Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 123

Thread: Vozaci po Crnoj Gori

  1. #51
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ali kakvih ima strucnjaka pogotovo na dijelu puta Ct-Budva i onih djelova dje su 3 trake.Pola naroda ne zna kuda vozi.
    Onda ova djeca na skutere,poludjeh od njih.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  2. #52
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najgore je ljudi sto kad ulazis u krivinu brzo nikad ne znas jel neko auto crklo pa stoji na sred puta ili kamion ili nesto... jednom prema ct na sred krivine dje mozes uc 120 i jace stoji kamion... da se najezis scena... nisam brzo isao i nekako refleksno sam ga zaobisao kao da sam znao da je tu... to ja zovem auto pilot

    Ja se isto jezim od motora i skutera... cim ga vidim iza mene odma mu dajem zmigavac i malo se pomjeram u desno... ne volim kad je iza mene sve ga cekam da me pretekne.

    Velika je razlika izvrsit preticanje sa autom od 100 konja i 200 konja... mnogo je sigurnije pretec sa brzim autom... nego kod nas ta brza kola nisu dobra bas su bzvz jer trose 3 litra vise od ovih raspada 0-100 20s.

  3. #53
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Slazem se sa tobom, smao malo parametre da promijenis
    Prvo, ne mozes ogranicavat konjazu, jer malom autu ne treba 150 konja da bi lagano stigao,a ni velikom. Meni auto ima manje od 150 konja, pa lagano stizem.
    Drugo, ne mozes ogranicavat godine, jer ima auta starih po 20 godina , koja dobro idu.
    U sustini se sve slazemo , osim za ove parametre
    Svakom autu treba,nebitno malom ili vecem,recimo autu tipa
    Golf 4 koji dolazi recimo sa 115 konja to je neka solidna konjaza,posebno ako putujes sam, ali recimo putuje vas troje-cetvoro plus prtljag to auto je narodski receno "mrt'ac".
    Ovo za godine si donekle u pravu,ali kad vidim na kakve gume ljudi voze onda mozes misliti u kakvom su trapovi stanju.

    Nije mene ni spora voznja strana, i ja volim ponekad bez zurbe da ga kuliram petom, ali u vecini slucajeva me takva voznja razdrazi jer se formiraju kilometarske kolone i bukvalno svaki sekund kocnica-gas-kocnica i nakon takve voznje ja nijesam nizasto.
    Uz takvu voznju non stop moras dasi pazljiv i obazriv, jer auta koja prave takvu kolinu su stara auta koja nizbrdo koce jer usled velike brzine moze im tocak otpasti a za uspon nemaju snage tako da je to mrcvarenje a ne voznja, a zato brate obidjes i imas pred sobom cistinu bez straha od opasnosti sto ce vozac ispred tebe uraditi, obicno je to nagazi ga pa legene na kocnicu, skrece na prosirenje bez zmigavaca, ukljucuje se u preticanje ispred nekoga ko je vec zapoceo preticanje..itd

    Najaci su mi oni koji se krecu 70-80 i onda oni oce da preticu uz trecu traku i napravi se jos gora kolona, naravno oni su tu bez krivice ali neko ko ne vozi brze od toga ne mora da uspori milion auta iza sebe da bi opet nastavili da voze sporo.

    Evo recimo scena na Brajice kad sam se vracao iz Bd napravila se kilometarska kolona
    nailaze 3 trake idu Autobus pa Jugo i iza Juga nekoliko boljih auta tipa Touareg,E klasa itd... znaci dok je taj jugo pretekao autobous vec je bila sredina trece trake i malo prostora da i oni iza mene krenu u obilazenje....

  4. #54
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista gore od pipacha kocnica i auto od tonu ipo sa 70 konja...

  5. #55
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mene je dobro strah uc u krivinu brze(CT-BD) jerbo s druge bande obicno nailazi brav sa turbodizelom u preticanju pod puni gas ! Nikao da svatim zasto se pretice u nepregledne krivine kad poslije nje ima dovoljno mjesta za sigurno preticanje ??? Masu puta sam vidjeo kako momce pretice po zivot i smrt ulijecanjem u straovite makaze samo desetak metara prije 3 trake !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  6. #56
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Danmark
    Posts
    255
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Mene je dobro strah uc u krivinu brze(CT-BD) jerbo s druge bande obicno nailazi brav sa turbodizelom u preticanju pod puni gas ! Nikao da svatim zasto se pretice u nepregledne krivine kad poslije nje ima dovoljno mjesta za sigurno preticanje ??? Masu puta sam vidjeo kako momce pretice po zivot i smrt ulijecanjem u straovite makaze samo desetak metara prije 3 trake !
    Zuri se coeku...stice minut ranije

    Razmisljate li ikad kad preticete da iz suprotnog pravca nailazi auto sa istom ili jos vecom brzinom? Frontalni sudar
    Fino je imat dobro auto i vozit brzo, ali to auto treba i zaustavit kad coek vozi 120-130km/h u slucaju da neko izleti na put. Na to uticu mnoge stvari kao sto su opreznost, reakcija, gume, put itd itd.
    prije 30 godina moj djed je htio da predje ulicu i jedan ga pokupi :-( svjedoka nije bilo pa sad ko je kriv? 30 godina kasnije pravog odgovora nema. Moj djed sto nije dobro pogleda ili je vozac bio pijan i brzo vozio. Odgovor nikad necemo dobit, jer su i tada postojali tatini sinovi.

    Nego dobrih i losih vozaca ima svuda, cak i ovamo u Dansku, ali je zato drzava napravila odlican saobracajni zakon koji moze se rec odlicno funkcionise, ali se gine i gine.
    Da bi sprijecili pogibije na put ovamo se dozvola gubi uslovno i bezuslovno.
    uslovno moras ponovo da polazes i teoriju i voznju plus kazna.
    bezuslovno ode dozvola, zabrana voznej min 6 mjeseci (sve zavisi sto si uradio), moze bit i 3 godine, a i 5 godina. posle toga opet polaganje teorije i polaganje voznje.
    Ako je alkohol u pitanju kazne su stroge. promili se pomnoze samjesecnom platom i to je kazna. plus opet polagenje i neki kurs.
    Ko prvi put dobija dozvolu ima je na probu 3 godine.Ako za te tri godine dobije 2 poena ponovo mora da ima min 8 casova teorije i 7 casova voznje i onda opet na polaganje.
    ljude je vise boli kad im ode dozvola nego kad dobiju novcanu kaznu. Ako ode dozvola mozda ode i posa. A sa poslom ode i plata. Kad nema pune platene moze se platit stan, kuca, auto i mnoge druge stvari. Onda zaboli prekrsaj.
    Danska je za svaki prekrsaj izmislila odredjenu kaznu.Kazne idu u drzavnu kasu. Fino je i policiji i drzavi i mene, jer od toga zivim.
    ALI opet ni ovo ne sprecava da se gine na ulice. svaki 4-5 dan nove stravicne slike smrskanih auta. razlog? alkohol, neprilagodjena brzina.
    prosle godine 401 izgubljen zivot na danskim putevima..

    a ljudi opet voze kako je kome volja i svako ima svoja pravila.
    zar par minuta znaci toliko mnogo?
    Zar nije bolje sprijeciti nego lijeciti?

  7. #57
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nash narod je 100ka (cast izuzecima), danas dijete prvo nauci da vozi , pa da pise, i onda cijelog zivota , je napaljeno, kupuje auta, sa par hiljada kubika , dizu kredite da kupe kola , brza , sto veli moj otac , zabranit polaganje vozackog do 22 godine....dok malo ne sazrenete , danas se vracam iz podgorice, kolona se napravila , izveo instruktor djaka u 3 sata , popodne na magistralni put , kad ljudi zavrsavaju sa poslom ,kad je najveca guzva. e nema , pjesaka gaze ne staje niko na pjesacki , prolijecu ovi sa motorima bez kaciga , samo gleda covjek , kako ce da ulete ispod tebe . policija dodje na raskrsnicu da regulise saobracaj , a to je sve bez regulacija saobracaja , samo veci haos naprave...
    P: Prodajem kucu sa pogledom na buducnost | info. kuca se nalazi preko puta groblja !

    cele

  8. #58
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bi zabranio polaganje vishe bilo kome...

    Ja polozio i bole me brige....

    Znaci, zabranit polaganje svakome , jer je i onako previse kola....
    Oduzimanje vozacke svima preko 40 godina, jedino uz specijalno polaganje na kakvu stazu pa ko predje tecni krug ispod odredjenog vremena, moze da zadrzi vozacku...

    Zenama koje nemaju musko nista (da se tako izrazim) znaci....

    Pjeshake bi pocera uopste iz grada, idi brate na selo ili shumu pa shetaj, ne mozesh bit normalan po ovome suncu kad gacash po betonu i ovako ruznom gradu... znaci, proTerati....

    uh.... da mi je da budem na vlas' makar mjesec dana... automobilizam u cg bi napredovao svjetlosnu godinu!

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A što vozači ne staju pješacima na prelaze pješačke?
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  10. #60
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh da, i to mrzim stvarno, eto ja stajem stalno, al sam odlucio kad pocnu da mi setaju kad je njima crveno a meni zeleno (uglavnom kod hotela CG) da se necu previse cimat da zakocim, no ako mi ne bude muka kocim, a ako mi je muka, pravim se da ih ne vidim, pa neka bjeze....

  11. #61
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A jesi li možda vidio koliko traje zeleno na pojedine semafore u pg?Ni 10sekundi.
    Ovamo kod mexa na tuski ni toliko...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  12. #62
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    ma samo da oce narod naucit da daje zmigavac , naucit da se prikljuci u saobracaj normalno i da ne vozi 20km/h i tako pravi kolonu dje se ne moze zaobici

    nemam nista protiv zena sto voze , ali neka se malo drmnu i oslobode a ne svaki dan naletim na neku kojoj treba 2h da se uljuci u kruzni tok , da pretekne neki kamion , ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  13. #63
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A da mi neće svirat na semafore...A se zeleno upali odma legnu na sirenu kada ih nuklearna prati...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  14. #64
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    A jesi li možda vidio koliko traje zeleno na pojedine semafore u pg?Ni 10sekundi.
    Ovamo kod mexa na tuski ni toliko...


    Da, naravno da sam vidio....

    Prije pola godine jedno par mjeseci u masline kad se ide od skole put centra, semafor za automobile je trajao 3 sekunde , znaci ne zezam se, stvarno smo mjerili.... a pjeshacima treba napravit nekakve podzemne prolaze ili tako nesto (ono sto ne koriste kod maxima) ako vec necete da ih proceramo

  15. #65
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,954
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    915
    Thanked in
    488 Posts

    Default

    treba procerati pjesake,dozvoliti polaganje vozackog od 7 godina,oboriti cijene goriva na 10centi i napraviti sve prodavnice i kafice i sve radnje pored puta tako da mozes kroz prozor sve odradit i onda da ne izlazimo iz kola

  16. #66
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa sad....

    Ja volim da izadjem iz kola i sjedem, ne svidja mi se opcija samo u auto, al bi trebalo parking za svaki auto, pored svakog stola... znaci, sto sa 4 stolice, 6 parking mjesta (moze neko doc')

    Eh da, i one male vespe od 50ccm sto se deru iz mozga dok krenu, sto voze maloljetnici, i to bi ukinuo Ali ozbiljno, sad odma, odma posle pjeshaka....

  17. #67
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ovakve scene su svakodnevnica u nas ,od majstora voznje :
    http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=314775
    Tragedija ,uzas ,bruka,sad zamislite onoga sa scerkom sto zamalo da pogine i on i scerka !Ovo treba da jepouka za sve !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    A da mi neće svirat na semafore...A se zeleno upali odma legnu na sirenu kada ih nuklearna prati...

    E, a pogodi sto ja radim u tim situacijama.
    TAKUMI

  19. #69
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    E, a pogodi sto ja radim u tim situacijama.
    Dizel je majka za takve, fino im ga isturiras do 3000 rpm pa neka se guse

    A zuri im se znas, vozikanje po gradu i tako...
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  20. #70
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    " Oduzimanje vozacke svima preko 40 godina, jedino uz specijalno polaganje na kakvu stazu pa ko predje tecni krug ispod odredjenog vremena, moze da zadrzi vozacku..."

    gledaj momku razmisljanja , a bln , onaj preko 40-60 godina je pro...toga treba pusti!

    na niksicke semafore , zeleno svijetlo za ove sto dolaze iz niksica traje tacno 15-17 sekundi

    lako ce mo za pjesake ? biciklisti su opasnost , pogotovo ovi stariji ljudi

    ove zene su najgore , stave ove cvikere , i onda dignu glavu zablese, i haos
    Last edited by milosvukovic90; 03-09-09 at 21:24.
    P: Prodajem kucu sa pogledom na buducnost | info. kuca se nalazi preko puta groblja !

    cele

  21. #71
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    ma samo da oce narod naucit da daje zmigavac , naucit da se prikljuci u saobracaj normalno i da ne vozi 20km/h i tako pravi kolonu dje se ne moze zaobici

    nemam nista protiv zena sto voze , ali neka se malo drmnu i oslobode a ne svaki dan naletim na neku kojoj treba 2h da se uljuci u kruzni tok , da pretekne neki kamion , ...
    Danas oko 12h ispred gradjevinske, naslonjen na ogradu cekam druga ,pijem sok, oni djaci oko skole, kad samo vidim ide zena sa Astrom put kapije skole,i mota udesno i trs nabije se na one 2 kocke 40x40...
    A dijete vozila iza a pricala na telefon, te su je neki momci dizali te je makli sa kocaka,katastrofa...
    ---Chelsea Fc---

  22. #72
    Join Date
    May 2005
    Location
    Podgorica, masline
    Posts
    5,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet da postavim pjesmu koja tako dobro opisuje sve ovo odje....



  23. #73
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default I odje isto

    Sto cini ovi manijak :


    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  24. #74
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Imam sve njegove video-e :d
    Al ga ne bih kopirao heh
    rm -rf /

  25. #75
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zvek_Zivi View Post
    Sto cini ovi manijak :


    Moze mu se tamo, odje bi pucali u njega bez pardona
    She is only here to annoy herself!

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •