Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 141

Thread: Jehovi-ni svjedoci

  1. #1
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Jehovi-ni svjedoci

    ako je bilo dajte mi samo link i brisite temu, zanima me ko su ti ljudi i sta oni propagiraju???

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo par sajtova:

    http://www.religion-portal.com/ ReligionFinder/religions/JehovahWitness.htm

    http://www.jw-media.org

    http://www.carm.org/witnesses.htm
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  4. #4
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa i nijesu toliko losi koliko sam mislio da jesu, propagiraju nesto izmedju islama i pravoslavlja ima i tog i tog, meni je dolazio neki lik prije par dana poce da mi frzi predavanja, i ja ga saslusah nekih pola sata sat on poce da vrijedja islam, mada sam teski ateista ipak mrzim da neko vrijedja tudju vjeru da bi time uzdigao svoju, i ja ga iscerah iz stana.

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma cista sekta

    sve to treba i$cerat...

    :twisted:
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  6. #6
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer
    ma cista sekta

    sve to treba i$cerat...

    :twisted:
    aj mi molim te objasni razliku izmedju "sekte" i npr.pravoslavlja ili islama,suštinsku razliku i zašto ih treba proćerat?
    4' 33''

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    Quote Originally Posted by Miss_Lucifer
    ma cista sekta

    sve to treba i$cerat...

    :twisted:
    aj mi molim te objasni razliku izmedju "sekte" i npr.pravoslavlja ili islama,suštinsku razliku i zašto ih treba proćerat?
    Treba ih procerat zato sto ponizavaju druge vjere da bi uzdigli svoju, a to bas ne volim pa ma o kome da je rijec, ne volim i gotovo mrzim takve osobe.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vrlo je interesantna pojava kad poneko ovdje zaluta i u prvom postu zablista svojom mudrinom. Pitanje o sustinskim razlikama ti je sasvim izlisno jer bi odgovor bio samo produbljavanje njene visokokvalitetne mudrosti.
    Zacudilo me to da je Cakir sreo takve "prosvetitelje" koji su vrijedjali drugu vjeru jer su jehovini svjedoci poznati kao "kulturno napadni".
    Njihov odnos prema transfuziji pa cak i primanju sopstvene krvi kao transfuziju mi je jako cudan i kontradiktoran.
    Zivot je svetinja, a spasavanje sopstvenog zivota ispadne da nije svetinja.

  9. #9
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kako ponižavaju druge vjere?

    sekte su u suštini isto što i religija znači imaju svog boga,ima neka svoja pravila tj.običaje što karakteriše svaku vjeru.

    a o ponižavanju drugih vjera neću da pričam!u "programu" tih "sekta" ne stoji ništa što ponižava drugu vjeru,već to rade ljudi,pripadnici istih grupa.Toga imas i u pravoslavlju,islamu,itd.
    4' 33''

  10. #10
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    samo bez ljutnje...ja sam rekla sta mislim

    a ako treba da se objasnjava razlika izmedju zvanicne religije i napadnih,opasnih sekti onda stvarno...

    :roll:
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    [Timeless_Departure]
    Posts
    312
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisu jehovini svedoci napadni/opasni... bas suprotno.
    Although - I don't like them.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a,ne,uopste nisu napadni
    nikako

    samo sto ne mozes da ih oteras od vrata

    :roll:
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  13. #13
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    kako ponižavaju druge vjere?

    sekte su u suštini isto što i religija znači imaju svog boga,ima neka svoja pravila tj.običaje što karakteriše svaku vjeru.

    a o ponižavanju drugih vjera neću da pričam!u "programu" tih "sekta" ne stoji ništa što ponižava drugu vjeru,već to rade ljudi,pripadnici istih grupa.Toga imas i u pravoslavlju,islamu,itd.
    E pa sad da li stoji ili ne to ne znam u glavnom ovaj lik sto mi je dolazio je rekao recenicu sljedece sadrzine:
    "Islam je najpoganija religija koja postoji, cak i njihov prorok Muhamed je lazan". Mislim stvarno nije fer iako sam prije svega ateista, koji u sred mjeseca ramazana roka vodku ka i svaki drugi mjesec, ova me je recienica izricito uvrijedila, pokazao sam mu izlazna vrata i rekao da mi se ne dovlaci vse nikad u zivotu.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e,to,to!

    :?
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    [Timeless_Departure]
    Posts
    312
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a kako to Islam nije "najpoganija" religija?

    Zar i u samom Kuranu ne pishe da se "hriscani i zhidovi" ne smiju uzimati za prijatelje, i da je svako ko za prijatelja ima takve ljude - i tvoj neprijatelj?

    Da li jehovini svedoci propagiraju rat protiv drugih religija?
    Da li hriscani/jevreji to propagiraju?

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nikada nisam volio kada mi neko vrijedja moju religiju iako nisam neki vijernik, cak se smatram i agnostikom, ipak kada mi neko pocne vrijedjat moju zapadnohriscansku orjentaciju i Papu ja se pocnem ljutit.

    Svak voli svoje korene i ne treba u to dirat, imam osjecaj da kada bih i ja postao Jehovinac da mi i dalje ne bi bilo sve jedno da mi neko u tom mom novom okruzenju pocne vrijedjat Katolicanstvo.

    Mislim da nije u pitanju Religija kao takva (u ovom slucaju Jehovinci) vec individualno misljenje pripadnika te religije koji ju je tumaci prema svoim nekakvim predrasudama.

    Vrlo pogresno.

    Nemam nista protiv te vijere, ali protiv tog tipa sto ga je Cakir naveo bih imao jer kriti svoje quazi rasisticke ideje iza religije je jadno.

    Jedino sto se ne slazem sa Cakirom je to sto je reagovao agresivno a trebao je mozda samo iskulirat.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Hahahaahahahahahah, dje nije sad Avetinjak ovdje, on bi najbolje opisao susret (veoma napadnih) Jehovinih svjedoka i njegovog tetka...:lolblue: :lolblue:...E, tako treba sa svima njima :!: 8)
    Sell the Vatican, Feed the World!

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by funestis
    Mislim da nije u pitanju Religija kao takva (u ovom slucaju Jehovinci) vec individualno misljenje pripadnika te religije koji ju je tumaci prema svoim nekakvim predrasudama..
    Upravo tako. Pogledajmo samo sa koliko ljudi svoje vjere o tome ne zelimo pricati ili se zgrazavamo njihovom interpretacijom te iste vjere kojoj pripadamo. Kako li ono rekose " ko je bezgresan neka prvi baci kamen". Posto nam je ta vjera bliza i nas prag tolerancije je prema njoj drugaciji, a taj koji dodje da "angazuje" novog vjernika na nacin kao ovaj Jehovin je samo pogrijesio u "marketingu".
    Izvesno vrijeme sam zivio u kvartu gdju su Jehovini svjedoci imali neku svoju bogomolju i bilo ih je jako puno u komsiluku. Divno bi bilo na svijetu kad bi se ljudi medju sobom pomagali i postovali kako to oni cine.
    Iako su odmah u pocetku shvatili da nijesam bas neki povoljan materijal za njihovo drustvo ta napadnost ih nije prolazila i kad mi je bilo dosadno znali smo i satima raspredati o vjeri, ratu i spasiocima dok nije dosao jedan zemlajk i pokvario skladne odnose

  19. #19
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    http://www.watchtower.org/languages/c/library/rq :

    naslovi:

    Kako možeš saznati što Bog zahtijeva

    Tko je Bog?

    Tko je Isus Krist?

    Tko je Đavo?

    Što je Božji naum sa Zemljom?

    Što je Božje Kraljevstvo?

    Približiti se Bogu u molitvi

    Obiteljski život koji je ugodan Bogu

    Božji sluge moraju biti čisti

    Postupci koje Bog mrzi

    Vjerovanja i običaji koji izazivaju Božje negodovanje

    Pokazivati poštovanje prema životu i krvi

    Kako možeš pronaći pravu religiju?

    Kako su Jehovini svjedoci organizirani

    Pomagati drugima da vrše Božju volju

    Tvoja odluka da služiš Bogu
    Ali to moramo učiniti kako bismo ugodili Jehovi.

    Krv je također sveta u Božjim očima. Bog kaže da je duša, ili život, u krvi. Stoga je neispravno jesti krv. Također je neispravno jesti meso životinje koja nije pravilno iskrvarila. Ako je životinja udavljena ili ugine u zamci, ne bi se trebala jesti. Ako je probodena ili ustrijeljena, mora brzo iskrvariti ako je namijenjena za jelo

    Strah od mrtvih: Mrtvi ne mogu ništa činiti niti osjećati. Mi im ne možemo pomoći i oni nama ne mogu nauditi. Duša umire; ona ne nastavlja živjeti nakon smrti. Ali ponekad se zli anđeli, zvani demoni, pretvaraju da su duhovi umrlih. Bilo koji običaj povezan sa strahom od umrlih ili obožavanjem istih neispravan je

    Križ: Isus nije umro na križu. Umro je na gredi, ili stupu.

    Jehova kaže da moramo obožavati samo njega. On neće dijeliti svoju slavu ni s kim i ni s čim drugim..

    Isus je, prije nego što je došao na Zemlju, živio na nebu kao duhovna osoba.
    itd itd..

    po onome što ja znam ovo Jeovino $edochenje je: jeres
    a crkva reče jednom: jeretičku literaturu ne konzumirati

    no sljedeća mi stvar nije jasna: oni vele da duša umire i da tijelo umire..
    u kom vidu onda ljudi ulaze u "Božje Kraljevstvo", mislim ako neko ne postoji onda ne može niđe uić
    no neka im sve no samo što ne rekoše da je Isus umro na čačkalici..

    3powi ovih $edoka mi se ne sviđaju nimalo.. napraviše od Boga čeljade..
    ču "Jehova".. vele Božje ime izostavljeno iz Biblije.. ka da su je oni pisali pa znaju. Koliko ja znam Bog reče Mojsiju: Kaži da te je poslao יהוה ("tetragramaton" YHVH yod י heh ה vav ו heh ה), a ne kaži da te poslao Janko Janković ili Jehova Jehović i evo ti vizit-karta :wink: YHVH ima više prevoda a to su otprilike: JA SAM, JA JESAM, ONAJ SAM KOJI JESAM (Izlazak 3:14) u originalu vele da znači BOG JE (er je YHVH treće lice od "biti"), pa YHVH može značit BOG JESTE, BOG ŽIVI, ONAJ KOJI JESTE (postoji) riječ "יהוה" Jevreji nikad ne izgovaraju i umjesto te riječi koriste riječ "edonai" ("edona'", nešto slično) u molitvama što znači Gospod.. pošto nijesu izgovarali riječ "יהוה" (njima je to grijeh, jer je to ultra tera giga mega sveto ime i samo je može reć Veliki Svještenik u Hramu Jerusalimskom, Kući Božjoj koji ne postoji odavno) vremenom je zaboravljeno kako se ona izgovara i onda kad se raširiše po svijetu i pomalo te latinice naučiše itd itd.. ubačiše samoglasnike od "edonai" u YHVH (neđe sam čitao da je to stavljano da sebe po$ete da ne trebaju to da kažu no da kažu "edonai") i nastade "Yehova", riječ na koju se neki napališe i kako veli na sajtu (to nijesam znao, nit me zanima, a ne zamjerite ako nije tačno) napraviše neko svoje tumačenje Biblije i 1870 napraviše sektu nekih $edoka i vele da je Bog persona i da se zove "Jehova".. Koliko je meni poznato ne reče Bog nikad: "Ja se zovem..", "Ime mi je.." ili sl..

    Mir vam

  20. #20
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [alien_with_N_attitude
    ]a kako to Islam nije "najpoganija" religija?

    Zar i u samom Kuranu ne pishe da se "hriscani i zhidovi" ne smiju uzimati za prijatelje, i da je svako ko za prijatelja ima takve ljude - i tvoj neprijatelj?

    Da li jehovini svedoci propagiraju rat protiv drugih religija?
    Da li hriscani/jevreji to propagiraju?
    Pa nije tacno da islam propagira rat protiv drugih vjera, to rade samo one bolesne budale i to u znak odmazde zbog napada na njih. Da li muslimani ratuju u tudjim drzavama? Vidis i sam da se ratuje samo u islamske zemlje Irak, Avganistan, Palestina...
    11 septembar je, zna se, Bushovo maslo, jasno ka dan to je i dokazao sad uoci izbora.

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    [Timeless_Departure]
    Posts
    312
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam prije 2 min. rijeshio da osnujem svoju vjersku organizaciju - Betmenovi svedoci.
    Ko hoce da mi se pridruzi?

    Betmen je bog opijata, koji je zemljanima podario Ivi od breskve. Ako vjerujes u Betmena, poslije smrti ces docekati sve ono sto si zhelio u zivotu.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U dan u koji zazvah Ti si me uslisio, dunuo slobodu u dusu moju.
    Psal. 138, 3

  23. #23
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3
    http://www.watchtower.org/languages/c/library/rq :

    naslovi:

    Kako možeš saznati što Bog zahtijeva

    Tko je Bog?

    Tko je Isus Krist?

    Tko je Đavo?

    Što je Božji naum sa Zemljom?

    Što je Božje Kraljevstvo?

    Približiti se Bogu u molitvi

    Obiteljski život koji je ugodan Bogu

    Božji sluge moraju biti čisti

    Postupci koje Bog mrzi

    Vjerovanja i običaji koji izazivaju Božje negodovanje

    Pokazivati poštovanje prema životu i krvi

    Kako možeš pronaći pravu religiju?

    Kako su Jehovini svjedoci organizirani

    Pomagati drugima da vrše Božju volju

    Tvoja odluka da služiš Bogu
    Ali to moramo učiniti kako bismo ugodili Jehovi.

    Krv je također sveta u Božjim očima. Bog kaže da je duša, ili život, u krvi. Stoga je neispravno jesti krv. Također je neispravno jesti meso životinje koja nije pravilno iskrvarila. Ako je životinja udavljena ili ugine u zamci, ne bi se trebala jesti. Ako je probodena ili ustrijeljena, mora brzo iskrvariti ako je namijenjena za jelo

    Strah od mrtvih: Mrtvi ne mogu ništa činiti niti osjećati. Mi im ne možemo pomoći i oni nama ne mogu nauditi. Duša umire; ona ne nastavlja živjeti nakon smrti. Ali ponekad se zli anđeli, zvani demoni, pretvaraju da su duhovi umrlih. Bilo koji običaj povezan sa strahom od umrlih ili obožavanjem istih neispravan je

    Križ: Isus nije umro na križu. Umro je na gredi, ili stupu.

    Jehova kaže da moramo obožavati samo njega. On neće dijeliti svoju slavu ni s kim i ni s čim drugim..

    Isus je, prije nego što je došao na Zemlju, živio na nebu kao duhovna osoba.
    itd itd..

    po onome što ja znam ovo Jeovino $edochenje je: jeres
    a crkva reče jednom: jeretičku literaturu ne konzumirati

    no sljedeća mi stvar nije jasna: oni vele da duša umire i da tijelo umire..
    u kom vidu onda ljudi ulaze u "Božje Kraljevstvo", mislim ako neko ne postoji onda ne može niđe uić
    no neka im sve no samo što ne rekoše da je Isus umro na čačkalici..

    3powi ovih $edoka mi se ne sviđaju nimalo.. napraviše od Boga čeljade..
    ču "Jehova".. vele Božje ime izostavljeno iz Biblije.. ka da su je oni pisali pa znaju. Koliko ja znam Bog reče Mojsiju: Kaži da te je poslao יהוה ("tetragramaton" YHVH yod י heh ה vav ו heh ה), a ne kaži da te poslao Janko Janković ili Jehova Jehović i evo ti vizit-karta :wink: YHVH ima više prevoda a to su otprilike: JA SAM, JA JESAM, ONAJ SAM KOJI JESAM (Izlazak 3:14) u originalu vele da znači BOG JE (er je YHVH treće lice od "biti"), pa YHVH može značit BOG JESTE, BOG ŽIVI, ONAJ KOJI JESTE (postoji) riječ "יהוה" Jevreji nikad ne izgovaraju i umjesto te riječi koriste riječ "edonai" ("edona'", nešto slično) u molitvama što znači Gospod.. pošto nijesu izgovarali riječ "יהוה" (njima je to grijeh, jer je to ultra tera giga mega sveto ime i samo je može reć Veliki Svještenik u Hramu Jerusalimskom, Kući Božjoj koji ne postoji odavno) vremenom je zaboravljeno kako se ona izgovara i onda kad se raširiše po svijetu i pomalo te latinice naučiše itd itd.. ubačiše samoglasnike od "edonai" u YHVH (neđe sam čitao da je to stavljano da sebe po$ete da ne trebaju to da kažu no da kažu "edonai") i nastade "Yehova", riječ na koju se neki napališe i kako veli na sajtu (to nijesam znao, nit me zanima, a ne zamjerite ako nije tačno) napraviše neko svoje tumačenje Biblije i 1870 napraviše sektu nekih $edoka i vele da je Bog persona i da se zove "Jehova".. Koliko je meni poznato ne reče Bog nikad: "Ja se zovem..", "Ime mi je.." ili sl..

    Mir vam

    problem nekih ljudi je što misle da crkva ima monopol nad istinom i da sve što ona kaže da je to istina.Pa crkva i te vjerske grupe naziva sektama i označava ih kao loše i štetne po društvo.

    dajte ljudi,i nikolaj velimirovic je otvoreno podržava hitlera pa ga evo proglašen za sveca!nemoj da se ko uvrijedi,ali crkva je najveće zlo,i popovi najveća bagra i lopovi!
    4' 33''

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by audio_slave_fcf
    Quote Originally Posted by RoNN|3
    http://www.watchtower.org/languages/c/library/rq :

    naslovi:

    Kako možeš saznati što Bog zahtijeva

    Tko je Bog?

    Tko je Isus Krist?

    Tko je Đavo?

    Što je Božji naum sa Zemljom?

    Što je Božje Kraljevstvo?

    Približiti se Bogu u molitvi

    Obiteljski život koji je ugodan Bogu

    Božji sluge moraju biti čisti

    Postupci koje Bog mrzi

    Vjerovanja i običaji koji izazivaju Božje negodovanje

    Pokazivati poštovanje prema životu i krvi

    Kako možeš pronaći pravu religiju?

    Kako su Jehovini svjedoci organizirani

    Pomagati drugima da vrše Božju volju

    Tvoja odluka da služiš Bogu
    Ali to moramo učiniti kako bismo ugodili Jehovi.

    Krv je također sveta u Božjim očima. Bog kaže da je duša, ili život, u krvi. Stoga je neispravno jesti krv. Također je neispravno jesti meso životinje koja nije pravilno iskrvarila. Ako je životinja udavljena ili ugine u zamci, ne bi se trebala jesti. Ako je probodena ili ustrijeljena, mora brzo iskrvariti ako je namijenjena za jelo

    Strah od mrtvih: Mrtvi ne mogu ništa činiti niti osjećati. Mi im ne možemo pomoći i oni nama ne mogu nauditi. Duša umire; ona ne nastavlja živjeti nakon smrti. Ali ponekad se zli anđeli, zvani demoni, pretvaraju da su duhovi umrlih. Bilo koji običaj povezan sa strahom od umrlih ili obožavanjem istih neispravan je

    Križ: Isus nije umro na križu. Umro je na gredi, ili stupu.

    Jehova kaže da moramo obožavati samo njega. On neće dijeliti svoju slavu ni s kim i ni s čim drugim..

    Isus je, prije nego što je došao na Zemlju, živio na nebu kao duhovna osoba.
    itd itd..

    po onome što ja znam ovo Jeovino $edochenje je: jeres
    a crkva reče jednom: jeretičku literaturu ne konzumirati

    no sljedeća mi stvar nije jasna: oni vele da duša umire i da tijelo umire..
    u kom vidu onda ljudi ulaze u "Božje Kraljevstvo", mislim ako neko ne postoji onda ne može niđe uić
    no neka im sve no samo što ne rekoše da je Isus umro na čačkalici..

    3powi ovih $edoka mi se ne sviđaju nimalo.. napraviše od Boga čeljade..
    ču "Jehova".. vele Božje ime izostavljeno iz Biblije.. ka da su je oni pisali pa znaju. Koliko ja znam Bog reče Mojsiju: Kaži da te je poslao יהוה ("tetragramaton" YHVH yod י heh ה vav ו heh ה), a ne kaži da te poslao Janko Janković ili Jehova Jehović i evo ti vizit-karta :wink: YHVH ima više prevoda a to su otprilike: JA SAM, JA JESAM, ONAJ SAM KOJI JESAM (Izlazak 3:14) u originalu vele da znači BOG JE (er je YHVH treće lice od "biti"), pa YHVH može značit BOG JESTE, BOG ŽIVI, ONAJ KOJI JESTE (postoji) riječ "יהוה" Jevreji nikad ne izgovaraju i umjesto te riječi koriste riječ "edonai" ("edona'", nešto slično) u molitvama što znači Gospod.. pošto nijesu izgovarali riječ "יהוה" (njima je to grijeh, jer je to ultra tera giga mega sveto ime i samo je može reć Veliki Svještenik u Hramu Jerusalimskom, Kući Božjoj koji ne postoji odavno) vremenom je zaboravljeno kako se ona izgovara i onda kad se raširiše po svijetu i pomalo te latinice naučiše itd itd.. ubačiše samoglasnike od "edonai" u YHVH (neđe sam čitao da je to stavljano da sebe po$ete da ne trebaju to da kažu no da kažu "edonai") i nastade "Yehova", riječ na koju se neki napališe i kako veli na sajtu (to nijesam znao, nit me zanima, a ne zamjerite ako nije tačno) napraviše neko svoje tumačenje Biblije i 1870 napraviše sektu nekih $edoka i vele da je Bog persona i da se zove "Jehova".. Koliko je meni poznato ne reče Bog nikad: "Ja se zovem..", "Ime mi je.." ili sl..

    Mir vam

    problem nekih ljudi je što misle da crkva ima monopol nad istinom i da sve što ona kaže da je to istina.Pa crkva i te vjerske grupe naziva sektama i označava ih kao loše i štetne po društvo.

    dajte ljudi,i nikolaj velimirovic je otvoreno podržava hitlera pa ga evo proglašen za sveca!nemoj da se ko uvrijedi,ali crkva je najveće zlo,i popovi najveća bagra i lopovi!

    Ja jesam koji jesam

    Odgovor prilican

    za nekoga ko ne zeli da mu se zna ime

    ko voli stari zavijet



    ET IN ARCADIA EGO

    sto bi reko frend

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    usput da neko nije pomenuo nekakvu kulu strazaru, a dje su masoni, cini se da su zastarijeli.


    1914


    1,1,2,3,5,8,13......

    a i to je bilo

    nedje nize


    a tlocrt i proporcije hrama nad hramovima

    a sto ubise Hirama







    Ispade da su Jehovinci bas ono sto su drugi trazili, the tool





    Iako ne vijerujem u babavracare




    :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •