Results 1 to 11 of 11

Thread: Sicilija ...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Beograd
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sicilija ...

    Znam da do slijedeceg ljeta ima jos pola godine (i vise), ali u duhu ove vijesti o ukidanju viza, ja i supruga (i djeca) planiramo ljetovanje, pa nam je jedna interesantna destinacija i Sicilija. Interesuje me da li neko ima iskustava (da li je vec boravio) sa odmorom u Siciliji?
    Ja razmatram da idemo kolima: Bgd - Bar - Bari (feribot) - pa dalje kolima, koliko vidim do Mesine - pa trajektom na Siciliju ...
    Ako nema ima iskustava sa Sicilije i malo vremena da napise o tome (smjestaj,plaze,vanpansionske cijene,usluga,...), bio bih zahvalan.

    Pozdrav
    Doljani forever ...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    I meni simpaticno zvuci, ali... Vecina Italijana dolazi da ljetuje kod nas... Da im ta Sicilija sto valja, tamo bi odili :razz:
    E, da... I Krvnicke su ti cijene na Sicily

  3. #3
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    I meni simpaticno zvuci, ali... Vecina Italijana dolazi da ljetuje kod nas... Da im ta Sicilija sto valja, tamo bi odili :razz:
    E, da... I Krvnicke su ti cijene na Sicily
    Kakva izjava,shta je ovo..
    Prvo kod nas dolaze Italijani zheljni provoda i nashih/srpskih/bosanskih klinkica napaljenih na KristijanaRonalda i Totija,a choek ide sa familjom i provod mu nije prioritet vec odmor.

    Cijene su krvnichke,ti si bio pa znash? ili si lupio komentar onako radi reda kao i 90% ostalih..

  4. #4
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Naughty View Post
    Kakva izjava,shta je ovo..
    Prvo kod nas dolaze Italijani zheljni provoda i nashih/srpskih/bosanskih klinkica napaljenih na KristijanaRonalda i Totija,a choek ide sa familjom i provod mu nije prioritet vec odmor.

    Cijene su krvnichke,ti si bio pa znash? ili si lupio komentar onako radi reda kao i 90% ostalih..
    Cuo sam. Da se ne lazemo, nisam bio niti namjeravam, mada mi privlacno djeluje :monkey:

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Naughty View Post
    Kakva izjava,shta je ovo..
    Prvo kod nas dolaze Italijani zheljni provoda i nashih/srpskih/bosanskih klinkica napaljenih na KristijanaRonalda i Totija,a choek ide sa familjom i provod mu nije prioritet vec odmor.

    Cijene su krvnichke,ti si bio pa znash? ili si lupio komentar onako radi reda kao i 90% ostalih..
    Ima se sto vidjet i na Siciliju ljudi ,samo ko voli i sto voli ,vidite nekome odje smeta buka od 12 neko bi da pod extazy skace cijelu noc ,ali ko voli stare zgrade kuce i tu vrstu kulture ima se sto vidjet na Ciciliju !
    ps. nista nijesu skuplji od CG cuvene (osim $evera i CT) tamo je dzabaluk sve
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  6. #6
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Cuo sam. Da se ne lazemo, nisam bio niti namjeravam, mada mi privlacno djeluje :monkey:
    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Ima se sto vidjet i na Siciliju ljudi ,samo ko voli i sto voli ,vidite nekome odje smeta buka od 12 neko bi da pod extazy skace cijelu noc ,ali ko voli stare zgrade kuce i tu vrstu kulture ima se sto vidjet na Ciciliju !
    ps. nista nijesu skuplji od CG cuvene (osim $evera i CT) tamo je dzabaluk sve
    Upravo tako nije nishta skuplje od CG,prelijepa priroda,meni je drug bio i prichao mi..

    On`topic: najbolja varijatna je naravno u svojoj rezhiji kolima,marshutu imash,sad mislim da mozes sve ostalo da pronadjesh na netu

  7. #7
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,530
    Thanks Thanks Given 
    5,410
    Thanks Thanks Received 
    3,892
    Thanked in
    1,536 Posts

    Default

    podjes brate u krasice i ljepota ja bio ljetos to je raj
    Naravno sto se tice sicilije neces se pokajat nisam bio ali mi je rodbina isla i odusevljeni su a i slike su zvek

  8. #8
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Voljela bih i ja(pored Irske)jednog dana da odem i vidim Siciliju(mozda i bas na sledece ljeto-nikad se ne zna)...Ako odes sumnjam da ces se pokajati pa ti s toga prije vremena zelim sretan put i lijep odmor uz prelijepo more...




    "Tiha voda brijeg roni..."

  9. #9
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    34
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sicilija

    Neces se pokajati ako odes i posjetis Siciliju, garantujem ti.
    Ja sam obisao Cefalu, Palermo, Korleone, Kataniju i Sirakuzu. Posjetio sam i Napulj i Pompeju usput.
    Svaki grad na svoj nacin je poseban i ima se sto vidjeti. Najjaci utisak su na mene ostavili Etna (vullkan proradio tog dana kada sam bio gore), Sirakuza (stari grad Ortigia) i Napulj. Cefalu je jako lijepo malo mjesto sa uskim ulicama. Najmanje mi se svidjela Katanija ali je i ona zanimljiva.
    Narod je poseban, jako gostoprimljiv, imaju odmor posle rucka i skoro nista ne radi tada. Priroda je fantasticna.
    Cijene su nize nego u kontinentalnom dijelu Italije i pristupacne su.
    Povoljnost je sto ides u svom aranzmanu i mozes sam sebi planirati sta vidjeti i koliko se gdje zadrzati.
    Ako ti treba jos informacija, samo pitaj.
    Smjestaj sam nalazio preko interneta, tipa B&B (bed and breakfast).
    Last edited by gorane; 15-11-09 at 23:04.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Bio sam tri nedjelje na Siciliji, ali prije desetak godina. Ono što mi je ostalo u sjećanju su uređene fasade zgrada u gradovima, ne previše lijepe mještanke, fenomenalni vozači (prosto čovjek da ne povjeruje kuda su u stanju da se provuku), mnoooogo motora, prvenstveno skutera. Cijene su vjerovatno i dalje nešto više nego kod nas, a što se tiče ljubaznosti i uslužnosti... tu smo negdje.
    Većina radnji je zatvorena tokom poslijepodneva, sticao sam utisak da od 12 do 17 časova ništa ne funkcioniše. Putevi su dobri.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Licno ja, sa nekim prijateljima cu da odem u amsterdam nekoliko dana boze zdravlja pa sledece destinacije cemo da vidimo. Nadam se brzo ovim ukidanjima viza.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 3
    Last Post: 23-06-08, 00:13
  2. Sicilija
    By Horizont in forum Putovanja
    Replies: 5
    Last Post: 19-06-07, 09:28
  3. Sicilija
    By Hari Krisna in forum Putovanja
    Replies: 10
    Last Post: 12-01-05, 09:10

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •