Results 1 to 3 of 3

Thread: NJEGOSH O SRBIMA ...NASLOVNA CKL-A

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Punta Cana
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default NJEGOSH O SRBIMA ...NASLOVNA CKL-A

    NJEGOS JE STEFANA NEMANJU DOZIVLJAVAO KAO OSVAJACA I OKUPATORA CRNOGORSKE DRZAVE DUKLJE



    "A DA COCE, BOZIJA TI VJERA, ZNAM JA TU VESELU SRBADIJU, NO KUD SU JOJ TI SINOVI JUNACI BILI, DOK JOJ NIJE BOG DA KARADjORDjA? TA VI SVI TAMO FASTATE JEDNOGA NJEGA JUNASTVOM; A KAD VI BOG NJEGA UZE IZMEDjU VAS, A VI SVI SUNOVRAT U TURSKI JARAM OPET!
    NO KRSNA I SIROMASNA CRNA GORA NE HAJE NI ZA NEMANJE NI ZA MURATE NI ZA BUNAPARTE; ONI SVI BISE I PREMINUSE, I MAC SVOJ O CRNOGORCE DjEKOJI OPITASE, PA NESTASE, A CRNA GORA OSTADE DOVIJEKA I STRASNOGA SUDA, U SVOJOJ VOLJI I SLOBODI; A TO TI JE U SLAVI«.

    (“Golubica” za 1843/44,5, 18-22)

    [/b]

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NJEGOS
    CG nikad nije bila ovoliko porazena, nit je ikad duh slobodarski bio ovoliko ubijen u njoj. no, bice bolje, ako BOG da!

    A kako nece biti porazena, jadan, kad coek vidi kakav si nick uprtio, jutros na praznu glavu...!?



    - M -
    COITO ERGO SUM

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweden
    Posts
    212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NJEGOS
    e pa dje ovo iskopaste casti vi .



    Ma Interceptor nije u pravu To je Milo ili Jevrem rekli :wink: hahahahaaa !

    ne vjerujem da je ovo Njegos reka, a i da jes, pa sto? reka je on mnogo sto sta, pa ga vi nesto ne volite citirat. dukljani nebi bili dukjlani kad bi se drzali Njegosa, i kad bi se vladali po njegovim amanetima.
    no, vi ka vi, vazda koristite vase poluistine. Njegos reka ovo za srbalje, a sve ostalo sto je reka, je ponisteno ovim?! klasicna analiza dukljanskih akademika . svaka vam cast ako ovo zaista nadjoste u nekim sakrivenim arhivama, ajde, zivota vi nadjite mi jos ovakvih tekstova .






    kad bi ja sad poceo postirati svaki put kad je Njegos nazvao CG srpskom, i CGorce srbima, nebi se skidao sa kompjutera cijelog dana.


    Pa zar nisi ??? Po vas bijeli dan citiras necesovije pjesmice




    i ja sam reka mnogo gori stvari, pa eo me zivog. eo i ja cu vam rej, danasnji srbski vladari su blavori, izrodi, kriminalci, najobicnije budaletine i sebicni Brankovici. no, po cemu se CG razlikuje? nikad nije bila slicnija Srbiji u svojoj istoriji, eto, iste su jade spopale dviju srpskih drzava. kako goj da pogledas, jad, bijeda i propadanje svugdje.
    CG nikad nije bila ovoliko porazena, nit je ikad duh slobodarski bio ovoliko ubijen u njoj. no, bice bolje, ako BOG da!
    Crna Gora je vjecna a i mi s njom rodjeni vijenac !



    http://se.msnusers.com/IndependentMo...o/shoebox.msnw

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •