Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Semafori u Podgorici...

  1. #1
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Semafori u Podgorici...

    E pa drugari CDM-a nadam se da ce mnogi podijeliti sledece misljenje sa mnom.

    Naime, zivim na stari aerodrom evo 25 godina. Naselje se godinama sirilo i postalo najvece u Podgorici. Ujutru kada idem na posao zbog semafora poslije "klimavog mosta" kolone dosezu nerijetko do cvijetinog brijega a ponekad kad se cuknu kolona bude i do LUK OIL benzinske pumpe.

    Gledam jutros jednog jadnog policajca, stoji kod pumpe i lovi ko ce proc kroz crveno a samo 300 metara odatle nenormalna kolona automobila. Semafor kod opstine na raskrsnici traje toliko kratko da je to nenormalno, ista je situacija sa semaforom kod LUK OIL pumpe na raskrsnici sa 8-8 bulevarom tj Josipa Broza , semafor umjesto da traje duze na bulevaru prema gradu on traje krace sto je nenormalno i onda se svaki dan stvara nenormalna kolona kada se ljudi vracaju sa posla.

    Imam utisak kao da nasa policija namjerno pravi takav tajming semafora da bi se stvarao haos i trosilo vise goriva. Pogledajte kako su sinhronizovani semafori na glavnom bulevaru u PG. Krenes kroz jedan semafor, doceka te crveno na sledeci i tako sve do bloka 5. Jednom u 5 dana ufatim da prodjem kroz svako zeleno. To sam samo odje vidio!

    Sto je posao tolikoj saobracajnoj policiji kod nas? Ima toliko policije ka da imamo 3 miliona stanovnika a muka im je da kad vide guzvu preuzmu stvar u svoje ruke i rasciste je.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,162
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Slicno je i kod vezirovog mosta samo se ponekad ujutro i pojavi policajac da regulise.

  3. #3
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba svudje stavit kruzni tok... a sto se tice semafora guzva se isto stvara zbog podgorickog sindroma "vidji kako umijem da odvajam kvacilo" znaci stane se na semafor i svi se pomalo pomjeraju naprijed a kad se ukljuci zeleno obicno ljudi spavaju ili ne znam piju kafu u auto i onda dok krenu dok sto bude prodje 3 auta.

    Najgora je guzva kod doma zdravlja na pobrezje...

  4. #4
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Slazem se za reakciju vozaca "cek da krenem i ubacim u prvu u trajanju od 10 sekundi" . Sada su raznorazne zenturace kupile Peugeote(jao vidi kako je sladak) i odvajaju od usta da bi otplacivale novi auto i takve su obicno najgori vozaci gradske voznje. Ali me niko ne moze ubijedit da je stelovanje semafora u Podgorici napravljeno dobro.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro zene makar imaju opravdanje "pricala sam" "nisam mogla brzo da krenem kosa ce mi se pokvarit" i tako to... ali su mi najmrzniji oni ja ocu pravo a gori uslovno zeleno i ovaj svira oce da ja prodjem kroz crveno znaci sve bi ih u rudnik posla.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A za sve li su vam zene krive, ne mogu vas vise slusat, muskarcine puste.
    Mene vidis bas nerviraju muskarci vozaci kad mi se nesto bukaju i zalijecu pa zapalila bi ih sve.

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To ti se zalijecu jer im se svidjas aooo nista li ne znas...

  8. #8
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    Shelly zene imaju sporije reflekse od muskaraca i to nije zato sto mi imamo nesto protiv zena vec zato sto je Bog tako htio. Samim tim, zene su uglavnom oprezniji i sporiji vozaci sto u uslovima gradskih velikih guzvi jeste ITEKAKO problem.

    Medjutim, nisu zene poenta ove price vec MUP, semafori i sve sto ima direktne veze sa stvaranjem guzvi u saobracaju.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jov View Post
    Shelly zene imaju sporije reflekse od muskaraca i to nije zato sto mi imamo nesto protiv zena vec zato sto je Bog tako htio. Samim tim, zene su uglavnom oprezniji i sporiji vozaci sto u uslovima gradskih velikih guzvi jeste ITEKAKO problem.

    Medjutim, nisu zene poenta ove price vec MUP, semafori i sve sto ima direktne veze sa stvaranjem guzvi u saobracaju.
    Ti si spomenuo zene.
    Po tvojoj logici, ja sam musko. Moze bit i to.
    Policajaca uopste nema tako puno kao sto si ti naveo a pogotovo ih nema toliko da stoje na semafore po Pg.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    Po tvojoj logici, ja sam musko. Moze bit i to.
    Policajaca uopste nema tako puno kao sto si ti naveo a pogotovo ih nema toliko da stoje na semafore po Pg.
    Ok brko

    Policajaca uopste nema tako puno? Salis se? A reci mi zasto policajac sjedi u ladovinu preko puta Hotela Crna Gora a 150 metara odatle se proteze kolona od semafora kod opstinske zgrade do semafora na stari aerodrom? Njegov posao je da stoji u hlad i vreba ko ce proc kroz zuto da bi ga kleli?

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jov View Post
    Ok brko

    Policajaca uopste nema tako puno? Salis se? A reci mi zasto policajac sjedi u ladovinu preko puta Hotela Crna Gora a 150 metara odatle se proteze kolona od semafora kod opstinske zgrade do semafora na stari aerodrom? Njegov posao je da stoji u hlad i vreba ko ce proc kroz zuto da bi ga kleli?
    E ne moze on sinhronizovat semafore kako ti oces nikako. Radi covjek svoj posa' ne znam sto je muka.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shelly View Post
    E ne moze on sinhronizovat semafore kako ti oces nikako. Radi covjek svoj posa' ne znam sto je muka.
    Da nisi mozda plavobrki decko pa kapiras tako? Vidji, ja pricam o reakciji, o koriscenju mozdanih vijuga policajca koji vidi kolonu a ne reaguje. Ne bi se on latio da guzvu razmakne svojim rukama jer ne umije da broji do 20 sto li pa mu je muka?

    On dobija platu kao saobracajac po ucinku, po tome koliko je para metnuo na racun MUP-a a ne da li je regulisao sabracaj kada je bila nenormalna guzva na nekom dijelu grada. Njima je cilj da napisu sto vise kazni a ostalo..... :monkey:

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jov View Post
    Da nisi mozda plavobrki decko pa kapiras tako? Vidji, ja pricam o reakciji, o koriscenju mozdanih vijuga policajca koji vidi kolonu a ne reaguje. Ne bi se on latio da guzvu razmakne svojim rukama jer ne umije da broji do 20 sto li pa mu je muka?

    On dobija platu kao saobracajac po ucinku, po tome koliko je para metnuo na racun MUP-a a ne da li je regulisao sabracaj kada je bila nenormalna guzva na nekom dijelu grada. Njima je cilj da napisu sto vise kazni a ostalo..... :monkey:
    Rece li ti to da dobija platu po ucinku?!?!?!?!
    Hahahahhahahahahahahhahaa

  14. #14
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Kinder Jaje View Post
    To ti se zalijecu jer im se svidjas aooo nista li ne znas...
    :mrgreen:


    Podgorički semafori su jedni od najgorih koje sam dosada imao prilike da vidim/iskusim.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Imam isto misljenje.
    Semafori su katastrofa.
    Zamisli, ovamo kod Ljubovica stalno blinka zuto svijetlo, zuto za sve. Pa kako to? A zakon kad blinka zuto kaze: prolazi, tj. ne mora da stanes ali oprez. Ako se baziramo na semafore, tu svako treba da prolazi, tj. niko ne treba/ne mora da stane.
    Umjesto da ovima koji idu Sahat Kula - Ul. Kralja Nikole blinka zuto a ovima koju idu od fakulteta ka parku crveno.
    Onda, tamo kod Ljetopisa, imas strijelicu za desno koja je uvijek upaljena. Uvijek! Pa dje ima toga?
    TAKUMI

  16. #16
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni sto je cudno(i sto nigde u svijet nema sem kod nas)je da je zeleno i tebi i piješacima(???)to ne razumijem
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    meni sto je cudno(i sto nigde u svijet nema sem kod nas)je da je zeleno i tebi i piješacima(???)to ne razumijem


    I to. A kad je njima crveno, onda je to i meni. WTFF????
    TAKUMI

  18. #18
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jbg
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  19. #19
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto je najjace,to je kad postave saobracajca i mlatara rukama u smjeru kazaljke na satu i pitas se(logicno) : trebas li krenuti ili ne?
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poceli su da stavljaju da je kasnije na zeleno za auta koja skrecu, pjesacima crveno, ali u pocetku nije.

    Ne znam je li sad, ali je ranije, cuo sam, bilo paljenje crvenog onima koji sjeku glavni put ili idu pravo prije nego ovima sto im dolaze iz suprotnog smjera, pa je bilo zajebano kad su hvatali zuto i slicno, jer bi ovi krenuli iz suprotnog smjera.

    P.S. Jeste vidjeli prije neki dan kad crkoshe semafori na Pobrezje kako su se napunile raskrsnice sa svih smjerova?
    Last edited by Cousteau; 24-09-09 at 21:01.
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  21. #21
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Jeste li primijetili da je (iako zvuči nemoguće) situacija još gora kad se umiješaju saobraćajci?

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Onda, tamo kod Ljetopisa, imas strijelicu za desno koja je uvijek upaljena. Uvijek! Pa dje ima toga?
    To je uslovno zeleno, u tvojoj USA na vecini semafora mozes skrenuti desno iako ti je upaljeno crveno
    She is only here to annoy herself!

  23. #23
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    cus jesmo li primijetili?! Ada saobracajac najcesce udje na raskrsnicu samo da napravi pometnju i picvajz i onda se elegantno skloni

    Stvarno je jedan na one semafore kod Gorice, na magistrali, desno ka Maslinama a lijevo ka stadionu, zamalo izazvao sudar...dao je covjek znak, i to pozuruje one iz pravca stadiona, koji idu ka Maslinama, i u isto vrijeme dao covjeku znak da krene iz iz pravca Maslina u Bratstva i JEdinstva (magistrala)... Ovaj nesrecnik juri, a ovaj "magistralac" ga gleda zacudjeno, pa ono nesigurno krene...stane...uh, kakvo je kocenje tu palo!? a saobrcajac kad vidje sto je "isplanirao", mrtav ladan se povuce sa raskrsnice ka policijskom autu i ostavi semaforima da zavrse posa'... e pa sve je popadalo od smijeha, mada moram priznati da nijesu svi toliki strucnjaci. Ima ih koji zacas razmaknu guzvu.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,934
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jov View Post
    E pa drugari CDM-a nadam se da ce mnogi podijeliti sledece misljenje sa mnom.

    Naime, zivim na stari aerodrom evo 25 godina. Naselje se godinama sirilo i postalo najvece u Podgorici. Ujutru kada idem na posao zbog semafora poslije "klimavog mosta" kolone dosezu nerijetko do cvijetinog brijega a ponekad kad se cuknu kolona bude i do LUK OIL benzinske pumpe.

    Gledam jutros jednog jadnog policajca, stoji kod pumpe i lovi ko ce proc kroz crveno a samo 300 metara odatle nenormalna kolona automobila. Semafor kod opstine na raskrsnici traje toliko kratko da je to nenormalno, ista je situacija sa semaforom kod LUK OIL pumpe na raskrsnici sa 8-8 bulevarom tj Josipa Broza , semafor umjesto da traje duze na bulevaru prema gradu on traje krace sto je nenormalno i onda se svaki dan stvara nenormalna kolona kada se ljudi vracaju sa posla.

    Imam utisak kao da nasa policija namjerno pravi takav tajming semafora da bi se stvarao haos i trosilo vise goriva. Pogledajte kako su sinhronizovani semafori na glavnom bulevaru u PG. Krenes kroz jedan semafor, doceka te crveno na sledeci i tako sve do bloka 5. Jednom u 5 dana ufatim da prodjem kroz svako zeleno. To sam samo odje vidio!

    Sto je posao tolikoj saobracajnoj policiji kod nas? Ima toliko policije ka da imamo 3 miliona stanovnika a muka im je da kad vide guzvu preuzmu stvar u svoje ruke i rasciste je.
    zato mi ujutro s konika do etf-a treba 20 minuta...
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  25. #25
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E bogome, kad vidim da neshto mlatinja rukama po sred raskrsnice automatski to rachunam kao 3 crvena...

    I nishta mrznije no kad naprave blokadu da milacije prodje... Tu ga vec ugasim, izadjem i zapalim cigar...

    Znachi, semafori put maslina prije podvoznjaka ....
    Download delivery!
    Uskoro server na http://exafloops.hopto.org/

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Semafori
    By septembar in forum Religija i filozofija
    Replies: 88
    Last Post: 11-08-18, 23:41
  2. Oda Podgorici
    By pobrezje in forum Centralni
    Replies: 2
    Last Post: 10-06-09, 19:16
  3. Semafori
    By Heroj_Pg in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 13-02-07, 08:50
  4. Semafori
    By Kradem_Shahte in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 22-05-05, 06:54
  5. Semafori.
    By kIkICa in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 09-01-05, 07:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •