od većine. ali pošto ti očigledno nijesi religiozan i maximalno si objektivan prema bilo kom vidu vjerovanja u nešto više, mogu ti reći ovo: sekte u kojima ljudi nemaju moralne uzore i sekte koje imaju drukčija tumačenja nekih drugih religija stavi na jednu stranu, a ostale na drugu i to ti je suštinska razlika: moral. nadam se da me shvataš makar malo, ja sebe ne shvatam sad nimalo

    ja sam Hrišćanin, meni su sve religije koje nemaju veze sa Biblijom: 3povi..

    koji je to moralni uzor,kao što kažeš,hrišćanima?pa svaka sekta se zasniva na vjerovanju u nekog boga!
    ne zaboravi da je i hrišćanstvo označavano kao sekta pri svom nastajanju!pa su se krili po katakomba dok nisu bili zvanično priznati!
    što oćeš da kažeš da konkretno ljudi iz jeh.svjedoka nisu moralni od npr.hrišćana?
    religije koje nemaju veze sa biblijom su 3povi??? postoji mnogo "sekti" koje imaju veze sa biblijom,i oni tumače bibliju na drugačiji način nego što to tumači npr.zvanična pravoslavna crkva!pa i satanizam na neki način ima veze sa biblijom!
    izjave tog tipa uopšte nisu potrebne-sad dođe neko ko nije hrišćanske vjeroispovjesti i kaže mene sve osim,npr.kurana ili talmuda su obične gluposti,i tako počne svađa i sve u krug!mislim,nije fora...
    4' 33''

  7. #32
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    koji je to moralni uzor,kao što kažeš,hrišćanima?pa svaka sekta se zasniva na vjerovanju u nekog boga!
    ne zaboravi da je i hrišćanstvo označavano kao sekta pri svom nastajanju!pa su se krili po katakomba dok nisu bili zvanično priznati!
    što oćeš da kažeš da konkretno ljudi iz jeh.svjedoka nisu moralni od npr.hrišćana?
    religije koje nemaju veze sa biblijom su 3povi??? postoji mnogo "sekti" koje imaju veze sa biblijom,i oni tumače bibliju na drugačiji način nego što to tumači npr.zvanična pravoslavna crkva!pa i satanizam na neki način ima veze sa biblijom!
    izjave tog tipa uopšte nisu potrebne-sad dođe neko ko nije hrišćanske vjeroispovjesti i kaže mene sve osim,npr.kurana ili talmuda su obične gluposti,i tako počne svađa i sve u krug!mislim,nije fora...
    znači redom, uzor hrišćanima:
    Bog, ljubav, mir, trpeljivost, sloga, nenasilje.. etc

    Jeovini $edoci u svom imenu nose jednu veliku glupost, kao prvo (postovao sam o tome).. a vele da je naziv "Jehova" izostavljen iz Biblije, znači toliko o tumačenju Biblije, manje su moralni (ne kažem da su loši ljudi, evo sad kontradikciju takvu odvalih ) jer na takav način skrnave Pismo, uzmu neke svoje 3pove, a ostalo vele da je izmjenjeno :shock: takođe vele kako Bog "mrzi" kako je Bog "persona koja ima ime", kako Boga mi "zadovoljavamo" radeći ono što oni nalažu itd, što blage veze nema sa Bogom i Biblijom; ne volim ni malo sekte koje prepravljaju druge religije, to je nešto najgluplje..
    satanizam ima veze sa nekih 100 riječi koje se pominju u Bibliji: sotona, đavo, laž, mržnja, požuda itd itd da sad ne nabrajam jer pogan đaolska što ljude mrzi i razara nije vrijedna pomena. satanizam sam po sebi nema veze sa Biblijom sem što veliča one stvari koje po Bibliji vode do propasti duše čovjeka (a i ti ćeš se donekle složiti)..
    što se mene tiče, ja ne mrzim nikog ko nije moje vjere, niti ovim nekog omalovažavam i sl.; vjerujem u hrišćanske ideale, a drugi ljudi koje god da su vjere, vazda su mi dobrodošli u kuću, samo da su dobri ljudi, to je najvažnije.. nikad neću drugome zamjerit što je druge vjere sem ako je nečoek, a to vjerom u nešto tamo "opravdava"..
    što se tiče crkve, slažem se donekle, svačega tu ima i bilo je, ali ono što ti ćutiš to je najvažnije..

    Mir vam

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3
    uzor hriscanima:
    Bog, ljubav, mir, trpeljivost, sloga, nenasilje.. etc
    ......
    uzmu neke svoje 3pove, a ostalo vele da je izmjenjeno :shock: ......
    blage veze nema sa Bogom i Biblijom; ne volim ni malo sekte koje prepravljaju druge religije, to je nesto najgluplje..
    Manje vise sve religije imaju navedeni uzor pa to i nije samo "vlasnistvo" hriscana. Problem od proklamacije do postovanja proklamovanog je dalek, a Jehovini svjedoci se jako drze svojih nacela.
    Vidis da i sam potpadas pod njihov metod i takodje tvrdis odgovorno sta ima veze sa Bogom, a sta nema, sta je trip a sta "prava vjera". Ne ulazeci u to da u sve, nepotrebno, umijesa i satanizam lakse ili obazrivije sa tim tvrdnjama "najgluplje" i "prepravljanje druge religije".
    Da li je i izvorno hriscanstvo bilo kao danas? Da li su prepravljali i katolici, pravoslavci, adventisti....

  9. #34
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    rijetko koji muškarac bi se bunio da ima za prvu komšinicu adventistkinju! :wink:
    4' 33''

  10. #35
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ne velim ja da je vrlina "vlasništvo" hrišćana.. prije rekoh da je važno da je neko dobar čovjek a ne koje je religije, tj. ima svuda i dobrih i loših, ovi dobri su mi miliji

    ..i takodje tvrdis odgovorno..
    odgovorno tvrdim jer se to zasniva na onome u šta vjerujem (baš me zanima kako bi neki psiholozi ili filozofi reagovali na ovu izjavu ) ne kažem da ja više vjerujem u "moga Boga" nego neko u đavola ili neko u "Jehovu" niti me to zanima, glupo je tvrditi "ja sam veći vjernik no ti"

    a što se Biblije tiče: Blago onome ko povjerova a ne viđe 8) samo ne znam, ako ćemo pravo, u čemu bi bio nečiji interes u mjenjanju Biblije, a sve i da je promjenjena i da se hrišćanstvo izmjenilo, mnim da to nije mnogo daleko od Boga i od onoga prvobitnog. takođe mislim da to na mene ne utiče mnogo kao na vjernika ili da se bolje izrazim da ne ispane da se svijet oko mene vrti i da sam ja najpobožnije i najnegrešnije čeljade, to neće uticati na pravog vjernika mnogo..

    ako ja vjerujem u Boga, a kažem Bog je moj "ravnopravan" kao nešto religijsko sa svim drugim religijama, koliko ja onda zaista vjerujem u Njega? :wink: mislim da svataš poentu

    što se samih Jeovinija $edoka tiče, ja ne velim da se oni ne pridržavaju svojih načela, samo mislim da je način na koji su oni došli do takvih stvari pomalo glupi.. ako će neka "religija" da se zasniva na Bibliji onda neka se zasniva do kraja, a ne ovo što nama odgovara je tako, a ovo ostalo ste vi hrišćani izmjenili.. okle im to?? da nemaju možda oni neki primjerak Biblije od prije nove ere (kako li ono dođe do podjele na te ere ) pa da znaju da je nešto mjenjano ili možda imaju neke druge izvore da ne kažem pregrubo "dokaze" učenju njihove sekte u prilog?? vele da krst ne znači krst nego krst znači greda, a puštite me.. eto koliko o "tome" Bogu ja znam, nije mi poznato da postoji išta što On mrzi niti da mi treba da Njega "zadovoljavamo" svojim postupcima.. takođe ne znam za neko "pismo" bilo koje religije da kaže kako treba ljude maltretirati ako neće da se slože sa tobom (možda kuran, ne znam možda griješim..), ponajmanje kad je Biblija u pitanju (koliko je meni poznato, ako neko zna o tome neka me obavijesti da ne živim u iluziji )

    Mir vam

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Otkuda znamo da je nasa Biblija ona prava.

    To je knjiga koja je mnogo puta revidirana pogotovu prvih 400godina poslje Hrista.

    Postoje vrlo jaki dokazi recimo da su mnoga Jevandjelja namijerno izostavljena.

    Postoje cak i pisani dokazi pronadjeni u spisima s Mrtvoga mora koji sadrze dijelove navodnih nestalih Jevandjelja.

    Jevandjelje po Mariji Magdaleni
    Jevandjelje po Tomi
    Jevandjelje po Petru.

    su samo neka od njih.


  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cudno…tema su jehovini svjedoci…jos nisam vidio topik na temu pravoslavne crkve ili katolicke crkve…koliko li samo kod nas samih ima pogrjesaka…Hrist je sam kazao da ce onaj koji pogresno nauci zaista biti debelo odgovoran pred Bogom….pa tu su i komentari tipa “odakle znamo da je ova Biblija vjerodostojna”…Sto ce kome veca vjerodostojnost od Hrista Isusa? I metodi o kojima pisete, sto je to toliko zapetljano u jednostavnoj Hristovoj poruci? Jer kada dodje savrseno prestace da postoji ono sto je nesto….svi prepravljaju druge ali sebe da preprave EeeEe to malo tesko ide zar ne…Zapovijesti znate…nagradu znate…ali onaj ko ljubi radi nagrade e taj se mora saplesti…Jer svijet prolazi i zelja njegova, a koji tvori volju Bozju ostaje dovijeka…

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by funestis
    Otkuda znamo da je nasa Biblija ona prava.

    To je knjiga koja je mnogo puta revidirana pogotovu prvih 400godina poslje Hrista.

    Postoje vrlo jaki dokazi recimo da su mnoga Jevandjelja namijerno izostavljena.

    Postoje cak i pisani dokazi pronadjeni u spisima s Mrtvoga mora koji sadrze dijelove navodnih nestalih Jevandjelja.

    Jevandjelje po Mariji Magdaleni
    Jevandjelje po Tomi
    Jevandjelje po Petru.

    su samo neka od njih.

    To su apokrihni spisi, kako ih teolozi zovu; ta jevandjelja nisu zabranjena od crkve, niti su stavljena u Bibliji. Oko nekih jevandjelja se ipak prave neke ostre diskusije, posebno oko njihove pouzdanosti.

    Jevandjelje po Tomi govori o zivotu Bogorodice, koliko se sjecam.

    Za Petrovo i Marija Magdalenino jevandjelje nisam znala da postoji ... hm. Ne bi bilo lose da se postavi neki link o tome.

    Sto bi ste rekli za Jevandjelje po Varnavi? Za ovo jevandjelje se govori da je to smicalica Jevreja... ko ce znati sta je po sredi?
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Jehovini svjedoci

    Idem ja tako danas gradom, kad dvije zene, jedna mladja druga starija, mi prilaze , kazu: dobar dan, mozemo li da vam urucimo neki materijal da vidite kako je biblija istinita. Prva pomisao mi je bila: Jehovini svjedoci! Ali, pomislih, mozda ipak nisu, pominju bibliju...te im se ja, da ispadnem pristojan, zahvalih, iako nisam nesto bog zna religiozan, iako vjerujem u boga. Prelistah taj letak, sve ok, kad na kraju izdavac "Watch tower" i onda se sjetih da je to izdavacka kuca Jehovinih svjedoka Ipak sam imao dobru intuiciju.

    Zanima me, da li zaista mislite da su toliko opasni koliko se prica o njima? Toliko sam prica cuo o njima, kako zavode mlade i neiskusne ovcice, razocarane u zivot i sl. te da ih onda podvrgavaju raznim sektaskim obredima i sl. Ali, kao racionalista, ne mogu do kraja da povjerujem u te price. Par puta sam imao priliku da razgovaram sa njima, ali posto sam jako neprijemciv za religiozne price, nisu bili zainteresovani da se duze druze sa mnom

    Da li neko ima neka druga iskustva sa njima?

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    haha, ko je ovaj kralj od moderatora koji pami da je ovakav topic bio prije 2 godine

    mislim, neka ga je spojio, ali sa takvim pamcenjem bi sigurno NASA imala koristi od njega

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije to pamcenje vec kad otvoris topic ispod na dno strane su slicni naslovi

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna
    Nije to pamcenje vec kad otvoris topic ispod na dno strane su slicni naslovi
    haha, ok pomislih na sec da imamo moderatore sa fotografskim pamcenjem

  18. #43
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    haha, ok pomislih na sec da imamo moderatore sa fotografskim pamcenjem
    Zavisi da li se slazes sa njima ili NE! :twisted:
    Inace ti svjedoci zakucase i na moja vrata nedje ranije.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  19. #44
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za Petrovo i Marija Magdalenino jevandjelje nisam znala da postoji ...
    Ma ovo je den baunovizam
    Ovo su navodno gnosticka jevadjelja, koja su postala popularna poslije.. pogadjaj.. Da Vincijevog Koda
    Imas i jevandjelje po Lavu Tolstoju..

    Zanima me, da li zaista mislite da su toliko opasni koliko se prica o njima?
    Koliko se prica? Koliko ja znam Jehovini svjedoci uopste nijesu opasni. Da uzmes na ulicu da ih bijes, oni nikad nece krenuti na tebe ili se braniti ili slicno.. Samo ce biti ono "nemoj me bit" itd, ali nista nece pokusati...

    Quote Originally Posted by Ronnie
    ja sam Hrišćanin, meni su sve religije koje nemaju veze sa Biblijom: 3povi..
    Brate, posmatraj stvari objektivno. Biblija je po meni jedna od najvecih gluposti u istoriji. Sve apsurd do apsurda, paradox do paradoxa. Ja sam takodje Hriscanin, Pravoslavac ali sve posmatram objektivno. Tako se ne drzim 100% judeo\hricansko\pravoslavnih principa. Ne zaborvi da Jevreji ime Boga tumace kao Yahveh dok $edovi tumace kao Yehovah. Hricanstvo je nastalo od jevrejske religije Judeizma. Sta mislis kako bi se zvao nas Bog? Ne mozemo mi mijenjat' ime jer nam se ne svidja.

    @topic
    Jehovini svjedoci sa sebe nikad nece reci da su sekta nego Crkva. Tako govore i pravoslavci i katolici. Medjutim, po definiciji sekte sve tri "Crkve" su - sekte. Pravoslavlje bi bilo onda sekta od sekte. Prema definiciji sekte Pravoslavlje bi bilo sekta Hriscanstva, a Hriscanstvo sekta Judeizma.
    Ako ste mislili da su Crkve "one koje su priznate" a sekte nijesu priznate.. Sta onda mislite o CPC? Nemojte misliti sad da pricam nesto protiv CPC, postujem je isto koliko SPC ili bilo koju drugu Pravoslavnu Crkvu, samo me zanima misljenje

  20. #45
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jehovini svjedoci su pravi dobitak za svako drustvo jer su visoko moralni, nenasilni, vrlo posteni i spremni da pomognu. Ali da li je bezopasno biti njihov clan, to je vec diskutabilno. Ako hoces biti njihov clan, ne smijes nikako pusiti, opijati se, ne smijes biti promiskuitetan, sa suprotnim polom se mozes zabavljati samo ako mislis ozbiljno, ne smijes ici u vojsku, cak ni drzati pusku na casu u skoli, diskoteke su pod tihom zabranom, kao i filmovi u kojima ima nasilja, pojedine vrste muzike itd.. Zabranjena je transfuzija i davanje krvi, odobrene su samo krvne zamjene (sto je doduse jako dobro sa medicinske tacke gledista).
    Moras ici svaki mjesec po par sati u misionarenje.
    Nikakvo kriticko misljenje o njihovoj dogmi se ne prihvaca, sto je valjda i najneprihvatljivije za slobodoumne ljude.
    Ko se svega toga ne pridrzava, biva iskljucen iz grupe, a sa iskljucenima ne pricaju niti ih vise pozdravljaju na ulici.
    Pa ko voli, nek izvoli...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  21. #46
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U svakom slučaju Jehovni svjedoci ispravnije tumače Bibliju od svih ostalih hrišćanskih religija. To je fakat i ako su svi zajedno zalutali. U hrišćanskoj religiji postoji mnogo običaja koja se praktikuju a koja ne postoje u Bibliji. Jehovni svjedoci se određenih običaja odriču a ipak dodaju neke svoje kojih opet nema u Bibliji.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mabuse, kao relevantan poznavalac Biblije objasni nam kako oni ispravnije tumace Bibliju.

  23. #48
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jehovni Svjedoci ne vjeruju u trojstvo. To je ispravno tumačenje Biblije. Npr. od Isusa se prenosi da je rekao:
    Otac je veći od mene (Jovan 14, 28.
    Dakle ovo je potpuno kontradiktorno učenje od savremenog hrišćanstva koje tvrdi da su Isus i Bog jednaki i da su i jedan i drugi Bogovi. Pogledajmo šta još ide u prilog Jehovima:
    Nikoga na zemlji ne nazivajte svojim ocem, jer imate samo jednog Oca, onoga nebeskoga! (Matej 23, 8-9) Dakle đe je ovde trojstvo? Nema ga. Od Isusa se prenosi da je samo jedan Otac onaj nebeski. Idemo dalje:
    Isus govori: Prva glasi – Čuj Izraele: Gospodin Bog naš jest jedini Bog. (Marko 12, 29-32)
    Dakle Jehovi su u pravu jer se od Isusa prenosi da je on rekao da je jedan a ne tri Boga. Dalje:
    U to vrijeme ode Isus na Goru da moli. Tu provede cijelu noć moleći Boga. (Luka 6, 12)
    Dakle opet su Jehovi u pravu. Apsurdno bi bilo da Bog moli Boga za pomoć. Dakle, Jehovi kažu jedan je Bog a ne tri Boga.
    Dalje Isus priznaje da nije Bog što takođe ide u prilog Jehovima:
    Ja sam od sebe ne mogu ništa učiniti...(Jovan 5, 30)
    Ako bi Isus bio Bog morao bi od samog sebe mnogo što šta učiniti. Dakle Isus nije Bog što opet pravilno rasuđuju Jehovi. Dalje:
    Zato su gledali da ga uhvate, ali su se bojali naroda, jer ga je držao za proroka. (Matej 21, 46) Opet Jehovi pravilno rasuđuju jer nam sama Biblija govori da on nije bio Bog već prorok.
    Međutim istina je da postoji, ali veoma malo napisanih rečenica koje govore o navodnoj božanskoj prirodi Isusa. Ali, one se ne prenose da ih je Isus izgovorio već se prenose kao zaključak autora koji su pisali jevanđelja.
    Ne možemo prihvatiti da je Isus Bog kako ga opisuje zvanično hrišćanstvo. Pročitajmo samo ovo:
    Tada ga odvede đavo u sveti grad i postavi ga na vrh crkve, pa mu reče...(Matej 4, 5)
    Dakle kakav bi to bio Bog koga đavo može da vodi tamo ovamo? Jehovi kažu Isus nije Bog...
    Isus potvrđuje da on nije Bog jer kaže narodu koji se okupio da ga sluša:
    Blago onima koji su čistoga srca jer će Boga vidjeti. (Matej 5, 8
    Dakle on sam priznaje da nije Bog jer da je Bog rekao bi blago vama jer Boga vidite. Jehovi kažu da on nije Bog a zvanično hrišćanstvo kaže da je on Bog. Dakle ko je u pravu? Jehovi naravno.
    Dakle ovo su osnovne razlike između Jehova i zvaničnog hrišćanstva. Postoji još razlika npr. Jehovi se ne klanjaju ikonama niti bilo kakvim predmetima ili skulpturama u obličju božijemu, niti svecima, što je takođe ispravnije od zvaničnog hrišćanstva.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  24. #49
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U hrišćanskoj religiji postoji mnogo običaja koja se praktikuju a koja ne postoje u Bibliji.
    90% tzv hriscanskih obicaja je paganskog porijekla. Pogotovo ako govorimo o pravoslavlju....

  25. #50
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Elektron
    90% tzv hriscanskih obicaja je paganskog porijekla. Pogotovo ako govorimo o pravoslavlju....
    Tačno. Ali postoji takođe mnogo stvari koje nisu paganskog porijekla. Dosta toga u Bibliji nije od Boga ali takođe dosta stvari ima koje su tačno prenesene od Boga.Stoga je Biblija samoj sebi kontradiktorna pa se u vezi toga javljaju nove religije koje svaka ponaosob na svoj način tumače Bibliju. Jedna od takvih religija su i Jehovi koji po meni ispravnije tumače Stari i Novi Zavjet. Da je tačno ovo što ti kažeš tj. da su hrišćanski običaji paganskog porijekla ja ću i potvrditi:
    Istraživači koji se bave izučavanjem istorije religije susreću se sa nevjerovatnom sličnošću kršćanske sa paganskim religijama. Srž kršćanskog učenja je vjerovanje u Trojstvo. Postavlja se pitanje odakle ovakvo učenje u kršćanstvu vodi korjene? Odgovor je kod pagana iz Evrope, Indije, Kine, Egipta itd.
    Kod svakog od pomenutih naroda susrećemo se sa vjerovanjem u troje. Hindusi su recimo svoje Trojstvo nazivali kao Bogom sa tri lica, ili tri naravi. Ta tri božanstva su Brahma, Višnu i Šiva koji su nerazdvojni jedni od drugih. Sva ova tri božanstva predstavljaju jednog gospodara koji stvara, održava i ruši. Brahma je predstavljen kao stvoritelj tj. Bog Otac, Višnu kao održavatelj i upravitelj ljudskom sudbinom označen kao Sin i Šiva predstavljen kao rušilac života, ali i ponovni stvaratelj, predstavljen kao Duh Sveti.
    Međutim Hindusi nisu jedini koji su podržavali ovu doktrinu. Stari paganski Rimljani su također vjerovali u Trojstvo: Ormuzd, Mitras i Ahriman. Prvi je Stvaralac, drugi Sin božiji a treći Razarač.
    U Egiptu je takođe bilo poznato učenje o Trojstvu. Kod njih je bilo predstavljeno kao: Bog Oziris, Izida kao Riječ i Horus kao Duh Sveti.

    Što se tiče kršćanskog učenja o raspeću Isusa Hrista i njegovog iskupa za prvi počinjeni grijeh, može se reći da i ono ima začetak kod paganskih Hindusa, Rimljana, Grka, Egipćana i drugih naroda. Hindusi vjeruju da Višna što se začeća tiče nema početak i kraj i da je poslao svog sina Krišnu na zemlju. Isto tako se smatra za Isusa kod kršćana. Da bi Krišna spasio zemlju od tereta koji nosi, on je sišao na zemlju kao Bog u ljudskom obliku i dobrovoljno se žrtvovao. Krišna je takođe kao i Isus Hrist razapet na krstu.
    Što se tiče ostalih religija pomenimo Budu za kojeg se takođe smatra da je bio Bog koji je sišao na zemlju kao spasilac ljudskog roda.
    Oziris se kod Egipćana smatrao kao najboljim primjerom samožrtvovanja radi očuvanja drugih života.
    Kršćani kažu, da je Zemlju, kada je Isus bio razapet, bila obuzela tama i mrak. Međutim, Hindusi su ovo isto tvrdili za Krišnu sina od Višnua kada je on bio razapet.
    Grci i Rimljani takođe su tvrdili da je zemlju prekrila tama i mrak sa rođenjem i smrću njihovih velikana. Tako se po vjerovanju Rimljana cio svijet bio pomračio kad je rođen Romul, osnivač Rima.
    Kršćansko vjerovanje o utjelovljenju Boga u ljudskom obliku identično je sa vjerovanjem Hindusa. Oni su vjerovali da je Višnu kao Krišnu preobražen u ljudski oblik u utrobi majke Difaki koja ga je rodila.
    Kršćani tvrde da se prilikom rođenja Isusa Hrista na nebu pojavila blještava zvijezda i da su u Jerusalim došli magi sa istoka u potrazi za novorođenim bogom, kako bi mu se poklonili. (Matej 2, 1 -13) Ono što je interesanto je da se identična priča nalazi u budizmu a još interesantnije je to što je identična priča i sa Krišnom. Ova priča poznata je i kod Kineza u vezi sa rođenjem boga Ju.
    Kršćani tvrde da se Isus Hrist, Marijin sin, rodio u jaslama (mjestu gdje se stoci polaže sijeno i druga hrana). Pagani isto ovo tvrde za svoja božanstva – Hindusi sa Krišnu, Kinezi za Hoši, Perzijanci za Mitru itd.
    Kršćani, također, tvrde da Isus Hrist vodi porijeklo od loze kralja Davida, kako bi ga pripremili za kraljevstvo. To isto su, prije njih, tvrdili pagani za svoja božanstva. Tako Hindusi za svoje božanstvo Krišnu tvrde da vodi kraljevsko porijeklo. To isto budisti tvrde za Budu, Kinezi za Konfučija, Grci za Herkula i sl. Svim ovim božanstvima, prije Isusa, pripisivano je kraljevsko porijeklo.
    Ima još mnogo sličnosti, ali smatram da su ova trenutno dovoljna.
    Last edited by Mabus; 12-06-06 at 17:36.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •