Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 46 of 46

Thread: Registracija skutera

  1. #26
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    DG
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alien View Post
    mora se preci na nove tablice i uzeti nova saobracajna, ovo ne znam kako je regulisano zakonom, donesena je uredba, sta li(kod nas je to cesto jace od zakona). tom prilikom dobijate saobracajnu u kojoj pise da registracija vazi 12 mjeseci-iako se to kosi sa zakonom.
    Za vrijeme stare Juge, u starim vozačkim dozvolama, fino je stajalo pod B kategorijom između ostalog da se mogu voziti bicikli s pomoćnim motorom kao i mopedi do 50ccm, koji ne idu brže od 50km/h. Pod tom kategorijom su ranije registrovani i skuteri do 50ccm (zato i imaju ugrađene blokade da ne mogu ići brže od 50km/h). U najnovijoj verziji Zakona o saobraćaju, ostali su još samo bicikli s motorom, dok su se mopedi negdje izgubili i to je ona "rupa" o kojoj pišem. Ako postoji neka uredba, pravilnik ili ne znam šta, to mora biti transparentno, ili se u praksi ne može primjenjivati. Za sada za mene vrijedi ono što vidim crno na bijelo, a ako imaš kakva saznanja o nekakvim promjenama, dokument, izmjene i dopune, službeni list CG i sl., stavi to na post pa da vidimo.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne, nemam nikakav dokument, prenosim samo ono sto mi je receno u MUP-u i u kontaktu sa policijom. zadnji put su me zaustavili, posao iza, pogledao tablicu i kazao u redu je, nije mi ni pogledao saobracajnu

  3. #28
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Mora da se pozove na broj uredbe i slicne gluposti

    Sve ostalo je: ,,meni je šef rekao''. A prijevu na osnovu toga ne može napisti, ili može ali one ,,ne prolazi''.

  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e ne znam, dosta sam se ganjao po sudova zbog slicnih stvari pa sam nekako digao ruke, jer iako je zakon bio na mojoj strani-sistem nije...

    sta je po definiciji zakona "bicikl sa motorom" a sta motocikl?

  5. #30
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alien View Post
    e ne znam, dosta sam se ganjao po sudova zbog slicnih stvari pa sam nekako digao ruke, jer iako je zakon bio na mojoj strani-sistem nije...

    sta je po definiciji zakona "bicikl sa motorom" a sta motocikl?
    Bicikl sa motorom ti je ispod 50ccm,a motocikl preko
    Cesto prodavci naprave gresku kad ti daju fakturu sa kojom ti ides da registrujes pa na nju stave 50ccm umjesto 49,i automatski ti se tretira kao motocikl koji moras da registrujes svake godine

  6. #31
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    229
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam danas pitao policajca na ulici i rekao mi je da za skuter do 50 cc NE TREBA A kategorija, nego samo poznavanje saobracajnih propisa, odnosno ko ima B kategoriju moze da vozi slobodno.

  7. #32
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    Bicikl sa motorom ti je ispod 50ccm,a motocikl preko
    Cesto prodavci naprave gresku kad ti daju fakturu sa kojom ti ides da registrujes pa na nju stave 50ccm umjesto 49,i automatski ti se tretira kao motocikl koji moras da registrujes svake godine
    i razvija maksimalnu brzinu do 50 km/h, tako da se zvanično kao motocikl vodi i onaj sa skinutim blokadama, no, za sada, prilikom tehničkog se ne vodi na valjke.

    S' tim u vezi znam da kroz Hrvatsku ima Mercedes Spritner i onda prilikom kontrole naguraju skuter unutra i proveravaju može li da razvije preko 50 km/h

    No, nema toga kod nas tako da se gleda samo radna zapremina.

  8. #33
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cuore Sportivo View Post
    Ja sam danas pitao policajca na ulici i rekao mi je da za skuter do 50 cc NE TREBA A kategorija, nego samo poznavanje saobracajnih propisa, odnosno ko ima B kategoriju moze da vozi slobodno.
    Znaci mora da ti pise 49ccm,ako pise 50 i vise onda je motocikl
    Znam provjereno jer smo morali u bivsu firmu da prepravljamo papire za neke skutere na koje su greskom stavili 50ccm,pa su se na registraciju tretirali kao motocikli,i da se moraju reg. godisnje

  9. #34
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi mene su juce zaustavili u danilovgrad.Registracija je trajna koju sma registrovao al pise da vazi samo godinu na saobracajnoj.Isto je i meni ljubazna gospodja rekla da nije to tacno da je trajno.Priveli me i rekli da mi je istekla registracija.Rekoh trajnu imam.A oni meni a sto pise da je istekla?Rekoh ovo je 50 kubika rekli su mi da je trajno a ovo gore je kao greska?Vele ovako registruju s epo zakonu skuteri trajno do 50 kubika sto znaci do 49 a ovaj 50 ide u drugu kategoriju znaci u klasu dje se svake godine obnavlja registracija.Ja reko dje ste vidjeli motor od 49 kubika i kako evo tender kod mene oglasi na svaki pise 50 kubika trajno registrovan????
    Veli mi komandir da je to greska ovih za registraciju i tehnicki pregled da zakon jasno oni tumace to nije njihiov problem mi cemo napisat prijavu za sud.
    Onda daj nam 'PSP'?rekoh sta je to?Moras da imas malu plasticnu (kao sto je licna karta) dozvolu 'Poznavanje saobracajnih pravila'.Vele nemas ni to -nista oduzimajte motor dok ne dodje neko sa vozackom da mi ga digne a ja ga mogu voziti kada polozim psp il A klasu.U nk psp je 60 e a A klasa 100 pa mi je bolje A klasu.
    I jos nesto vele 'Mi prijavu napisasmo ice na sud pa ako je odobri neko ko proslijedjuje dal cu na sud zvace me a ako ne nista nece me ni zvati'?!?!A i ako me zovnu to je nesto sitno vele?!?1
    IZ GORE NAVEDENOG SLIJEDI DA NEMAJU NI ONI POJMA KAKO SE TUMACI ZAKON!

    Danas sam u nk bio za ovo da se raspitam kod covjeka koji radi registracije veli nek se ne sprdaju do 50 kubika obuhvata i 50 kubika,na saobracajnu ti pise iste za godinu dana zato sto u sistemu u kompjuteru nidje nema da ti pise trajno nego pise na godinu a podrazumjeva se trajno nego idi da bucaju prijavu i nek se ne sprdaju oni to dobro znaju?!?!? Eo ovim rijecima...danas il sjutra idem za motor pa cemo idjeti sta ce biti!Djubrad ne vataju koga treba nego tumace zakone kako im je volja i kako misle glupi policajci

  10. #35
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta se desava kada "trajno registrovani" skuter najase na haubu,koga da tuzim,da idem kod njega doma?
    Treba sve trajne registracije ponistiti

  11. #36
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Da bi mogao "trajno" da registrujes skutre, on mora da ima do 50cc (do 50 ne ukljucuje 50, znaci maksimalno 49, a toliko i imaju ovi skuteri samo sto ljudi koji prave papire grijese, namjerno ili ne to ne znam) i da moze na ravnom na razvije maksimalno 50km/h (zato skuteri od 50, tj 49cc imaju bolkadu).

    Sto se prijave tice, mislim da ti nista nece uraditi. I da te pozovu na sud, poneses sudiji neki dokument da skuter ima ispod 50cc, a da su ljudi u mupu ili ko vec pogrijesio prilikom registracije skutera.

    A i ako skuter trajno registrujes, moras godisnje da placas obavezno osiguranje vozila. To rjesava "nalijetanje skutera na haubu", ili bi bar trebalo posto vecinja ljudi to ne placa. Ali zato ako naprave neku stetu onda plate oni umjesto osiguranja

  12. #37
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    28
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Freeman View Post
    Da bi mogao "trajno" da registrujes skutre, on mora da ima do 50cc (do 50 ne ukljucuje 50, znaci maksimalno 49, a toliko i imaju ovi skuteri samo sto ljudi koji prave papire grijese, namjerno ili ne to ne znam) i da moze na ravnom na razvije maksimalno 50km/h (zato skuteri od 50, tj 49cc imaju bolkadu).

    Sto se prijave tice, mislim da ti nista nece uraditi. I da te pozovu na sud, poneses sudiji neki dokument da skuter ima ispod 50cc, a da su ljudi u mupu ili ko vec pogrijesio prilikom registracije skutera.

    A i ako skuter trajno registrujes, moras godisnje da placas obavezno osiguranje vozila. To rjesava "nalijetanje skutera na haubu", ili bi bar trebalo posto vecinja ljudi to ne placa. Ali zato ako naprave neku stetu onda plate oni umjesto osiguranja

    eo me iz mupa...vratis mi motor drug ga je dovezao jer ja nemam Poznavanje saobracajnih pravila(ili propisa) tzv 'PSP'.Ovako nocasnji komandir ili sta li je vec mi je rekao 'Pa ko ti je pisao prijavu?Ko su ti?Kako nisu znali da ovo nije prekrsaj da u sistemu kada se radi registracija ne postoji opcija da na saobracajnoj pise trajno regstrovana no pise da istice za godinu dana?Pa kako te nisu pustili ?Aooo pa ko je bio'...Kao pogrijesili su i **** ga pomoc ti nemozemo kao ides na sud pa kad te zovnu objasnices da nisi pogrijesio...Da su sve saobracajne takve dok ne dodju nove kad ce se zamjeniti'...Eto tako...znaci u MUP-u juce niko ne zna nista nego vele 'za nas vazi ovo sto pise da istice za godinu dana a na sta misle tu ovi iz registracija nas ne zanima' dok danas druga garnitura ljudi sve zna i vele 'Joj pa ko se ovo zeznuo,joj zajebase te al isto ces morat na sud' znaci strasno...Sto bi rekli jebe lud zbunjenoga a tu ja lud nisam:hammer::mad:

  13. #38
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bar
    Posts
    1,178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kategorija do 50 kubika ukljucuje i 50 kubika okruglo
    neko ko nezna kad bi stavijo vakuum kadu prije mufalice , dal bi se sjeebo ???

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    tacno sam znao sto ce da se desi. i ovo ce se jos desavati. znaci ni kriv ni duzan osta bez motora na 2 dana i mora na sud, vjerovatno par puta, posto nasi sudovi nista ne rjesavaju sto te ne prosetaju najmanje 2 puta.

    mada ima malo tvoje krivice, moras imat neki papir da poznajes pravila saobracaja i moras imat osiguranje, bez obzira na registraciju.

  15. #40
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,911
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Motor View Post
    Ljudi mene su juce zaustavili u danilovgrad.Registracija je trajna koju sma registrovao al pise da vazi samo godinu na saobracajnoj.Isto je i meni ljubazna gospodja rekla da nije to tacno da je trajno.Priveli me i rekli da mi je istekla registracija.Rekoh trajnu imam.A oni meni a sto pise da je istekla?Rekoh ovo je 50 kubika rekli su mi da je trajno a ovo gore je kao greska?Vele ovako registruju s epo zakonu skuteri trajno do 50 kubika sto znaci do 49 a ovaj 50 ide u drugu kategoriju znaci u klasu dje se svake godine obnavlja registracija.Ja reko dje ste vidjeli motor od 49 kubika i kako evo tender kod mene oglasi na svaki pise 50 kubika trajno registrovan????
    Veli mi komandir da je to greska ovih za registraciju i tehnicki pregled da zakon jasno oni tumace to nije njihiov problem mi cemo napisat prijavu za sud.
    Onda daj nam 'PSP'?rekoh sta je to?Moras da imas malu plasticnu (kao sto je licna karta) dozvolu 'Poznavanje saobracajnih pravila'.Vele nemas ni to -nista oduzimajte motor dok ne dodje neko sa vozackom da mi ga digne a ja ga mogu voziti kada polozim psp il A klasu.U nk psp je 60 e a A klasa 100 pa mi je bolje A klasu.
    I jos nesto vele 'Mi prijavu napisasmo ice na sud pa ako je odobri neko ko proslijedjuje dal cu na sud zvace me a ako ne nista nece me ni zvati'?!?!A i ako me zovnu to je nesto sitno vele?!?1
    IZ GORE NAVEDENOG SLIJEDI DA NEMAJU NI ONI POJMA KAKO SE TUMACI ZAKON!

    Danas sam u nk bio za ovo da se raspitam kod covjeka koji radi registracije veli nek se ne sprdaju do 50 kubika obuhvata i 50 kubika,na saobracajnu ti pise iste za godinu dana zato sto u sistemu u kompjuteru nidje nema da ti pise trajno nego pise na godinu a podrazumjeva se trajno nego idi da bucaju prijavu i nek se ne sprdaju oni to dobro znaju?!?!? Eo ovim rijecima...danas il sjutra idem za motor pa cemo idjeti sta ce biti!Djubrad ne vataju koga treba nego tumace zakone kako im je volja i kako misle glupi policajci
    ja kolko znam svi skuteri od 50cm3 su ustvari 49cm3.......

    tako da nema ni jedan skuter od 50 okruglo..isto npr bmw 530d nije 3000 okruglo nego 29xx

    eo i provjerih na brzinu aprilia sr50 49.00 ccm (2.99 cubic inches)
    Last edited by stefke; 15-06-10 at 01:30.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,944
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Kada vidim Spyder skutere kineske, muka na utrobice... Brže biciklom mogu svudje (bez evenualno u brdo konstantno)

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bar
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ma oni i ne izgledaju lose koliko su stvarno loseg kvaliteta. drug mi je uzeo prije 3 godine novog-bolji je bio moj koreanac star 11 godina nego njegov danas.
    zato mislim da je bacanje para uzeti pa cak i novog, bolje je uzeti bilo sto drugo polovno. a moze da se nadje i neki dobar Free ili cak Liberty i za manje pare, ili enetualno runner...

  18. #43
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Sta se desava kada "trajno registrovani" skuter najase na haubu,koga da tuzim,da idem kod njega doma?
    Treba sve trajne registracije ponistiti
    Do skora se to rješavalo iz tzv. zajedničkog fonda, odnosno isto što se dešavalo prilikom sudara sa zaprežnim vozilom, traktorom, bagerom, ... i ostalim neosiguranim voziloma. Šteta se isplačivala iz tog tzv zajedničkog fonda. No, kako je u međuvremenu porastao broj skutera sa trajnom registracijom osiguravajaće kuće su zaključile da bi bio veliki trošak i za skutere plaćat iz tog zajedničkog fonda te je stoga donesena odluka da se i ta vozila moraju osigurati svake godine (14,07 €).

  19. #44
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    znaci zakljucak je da se skuter od 50cc ne mora regisstrovati, nego samo platiti osiguranje svake godine??

  20. #45
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Da :joint:

  21. #46
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,092
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    za 50cm se samo godisnje placa polisa koja kosta 16e,a tablice ti ostaju iste _trajne

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Potrosnja skutera
    By MINISTAR in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 11-07-08, 14:08
  2. Kradja kola i motora(skutera)
    By GaD in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-07, 22:26
  3. Replies: 32
    Last Post: 28-08-07, 13:43
  4. Servis Peugeot skutera
    By pegla in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 2
    Last Post: 12-01-06, 16:37
  5. Pomoc oko budzenja skutera Honda 100 kubika!!!
    By M3 in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 16
    Last Post: 03-06-04, 05:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •