Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 37

Thread: Podgorica željno čeka ovu investiciju! Oće li više, poslije godina najava?

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Lightbulb Podgorica željno čeka ovu investiciju! Oće li više, poslije godina najava?

    Hronika Podgorice - Srijeda, 05. avgust 2009. godine

    Uskoro bi trebalo da počne gradnja hotelskog kompleksa “Bolići”



    Investicija od 50 miliona eura

    Izgradnja hotelskog kompleksa ”Bolići” u blizini zgrade RTCG, jednog od najprestižnijih i najekskluzivnijih infrastrukturnih objekata na ovim prostorima, vrijednog oko 50 miliona eura, trebalo bi da počne uskoro. Iako je više puta najavljivan početak gradnje ovog velelepnog zdanja, do toga još nije došlo, ali će, prema najavama, termini biti poznati početkom narednog mjeseca, kada će biti urađen i operativni plan rada.

    Ovaj hotelski kompleks zasigurno će dati novi pečat turističkoj ponudi Podgorice, kako zbog sadržaja, ekskluzivnosti, izgleda, tako i lokacije. Hotel će imati šest spratova, sa dva nivoa ispod zemlje, ukupne površine oko 51.000 metara kvadratnih. Posjedovaće recepciju od 650 metara kvadratnih, restoran na prvom spratu i kuhinju, panoramski restoran na krovu od 820 i kuhinju 160 metara kvadratnih. U njemu će biti 225 standardnih soba, 16 apartmana, te kazino od 4.500 metara kvadratnih na tri nivoa i šoping centar 10.000 metara kvadratnih. Imaće i kongresni centar, podzemnu garažu 20.000 metara kvadratnih, tri bara, diskoteku - noćni klub, igraonicu za djecu, spa zonu, solarijum, prostore za razonodu, te otvoreni i zatvoreni bazen. Noseća konstrukcija biće od armiranog betona, fasada od granita, a prozori od aluminijskih profila sa termo-prekidom i staklom niske provodljivosti. Podne i zidne obloge svih zajedničkih prostora uradiće se u mermeru i granitu. Svi prostori će biti klimatizovani i opremljeni audio-video sistemima, sa automatskim sistemom upravljanja, a na raspolaganju će biti i satelitski komunikacioni sistem. Opremanje svih zajedničkih prostora i soba realizovaće se na nivou standarda hotela sa pet zvjezdica.

    M.Du.

    http://www.pobjeda.co.me/citanje.php...8-05&id=168867

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,162
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    ...termini biti poznati početkom narednog mjeseca, kada će biti urađen i operativni plan rada.

    Ovo je vijest od 5 avgusta sto znaci trt.
    Mora da nisu imali taj dan sto stavit u novine pa da popune prostor.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Da će više napraviti taj hotel ili odustati od njega da znamo na čemu smo... Evo 3-4 godine pričaju o tome.....

  4. #4
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    doma
    Posts
    3,040
    Thanks Thanks Given 
    151
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Da će više napraviti taj hotel ili odustati od njega da znamo na čemu smo...
    A što je to toliko bitno molim te...? (Ili što je to TEBI toliko bitno?)
    Jel se nema đe spat' u Podgoricu pa čekate da sobu iznajmite...

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ko bi trebalo da bude investitor ovoga...?

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Arhitektonski, blago rečeno, katastrofalno.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    home.
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    katastrofalno?
    Meni vise djeluje seljacHki.
    .addiction

  8. #8
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Pa složio bih se da je to bolji termin.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    ...Ovo je vijest od 5 avgusta sto znaci trt.
    Mora da nisu imali taj dan sto stavit u novine pa da popune prostor.
    Ovo je četvrti put za 5 godina da najavljuju početak gradnje. Evo 5 godina traje to uskoro a obzirom da je to širok pojam... Nemamo se čemu nadat dok se ne završi. A tada... barem nećemo imati onu prekrasnu limenu ogradu i iza nje krater
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  10. #10
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,647
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Izgleda kao muzicka kutija sa bazenom. Inace stvarno ne znam sto se toliko opterecujete oko toga da li ce se neki hotel izgradit ili nece. Ko da ce hotel usporit propadanje drzave.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #11
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Totalno nebitna građevina za Podgoricu i onu lokaciju.
    Mnogo bi ljepše tamo izgledao neki zabavni park za djecu, kompleks sa košarkaškim i fudbalskim (po mogućnosti natkrivenim) terenima, ili eventualno da se izgradi nešto noćnog (klubskog) sadržaja, a da nije GRAND i GOLD MUSIC orijentisano, što Podgorici itekako fali.

  12. #12
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default "Vijesti", 30. septembar 2009.

    Ambis u centru grada


    UNIŠTENA OGRADA OKO RUPE GDJE JE VIŠE PUTA NAJAVLJIVANA IZGRADNJA HOTELA „BOLIĆI”


    Uništena ograda, oko rupe duboke do deset metara gdje je do sada već trebalo da bude izgrađen luksuzni i dugo najavljivani hotel „Bolići”, biće popravljena najvjerovatnije danas, kazao je „Vijestima” član Borda direktora preduzeća „Societa Italo Montenegrina Investimenti”, čiji su osnivači i investitori Glavni grad i ”Bolići invest”, Zoran Erceg.
    Ograda je, rekao je Erceg, najvjerovatnije uništena udarom automobila, a očekuje se dolazak inžinjera koji će zamijeniti uništene table ograde oko gradilišta.
    No, ne očekuje se samo dolazak inžinjera da poprave ograde, već i onih iz Italije, kako bi konačno bio sklopljen projekat tog, sada već, čuvenog hotela.
    - Vrlo brzo će se znati detalji oko gradnje hotela, već sredinom narednog mjeseca, da ne bih sad napamet pričao - kazao je Erceg.

    Inače, kamen temeljac za gradnju hotela, koji je najavljivan kao prepoznatljiv simbol Podgorice, položen je u decembru 2005. godine. Njegova izgradnja prema tadašnjim najavama trebala je početi u martu 2006. godine, dok je rok za završetak bio 36 mjeseci.
    Da je bilo sreće, sada bi se u hotelu sa pet zvjezdica, koji bi imao 200 soba, kongresni, šoping i rekreativni centar, diskoteku, otvoreni i zatvoreni bazen, te još puno toga, već odmarali gosti i putnici namjernici. No, umjesto njih i modernog zdanja, na prostoru iza zgrade državne radio i televizije, godinama zjapi rupa duboka nekoliko metara, čekajući mašine i radnike koji bi hotel konačno izdigli iznad postavljenog kamena temeljca.

    Od tada, gradska Uprava nekoliko puta je iznova najavljivala “skoriji” početak gradnje, a da li će se obistiniti i posljednje najave ostaje da se vidi u narednom periodu.
    Bude li zaista izgrađen hotel će se prostirati na 40 hiljada kvadratnih metara, fasade će biti u staklu, a sve obloge od granita.
    - Unutrašnje uređenje hotela biće zaista po međunarodnom standardu kvaliteta. Mi kao industrijska grupacija, već godinama se bavimo ovom vrstom projektovanja i realizacijom takvih projekata i poslova, i naravno sposobni smo da realizujemo jedan ovako važan projekat - rekao je decembra 2005. godine direktor kompanije “Bolići invest” Paolo Bolići.


    I.P.

    http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=317446

  13. #13
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Vlado, stvarno?
    Ne bi volio da odeš u neki restoran u tom hotelu, ne bi volio da odeš na bazene, turska kupatila, saune .... u tom hotelu?
    Ne bi volio?
    Ili ima neđe već u ovom gradu?

    Potpuno nebitno.
    Bazeni se nalaze u sportskom centru, kao u svakoj normalnoj državi, pa ko voli - nek izvoli.
    Takođe, turska kupatila i saune ne može da priušti sebi 88% stanovništva same Podgorice, a i zna se da se takvi tipovi uživanja (u normalnim sredinama) upražnjavaju na ljetovanjima, godišnjicama bitnih događaja, pa eto da bude i rođendanima.
    Meni nije merak da odem u neki luksuzni hotel da bih se malo preznojio u saunu i isplivao u bazen 5x5. Ko se god veseli ovom hotelu iz tih razloga, treba da se javi svom izabranom doktoru, siguran sam da će se naći neko rješenje.
    Mnogo više fale sportsko-rekreativni objekti, a tek ne fale hoteli. Mi smo mala država, sa budžetom od milijardu eura, a već imamo grad sa ko zna koliko luksuznih hotela - a to je Budva.
    Taj car što bi da prošeta do 'Bolići'-a da se malo brčne i okupa, ima para da ode do Budve i da to tamo radi. Biće mu ljepše vjeruj mi, a možda i odigra partiju Texas Hold'em-a.
    Tako da sam izričito protiv bilo kakvog početka HOTELIZACIJE po Podgorici, a pogotovo u tranzitnim djelovima grada kao što su centar i dio preko morače, raskrsnica između MAXIM-a i T-Coma.

  14. #14
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Dobro Vlado, to je tvoje mišljenje. Moje nije takvo. Podgorici itekako treba hotel sa 5 zvjezdica.

  15. #15
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Crmnica
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi, ne pričajte više o ovome da ih ne ureknemo! (dako završe više, jer naravno da glavni grad mora da ima 5* hotel )
    kad je muka đe si duka

  16. #16
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Dako završe? :lolblue:

    Duka!
    Oće li počinjat uopšte?

  17. #17
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Crmnica
    Posts
    284
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    haha, sad viđeh-jeste, zaj...ah se, no sam na to mislio što i ti-dako krenu, pa da završe aman
    kad je muka đe si duka

  18. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Potpuno nebitno.
    Bazeni se nalaze u sportskom centru, kao u svakoj normalnoj državi, pa ko voli - nek izvoli.
    Takođe, turska kupatila i saune ne može da priušti sebi 88% stanovništva same Podgorice, a i zna se da se takvi tipovi uživanja (u normalnim sredinama) upražnjavaju na ljetovanjima, godišnjicama bitnih događaja, pa eto da bude i rođendanima.
    Meni nije merak da odem u neki luksuzni hotel da bih se malo preznojio u saunu i isplivao u bazen 5x5. Ko se god veseli ovom hotelu iz tih razloga, treba da se javi svom izabranom doktoru, siguran sam da će se naći neko rješenje.
    Mnogo više fale sportsko-rekreativni objekti, a tek ne fale hoteli. Mi smo mala država, sa budžetom od milijardu eura, a već imamo grad sa ko zna koliko luksuznih hotela - a to je Budva.
    Taj car što bi da prošeta do 'Bolići'-a da se malo brčne i okupa, ima para da ode do Budve i da to tamo radi. Biće mu ljepše vjeruj mi, a možda i odigra partiju Texas Hold'em-a.
    Tako da sam izričito protiv bilo kakvog početka HOTELIZACIJE po Podgorici, a pogotovo u tranzitnim djelovima grada kao što su centar i dio preko morače, raskrsnica između MAXIM-a i T-Coma.

    Ti stvarno mislis da jednom glavnom gradu ne treba hotel od 5 ili vise zvjezdica?
    Ti razlozi, koje si naveo, veze nemaju s vezom, procitaj jos jednom sto si napisao.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ti stvarno mislis da jednom glavnom gradu ne treba hotel od 5 ili vise zvjezdica?
    Ti razlozi, koje si naveo, veze nemaju s vezom, procitaj jos jednom sto si napisao.
    Brate, kakve veze ima što se radi o glavnom gradu, kad u tom glavnom gradu ne postoji ama baš nijedna turistička atrakcija koja bi privukla bilo koga da plati hotel sa 5 zvjezdica kako bi boravio ovdje?

  20. #20
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    ^ Logic, you lack young padawan.
    rm -rf /

  21. #21
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Brate, kakve veze ima što se radi o glavnom gradu, kad u tom glavnom gradu ne postoji ama baš nijedna turistička atrakcija koja bi privukla bilo koga da plati hotel sa 5 zvjezdica kako bi boravio ovdje?
    radi se o marketingu, o brendovima. poznati brendovi privlace nove poznate brendove a sto je vise poznatih brendova to je vise investicija. sa visemilionskim investicijama dolazi atraktivnost i pozicioniranost podgorice kao grada koji je privlacan novim potencijalnim investitorima, turistima itd, itd.
    ima tu mnogo vise od puke price o saunama i ljudima koji imaju para i koji bi umjesto saune u pg posli do bd.

  22. #22
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    radi se o marketingu, o brendovima. poznati brendovi privlace nove poznate brendove a sto je vise poznatih brendova to je vise investicija. sa visemilionskim investicijama dolazi atraktivnost i pozicioniranost podgorice kao grada koji je privlacan novim potencijalnim investitorima, turistima itd, itd.
    ima tu mnogo vise od puke price o saunama i ljudima koji imaju para i koji bi umjesto saune u pg posli do bd.
    Moguće brate, samo što ja mislim da nisi u pravu.
    Podgorica po meni nije nikako grad za taj tip gradnje. Ništa joj hoteli ne trebaju.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U sto ste se zabrinuli za ovo cudo nebesko koje nikad nece bit izgradjeno! Sto se tice hotela sa 5*, slijedi privatizacija hotela Crna Gora i renoviranje i dizanje ga na nivo od 5*! tako da se za to ne brinite!
    Sa druge strane ja ne razumijem koji je interes bilo kojeg investitora da ulaze toliki novac u izgradnju ogromnog hotela u PODGORICI!??! 200 soba, znate li vi koliko je to?! pa hotel Podgorica, koji je inace vrhunski, kojem samo malo fali da izgura do tih 5 zvjezdica, kojima 30 soba cini mi se, bas je rijetko popunjen iznad 50%, a vi pricate o 200 soba, iako mogu vam reci da su u hotelu Podgorica, cijene relativno konkurentne, naravno u odnosu na Best Western i hotel Crna Gora!

    Mislim da Podgorici treba vise manjih ili jedan veci hotel sa nizom kategorijom, eto recimo 3 zvjezdice, ali da to ne bude kao hotel Evropa ili ne znam ja vec koji raspad, ali s normalnim cijenama, da eto npr BB bude nekih 35-40 eura, po meni je to realna cijena! Posto Podgorica odma odbija ljude da ostanu u njoj da noce cijenama u hotelima, bivsi Ljubovic npr, jes da su ga renovirali i digli do 4* u koje iskreno sumnjam, kosta 70 eura minimum, a to slozicete se nije malo, lakse im je obici Podgoricu za 5-6 sati i krenuti prema moru, dje mogu bez ikakvih problema da nadju smjestaj u privatnom sektoru za relativno male pare.

    opet on topic: Sto se tice Vladovih ideja o izgradnji zabavnog parka i sportskih terena, mislim da si promasio lokaciju, posto kolko toliko onaj dio Podgorice postaje poslovni centar grada, ali ne govorim da ne trebaju sportski tereni i bazeni itd.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Brskut
    Posts
    938
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko ja znam hoteli UTIP-a CG su već odavno privatizovani. Normal company je vlasnik hotela Crna Gora, Podgorica (koji je već i renoviran), City Hotel (bivši Ljubović, takođe renoviran). Osim još Premiera, ovo ostalo su samo prenoćišta uglavnom za oženjene ljude. Dosta su solidno opremljeni i ne sjećam se da je neki od njih bio pun. Uvijek ima slobodnih soba u nekom od ovih hotela. Podgorica nije turističko mjesto tako da joj nije neophodan hotel sa bazenom i 5 zvezdica ali kad već neko oće da potroši pare... je li Bog da da se radi
    Šlagom ja bih tebe nasapuno
    Onda bih nosom napisao Bruno

  25. #25
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovo obavezno da se izgradi, imamo toliko nepotrebnijih stvari da smo na ovu totalno zaboravili. Kad se izgradi, svecano otvori i pocne da pravi gubitke vazda se moze zatvoriti, prava bi steta bila da se ne izgradi.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 10-06-10, 11:56
  2. [ Kupio sam nove cipele, poslije ravno 7 godina ]
    By Webmonster in forum Sve i svašta
    Replies: 27
    Last Post: 20-11-07, 11:53
  3. poslije par godina...
    By Danaida in forum Sve i svašta
    Replies: 8
    Last Post: 10-05-05, 23:00
  4. pocetak kraja Velike Srbije-24.03.1999. ! 6 godina poslije
    By Monterico in forum Politika generalno
    Replies: 13
    Last Post: 25-03-05, 18:19
  5. Pet godina poslije
    By Apatrid in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 27-03-04, 00:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •