Results 1 to 14 of 14

Thread: Procjena konfiguracije

  1. #1
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb Procjena konfiguracije

    Kuciste: CM Stacker 830 SE http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=14
    Napajanje: Corsair TX750W http://www.hardwaresecrets.com/article/505
    Ploca: P5N32-E SLI PLUS http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=2104
    Procesor: Q6600 2.4ghz http://www.intel.com/products/proces...quad/index.htm
    Memorija: 4GB (2x2) Kingston HyperX http://www.techwarelabs.com/reviews/...ton-ddr2-1066/
    Graficka: NX8800GTX 768MB http://www.techspot.com/review/32-msi-geforce-8800gtx/
    HDD: ne mogu da se sjetim tacno koji je, znam samo da je kapaciteta 160GB

    Masina stara ravno 2 godine, osim napajanja koje je novo, nema 15 dana. Procesor nikad klokovan, kao ni ostale komponente. Sa procesora je dignut stock cooler i stavljen drugi, silom prilika, jer je na stock bila slomljena jedna strana za kacenje u plocu. Nije nista specijalno, ladi otprilike jednako kao i stock.

    Interesuje me koliko vrijedi ovo trenutno. Mozda se odlucim za prodaju u skorije vrijeme, pa prvo da vidim isplati li se. Thx...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    @500 eura... mozda i manje

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    @500 eura... mozda i manje
    Osakati me sad

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,073
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    439
    Thanked in
    235 Posts

    Default

    500 eura je fina cijena.
    \\
    OFL•GIC

  5. #5
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    303
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    osakati il ne...i ako ga toliko prodas sve fiju fiju,,,, )
    tesko i toliko

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako je tako, onda mi se definitivno ne isplati da prodajem. Nisam u toku s hardverom u zadnjih pola godine pa sam zato doso da pitam. Progutalno me vrijeme. Thx na odgovorima.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    303
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soft View Post
    Ako je tako, onda mi se definitivno ne isplati da prodajem. Nisam u toku s hardverom u zadnjih pola godine pa sam zato doso da pitam. Progutalno me vrijeme. Thx na odgovorima.
    da , takva ti je situacija...moje misljenje je da ne bi ni 450e izvukao, pogotovo ne odje na forumu...zato bolje ostavi , moze te jos uvjek super posluziti:joint:

  8. #8
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma sluzi me vise nego dobro. Nema toga softvera/igre koju ne moze pocerat. Nego sam mislio da vrijedi malo vise. Ispada da mi ploca, procesor, memorija, graficka i hdd vrijede 300 eura, jer ovo kuciste je novo 200, prepolovim ga na 100, i napajanje je novo potpuno, placeno 120, nebi ga ispod 100 dao.
    Inace sam ovu konf. tada platio 3 puta vise nego sto sad izgleda vrijedi

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ploca vredi oko 60-80 eura
    procesor ne ispod 100
    memorija oko 35-40
    graficka 80 eura
    kuciste ne ispod 130 a ako je u mint stanju i 150 evra ( njemu ne prolazi rok trajanja)
    napajanje 90 eura ( novo TX850 W sam platio 125 eura (Gigatron BG ))

    poenta je da ta masina sasvim lepo izlazi na kraj sa svim izazovima i njena prodaja i zamena necim drugim je nepotrebna...win 7 na toj platformi ide glatko a i igrice isto tako tera bez problema u vishim setovanjima ( tu jedino ako si okoreli gejmer mozda zameniti grafiku za gtx260 ( po meni trenutni best buy ) i nju naci ako ko prodaje polovnu sa garancijom i milina.....e sada ja bih jos mozda uzeo i neki veci hdd uz tu kombinaciju....u slucaju da prodajes ne bih ti preporucio da menjas kuciste i napajanje jer su jako dobri a na njima bi izgubio dosta para a bilo sta novo ( pod pretpostavkom da uzimas opet stoni racunar) se da napakovati u to kuciste i takodje se da poterati sa tim napajanjem......

  10. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Perica_barii View Post
    ploca vredi oko 60-80 eura
    procesor ne ispod 100
    memorija oko 35-40
    graficka 80 eura
    kuciste ne ispod 130 a ako je u mint stanju i 150 evra ( njemu ne prolazi rok trajanja)
    napajanje 90 eura ( novo TX850 W sam platio 125 eura (Gigatron BG ))

    poenta je da ta masina sasvim lepo izlazi na kraj sa svim izazovima i njena prodaja i zamena necim drugim je nepotrebna...win 7 na toj platformi ide glatko a i igrice isto tako tera bez problema u vishim setovanjima ( tu jedino ako si okoreli gejmer mozda zameniti grafiku za gtx260 ( po meni trenutni best buy ) i nju naci ako ko prodaje polovnu sa garancijom i milina.....e sada ja bih jos mozda uzeo i neki veci hdd uz tu kombinaciju....u slucaju da prodajes ne bih ti preporucio da menjas kuciste i napajanje jer su jako dobri a na njima bi izgubio dosta para a bilo sta novo ( pod pretpostavkom da uzimas opet stoni racunar) se da napakovati u to kuciste i takodje se da poterati sa tim napajanjem......
    Ne radi se o pokusaju da nabavim jacu masinu, nego mi ovo vise nije potrebno. Dani okorelog gaminga su me prosli, pa sam razmisljao da micem ovo. Ali kao sto vec rekoh, za 500e mi je zao.
    p.s. ne mogu da vjerujem da graficka vrijedi svega 80e, bila je 500 kad sam je kupovao :-)

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Soft View Post
    Ne radi se o pokusaju da nabavim jacu masinu, nego mi ovo vise nije potrebno. Dani okorelog gaminga su me prosli, pa sam razmisljao da micem ovo. Ali kao sto vec rekoh, za 500e mi je zao.
    p.s. ne mogu da vjerujem da graficka vrijedi svega 80e, bila je 500 kad sam je kupovao :-)
    Eto... Zbog toga ljudima govorim da ne uzimaju HIGH END komponente :trashcom: A GTX ne vjerujem da je preko 10% bolja od 8800GT, a 8800GT je pala... Danasnje MID-RANGE kartice koje su nove @140E imaju iste performanse kao legendarni 8800GTX

  12. #12
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cvx, 8800GT nije postojao kad sam ja kupio gtx. Bio je samo gts, koji je bio jeftiniji nekih 150 eura. Sto se GTX-a tice, ne znam kakve su danasnje kartice, ali znam da ja s ovom ceram sve na high bez problema. Nisam armu2 probao, a cuo sam da guta bas.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    uHHH jbt!!! Kad si uzimao taj PC bio je FULL!!!

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    354
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gtx260 se moze kupiti polovan za 120-140 eura u zavisnosti od modela ( klokovan fabricki ,neki bolji sistem hladjenja...) ..polovne 9800gtx i gtx+ se mogu naci za oko 90 eura ( rade na znatno vishim taktovima od 8800gtx imaju manje ram memorije ali u proseku u testovima i u igrama daju vishe poena odnosno fps-a ) ,4850 se vec kupuje nova tu oko 100 evrica a za 160 imas i 4890 koje su dosta bolje kartice od 8800gtx...ja takodje iz sentimentalnih razloga imam 8800gtx aqua tank verziju ( sa fabrickim vodenim hladjenjem) placena jos vishe nego tvoja 8800gtx u svoje vreme ali sada tesko da mogu dobiti vishe od 90 evrica za nju ( i to samo tricavih 10 evrica vishe ) a ipak ona ima i svoje sopstveno hladjenje...kupujuci high end komponente izlozen si velikom gubitku na vrednosti tokom vremena...ali jbg ko ima da plati high end njemu ni gubitak nece tesko pasti....a sto se tiche same kartice i dalje jako dobro radi i nema igrice koju ne moze da potera u viskoj rezoluciji sa pristojnim setovanjima i igrivom fps-u.....dosta kartica novije generacije je upalo u taj cenovni segment pa bukvalno je za razliku od 10 ili 20 eura moguce uzeti karticu primetno bolju .....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. kupovina konfiguracije
    By Hitman in forum Hardware
    Replies: 6
    Last Post: 12-08-09, 08:34
  2. cijene konfiguracije
    By Ayah in forum Hardware
    Replies: 6
    Last Post: 26-06-09, 21:17
  3. Procjena Konfiguracije/prodaja
    By acre in forum Hardware
    Replies: 2
    Last Post: 05-12-07, 20:07
  4. Procjena konfiguracije
    By G in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 5
    Last Post: 14-06-07, 13:20
  5. procjena konfiguracije
    By <awesome> in forum Hardware
    Replies: 4
    Last Post: 20-11-06, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •