Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Prvi COMPUTER SHOP u Crnoj Gori

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Prvi COMPUTER SHOP u Crnoj Gori

    Crnogorsko tržište računarske opreme konačno je dobilo prvu pravu prodavnicu računara sa imenom koje asocira na tip objekta – „Computer Shop“, a koja će funkcionisati u okviru preduzeća PLATON COMPUTERS.

    Više o tome na http://www.digital.cg.yu/opsirnije.php?vlid=6 .

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: Prvi COMPUTER SHOP u Crnoj Gori

    Quote Originally Posted by DP
    Crnogorsko tržište računarske opreme konačno je dobilo prvu pravu prodavnicu računara sa imenom koje asocira na tip objekta – „Computer Shop“, a koja će funkcionisati u okviru preduzeća PLATON COMPUTERS.

    Više o tome na http://www.digital.cg.yu/opsirnije.php?vlid=6 .
    Vijest ti je OK... samo nidje ne navede dje se nalazi taj kompjuter shop!?


    Pozdrav

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Hercegovacku kod IPS-a. Kako je dobar onaj LG LCD 19" monitor!!! A na onaj pored je ona igracica sa velikim sisama, dobra fora!

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro igra bogomi . Danas ce biti na sajtu www.digital.cg.yu vijest o otvaranju i cijene nekih komponenti, kao i galerija slika sa otvaranja.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DP
    Dobro igra bogomi . Danas ce biti na sajtu www.digital.cg.yu vijest o otvaranju i cijene nekih komponenti, kao i galerija slika sa otvaranja.
    Mada skrećem sa teme, ne čini li vam se da malo "skrećete" od nezavisnog novinarstva, da to tako nazovem. Pomalo pratim vaš sajt, i primjećujem da konstantno forsirate Platon, OK ako su to dobili uz zakup bannera, al ipak ne bi trebalo na ovom forumu da to ističete.
    A sad pročitah i text na sajtu, posebno me nasmija ona riječ "glamurozan" prostor
    Mislim, možda negdje griješim, ali valjda to nebi trebalo tako da ide, pogledajte malo kako to rade drugi hardveraški sajtovi, u Srbiji, Hrvatskoj...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 3m
    Quote Originally Posted by DP
    Dobro igra bogomi . Danas ce biti na sajtu www.digital.cg.yu vijest o otvaranju i cijene nekih komponenti, kao i galerija slika sa otvaranja.
    Mada skrećem sa teme, ne čini li vam se da malo "skrećete" od nezavisnog novinarstva, da to tako nazovem. Pomalo pratim vaš sajt, i primjećujem da konstantno forsirate Platon, OK ako su to dobili uz zakup bannera, al ipak ne bi trebalo na ovom forumu da to ističete.
    A sad pročitah i text na sajtu, posebno me nasmija ona riječ "glamurozan" prostor
    Mislim, možda negdje griješim, ali valjda to nebi trebalo tako da ide, pogledajte malo kako to rade drugi hardveraški sajtovi, u Srbiji, Hrvatskoj...
    U pravu si i ja sam to primijetio samo me muka bilo da pishem
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  7. #7
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    33
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se sa vama i hvala na kritikama. Ja licno nisam pisao tu vijest i skrenucu paznju kolegi . U svakom slucaju prostor je lijepo uredjen morate priznati. Kritike i predlozi su uvijek dobrodosli.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Masline
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ALi ukrv su im cijene, ali to ej sprdnja...
    ja danas usao da pitam za jednu tasaturu "Logitec Internet Navigator" ona je u Srbiju 35 eura , ja sa ocekivao da ce mi reci sad 40 eura max cijenu kad mi ona cura veli 60 eura ...Imala me kap strefit....
    Pihh...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by M3
    ALi ukrv su im cijene, ali to ej sprdnja...
    ja danas usao da pitam za jednu tasaturu "Logitec Internet Navigator" ona je u Srbiju 35 eura , ja sa ocekivao da ce mi reci sad 40 eura max cijenu kad mi ona cura veli 60 eura ...
    ...bez PDV-a! (jer su im sve cijene tamo bez PDV-a).

    Pozdrav

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    428
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maticna MSI za AMD 64 procesor u Srbiji 111 eura, a u Platon 160/170 :/

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Masline
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne mogu da vjerujem , da mogu tako da kradu ovaj narod...Covece da tastatura je u Srbiiji u prodavnici 35 eura sa svim porezima..a kod dilera se moze naci i za 30...a kod nas 60 bez PDV ....snijesno, pa se cudimo kakva nbam je drzava...katastrofa...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,346
    Thanks Thanks Given 
    735
    Thanks Thanks Received 
    1,201
    Thanked in
    671 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmmm
    Quote Originally Posted by M3
    ALi ukrv su im cijene, ali to ej sprdnja...
    ja danas usao da pitam za jednu tasaturu "Logitec Internet Navigator" ona je u Srbiju 35 eura , ja sa ocekivao da ce mi reci sad 40 eura max cijenu kad mi ona cura veli 60 eura ...
    ...bez PDV-a! (jer su im sve cijene tamo bez PDV-a).

    Pozdrav
    Ja sam danas bio u radnji i kazali su mi da su cijene SA PDV-om. Konkretno sam pitao za digitalne aparate, ne znam sad dal to vazi samo za njih.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Od nove godine i kod komshija dolazi PDV pa chemo da vidimo
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Masline
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    i to 20%

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    527
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD
    Quote Originally Posted by mmmm
    Quote Originally Posted by M3
    ALi ukrv su im cijene, ali to ej sprdnja...
    ja danas usao da pitam za jednu tasaturu "Logitec Internet Navigator" ona je u Srbiju 35 eura , ja sa ocekivao da ce mi reci sad 40 eura max cijenu kad mi ona cura veli 60 eura ...
    ...bez PDV-a! (jer su im sve cijene tamo bez PDV-a).

    Pozdrav
    Ja sam danas bio u radnji i kazali su mi da su cijene SA PDV-om. Konkretno sam pitao za digitalne aparate, ne znam sad dal to vazi samo za njih.
    Hmmm, mozda, ali sam kasnije zvao platon (odakle oni nabavljaju robu), i pitao za jedno chieftec kuciste, i rekose mi cijenu 96 eura; a pitam da li je to sa porezom, a djevojka rece - ne, ne, to je bez PDV-a

    Suvisno je komentarisati da je takvo kuciste (360W) u chip bilo 85 eura SA porezom.

    Moguce zbog toga da sam se prebacio i pomislio da su cijene i tamo bez poreza (jer sam bio iznenadjen cijenom od 112.32 eura za kuciste (96 E+17% pdv) naspram 85 u chip - to je 27 eura razlike).

    Pozdrav

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,096
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

    Default

    ili onaj Lg lcd 17'' citavih 50e skuplji nego li npr u montex

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,096
    Thanks Thanks Given 
    717
    Thanks Thanks Received 
    1,955
    Thanked in
    969 Posts

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Masline
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eee Montex je Montex....
    Poz...

  19. #19
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    32
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by eskim
    Od nove godine i kod komshija dolazi PDV pa chemo da vidimo
    Čitah nekoliko članaka u vezi uvođenja poreza na računare u Srbiji u njihovim časopisima, i dosta stručnjaka iz te oblasti je ubijeđeno da se taj porez na računare neće odraziti u velikom poskupljenju. Kažu da će u principu oprema i računari vrlo malo da poskupe. Plaćaće se nekakav porez na razliku u cijeni između nabavne i prodajne cijene računara (opreme). Živi bili pa vidjeli. Konkretno, tamo gdje ja nabavljam robu (u NS), kažu da tu ipak neće biti nekog velikog poskupljenja, već da to sad koriste mnoge firme kako bi navele kupce da do 1. januara što više para potroše...
    Ovo ovdje je stvarno za no comment. Dovoljno je poređenje - ja nabavljam npr. HD od 120 GB za oko 70€, toliko ovdje u dosta radnji košta 40GB... :roll:

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Minas Ithil
    Posts
    558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kolju sa cijenama! msi k8n neo 170e! jesu oni ludi?!?!?! to ne kosta preko 120 u vr` glave! :o
    - just make me want it -

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 3m
    Quote Originally Posted by eskim
    Od nove godine i kod komshija dolazi PDV pa chemo da vidimo
    Čitah nekoliko članaka u vezi uvođenja poreza na računare u Srbiji u njihovim časopisima, i dosta stručnjaka iz te oblasti je ubijeđeno da se taj porez na računare neće odraziti u velikom poskupljenju. Kažu da će u principu oprema i računari vrlo malo da poskupe. Plaćaće se nekakav porez na razliku u cijeni između nabavne i prodajne cijene računara (opreme). Živi bili pa vidjeli. Konkretno, tamo gdje ja nabavljam robu (u NS), kažu da tu ipak neće biti nekog velikog poskupljenja, već da to sad koriste mnoge firme kako bi navele kupce da do 1. januara što više para potroše...
    Ovo ovdje je stvarno za no comment. Dovoljno je poređenje - ja nabavljam npr. HD od 120 GB za oko 70€, toliko ovdje u dosta radnji košta 40GB... :roll:
    Oni che morat da plate porez od 18% na svaku prodatu komponentu ja ne znam kako oni misle da ukupna cijena bude neznatno povechanja ako se ne odreknu dijela svojih zarada.
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni se svidio onaj LG LCD 19" monitor, znali ko koliko je?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,549
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    750 a imash u vector samsungov za 650, posjechujesh li sajtove onih nashih "computer shoopova" pogledaj malo pa chesh nach sam
    It's not who we are and where are we, it's about in what we believe and what we choose...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    I'm here to spread love all over the world!
    Posts
    5,020
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posjecujem, ali tamo nije bilo cijene ili je ja nisam vidio na onom izlogu.

    Onaj LG-ev je perverzija, fak samsung

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mmmm
    Quote Originally Posted by GaD
    Quote Originally Posted by mmmm
    Quote Originally Posted by M3
    ALi ukrv su im cijene, ali to ej sprdnja...
    ja danas usao da pitam za jednu tasaturu "Logitec Internet Navigator" ona je u Srbiju 35 eura , ja sa ocekivao da ce mi reci sad 40 eura max cijenu kad mi ona cura veli 60 eura ...
    ...bez PDV-a! (jer su im sve cijene tamo bez PDV-a).

    Pozdrav
    Ja sam danas bio u radnji i kazali su mi da su cijene SA PDV-om. Konkretno sam pitao za digitalne aparate, ne znam sad dal to vazi samo za njih.
    Hmmm, mozda, ali sam kasnije zvao platon (odakle oni nabavljaju robu), i pitao za jedno chieftec kuciste, i rekose mi cijenu 96 eura; a pitam da li je to sa porezom, a djevojka rece - ne, ne, to je bez PDV-a

    Suvisno je komentarisati da je takvo kuciste (360W) u chip bilo 85 eura SA porezom.

    Moguce zbog toga da sam se prebacio i pomislio da su cijene i tamo bez poreza (jer sam bio iznenadjen cijenom od 112.32 eura za kuciste (96 E+17% pdv) naspram 85 u chip - to je 27 eura razlike).

    Pozdrav
    ja bio tek danas, i chieftec ko moj (DX 01 BDU, dakle dragon serija) je 80e, sto mi je vise nego OK cijena, a milo mi je da kod nas moze da se nadje iRiver, mada... Mimo kucista, sve mi je bilo preskupo. Taman za one fensere koji ce se zalijepit na neki 20" LCD u izlogu, a realno im nista ne treba :devill:
    Al super je ovaj momak sto radi tamo, ispricasmo se o svemu i svachemu, i drago mi je da ljudi koji tamo rade znaju sta rade!
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •