View Poll Results: Da li podrzavate Paradu ponosa?

Voters
177. You may not vote on this poll
  • Da,podrzavam

    27 15.25%
  • Ne,ne podrzavam

    92 51.98%
  • Poshtujem prava,ali nema potrebe za paradom

    48 27.12%
  • Neutralan/na

    10 5.65%
Page 28 of 36 FirstFirst ... 18242526272829303132 ... LastLast
Results 676 to 700 of 899

Thread: Parada Ponosa 2009 - Srbija

  1. #676
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mora se priznat' da ovi *****i bash dobro trche
    What the fak?

  2. #677
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ni murjashi nisu loshi
    What the fak?

  3. #678
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GentleGiant View Post
    sram te bilo, ne bi te dzoni stulic podrzao u toj mrznji!
    bas si primitivan i prost!
    HAHAHAHAHAAH napokon greska u tvom kucanju....
    LJUDI PALI VAS LIK.................OPUSTENO SAMO...
    HAHHHAAHHHAHAH
    :)

  4. #679
    GentleGiant Guest

    Default

    homofobcina si najgora, to se od tebe nisam nadao.

  5. #680
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao sto je vec neko rekao, izgleda da je nekolicina propustila predhodne topice sa slicnim temama.
    Zamolio bih ih da pogledaju i da shvate da sa narodom kao sto je nas ( ubit', zaklat', je*at majku ) nema price.. Tako je nauceno.

  6. #681
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li ko informaciju koliko ce biti gejshi i plavih?I ocemo li biti u prilici gdje da gledamo to na tv uzivo? ocu UNCENSORED!
    What the fak?

  7. #682
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    nadam se da ce brzo doc vrijeme kad ce ovi misionari izopachenosti iz Juventasa morat da pojedu sva gov*a koja su izasr*li - shto bi volio da kaze mudri Sheshelj


  8. #683
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radujem se jer smo različiti

    BORBA, BEOGRAD - POVORKA PONOSA NE VRIJEĐA NIKOGA, ONA JE NAČIN DA SE IZRAZI OTPOR NASILJU I PRIJETNJAMA

    Ne samo da više od polovine ljudi u mojoj zemlji i u mom gradu misli da sam bolesna, nego čak i oni koji shvataju da nijesam žele da se moj glas čuje “kada za to dođe vrijeme”. Stalno slušam te izgovore, da još “nije vrijeme za paradu” i šta mi to hoćemo i zašto, pobogu, ne ostanemo u četiri zida?? I ono: \\\\\\\"Ne, ne, ne, ja sam skroz frendli, samo nije još vrijeme.\\\\\\\" Ne znam šta će to vrijeme da donese i kakvo čudo treba da se desi, pa da i ja mogu da, npr. odem kod rođaka na porodični ručak sa svojom partnerkom bez neprijatnosti ili da sjedim za istim stolom sa drugim (heteroseksualnim) parovima i da se na isti način ponašam u svom paru. I kapiram da ne može vrijeme ništa da donese ako i sama nešto ne uradim povodom tog pitanja. Jer to što sam lezbijka nije pitanje seksualnosti, već pitanje mojih sloboda i svega onoga što ja smijem ili ne smijem i po čemu sam slična ili se razlikujem od drugih. Dakle, niti imam želju da svojom spavaćom sobom opterećujem ljude oko sebe, niti želim pravo da bilo ko zna bilo šta o mom seksualnom životu!
    Ja imam divne roditelje koji me vole, iako sam, za razliku od većine mojih drugarica, odlučila da im kažem da sam lezbijka. Nekako smo čak brzo prošli faze preispitivanja moje moralnosti, mentalnog stanja ili da li sam i sama u nekoj fazi. Ali i sa njima je bilo isto u jednom - uvijek kad kažeš nekom da si lezbijka, prvo dobiješ sažaljenje. Trebalo mi je dosta vremena da im objasnim da nisam jadna, da nemam čega da se stidim i prije svega - da sam srećna! Pogotovu nije lako objasniti kad odrastaš u kulturi u kojoj je sve što činiš ili ne činiš podložno tumačenju, a svako izlaženje iz šablona može da bude toliko opasno da prijeti uništenjem.
    Međutim, možda najteže za objasniti je motiv za učestvovanje u nečemu kao što je Povorka ponosa. Tu sada na scenu stupa ne samo sažaljenje mene, nego i nekakvo kolektivno sažaljenje. Komentari koje oko sebe čujem govore o uništenju i odjednom se čitava nacija osjeća ugroženo od manjine kojoj se do skoro glas nije čuo čak ni kao šapat. Nisu tu samo prijetnje lezbijkama i gejevima, već i “ozbiljna” prijetnja da će se poslije 20. septembra Srbija toliko zaprljati, da je više niko neće oprati. S druge strane, od onih “prijateljski” nastrojenih uvijek je isti komentar - okej je što sam lezbijka, ali zašto, pobogu, mora svako da zna za to? I onda, svi su bijesni i mnogo je nasilja i prijetnji, i zašto moram baš ja, zašto ne može neka druga? I onda opet - nije još vrijeme. I sažaljenje. A ja ostajem da se pitam - da li je vrijeme zaista toliko bitan činilac? I da li je vrijeme toliko snažan činilac koji sam po sebi može dovesti do ravnopravnosti?
    Meni je žao što se većina ljudi osjeća ugroženo zato što ja zahtijevam svoje pravo da prošetam ulicama grada. Za mene ta šetnja nije način da bilo koga vrijeđam, već način na koji izražavam svoje nepristajanje na nasilje i prijetnje samo zato što sam različita. Ja se, takođe, osjećam ugroženo zato što gomila prijeti da će doći da me polomi od batina samo zato što zahtijevam svoju slobodu i svoj prostor na nekoliko sati u centru grada. Isti ti koji prijete, već duže od godinu zauzimaju isti taj prostor protestujući svakoga dana u pet popodne iz žaljenja za ljudima koji su optuženi za najgore zločine, ali njima niko do sada nije rekao da prestanu da protestuju i da se sakriju u svoja četiri zida! Iako mislim da ti koji prijete batinama i te kako imaju zbog čega da se stide i sram ih bilo, nikada mi nije ni palo na pamet da ih treba tući...valjda nijesmo svi isti i valjda imamo različite ideje kako svijet i naš grad treba da izgledaju, a šta mi sami povodom toga treba da radimo. Ali mi niko ne može reći da je većina ugrožena zato što ja postojim i zato što hodanjem u Povorci ponosa zahtijevam da se moje postojanje uvažava. To što postoje ljudi koji mi prijete ne znači da treba da ćutim, već da država treba da dokaže da je otvorena, da ide u pravcu eliminisanja prijetnji onima koji su u manjini i čiji se glas slabije čuje. Imam nešto više od trideset godina, znam da sam lezbijka od onda kada nisam znala šta znači riječ lezbijka, i do sada se nijedna moja drugarica ili drug nijesu zarazili od mene i većina njih su još uvijek heteroseksualni. Dakle, recite mi, molim vas, kakva je to tačno katastrofa koja može da se desi ako me slučajno 20. septembra vide vaša djeca na ulici?
    Na kraju moram da priznam da sam pozitivno iznenađena kako svakoga dana stiže sve više podrške. Ljudi pišu iz raznih gradova, svoj dolazak najavljuju ne samo lezbijke i gejevi, nego i bračni parovi sa djecom, stari i mladi, iz svih krajeva Srbije, ali i svijeta. U glasu onih koji dolaze ne osjećam sažaljenje prema lezbijkama i gejevima, kažu važno im je da budu dio istorije koja će ovu zemlju makar malo otvoriti i pokazati njenu odlučnost u poštovanju različitosti. Zbog takvih sam još više ponosna što ću biti dio Povorke. Radujem se svima koji će 20. septembra koračati zajedno sa mnom centralnim ulicama Beograda. Radujem se, jer smo različiti!
    Marija SAVIĆ
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  9. #684
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Makach, koliko palamudjenja zbog sledeceg:
    neki tamo obichni gmizavac zvani Marija trazi da se njeno postojanje uvazava! sramno.


  10. #685
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Titex
    Posts
    1,352
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    nije moja stvar, ne osjecjam se ugrozhenim. neka se jebu i rade shto ocje, samo im treba zabraniti da usvajaju djecu i vjeshtachko oplodjenje pa tu djecu shto naprave sami neak je podizhu...
    He is a man of logic and should not be taken seriously.

  11. #686
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Makach, koliko palamudjenja zbog sledeceg:
    neki tamo obichni gmizavac zvani Marija trazi da se njeno postojanje uvazava! sramno.
    Je li to izvrgavash stanje u drushtvu ironiji?
    Ako ne,trazish li ti da se tvoje postojanje uvazava? Ili bi ti volio da budesh diskriminisan chitan zivot zbog nekog tvog opredjeljenja?

    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  12. #687
    GentleGiant Guest

    Default

    I jos nesto, ako cemo objektivno, crnogorski gejevi su jedini ljudi u crnoj gori koji su po evropskim standardima 100% politicki korektni. Svi vi ostali se ne mozete otresti primitivizma i balasta patrijarhalne tradicije. Vi treba znaci da ucite od crnogorskih gejeva kako da postanete politicki korektni. A vi ih umjesto toga ponizavate i vrijedjate, eto kakvi ste vi primitivci i prostachine. Vidim ja, selice se se mnogi od vas prije nego Crna Gora udje u Evropu. I theba da selite, nije savremeno druztvo za svakoga.

  13. #688
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao shto reche lik u intervjuu Nedeljnom Telegrafu: preko 100.000 ljudi pati zbog seksualne diskriminacije samo u Srbiji. A to josh i nije zvanichan podatak!
    U Crnoj Gori kao i u svakom drushtvu je bilo homoseksualaca od davnina. I samo zbog toga zaostalog mentaliteta ljudi nisu smjeli da se izjasne,da ne bi bili marginalizovani i satanizovani od strane drushtva. A drushtvo vidi kakvo imamo, niko imalo pametan ne moze da se ponosi sa ovakvim drushtvom dok god se neke stvari ne izvedu na pravi put.
    Koliko samo je bilo,a koliko ima i danas nesrecnih ljudi koji upropashtavaju brakove zbog nametnutih okova "moralnih" nachela i tradicionalnih zatupljivanja?
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  14. #689
    GentleGiant Guest

    Default

    Quote Originally Posted by makach View Post
    Kao shto reche lik u intervjuu Nedeljnom Telegrafu: preko 100.000 ljudi pati zbog seksualne diskriminacije samo u Srbiji. A to josh i nije zvanichan podatak!
    U Crnoj Gori kao i u svakom drushtvu je bilo homoseksualaca od davnina. I samo zbog toga zaostalog mentaliteta ljudi nisu smjeli da se izjasne,da ne bi bili marginalizovani i satanizovani od strane drushtva. A drushtvo vidi kakvo imamo, niko imalo pametan ne moze da se ponosi sa ovakvim drushtvom dok god se neke stvari ne izvedu na pravi put.
    Koliko samo je bilo,a koliko ima i danas nesrecnih ljudi koji upropashtavaju brakove zbog nametnutih okova "moralnih" nachela i tradicionalnih zatupljivanja?
    Upravo zbog toga je prvi zahev koji ce biti iznijet na beogradskoj paradi biti "razbijanje patrijarhalnog drustva i hetero-normi". To je osnovni uslov za pocetak dristvenih reformi.

  15. #690
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kralj Nikola je ima idealni lijek za tadasnje guzicare,zatvarani su u septicke jame do grla.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  16. #691
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    zbog velikog bezbednosnog rizika, ali i najave da bi na tom skupu trebalo da bude zapaljena srpska zastava, vrh MUP-a na čelu sa ministrom Ivicom Dačićem u petak popodne održao je sastanak sa organizatorima skupa na kome se razgovaralo o mogućnosti da „Povorka ponosa“ bude „pomerena za neki drugi dan“, iliti preciznije - odložena. Kao uvod u ovaj sastanak, juče (petak) popodne na sajtu organizatora „Povorke“ pojavila se i informacija da će na skupu u nedelju biti zapaljena zastava Srbije. U prvom momentu reakcije krugova bliskih organiatoru bile su da je u pitanju podmetačina ultradesničarskih organizacija, ali su se ubrzo javile i prve glasine o otkazivanju čitavog događaja. Kako „Alo!“ nezvanično saznaje, jedna od ponuda MUP-a Srbije bila je i da se parada, iz bezbednosnih razloga, pomeri na neku drugu lokaciju koju je lakše obezbeđivati, poput Ušća.
    Jedan od argumenata MUP-a bila su i poslednja divljanja navijača, prebijanje francuskih državljana, koja su poslužila kao primer o tome koliko je rizično, bolje reći nemoguće obezbediti događaj u strogom centru Beograda.
    Inače, kako za „Alo!“ kaže izvor koji je insistirao na anonimnosti, dodatan rizik predstavlja činjenica da je „Povorka ponosa“ trebala da krene sa Platoa ispred Filozofskog fakulteta, blizu kojeg su locirani fakulteti poznati kao uporišta desničara, što bi olakšalo organizaciju napada na učesnike „Povorke“.
    Organizatori „Povorke“ u prvom trenutku nisu pristali na bilo kakvu promenu plana, saznaje „Alo!“, ali će konsultacije s MUP-om biti nastavljene do poslednjeg trenutka.
    Danas (subota) bi trebalo da bude održana vanredna konferencija za novinare, na kojoj će biti obelodanjeni precizni detalji, odnosno konačna odluka da li će „Povorka ponosa“ biti pomerena na neku drugu lokaciju, ili definitivno otkazana.
    „Alo!“ je pokušao da stupiti u kontakt s organizatorima skupa, ali do zaključenja ovog broja u tome nismo uspeli.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  17. #692
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Stižu navijači PAOK-a, Olimpijakosa...
    U MUP-u Srbije obavljaju se poslednji dogovori i bezbednosne pripreme za nedeljnu Povorku ponosa. U čitav događaj biće uključeno oko 5.000 policajaca, ali u MUP-u procenjuju da bi sa suprotne strane - navijača i ekstremista - moglo da bude i duplo više.
    - Zasad imamo informacije da dolaze navijači PAOK-a iz Soluna koji dolaze u dogovoru sa navijačima Partizana, dok fanovi Olimpijakosa dolaze kod zvezdaša. Očekuje se grupa navijača iz Sofije, kao i iz Republike Srpske. Najstrašnije je što se deca po školama organizuju da dođu i što će biti puno maloletnika. Posle strašnog događaja s francuskim navijačima, traži se način da se bezbednost podigne na još viši nivo - navode u MUP-u.
    Kako saznajemo, MUP je do popodne pregovarao sa organizatorima da otkažu Povorku ponosa, ali i sa predstavnicima desničarskih organizacija o mogućim posledicama u slučaju izazivanja incidenata.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  18. #693
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Policija će glumiti *****e

    Učesnike „Parade ponosa“ u nedelju će obezbeđivati oko 5.000 policajaca iz svih gradova Srbije. Kako „Alo!“ saznaje, osim uniformisanih policajaca, biće i onih u civilu, koji će se nalaziti među učesnicima „Povorke ponosa“, koja će biti obezbeđena sa dva prstena zaštite. Među učesnicima gej parade, kako saznajemo, biće i operativci BIA, a pojedini pripadnici ove agencije odbili su da učestvuju na zadatku!
    Grupa od nekoliko pripadnika BIA je svojim starešinama izričito saopštila da po zadatku neće glumiti gejeve i lezbijke u paradi. Kako su rekli naređenima, agenti tajne službe strahuju da bi neko od njihove dece ili rodbine pokazalo prstom na njih i da posle neće znati kako da im objasne, šta rade na paradi. Pogotovu ako se zna da će cela parada biti snimana i emitovana na televizijama.
    Kako saznajemo, ovi pripadnici BIA neće biti sankcionisani za odbijanje zadatka, a rupa u redovima na paradi, brzo se popunila novim kadrovima.


    „1389“: Biće žurke!

    Iako je ministar policije Ivica Dačić izjavio da je skup desničara zabranjen, „Pokret 1389“ saopštio je da nije odustao od organizovanja „Apsolutno nenasilne svenarodne srpske žurke seksualno nedevijantnih“, koja je najavljena 20. septembra na Platou ispred Filozofskog fakulteta od 8 do 10.30. „Članovi UO SNP ‘1389’ koji su prijavili skup nisu dobili nikakvu pismenu odluku MUP-a o zabrani skupa, pa samim tim smatramo da je skup dozvoljen“, navodi se u saopštenju.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  19. #694
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Stižu navijači PAOK-a, Olimpijakosa...
    U MUP-u Srbije obavljaju se poslednji dogovori i bezbednosne pripreme za nedeljnu Povorku ponosa. U čitav događaj biće uključeno oko 5.000 policajaca, ali u MUP-u procenjuju da bi sa suprotne strane - navijača i ekstremista - moglo da bude i duplo više.
    - Zasad imamo informacije da dolaze navijači PAOK-a iz Soluna koji dolaze u dogovoru sa navijačima Partizana, dok fanovi Olimpijakosa dolaze kod zvezdaša. Očekuje se grupa navijača iz Sofije, kao i iz Republike Srpske. Najstrašnije je što se deca po školama organizuju da dođu i što će biti puno maloletnika. Posle strašnog događaja s francuskim navijačima, traži se način da se bezbednost podigne na još viši nivo - navode u MUP-u.
    Kako saznajemo, MUP je do popodne pregovarao sa organizatorima da otkažu Povorku ponosa, ali i sa predstavnicima desničarskih organizacija o mogućim posledicama u slučaju izazivanja incidenata.
    Ooo PAOKara exo trela mes sto mialo!!!
    opou kai na paizeis panta tha s'akoloutho!!!
    gia 'sena tha pethano kai gia 'sena mono zo!!!


    :yipiiii: :yipiiii: :yipiiii:
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

  20. #695
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bice to krvava nedelja, nadam se da ce shofro prenosit' cio dogadjaj
    What the fak?

  21. #696
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NebuCHadneZZar View Post
    Bice to krvava nedelja, nadam se da ce shofro prenosit' cio dogadjaj
    Ma bice bolje od Lige Sampiona :hardrock:
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #697
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    sad mi se drug iz DELIJA javlja,bogami ne miriše na dobro to ujutro...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  23. #698
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    podgorica
    Posts
    1,273
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ima li dje prenosa?
    Closer,
    No hesitation,
    Give me,
    All that you have


  24. #699
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    a nadam se na B92,to im je medijski sponzor !!
    i klinika ANLAVE
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  25. #700
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    270
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    a nadam se na B92,to im je medijski sponzor !!
    i klinika ANLAVE

    hahahahaha trebace im neka dobra klinika posle svega
    What the fak?

Page 28 of 36 FirstFirst ... 18242526272829303132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Srbija u tragovima
    By HIGHLANDER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 22-04-05, 03:38
  2. Parada u Zadru
    By Atomski Mrav in forum Politika generalno
    Replies: 18
    Last Post: 27-04-04, 07:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •