Page 5 of 18 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 447

Thread: Cetinje - Bojkot!

  1. #101
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ma ti si cudo,koja je to prosvjetna institucija dje je mogao sklapit 50000 maraka? bolje bi bilo da se manete carshijskih pricha i da posaljete djecu u skolu,jer ce ovako kako su krenuli cijeli naredni juni ici u skolu.Samo im pravite medvedju uslugu huskajuci ih.
    nije u pitanju prosvjetna institucija.....

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    pa ako je osudjivan nista od kandidature za gradonacelnika ...
    nijesi dobro upucen u zakonodavstvo Cg, evo i Dr Milo Jankovic je osudjivan za zloupotrebu sluzbenog polozaja dok je bio direktor medicinskog centra, pa ga vidji na mjesto gradonacelnika (mislim na pola godine zatvora ili dvije godine ulovnog, ponavljam mislim da je tolika kazna bila, a ovo da je osudjivan znam 100%)...

    ne smeta mu to
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  2. #102
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravu si ,sad procitah njegov intervju liberalu 2003,ma nema veze,ako su oba osudjivana -bice ravnopravni kanditati :-)

  3. #103
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Na kraju ce djeca popustiti i popusiti.. Mora tako biti, u protivnom je svako resenje koje djeci ide na ruku znak slabosti vladajucih, a toga filma tesko da ce biti...

  4. #104
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    evo i Dr Milo Jankovic je osudjivan za zloupotrebu sluzbenog polozaja dok je bio direktor medicinskog centra, pa ga vidji na mjesto gradonacelnika (mislim na pola godine zatvora ili dvije godine ulovnog, ponavljam mislim da je tolika kazna bila, a ovo da je osudjivan znam 100%)...

    ne smeta mu to
    Valjda je gore to shto ne smeta gradjanima da biraju osudjivanog covjeka?
    You can fight the sleep but not the dream...

  5. #105
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Trst, Italija
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Najprije Bana, malo za tvoje pacenje, posto si se mozda zaboravio...Na Cetinju je bilo jos partija i ljudi koji su branili CG, a da nijesu bili u LSCG...Znamo dobro ko su i sto su ti ljudi, kao sto je istina da ogromna vecina onih koji su bili u LSCG 1992 nije bio tako 2005 godine, po njihovim rijecima, zbog Slavka Perovica, ne zbog UDBE, Mila, DPS-a i ostalih...
    Od 13 poslanika LSCG iz 1992 u sazivu iz 2001 je bio samo Slavko Perovic...jel cudno da svi postadose spijuni i sluge Mila Djukanovica, a da su imali hrabrosti da 1990, 91, 92, 93, 94, 95, 96 budu u najgorem periodu u CG u LSCG?!
    Nikako da nijesam zaboravio bas naprotiv. Sto se tice tih drugih stranaka, prvo dvije rijeci o njima. Izuzev jednoga covjeka, koji je pokojni slava mu, svi ostali su prijesli u DPSDP koaliciju, i u mnogome pomogli puc u liberalnom savezu, uz pomoc tadasnjega clana LS, a nekadasnjega zajednickoga kandidata cetri cetinjske stranke, medju kojima i te stranke za koju ti govoris, za gradonacelnika Cetinja. Dakle, '96 u stavu spremni protiv DPS-a, a vec godinu kasnije s DPS-om iz istih jasala.

    Da te pitam jednu stvar: nije li licemjerno '96.god bit u koaliciju sa narodnom strankom, godinu nakon u simbiozu sa polovicnim DPS-om, a 2001. u najagresivniju i najsramniju hajku na lscg, zato sto su oni htjeli sa istom tom NS i sa polovinom DPS-a u koaliciju za rusenje potonjeg komunistickog rezima i najkriminalnije vlasti na starom kontinentu? Ti ljudi podrzani od UDBE t, SDB-a, odradili su najsramniji posa u kratkoj istoriji crnogorskog visepartizma. Da situacija bude jos bizarnija, za taj posa dobili su 'na ruke'. Ako mene ne vjerujes, pitaj njih slobodno.

    I na kraju jedina stvar zbog koje mi je doslo da placem, najveci osjecaj gadluka, ali i ponosa sto sam u najteze vrijeme bio na pravu stranu, a to je:zavrsni miting koalicije Mila djukanovica u PG, na kojem u prvom redu Sjede Milo, fico, Sveto, pa ministri, pa Ranko, pa jopet ministri, a u drugi red sa odusevljenjem heroj NOR-a, dugogodisnji crnogorski pregalac, clan KPJ, borac za nezavisnu i demokratsku Crnu Goru (!?), poslanik LSCG i njegov zasluzni predsjednik prof. dr. Radoslav Rorkovic!!!! Ako jedan takav covjek trba da sjedi i partijski aplaudira najvecim krvnicima crnogorske buducnosti, onda je bolje da nikad nije ni bio clan LSCG. Barem sto se mene tice... A i sad tvrdim, da je on za sve iz DPSDP klana moralni dinosaurus i pored svega.


    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Cetinje je imalo mnogo postenih ljudi koji su ga vodili u proteklom periodu
    ,

    Ajde nabroji ih, ali samo one koji nijesu iz liberalnog saveza. Pricamo od 91 pa na dalje.

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    ali je Aleksic jedan od onih koji predstavljaju sramotu za nas koji smo Cetinjani. Pricom da je 13. novembar, za neke bio dan oslobodjenja, a za neke dan pocetka komunistickog pogroma i "krvavih crvenih marama" pljunuo je na 5000 boraca NOR-a sa Cetinja, od kojih 1300 ostavilo kosti oslobadjajuci je do fasista i domacih izdajnika.
    ,

    Vrijeme je najbolji kantar. Samo cetri godine nakon toga 13. novembra na Cetinje nije brat s bratom prica, zbog IB. Koliko je samo Cetinjana robovalo na Golom otoku? Koliko je, zasto to i ne reci, iz cetinjskih sela,a i cetinjskih familija podijeljeno, jer su im roditelji proglaseni za drzavne neprijatelje i morali su emigrirat, a oni (djeca)
    se od njih morali odrec? To sve samo zato sto su bili drugacijega politickoga misljenja.
    da se odma razumijemo, ja sam iz komunisticke familije, oba djeda su mi nosioci spomenica,
    i oba su poginula 41 i 45., moj je djed komandova X crnogorskom brigadom toga 13. novembra. Ali istorija stvara pobjednike i gubitnike. Gubitnike je apsolutisticki komunisticki rezim osudio na vjecni progon. Politika stvara pobjednike i Zrtve. Djeca politickih zatvorenika golootockog gulaga su vjecno bili osudjeni na djecu izdajnika. Bili su etiketirani, a da nista nijesu skrivili. kako to rece Avdo Sidran 'Pastorcad Komunizma' U tom pogledu period komunisticke vladavine je poguban i negativan. Sa ove istorijske distance mora bit kritikovan, a CG otvorena za sve ljude, ma kojih politickih misljenja. Da bi bilo tako kritika komunizma je neophodna. Mad to sto je on reka, je samo saka soli u moru kritike koja tek treba da BUDE. Nazalost, sluzba mu je to odmah prebacila, bogomi ka da je on te partizane poubija.

    Ali odje uopste nije problem priroda komunistickog sistema. Odje je problem suocavanje sa istinom. Prvi koji su pljunuli na cjelokupnu NOR i NOB bili su crnogorski komunisti na celu sa Momirom Bulatovic, Milom Djukanovicem, Svetom Marovicem i Brankom Kosticem, kad su surgumisali Konavle i Dubrovnik. Aleksic je tada bio srednjoskolac, ciji su horizonti svijesti bili predaleki za krvavu nesvijest dzemperasa. On je reka zivu istinu. Koja je neke zaboljela (kao i svaka istina), ali je Sluzba scela tu bol da razdijeli na vascijelo Cetinje. Nazalost i ti si podlega toj panduraskoj terapiji.


    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    oskom na posao iz Budve, sluzbenim kolima je pokazao kako se moze voditi Cetinje, a da se ne moraju osjetiti tegobe "gnjoca" tokom zimskih dana....
    ,
    to je smijesno sto pricas. Maliciozno. Ti troskovi ne mogu bit vise od 300e mjesecno, a pogledaj samo sto su radili prije njega (npr. fantomska juba, ili racun od 2400 dem u cvjecaru, kad su pitali cvjecara sto su kupili za tolike pare, on je reka ni jedan jedini cvijet. Znaci u dzep) ili kakve privilegije imaju drugi gradonacelnici u CG, pa njihova djeca i djeca ministara. pa razni cetinjski funkcioneri po PG....ma da je samokra tih godinu ipo ne bi moga cetinju nanijet stete kolko ovi jagnofukci za nedjelju dana. A da ne pricamo o nekim stvarima koje su uspjeli da regulisu. I zamalo zaboravih, istorijski ce ostat zapamceno da je Aleksandar Aleksic prvi crnogorski funkcioner koji je vrnuo zemljiste po zakonu o restituciji, a Cetinje prvi grad. Toliko o njemu.

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Njegovo "navodno" pritvaranje u susaru ili dje god, da bi isplatio odredjene pare ljudima koji su bili njegovo "obezbjedjenje" je toliko puta prepricana prica, ali Bana, kad si krenuo o sjecanjima, nijesi valjda ovo zaboravio...
    Pazi odje si se dobro ufatio u raskorak. Majstore ti koji su ga pritvorili krvarili su za Cg, kad ih je Milova policija prebijala dje ih godj sretne, a oni gore pomenuti koji su se navodno borili za Cg ibez LSCG-a su bili u toplinu, izuzev onoga pokojnoga. Dokumentacija o ovome postoji
    u Cg, Hag i Dejton i dostupna je svima. To sto su napravili je sramota, ali su shvatili da je to jedini nacin da se dug naplati. Inace taj sistem naplate duga nijesu izmislili oni ni LSCG, nego dobro znamo ko i kako, a posebno je bitno to ko ga je napravio legitimnim u Cg. U tome dogadjaju nikakvu krivicu nema Aleksic, naprotiv bio je samo zrtva.O tome sto je on prosa, samo on zna.

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Ili kako ste ocerali casnog Misa Vujovica sa mjesta gradonacelnika, jer sto bi onda dolazio Vickovic? Ovo si moga napomenut cisto da vidimo da i ti ne bolujes od kakve amnezije, doduse oko stvari koje su se desile u ovoj deceniji...
    To sto se desilo s Misom Vujovicem bila je odluka rukovodstva partije. Mnogi su otisli s njim iz administracije, a da na to nijesu bili prinudjeni. Neki su vratili clansku kartu ( ne mnogi), neki su se povukli iz aktivnog djelovanja, pa se poslije vrnuli. Sve ukupno ni 20 ljudi. Na izborima na kojima je Miso pobijedio 700 clanova LSCG nije glasalo. Tokom njegovoga mandata, doslo je do rasipanja glasaca i najveceg rezultata Dps ( po broju glasova ikad u CT). Na prvim izborima 7-8 mjeseci nakon smjene i dolaska pokojnoga Mira Vickovica na celo SO, LSCG je pomeo Dps na izbore sa 500 glasova razlike. Tako da to nije bio mnogo pogresan potez, ali je bio nepopularan i meni se licno nije svidio. Kako god podrzava sam i Mira jednako koliko i Misa.
    Sto se mene licno tice, posto nijesam bio politicki aktivan u LSCG, gledajuci kao simpatizer, Miso Vujovic je kao pojava i covjek bio idealan za gradonacelnika. Ali njegova smjena ne znaci da cu ja napustit svoju dugogodisnju politicku borbu. Kao sto nije ni on niti njemu bliski saradnici.
    o tome kakav je bio Miro Vickovic, ne treba ni trosit rijeci. Dovoljno je obratit paznju na nekrologe Milovih kerbera, inace njegovih nekadasnjih bliskis saradnika, koji su pisani onjemu. A da sto drugo ne pominjemo. Nazalost svih nas, bolest ga je prekinula na casnom liberalnom putu, itako mu onemogucila da pokaze koliko je sposoban.

    nema potrebe da ovoliko pljujes po Sasi Aleksicu. Svi ga dobro znaju u Cetinje, i njega i njegovu familiju. Te price koje su lansirane iz nama dobro znane kuhinje, mozes slobodno ostavit za crnogorsku slobodnu stampu. I sad da se kandiduje, opet bih ga glasa.

    Slom Liberalnog Saveza Crne Gore, je posa u koji je Milo Djukanovic ulozio najvise truda i sredstava. kao uspjesan poslovni covjek, koji s ebavi raznim vrstama biznisa od kriminala, preko estrade, do bankarstva i politike, ne bi mogao sebi dozvoliti da najbitniji posa propane. LSCG je propa 2001. godine, zahvaljujuci veleizdaji njegovih clanova, a posljednje godine su bile pokusaj revitalizavije. Dakle, sustina price je da je ON odradio posa, uspjesno, a sve ostale price su istorija.

    Na kraju ti moram rec jednu licnu stvar: cijenim tvoju reakciju na ono sto sam napisa. Mislim da je bila opravdana, mada uz nekoliko velikih rupa. U mom tekstu se prica o poltronstvu, tebe NE smatram za pripadnika toga bratstva, ali ovakvi napadi na ljude koji s evise ne bave politikom i koji realno gledano nijesu nas problem, daje samo mafiji poene, jer dragocjeni prostor, ai vrijeme, za djelovonja protiv njih biva nepovratno izgubljeno. Oni su se 'usrali' od bojkota, jer bi to pokazalo da nesto nije u redu (a nista nije u redu), pa pokusavaju da diskreditacijom onih koji podrzavaju bojkot, uguse isti.

    Budi mi pozdravljen.

  6. #106
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    lista raste, nadajmo se da ce i dalje , a njena raznolikost moze biti samo plus.

    -------------
    Javne ličnosti iz Crne Gore koje su se do sada izjasnili da su za bojkot izbora na Cetinje (UPDATE):

    Nebojša Redžić, novinar (Glas Amerike)
    Aleksandar Samardžić, heraldičar
    Ratko M. Knežević, biznismen i bivši šef Trgovinske misije CG u Americi
    Boris Pejovic, fotoreporter (Monitor, Vijesti)
    Mirjana Kuljak, profesorica na UCG
    Aleksandar Aleksić, bivši gradonačelnik Cetinja
    Vladimir Nedović, informatičar Univerzitet Amsterdam
    Slavko Perović, bivši politički lider i utemeljivač LSCG
    Brano Koćalo, režiser
    Aco Tabas, muzičar
    Alen Muratovic, rukometaš
    Emil Kriještorac, funkcioner Narodne stranke
    Aleksandar Sasa Zekovic, istraživač kršenja ljudksih prava
    Dobrilo Dedeic, predsjednik Stranke srpskih narodnjaka
    Vojin Grubač, predsjednik Akademske alternative
    Andrej Milovic, funkcioner Pokreta za promjene
    Kaćuša Krsmanović, novinarka
    Ranko Kadić, lider Demokratske srpske stranke
    Amir Arabelovic, voditelj TVCG
    Sasa Markovic, bivši funkcioner Liberalnog saveza
    Mladen Zadrima, glavni urednik Radio Cetinja
    Sonja Radošević, novinarka
    Dalibor Vuksanović, NVO aktivista
    Dragan -Purko Ivancevic, direktor hotela The Queen of Montenegro
    Ervina Dabižinović, psihološkinja i pisarica, ANIMA
    Ljubomirka Ljupka Kovačević, mirovna i ženska aktivistkinja
    Ivan Strugar, kikbokser
    Milos Marovic, funkcioner Pokreta za promjene
    Milka Tadic Mijovic, izvršna direktorica Monitora
    ---------------

    Izvor: FB grupa "Cetinje BOJKOT!"
    http://www.facebook.com/group.php?gid=134084737302
    Last edited by The.Sloth; 18-09-09 at 08:26.

  7. #107
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko je na ovoj listi cetinjana ? 3 ili 5 ?

  8. #108
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crna Gora je toliko mala da je prosto nevjerovatno na koliko grupacija je zele podjeliti.. Time postajemo samo slabiji. Problem Cetinja nije izolovan vec je to isti problem koji ima citava Crna Gora, zato i rjesavanje tog problema mora ici simultano u svim gradovima. Cetinje je prilika da se ta borba napokon pocne, i da se pokaze stav gradjana prema kvazidemokratiji koju vlast pokusava prodati narodu i svijetu.

    Lucha nezavisnosti je najprije pocela gorjeti na Cetinju , zasto ne bi i lucha demokratije ??

  9. #109
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    [QUOTE=The.Sloth;1297474]lista raste, nadajmo se da ce i dalje , a njena raznolikost moze biti samo plus.

    -------------
    Javne ličnosti iz Crne Gore koje su se do sada izjasnili da su za bojkot izbora na Cetinje (UPDATE):

    Ivan Strugar, kikbokser
    ---------------

    Jeli ovo onizi te nije Crnograc no veliki serbin ali boksuje pod zastavom Crne Gore koju nescase pokazat na mec ali pokaza serbsku ????E ako je on ja se skidam odma sa liste !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  10. #110
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=Zvek_Zivi;1297591]
    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post
    lista raste, nadajmo se da ce i dalje , a njena raznolikost moze biti samo plus.

    -------------
    Javne ličnosti iz Crne Gore koje su se do sada izjasnili da su za bojkot izbora na Cetinje (UPDATE):

    Ivan Strugar, kikbokser
    ---------------

    Jeli ovo onizi te nije Crnograc no veliki serbin ali boksuje pod zastavom Crne Gore koju nescase pokazat na mec ali pokaza serbsku ????E ako je on ja se skidam odma sa liste !
    Pokazao je staru jugoslovensku, cini mi se....skini se sa liste i bez toga

  11. #111
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To je sramota i treba da ga je stid supka kad obraza nema zzere !
    No ipak Cetinje je imalo i tezije situacija i vremena pa opet ce izronit ka Fenix iz pepela !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  12. #112
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sem nekoliko ljudi,ovaj spisak je sprdnja,nema nista od ovoga,bataljujte ovo!:idea:

  13. #113
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ser Ex Miteser View Post
    Sta te je najvise taklo TE vidje odma veljeserblje i isfrustriraanost i dedinje... mozda "tapiju na crnogorstvo" ili sto drugo..reci mi molim te..u stvari ne moras!!Uoste nisam ni pricao o blagostanju i uzasu!Svaki grad je sam svoj primjer uzasa, kao i Cetinje, mozda i ponajvise od ostalih!Reagovah na price kako je izgleda "super" sa DPSom a svi ostali su bili avetnjaci i sl i nikad nista nije valjalo dok ovi majstori ne dodjose da vam "pokazu" svijet!Po prici znam sta mislite o istima ali na glasanju ispada nesto drugo JEL ali dzabe kad ti vidis samo to kako ti "takoh" komsiju pa ti se odma prividja veljeserb kako rece!Mozda za pocetak da procitas od pocetka moju "raspravu"..mozda i ukapiras sta sam htio reci a sigurno ne mlatim jer znam sto pricam!Kao sto rekoh ova prica se ne tice samo Cetinja..vidim sta se desava u mom gradu a vjerujem da i ti vidis kakvo je Cetinje!Vjerovatno odise cistim vazduhom, nema poplava, radi se na sve strane, Lovcen nije zapusten i posjecuje ga 100000 ljudi za PO godine, gradonacelnik nije pijandura, turizam cvjeta, fabrike razbijaju od posla, prednjace Obod i Kosuta kao giganti, bas kao sto prijestonica i zasluzuje!!Vjerovatno sam ja kriv zbog toga, kriv sam i zbog toga sto sam to primijetio!Znas kako je, kad primijetis takve stvari kod vladajucih si drzavni neprijatelj a kod tebe si veeelje ovaj onaj..moram priznat da vam je dosta slicna prica, tako da me ne cudi tvoj "odgovor"!!

    Pitas sto me najvise "taklo" na tvoj post ,epa da ti reknem ,najvise me takne kad narod iz drugije krajeva mlati o Cetinju i Cetinjanima ka Maxim po diviziji a tamo dje su on/oni jad bijeda i sve ostalo ! 20 God Cetinje je razarano od bande brava iz Vlade a pod uticajem veljeserbaljskoga imperijalnoga ratovanja,i sad "strucnaci i filozofi" pljuju na sve te je sveto nama Cetinjanima ! "0-30 godina bijede su ucinjeli svoje ali zato NIKO NEMA PRAVA DA PRDNJAVI I PODNISTAVA MILENIJUMSKU ISTORIJU CETINJA I CETINJANA ,zato mene TAKNE kad naski i odrodjeni narod kaze da su sve LOPOVI NARKOMANI UBICE STOKA SLINE NERADNICI ITD ITD ! Do sad ne vidjo konstruktivne kritike do prdnjave i malcenja prazne slame ! A od naskije "filozofa i bistrina ", glupe kritike i samo kritike (ka opozicija) ali solucija za rjesavanje problema nidje ni za lijek ! Sve je zapusteno Lovcen neradi isto ka i Cetinje no nemoze se to popravljat kad nema LOVE (Eura) a posto nema fabrika nema se okle ,Vlada ne jebe ni pisljiva boba kad je u pitanje Cetinje ,ali opet da dodju veljeserbi na vlast opet bi morali uz gusle sljivovicu bazdeljavu ucit mitomansku lazljivu istoriju nebeskoga naroda koja nema veze sa Crnom Gorom i Njenom istorijom ! Dakle DPS na Cetinje nadam se da ce da UMRE tj LIPSE ali opet ni treba neko ko ce ostavit avalu leskovacke pljeskavice i duskovo carstvo a turit Cetinje i Cetinjane na prvo ( I ) mjesto ! Dakle mi te zivimo vanka druksijem ocima gledamo na stanje (hebi ga zapad ne iskvario) te naucismo kako se ovamo resavaju problemi za razliku onijeh koji $ede zacaureni ka bube i nevide prs pred oko ,a to su poikazali odka je DPS na vlast tj od Referenduma
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  14. #114
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Trst, Italija
    Posts
    395
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The.Sloth View Post

    Lucha nezavisnosti je najprije pocela gorjeti na Cetinju , zasto ne bi i lucha demokratije ??

    Iz tvojih u bozje.

    Jos nesto da te pitam, ko nema FB ne moze podrzat ovu grupu?

  15. #115
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Direktor nepodoban zbog čestog viđanja s Amfilohijem Miomir Đurišić, bivši direktor Cetinjske gimnazije koga učenici i njihovi roditelji i dalje žele da vide na toj dužnosti, nije politički podoban zbog toga što je često viđan u društvu mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija.
    Ovu informaciju je potvrdio gradonačelnik Cetinja Milovan Janković, koji je rekao za televiziju Vijesti da je iz Ministarstva prosvjete i nauke dobio direktivu da Đurišić ne smije biti ponovo izabran za direktora Gimnazije upravo zbog viđanja sa Amfilohijem.


    http://www.novine.ca/ARHIVA/2002/20_...a_19-12-02.jpg

    http://manastir-lepavina.org/novosti...lit_i_milo.jpg

    http://www.in4s.net/x/images/stories...amfilohije.jpg.


    Ko je od ovih taj Djurisic?

  16. #116
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    1,982
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bana View Post
    Iz tvojih u bozje.

    Jos nesto da te pitam, ko nema FB ne moze podrzat ovu grupu?

    Pa u principu ne moze , ali ne mora se sve preko Facebooka , ima raznih nacina da se siri prica.. mogu ti poslati mail na PM, ako imas neke konkretne predloge, ideje stogod..

    Pozdrav.

  17. #117
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by CaseLogic View Post
    Banja Kaludjerovic da ti bude gradonacelnik?
    AHAHHAHAHAHAHAHHAHA KUKU MENE!Onaj STVOR?!Sa vilom Josip Broz u sred Cetinja?Covjek koji nikad nista za Cetinje nije uradio?
    ....
    p.s. Mila Jankovica je narod izabra,i izabrace ga opet.
    Sansa da ponovo izaberu Mila je taman tolika kao da kazes da ce izabrati tebe ili mene. Nagadjati ko ce biti kandidat DPS-a je nevazno, a bez obzira sto ti je Banjina kandidatura smijesna sigirno je da ce biti najozbiljniji kandidat. Dobrovoljno mu se javljaju strucnjaci za politicki market, a vec su mu gotovi i spotovi i reklama koja nece nikoga ostaviti ravnodusnim. Onda ce poceti dobro poznata prica " ma dje njega on nije nista uradio (ovi dosad se pretrgli od rada) on nema sanse... i onda se glasa kao i obicno.

  18. #118
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragan -Purko Ivancevic, direktor hotela The Queen of Montenegro
    Ervina Dabižinović, psihološkinja i pisarica, ANIMA
    Ljubomirka Ljupka Kovačević, mirovna i ženska aktivistkinja
    Ivan Strugar, kikbokser
    ___________________________________________

    Evo vidjeh na samom dnu liste, ove "persone"...pa par rijeci o njihovom politickom angazovanju...

    Purko je valjda potpresjednik LP, ili sam ja nesto propustio pa je sad samo direktor hotela, koji je proda Rusima, pa nece ni to dugo.

    Ervina je PISARICA....rest my case....

    Ljubomirka, nju preskacem

    Ivan Strugar...hm...za gradjanski koncept CG bi moga prestat sa sirenjem fasizma od strane njegovih pristalica tipa Noz zica Srebrenica i ostalo...lako cemo za bojkot izbora.

    Ima tu jos par ljudi sto veze s mozgom nemaju, i uclanili su se u grupu zato sto vjerovatno prihvataju vecinu poziva za slicne...Da ih sjutra pitate sto misle o bojkotu na CT, ne bi ni znali da ce odje bit izbori!

    I jos nesto, danas je organizovan "perforamans" odbornika opozicije ispred kafe bara Art, i moram reci da je prosto tuzno da se niko od gradjana nije ni okrenuo da vide sto rade, a ne da im se pridruze, tako da se treba zamislit, jel svakome politika bas najvaznija stvar u zivotu.
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  19. #119
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sansa da ponovo izaberu Mila je taman tolika kao da kazes da ce izabrati tebe ili mene. Nagadjati ko ce biti kandidat DPS-a je nevazno, a bez obzira sto ti je Banjina kandidatura smijesna sigirno je da ce biti najozbiljniji kandidat. Dobrovoljno mu se javljaju strucnjaci za politicki market, a vec su mu gotovi i spotovi i reklama koja nece nikoga ostaviti ravnodusnim. Onda ce poceti dobro poznata prica " ma dje njega on nije nista uradio (ovi dosad se pretrgli od rada) on nema sanse... i onda se glasa kao i obicno.
    Mozda nijeste upoznati, ali na sljedecim izborima (za par mjeseci) su izbori za lokalni parlament, a ne za gradonacelnika...
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  20. #120
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,296
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sansa da ponovo izaberu Mila je taman tolika kao da kazes da ce izabrati tebe ili mene. Nagadjati ko ce biti kandidat DPS-a je nevazno, a bez obzira sto ti je Banjina kandidatura smijesna sigirno je da ce biti najozbiljniji kandidat. Dobrovoljno mu se javljaju strucnjaci za politicki market, a vec su mu gotovi i spotovi i reklama koja nece nikoga ostaviti ravnodusnim. Onda ce poceti dobro poznata prica " ma dje njega on nije nista uradio (ovi dosad se pretrgli od rada) on nema sanse... i onda se glasa kao i obicno.

    da ti iskreno kazem, banja je dobar lik i mislim da bi umio da napravi dosta... ako se konacno odlucim da izadjem na izbore najlogicnije mi je da njega glasam.

  21. #121
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,296
    Thanks Thanks Given 
    85
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Mozda nijeste upoznati, ali na sljedecim izborima (za par mjeseci) su izbori za lokalni parlament, a ne za gradonacelnika...
    eto ti kolko ja pratim, mislio sam da je za gradonacelnika

  22. #122
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Sansa da ponovo izaberu Mila je taman tolika kao da kazes da ce izabrati tebe ili mene. Nagadjati ko ce biti kandidat DPS-a je nevazno, a bez obzira sto ti je Banjina kandidatura smijesna sigirno je da ce biti najozbiljniji kandidat. Dobrovoljno mu se javljaju strucnjaci za politicki market, a vec su mu gotovi i spotovi i reklama koja nece nikoga ostaviti ravnodusnim. Onda ce poceti dobro poznata prica " ma dje njega on nije nista uradio (ovi dosad se pretrgli od rada) on nema sanse... i onda se glasa kao i obicno.
    Bogomi, vidjeh da Banja sprema ozbiljnu kampanju...ne znam, moze svasta bit, ali u svrhu toga je skoro napisao i tekst u Vijestima...nije da nije imalo odjeka, a da se sprema, sprema se, i ima dosta pristalica...

    btw, kad Milu istice mandat? Koliko mi se cini brzih dana? Vec 4 godine je na tom mjestu ili nesto grijesim?
    Uostalom, ne moraju bit izbori za gradonacelnika...inicijativa za smjenu, izglasavanje nepovjerenja itd, itd...
    Last edited by zvoncica; 17-09-09 at 22:01.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #123
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    evo ministarstvo prosvjete se javno ogradjuje od Milovih rijeci da po njihovom nalogu Djurisic ne moze biti direktor...traze dokument, ili javno izvinjenje...bogomi je Milo zavrsio i ako nije mislio.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #124
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    894
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svakako će ga smijenit pa se malo opuštio inače ne bi
    there is no dark side of the moon. as a matter of fact it's all dark.

  25. #125
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    evo najave za izlazak na lokalne izbore...a ko zna, mozda posle, ako prodje, bude zainteresovan i za gradonacelnika...

    Izvor: Vijesti
    Cetinje do kraja godine očekuju izbori za lokalni parlament, a na njima će prvi put učestvovati „Građanska koalicija za naše Cetinje“, predvođena Brankom-Banjom Kaluđerovićem.
    Kaluđerović je poznat kao dugogodišnji predsjednik Stonoteniskog saveza Crne Gore, jedan je od obnovitelja Crnogorske pravoslavne crkve, te vlasnik prve crnogorske izdavačke kuće „Grafos“, čuvene po sloganu „Izdajemo sve liše Crne Gore“. Ovaj, kako za sebe kaže, Titov Crnogorac živi u kući koja se zove „Vila Broz“.
    „Ja sam Titov Crnogorac i ničiji drugo, jer me do sad, nažalost, niko nije ubijedio da je veća ličnost od njega. Imali su šansu neki i to ogromnu! Pojedini od njih su se i češljali kao Tito“ kaže Kaluđerović za “Vijesti”.
    Na pitanje zašto je odlučio da se pojavi na izborima, Kaluđerović kaže da, nakon što je bio borac za „našu nezavisnu Crnu Goru i veliki i iskreni prijatelj Liberalnog saveza od osnivanja“, sa grupom slobodnih, politički neuprljanih ljudi želi da bude „dio projekta demokratske izgradnje novog, onog starog čojskog Cetinja”.
    „Pitali ste koji će profil ljudi osim mene sačinjavati izbornu listu. Prvo, ja ne želim da budem u bilo kojoj varijanti eksponiran, ja znam da ću kao i do sada biti dežurni krivac u obije varijante – bilo dobrog ili lošeg izbornog rezultata. To mi je izgleda uvijek i bilo suđeno. Možda je ovo ’borba’ po drugi put. Neka je, nije mi žao, smatram se obaveznim prema svima onima koji nijesu među nama, a brzo su zaboravljeni, da ih ne nabrajam“, ističe Kaluđerović.
    On najavljuje da će izbornu listu sačinjavati svi dobri ljudi „koji nemaju nikakvog interesa od tog angažovanja, koji su i dosadašnjim djelovanjem mnogo uradili za naše Cetinje“. Kaluđerović napominje da baš zbog toga Građanska koalicija želi da im se oduži i učini im čast da je predstavljaju na izborima.
    “Mnogo je Cetinjana po svijetu raznih vjeroispovijesti koji žele dobro svome gradu. Biće i takvih na listi, a riječ je o doktorima, profesorima, sportistima, studentima, biznismenima… Svi ovi ljudi imaju svoja politička ubjeđenja, ali kad je Cetinje u pitanju tu smo svi isti, pa čak se eto i desilo baš da većina od nas nije bila angažovana do sada niđe politički. Što jedan od njih reče, nikada u životu nijesam želio biti opozicija. Posebno ne ovakva kakva je svih ovih 20 godina“, kaže Kaluđerović, napominjući da će biti mjesta za „svakoga ko želi bar malo sebe da ugradi u ove nove temelje napokon našega Cetinja“.
    Na pitanje o programu, Klauđerović kaže „da će raditi sve suprotno od ovih do sada i da se nada da ne treba mnogo mozga glasaču da se opredijeli za bolje sjutra“.
    „Hoću da kažem da treba razgovarati sa svim političkim partijama na Cetinju, nevladinim organizacijama, to su naši drugovi, prijatelji, nećemo se svađati. Naprotiv, želimo, ako su oni spremni, da zajedno napravimo jednu hrabru, poštenu vlast koja će se osloboditi tog dvadesetgodišnjeg kompleksa ’špijuna i izdajnika’ i tako pokazati drugima da i mi na Cetinje znamo da pišemo, a bogami i da računamo“, kaže Kaluđerović.
    On smatra da prioritete za Cetinje treba da postavljaju građani, a ne da „idu po mišljenje u Titograd svako malo“.
    „Jeste teško, ali oni moraju da se oslobode svojih političkih otaca sa republičkog nivoa i da počnu i oni svojom glavom misliti. Zamislite koje je opterećenje za iole normalnog čovjeka, građanina prijestonice, slušati priču o zakonu o prijestonici, o prelasku nekih važnih institucija u prijestonicu, gradnji žičare, a u prijestonicu se ne može ući od raskopanih ulica. Da ne pričamo o tome da svaki deseti autobus svrati na Cetinje jer nemamo autobuske stanice“, objašnjava Kaluđerović.
    On poručuje da je došlo vrijeme da se prestane sa praksom na Cetinju i u Crnoj Gori „da se dijelimo na Srbe i Crnogorce, na špijune i izdajnike“.
    „Mi ne ulazimo u priču da treba nekoga po svaku cijenu da pobijedimo, a posebno ne daj bože da rušimo. Cetinje ima gradonačelnika, a mislim da nema kuće cetinjske da je Milo Janković nije zadužio. Kako može onda Banja Klauđerović da ruši Mila Jankovića. Kako mi da rušimo naše prijatelje iz DPS, SNP, SDP, LS. Treba svi zajedno da mijenajmo Cetinje na bolje, ako oni imaju političke volje i hrabrosti za to. Smatram da je vakat da budemo jednom samo Cetinjani“, poručuje Kaluđerović.
    Kao jedan od razloga za političko angažovanje, Kaluđerović navodi primjere svojih prijatelja „koji nemaju za hljeb, a ponos im ne dozvoljava da nam traže pet eura“: „U redu, rekao sam, ja krećem u tu priču, da pokušamo sve to da promijenimo na bolje. Pružamo šansu tim našim prijateljima da to zajedno uradimo. Ako oni ovu ideju ne podrže, onda ću smatrati da je njima i ovako dobro i biću zbog toga veoma srećan!
    Lokalni parlament mora biti rasušten najkasnije do kraja septembra, a kao mogući datum izbora pominje se 9. novembar, kako bi bili organizovani zajedno sa izborima za gradonačelnika Kotora.
    Kaluđerović kaže da želi da ukaže na sve nepravilnosti koje se dešavaju. Tako pominje nekadašnji Titov trg, sad Trg kralja Nikole.
    „Dok se zvao Titov, na Cetinju je radilo 10 hiljada radnika. Od kada je kralja Nikole na Cetinju radi 900 radnika. Pa kad je bilo bolje? Ne kažem da se mora opet zvati Titov, što se recimo ne zove trg Lesa Ivanovića“, pita Kaluđerović.
    On navodi da je bolno da se „spomenik Svetom Petru Cetinjskom podigne u Titogradu, gradu u kojem on nikada nije bio“. „Cetinjani kažu, pogledajte greote, postavili su Svetoga Petra Cetinjskoga kao da stopira put Cetinja“!
    Kaluđerović sa gorčinom ukazuje na nepravedan odnos prema momcima iz “Perpera” i buksovcima, te sportistima. „To su svijetle tačke ovog grada. Ja sam strašno tužan što Cetinje nije omogućilo za njih bolje uslove. Buksovcima treba osnovati sopstvenu radio stanicu, a ne da idu tamo na neku privatnu u Titograd. Zašto naše svjetske i evropske nade nemaju uslova za bavljenjem svojim sportom u svom gradu?”
    Nema sreće u ovom gradu dok se ne bude nalagao samo jedan badnjak. Kao nekad i za vazda pred Cetinjski manastir, poručuje Kaluđerović.
    On je pozvao Cetinjane da badnjak više ne nalažu na trgu kralja Nikole, već da to rade „onamo đe se vazda nalagao, ispred Cetinjskog manastira“: „Sve je oprošteno Cetinjanima do 21. maja 2006. Svima nam je oprošteno sve, jer smo željeli iskreno nezavisnu Crnu Goru, i u toj želji se griješilo. Ja se u Boga nadam da je iza nas vrijeme kada smo jedni nalagali badnjak kod Amfilohija, drugi ovamo ispred dvora. Ali sve poslije 21. maja ne služi nam na čast. Nikome od nas nije dozvoljeno da se igra sa Cetinjem, a posebno ne sa tim svetim badnjakom. E sad, da ne bi bili izdajnici ni crnogorski ni srpski, ajte Cetinjani, ajte braćo Bajice, Martinovići i Borilovići, da zajedno naložimo badnjak jer je to vaše sveto drvo, nije ni Rista Radovića, ni Miraša Dedeića“.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 5 of 18 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Cetinje
    By rain_wind_storm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 07-09-09, 23:58
  2. Bojkot parlamenta!!A plate???
    By sfinga in forum Politika generalno
    Replies: 33
    Last Post: 02-11-08, 12:22
  3. Bojkot referenduma!?
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 139
    Last Post: 27-04-06, 14:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •